Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Egy ideje nem nyúltam a routermehez amin OLEG van.
Sajnos úgy néz ki elfelejtettem a jelszót.
Hogy lehet belépni így a routerre?
Leletőleg, hogy utánna még működőképes maradjon és ne kelljen minte újrahúzni és konfigurálni?

Előre ie köszi.
Üdv:
Zoli

(#8902) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8901) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Régen láttalak errefelé... Majdnem egyszerre vettük a routert, együtt küzködtünk itt a kezdetekben :-)

Szóval, sajnos szerintem sehogy...
Bár mindent nem kell újrahúzni egy Hard Reset után, a lemez (HDD) tartalma természetesen megmarad, csak a flashfs tartalmát kell visszaállítani, ami alapesetben a post-boot, és a post-firewall file-okat jelenti... Ez kb. 10 perc alatt megvan :-)
Emellett még vissza kell konfigolni a webadmin felületen lévő dolgokat, mert azok is gyári állapotba állnak vissza. Ezt követően minden onnan folytatódik, ahol leállt a Reset-kor. Beleértve a torrenteket is.

[ Szerkesztve ]

(#8903) World-Soft válasza Intruder2k5 (#8902) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia!
Hát elég rég voltam tényleg itt.
Még küzdök kicsit, hátha rájövök.
Elméletileg volt ROM mentésem is, amiben benne lenne a jelszó, de azt sem találom...
Köszi.
Zoli

(#8904) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azóta már úgyis van újabb OLEG Firmware.
Ha már úgyis hard reset lesz belőle, le is lehet cserélni :-)

Persze, ha megkerül közben a jelszó, akkor más a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#8905) World-Soft válasza Intruder2k5 (#8904) üzenetére


World-Soft
senior tag

Igen néztem.
Illetve már hosszú ideje újra kellene szépen húzni, mert annak idején még egy HDD elszállás miatt csak ideiglenes config van.
Tehát HARD RESET után default OLEG vagy az eredeti ASUS FW varázsolódik újra?
(Ráadásul én eltekertem az admin felület portját is és az sem jön ott be ahol kellene.)

Zoli

(#8906) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Default OLEG természetesen...

http://192.168.1.1
Felhasználónév: admin
Jelszó: admin

[ Szerkesztve ]

(#8907) AtHoS válasza AtHoS (#8900) üzenetére


AtHoS
nagyúr

rtorrent ékezetes betűkhöz valakinek tippje mivel lehetne megoldani?

rtorrent frissítése 0.8.5-re sajnos nem oldotta meg a problémát viszont 2 órámba került újra beüzemelni az rtorrentet, mire rájöttem, hogy a frissítéskor (illetve a különböző javítási kísérletek alkalmával valamikor) felülíródtak az rtorrent.conf és S99rtorrent fájlok. Ezeket az Image-ből kinyerve secperc alatt megjavult. Én meg nekiálltam bújni a fórumot, ebond-ot és más google-val talált leírásokat. De közben minden meg lett frissítve ipkg-val, szóval friss és üde lett a rendszer és most már én sem izzadok olyan erősen :DDD

De a hülye ékezetes gondot úgy néz ki nem sikerült megoldani :(

Végignéztem Putty beállításait de MC alatt még mindig nem sikerült működésre bírni a kurzor billentyűket, így meg elég nehéz navigálni a panelokon.

Még jó, hogy sanzi89 leírásából felraktam a fájlkezelőket, amiket belinkelt. A második verzióval elég szépen el lehet boldogulni bár csak jobb lenne teljes értékűen használni az MC-t.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8908) Intruder2k5 válasza AtHoS (#8907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

image-elt rendszered van, és nem megy az MC? Ez érdekes... Bár a kurzor billentyúk valamennyire pótolhatóak az egérrel, de ez akkor is érdekes helyzet, és persze jó lenne ha rendesen működne. A webes filekezelők nem az igaziak.

[ Szerkesztve ]

(#8909) World-Soft válasza Intruder2k5 (#8906) üzenetére


World-Soft
senior tag

Siker.
1-1.5 óra alatt meglett az admin felület is és a jelszó is.
Szegény agyamat ilyenkor ijenne tornáztatni.....

Ha lesz időm, akkor már időszerű újrarakni az egészet, de most nem lett volna kedvem....
Üdv:
Zoli

(#8910) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megcsináltad a Hard Reset-et, akkor konfigolj be mindent a webes felületen...
Ha megvan, akkor Telnet-elj be PUTTY-al, és csináld meg a post-firewall, és post-boot file-okat.

mkdir /usr/local/sbin

vi /usr/local/sbin/post-boot

#!/bin/sh

swapon /dev/discs/disc0/part2

mount /dev/discs/disc0/part1 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i+1`
done

mount /dev/discs/disc0/part3 /opt/etc/samba/Share
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i=`expr $i+1`
done

dropbear
/opt/etc/init.d/rc.unslung

ESCAPE : w q ! ENTER

vi /usr/local/sbin/post-firewall

#!/bin/sh
insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 6880 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
iptables -A INPUT -j DROP

ESCAPE : w q ! ENTER

chmod 755 /usr/local/sbin/post-boot
chmod 755 /usr/local/sbin/post-firewall
flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot

Ezzel meg is van, elvileg innentől mindened megy tovább...

(#8911) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hurrá! :-)

szerk:
Akkor előző hsz.-em tárgytalan, csak gondoltam leírom, mert lassan megyek aludni, és hátha nekiállsz a resetnek :-)

[ Szerkesztve ]

(#8912) AtHoS válasza Intruder2k5 (#8908) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen Image-elt. Sajnos MC-ben sem az egeret nem tudom használni sem a kurzor billentyűket.

Mikor a kurzor gombokat használom, akkor betűket kezd el beírni a parancssorba:
Fel - A
Le - B
Balra - D
Jobbra - C

Szerintem ez a hülye XP számlájára írható. Van már 1-2 érdekes dolog amúgy vele kapcsolatban. Win7 lesz majd helyette, ha egyszer elérkezem majd odáig.

read-only mode on the forum

(#8913) Intruder2k5 válasza AtHoS (#8912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem hiszem... Nekem is jól működik XP alatt, és gondolom még sokunknak.
Az /opt/etc/profile file-t próbáld meg így módosítani:

export COLORTERM=1
TERM=xterm
alias mc="mc -c"
EXINIT="set noai" ; export EXINIT

PUTTY konfigban nem állítgattál el semmit?

(#8914) World-Soft válasza Intruder2k5 (#8910) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!
Majd újra képbe kell jönnöm ha lesz időm.
Lehet majd kérem a segítséged akkor ha elakadok.
Nagyon régen volt már....

Azért nem akartam annyira a resetet, mert ha jól emlékszem már volt egy pár megirt SCRIPT-em, amit újra 0-ról kikisérletezni rossz lett volna.
Igazábol most is csak a laptop miatt akartam belépni.

Nem emlékszel:
Mintha lett volna valami húzási lehetősége a routernek....
Nem akarom megtalálni. Arra nem emlékszem, hogy csak procira, vagy a WIFI-re volt.
(remélem nem emlékszem rosszul.)
Kint az udvaron próbálgattam, de már kezdett alacsony lenni a jel a notin.
Hiába van 3 antennám, sajna nem kicsavarhatók, pedig símán akkor kivinném az egyiket....
Ezért valami már kell kitalálnom.

Zoli

(#8915) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

'Nagyon régen volt már....'
December tizen-húsz körül :-))

'Mintha lett volna valami húzási lehetősége a routernek....'
Van ilyen... A WL-500G Premium v1, és a WL-500W van olyan procival szerelve, ami gyárilag 264 MHz körül megy, viszont 300 MHz-re van tervezve. Megfelelő hútést biztosítva (bátrabbaknak anélkül is) néhány parancs beírásával beállítható a 300 MHz. Ez viszont nincs hatással a WiFi-re. Nem tudom, hogy mire is gondoltál, de esetleg van a firmware webadmin felületén a WiFi beállításoknál egy opció (Tomato-ban Transmit Power néven van, OLEG-ben is valami ilyesmi volt), amivel a rádiójel erősségét tudod módosítani. Sosem próbáltam, nem tudom, hogy a valóságban ez milyen milyen eredményt hoz, és valóban jobb lesz tőle, vagy csak "parasztvakítás". Minden esetre elvileg 1-251-ig lehet beállítani, és a gyári értéke 42, tehát van még mozgástér. Bár ha jól rémlik OLEG-ben talán 128 a max, ott más beosztást adtak neki. Másik dolog pedig volt az úgymond szériahibás v1-ekben, mikor cserélni kell valami alkatrészt, mert a wlnoise parancs rossz értéket ad vissza... De ehhez én már nem értek, a mikro, meg smd elektronika nem az én szakterületem :-)) Azt hiszem, hogy csak egy ellenállás cseréről volt szó, ha jól emlékszem. De nem tudom, hogy ez a WL-500W-t mennyiben érinti, azzal kapcsolatban nem emlékszem ilyenre. Egyéb tuning a WiFi-vel kapcsolatban most nem jut eszembe. Ha csak nem az alufóliával bevont papír antennatükrökre gondolsz még, ami állítólag szintén jó eredményt hozhat, de én erről sem vagyok meggyőződve, ezt is csak olvastam... És még ha valóban így is van, akkor is hátulütője a dolognak, hogy irányított, tehát a routernek csak az egyik oldalán javul a WiFi jel erőssége, a többin viszont leromlik.

[ Szerkesztve ]

(#8916) AtHoS válasza Intruder2k5 (#8913) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem állítgattam el semmit Putty-ban, mivel amit kipróbáltam utána vissza is tettem az alap beállításra. Viszont a beírt sorokat betéve az /opt/etc/profile file-ba megjavult az MC :R Mindössze az első sor volt csak benne.

Egy kérdés:
Éjszaka áramszünet volt. Most reggel Putty-t elindítva eltűnt belőle a mentett Asus WL-500W kapcsolat, ráadásul az SSH miatt megint bekérdezett, mint a legelső alkalommal. Úgy néz ki, mintha a konfig fájl eltűnt volna menet közben. Előzőleg rendben volt több napon keresztül is, pedig nem volt elindítva a Putty éjszakára, kiléptem belőle csak az utorrent futott az előzőleg letöltött ékezetes betűket tartalmazó cucc visszaosztásához. Ráadásul rtorrent sem futott csak az /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent

Putty-ból újraindítva a routert persze megjavult, bár jó lenne, ha ilyen esetekben nem lenne ilyen gond. Hosszabb ideig nem volt áram, mert egyszer felébredtem és tök sötét volt a szoba, tehát a kábelmodem ledjei egyáltalán nem világítottak.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8917) World-Soft válasza Intruder2k5 (#8915) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!
Kezd rémleni már.
Tényleg CPU elemés, meg valami talán valami memória állítgatás volt....
A configot megnézem majd ha hazaérek hátha segít.
Az irányított dolog lehet sokat nem rontana, mert akkor is maradna még 2 irányítatlan antennám, illetve mindkét terület (benti/kinti) nagyjából egy irányba van.
De azért valami valódi erősítés jobb lenne...
Sajnos az antennák nem lecsavarhatóak, de most nézem itt a felfogatást:
[link]
Nem olyan vészes talán, mert ha jól nézem talán rápattintós csatlakozás van.

Ha lejár a gari, akkor lehet érdemes szétszedni és kivinni az egyik antennát a tetőre, vagy valami.
Sőt elméletileg anyáméknál régen volt *-mobile WIFI-s internet, de mivel nagyon fent volt az antenna, ezért leszereléskor ott hagyták a tvantennán.
Azt kellene leszednem és esetleg rátennem. Lehet az erősebb lenne... :DD
Nem tudom mekkora erősségű lehet, de nem bot, hanem kis négyzet alakú műanyag lapnak látszik lentről és a város másik végéről (1-2 km) jött a jel.
Persze kérdés, hogy az mennyire használható ez az én routeremhez. :F
Azt tudom, hogy ott egy D-Linkre volt rátéve, de nem tudom, lehet nem lecsavarták, hanem levágták a kábelt.

Zoli

(#8918) Badb0y


Badb0y
addikt

Kérdeznék tőletek egy ilyet, valahonnan lehetne nézni a chipek ill. a rákötött vinyó hőmérsékletét? Létezik ilyen progi ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8919) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ha komolyan foglalkoztat a dolog, akkor próbáld meg, bár mondom, én nem fűzök nagy reményt hozzá :-)
CHIP wifi antenna erősítő

Egy normális kinti antenna biztosan jó lenne, viszont ehhez megfelelő kábelezés, és csatlakozók kellenek, mivel itt nagyon pici teljesítményről van szó, viszont a fizikát nem lehet meghazudtolni, és veszteség az itt is van. Ez a lehető legrosszabb párosítás... Nagyon magas freki, és nagyon kis teljesítmény.

Bár mondom, én WiFi témával nem sokat foglalkoztam, mindenem kábeles, viszont PMR rádióval "amatőrködök", és tudom, hogy már azzal is nehéz dolog egy tető antenna kivitelezése, pedig ott csak 450 MHz-ről, és 500 mWatt-ról van szó... De a veszteség miatt már oda is nagyon drága koax kábelek kellenek, különben mire a tetőre ér a jel, a kábel végén már csak 200 mW jön ki, akkor meg fölösleges az egész. Itt meg 2400 MHz-ről, és talán 10 mWatt-ról beszélünk?! Minden esetre bárhova is teszed az antennád, törekedni kell a minél rövidebb, és minél jobb minőségű kábel közbeiktatására.

(#8920) World-Soft válasza Intruder2k5 (#8919) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia!
Annyira nem vészes a helyzet.
Én mikor vettem a házat teljesen szétfúrtam a falakat és lekábelcsatornáztam.
A router sem a szobában van, hanem a kamrávan egy pocon figyel az ajtó felett. Oda jön be a telefon és minden.
Tehát csak annyi kellen, hogy picit fentebb viszem az egyik kábelcsatornában (1m) és már a tetón is vagyok. Ezzel máris csak egy cserépsor választ el a célterülettől és nem pár téglafal.
Ehhez képest a D-Linknek elég hosszú volt a kábele (sőt a kábelből is sok megvan még). Igaz nem tudom hogy az milyen teljesítménnyel ment, de nem hiszem, hogy sokkal többel.
Persze nem annyira vésze most sem a helyzet, mert a kerti kiülőről most is van még jel (2 vonal) csak lehetne jobb is.

Amúgy most kicsit olvasgattam. Elég sok minden történt ennyi idő alatt...
Látom már nem is OLEG-ezel.
Azt kerestem hogy miben változott az új OLEG, de nem találtam, csak azt, hogy talán más csinálja... Nekem még a jó öreg 1.9.2.7-10 van fent és elég ramaty állapotban....
Jeleneleg csak arra képes, hogy netezzek....
Zoli

(#8921) Intruder2k5 válasza World-Soft (#8920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van, már nem OLEG-ezek...
Hogy miben változott az új OLEG? Hát, így első ránézésre egy lajikus szemével nézve, bekerült a firmware-be az SSH, tehát akárcsak mint a Telnet, a webes felületről aktiválható. Emellett mind az SSH-ra, mind pedig az FTP-re vonatkozólag Brute Force Attack elleni védelem is van hozzá. Aztán persze több hibajavítás, és persze mindenből frissebb összetevők... Egy Linuxguru bizonyára még sokat tudna regélni a kernelmodulokról, meg stb, de ezek a főbb, és látványosabb változások... :-)

[ Szerkesztve ]

(#8922) djtrancevo válasza Intruder2k5 (#8885) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Hali!
Újból akadt egy kis idöm router buherára.
Tanácsodra automountot kikapcsoltam, routert ujrainditottam, és csodák csodájára müködik minden :) Köszönöm a segitséget!! :R :R

Egyébként akinek gondja van a Midnight Commanderral,(nem müködnek a funkciógombok, le-fel mozgás stb.) annak itt a megoldás:
Putty, konzol és bemásoljátok a következö három sort külön külön egymás után leenterezve:

cd $HOME
echo 'export TERMINFO="/opt/share/terminfo"' > .profile
echo 'export TERM="xterm"' >> .profile

Ezt még annakidején mikor még Oleget használtam, akkor találtam a neten, mert engem is idegesített hogy nem megy a mc, és ez a megoldás tökéletesen müködik Tomato alatt is.
Vigyázat, ez a megoldás csak akkor müködik ha putty-t használtok a routerhoz való kapcsolódásra, sima telnettel nem.

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#8923) Intruder2k5 válasza djtrancevo (#8922) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincsmit! :-)

(#8924) Intruder2k5 válasza AtHoS (#8907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tippem az nincsen sajnos, de azt tudom, hogy tölti ez simán az ékezetes betűs file-okat is...

(#8925) Laca 012


Laca 012
őstag

Nem tudja valaki véletlen, hogy az rtorrentben hogyan lehetne beállítani a max memóriahasználatot?? :F
Már kérdeztem, csak hátha ott elég eldugottra sikerült a kérdés..

(#8926) AtHoS válasza Intruder2k5 (#8924) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajna nálam egy Packban több ékezetes karaktert tartalmazó fájl van. Ezek közül mindnek átírta a nevét valami hasonló formában: ├ťnnep

Mondom, ezt utorrent-tel szedtem le, de ha már közben beizgítottam a routert azzal nyomnám vissza. Kicsit trükköztem, mivel rtorrent újraellenőrzés közben rögtön létrehozta a problémás fájlok mellé a kixkraxos megfelelőket nulla bájtos mérettel. Az ellenőrzés végén stipistop a torrentre, majd szépen nekiálltam átnevezgetni a hasznos adatot tartalmazó fájlokat a krixkraxos megfelelőkre.

Eddig úgy néz ki, hogy rendben lesz, igaz még tart az átnevezés utáni ellenőrzés, de a méret kb. megfelel a %-os értéknek.

Mod2: közben végzett az ellenőrzés és így jó lett. Még szerencse, hogy megvan normális névvel is :)

Mod:
Laca 012

ruTorrent-es webui-val könnyen. A Beállításoknál a Kapcsolatok szekcióban

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8927) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#8928) ecaddict válasza Laca 012 (#8925) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nincs értelme korlátozni az rtorrent memória használatát, különösen nem 128 MB RAM-nál.
Ha megnézed, cat /proc/meminfo-val
a memória nagyrésze fájl cache-re van használva.
Azaz az oprendszer mikor már elég ideje fut mindig ki fogja használni a rendelkezésre álló memóriát (kivéve amit a gyors allokáláshoz tartalékol, ezt korábban leírtam), ha másra nem fájl cache-re. Ha nem így tenne, akkor nem optimálisan használná a rendelkezésére álló erőforrásokat és a memória lévén sokkal gyorsabb mint a diszk hozzáférés egy értékes erőforrás.

A sohasem (elvétve) használt dolgokat meg csak rakja ki a swap-ba. Ezért nem érdemes kikapcsolni a swap-ot még 128 MB RAM-nál sem (meg azért mert lehetnek különösen memória igényes dolgok pl. lemez formázás-bár nem szoktam ilyet tenni mivel nekem a PC-n is Linux fut ahol ezt meg tudom tenni-ami megakadhat még nagyon sok memóriával is, ha nincs swap).

Nálam pl. a 128MB-nak kb. a fele mindig fájl cache. Ha már régóta nem aktív/kevéssé aktív az rtorrent akkor még több is, most pl. kb 75 MB.

Röviden: Programhiba kivételével nem érdemes kézzel a memória használatot állítgatni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8929) Laca 012 válasza ecaddict (#8928) üzenetére


Laca 012
őstag

Értem én, hogy benzin... :DDD
De.. Nekem nem is az az alap problémám, hogy kihasználja a memóriát (ftp-nél az is. lsd lent), hanem az, hogy a swaphoz is hozzányúl.
2 okból:

1., A swap a pendrive-on van, nem kellene feleslegesen milliószor írogatnia.(ha hdd-n lenne, akkor is felesleges ugyanazt a területet ennyiszer "átvésni"..)

2., Ha valóban szüksége van rá, akkor használja nyugodtan, max ha meghal a pendrive kicserélem, de tényleg 96kB-148kB között van erre szüksége?????
Mert ha nem az lenne, hogy lassan megtölti a memóriát, aztán kicsit túlcsordul, aztán nem is kell neki több, akkor megérteném, de így nem tudok megbarátkozni vele.

A swap-ot természetesen nem akarom kikapcsolni, tisztában vagyok vele mire való, azért is aktív a swap. Amikor a 320-as hdd-t formáztam akkor használta is (nem 100kB-ot!!!) , és nem akadt meg, ez teljesen rendjén van.

Összefoglalva: kis rosszindulattal talán programhibának is nevezhetném azt, hogy bár nincs szüksége a teljes memóriára, de megeszi, sőt nem elégszik meg ezzel, harap egy kicsit abból is ami abszolút nem kell neki, és még akkor sem köpi ki, ha nincs futó torrent, "magyarul" stdby-ban vár.
Azt szintén hibának, hogy a webui felületek (rTorrent v1.2, ruTorrent v2.6) beállítás panele (uTorrent beállítások felirattal :Y ) dísznek van, ugyanis semmilyen beírt változtatás nem hajtódik végre (sem a memóriakorlátozás, sem a trackernek küldött gépnév...stb) Ez csak nálam van így?? :F

Az ehez tartózó másik, de igen jelentős problémám, hogy ha távolról ftp-n akarok csatlakozni, akkor:
futó torrentkliens nélkül szuperul megy.
Ha elindítom a torrentklienst, akkor is.
Ha elkezd seed-elni, még akkor is, amíg meg nem telik a memória.
Aztán utánna már időtúllépés miatt nem tudok belépni!
Ha kikapcsolom a torrentklienst(,/opt/etc/init.d/S99rtorrent stop) akkor sem ürül ki a memória r-go: akkor sem lép be, de ha újraindítom a routert, megint flottul megy amíg be nem telik a memória.

Szóval véleményem szerint lenne értelme az rTorrent memóriahasználatát korlátozni, mert ha 4GB ram lenne a routerbe az is kevés lenne neki, holott ha visszaállítom a gyári beállításokra hogy csak 64MB-RAM-ot lásson a 128-ból, azzal is megelégszik, ugyanazzal a sebességgel seed-eli a torrenteket.

Ha le tudnám korlátozni, akkor pedig az ftp-m is működne (bocsi, végül is fut, csak nem lehet elérni), és nem kellene az irodából újraindítanom ssh-n a routert minden egyes belépés előtt, és kinyomni a torrentklienst, majd ha hozzájutottam az állományaimhoz, akkor elindítani, hogy seed is legyen.
meminfo futó seed nélkül
meminfo futó seed

[ Szerkesztve ]

(#8930) vargalex válasza Laca 012 (#8929) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Milyen ftp servert használsz? Nekem csak 32MB RAM van a router-ben, mégis tudok ftp-zni (kívülről is), ha seed-el, ha nem. Legfeljebb a swap-ba áttolja az éppen nem használt dolgokat. Én vsftpd-t használok, de 1 MB-ban vígan elvan, míg neked 2.5MB szabad RAM-od van.
Egyébként, ha ssh-zni tudsz, de semmiképp nem tudsz ftp-zni, akkor próbáld meg a WinSCP-t SCP protokollal. Az menni fog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8931) vargalex válasza Laca 012 (#8929) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Még valami: a swap-ból a nem használt dolgok memória felszabadulása esetén nem fognak automatikusan visszatöltődni a RAM-ba. Felesleges művelet lenne, ugyanis később lehet, hogy nem is azokra lesz szükség. Majd akkor visszatölti, ha tényleg kell.
Tehát, teljesen normális, hogy ha nincs futó torrent, akkor sem szűnik meg a swap használata.

Alex

(#8932) mgrincs válasza Laca 012 (#8929) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

nem véletlenül a xinetd indítaná az ftp szervert?
Ha igen, akkor, lehet csak el kellene indítani direktbe, 128MB-nál valószínűleg nem oszt-nem szoroz az az 1MB.
Az is lehet, hogy nem a memória a mérvadó, hanem az egyszerre fenntartott kapcsolatok.
A torrented elhasználja, majd mikor azt megállítod, nem szabadítódnak fel még mindig, csak újraindításkor.
Ennek maximumát a /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max-ban tárolt érték adja meg, sajna az éppen felhasznált mennyiség nem tudom hol van nyilvántartva. Ezt ajánlják 4096-ra állítani.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#8933) mgrincs válasza vargalex (#8930) üzenetére


mgrincs
tag

SCP rettenetesen leterheli a processzort és baromi lassú(mondjuk ftp-hez képest), bár ha csak kisebb fájlokat mozgat az ember, valószínűleg a legokosabb választás, ha már úgyis megy az SSH kintről.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#8934) vargalex válasza mgrincs (#8932) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az éppen fenntartott kapcsolatok a /proc/net/ip_conntrack -ban vannak.

Alex

(#8935) vargalex válasza mgrincs (#8933) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, én is kisebb file-okra gondoltam (lehet, hogy az ADSL miatt, de eszembe sem jutott nagyobb file, mert a feltöltési sebesség úgysem túl jó ahhoz). Én nem vettem észre, hogy az SCP nagyon leterhelné a procit (ez is függ persze a feltöltési sebességtől). És az, hogy lassú, relatív. Valóban lassabb, mint az ftp, de ha nincs túl nagy feltöltési sebességed (mondjuk nekem csak 512 kbit/s), akkor azt simán kihajtja.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8936) vargalex válasza mgrincs (#8932) üzenetére


vargalex
félisten

Egyébként OpenWRT esetében a Maximum Connections defaultban 5953.
De valóban, ha jól emlékszem, pl. a DD-WRT is 4096-ot ajánl.

Alex

(#8937) ecaddict válasza Laca 012 (#8929) üzenetére


ecaddict
senior tag

Miből gondolod, hogy a swap-ot rendszeresen írja? Ez igaz lehet 32MB RAM-nál, de egyáltalán nem igaz 128 MB-nál.
Valójában pont fordítva van mint ahogy írod, nem a azért ír a swap-ba mert nagyon szüksége van a memóriára, hanem pont azért mert pl. vannak olyan programrészek amik betöltésnél módosulnak (adatterület, program kódot be sem kell tölteni mert az mindig ott van a HDD-n) aztán mivel nem használod a funkciót soha nem használja a memóriát a process.
Ilyenkor a kernel még akkor is jobban jár, ha kiírja swap-ba és fájl cache-re használja ezt a területet mintha csak ott állna használatlanul a RAM-ban.
Nem jelentős ez a memória nekem pl. 1-2 MB, max 4MB.

A legjobb igazolása annak, hogy 128 MB RAM-os router nagyon ritkán nyúl a swap-hoz, hogy a mérete nagyon-nagyon ritkán változik. Nekem pl. most 2020 kB és 10 ill. 20 perce is pont ennyi volt. A szabad memóriánál még nem láttam kétszer ugyanazt az értéket (ewgets-el szoktam nézni).

FTP-t nagyon ritkán használom, mert firewall megakadályoz ebben, inkább https-en töltök le. ill. fel. Lokálisan meg NFS. E-miatt tuti tippet nem is tudok adni (lehet xinetd, vsftpd hiba is).
Néhány ötlet: Ha xinetd-vel indítod a vsftpd, lehet (különösen, hogy nem vagy RAM-ban korlátozva) mehetne folyamatosn a vsftpd (xinetd nélkül).
Vagy alternatívaként AEGA-ból indítva (talán ez lenne a legjobb). Én pl. így használom a httptunnelt ill. az ajaxterm-et. Ezzel eddig egyszer volt gondom (több mint egy év alatt), amikor behalt a php.
Ez után írtam a stop.cgi-t ami nem használ PHP-t (viszont a lighttpd még ehhez is kell).

Az rtorrent UI hibát én is tapasztaltam. Pontosabban nem látszik semmi (vagy 0) a beállításoknál, de ha átírod, azért elfogadja (továbbra sem látszik). Újabb UI verzióknál jött be, nem értem miért nem lehet az alapfunkciókat jól megtartani. Jó-jó ez a sok plugin, de ne rontsák már el ami eddig ment. Persze lehet rtorrent interfész (XMLRPC) probléma is. Még nem zavart annyira, hogy ez után keresgéljek.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8938) ecaddict válasza vargalex (#8936) üzenetére


ecaddict
senior tag

Oleg:
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max

4096

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8939) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Most szeretném újraúzni új vasakkal a routert.
Úgy szeretném megoldani, hogy a rendszer egy 8GB-os Pendiveren lenne.
Letöltésre egy nagy 2.5'-os HDD-n lenne.

A SWAP-ra és a LOG-ra két ötletem van:
1. egy kis eldobható (cserélhető) pendriverre
2. a 2.5'-os HDD két külön partíciojára.

Tertósság miatt szerintem a 2. eset lenne szerintem a nyerő, viszont vélhetőleg adatmásolás miatt le lesz időnként szedve a HDD.

A kérdésem, hogy megoldható -e, hogy alap esetben a HDD-ra menjen a log és a SWAP, ha viszont le szeretném szedni a HDD-t, akkor egy scripttel vagy valamivel átirányítanám egy másik eszközre (pl. másik pendrive).
(Fontos lenne, hogy az éppen futó progik amiket a HDD leszedése nem zavarna, azokat ne kelljen leállítani, módosítani.)
Lognál arra gondoltam, hogy egy helyre logolnák ami egy külön felcsatolt partíció lenne a HDD-n. Ha váltani akarok, akkor lecsatolom a partíciót, és gyorsan felcsatolok egy másikat ami nem a HDD-n van. Igaz ilyenkor megszakadnak a logok. Nem tudom ez mennyire zavarná meg a programokat.

SWAP esetén is hasonlóban gondolkozodom. A HDD-n lévő SWAP mellé felcsatolok egy másik SWAP partíciót, majd lecsatolom a HDD-set. Ezzel a módszerrel ki lehet kényszeríteni, hogy a SWAP átvándoroljon? a SWAP-ban lévő adatokkal mi történik?
Kicsit így olyan mintha migrációt kellen végezni...

Vagy nem érdemes ennyire bonyolítani és inkább válasszam az első megoldást.
Vagy esetleg van jobb ötletetek?

Előre is közi.
Zoli

(#8940) SharpSA válasza vargalex (#8898) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogynem. A nano. A vi-be való másolás estén sokszor össze-vissza eltolja a sorokat, míg a nano-val minden rendben ebben az esetben is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8941) SharpSA válasza Intruder2k5 (#8904) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez érdekes. Nézd meg itt a lap alján.
Itt az 1.9.2.7-10 (2008-03-30) verziót írja, míg amit te belinkeltél, ott meg az 1.9.2.7-d from 2009.07.17 verzió van. Nekem az előbbi van a routeren. Akkor mos melyik az újabb? :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8942) ecaddict válasza SharpSA (#8940) üzenetére


ecaddict
senior tag

Esc Shift+:
set noai

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8943) ecaddict válasza SharpSA (#8941) üzenetére


ecaddict
senior tag

Oleg szünetelteti a fejlesztést a dátum szerinti a legújabb a Google project keretében.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8944) -=joel=-


-=joel=-
csendes tag

ezt az üzenetet vajon mivel érdemeltem ki a logban:

WL-001FC6D92437 user.warn kernel: EXT2-fs warning (device sd(8,2)): ext2_read_super: mounting ext3 filesystem as ext2
WL-001FC6D92437 user.warn kernel: EXT2-fs warning: mounting unchecked fs, running e2fsck is recommended
WL-001FC6D92437 user.warn kernel: EXT2-fs warning (device sd(8,3)): ext2_read_super: mounting ext3 filesystem as ext2
WL-001FC6D92437 user.warn kernel: EXT2-fs warning: mounting unchecked fs, running e2fsck is recommended

(#8945) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Gondom akadt a tűzfallal. Egy SQL szervert tesztelnék neten keresztül, de nem tudom megnyitni a 1433-as portot.
Csináltam virtual servert erre a TCP portra és 1434-es UDP portra is, ami az MSSQL-hez kell.
A port triggerbe is beírtam, hátha az is kell hozzá, de semmi.
Netes port scanner programok szerint zárva van minden.
Mi lehet a gond? Már 2 napja szenvedek vele...
Köszi!
Üdv: Laca

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8946) World-Soft válasza World-Soft (#8939) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ja és még egy.
Még jó régen egyszer kérdeztem, de akkor nem jött válasz...
Ha mondjuk 512MB helyett 1GB SWAP-ot készítek, akkor hogy tudom azt használni?
Annak idején egy tesztnél nekem ekkor is csak 512MB-ot írt hogy használ...
Köszi.
Zoli

(#8947) btree


btree
csendes tag

Sziasztok!

Egy tuzfalas kerdesem lenne. Sajnos linuxhoz keveset ertek. A tuzfalat akarnam ugy konfigolni hogy egy bizonyos LANos IP cimrol ne engedjen ki-be forgalmat egy belso IP cimrol (192.168.1.31), egy adott idointervallumban (22:00-05:00).
Eloszor elkezdtem az iptables leirast nezni de sajnos magas nekem. Szoval valami ilyesmivel probalkoztam:
iptables -A FORWARD -i eth0 -o eth1 --source 192.168.1.31 -j DROP
Tudom itt nincs idointervallum de mar a semminel ez is tobb lett volna. Sajna nem mukodott. Aztan mivel lattam hogy ez magas nekem webes feluleten kutakodtam es talaltam egy WAN & LAN Filter funkciot. Ide beirtam az IPt, az idointervallumot, a protokollt es szepen be is tette az iptables szabalyai koze. Ujrainditas utan mar az iptables -L parancsra lattam is a szabalyok kozott. De mukodni nem mukodott :(

Minden hasznalhato otletet szivesen veszek.
A valaszokat elore is koszonom, udv: btree

(#8948) World-Soft válasza World-Soft (#8946) üzenetére


World-Soft
senior tag

Az 1GB SWAP nem aktuális.
A mostani telpítéskor a FREE-ra most ki is írja az 1GB-ot.
Viszont most hogy húzom újra a gépet (az annak idején magamnak leírt doksi alapján) találkoztam egy hibával amivel nem jutok előrébb.
Ami lefutott:
ipkg.sh update
ipkg.sh install ipkg
....
vi /opt/etc/ipkg.conf
src/gz optware http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable
dest /opt/ /
.....
Viszont ez már nem:
ipkg update
ipkg install -force-overwrite ipkg-opt
ipkg update
Azt írja:
"Segmentation fault"
Ha "ipkg.sh update"-t írok akkor lefut, de ennek valami oka van....
Ha tudja valaki az kérem segítsen.
Köszi.
Zoli

(#8949) nandris válasza Intruder2k5 (#8927) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Ez végre működik az összes pluginnal, nem tudod véletlen az rss-t hogy kell használni?

(#8950) Laca 012 válasza ecaddict (#8937) üzenetére


Laca 012
őstag

mgrincs: De igen, a xinetd indítja is, illetve a vsftpd is elindul, ez látszik a top kimenetében is. Aztán ha az rtorrent-et leállítom, akkor kb 4-5b perc múlva újraindítás nélkül is be tudok lépni távolról.(LogMeIn-nel be vagyok jelentkezve a céges gépre, tehát jól tudom tesztelni)
És a hab a tortán, hogy utána ha elindítom az rtorrentet, és a seed is megy, már akkor is működik tovább a vsftpd. be tudok jelentkezni más user-ként is, másolni is tudok róla, tehát minden rendben. lehet tényleg direktben el kellene indítani, aztán had fusson??
Vargalex: A vinSCP tényleg lassú lenne, mert 100MB-okat húzok át legtöbbször.
"a swap-ból a nem használt dolgok memória felszabadulása esetén nem fognak automatikusan visszatöltődni a RAM-ba"
Hát oda ne is töltődjön, hanem törölje ha nem használja.. :) Ha meg használja, akkor legyen a RAM-ban. viccet félretéve még mindíg azt nem értem, hogy az rtorrent futtatásához miért használja cachelésre az összes szabad memóriát (kb 67-68 MB-ot), plusz <200kB-ot A SWAP-ból. Vagy ha már használja, akkor miért nem fér el ott már az a 200kB? Illetve azt sem értem, hogy amikor kilövöm az rTorrentet, akkor minek marad a memóriába (és a swapba) a becachelt adat. Ez linux sajátosság? Én azt hittem a memóriában mindíg csak az az adatmennyiség van, amit használunk is, és ha nem használjuk kiürül.. A wingyógynál is ha lefut egy másolás, visszaesik a használt memória kb arra az értékre, ami másolás előtt volt. Ez linuxnál nem így van? Ha már egyszer megtelik a memória azt már csak felülíródhat? :F
Ecaddict: Nekem sajnos van hogy percenként változik 160kB és 168kB váltogatja egymást általában a top kimenetének fejlécébe nézve, most pl.176kB ebből gondolom, hogy folyamatosan írogatja.. a 200kB-ot még soha meg sem közelítette. Ezért csodálkozom, hogy miért hiányozna neki 128MB-ból az a <200kB..
1-2-4MB-okat megértenék talán, de jóhogy nem 1-2 bitet billeget..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.