Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) sanzi89 válasza vargalex (#8798) üzenetére


sanzi89
addikt

Sok mindent nem tudok hozzáfűzni, csak annyit, hogy egy nekem is V1-esem van TOMATO-val és a wl noise parancs -86/-85-ot ad vissza eredménynek. Hátha segít valamit...

u.i.: A Transmit power 42-re van állítva a Firmware-ban.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8802) djtrancevo válasza Intruder2k5 (#8765) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Nah akkor itt csináltam a hibát, megvan. Nekem vmiért rossz helyre mountolta az /opt partíciót azért nem müködött a cucc.
Végre sikerült elindítanom mindent a ghostos megoldással de most akadt egy másik gondom. Feltettem a cuccost, éjszakára betettem egy torrentet tölteni, reggelre az rtorrent webuiban Internal server error fogadott, torrentböl csak pár megát töltött le. 2 óra konzolozás után feladtam, ujból raktam az egészet és éjszakára beraktam egy másik torrentet próbaként, reggelre az egész meghalt ugy ahogy van, reboot nem segitett, próbáltam konzolból ujrainditani a látszólag futó lighttpd-t rtorrent-et stb. sikertelenül. Valakinek valami ötlete hol csinalom a hibát? :W
Torrentek 700 megás divX-ek vagyis azzal nem kéne gondnak lennie.
Egyébként a ghostos imageket egy 16 gigás pendrivera tettem fel, ma vagy holnap kipróbálom feltenni az egészet egy USDs HDDre, csak azt a sokmindent le kell mentenem vhova...

Kösz mindenkinek!

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#8803) Intruder2k5 válasza djtrancevo (#8802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet az oka a pendrive is... Már leírtam itt többször is, hogy első próbálkozásaim nekem is egy 8 GB-os pendrive-on történtek, de sajnos amikor a tutorial szerint haladtam lépésről lépésre a telepítéssel, a torrent felrakása után mindig megzuhant az egész. Valószínűleg valami rosszabb minőségű pendrive-ot fogtam ki (igaz, hogy valami noname sz@r volt, tehát nem is csodálkozok ezen), és nem bírta a több swap, és torrent írási műveleteket. Lehet, hogy nálad is ilyen jellegű gond lesz...

(#8804) Intruder2k5 válasza nothin (#8800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://www.busybox.net/downloads/BusyBox.html

reboot
reboot [-d delay] [-n] [-f]

Reboot the system

Options:

-d Delay interval for rebooting
-n No call to sync()
-f Force reboot (don't go through init)

(#8805) Badb0y


Badb0y
addikt

Ha rtorrentbe kívülről akarok belépni, mivel még csak itthon próbáltam, így csak az admin admin on keresztül jutok be, de ha rendesen máshonnan próbálom, akkor először át kell menni a routeres belépésen, vagy akkor is csak admin admin ?

Ha igen, akkor hogy kell megváltoztatni :D Ill. ha megváltoztatom akkor kell flashfs sace commit enable restart ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8806) Fooler89


Fooler89
őstag

Megoldható-e, hogy egy mappában benne lévő torrentfájlokat ne egyessével kelljen hozzáadni hanem mappástól?

(#8807) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicsit zavaros amit írsz, de feltételezem, hogy a lighttpd (webszerver) autentikációról van szó... Már nem igazán bírom követni, és nincs kedvem mindig visszaolvasni, hogy ki használ OLEG-et, ki Tomato-t, ki az image file-os rendszert, ki pedig saját telepítésűt, de ha jól csalódom Te image file-os vagy :-) Ez esetben az /opt/etc/lighttpd mappa alatt keress valami passswd, password, pwd, vagy hasonló nevű file-t, és abban írd át tetszőlegesen az admin/admin név/jelszó párost.

"akkor először át kell menni a routeres belépésen"
Ezt nem tudom, hogy mi akar lenni, de nem kell semmi máson átmenni, el lehet érni közvetlenül is az rtorrentet, ha olyan linket használsz, illetve azt írod a címsorba. Kintről is csak admin/admin kell a belépéshez. És nem kell flashfs save, commit, enable. Ha nem teszel a rendszerbe extra dolgokat (pl. új felhasználó) akkor az csak a post-boot, illetve a post-firewall módosítása után kell.

(#8808) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most lehet, hogy nagy baromságot mondok, de úgy tudom, hogy ehhez a watchdog kell. Hogy pontosan mit, és hogyan kell csinálni, ezt sajnos passzolom, sosem próbálkoztam ezzel, és nincs is rá szükségem :-)

(#8809) nothin válasza Intruder2k5 (#8804) üzenetére


nothin
tag

Köszönöm ha megint előfordul kipróbálom igy is a rebootot, de reméljük már nem lesz rá szükség. Azt nem tudod véletlen mit csinál ez a init noinitrd? Próbáltam rákeresni de nem talaltam meg, de most h kihuztam bedugtam a routert nincs is ilyen a topban. Amúgy megy minden rendesen olyankor is csak nem tetszett h 100% on viszi a procit.

[ Szerkesztve ]

(#8810) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve a cron (Tomatonal webadmin felületen a Scheduler) fog kelleni hozzá... Azzal kellene mondjuk percenként figyelteni egy mappát, és ha talál benne torrent file-t, akkor azt adja hozzá az rtorrent letöltésekhez. De az ehhez való scriptet nem én fogom megírni :-))

(#8811) Intruder2k5 válasza nothin (#8809) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos hirtelen nem, de most meló van és mennem kell... Sorry! :-)

(#8812) djtrancevo válasza Intruder2k5 (#8803) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Hát nemtom, nekem egy 16 gigás pendrveom van adata márkáju, kb. egy éve a routerba van bedugva, ugyhogy lehet hogy megártott neki az állandó üzem.igaz, pár hónapja nem volt rajta semmilyen irási müvelet, ugyhogy nemtom...
Sebaj, ma vagy holnap este meglátjuk hogyan megy a dolog egy USBs HDDvel.

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#8813) Haby


Haby
tag

Sziasztok.
Olvastam sanzi89 írását az Asus wl500gp routerről a logout-on, nekem 1 v1-es routerem van. A kérdésem az lenne hogy úgy tettem ahogy írtad, de én nekem nem frissíti a firmware-t az update.1.9.2.7-10-es firmware-t de nem csinál semmit, sőt a 192.168.1.1-es config oldal sem jön be, majd kb 20 perc várakozás után reseteltem és utánna bejött a 192.168.1.1 és vissza állítottam a beállításokat. A kérdésem az lenne hogy mi lehet a baj? Jah és a firmware verziónál nekem az 1.9.7.2-őt ír ki.
Segítségeteket előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8814) sz.gergely válasza Fooler89 (#8806) üzenetére


sz.gergely
csendes tag

Nem tudom más rendszerek alatt hogy van, de Oleg alatt a következő:

Az /opt/etc/rtorrent.conf -ban keresd meg a következőt:

# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
#schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
#schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=

Szedd ki a kettőskereszteket, hogy kezdjen valamit a sorokkal, aztán az elérési utat állítsd be. Nekem az asus.ebond.hu leírása alapján a következőképpen néz ki:

# Watch a directory for new torrents, and stop those that have been deleted.
schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/etc/samba/Share/torrent/dl/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=

Ezután egy reboot, vagy
/opt/etc/init.d/S99rtorrent restart

Amit bedobsz a könyvtárba azt másodperceken belül hozzáadja a letöltésekhez, és már csorog is lefelé.
Legalábbis nálam ilyen módon működik.

(#8815) mcs9


mcs9
csendes tag

Arra tud-e valaki tanácsot adni, hogy az Asus mögé kötött routeren levő gépről hogy érem el az asus router https felületét?
a sima http felület működik, tudok konfigurálni, de a https felület csak úgy elérhető, ha az asusból kijövő lan kábelről támadok.
A két router 192.168.1.x és 192.168.8.x-en van.

Köszi

(#8816) Intruder2k5 válasza mcs9 (#8815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért nem "támadsz" dyndns címmel? Akkor tök mindegy, hogy második, harmadik vagy akárhányadik router az ASUS. :-)

(#8817) vargalex válasza mcs9 (#8815) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem lehet, hogy csak a tűzfalon nincs engedélyezve a 443-as port arról az IP tartományról?

Alex

(#8818) Badb0y válasza Intruder2k5 (#8807) üzenetére


Badb0y
addikt

Köszönöm :) Ghostos megoldásom van :)
VNSTAT viszont nekem semmit nem mér :F mindenen 0 van.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8819) vargalex válasza Badb0y (#8818) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A vnstat-ot nézd meg (cron-ban), hogy jó interface-okról gyűjti-e az adatokat.

Alex

(#8820) Fooler89 válasza mcs9 (#8815) üzenetére


Fooler89
őstag

Ahhoz azonos ip tartományba kell lennie vele. Azaz van a 192.168.8.*-es router akkor a gép amiről fel akarsz menni a routere annak is 192.168.8.* tartományba kell lennie.
Ha jól tudom...

#8814 Tökéletesen megy, nem kellett reboot. Csak rtorrent restart.
Viszont én a végére *.*- írtam mert van ".torrent" meg ".tor" kiterjesztés ha jól tudom ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#8821) Haby


Haby
tag

Sziasztok, van egy asus wl500gp v1 routerem és segítséget szeretnék kérni hogy hogyan kellene firmware-t frissíteni és melyiket ajánlanátok, torrenthez kellene, és hogy munkahelyről is elérjem, dyndns címem már van. Segítséget előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8822) vargalex válasza Haby (#8821) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Gyanítom, hogy az összes lehetséges firmware-ra kapnál pozitív szavazatot. Mindegyikkel megoldható a feladat (kivéve talán a gyárit (torrentre)).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8823) vargalex válasza Fooler89 (#8820) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha ez így lenne, akkor szerintem HTTP-n sem érné el.

Alex

(#8824) Badb0y válasza vargalex (#8819) üzenetére


Badb0y
addikt

Ez az S10cron file tartalma:

#!/bin/sh
#
# Startup script for cron

PIDFILE=/opt/var/run/cron.pid

case $1 in
start)
/opt/sbin/cron
;;
stop)
[ -f ${PIDFILE} ] && kill `cat ${PIDFILE}` ;;
*)
echo "usage: $0 (start|stop)"
exit 1
esac

Ez pedig a vnstat.conf:

# vnStat 1.6 config file
##

# location of the database directory
DatabaseDir "/opt/var/lib/vnstat"

# locale (LC_ALL)
Locale "en_US"

# on which day should months change
MonthRotate 1

# date output formats for -d, -m, -t and -w
# see 'man date' for control codes
DayFormat "%d.%m."
MonthFormat "%b '%y"
TopFormat "%d.%m.%y"

# characters used for visuals
RXCharacter "%"
TXCharacter ":"
RXHourCharacter "r"
TXHourCharacter "t"

# default interface
Interface "ppp0"

# maximum bandwidth (Mbit) for all interfaces, 0 = disable feature
# (unless interface specific limit is given)
MaxBandwidth 100

# interface specific limits
# example 8Mbit limit for eth0 (remove # to activate):
#MaxBWeth0 8

# how many seconds should sampling for -tr take by default
Sampletime 5

# default query mode
# 0 = normal, 1 = days, 2 = months, 3 = top10
# 4 = dumpdb, 5 = short, 6 = weeks, 7 = hours
QueryMode 0

# database file locking (1 = enabled, 0 = disabled)
UseFileLocking 1

# how much the boot time can variate between updates (seconds)
BootVariation 15

Ez pedig a cron.d-n belül9 vnstat.sh

#!/bin/sh

dump_dir="/opt/share/vnstat/dumps/"

vnstat --force --update --iface ppp0
vnstat --force --update --iface vlan1
vnstat --force --update --iface vlan0
vnstat --force --update --iface eth1

vnstat --dumpdb -i ppp0 > $dump_dir/vnstat_dump_ppp0
vnstat --dumpdb -i vlan1 > $dump_dir/vnstat_dump_vlan1
vnstat --dumpdb -i vlan0 > $dump_dir/vnstat_dump_vlan0
vnstat --dumpdb -i eth1 > $dump_dir/vnstat_dump_eth1

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8825) vargalex válasza Badb0y (#8824) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

ADSL-es vagy? Mert a ppp0 csak akkor jó, ha PPPoE kapcsolatod van. Az pedig jellemzően ADSL net. (Mondjuk nekem ADSL netem van, de DHCP-s. Tehát nálam pl. nem ppp0.)

Illetve, ha jól látom a vnstat.conf-ban a DatabaseDir nem jó. Annak elvileg (a Cron script alapján) /opt/share/vnstat/dumps/-nek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8826) Badb0y válasza vargalex (#8825) üzenetére


Badb0y
addikt

Digi-s vagyok, de amikor a netet belöcöm pppoe alapján kell beállítani.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8827) pojzon válasza Intruder2k5 (#8710) üzenetére


pojzon
tag

Szia!

Sorry hogy csak most válaszolok, de teljesen kiment a fejelmből, hogy tettem fel ide kérdést. :)

Szóval ugyan nem egészen az oleget használom, hanem annak továbbfejlesztett változatát, amihez a w-shez is van firmware, szal akkor ha a logikát követem, akkor egy atheros pci-os karival megoldható lenne a cseredolog.

Már csak aza kérdés, hogy mit kezdek a további 2 antenna csatlakozóval, mert ugye csak egy antenna van a premiumhoz...

Vagy az jó ha egy kifuserált notiból a drótot kiszedem és azokat belehajtogatva rákötöm a hálókarira?

(#8828) pojzon


pojzon
tag

Nameg még olyan kérdés, hogy broadcomból mind1, hogy melyiket csak broadcomos legye na kártya?

Sorry ha hülyéket kérdezek de nem vagyok szakavatottja a témának. :(

Ha megvan a kari, akkor csak annyi a dolgom, hogy kicserélem és ennyi ugye?

(#8829) pojzon


pojzon
tag

Nos elbizonytalanodtam kicsit, mert találtam mind Broadcom, mind Atheros karit, ami elvileg jó lenne bele, de nem tudom eldönteni, hogy melyik az amelyik biztosabban fog menni.

Google-t feltúrva egy linux hegesztős oldalra bukkantam, ahol pont hasonló témával foglalkoztak és ott olyasmit írtak, hogy az Atheros az jobb választás, mert hogy stabil meg minden a kari. Csak ugye azért annyira nem olcsóak, hogy mind2-ből vegyek egyet-egyet és kísérletezzek.

Pls valaki tanácsot! :)

(#8830) nandris válasza Haby (#8821) üzenetére


nandris
aktív tag

Például: Töltsd le innen,az utolsó előtti file-t.( tomato 1-25 8632) Töltsd fel az asus restoration tool-lal, (a gyári lemezen megtalálható) A gépeden az ip-t rakd fix 192.168.1.2-re az alhálózati maszk 255.255.255.0 a többi rublika üresen marad. A routert hozd alap gyári állapotba, utána kábel kihúz, fekete gomb benyom, és nyomva tart, áram kábel bedug 5-6 másodperc elkezd villogni a router, és indítható a feltöltés.

(#8831) Haby


Haby
tag

Sziasztok, wl500gp v1-esem van segítséget szeretnék kérni már hamarabb is írtam de semmi választ nem kaptam, tehát melyik firmware-t ajánlanátok és a frissítéshez meg a torrent beállításához szeretnék kérni valami leírást hol találok ilyet?
Segítséget előre is köszi.

(#8832) Haby válasza nandris (#8830) üzenetére


Haby
tag

köszi, meg próbálom.

(#8833) vargalex válasza Badb0y (#8826) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Akkor csak a directory-t módosítsd, ahogy írtam.
Illetve még érdemes ellenőrizni, hogy a lighttpd alatt lévő vnstat könyvtárban (vnstat frontend) lévő config.php-ban is helyes legyen a $data_dir. Ha nem vagy biztos benne, hogy hol találod, akkor a
find / -name vnstat.php
remélhetőleg csak egy útvonalat fog neked adni. Na, abban a könyvtárban találod a config.php-t is.

Alex

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8834) ecaddict válasza Haby (#8831) üzenetére


ecaddict
senior tag

Oleg: http://logout.hu/cikk/asus_router_okositas_a-tol_z-ig/bevezetes.html
Letöltés: http://code.google.com/p/wl500g/downloads/list
Ebond:http://asus.ebond.hu/page/5/
Jóval több mint 1 éve használom az Oleg variánsokat eddig semmi gondom nem volt vele.

Nekem nem nagyon hiányzott még belőle semmi. Vagy ha igen, akkor megkeresetem a neten vagy megírtam.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8835) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Rég jártam erre és örömmel látom, hogy van újabb, talán jobb firmware. Feltoltam ezt a Tomato-t, viszont nem találok benne olyan lehetőséget, hogy MAC cím alapján kiosszam az ip címeket. Vagy vak vagyok...
A másik kérdésem az lenne, hogy tudtok-e ajánlani egy jó torrent klienst telepítési leírással?

Előre is köszönöm a segítségeket. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8836) gF válasza SharpSA (#8835) üzenetére


gF
senior tag

Tomatoban: Basic/Static DHCP :)

(#8837) Haby válasza ecaddict (#8834) üzenetére


Haby
tag

Szia.
Olvastam az Asus wl500gp routerről a cikket amit be linkeltél de nekem nem működik.
Az a gond, hogy úgy tettem ahogy írták a cikkben , de én nekem nem frissíti a firmware-t elindítottam ahogy írták az asus update.1.9.2.7-10-es firmware-t de nem csinál semmit, nem frissíti be magát, 192.168.1.1-es config oldal sem jön be, majd kb 20 perc várakozás után reseteltem és utánna bejött a 192.168.1.1 és vissza állítottam a beállításokat. A kérdésem az lenne hogy mi lehet a baj? Jah és a firmware verziónál nekem az 1.9.7.2-őt ír ki.
Segítségedet előre is köszi.

(#8838) ecaddict válasza Haby (#8837) üzenetére


ecaddict
senior tag

Már elég régen tettem fel akkor anno működött a router saját web-es felületéről a firmware frissítés. Az Oleget ugyanúgy lehetett frisíteni mint a gyárit. Azóta is mindig így teszem fel. Mondjuk már jó ideje az új Oleg-et használom.

Néhány release óta már a flash beállításokat (/usr/local) is megtartja.

Ha ez nem megy akkor van egy firmware restoration tool ill lehet még tftp-t használni.
Ehhez leírás:
A 11. pontban lehet feltenni az új firmware-t (bármilyet).

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8839) pojzon


pojzon
tag

Noh végül Broadcom lett a választás eredménye, már csak meg kell érkeznie és akkor lehet buherálni. :)

Egy olyasmi jutott eszembe egy külhoni teszt olvasása közben, hogy ha igaz, akkor a v1-esben lévő proci az 300Mhz-ig van hitelesítve, de csak 262Mhz-en jár akkor nem lehetne valahogy "tuningolni" a szerkezetet vajon, met az a plusz cirka 40Mhz biztos gyorsítana a működésén.

(#8840) SharpSA válasza gF (#8836) üzenetére


SharpSA
veterán

Megvan, köszönöm, elkerülte a figyelmem.

Valami jó Torrent kliens?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8841) vargalex válasza SharpSA (#8840) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem az rtorrent teljesen korrekt.

Alex

(#8842) gF válasza pojzon (#8839) üzenetére


gF
senior tag

Elvileg lehetséges de akkor már hűtőborda kell..

[ Szerkesztve ]

(#8843) pojzon válasza gF (#8842) üzenetére


pojzon
tag

Az a kisebbik baj, kérdés, hogy miképpen lehet tuningolni?

(#8844) vargalex válasza pojzon (#8843) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem próbáltam, de elvileg így.

Alex

(#8845) pojzon válasza vargalex (#8844) üzenetére


pojzon
tag

Köszi, majd otthon kipróbálom, kíváncsi vagyok lesz-e érezhető különbség. (főleg torrentezés közben vagy másolásban)

(#8846) Laca 012 válasza pojzon (#8839) üzenetére


Laca 012
őstag

Ha a CPU-t feltornászod 300MHz-re, a RAMok elérési idejét bedig átállítod 2,5 helyett 2,0-ra akkor ilyesmi gyorsulás lehetséges:

előtte:

/dev/discs/disc0/part3:
Timing buffered disk reads: 26 MB in 3.08 seconds = 8.44 MB/sec

utánna:

/dev/discs/disc0/part3:
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.02 seconds = 10.60 MB/sec

Végülis ez is valami..
Hozzátenném, hogy nem mindegyik RAM tudja ezt (főleg 128MB-os bővítés után), és írtak olyat, hogy 280MHz felett instabillá vált a router, tehát csak óvatosan! Azt pl. nem tudom, hogy ha valaki túlhúzza és megfagy a router, vissza tudja-e állítani valahogy!!
Ha elszántad magad:

nvram set clkfreq=300,150
nvram set sdram_config=0x0022
nvram set sdram_ncdl=0
nvram commit
reboot

[ Szerkesztve ]

(#8847) gF válasza Laca 012 (#8846) üzenetére


gF
senior tag

Vissza lehet állítani..
Csak kell hozzá: wl500g-clear-nvram.trx, wl500g-recover.trx, legfrissebb WL-500gP v1 gyári firmware, Asus Recovery Utility vagy egy tFTP progi..

helyreállító fájlok
Download rész alatt tudod a legfrissebb gyári firmwaret leszedni

[ Szerkesztve ]

(#8848) pojzon válasza Laca 012 (#8846) üzenetére


pojzon
tag

Köszi az infókat, a proci állítást már megleltem a fenti linken, csak a ramálltás nem volt világos.

A kérdés, hogy a ram órajelének visszaállítása miképp megy?

Illetve te tettél rá bordát a proccra?

Ugyan selyetem, hogy láma kérdés lesz, de ezt meg is jegyzi a router, nem kell minden restart után beirogatni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#8849) vargalex válasza Laca 012 (#8846) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Biztos, hogy köze van a RAM-hoz?
Nálam semmi nincs húzva:

/dev/discs/disc0/part3:
Timing buffered disk reads: 31 MB in 3.01 seconds = 10523 kB/s

Alex

(#8850) ecaddict válasza Laca 012 (#8846) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nem húztam az órajelen semmit,
/opt/sbin/hdparm -tT /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc
ezt adja (aega command line, web-en keresztül)

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 92 MB in 2.00 seconds = 46.00 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.03 seconds = 10.56 MB/sec

Következőre meg ezt:

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 92 MB in 2.01 seconds = 45.77 MB/sec
Timing buffered disk reads: 26 MB in 3.14 seconds = 8.28 MB/sec

Aztán meg ezt:

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 90 MB in 2.00 seconds = 45.00 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.00 seconds = 10.67 MB/sec

és így tovább.
Azaz, hogy ezt korrekt módon lehessen mérni:
1, Mindent le kell állítani
2, Lokálisan (SSH-n) kell nézni
3, Érdemes ciklusban mérni

Amúgy meg NFS-t használva kb 40%-al gyorsabb mint Samba-val a procin húzva meg max kb. 15% és vagy megy vagy nem és hosszú távon az ionok mozgása miatt tönkreteheti a procit.
Angolul tudóknak a kulcsszó googli barátunkhoz: overclock, ion movement/migration stb.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.