Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) nandris válasza norb7 (#8546) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
A konfig file-ban a jelenlegi útvonalad: directory = /opt/share/torrent/work/ ?
nem pedig: /opt/etc/samba/Share/torrent/work ugyanez a hiba a session mappánál is. Persze ha ez az útvonalad akkor bocs, de ha nem létező helyre és mappára mutat, akkor biztos nem tud helyesen működni.
19.-és a 26. sorod a config file- ban.

[ Szerkesztve ]

(#8552) norb7 válasza nandris (#8551) üzenetére


norb7
tag

Létezik ez a mappa: /opt/share/torrent/work/ és ez is: /opt/etc/samba/Share/torrent/work, szóval elvileg az nem lehet hiba, hogy nem létezik, de kiprobálom majd átírni és ha otthon leszek, akkor kiprobálom az ntorrentet is.

Amúgy még annyi kérdés, hogy ha én a dl mappába bemásolom a letölteni kívánt torrent fájlt, és konzolban elindítom az rtorrentet és működik, akkor automatikusan el fogja indítani a letöltést?

[ Szerkesztve ]

(#8553) nandris válasza norb7 (#8552) üzenetére


nandris
aktív tag

De akkor az a kérdés, hogy melyiket használod. Annak kell beállítva lennie, amelyik a merevlemez mountolásodban van beállítva.Az rtorrent lock-file-t ne töröld ki, hanem csak módosítsd. persze először valahova másold át, hogy legyen egy példányod. Most töröltem ki, próbára, és így nem akar működni a torrent.

(#8554) norb7 válasza nandris (#8553) üzenetére


norb7
tag

Hát a mountolásban a Samba-s van, szóval, akkor hazamegyek és ki is probálom majd. Remélem csak ennyi a baj.

(#8555) Santino válasza razor.hun (#8549) üzenetére


Santino
aktív tag

Köszönöm a kimerítő válaszodat.
Szerintem is jó döntés volt ez a router. Igaz én tomató-t raktam fel rá, mert a sáv háztartáson belüli elosztására és torrentezésre használom. Amióta sikerült beállítanom -sok-sok segítséggel- azóta tulajdonképpen 99 %-ban hiba nélkül működik. Igaz még vannak terveim vele, de nem hiszem hogy a sebességgel vagy a megbízhatósággal gondom lesz.
(Amúgy pont a sebesség probléma miatt vettem ezt a routert, mert az előző, egy Zyxel nem tudta a 8 megát kiszolgálni nekem).
Amit még szeretnék beállítani, az a nyomtatás. Még csak egyszer próbáltam, látta is a nyomtatót, de valamiért nem sikerült papírra varázsolni a betűket.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8556) GandC


GandC
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

wl500gp routeremen oleg legújabb firmware megy
rtorrentet tettem fel rutorrent webuival ez alapján: [link]

Be tudok lépni a webui-ba mindent el tudok indítani leállítani, beállítani, egyszóval minden megy kivéve egy dolgot: nem tudok torrentet hozzáadni. Ha a hozzáadásra nyomok és betallózom a file-t és feltöltöm semmi nem történik. A webui /torrents mappájába bekerül a torrent más névvel (egy hash-szerűség) de az rtorrentbe nem adódik hozzá.

Ha bárkinek volt már ilyen problémája és megoldotta, vagy tudja a megoldást légyszíves írjon.

Előre is köszönöm: gandc

[ Szerkesztve ]

(#8557) GandC


GandC
tag

már majdnem kimaradt:
-ntorrenttel minden tökéletesen megy, még a torrent hozzáadás is
-ecaddict rtorrent.conf-ját használom (az asus.ebond-os cikkből)
-és persze már széltében hosszában olvastam minden magyar illetve angol fórumot és mindent kipróbáltam de továbbra is fennáll a hiba :F

[ Szerkesztve ]

(#8558) norb7 válasza norb7 (#8554) üzenetére


norb7
tag

Kiprobáltam az ajánlott dolgokat.
1. Amikor átírtam az elérési utakat az rtorrent.conf fájlban, és próbaképpen betettem egy letölteni kívánt torrentet a dl mappába, akkor konzolban láttam, hogy szépen megy a letöltés, és le is töltötte. Viszont hiába keresem a HDD-n, nem találom.
2. nTorrent-tel nem tudok csatlakozni, Connection refused: connect üzenetet kapok.

Kezd egy kicsit elmenni a kedvem :( , lehet elkezdek mindent elölről, hátha akkor jó lesz.

(#8559) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mielőtt végleg feladnátok, még esetleg ezt is meg lehet próbálni.

Esetleg le lehet tölteni az image file-t, majd a Symantec Ghost Explorer nevű programmal bele lehet nézni, böngészni a tartalmát, és kiszedni a kérdéses konfig file-okat egy próba erejéig. Vagy ha ez sem segít, akkor feltenni a teljes image-t. Az működik.

[ Szerkesztve ]

(#8560) alitak válasza khorvat (#8550) üzenetére


alitak
senior tag

Na, annyi történt a törlés és reboot után, hogy tényleg megváltozott az említett fájl tartalma, valamint már megjelenik a webes felületen a letöltendő fájl(ok). A letöltés azonban nem indul el.

mod:
ps afx | grep torrent -re adott listában ott van a /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf sor, szóval elvileg megy. Csak éppen nem tölt.

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8561) nandris


nandris
aktív tag

ntorrent csatlakozás. gépnév nekem Asus, de a 192.168.1.1- a biztos, persze akkor, ha ez a routered címe. Az ssh-nak engedélyezve kell legyen.

[ Szerkesztve ]

(#8562) nandris válasza norb7 (#8558) üzenetére


nandris
aktív tag

Tuti az elérési utak nem jók. Ki kellene cserélned a 2db torrent file-t, akkor szerintem megszünnének ezek a gondjaid.
/opt/etc/init.d/S99 rtorent

#!/bin/sh

CONFIG="/opt/etc/rtorrent.conf"
OPTIONS="-n -o import=${CONFIG}"
BASE="/opt/etc/samba/Share/torrent"
SRNAME=rtorrent
PATH=/opt/bin:/opt/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin
NAME=rtorrent
EXEC=/opt/bin/$NAME
EXSC=/opt/bin/screen

checkcnfg() {
if ! [ -x $EXSC ]; then
logger -t $NAME "screen not found."
return 3
fi
exists=0
for i in `echo "$PATH" | tr ':' '\n'` ; do
if [ -f $i/$NAME ] ; then
exists=1
break
fi
done
if [ $exists -eq 0 ] ; then
logger -t $NAME "cannot find $NAME binary in PATH $PATH"
exit 3
fi
if ! [ -r "${CONFIG}" ] ; then
logger -t $NAME "cannot find readable config $CONFIG"
exit 3
fi
session=`getsession "$CONFIG"`
if ! [ -d "${session}" ] ; then
logger -t $NAME "cannot find readable session directory $session from config $CONFIG"
exit 3
fi
}

getsession() {
session=`awk '/^[[:space:]]*session[[:space:]]*=[[:space:]]*/{print($3)}' "$CONFIG"`
echo $session
}

getprange() {
ports=`awk '/^[[:space:]]*port_range[[:space:]]*=[[:space:]]*/{print($3)}' "$CONFIG" | sed "s/-/ /"`
echo $ports
}

getdhtport() {
dht_port=`awk '/^[[:space:]]*dht_port[[:space:]]*=[[:space:]]*/{print($3)}' "$CONFIG"`
echo $dht_port
}

fwopen() {
DHT_PORT=`getdhtport "$CONFIG"`
iptables -D INPUT -j DROP
PORTS=$(seq `getprange "$CONFIG"`)
for P in $PORTS; do
iptables -I INPUT -i "$1" -p tcp --syn --dport $P -j ACCEPT
done
if [ $DHT_PORT ]; then
iptables -I INPUT -i "$1" -p tcp --dport $DHT_PORT -j ACCEPT
fi
iptables -A INPUT -j DROP
}

fwclose() {
DHT_PORT=`getdhtport "$CONFIG"`
PORTS=$(seq `getprange "$CONFIG"`)
for P in $PORTS; do
iptables -D INPUT -i "$1" -p tcp --syn --dport $P -j ACCEPT
done
if [ $DHT_PORT ]; then
iptables -D INPUT -i "$1" -p tcp --dport $DHT_PORT -j ACCEPT
fi
}

d_start() {
[ -d "${BASE}" ] && cd "${BASE}"
fwopen
stty stop undef && stty start undef
$EXSC -ls | grep ".$SRNAME[[:space:]]" > /dev/null || $EXSC -dm -S $SRNAME
# without sleep screen may not be sometimes ready to start anything
sleep 3
$EXSC -S "$SRNAME" -X screen nice $EXEC $OPTIONS
for I in 0:3 ; do
if [ -n "`pidof $NAME`" ]; then
logger -t $NAME "Started PID: `pidof $NAME`"
break
fi
sleep 1
done
}

d_stop() {
fwclose
session=`getsession "$CONFIG"`
if ! [ -s ${session}/rtorrent.lock ] ; then
logger -t $NAME "Lock file failed: ${session}/rtorrent.lock"
return
fi
PID=`cat ${session}/rtorrent.lock | awk -F: '{print($2)}' | sed "s/[^0-9]//g"`
if ps -A | grep -sq $PID.*rtorrent ; then # make sure the pid doesn't belong to another process
kill -s INT $PID
logger -t $NAME "Stopped PID: $PID"
sleep 1
for I in 0:5 ; do
PSE=`ps -p $PID | grep "$PID"`
if [ -z "$PSE" ]; then
break
fi
sleep 1
done
fi
SCSTOP=`$EXSC -list | grep "\.$SRNAME" | awk '{print($1)}' | sed "s/\.$SRNAME//"'`
if [ -n "$SCSTOP" ]; then
kill $SCSTOP
logger -t $NAME "Stopped screen: $SCSTOP"
fi
}

checkcnfg

case "$1" in
start)
echo "Starting $NAME"
d_start
echo "."
;;
stop)
echo "Stopping $NAME"
d_stop
echo "."
;;
restart|force-reload)
echo "Restarting $NAME"
d_stop
sleep 1
d_start
echo "."
;;
*)
echo "Usage: $0 {start|stop|restart|force-reload}" >&2
exit 1
;;
esac

exit 0

Ez pedig /opt/etc/rtorrent.conf

# This is an example resource file for rTorrent. Copy to
# ~/.rtorrent.rc and enable/modify the options as needed. Remember to
# uncomment the options you wish to enable.
# Minumum amount of peers to connect per torrent, if available.
min_peers = 20
# Minumum amount of peers to connect per torrent.
max_peers = 40
# Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading)
# min_peers_seed = 10
# max_peers_seed = 20
# Maximum number of simultanious uploads per torrent.
max_uploads = 5
# Global download rate in KiB. “0” for unlimited.
download_rate = 0
# Global upload rate in KiB. “0” for unlimited.
upload_rate = 0
# Default directory to save downloaded files. Note it doesn’t support
# space yet.
directory = /opt/etc/samba/Share/torrent/work/
# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
# schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
# schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
# Close torrents when diskspace is low.
# schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=100M
# Default session directory. Make sure you don’t run multiple instance
# of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a
# relative path?
session = /opt/etc/samba/Share/torrent/session
# The ip address reported to the tracker.
# ip = rakshasa
# The ip address the listening socket and outgoing connections is
# bound to.
# Port range to use for listening.
port_range = 6880-6880
# Start opening ports at a random position within the port range.
# port_random = no
# Check hash for finished torrents. Might be usefull until the bug is
# fixed that causes lack of diskspace not to be properly reported.
check_hash = no
# Set whetever the client should try to connect to UDP trackers.
# use_udp_trackers = yes
# Alternative calls to bind and ip that should handle dynamic ip’s.
# schedule = ip_tick,0,1800,ip=rakshasa
# schedule = bind_tick,0,1800,bind=rakshasa
#
# Do not modify the following parameters unless you know what you’re doing.
#
# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
# hash_read_ahead = 10
# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
# hash_interval = 100
# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
# hash_max_tries = 10
# Max number of files to keep open simultaniously.
# max_open_files = 128
# Number of sockets to simultaneously keep open.
# max_open_sockets =
# Example of scheduling commands: Switch between two ip’s every 5
# seconds.
# schedule = “ip_tick1,5,10,ip=torretta”
# schedule = “ip_tick2,10,10,ip=lampedusa”
# Remove a scheduled event.
# schedule_remove = “ip_tick1”
# Stop torrents when reaching upload ratio in percent,
# when also reaching total upload in bytes, or when
# reaching final upload ratio in percent.
# example: stop at ratio 2.0 with at least 200 MB uploaded, or else ratio 20.0
# schedule = ratio,60,60,”stop_on_ratio=200,200M,2000”
# schedule = ratio,30,60,stop_on_ratio=200
# Encryption options, set to none (default) or any combination of the following:
# allow_incoming, try_outgoing, require, require_RC4, enable_retry, prefer_plaintext
#
# The example value allows incoming encrypted connections, starts unencrypted
# outgoing connections but retries with encryption if they fail, preferring
# plaintext to RC4 encryption after the encrypted handshake
#
encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext
# Enable DHT support for trackerless torrents or when all trackers are down.
# May be set to “disable” (completely disable DHT), “off” (do not start DHT),
# “auto” (start and stop DHT as needed), or “on” (start DHT immediately).
# The default is “off”. For DHT to work, a session directory must be defined.
#
# dht = auto
# UDP port to use for DHT.
#
# dht_port = 6881
# Enable peer exchange (for torrents not marked private)
#
# peer_exchange = yes
scgi_port = 127.0.0.1:5000

ezek vannak az image file-ban, és tuti működnek.

(#8563) nandris válasza GandC (#8557) üzenetére


nandris
aktív tag

Melyik verziószámú torrented van? Jelenleg a 2.5- a legfrissebb. Innen letöltheted a legfrissebbet, a többi file, amit találsz a linken plugin, amit a plugin mappába csomagolj ki, és már működik is. Windows alatt mindent kicsomagolhatsz, a torrent mappa plugins mappájába belerakod a szükséges puginokat. és a samba megosztásodban a www-mappa rtorrent- mappát simán kicseréled az újra.Elképzelhető, nállam legalábbis úgy volt, hogy felismerje az új verziót, ideiglenesen ad a mappának az rtorrent1- nevet, amit igy inditasz:http://asus:8081/rtorrent1, ami ha betöltődött, és a verziószám is stimmel nyugodtan visszanevezhetsz rtorrent-re. innentől a webui-s felületen is kapcsolódik a helyes verziószámmal. Valószínűleg a problémáid is megszünnek a torrent hozzáadásnál, és lesznek plugin-jeid is.

:D Kicsit sok lett a plugin. :D

[ Szerkesztve ]

(#8564) GandC válasza nandris (#8563) üzenetére


GandC
tag

1000 köszi ez bejött!
Nekem is 2.5-ös volt, de semmi plugin, csak a core. Most hogy feltettem az összes plugint ami elérhető volt, tökéletesen megy :DD
Szóval most örülök... thx mégegyszer!

(#8565) nandris válasza GandC (#8564) üzenetére


nandris
aktív tag

Szivesen. Én csak a darkpal-t nem használom, nem jon be a sötét háttér, meg talán annyi, mozillával nem működik a jobb gombos menü rendszer, minden mással viszont igen. Persze lehet másnál ez nem jelentkezik

(#8566) GandC válasza nandris (#8565) üzenetére


GandC
tag

jaja a darkot én is kilőttem :)
Beraktam egy torrentet és kiválogattam hogy csak egy két filet szedjen le. Le is szedett jó párat 100%-ig kettőt meg kb 20%-ig, és fogta magát és leállította azt a torrentet, a többi továbbra is hibátlanul megy... vajon ezt miért csinálta? van valahol valami logja rtorrentnek amiből esetleg kiderül?

még valami: ha a fent említett leállított torrentet elindítom akkor pause módba rakja. Ha mielőtt elindítom változtatok azon a beállításon, hogy melyik fájlokat szedje le belőle akkor elindul megint tölt egy kicsit és megint leáll..

[ Szerkesztve ]

(#8567) nandris válasza GandC (#8566) üzenetére


nandris
aktív tag

Valószínű,hogy ez a kis 8-10 mb-os linux rendszer mindennel nem tud megbirkózni. Gondok lehetnek még a nagyon nagy file méretekkel is, 7-8 gb-os torrent-nél még nincs gond, de afölött már nem biztos hogy elindul. Ha nagyon nagy méretű torrentet akarsz leszedni, akkor használd az oprendszerednek a letöltőjét. Az esetek 95%-ában jó a routeren található letöltő, de sajna mindenre ez sem jó. Én hónapok óta használom gond nélkül, esetleg áramszünet után akadt fel, néha újraindítom Azt még nem találták fel, ami soha semmi gondot nem okoz. (legalábbis ennyi pénzért.) Használd, ismerd meg, van egy-két bogara,de teljesen használható.

(#8568) norb7


norb7
tag

Köszönöm a segítségeket, a torrent letöltés végre megy. Elvileg az ftp-nek a beállítása vágta haza az rtorrentet. Viszont most ismét akadt egy kis gondom: Webes felületen, ha a beállításokat nézném, akkor a legtöbb helyen nincs semmi érték. Nem tudom, hogy ez másoknál hogyan van. Gondoltam, hogy lehet nem tölti be rendesen a konfig fájlt, így megprobáltam manuálisan: /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf parancsra ezt az üzenetet kaptam:
rtorrent: Failed to parse command line option: Error in option file: /opt/etc/rtorrent.conf:95: Could not prepare socket for listening: Address already in use

Pedig a beállításokban már megváltoztattam, hogy ne is csak egy port legyen, hanem egy 50-es tartomány.

Ja és mindezt azért nézegettem, mert passzív módban vagyok

[ Szerkesztve ]

(#8569) GandC válasza nandris (#8567) üzenetére


GandC
tag

Köszi, ezek szerint teljesen normális viselkedés :)
Amúgy teljesen meg vagyok elégedve vele, most már működik a torrent is, és még az svn is megy, és ez volt az igazi fő cél :DD

ui: Láttam itt valaki szintén (talán ArchElf volt a neve?) svn-t szeretett volna rátenni, nem tudom megtalálta-e de ez alapján kiválóan működik: (bár még ezt-azt átállítottam rajta a biztonság kedvéért) [link]

(#8570) nandris válasza GandC (#8569) üzenetére


nandris
aktív tag

VPN tomato-nal alapból van, de nem használom.

Ugyanúgy FTP-is, én legalábbis azt használom.Eddig kívúlről is gond nélkül elérhető volt az FTP megosztás

(#8571) GandC válasza nandris (#8570) üzenetére


GandC
tag

A vpn virtuális magánhálózat az svn (subversion) meg verziókezelő főként fejlesztőknek :)
Azért a routerre tettem mert így bárhonnan elérem amit éppen csinálok, és nincs gebasz a folyton jobbra-balra másolgatásból, meg hogy melyik a legfrissebb másolat éppen ;)

(#8572) nandris válasza GandC (#8571) üzenetére


nandris
aktív tag

Bocsi benéztem.

(#8573) alitak válasza alitak (#8560) üzenetére


alitak
senior tag

Senkinek ötlet?
A fájlok megjelentek a share mappában, de 0B mérettel vannak ott, és nem történik velünk semmi.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8574) nandris válasza norb7 (#8568) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia.
Valamit nagyon elvarázsoltál a beállításnál, vagy még nem került a helyére. Na ha még nagyon nincs sok minden a routered merevlemezén, akkor a legjobb, ha mindent ledúrsz, és ahogy Intruder2K5- is javasolta használd az image file-kat.Ami kell hozzá:Ghost explorer
A file-k pedig itt megtalálható, a leírás is itt található. Ez egy működő rendszer, kb 1-óra alatt tuti lehet végezni vele. (aki érti 20 perc) Sok nehézségtől megkímél.

(#8575) nandris válasza alitak (#8573) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia neked is javasolnám az előbbi hozzászólást. Ha valami nem tiszta írjatok, megpróbálok segíteni, vagy előkerül nállam tapasztalabb valaki. A torrent beállításnál ha valami nincs a helyén, akkor tuti nem fog működni sehogy sem.

(#8576) GandC


GandC
tag

Mégis probléma a fennt leírt hiba, ugyanis nemcsak nagyméretű illetve partial torrentnél áll le a letöltés egy idő után, hanem mindegyiknél, le tud tölteni olyan 350 megát aztán piff megáll, sehol semmi jele hibának. Seed tökéletesen megy, minden torrenttel.
Memória egy rakás van szabadon (swap).
A partíció ahova töltöttem a filet 961M-s, ebből 447 szabad, 466 pedig foglalt. Lehet ez a probléma? (a 447 foglaltban már benne van a 367 megás letöltött torrent is)

A szituáció részletesen a következő:
Elindítom a letöltést, (csak simán hozzáadom semmi beállítás) leszed belőle kb 350 megát majd megáll.
Ha megpróbálom elindítani pause módba kerül, leállítom, majd újra elindítom és így már letöltés módba kerül. Leszed belőle nagyon keveset, majd ismét leáll. Ezt ismételgetve lejön a maradék is. Minden torrenttel ez történik.

Lehet hogy ki kéne próbálnom a transmissiont és rtorrentet csak seedre? Esetleg tényleg a vinyó kicsi?

Nem gondoltam volna h ennyi bajom lesz vele, hiszen eddig minden tökéletesen ment :D

És természetesen ismét előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#8577) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Üdv! Egy másik fórumból irányítottal ide, hátha itt tudtok válaszolni. Én asus wl-500w-vel szemezgetek. Az ő forumában nem tudtak válaszolni, na majd ti! :)
Ami számomra fontos volna hogy egy USB hub-ra rádukok 4db 1TBos hdd-t akkor tudjam őket irni, de leginkább olvasni hálózaton. És persze normális sebességgel., pl 720p videok nézésére. Ez megoldható? A torrent rész nem kell nekem. Előre is köszi a választ!
:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8578) Santino válasza J00hnny (#8577) üzenetére


Santino
aktív tag

Nem tudom, hogy a router CPU-ja -az alap funkciók ellátása mellett- alkalmas-e a hosszabb távon történő adattovábbításra. Ha én több száz megát másolok (igaz, ritkán), a router load-ja elég gyorsan felszalad 1,5-2 értékre. ami igazán nem tesz jót a CPU élettartamának.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8579) GandC válasza J00hnny (#8577) üzenetére


GandC
tag

Az olvasás-írás résszel nem lenne problémád, a sebesség már lehet hogy nem lenne neked elég. Maximum olyan 4-5 megabyte/sec sebességgel lehet olvasni róla a hálózaton, ezen a hub nem tudom lassít-e valamit.
A 720p-s filmek nézésére ez a sebesség még éppen elég, ha egyszerre csak egyet nézel róla, és csak azt olvasod, mást nem. De amúgy mint írtam nem a leggyorsabb.
A router tápja sem egy erős dolog, ez tény, szóval mindegyik hdd-nek saját tápot adj inkább, mert nem fogja bírni az biztos.

Amúgy szerintem ha nincs szükséged az 'n'-es wifire és az erős processzorra, akkor vedd inkább a wl500g premium v2, teljesen ugyanaz csak nincs 'n' wifi, 20 mhz-vel lassabb a proci, és 32 helyett 16 bitesek a memóriák. (azonban ez sem gyorsabb a hálózati olvasásban)

Lehet hogy jobban járnál egy NAS-sal, mert annak nagyobb a sebessége, ha a router többi funkciója nem kell, csak hogy olvasni tudj a vinyókról. (bár a nas amibe 4db vinyó fér valószínűleg nem éppen olcsó mulatság...)

Hát remélem valamit segítettem..

[ Szerkesztve ]

(#8580) J00hnny válasza Santino (#8578) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Minden HDD-nak saját tápja van

Éppen a NAS-t akartam ezzel kikerülni :)

De van 1080p film is a HDD-ken, szóval akkor felejtős az egész?

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8581) GandC válasza J00hnny (#8580) üzenetére


GandC
tag

Hát végülis elviekben menne az is.. Megnéztem az itthoni legdurvább bitrátájú mkv-s 1080p-s film adatait és a bitrátája 12,6 megbit/sec ami 1,575 megabyte/sec és így elviekben simán olvasni lehet a 4-5 megabyte/sec-es sebességgel.

Gyakorlatban még nem próbáltam, majd kipróbálom de előbb a torrentes problémámat akarom megoldani :) Meg ha lesz egy akkora vinyóm a routerhez amire ráfér a 14 gb :DD Szóval majd a jövő héten..

[ Szerkesztve ]

(#8582) Santino válasza J00hnny (#8580) üzenetére


Santino
aktív tag

Menet közben módosítottam az előző hsz-emet, miután láttam, hogy HUB-ra kötöd a HDD-ket.
Figyelemre méltó GandC topiktárs válasza is, mindenképpen gondolt át alaposan az értékeket.
Ha a privát véleményemre vagy kíváncsi, én nem használnám ilyen funkcióra.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8583) nandris válasza GandC (#8576) üzenetére


nandris
aktív tag

Passz. ilyennel, vagyis leállással csak akkor találkoztam, amikor elfogyott a merevlemezen a hely. Csináltam helyet, és elindult a töltés, kb ennyi.Hónapok óta használom gond nélkül, nekem is a ghostos telepítés van, persze a szükséges frissítésekkel. Valószínű a helyed kevés, meg kellene próbálnod valami kisebb torrenttel, hogy akkor is jelentkezik-e a probléma.

(#8584) GandC válasza nandris (#8583) üzenetére


GandC
tag

Köszi ismét a gyors választ, meg fogom próbálni előbb egy 100-200 mega közötti torrenttel, majd ha nem megy kicserélem a 2gb-os winchestert... valahol csak találok egy nagyobbat :DD Remélem működni fog.

(#8585) Laca 012 válasza J00hnny (#8580) üzenetére


Laca 012
őstag

Üdv!
Nekem WD320-as noti hdd van rajta normál üzemben(ext3) asus vento házban külső táppal, arról tökéletesen megy az 1080p-s video.
Kíváncsiságból rádugtam az 1TB-os MyBook home-ot, arról is megy, pedig az nem is ext3, hanem vmi fat.(saját formázóprogit adtak hozzá, tehát tuti nem vmi sima fat, hanem vmi speckó, mert elvileg nem lehet ekkora hdd-t egyben fat-ra formázni).
hub-ot nem használok, de 1-2 óra alatt be lehet faragni még 2db usb-t ami nincs kihasználva. én úgy használnám a helyedben..Ha meg már szét van szedve akkor CPU hűtést neki, aztán nem hinném, hogy a 300MHz-re tervezett, de 264MHz-re visszafogott procit akár hosszútávon megölné..
Belső tápról való használat pedig nyilván szóba sem került, mert noti vinyóban tudtommal nincs még 1TB-os, a 3,5"-es hdd-knek meg 12V is kell, tehát eleve külső tápos megoldás.

Azt az egyet nem tudom,hogy a 128MB RAM mennyire befolyásolhatja, de sztem 32MB-al is mehet..
Van még 2db éppen csak kipróbált original V1-esem tartalékban :) , ami ugyebár ugyan az mint a W, csak n nélkül. Ha lesz kis időm valamikor felrakom őket aztán kipróbálom azzal is..
(Lehet sosem lesz rájuk szükségem, mert így "agyonhűtve" nem hinném, hogy mostanában elszállna amit használok, de Murphy nem a barátom. És bár olyan helyen lakom, hogy a villámnak sincs sok esélye, de az ördög nem alszik, és hiányérzetem lenne azt hiszem..)
NAS-t pedig én is kerülöm ameddig csak lehet, nincs szükségem zajra-fogyasztásra. ;]

(#8586) gF válasza Laca 012 (#8585) üzenetére


gF
senior tag

Meg kell hogy cáfoljalak. FAT32-es partíció mérete 2 TB lehet maximum..

(#8587) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Tudnátok olyan linket, elérhetőséget adni ahol arról tudnék infókat szerezni milyen RAM, cpu hűtés, stb kellene rá illetve hogy ezt hogy is kell megcsinálni.

Arról esetleg van e vmilyen infótok, hogy ha csak a fentebb leírtakra akarom használni akkor is kell szoftveresen piszkálni? Vagy mit hogy kell?

:R

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#8588) alitak válasza nandris (#8575) üzenetére


alitak
senior tag

Hello!

Azok a fájlok wl-500 wifi routerrel is menni fog?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#8589) Intruder2k5 válasza alitak (#8588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, feltehetőleg minden gond nélkül menni fog... Az image file-okban semmi hardverfüggő tartalom nincs.

(#8590) Laca 012 válasza gF (#8586) üzenetére


Laca 012
őstag

Akkor nem tudom miért írta ki az xp, hogy 32GB-nál nagyobb lemezt nem lehet, meg azt sem, hogy miért adott a WD külön formázóprogit hozzá. Nagyon nem is jártam utána, mert amikor megvettem, megpróbáltam, és csak így sikerült, de nem nagyon érdekelt, hogy miért van így, csak belenyugodtam, azóta meg nem kellet formáznom..

(#8591) Laca 012 válasza J00hnny (#8587) üzenetére


Laca 012
őstag

Sanzi89 topiktársunk írt egy elég precíz cikket a lehetőségekről. Szerintem olvasd át, illetve az aláírásomban szereplő képtáras linken találsz képeket a moddokról.
A CPU és a RAM-ok hűtéséről (mi van a borda és az árnyékolólemez alatt) szeretnék képeket csinálni, csak per pillanat időhiányom van sajnos.
Az irodában gyári firmware-el üzemel egy eredetiállapotú v1 és egy coolermaster házban van egy 3,5-es 500GB-os hdd, de nem néztem milyen sebességgel dolgozik. A hálózaton látszik a meghajtó, és lehet írni-olvasni az biztos.

(#8592) Laca 012 válasza gF (#8586) üzenetére


Laca 012
őstag

Két cikket olvastam hirtelen:
1.cikk
2.cikk
Az elsőben ezt írják:"A FAT32 fájlrendszer akár 2 terabájt méretű meghajtókat is támogat."
A másodikban pedig: Nem lehet 32 gigabájtnál nagyobb méretű FAT32 partíciót létrehozni és 4GB-nál nagyobb fájlokat tárolni a FAT32 partíción a Windows jelenlegi verziójában.
Tehát valami sántítani látszik..
Ha ez igaz, akkor ugyan tehetsz 2TB-os lemezre 32GB-os FAT32 partíciókat, de egyben nem tudod megformázni.

[ Szerkesztve ]

(#8593) gF válasza Laca 012 (#8592) üzenetére


gF
senior tag

Az hogy a max fájl méret 4 GB lehet az alap.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8594) Alex91 válasza Laca 012 (#8592) üzenetére


Alex91
félisten

Csak Win-nel nem tudod nagyobb particiora formazni. Mas programmal leformazhatod egyben FAT32-re. De a 4 GB ott is marad...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8595) Laca 012 válasza Alex91 (#8594) üzenetére


Laca 012
őstag

Igen a 4GB-os határ az megvan az tuti... Filmek tárolására eleve halott ötlet..
exFAT-tal mi a szitu? vajon olvassa -irja a router linuxa?? Suse 11.1 valami patch-el olvassa...

(#8596) norb7 válasza nandris (#8574) üzenetére


norb7
tag

Köszi szépen a segítséget. Amúgy alapból az image fájlokat használtam a "beállításokhoz".

Nem tudom mi volt a baj, de újratelepítettem az első "opt" particiot, aztán újratelepítettem az ftp-t és most minden működik tökéletesen.
Torrent-nél aktív vagyok, ftp működik.

Már csak egy kérdésem lenne: Az rtorrenthez hogyan tudom hozzáadni az RSS plugint?

(#8597) nandris válasza norb7 (#8596) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Kicsomagolva, csak bele kell tenni a plugins mappába. Windows alatt simán, se telepítés, se komplikáció. www/rtorrents/plugins

(#8598) norb7 válasza nandris (#8597) üzenetére


norb7
tag

Bemásoltam, de akkor meg nem indul el a webes felület. Kidob valami hibaablakot, amiben nincs semmi sem írva. Tehát még csak azt sem értem, hogy mi a kínja baja. Találkozott már valaki hasonlóval?

(#8599) nandris válasza norb7 (#8598) üzenetére


nandris
aktív tag

És ha kiveszed akkor jó!

(#8600) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Jó dolog ez a sok plugin az rtorrent WEBUI-hoz... Itt van mindjárt a Scheduler, ami egy remek kiegészítés a QoS mellé. De azon gondolkodtam, hogy az ebben beállított értékek nem csak akkor lépnek életbe, ha nyitva van egy böngészőben a WEBUI? Ez ugyanis néhány php, és java script, ami csak akkor fut, ha éppen nézi valaki valahol... De ha például nyomok egy router reboot-ot, akkor beáll arra az egy értékre ami az rtorrent.conf-ban meg van adva maximum sebességnek, és mindaddig nem változik, amíg valaki meg nem nyitja a WEBUI-t. És mondjuk ha délután 15 óráig 20K/sec van engedélyezve, 15 óra után pedig csak 10K/sec, de éppen nincs megnyitva a WEBUI, akkor megváltoztatja a sebességet? Mert szerintem sajnos nem... (bár nem próbáltam ki, csak "hangosan" gondolkodtam)

Ki, mit tud ezekről?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.