Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Intruder2k5 válasza Santino (#8400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha-Ha-Ha.. :-)) Én meg az oktató...
Én ugyanott kezdtem ahol Te, csak kicsit előbb. De nem sokkal :-) December elején vettem meg a routeremet, és akkor jöttem ide a topic-ba is, és utána napokig szenvedtem, még végre sikerült feltenni mindent roby leírása szerint. Amiről persze végig azt állítottam közben, hogy nem jó. :-) Elavultak a csomagok, függőségek vannak amik már nem találhatók, szóval minden hülyeséget összehordtam, amit csak lehet :-) Ha nem álltam neki 10x, akkor 1x se. Mentségemre szolgáljon, hogy én jól csináltam mindent, csak mint utólag kiderült, egy sz@r pendrive miatt szívtam, amin a samba telepítésig minden jó volt, de utána megzuhant az egész. Miután lecseréltem persze jó lett minden. Meg aztán a Linux-hoz is annyi közöm volt előtte, mint elefántnak az abc-hez. Párszor feltettem a gépre a SuSE-t, amin sikerült befordítani pár egyszerű alkalmazást, és ennyi. Tehát én aztán minden lehetek itt, csak oktató nem :-) De azért köszönöm!

(#8402) Santino válasza Intruder2k5 (#8401) üzenetére


Santino
aktív tag

Ki mikor kezdi, ettől függ sok minden. Meg hogy ki segít neki intenzíven. Különben -nevek említése nélkül, nehogy valakit kihagyjak- van jó néhány ember akinek a hozzászólásaiból nagyon sokat tanultam. Ezért is szeretek itt lenni. Jó ez a fórum.
Akkor kérdeznék is, hátha...
Néhány napja észrevettem, hogy a port tesztem azt mutatja, hogy zárva van a portom. Pedig több héten át nyitva volt. Beállításokhoz nem nyúltam. Hol keresgéljem a hibát?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8403) Intruder2k5 válasza Santino (#8402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor pontosítsunk...
Jelenleg Tomato-t használsz ugye?
Az rtorrent számára nyitott portól beszélünk?
És láthatnánk a firewall scriptet?

Az ecaddict féle S99rtorrent elvileg megnyitja az rtorrent.conf-ban megadott portot... Régebben nálam is történtek ilyenek, csak nem kellett rá hetekig várni, hanem router reboot után már másnap passzív volt a torrent. Ez még OLEG alatt történt. Akkor én is felvetettem, az kiderült, hogy nem voltam egyedi eset, de igazából megoldást nem találtunk rá. Nem tudom, hogy nem-e az ADSL 24 órás bontásával függ-e össze a hiba...?! Minden esetre betettem a firewall scriptbe a port nyitására vonatkozó szabályt, és közben Tomato-ra is áttértem, és nálam már nem jelentkezik ez a hiba elég régen. Hogy végülis mitől javult meg, azt nem tudom. :-)

(#8404) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8398) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindenkinek! :)

u.i.: Ez mit jelent?

- 1 db belső Inverted-F PCB antenna

Pl képen hol melyik ez a bigyusz? :D Wireless sebességbe/hatótávolságba beleszól?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8405) Santino válasza Intruder2k5 (#8403) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen, Tomato-t használok.
Igen, az rtorrent számára nyitott portról van szó.
Ellenőriztem az rtorrent.conf-ot és a firewall script-ben lévő port-ot.
Íme a script:

insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 20001 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443
iptables -A INPUT -j DROP

Magenta kábelnetem van.
És volt már router reboot mióta átállítottam a portot. De most elgondolkodtam, hogy a reboot után azonnal lett zárt a port vagy később. Ezt most nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8406) Intruder2k5 válasza Santino (#8405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, pedig látszólag itt minden jó, úgyhogy igazából nem tudom mitől lehet.
Mondjuk ha SSH-n manuálisan kiadod a parancsot, elvileg ugyanúgy hozzáadja a szabályt a lánchoz, és megnyitja a portot. Ezzel elvileg ismét mehet aktívban, dehát ez csak félmegoldás.. Igazából a probléma okát lenne jó megtalálni.

(#8407) siemensfun


siemensfun
tag

Rtorrent gui új oldala: [link]http://code.google.com/p/rutorrent/

(#8408) Santino válasza Intruder2k5 (#8406) üzenetére


Santino
aktív tag

Legfeljebb majd állítok megint portot és akkor megnézem, hogy miként reagál a helyzetre.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8409) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez sokat nem jelent szerintem... Bár én nem vagyok elektronikai műszerész, de még csak WiFi felhasználó sem, így a szakértést inkább másra bízom. Nem tudom, hogy ez a kép most pontosan V2 vagy V1, szerintem inkább utóbbi, de gyanítom, hogy a V2-ben is hasonlóan néz ki.

(#8410) Intruder2k5 válasza siemensfun (#8407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Végre nyomon tudjuk követni a dolgokat... :-))

Viccet félretéve, köszönjük szépen! :-)

(#8411) nothin válasza Intruder2k5 (#8410) üzenetére


nothin
tag

Így próbáld :)

(#8412) Intruder2k5 válasza nothin (#8411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, így már barátságosabb kinézete van...
Köszönöm! :-)

(#8413) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8409) üzenetére


sanzi89
addikt

Ahham. Nah, ezzel is okosabb lettem. :) Köszi.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8414) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézd, itt még a gyári dobozában is úgy van benne, hogy le van véve az antenna.

(#8415) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8414) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi. Más érdekesség is volt a tesztben, hasznos volt. ;)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8416) Kovi71TM


Kovi71TM
tag

Üdv!
Tudnátok ebben segíteni?
Laikus számára érthető modon!

RTORRENT: Automated Fast Resume/Hash Skip

dashboardy made a no hash script and i would like to thank him for that. i just updated his script and .rtorrent.rc for it to be automated. kind of like a watch directory for torrents that will be cross-seeded.

The steps below will be somewhat the same as the creator's. the script is just updated to loop through all the torrents instead of executing one by one manually. also, a line of code has to be added to .rtorrent.rc for it to run the updated script.

cd /bin
wget http://libtorrent.rakshasa.no/downloads/rtorrent_fast_resume.pl
chmod 755 rtorrent_fast_resume.pl
mv rtorrent_fast_resume.pl nh.pl

*please note that for the perl script to work, you should also type the following if you haven't installed it previously

perl -MCPAN -e 'install Convert: Bencode'

create a file called 'skip_hash' or whatever you want to call it and put the lines of code below (inside the quote) and save it. just make sure it's the same name that you will put in the line of code that will be added in your .rtorrent.rc file below.

cd /bin
vi skip_hash
chmod 755 skip_hash

Quote:
#!/bin/bash

# Directory where torrents for cross seeding are located
CROSS_SEED_TORRENTS_DIR="/Torrents"

# Directory where downloaded torrents data are located
DOWNLOADED_TORRENTS_DIR="/Torrents/Downloading/"

# Directory where watch directory for torrents are located
WATCH_DIR="/Torrents/TorrentFiles/Auto/"

# Flag to check if files exist
F_EXIST="false"

cd $CROSS_SEED_TORRENTS_DIR

for file in ls *.torrent
do
if [ -e "$file" ] # Check if file exists.
then

nh.pl $DOWNLOADED_TORRENTS_DIR <$file> $WATCH_DIR$file
F_EXIST="true"

fi
done

if [ "$F_EXIST" == "true" ]
then
cd $CROSS_SEED_TORRENTS_DIR

rm -r *.torrent
fi
*please take note of the directories specified in the script and change them according to the directory structure your rtorrent is using. check the trailing slashes '/' to avoid errors.

update your .rtorrent.rc file with the line of code below

Quote:
# Skip hashing of torrents for cross seeding
schedule = cross_seed_directory,10,10,"execute=skip_hash"
if you have "execute_log" enabled in your .rtorrent.rc file, you can comment it out if you like because a friend of mine pointed out that rtorrent always logs the execution of external scripts like skip_hash so it may be better to comment this out to avoid the increase of your log file's size since we're running skip_hash often.

start your rtorrent.

for this to work, it is assumed that you already have the data or have downloaded the data from another tracker and you want to cross-seed. just place the torrents to be cross-seeded or torrents to be skipped from hashing inside the "CROSS_SEED_TORRENTS_DIR" you specified and rtorrent will just load them for you without hashing. this will be helpful for uploaders from a lot of different trackers too.

[ Szerkesztve ]

(#8417) mgrincs válasza gF (#8376) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

a BusyBox azért kell, mivel a firmwareben lévőt megnyirbálták, és egy pár a scriptekben használt parancs kimaradt.
Hogy ne a régi optware-es cuccokat használd, több lehetőséged van. Az első, legkényelmesebb, ha a PATH környezeti változóban előrébb helyezed a firmware-es BB(és a rá mutató linkek) elérési útvonalát mint az /opt/(s)bin. Mivel a PATH-ban levő könytárakat sorban nézi végig, az elsőre megtalált parancs fog lefutni. Elvileg ez az alaphelyzet, szóval nem feltétlenül kell hozzányúlni.
Másodikként, ha egészen biztosan akarod tudni, hogy nem használja a feleslegesen/véletlenül a feltelepített, régebbi util-okat, akkor kitörölheted a megfelelő linkeket az /opt/(s)bin ből.
Ha nem vagy biztos benne, melyik megy, akkor ellenőrizheted is, a

type <parancs>

megmondja, hogy honnan fut a parancs amit használni akarsz.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#8418) nandris válasza nothin (#8411) üzenetére


nandris
aktív tag

Akinek még mindég nehéz, talán Így még könyebb. :D kicsit zavaros, de nem reménytelen.

[ Szerkesztve ]

(#8419) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Megint előszedtem az ADOS-t... :-)
Egyszer régen OLEG alatt még próbálkoztam vele, de akkor sem jött össze. És, hát most sem akarja az igazságot. A hibajelenség az, hogy úgy csinál mintha töltené a file-okat, de mégsem tölti.

A script, amit létrehoz ehhez job-hoz az /opt/etc/cron.1min mappába:

#!/bin/sh
rm /opt/etc/cron.1min/ados_36364cb0dc1b7d5034bba05ed54e7c61.sh
/opt/bin/wget http://definitions.symantec.com/defs/20090713-002-i32.exe -O /mnt/ados/_tmp/1_1_36364cb0dc1b7d503
4bba05ed54e7c61.ados > /mnt/ados/_log/36364cb0dc1b7d5034bba05ed54e7c61.log 2>&1
echo >> /tmp/mnt/www/ados/cron.lock
/opt/bin/php /tmp/mnt/www/ados/classes/class_cron.php >> /mnt/ados/_log/cron_end_download.log

/mnt alatt a mappaszerkezetet létrehozza, de sem wget-el, sem curl-el nem tölt. Sőt, már a file-t sem hozza létre.

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#8420) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mostmár odáig eljutottam, hogy letölti a file-okat (ebben a cron volt a hunyó), viszont a temp mappában hagyja, és nem is nevezi át... Tehát minden letöltött file ott figyel, ados kiterjesztéssel. Ja, és a grafikus felületen nem mutatja a letöltés állapotát, ott továbbra is úgy látszik, hogy a letöltés folyamatban van, de még 1 byte sem jött le.

(#8421) ecaddict válasza Intruder2k5 (#8419) üzenetére


ecaddict
senior tag

Szerintem az ADOS helyett inkább érdemes az ewgets-et használni amit a #8195 hsz-ben adtam meg.

Egy ideig próbálgattam az ADOS-t, de aztán rájöttem, hogy nem igazán a routerrre való. Az 1 perces cron miatt tele lett a log fájl a cron-os üzenetekkel. Rém lassú volt az egész. (Nem tudom a mysql vagy a szeletekben történő letöltés vagy valami más volt az oka). A GUI is lassú volt (különösen távolról).

Egyébként szépen megcsinálták a fejlesztők. Több felhasználós, rengeteg opció stb. Volt is egy olyan érzésem, hogy eleve erősebb vasra tervezték (és nem lennék meglepve, ha valami ilyenen visszaköszönne).

Az ewgets előnye még, hogy tud ingyenes rapidshare/data.hu letöltéseket. Mondjuk az ingyenes letöltésekhez előírt várakozásokat szorgalmasan kivárja, de pl. éjszaka nem hiszem, hogy ez számít.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8422) Intruder2k5 válasza ecaddict (#8421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nekem eddig még nem lassú... Már amennyi működik belőle. :-)
(GUI-t frissíti, a file-okat is letölti, csak ezt nem jelzi a GUI-n, és aztán a temp mappában hagyja a végeredményt) Mint írtad is szép a felülete, igényesen meg van csinálva. Bizonyára ezért is akarom lecserélni a régi wget webui-t erre :-) Bár el kell ismerni, a mostani ewgets verziód is nagyot fejlődött e-téren, ugyan nem próbáltam még, de láttam a screenshot-ot, az is rajzolgatja már a kördiagrammokat! :-) Különben meg nem jelentős az ilyen jellegű letöltéseim száma, inkább torrentet nyomom (mint szerintem a többség), tehát nem kellene hosszú listákat kezelnie. Szerintem ez heti egy-két file-t jelent, ami éppen akkor jut eszembe, mikor melóban vagyok, és el kéne indítani a letöltést, hogy mire hazaérek leérjen. Persze a rapidshare letöltés is nagy pozitívum az ewgets-ben, de úgy gondolom, ha éppen nem használom, akkor egyik sem jelent komoly terhelést a routernek, így vidáman megfér egymás mellett akár mind a kettő is.

A logfile kérdés sem gond, mivel Tomato-ban még én is ki tudom kapcsolni a logolást, tehát nem szórná tele szeméttel :-)

Mostmár csak kíváncsiságból is, de azért szeretném beüzemelni. Aztán ha valóban nagyon belassít, vagy egyéb gond van vele, majd legyalulom.

Ezekhez a dolgokhoz én már nem nagyon értek, de ami furcsa nekem, hogy azt írják mysql kell neki... Fel is pakoltam, elvileg működik is, az ADOS első indításakor létre kellett volna hoznia egy adatbázist ha nem tévedek. Szépen végig is csinálta a konfigurálást, viszont ha belépek a phpmyadmin-ba, és megnézem az adatbázisokat, ott csak két adatbázist látok, egy mysql, és egy test nevűt, de ezek talán már előtte is ott voltak. Nem kellene lenni ott egy olyan adatbázisnak, ami az ADOS-é? Vagy esetleg ez csak addig létezik, amíg aktív letöltés van? Na ezeket már én nem tudom...

(#8423) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most megnéztem, hogy mi is történik pontosabban..
Hozzáadom a letöltést, akkor beáll "idle" módba, amíg eljön a perc vége, és a cron indítja.
Ekkor elindul a letöltés, ezt jelzi az ADOS grafikus felületén is annyiban, hogy megjelenik a kis zöld nyíl, de a folyamatjelző semmit sem jelez, százalékban nem tudni hol jár.
Mikor végez a letöltéssel, akkor az ADOS webfelüetén "error"-t jelez, és a "kész" file ott marad a temp mappában valami hosszú-hosszú névvel, és ados kiterjesztéssel. Ha átnevezem manuálisan, akkor tökéletesen működik. Ennyi a történet.

Pedig elvileg a szükséges logfile-t is legyártja, amiben az adatok vannak:

0K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 365K 2m6s
50K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 446K 1m54s
100K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 455K 1m50s
150K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 434K 1m48s
200K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 455K 1m47s
250K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 362K 1m50s
300K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 449K 1m49s
350K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 462K 1m47s
400K .......... .......... .......... .......... .......... 0% 448K 1m47s
450K .......... .......... .......... .......... .......... 1% 453K 1m46s
500K .......... .......... .......... .......... .......... 1% 448K 1m45s
550K .......... .......... .......... .......... .......... 1% 460K 1m45s

stb...

[ Szerkesztve ]

(#8424) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nem csoda, hogy nem nevezi át, mitől is tenné, ha ezt nem teszi be a scriptbe.
Ezt hozza létre pl. a symantec update letöltésére:

#!/bin/sh
rm /opt/etc/cron.1min/ados_58b54907c7425e23388710449fdf1b60.sh
/opt/bin/wget ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/antivirus_definitions/norton_antivirus/20090713-002-i32.exe -O /mnt/ados/
_tmp/1_1_58b54907c7425e23388710449fdf1b60.ados > /mnt/ados/_log/58b54907c7425e23388710449fdf1b60.log 2>&1
echo >> /tmp/mnt/www/ados/cron.lock
/opt/bin/php /tmp/mnt/www/ados/classes/class_cron.php >> /mnt/ados/_log/cron_end_download.log

(#8425) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez felettébb érdekes...
Most fogta magát, és megjavult, pedig semmi érdemlegeset nem tettem. :-)
De végülis a lényeg, hogy működik... Most át is nevezi, a helyére is teszi, meg minden.
Egyedül a sebességet nem jelzi. Annyit történt, hogy uninstalláltam az optware-s cron-t, és a firmware gyári scheduler-jét állítottam be a script indítására. Na de ennek semmi köze ehhez (elvileg), mert eddig is elindította scriptet. Na ha ezt megmagyarázza nekem valaki...

[ Szerkesztve ]

(#8426) ecaddict válasza Intruder2k5 (#8422) üzenetére


ecaddict
senior tag

Most jutott eszembe (látszik régen foglalkoztam az ADOS-al/nem hagyott mély nyomokat bennem), hogy alapból SQLlite-ot használ a MySQL-es verziót a raas csomagból (HeadStart II) vettem (ez az a csomag amit Oleg-en csak ki kell csomagolni és minden készen fel van telepítve, de ki lehet külön venni belőle csak az ADOS-t is).

Mikor megláttam a GUI-t én is lelkes voltam, még magyarítani is elkezdtem
(kb. 1/3-ig el is jutottam) aztán amikor használni akartam rájöttem, hogy nekem valami egyszerűbb is megtenné (ill. az ablakváltások még LAN-on is nagyon lassúak voltak, CPU load folyamatosan magasan volt stb).
A log-okat meg nem szeretném kikapcsolni, van ami kell belőle.

Ekkor született az ewget. Amit lassan (amennyire időm engedi) fejlesztgetek is.

Ha neked az ADOS jön be sok sikert hozzá. Nekem nagyon macerásnak tűnt az egész.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8427) Intruder2k5 válasza ecaddict (#8426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben minden elindult. Átállítottam, hogy wget helyett a curl-t használja, így most megy a sebesség kijelzés is. Csak hát itt még mindig nem látom az összefüggéseket, hogy wget-tel miért nem csinálta, mikor az is ugyanolyan log-ot generált...
Na mindegy, amíg működik, nem is érdekel :-)

Minden esetre azért köszönöm a reagálásokat! :-)

(#8428) ecaddict válasza Intruder2k5 (#8427) üzenetére


ecaddict
senior tag

ewgets letöltések 11 és 10 Mbit/s-el (a 11 Mbit kb. a max amit a WL-500gP tud 128 MB RAM-al így napközben; a nagyon sok memória a második letöltésnél a fájl cache felszabadítása miatt van mert közben töröltem egy fájlt):

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8429) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Na a héten meglesz a rúterecske egy Asus wl-500w személyében.
Lassan bele kell ássam magam a háttér-információkba (na meg letakarítani a rákapcsolni kívánt winyót).

Pendrive - programok+swap és winyó a shared cuccnak kialakítás megfelelő lesz?
Mondjuk most csak 1GB-os és 16GB-os pen van csak itthon a 4GB-os meg valamikor majd idekerül, tehát az 1GB-osat szántam ide. Nem lesz az kicsi?

Tomato-ról merre lehet jó kis telepítéses útmutatót találni? A beépített VPN-es verziót néztem ki, hátha szükség lenne VPN-re UPC-ék ügyködése miatt.

Erről az ewgets-ről merre találok infót? Ha jól jött le nekem, akkor fájlmegosztók-ról lehet vele kiváratni/ütemeztetni a letöltéseket.

Nem akarok egyből a mély vízbe ugrani, így előbb a gyári FW-t is megtesztelem (igaz már HDSPA verziósra van cserélve jelenleg az is)

read-only mode on the forum

(#8430) Intruder2k5 válasza ecaddict (#8428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd melléteszem még ezt is, jól jön a rapid-hoz, meg data-hoz...
Sebesség nálam nem akadály, 4M/256K-s netem van.

(#8431) Intruder2k5 válasza AtHoS (#8429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lesz kevés az 1GB. Általában azt szoktuk mondani, hogy 1GB-os opt partició, és 512 swap ajánlott, de igazából az opt partició (programok) nem szoktak többet kitenni 100-300 MB-nál, konfigtól függően. És igazából a swap kihasználtsága is 20 MB körül van nálam átlagosan, 4-5 torrentet futtatva (alap 32MB RAM-mal), így nem hiszem, hogy bármi gondot okozna, ha mondjuk 256 MB swap-et csinálsz. Tehát ha egy szerencsétlen esetben valakinek 512-es pendrive van éppen kéznél, még az is elég lehet.

Tomato-ról infót itt a topicban találsz leginkább, főleg ha magyar nyelven kívánod. A Tomato wiki oldalt mgrincs fordította, és itt találod. Az optware csomagok telepítésének leírását szintén neki köszönhetjük. :-) Ezen kívül ha elakadsz kérdezel, és sokan tudunk segíteni.

Az ewgets ecaddict szerzeménye, ha jól tudom, a leírás a csomagban van. Ha nem, akkor majd ecaddict kijavít. :-) És igen, jól jött le neked, támogatja az ingyenes rapidshare és data.hu-s letöltéseket.

Gyári fw-t szerintem fél nap alatt kiismered, és átlátod, hogy semmire sem jó :-)
Persze egy mezei router funkcióit az is tökéletesen ellátja, sőt azért még némi pluszt is ad, dehát attól (majdnem) mindenki többet akar.

(#8432) Santino válasza Intruder2k5 (#8406) üzenetére


Santino
aktív tag

Ma megváltoztattam a portot, a scriptben is és az rtorrent.configban is. Rtorrent restart után szépen ahogy kell nyitva a port. A teszt is ezt mutatja. A tracker-ek is aktívnak látnak.
Ahogy írtad, a probléma okát kéne megtalálni.
Hol lehet az ok?
Azt hiszem ez egy költői kérdés!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8433) ecaddict válasza AtHoS (#8429) üzenetére


ecaddict
senior tag

Oleg:

ASUS router okosítás A-tól Z-ig
Ebond
Új Oleg Download
ewgets

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8434) maci25


maci25
aktív tag

Még a router kiadasa idelyen volt nekem is egy és akoriban mintha olvastm volna,hogy alkalmassa teheto webserver funkciora.
Itt is kerdezoskodtem mar de nem erkezet ra valasz:(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8435) nothin válasza maci25 (#8434) üzenetére


nothin
tag

Nézd ezt át így tudsz webservert létrehozni a routeren. Ha megy és ip vel el tudod érni kintről csinálsz egy DynDns accountot amire a routered mindig elküldi az aktuális ip-d és átfordítja a cimedre egy nevrol pl.: www.marci25.dyndns.com -ról teljesen ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#8436) ux1 válasza Santino (#8405) üzenetére


ux1
addikt

Próbáld így:

#!/bin/sh
insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
#rtorrent port 55010
iptables -A INPUT -p tcp --dport 55010 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 55010 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:22
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 55010 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:55010
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p udp --dport 55010 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:55010
iptables -A INPUT -j DROP

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8437) Intruder2k5 válasza ux1 (#8436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így ebben a formában OLEG-re való, viszont Ő Tomato-t használ...

(#8438) ux1 válasza Intruder2k5 (#8437) üzenetére


ux1
addikt

Igen?? Nekem ez van a Tomatoban :D Akkor vmit elronthattam :D Admin scripts /firewall alatt :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8439) Santino válasza ux1 (#8436) üzenetére


Santino
aktív tag

Egyenlőre most jó, de ha észreveszem, hogy megint bezáródik, akkor majd megnézem az általad javasolt megoldást.
Azért köszi, evidenciába tartom a dolgot.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8440) ux1 válasza Santino (#8439) üzenetére


ux1
addikt

Lényeg: kell a PREROUTING az rtorrentnek is az udp meg esetleg az udp trackereknek, ha van olyanod.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8441) Intruder2k5 válasza ux1 (#8438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A script elején lévő #!/bin/sh-ból gondoltam...
Csak mert Tomatoba semmi szükség rá.

(#8442) Intruder2k5 válasza ux1 (#8440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem sincs prerouting, és tökéletesen megy.
És igazából egy tutorialban sem láttam olyat.

insmod ipt_recent
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 6881 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.53.11:443
iptables -A INPUT -j DROP

A hiba oka tehát nem az. De persze ettől függetlenül lehet próbálkozni vele...

[ Szerkesztve ]

(#8443) Santino válasza ux1 (#8440) üzenetére


Santino
aktív tag

A 8405. hsz-ben láthatod az általam használt firewall script-et. Az alap gond az az volt, hogy egyszer csak zárt lett a port a tesztem szerint. A nap folyamán portot váltottam és újraindítottam az rtorrentet, így most jó. Azért nem piszkálom egyenlőre.
De ha rossz lesz...... :(((

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8444) ux1 válasza Intruder2k5 (#8441) üzenetére


ux1
addikt

Igen, ilyenkor REM-ként funkcionál a Tomatoban :D Tehát nem zavar be, nem hiba. Hogy kell-e PREROUTING vagy nem azt nem tudom, mindenesetre nekem csak így maradt aktív új IP után. Oleg óta így használom vagy másfél éve. :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8445) Egon


Egon
nagyúr

Van olyan, aki ilyen router-t használt tvnetwork-ös LAN-nettel, avagy Icenettel?
Más szavakkal: MD5 CHap alapú autentikáció megy?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8446) Intruder2k5 válasza Santino (#8443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még eszembe jutott ezzel kapcsolatban, hogy mikor nekem ilyen gondom volt, akkor nem csak a torrent portot "zárta le", hanem mindegyiket. Úgy értem, hogy ilyenkor például a lighttpd-t (webszervert) sem értem el melóhelyről, sőt SSH-n sem tudtam csatlakozni. Ilyenkor már tudtam, hogy passzív a torrent is :-) Még az volt a szerencse, hogy a webadmin felület az mindig elérhető volt, így ott tudtam adni egy reboot command-ot, és azzal megoldódott megint egy-két napra. Nálad ez hogy alakul? Vagy nem használsz semmit távolról?

(#8447) Santino válasza Intruder2k5 (#8446) üzenetére


Santino
aktív tag

A melóhelyemről szoktam néha ránézni, hogy minden rendben üzemel, vagy néha kell valami apróság (doksi, txt, stb) hirtelen. Csak a torrent porttal volt eddig gond. A router webadmin-t mindig elérem, putty-val SSH-n is megy minden rendben. Természetesen a net kapcsolat és a hardverek ilyenkor rendben vannak.
Még az IP váltást kell megvizsgálni, ott még lehet esetleg a gond.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8448) Intruder2k5 válasza Santino (#8447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk itt annyiból más a helyzet, hogy nekem még a régi, eredeti OLEG-el volt ez a gond, és ott nem fw-ből futott az SSH, hanem utólag volt konfigolva, és a port is a post-firewall-ban lett megnyitva, nem pedig a webadmin felületen. Tehát a "gyári" cucc ott is ment kifogástalanul, csak az SSH, lighttp volt a gond, és torrent.

Most Tomato-ban feltételezem, hogy Te is a firmware-ből indítod az SSH-t, webadminnak saját webszervere van, ftp szintén a firm-ből fut (feltételezem, hogy az apró file-okat ott töltöd le... doc, txt, stb...), tehát ezek nem kérdésesek. Viszont a lighttpd-t eléred mindig? (torrent WEBUI, AEGA, stb...)

Ha igen, akkor ez nem ugyanaz a probléma, mint ami nálam volt, csak a jelenség hasonló...

[ Szerkesztve ]

(#8449) Intruder2k5 válasza Egon (#8445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato alatt nem igazán tud ilyet...

Talán mintha OpenWRT-ben megoldható lenne ... Ha jól csalnak az emlékeim.
De erre azért nem esküszöm meg, :-)

(#8450) Santino válasza Intruder2k5 (#8448) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen a firmware-ből megy az SSH, melóhelyről SSH-n keresztül scp parancs segítségével másolom át az otthoni megosztásról az apró cuccokat a benti gépre.Vagy viszont.
A lighttpd-t még nem sikerült "kintről" elérnem (ez is érdekes, mert ha bentről próbálom a DynDNS címet meghívni, akkor simán kapcsolódik, gondoltam, hogy kintről is megy rendesen). Erről már régebben beszéltünk is. Aztán utána olvastam a régebbi hozzászólásokat -mintha Neked vagy valaki másnak lett volna hasonló problémája- de nem tudtam megoldani. Időközben az rtorrentet már elég jól tudom kezelni SSH-n keresztül parancssorból, a samba megosztást ha nagyon akarom elérem, így nem görcsöltem tovább vele. FTP-t még nem használok.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.