Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Intruder2k5 válasza fecs (#8347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen... De a sok post-nyavajába már én is megkeveredtem az íráskor, és most látom, hogy rosszul írtam :-) Szóval a lentebbi tartalom nem a post-firewall, hanem a post-boot file-ba kell. Sorry a tévedésért!

#!/bin/sh

swapon /dev/discs/disc0/part5

mount /dev/discs/disc0/part6 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i+1`
done

mount /dev/discs/disc0/part7 /opt/etc/samba/Share
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i=`expr $i+1`
done

dropbear
/opt/etc/init.d/rc.unslung

(#8352) Santino válasza Intruder2k5 (#8350) üzenetére


Santino
aktív tag

Elnézést, hogy beleszólok, de a Username-hez a DynDNS-nél regisztrált nevet kell megadni. Ami nem feltétlen azonos a hostname-el.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8353) gF válasza Intruder2k5 (#8350) üzenetére


gF
senior tag

DynDNS Tomaton..

Save state when IP changes (nvram commit): nekem itt alapból pipa volt, benne is hagytam, ugyan nem nem tudom hogy pontosan mit takar. :F
Amúgy egyetértek Santinoval..

[ Szerkesztve ]

(#8354) Intruder2k5 válasza Santino (#8352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazatok van... Én is a regisztrált névre gondoltam, csak hát valóban nem feltétlen azonos. Köszönöm a pontosítást :-)

(#8355) Intruder2k5 válasza gF (#8353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ott nekem is pipa van...

[ Szerkesztve ]

(#8356) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8350) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszi sikerült. Márcsak hogy kell az rtorrentet neten keresztül irányítani?

(#8357) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl. Ha belülről a https://192.168.1.1/rtorrent címen éred el, akkor távolról https://fooler89.dyndns.org/rtorrent címet próbáld... Illetve természetesen írd át a valós dyndns címedre, én csak példát írtam :-)

Ha ezt most szeretnéd saját gépedről is próbálgatni, akkor az
Advanced -> Firewall -> NAT Loopback menüt állítsd "All" módba, különben nem fog tudni csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#8358) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8357) üzenetére


Fooler89
őstag

Működik ez is. Https-en keresztül elég biztonságos? Nem kell semmit pluszba állitani?

Visszaállítsam vagy hagyjam "ALL"-on?

(#8359) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8358) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gondolod, akkor kérhetsz bérelt vonalat a matávtól, úgy biztonságosabb... :-)

Na jó, félretéve a viccet, szerintem teljesen megfelel a https kapcsolat. :-)
A NAT Loopback maradhat így...

[ Szerkesztve ]

(#8360) gF válasza Intruder2k5 (#8359) üzenetére


gF
senior tag

Én csak http-t használok távoli elérésre. Https-t kellene?

(#8361) Intruder2k5 válasza gF (#8360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A https azért nagyságrendekkel biztonságosabb... A Firefox ezt írja róla:

Persze azért van élet https nélkül is, de nem árt ha használod. :-)

[ Szerkesztve ]

(#8362) gF válasza Intruder2k5 (#8361) üzenetére


gF
senior tag

Tisztában vagyok hogy mi az a https.. :)
Csak van-e értelme ebben az esetben használni?

[ Szerkesztve ]

(#8363) Intruder2k5 válasza gF (#8362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja... Akkor sorry! Nem akartam okoskodni :-)
Ebben az esetben viszont el tudod dönteni, hogy szükséged van-e rá, vagy se. Természetesen nem kötelező használni, viszont én úgy gondolom, ha be tudod állítani (vagy esetleg be is van, csak nem használod) akkor miért ne tegyél meg ennyit a biztonságért?! Ez még szerencsére ingyen van...

(#8364) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#8341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel egyébként is priviztünk, én ott megírtam a véleményem a munkádról, ami nem titok, pozitív volt :-)
De azért engedj meg egy-két észrevételt, ami így hirtelen szembeötlött, és szerintem elég fontosak...
Az image file letöltési link rossz, nem működik. A helyes link:
http://data.hu/get/1215613/WL-500GP-V2.ZIP.html
és nem pedig
http://data.hu/get/1215613/WL-500GP-V2.ZIP.html%20
És a helyedben én már az új, jelenleg is folyamatos fejlesztés alatt álló OLEG oldalára irányítanám a kedves router tulajokat firmware letöltés ügyben, nem pedig a régi verzióhoz.

(#8365) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#8364) üzenetére


sanzi89
addikt

Hopsza, javítom a linkeket.

Azért a régi OLEG linkjét tettem be, mivel én is azt tettem fel, arról tudom, hogy biztos működik, de beleteszem az írásba, hogy más forrásból már van újabb. Köszönöm az észrevételt. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8366) gF


gF
senior tag

Kis fejlesztés szeretnék eszközölni a routeremhez..
Adott: USB Rackes vinyo, ASUS WL-500gP v1 Tomatoval
Csak arra szeretném használni hogy router töltsön le a vinyora FTPn keresztül éjszaka..
FAT32 be kellene mindenképpen mert Windows alatt is kéne a vinyot használni, szóval igazából csak annyira kellene hogy gép helyett a router töltsön le.. Aztán reggel vinyo leválaszt és használni tudjam Winfos alatt..
Szóval erre milyen lehetőségek lennének Tomato alatt? Csak annyi kellene hogy tudjak FTP szerverről letölteni.. se torrent semmi egyéb..

(#8367) Intruder2k5 válasza gF (#8366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl. használhatod erre a wget-et, ehhez van WebUI, vagy pedig a Midnight Commander-t is, csak screen-ben kell indítani, hogy mikor bezárod az SSH-t, ne álljon le a letöltés.

(#8368) gF válasza Intruder2k5 (#8367) üzenetére


gF
senior tag

És hogy varázsolok MC-t + screen-t egy "szűz" Tomatora? :)

(#8369) Intruder2k5 válasza gF (#8368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha szűz a rendszer, akkor először is ipkg kell, amit mgrincs leírásából megtudsz csinálni.
Screen-ről, és mc-ről csak ezután lehet szó. De lehet, hogy jobban jársz, ha felteszed az image-ket. Tomato alatt csak a mountolást kell megcsinálni, és már megy is. Abban van screen, mc, és wget is, webes felülettel.

(#8370) gF válasza Intruder2k5 (#8369) üzenetére


gF
senior tag

Átmazsoláztam mgrincs leírását de volna pár kérdésem..
Miért kell a BusyBox-ot újra telepíteni? Mert egy jóval régebbi verzió van az ipkg csomagban..
Ez akkor is működne ha én eltávolítom a vinyót? Pl úgy indulna újra a router hogy nincs rajta vinyo, stbstb..

Gondolom az nem jelent gondot hogy Fat32-re formáznám a vinyót..

(#8371) gF válasza gF (#8370) üzenetére


gF
senior tag

Ez akkor is működne ha én eltávolítom a vinyót? Pl úgy indulna újra a router hogy nincs rajta vinyo, stbstb..
Ez a kérdés kicsit félre érthető.. Szóval az oké hogy minden progi az a vinyon lenne rajta, de nem zuhan-e össze a router ha én leválasztom a vinyot.. Ha nincs vinyo rajta nem tudom használni azokat a progikat, de a router még vígan ketyeg tovább..

(#8372) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Véletlenül belebotlottam ebbe a logout-os írásba, ami kicsit elgondolkodtatott, főleg hogy fogyasztási adatokba is belefutottam.

Jelenleg torrentezésre egy P3 gépecskét használok Downclockolva, ami 40W környéki fogyasztással bír + egy 320GB Sata winyó USB-n csatolva.

Ahogy olvasgattam egy ilyen Asus router csoda 7W magasságában fogyaszt, tehát ezzel spórolna az ember kb. 30W-ot óránként. Ha otthon vagyok és nyomom a "nagy" gépet, akkor arra van átpakolva a cucc letöltésre, tehát a kis gép nem üzemel, ezt is belekalkulálva a lényeg, hogy 24/7-es használat mellett kb. 500Wh-t tudnék spórolni naponta, ami kb. 9-10.000 Ft/év-et jelent, tehát kb. 2 év alatt térül meg a router ára.

Beleolvasgattam a topicba és felmerült azért néhány kérdés.
- UPC p2p korlát mennyire befolyásolja az rtorrent használatát. Jelenleg uTorrent1.9 egész szépen üzemel. Olvastam ez irányban VPN-es kikerülő megoldásról, igaz sokat nem tudtam meg róla, mindössze annyit, hogy Tomato egyik FW-ben elérhető, de valamit állítgatni kellene hozzá.

- mennyire terhelődik a router, mekkora sávszéllel képes megbírkózni? 4/1-es netem van

- a másik, hogy a winyó elérése elég lassúcska. Erre megoldásként alkalmazható-e egy linux Live OS használata, ami ugye tudja írni-olvasni az NTFS fájlrendszert. Ily módon a winyót rádobva a gépre seperc alatt átszedhető lenne róla a cucc, ami már fölösleges oda. Nagy fájlok miatt FAT32 kilőve szerintem a letöltésre alkalmazott winyónál.

- torrentezés melletti egyéb általános webezés mennyire dinamikus? pl. be lehet-e állítani, hogy fájlletöltés esetén a torrent sávszélből vegyen vissza automatikusan, majd ha már nincs letöltés, akkor kapja vissza a torrent a sávszélt. Webböngészést mennyire fogja meg? Ping idők hogyan alakulnak torrent futása alatt, lehet-e normálisan online játszani mellette ill. mit kell hozzá konfigurálni, hogy lehessen.

Biztos volt még ami felmerült bennem, de jelen pillanatban nem jut eszembe :B

read-only mode on the forum

(#8373) sanzi89 válasza AtHoS (#8372) üzenetére


sanzi89
addikt

Huha. Nem tudom minden kérdésre válaszolni, majd a tapasztaltabban is beírnak. UPC-m nincs.

A felhasználük visszajelzéséből 4/1-es nettel simán megbirkózik.

Az NTFS témát nem tudom, de ha mondjuk egy kis pendrive-on van a swap meg az opt a hdd-n csak a Share mappa, akkor azt könnyen le tudod választani. A Windows-hoz meg lehet letölteni ext3-es emulátort, így simán fel foja ismerni. Bár nekem volt olyan problémám, nem tudom miért, hogy miután átdugtam WIndows-ra az ext3-mas pendrive-omat nem működött normálisan miután visszadugtam. Érdemes inkább bekonfolni az NFS-t úgy 3-4MB/sec-et is el lehet érni a Samba 1-2MB/sec-ével szemben.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8374) Alex91 válasza AtHoS (#8372) üzenetére


Alex91
félisten

En inkabb egy normalis NAS-ban gondolkodnek. Az se fogyaszt sokat, nem kell hackelni, masra is jo. Mondjuk talan az ara, ami kerdeses, de a szolgaltatasaihoz merten mar nem annyira draga...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8375) Intruder2k5 válasza gF (#8370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen működik HDD nélkül is... Akár anélkül indítod, akár menet közben távolítod el, legyen az szabályos vagy szabálytalan eltávolítás, a router alapfunkciói, amiket a firmware tartalmaz, természetesen ezután is tovább használhatóak.

FAT32-t sosem próbáltam használni a routeren, nem tudok mit mondani rá.

(#8376) gF válasza Intruder2k5 (#8375) üzenetére


gF
senior tag

Rendben.. :) Amúgy én arra gondoltam hogy szabályosan leválasztom a vinyot persze előtte mindenből kilépek ami arról fut akkor nem lesz 842 error a logban..
És erre a BusyBox-os dologra mit tudsz mondani? :F

[ Szerkesztve ]

(#8377) Intruder2k5 válasza AtHoS (#8372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- mennyire terhelődik a router, mekkora sávszéllel képes megbírkózni? 4/1-es netem van
Olvastam itt már olyat, aki 15/10-es nettel használja, és úgy, hogy ki is használja a sávszélt.
Tehát a 4/1 úgymond meg sem kottyan neki.

Az "átszedéssel" kapcsolatban annyit, hogy léteznek ext2/ext3/reiserfs driverek, pluginek XP alá, amik vagy különálló Windows intéző szerű programok, vagy pl. Total Commander plugin, és ezekkel simán tudod olvasni (de akár írni is) a Linuxos filerendszereket. Szóval nem kell még a livecd sem.

A sávszél kérdésre pedig azt tudom mondani, hogy van QoS, amihez ha értesz akkor remekül testre szabható a dolog, ha meg nem, akkor jól el lehet vele b@szni az egészet :-)
A ping időkre nem tudok mit mondani, sosem játszom, főleg nem online, de az természetesen beállítható, hogyha magasabb prioritású forgalom érkezik, akkor a torrent sebességéből visszavesz a router. Minden adatforgalom priorizálható portszám, adatmennyiségi korlát, protokoll, forrás vagy cél IP vagy MAC cím szerint, de Layer7 támogatást is találsz benne. Szóval széles a skála.

A jelenlegi P3-as géped szerintem nem lassít le, ha a "nagy" gépen szeretnél forgalmazni. :-)

(#8378) nothin válasza AtHoS (#8372) üzenetére


nothin
tag

Egy routerrel sosem fogod elérni azt amit egy P3 -as géppel. A kis procseszor és mem miatt csak kevés seedhez kapcsolódik így nem képes olyan sebességgel tölteni mint egy asztali gép. Inkább csak hosszú lassan lejövő torrentekhez jó, szerintem az évi 10 ezer forint nem egy nagy különbség, figyelembevéve hogy a tápja 1,5 év után meg szokott dögleni.

(#8379) Intruder2k5 válasza gF (#8376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről kérdezd a Linux gurukat :-)

(#8380) gF válasza Intruder2k5 (#8379) üzenetére


gF
senior tag

De ha a leírás szerint felrakom az ipkg-s BusyBox-ot ami csak 1.10 es akkor a router a sajátját vagy az ipkg félét fogja használni?

(#8381) Intruder2k5 válasza nothin (#8378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de ne feletjsük el, hogy a P3-as működése azért némi zajjal jár, amit nem mindenki visel el pl. éjszaka a hálóban. (van akinek még a HDD zümmögése is zavaró) Megaztán a P3 is pénzbe kerül... Mégha csak néhány ezerbe, de akkor is, sőt amellé is kell egy router, mégha csak egy 5-7 ezer Ft-os SMC, de akkor is kell. És az alkatrészek már egy P3-ban sem fiatalok, nem is garanciálisak, és egyáltalán nem biztos, hogy örökéletűek.
Az "Inkább csak hosszú lassan lejövő torrentekhez" pedig annyit, hogy ez relatív... Kinek mi a lassú :-) Pl. nekem 4M/256K-s netem van, amin ha kell vígan töltöget 380-400 kbyte/sec sebességgel torrentet a router, és hát tekintve, hogy 475 körül van a maximum, nem is olyan lassú az :-)

[ Szerkesztve ]

(#8382) Fooler89 válasza nothin (#8378) üzenetére


Fooler89
őstag

Viszont nézheted azt is, hogy egy régebbi torrentet te seedelsz egyedül akkor azért lehet vele töltögetni. Ha valakinek kell, az úgyis ki fogja várni. Seed szerverekkel nem tudsz versenyezni.

Én a routert egy hálózati tárnak használom (ami előnyét a család élvezi) Plusz ha lesz QOS akkor végre nem kell alkalmazkodnom a többiekhez.
Rtorrentel meg inkább külföldre seedelek. Seed szerverben drága a külföldi sávszél.
Ráadásul fényképek,stb megosztására is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#8383) gF válasza Intruder2k5 (#8369) üzenetére


gF
senior tag

Neki álltam mgrincs leírása szerint az ipkg telepítésének..

Már az elején adódott némi probléma..
Ugyanis a Run after mounting scriptet módosítani kellett hogy működjön..

for i in `ls /tmp/mnt/`
do
tstfile= /tmp/mnt/$i/etc/init.d/rc.unslung
[ -f $tstfile ]&&mount --bind /tmp/mnt/$i /opt&&/opt/etc/init.d/rc.unslung
done

Nem tudom hogy miért kellett módosítani de alapból nem működött (1.25.8632 ND USB Ext) így viszont igen..
Így szépen fel is csatolta (most próba képen FAT32-es pendriveot) /opt alá..

Egy ideig minden rendben ment de itt elakadtam:
root@tomato:/# ipkg update
-sh: ipkg: not found

(#8384) AtHoS válasza AtHoS (#8372) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszönöm a hozzászólásokat, de ugye ezekkel egyre csak bővül a kérdések köre :DDD ami talán nem is baj.

sanzi89
Ez a pendrive + winyó dolog nem is rossz ötlet, bár a könnyű eltávolításban mivel nem vagyok járatos a témában nem tudom mennyit segít, de ha írtad, akkor biztos jobb lenne ebben a formában.

"Érdemes inkább bekonfolni az NFS-t úgy 3-4MB/sec-et is el lehet érni a Samba 1-2MB/sec-ével szemben"
Na ehhez meg semmi közöm nincs, de ha odáig eljutok majd utánaolvasok ennek az NFS-nek is :B

Alex91
NAS-t nézegettem én is, de 50k mikorra térülne meg? Megérné-e nekem egy ilyenbe befektetni?

Egyetlen gép üzemel csak, semmiféle hálózat nincs. Ilyen körülményekre meg nem hinném, hogy a NAS plusz szolgáltatásai megérnék a többlet 30k-t. Vagy ezt rosszul gondolom? Ahogy olvastam winyósebesség nagyságrenddel jobb NAS esetén, torrentes részéről viszont semmit nem tudok.

Intruder2k5
Akkor a másolgatás a winyóról még egyszerűbb, mint azt gondoltam.
QoS-t használtam már régebben, de azt nem mondanám, hogy profin kenem, mindenesetre el tudom képzelni, hogy normálisan be tudom majd állítani :B

"A jelenlegi P3-as géped szerintem nem lassít le, ha a "nagy" gépen szeretnél forgalmazni. :-)"
Hát az nem is lassít be, mivel a kettő együtt nem működik sohasem. Mint írtam átrakom nagygépre a winyót. Router sincs üzemben, tehát a USB kábellel együtt pakolom át a hálókábelt is egyik gépről a másikra. MAC cím át van írva a P3 gép hálókariján. Bár a nagy gépé is, mert már tele van a t@köm UPC-ékkel, hogy a jelszó folyamatosan lejár és telefonálgatni kellene.

A router ilyen szempontból kényelmesebb megoldás is lenne számomra.

nothin
"A kis procseszor és mem miatt csak kevés seedhez kapcsolódik így nem képes olyan sebességgel tölteni mint egy asztali gép"

A kevés seed alatt mit értesz? Jelenleg is MAX 20..25 torrentenként ahová kapcsolódik, de akkor már 100 fölötti a seedelők száma. Általánosságban 5-6 ill. picit nagyobb érdeklődésnek örvendő torrenteknél 12..15 a kapcsolatok száma.

A táp ennyire alul lenne méretezve?

Intruder2k5
A P3 gép majdnem passzív kialakítású. Igaz ott a majdnem. Tápventi is zajcsökkentett feszkóra van kötve, procchűtő pedig szintúgy potival leszabályozva. Egyelőre a házat elboltoltam így az nem rezeg be mostanában :)
Router, mint írtam nincs, P3 meg csak úgy odakerült hozzám. Van még vagy 3 garnitúra, de ez a legenergiatakarékosabb a többi közül.

read-only mode on the forum

(#8385) Alex91 válasza AtHoS (#8384) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy elnezem a jelenlegi felallasnal a routeres dolog nem lenne jobb. Gyengebb cucc joval. mint a P3-as. Es nem hiszem, hogy olyan sokkal kevesebbet enne, hogy neked megerjen cserelni. (Vagy ugy fogsz jarni, hogy nyomod a routert, meg a P3-at is :).)

A NAS ilyen felallasban valoban nem eri meg, de imho meg mindig jobb valasztas, mint egy hackelt router erre a celra. De teny, hogy tobbe is van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8386) nothin válasza AtHoS (#8384) üzenetére


nothin
tag

Akkor csak az én részemre válaszolnék :)

A routerrel én eddig max 5 torrentel próbáltam, de 10 nél többet nem hiszem hogy szeretne. Torrentenként olyan 40 seedet érdemes beállítani ez vonatkozik a letöltésre is.

[ Szerkesztve ]

(#8387) ecaddict válasza AtHoS (#8384) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ha NAS akkor érdemes körülnézni a Synology környékén.
Ezek tényleg tudják amit igérnek és nem kell utólag barkácsolni (mint a routernél vagy P3-as konfigoknál)
Mondjuk az áruk is ennek megfelelő.

A router a fogyasztásra optimalizált (ezért nem is szokás 3.5"-os diszkel használni, inkább laptopos konfighoz hasonlítható), a NAS nem.
Nem szabad elvárni egy fogyasztásra optimalizált eszköztől, hogy hasonló teljesítményt hozzon mint egy normális NAS. Persze van olcsó NAS is. Amit ezek tudnak még ki lehet nagyjából hozni a routerből is.
A témaindító hsz-ban van egy két link amit még érdemes lehet megnézni.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8388) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy olyan kérdésem lenne az ASUS WL-500g Premium V2 tulajoktól, hogy az antenna cserélhető-e? Illetve ha igen akkor milyen csatlakozója van?

Köszi. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8389) fecs válasza Intruder2k5 (#8351) üzenetére


fecs
senior tag

A te javaslatod és santino (mindkettőtöknek :R ) írása alapján eljutottam odáig, hogy be tudtam hívni az rtorrent webui felületét. Persze egy kicsit felületes lehettem, mert habzsoltam a parancsokat :D
Viszont amint kattintok a rtorrent linkre, egyból egy hibaüzenet kerül a naplóba.

[22:04:52] WebUI started.
[22:04:53] Bad response: (500) <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?> <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en"> <head> <title>500 - Internal Server Error</title> </head> <body> <h1>500 - Internal Server Error</h1> </body> </html>

Kezdjem elölről? Ha igen, akkor hogyan?

https://my.router/ oldalt elég bezárni, vagy vmi paranccsal ki kell lépni?
Külső rackben van a HDD, ami a routerre kapcsolódik. Leválasztani hogy érdemes, hogy ne károsodjon semelyik?

Pixel 6a

(#8390) Intruder2k5 válasza fecs (#8389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogyis... Nem kell semmit elölről kezdeni.
Mit mond, ha beírod ezt:

ps -ax

(#8391) fecs válasza Intruder2k5 (#8390) üzenetére


fecs
senior tag

[root@WL-0022156DC7A2 root]$ ps -ax
ps: illegal option -- a
BusyBox v1.1.3 (2008.03.17-18:24+0000) multi-call binary

Usage: ps

Simán csak ps parancsra pedig:

[root@WL-0022156DC7A2 root]$ ps
PID Uid VmSize Stat Command
1 root 628 S /sbin/init
2 root SW [keventd]
3 root SWN [ksoftirqd_CPU0]
4 root SW [kswapd]
5 root SW [bdflush]
6 root SW [kupdated]
7 root SW [mtdblockd]
59 root 332 S telnetd
64 root 400 S httpd vlan1
67 root 408 S syslogd -m 0 -O /tmp/syslog.log -S -l 7
70 root 364 S klogd
75 nobody 476 S [dnsmasq]
77 root SW [khubd]
85 root 276 S lpd
87 root 260 S p9100d -f /dev/usb/lp0 0
90 root 340 S waveservermain
92 root 344 S rcamdmain
101 root 680 S pppd file /tmp/ppp/options.wan0
103 root 312 S infosvr br0
104 root 496 S watchdog
105 root 344 S ntp
113 root 500 S /bin/sh /usr/local/sbin/post-boot
163 root 444 S upnp -D -L br0 -W ppp0
403 root SW [usb-storage-0]
404 root SW [scsi_eh_0]
419 root SW [kjournald]
420 root SW [kjournald]
426 root 976 S /usr/sbin/nmbd -D
428 root 1004 S /usr/sbin/smbd -D
454 root 548 S -sh
951 root 280 S sleep 1
952 root 392 R ps
[root@WL-0022156DC7A2 root]$

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#8392) Intruder2k5 válasza fecs (#8391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán futnak a HDD-ről induló cuccok...
Nézd meg, hogy mit ír a "df" parancsra...
Ha megvan az "/opt" és az "/opt/etc/samba/Share" is, akkor próbáld meg kézzel indítani scripteket így:

/opt/etc/init.d/rc.unslung

[ Szerkesztve ]

(#8393) Santino válasza fecs (#8389) üzenetére


Santino
aktív tag

Párhuzamosan szólnék hozzá, nem helyesbítve Intruder2k5 hozzászólását!
A "Bad response: (500)..." hibánál én a következőket csináltam:
A HDD-n lévő www/rtorrent/torrents mappában lévő .torrent fáljokat töröltem.
Aztán a torrent/session mappában lévő .torrent fájlokat is töröltem.
Utána putty-val beléptem a routerre és kiadtam az /opt/etc/init.d/S99rtorrent restart
Amikor újraindult az rtorrent, akkor ismét hozzá kellett adni a .torrenteket, majd hash-elt és ment rendben tovább.

A böngészőben a webui felületet elég csak bezárni, attól a routeren lévő programok még tovább futnak.

Leválasztani a HDD-t: én először a putty-n keresztül STOP-al leállítottam az rtorrent-et, a lighttpd-t és a cront-t, aztán a router Web Admin felületén keresztül engedte az unmount-olást. Van valami parancs amivel putty-n keresztül is végre lehet hajtani a műveletet (talán az unmount), de én így csináltam.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8394) nothin válasza Santino (#8393) üzenetére


nothin
tag

umount csak "n" nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8395) Santino válasza nothin (#8394) üzenetére


Santino
aktív tag

Köszi a javítást!

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8396) Fooler89 válasza sanzi89 (#8388) üzenetére


Fooler89
őstag

Azt ne kérdezd, hogy milyen a csatlakozója.

(#8397) nothin válasza Fooler89 (#8396) üzenetére


nothin
tag

Ránézrése olyan mint a V1 -é de a szabvány nevét én sem tom.

(#8398) Intruder2k5 válasza nothin (#8397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS WL-500G Premium v2

Antenna: 2 db
- 1 db belső Inverted-F PCB antenna
- 1 db külső dipol antenna Reverse-SMA csatlakozóval

[ Szerkesztve ]

(#8399) Intruder2k5 válasza Santino (#8393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így igaz, a különbség csak annyi kettőtök közt, hogy neked már működött a torrent, Ő pedig még nem tudott életet lehelni bele, így nincsenek beragadt torrentjei sem :-)
De azért másnak még jól jöhet ez a tanács is... :-)

(#8400) Santino válasza Intruder2k5 (#8399) üzenetére


Santino
aktív tag

Ez így is van, hiszen a ps kimenete is mutatta, hogy nem futnak a HDD-n lévő programok (ahogyan írtad is). Ezért is írtam, hogy párhuzamos a hozzászólásom. Oktatómmal nem is szállnék vitába :K

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.