Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Intruder2k5 válasza fecs (#8147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ugye nem a firmware webes felületén szeretnéd feltenni a Tomato-t? :-)
A routert átkapcsolod restore módba, és az Asus Firmware Restore Tool-t használod. Így csinálod? Csak a félreértések elkerülése végett :-)

[ Szerkesztve ]

(#8152) mcfly13


mcfly13
tag

Vagy esetleg tftp keresztül.

(#8153) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#8152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#8154) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#8153) üzenetére


mcfly13
tag

Na!Ezt még nem is ismerem.Köszi!Tök jó legalább nem kell a dos parancsokkal szórakozni.
Már érdemes volt fenn maradni eddig. :)

[ Szerkesztve ]

(#8155) fecs válasza Intruder2k5 (#8153) üzenetére


fecs
senior tag

Firmware restorationnal akartam csinálni, de akkor majd megpróbálom ezzel a progival.

Pixel 6a

(#8156) Intruder2k5 válasza fecs (#8155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként tökéletesen megfelel a firmware restore tool, sőt, mivel nincsenek "egyéb" beállításai mint a fenti proginak, így elrontani is kevésbé lehet vele. Ezt csak úgy érdekességképpen tettem be. :-) Persze aki érti, az használja nyugodtan a fenti TFTP klienst. De különben a restore tool is egy butított, speciális tftp kliens. Inkább a beállításokat ellenőrizd még egyszer, és mennie kell annak az asus programjával is.
Tehát akkor még egyszer a firmware frissítés menete, nem csak Tomato firmware-hez:

Először is egy fontos dolog:
Aki WiFi-t használ, az erre az időre tiltsa le, (vagy dobjon rá egy ólom mellényt :-))), de még véletlenül se kezdje WiFi-n át friisíteni a firmware-t.

- Gépen Helyi kapcsolat (Local Area Network) fix beállítása.
IP cím (IP Address): 192.168.1.10
Alhálózati maszk (Subnet Mask): 255.255.255.0
Ez a kettő a lényeges, a többire elvileg semmi szükség, hagyhatod üresen. XP-nél régebbi oprendszer esetében valószinű, hogy újra kell indítani a gépet. Bár, volt mikor az XP is kérte már ezt.

- Ezek után a routeren Hard Reset-et nyomsz.
Hátulján a Reset gombot nyomva kell tartani 5-6 mp-ig, bekapcsolt állapotban, míg újra nem indul.

- Majd állítsd Restore módba a routert.
Minden kábelt húzz ki a routerből, csak egy darab LAN madzag maradjon az első csatlakozóban, aminek a másik vége a gépedben legyen. Nyomd le a Reset gombot, tartsd nyomva, dugd be a routerbe a táp kábelt, és amikor villogni kezd a Power LED (2-5 mp), akkor elengedheted a Reset gombot.

- Firmware Upgrade.
Most indíthatod el az ASUS Firmware Restore Tool programot, betallózod az új firmware file-t, és mehet az upload. Amikor végez, (elvileg) magától újra fog indulni a router (kb. 1 perc elteltével)

Ha minden sikerült, akkor most kedvenc böngésződdel itt be tudsz lépni az admin felületre:
http://192.168.1.1
Felhasználónév és jelszó a firmware-től függően változó, általában admin/admin vagy root/admin párosok egyike.

Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#8157) fecs válasza Intruder2k5 (#8156) üzenetére


fecs
senior tag

Végül mégse indultunk el ma vidékre, így tehettem még egy próbát.
Az eredmény azonban sajnos megint nulla.
Az én verziómon nem Reset, hanem Restore gomb van. A leírt beállítások mellett a Firmware restoration nem találja meg a routert (villogás van). Mellékelek képet
Ehun

Pixel 6a

(#8158) _Oscar válasza Intruder2k5 (#8135) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Statikus IP-t használunk, de próbáltam dinamikussal is -> nem ment
WPA2 aktív, megpróbáltam nélküle is -> nem ment

Esetleg ajánlanám még az Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory menüt... -> kipróbálom majd

Amúgy frissen raktam fel a Tomato-t, abból is az 1.25-ös USB mod-osat. Tegnaptól folyamatosan szívtam vele. Ma visszaraktam a gyárit. Ha feldolgozom a problémát, amit a custom firmware-ek okoztak, akkor nekiugrok mégegyszer. :)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#8159) mcfly13 válasza fecs (#8157) üzenetére


mcfly13
tag

Szerintem próbáld meg tftp-n keresztül.Nekem is ugyanezt írta a Asus Firmware Restore Tool-al.És csak tftp-n ment fel.

(#8160) fecs válasza mcfly13 (#8159) üzenetére


fecs
senior tag

tftp-ben viszon manualba kell beirni az elérési útvonalat?
Normális az, hogy a beállított fix IP-vel (192.168.1.10) tudok kapcsolódni az ADSL modemmel a netre (router nélkül)?
Illetve router közbeiktatásakor az admin felületen siránkozik a program, hogy nem felel meg neki az IP. Előző képemen látszik is, hogy nem kapcsolódik.
A restore gomb megnyomásával nem kellene minden megadott beállítás visszaálljon gyárira? Mert nekem nem törlődtek.

Pixel 6a

(#8161) Santino válasza fecs (#8160) üzenetére


Santino
aktív tag

Ha úgy csinálod ahogy Intruder2k5 a 8156-os hsz-ben írta, akkor -elméletileg- a firmware kezelőfelülete sem jöhetne be. Ne is foglalkozz most ezzel. Kövesd a lépéseket sorban.
A Firmware Upgrade során -ha tfpt-t használsz- a TFTP server címnek a 192.168.1.1 IP-t kell megadni (ugye a gép már 192.168.1.10-re van állítva).
Az Operation-nál az Upload-ot állítsd be, hiszen feltöltesz.
A Local file name melletti kis mappa ikonra klikk és megkeresed, hogy hol is van a feltölteni kívánt firmware.
Aztán Upload Now.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8162) nandris válasza fecs (#8160) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Nekem is érdekesen ment fel a firmware annak idején, igaz nekem v1-van. (mondjuk ez sokat nem jelent) Ami nekem tuti más volt, az az hogy, nekem az ip-t fix 192.168.1.2-re kell állítani. (1.10-zel nem engedi) Az alhálózati maszkot 255.255.255.0-ra, az átjáró üresen marad, talán elsőre próbáld így. (vagy sokadikra) ;] (tápkábel kihúz-->reset gomb benyom nyomvatart,ez fontos-->tápkábel bedug-->várunk még nem kacsintgat a router-->gomb elenged-->ha mákod van elindul a feltöltés. (sajnos azt hiszem lelke van, és úgy engedi ahogy neki jó nem ahogy mi szeretnénk) Az biztos hogy rá lehet tölteni, az enyémre volt hogy úgy sikerült, hogy visszakellett rakni az alap gyárit, és csak onnan engedte. A szomszédnak v2-ese van ráraktuk arra is simán.

(#8163) Santino válasza nandris (#8162) üzenetére


Santino
aktív tag

Ige, én is futottam néhány kört, amíg felment (v2-re). Nekem a gyárit kellett visszarakni, aztán a Firmware Restorationnal ment fel rendesen, viszont így elsőre.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#8164) nandris válasza fecs (#8160) üzenetére


nandris
aktív tag

Ha végképp nem megy akkor délután visszarakom a gy árit, és leírom hogy sikerült visszarakni.[nv ram törlés] Itt le van írva az nv-ram törlés, a 10. pontig kell végig csinálni.(ennél tényleg 192.168.1.10-az ip)
Neked ez a firmware volt fenn amikor megvetted, vagy frissítetted, mert lehet vissza kellene tenni az előző verziót.

[ Szerkesztve ]

(#8165) mcfly13 válasza fecs (#8160) üzenetére


mcfly13
tag

Én is ezt a menetet követtem amit nandris felrakott.
A 11.pontban a tomato firmwaret rakod.Ennyi a változás.Tutira menni kell neki.
Szerintem a recoverit,clear-nvramot,tomato firmware-t rakd a c: gyökérbe,hogy ne keljen annyit lépkedni a könyvtárakban.

[ Szerkesztve ]

(#8166) nandris válasza _Oscar (#8158) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Próbálj ki régebbi verziót Pl 1.23 vagy 1.24 -est, lehet valamiért nem tetszik neki. Nekem az 1.24 nem volt jó, mert az ftp-t sehogy nem bírtam beállítani, 1.23 úgy tudom mindenkinek jó volt. ne bántson, hogy régebbi (kb 1 hónap a difi) pont ugyanazt tudja. Hogy miért nem működnek egyes funkciók tökéletesen némely routeren azt nem tudom, ez van. Én másfél hónapig legeltem mire összeállt, teszem hozzá linuxhoz tiszta gyagya voltam,(vagyok)de ezt a pár parancsot amire szükség van meg lehet tanulni, meg én végigraktam az összes firmware variációt, amire kikötöttem a tomató-nál (GYÁRI, OLEG, DDWRT, TOMATO) Biztos, hogy összefog állni a gép, csak egy kis türelem kell hozzá. (meg sok idő) ;] sokszor az volt a hibám, hogy egy lépést kihagytam, és csodálkoztam miért nem jó.
Még egyvalmi, automatikusan is próbáltad az ip cím kiosztást, a wifis gépen, vagy csak fixen. Mert lehet ip-cím ütközés is lehetett, és akkor is gáz van.

[ Szerkesztve ]

(#8167) Fooler89


Fooler89
őstag

Na újra itt. :P nincs munka, nincs suli

Azóta kicseréltem a vinyó racket. Tomatót raktam fel tftp-vel mgrincs leírása által. Fel is ment. Tetszik. Voltak gondjaim a wifivel, mivel mikor a wep kódót be adtam neki nem nyomtam rá a save gombra. :) NV ram törlés volt. A vinyoról viszont nem töröltem semmit.

Partition 'disc0_1' ext3 (950 MB) is mounted on /tmp/mnt/disc0_1
Partition 'disc0_2' swap is not mounted
Partition 'disc0_3' ext3 (146417 MB) is mounted on /tmp/mnt/disc0_3

Automount van bekapcsolva és ide mountolja a vinyót.

E miatt meg a samba,cron,stb. fent van a vinyón ezért újra kéne feltenni az egészet.

Ilyenkor hol kell kezdeni?
Csak a Disc_1 vinyót leformázom? Utána kell felpakolni mindent :F

(#8168) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én OLEG-re tettem rá a Tomato-t, azzal nem volt gond, simán felment a restore tool-al.
Esetleg próbáld meg feltenni az új OLEG-et, annak fel kell mennie webadmin felületen is, és hátha arra sikerül majd a Tomato-t feltenni.
A beállításoknak valóban törlődni kellene a Hard Reset után, hiszen erről szól a Reset... Nem igazán értem, hogy neked hogy maradt meg, de ezek szerint valamit nem jól csináltál.

(#8169) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem... Ne formázz semmit.
Kapcsold ki az automount-ot, és tedd be ezt az "Administration - Scripts - Init" részbe.

sleep 10

swapon /dev/discs/disc0/part2

mount /dev/discs/disc0/part1 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i+1`
done

mount /dev/discs/disc0/part3 /opt/etc/samba/Share
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i+1`
done

/opt/etc/init.d/rc.unslung

[ Szerkesztve ]

(#8170) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ASUS Skin-ed van-e hozzá? :-)

(#8171) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8170) üzenetére


Fooler89
őstag

Nem az nincs.

Újra indítva elindultak a szolgáltatások.

Viszont Cront, vnstatot hogy tudom kivenni az automata indításból?

MOD: A Swapra miért írja azt, hogy nem mountolja? (usb and nas menűben)

[ Szerkesztve ]

(#8172) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Asus Theme letöltése itt.
Be kell kapcsolni hozzá a JFFS-t.
(Administration -> JFFS -> Enable -> Save -> Format -> Save)
Ezután a letöltött zip file tartalmát másold be a /jffs mappába, és a /www/ext mappába is, de utóbbiba csak a 3 file-t ami benne van, az ASUS Theme mappát nem.
Tehát a /jffs-be mappástól, a /www/ext-be pedig csak a file-ok.
Az Administration -> Scripts -> Init részbe tedd be ezt a sort:

cp /jffs/ASUS Theme/* /www/ext

a sleep és a swapon közé, majd nyomj egy Save-t.
Ezután az "Administraton -> Admin Access - > Color Scheme" részben válaszd a "custom"-t, majd megint Save. Ezzel ez meg is lenne, elvileg reboot után is megmarad.

vnstat-ot nem kell kivenni sehonnan, mivel azt csak a cron indítja...
A cron-t úgy tudod kivenni, hogy az /opt/etc/init.d mappában lévő S10cron file-t átnevezed, hogy ne S betűvel és számokkal kezdődjön a neve, vagy egyszerűen áthelyezed valami másik mappába. Esetleg leveszed róla a futtatható attributumot. Ugyanis az rc.unslung file azokat a file-okat indítja el, aminek a neve Sxx-el kezdődik ebben a mappában. Szerintem ugyanígy letilthatod a samba-t is, mivel a webadmin-os jobb a Tomatoban. Inkább azt állítsd be.

[ Szerkesztve ]

(#8173) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy újabb variáció Tomato feltöltésére... Itt beállítja az átjárót is a router IP címére, és a Linksys-ekhez való TFTP klienssel tölti fel az FW-t.

[ Szerkesztve ]

(#8174) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez milyen szerintetek? :-)
http://sven.killig.de/openwrt/slugterm_dl.html

(#8175) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És itt van egy batch file is, ami állítólag feltölti tftp-n a tomato-t. (nem próbáltam ki)
Az fw file-t ha minden igaz, akkor "tomato-ND.trx" névre kell keresztelni, mert így keresi.

De ha mégis inkább a manuális verzió mellett döntesz, akkor a tftp parancs:

tftp -i 192.168.1.1 put fw_file.trx

(#8176) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8172) üzenetére


Fooler89
őstag

Sikerült a téma.
Cront kilőttem, de a Sambát nem tudom beállítani a tomatos felületen.
Mindig megjelent a hálózat között egy Asus nevezetű gép, de soha nem tudtam megnézni a tartalmát.
A képen jól van beállitva a samba?

Ftp megy rendesen, azzal másoltam fel a 3 fájlt.
Van sebesség avagy gépigénybe különbség samba és ftp között?

[ Szerkesztve ]

(#8177) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS nevezetű gép szerintem az optware-s samba miatt van, csak le kellene azt állítani, vagy még "emlékszik rá" az XP, de mivel nincs már ott valójában, ezért nem tudsz belépni. Windowsnak vannak ilyen anomálijái :-)
Igen, a képen jók a beállítások. Így az MSHOME munkacsoportban (ebben van a géped is?) ott kell lennie a routernak, és abban a "router" nevű megosztásnak. Gépigényben nem igazán van különbség, ftp egy kicsit gyorsabb mint samba, de szerintem körülményesebb a használata. Nálam legalábbis a samba megosztások fel vannak csatolva hálózati meghajtónak, de windowsban ez ftp-vel nyűgösebb :-)

szerk: Az autoshare all usb partition-t kapcsold ki!.

[ Szerkesztve ]

(#8178) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#8177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bocsi, most nézem, hogy itt is ASUS a routered neve...
Ha végképp nem akar menni a samba, akkor adj más nevet a routernak (legalább ideiglenesen). Client Codepage-t teheted 852-re, bár ez nem oka annak, hogy nem működik.

(#8179) Fooler89 válasza Fooler89 (#8176) üzenetére


Fooler89
őstag

Megy a samba csak a switch rosszalkodik.

Mod: azokat a beállitásokat már csak probálkozásból állítotam be. Köszi a válaszokat.
Én is úgy használom a megosztásokat:)

[ Szerkesztve ]

(#8180) Fooler89 válasza Fooler89 (#8179) üzenetére


Fooler89
őstag

Sőt, itt valami más is probléma.

Először, én gépem volt Static Dhcp. Ezt kikapcsoltam. Viszont rájöttem, hogy a Win7 nem látja az egész hálozatot, de az Xp-k simán. A Sambát is. Sőt még az én gépemet is látják a xpk viszont én nem látom őket.

Szóval ha valakinél ilyen probléma lenne akkor nézzen körül e téren is. Viszont én át lovaglok egy másik topikba.

A tomato mostmár teljes. Nagy piros pont mehet neki.

(#8181) Oczu


Oczu
senior tag

Skaccok,

router újraindítás után ez normális, hogy 2,5 órával később jó pár torrent fel van függesztve, vagy éppen várakozik, holott előtte mind aktív volt?

[ Szerkesztve ]

(#8182) Intruder2k5 válasza Oczu (#8181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint látom van ott még olyan is, ami ellenőrzés alatt van... Tehát még mindig hash-el. Feltételezem, hogy GB-ban mérve sem kevés az a néhány torrent... Amelyiknek végez a hash-elésével, az elindul, a többi pedig várakozik. Ennyi.

Ezt legközelebb úgy kerülheted el, hogy leállítod a torrenteket mielőtt újraindítod a routert.

[ Szerkesztve ]

(#8183) Fooler89


Fooler89
őstag

Sikerült a lanos dolgot megoldanom, de csak az én gépem még mindig nem akar felmenni a samba megosztásra.

Windows + r billentyűkombináció: secpol.msc
Helyi házirend / Biztonsági beállítások
Hálózati biztonság: LAN kezelő hitelesítési-szintje
LM és NTLM - NTLMv2 munkamenet hitelesítés, egyeztetéssel

Ezt egyedül ezen a gépen állítotam be.

Ma már kezdek betelni szóval minden mindent kétszer át kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#8184) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld még ezt is...

Minimum session security for NTLM SSP
Disable Require 128-bit encryption

(#8185) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8184) üzenetére


Fooler89
őstag

Erre gondoltál.
Vagy ez Xp-ben kéne beállitani?

(#8186) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#8185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, erre gondoltam.

(#8187) Oczu válasza Intruder2k5 (#8182) üzenetére


Oczu
senior tag

Oks, köszi, kipróbálom :R

(#8188) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#8186) üzenetére


Fooler89
őstag

Hát ez sajnos nem segített, de tovább probálkozok.
Érdekes Oleges optware samba az ment.
Itt valami windowsos galiba lesz. Csak megkérdeztem hátha valakinek volt hasonló problémája.

(#8189) khorvat


khorvat
senior tag

Sziasztok!

Latom reszben Samba is a mostani tema!
Ehhez lenne kerdesem hogy lehet megoldani hogy a Samba megosztasokat jelszoval vedjem?
Vagy 1 megosztason belul csak bizonyos mappakat akarok vedeni pl torrent mappa ezt mivel oldahtom meg?
Jelenleg a legujabb Oleg 1.9.2.7-d-r381 firmware van fent itt probalkoztam hogy kikapcsoltam a webes Sambat es telepitettem a Samba3at de ezzel megcsak a megosztasokat sem sikerul latnom biztos vmi nem kerek meg de Samba 3-hoz ugy tunik nincs egy igazan mukodo leiras!
Ha a webes Sambat hasznalom az megy igaz hibakat dobal, illetve itt a mappak jelszoval vedeset szinten nem tudtam megoldani.
Jelenleg Win XP Prof SP3-al hasznalok csak Samba megosztott mappakat nem tudom esetleg az autentikaciohoz kellen az XP-n is allitgatni vmit?
Aki tud vmi okosat kerem segitsen!

(#8190) nothin


nothin
tag

Sziasztok!

Frissítettem az rtorrente-t és most nem működik az ecadict féle S99rtorrent azaz nem lehet elindítani az rtorrentet mert valami hibát talál a configban. az új S99rtorrentel meg nem lehet leállítani. Nállatok is? Kösz

(#8191) Intruder2k5 válasza khorvat (#8189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ban egyszerű beállítani a jelszavas védelmet, de ott is az a problémám vele, hogy ha bekapcsolom az autentikációt, akkor az mindenre érvényes, nekem pedig kell egy publikus mappa is. Most úgy oldottam meg, hogy csak a publikus megosztás látható, a többi az el van rejtve. Ez már majdnem felér egy autentikációval, hiszen itthon a családban úgysincsenek hackerek, a véletlen odatévedés meg ezzel is ki van védve, hiszen a megosztás neveket csak én tudom.

(#8192) Intruder2k5 válasza nothin (#8190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most, hogy mondtad, ráküldtem az ipkg update/upgrade-t, rtorrent.conf kérdésre Default "N"-t nyomtam neki, és minden rendben működik.

[ Szerkesztve ]

(#8193) Intruder2k5 válasza nothin (#8190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Különben meg az első sort cseréld le erre az új S99rtorrent-ben, és menni fog:

#!/bin/sh

Sorry... de az előbb figyelmetlen voltam, most néztem csak pontosan, hogy mi a gondod, és az valóban nálam is gond volt.

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99rtorrent stop
Stopping rtorrent: rtorrent.
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99rtorrent start
Starting rtorrent: rtorrent.

[ Szerkesztve ]

(#8194) nothin válasza Intruder2k5 (#8193) üzenetére


nothin
tag

Igen az első sort átírtam az új conf fileban akkor el is indul de ugye nem lehet leállítani ez már egy ideje ilyen is volt ezért használtam az ecadict féle S99rtorrent -et de most ha azt használom elszáll hibával. Tehát azt mondod hogy neked megy az ecadict -os scriptel?

(#8195) ecaddict


ecaddict
senior tag

ewgets (WebUI enhaced wget, data.hu/rapidshare) letöltő új Oleg firmwarekhez.
data.hu letöltőlink

Tudnivalók mint a korábbi verzióknál.

A csomagba betettem még egy két általam használt (Oleges) konfig fájlt. ill. (remélem R0by topiktárs megbocsát) az 1.0 aega kicsit módosított változatát.
Lett néhány extra menü ill. a konfig editor AJAX-osítva lett (mentés lehetséges újratöltés nélkül: gyorsmentés gomb vagy Ctrl+s).

Az ewgets SVG-t használ a memória körcikk diagramhoz így érdemes SVG-t tudó böngészővel használni (pl. Firefox).

A korábbi konfigokat érdemes menteni első lépésként a biztonság kedvéért.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8196) khorvat válasza nothin (#8190) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

Nekem is frissult ma majd nem indult az rtorrent.
Amit megfigyeltem hogy a S99rtorrent fajt modositja pedig a rtorrent.conf kerdesnel siman ENTERT-t nyomtam
Nekem a fajl elejen a #!/bin/sh atirasa kellett illetve a 'root'-t nekem modositanom kell ilyenkor 'admin'-ra mivel en igy konfigoltam mindent de ez opcionalis lehet masoknal!

(#8197) nothin válasza khorvat (#8196) üzenetére


nothin
tag

Ha kiadod az S99rtorrent stop parancsot és ps -el megnézed leállítja az rtorrentet?

(#8198) Intruder2k5 válasza nothin (#8194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ez nem az ecadicct féle, lecserélte az egészet a frissítés... De működik.
S99rtorrent file-om:

#!/bin/sh

############################################################################
#Optware package of rtorrent uses non-standard layout of directories. ##
#Uncomment the following line to switch to the default layout of rtorrent.##
############################################################################
#dirlayout="RTORRENT_DEFAULT"

#############
###<Notes>###
#############
# This script depends on screen.
# For the stop function to work, you must set an
# explicit session directory using ABSOLUTE paths (no, ~ is not absolute) in your rtorrent.rc.
# If you typically just start rtorrent with just "rtorrent" on the
# command line, all you need to change is the "user" option.
# Attach to the screen session as your user with
# "screen -dr rtorrent". Change "rtorrent" with srnname option.
# Licensed under the GPLv2 by lostnihilist: lostnihilist _at_ gmail _dot_ com
##############
###</Notes>###
##############

#######################
##Start Configuration##
#######################
# You can specify your configuration in a different file
# (so that it is saved with upgrades, saved in your home directory,
# or whateve reason you want to)
# by commenting out/deleting the configuration lines and placing them
# in a text file (say /home/user/.rtorrent.init.conf) exactly as you would
# have written them here (you can leave the comments if you desire
# and then uncommenting the following line correcting the path/filename
# for the one you used. note the space after the ".".
# . /etc/rtorrent.init.conf

#Do not put a space on either side of the equal signs e.g.
# user = user
# will not work
# system user to run as
user="root"

# the system group to run as, not implemented, see d_start for beginning implementation
# group=`id -ng "$user"`

prefix="/opt"

# the full path to the filename where you store your rtorrent configuration
if [ "${dirlayout}" = "RTORRENT_DEFAULT" ] ; then
config="${prefix}/home/${user}/.rtorrent.rc"
else
config="/opt/etc/rtorrent.conf"
fi

# set of options to run with
if [ "${dirlayout}" = "RTORRENT_DEFAULT" ] ; then
options=""
else
options="-n -o import=${config}"
fi

# default directory for screen, needs to be an absolute path
if [ "${dirlayout}" = "RTORRENT_DEFAULT" ] ; then
base="${prefix}/home/${user}"
else
base="/opt/share/torrent"
fi

# name of screen session
srnname="rtorrent"

# file to log to (makes for easier debugging if something goes wrong)
logfile="/opt/var/log/rtorrentInit.log"

#######################
###END CONFIGURATION###
#######################
PATH=/opt/bin:/opt/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin
DESC="rtorrent"
NAME=rtorrent
DAEMON=$NAME
SCRIPTNAME=/etc/init.d/$NAME

# Do not proceed unless some apps are available.
test -x /opt/bin/screen || ( echo "screen not found." | tee -a "$logfile" >&2 ; exit 2 )
test -x /opt/bin/su -o -x /bin/su || ( echo "su not found." | tee -a "$logfile" >&2 ; exit 2 )

checkcnfg() {
exists=0
for i in `echo "$PATH" | tr ':' '\n'` ; do
if [ -f "$i/$NAME" ] ; then
exists=1
break
fi
done


if [ $exists -eq 0 ] ; then
echo "cannot find rtorrent binary in PATH $PATH" | tee -a "$logfile" >&2
exit 3
fi
if ! [ -r "${config}" ] ; then
echo "cannot find readable config ${config}. check that it is there and permissions are appropriate" | tee -a "$logfile" >&2
exit 3
fi
session=`getsession "$config"`
if ! [ -d "${session}" ] ; then
echo "cannot find readable session directory ${session} from config ${config}. check permissions" | tee -a "$logfile" >&2
exit 3
fi
}

d_start() {
[ -d "${base}" ] && cd "${base}"

stty stop undef && stty start undef
su -c "screen -ls | grep -sq "\.${srnname}[[:space:]]" " ${user} || su -c "screen -dm -S ${srnname} 2>&1 1>/dev/null" ${user} | tee -a "$logfile" >&2
# this works for the screen command, but starting rtorrent below adopts screen session gid
# even if it is not the screen session we started (e.g. running under an undesirable gid
#su -c "screen -ls | grep -sq "\.${srnname}[[:space:]]" " ${user} || su -c "sg \"$group\" -c \"screen -fn -dm -S ${srnname} 2>&1 1>/dev/null\"" ${user} | tee -a "$logfile" >&2
su -c "screen -S "${srnname}" -X screen rtorrent ${options} 2>&1 1>/dev/null" ${user} | tee -a "$logfile" >&2
}

d_stop() {
session=`getsession "$config"`
if ! [ -s ${session}/rtorrent.lock ] ; then
return
fi
pid=`cat ${session}/rtorrent.lock | awk -F: '{print($2)}' | sed "s/[^0-9]//g"`
if ps | grep -sq ${pid}.*rtorrent ; then # make sure the pid doesn't belong to another process
kill -s INT ${pid}
fi
}

getsession() {
session=`awk '/^[[:space:]]*session[[:space:]]*=[[:space:]]*/{print($3)}' "$config"`
echo $session
}

checkcnfg

case "$1" in
start)
echo -n "Starting $DESC: $NAME"
d_start
echo "."
;;
stop)
echo -n "Stopping $DESC: $NAME"
d_stop
echo "."
;;
restart|force-reload)
echo -n "Restarting $DESC: $NAME"
d_stop
sleep 1
d_start
echo "."
;;
*)
echo "Usage: $SCRIPTNAME {start|stop|restart|force-reload}" >&2
exit 1
;;
esac

exit 0

(#8199) nothin válasza Intruder2k5 (#8198) üzenetére


nothin
tag

Bemásoltam azt a configot és ha futtatom ezt kapom:

root@Asus:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99rtorrent
/opt/etc/init.d/S99rtorrent: line 7: rtorrent.##: not found
/opt/etc/init.d/S99rtorrent: line 17: syntax error: unexpected ")"
root@Asus:/tmp/home/root#

(#8200) nothin


nothin
tag

na újraraktam az rtorrentet most már megint elindul viszont nem lehet leállítani:

root@Asus:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99rtorrent stop
Stopping rtorrent: rtorrent.
root@Asus:/tmp/home/root# ps
PID USER VSZ STAT COMMAND
1 root 1804 S init noinitrd
2 root 0 SW [keventd]
3 root 0 RWN [ksoftirqd_CPU0]
4 root 0 SW [kswapd]
5 root 0 SW [bdflush]
6 root 0 SW [kupdated]
7 root 0 SW [mtdblockd]
26 root 1756 S buttons
28 root 0 SW [khubd]
40 root 0 SW [usb-storage-0]
41 root 0 SW [scsi_eh_0]
84 root 2292 S syslogd -L -s 50
85 root 1536 S dropbear -p 22
88 root 2276 S klogd
105 root 2304 S crond -l 9
109 root 1268 S rstats
118 root 1684 S httpd
120 root 2532 S nmbd -D
122 root 2876 S smbd -D
125 nobody 864 S dnsmasq
127 root 0 SW [kjournald]
135 root 0 SW [kjournald]
194 root 1012 S miniupnpd -f /etc/upnp/config
341 root 2296 S udhcpc -i vlan1 -s dhcpc-event -H Asus
395 root 1600 S dropbear -p 22
396 root 2324 S -sh
451 root 1972 S SCREEN -dm -S rtorrent
456 root 2312 S /bin/sh
457 root 9716 S rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
486 root 2292 R ps
root@Asus:/tmp/home/root#

ha megnézed még mindig fut a stop után is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.