Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Laca 012 válasza gF (#8847) üzenetére


Laca 012
őstag

Ez rendben van működő routernél, de arra gondoltam ha túlhúzod, és nem indul a router, akkor nem tudsz nvramot törölni, recovery módba állni...stb, mert a CPU nem működik a hibás beállítás miatt (fagy-áll a router), tehát max akkor működne, ha hiba esetén automatikusan visszaállítaná alap 264MHz-re a CPU-t. Akkor pláne meg már visszaállítani sem kellene, nyílván, mert akkor már ő megtette.
Azt gyanítom(lehet tévedek), hogy ilyen védelmi funkciók nincsenek benne a firmware-be. Ez nem ugyanaz, mint amikor asztali gépet tuningolsz, aztán ha nem indul, akkor alaplapi elem ki-be és az alap bios indítja a procit, automatikusan érzékelve a gyárilag megadott órajelen.

(#8852) Laca 012 válasza pojzon (#8848) üzenetére


Laca 012
őstag

A ramok elérési idejének (nem frekvenciájának!) visszaállítása:
CAS 2.0 nvram set sdram_config=0x0022
CAS 2.5 nvram set sdram_config=0x0062
tehát:
nvram set sdram_config=0x0062
nvram set sdram_ncdl=0
nvram commit
reboot

(#8853) Laca 012 válasza vargalex (#8849) üzenetére


Laca 012
őstag

A ramhoz akkor van köze, ha húzod az órajelet, mert gyárilag 400MHz-es chipekkel van szerelve a v1-es router, 128MB esetén pedig általában 333-as samsung chipek kerülnek bele, tehát nem (csak) az értékekhez van köze, hanem a további stabil működéshez.
A samsung adatlapján olvastam, hogy a 400MHz-es chipek tulajdonképpen 200MHz-es órajelet kapnak, a 333MHz-esek pedig 133MHz-et. namost ez esetben lehet 150MHz-en nem biztos, hogy igazán stabil a működése.
A sebességértékek amiket mellékeltem nem tőlem származnak, és ha jól olvastam elvileg egy pendrive sebességemelkedését mutatja. A %-os gyorsulás az amire rá kívántam világítani, tehát elvileg ezzel a gyenge konfigurációval is kb.20%-os gyorsulást ért el. Kíváncsi vagyok, a ti meghajtótokkal mit mutat.

(#8854) Laca 012 válasza ecaddict (#8850) üzenetére


Laca 012
őstag

Igazad van, a mérés így a legpontosabb, illetve akár az is beleszólhat, hogy hdd esetén a lemeztányér közepén avagy külső részén megy a fej... tehát pl pendrive esetén ez az eltérés sincs. (jó-jó! tudom, hogy a hdd sokkal gyorsabb mint az usb, tehát jelen esetben annyira nem számít hol a fej :DDD )
De kezd izgatni, hogy CPU+RAM húzva NFS-en mi lehet a sebessége... :F :)

Viszont az "overclock" kifejezéssel vitatkoznék picit!
Véleményem szerint ha egy processzort azon az órajelen használunk, amire gyárilag kitalálták, az szerintem nem overclock!! Jól néznénk ki, ha a hosszú élet reményében a 2magos asztali 3GHz-es procimat 2,6GHz-en kellene használnom!!
Itt ugye nem a gyári érték felett, hanem a gyári értéken szeretnénk a procit járatni!
Ahogy most üzemel az nem az overclock, hanem "lessclock" ?! :D

Huhh... Azért ez kemény volt, hogy így 4-en nekemszegeztétek, de igazatok van, aki A-t mond mondjon B-t is! :K

[ Szerkesztve ]

(#8855) Laca 012


Laca 012
őstag

Intruder2k5!
Nem sikerült azóta sem megtalálnod ezt a WebUI-t?
Tényleg elég sokrétűnek átláthatónak és design-osnak látszik..
Keresem-keresem, de nem akadok rá. Igaz beta verzió, lehet süllyesztőben végezte..

(#8856) ecaddict válasza Laca 012 (#8854) üzenetére


ecaddict
senior tag

300MHz milyen hűtéssel? Egyébként nekem terhelten nagyon szórnak az adatok és ami furcsa nem kisebb a sebesség, hanem nagyobb (128 MB RAM):

for i in `seq 0 9` ;do /opt/sbin/hdparm -tT /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc;done

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 84 MB in 2.05 seconds = 40.98 MB/sec
Timing buffered disk reads: 34 MB in 3.15 seconds = 10.79 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 78 MB in 2.01 seconds = 38.81 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.15 seconds = 10.16 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 82 MB in 2.00 seconds = 41.00 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.16 seconds = 10.13 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 94 MB in 2.01 seconds = 46.77 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.15 seconds = 10.16 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 82 MB in 2.03 seconds = 40.39 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.17 seconds = 10.09 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 92 MB in 2.02 seconds = 45.54 MB/sec
Timing buffered disk reads: 30 MB in 3.22 seconds = 9.32 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 94 MB in 2.02 seconds = 46.53 MB/sec
Timing buffered disk reads: 28 MB in 3.15 seconds = 8.89 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 82 MB in 1.99 seconds = 41.21 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.18 seconds = 10.06 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 94 MB in 2.02 seconds = 46.53 MB/sec
Timing buffered disk reads: 32 MB in 3.17 seconds = 10.09 MB/sec

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing cached reads: 82 MB in 2.03 seconds = 40.39 MB/sec
Timing buffered disk reads: 30 MB in 3.00 seconds = 10.00 MB/sec

nvram get sdram_config
0x0062
nvram get clkfreq
264
nvram get sdram_init
0x0011

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8857) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#8855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, sajnos nem sikerült... Igaz, hogy csak akkoriban kerestem egy ideig, aztán pedig feladtam, és nem is jutott eszembe már. Tényleg úgy fest a dolog, hogy nem hozták soha nyilvánosságra.

(#8858) Laca 012 válasza ecaddict (#8856) üzenetére


Laca 012
őstag

Én alapból a 264MHz-hez is javaslok hűtést. (természetesen minél nagyobbat és passzívat! Nem szeretem a zajt!)
Az sosem árt, főleg nyári melegben..
Nem tudom mitől ilyen nagy a szórás, de ezek hasonló értékek, mint amit 264MHz-en mértél nem?? Azért az kicsit furcsa, hogy semmi változás..
Más:
Most bedobtam az rtorrentbe egy már win/uTorrent alatt letöltött 46,6GB-os torrentet, maga a torrent file is elég nagy volt(457kB)
nTorrenten nem is sikerült a torrentfile-t megnyitnom, csak webUI-val amit nem igazán értek.
A CPU-t ellenőrzés idején 75-86%között terhelte, és igazán nem tudom ennek a torrentindításnak tudjam-e be, de a 128MB RAM ellenére most használ swap-ot a router..mégpedig168kB-ot, pedig a ram-ból is van még 2MB szabad ...

Mondjuk azt nem látom mi eszi meg..

[ Szerkesztve ]

(#8859) vargalex válasza Laca 012 (#8853) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én konkrétan a RAM húzásra gondoltam! (De félreértelmeztem, mert látom, te a CPU húzásával együtt említed.) Elvileg annak az USB-n mért sebességéhez nem kellene köze legyen. Gyanítom hdparm-al nem a RAM-ba olvas, hanem a dev/null-ba.
Egyébként az általam írt eredményt is egy pendrive produkálta. (Konkrétan 8GB-os Kingston DT-100. Lehet, hogy itt már a router USB-je a szűk keresztmetszet, ki kellene próbálnom az AData PD7-el is.)

Ja, és egyébként, ahogy most üzemel az az underclock (vagy downclock).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8860) pojzon válasza Laca 012 (#8852) üzenetére


pojzon
tag

Köszi az infót, szépen feljegyeztem a parancsok között. :)

Amúgy belőttem a procit is meg a ramot is és eddig minden megy rendesen, a samba-ról való másolás 3mb/s-ről 3,6-3,65mb/s-re javult, szal nem olyan rossz dolog ez. :)

Valaki elmeséli nekem, hogy miféle ez az nfs? Ugyan úgy használható mint a samba, vagy ahhoz a jelenlegi konfigot át kéne buzergálni hozzá?

(#8861) pojzon válasza vargalex (#8859) üzenetére


pojzon
tag

A ramnak szerintem van köze, mert kipróbáltam húzott proci mellett de alap rambeállítással és akkor a másolásom 3,5mb/s volt, de ramruninggal egy bő tizedet javult a helyzet.

(#8862) vargalex válasza pojzon (#8861) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem egyről beszélünk!!! Egy Samba-s, ftp-s, stb. másolásnál már persze, hogy van köze a RAM-hoz (oda cache-l). De tisztán hdparm-al szerintem nem.

Alex

(#8863) ecaddict válasza Laca 012 (#8858) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az, hogy 128 MB RAM-al is használ swap-ot teljesen normális. Olyannyira, hogy nem is számoltam ezzal a lehetőséggel amikor az ewgets-et írtam és el is rontottam (ilyenkor teljes egészében hiányzik a swap-os körcikk diagram mert az eleje ua. mint a vége lévén 360 fok = 0 fok sin/cos szempontból). Azóta már javítottam, de majd csak amikor egy nagyobb fejlesztést adok ki (és jó eséllyel lesz ilyen) majd abba teszem bele.

Ha nagyon sok memória van a swap-ba a router az abszolult nem használt dolgokat teszi ki. Szabad memória meg azért van mindig mert, ha hirtelen kell legyen. Egyébként nagyon meglátszana a hatásfokon, ha akkor kezdene el swap-olni amikor már abszolult elfogyott a memória és hirtelen kell.

Nagyjából minden oprendszer fenntart valami minimum szabad memóriát. Anno amikor ezt WinNT-n nézegettük 4MB volt. Azóta megugrottak a memória méretek, így vsz ez is, de az elv az valószínűleg maradt.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8864) Tizio


Tizio
tag

Sziasztok!

szeretném megkérdezni hogyan szüntessem meg az írás védelmet ext3 particion, amit valahogy a router hozott össze.
egyetlen módon tudok írni a lemezre ha lehúzom és win alól az ext2 volume managert használom, de sajnos ez csak addig van amíg a windows alatt van amint vissza kerül a router usb portjába a hiba ismét van.
Összetevők: asus wl-500gp, oleg frimware és Intruder2k5 féle program pack

ja meg ilyen féle baromságokat ír hogy megtelt a lemez. (500Gb/235Gb foglalt)= kb a felén nincs semmi)
total commander alól is probáltam, nem ment, lefagy.
oda még ezt is bedobtam: chmod 755 /usr/local/sbin/post-boot , de csak hiba üzi jött hogy nem írható.

ez is volt: chmod 777 /opt/etc/samba/Share

:R köszi minden hozzászólást :R

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#8865) Gabriell1974 válasza ecaddict (#8838) üzenetére


Gabriell1974
csendes tag

Szia.

Lehet, hogy hülyét fogok kérdezni de már nem tudok mit csinálni a routerrel.
Feltettem az Oleg féle r-396 os végű firmwarét és felhasználó nevet kér meg jelszót.
Megtudnád adni mert nem tudok belépni a routerbe?

köszönöm.

(#8866) SharpSA válasza vargalex (#8841) üzenetére


SharpSA
veterán

Megtaláltam itt: http://wl500g.info/showthread.php?t=12110&highlight=rtorrent
Viszont a telepítési leírás nem jó a Tomato-hoz... Van valakinek a Tomato-hoz is egy korrekt torrent kliens telepítési leírással együtt?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8867) ntz


ntz
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek lenne ötlete, mit állítsak át, hogy az rtorrent a fájlokat ne 755, hanem 777 -es jogokkal hozza létre?
Nézegettem én az /rtorrent/addtorrent.php-t, mivel ennek a kódjában találtam a chmod-ra utalást, de nem igazán tudok vele mit kezdeni.

Előre is köszi.

Zoli

(#8868) Intruder2k5 válasza ntz (#8867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

smb.conf file-ba tedd ezt:

force user = root

Nem a global szekcióba kell, hanem alatta a megosztáshoz...
Feltételezem azért kell ez, hogy tud Windows alól törölni a torrent adatokat, és ne kelljen MC-zni. Arra ez a megoldás... Ha mégis a 777-re van szükséged, akkor sorry, azt nem tudom!

(#8869) Badb0y válasza Intruder2k5 (#8868) üzenetére


Badb0y
addikt

Eljöttem otthonról, és mondom kipróbálom a dyndns-es router elérést. Otthon sikerült, de most nem azon a hálózaton vagyok, és nem akarja elérni... Miért nem vajon? Rendesen írom be, hogy https://xyz.dyndns.org, de semmi :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8870) Intruder2k5 válasza Gabriell1974 (#8865) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Név: admin
Jelszó: admin

Ha ezt nem fogadja el, akkor Hard Reset, majd próbáld ismét..

(#8871) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, fogalmam sincs... Ennek többféle oka lehet.
- Pingelni tudod a routert?
- Esetleg a tracert vagy traceroute megtalálja?
- Firewall beállítások?
- Sehogyan sem éred el? (webadmin, lighttpd, SSH)

(#8872) Gabriell1974 válasza Intruder2k5 (#8870) üzenetére


Gabriell1974
csendes tag

Szia. Köszi ezt probálgatom de semmi sajna. Hard reset bekapcsolt állapotban nyomni a reset gombot?

(#8873) Intruder2k5 válasza Gabriell1974 (#8872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, huzamosabb ideig... (5+ másodperc)

Ha továbbra sem jó, akkor tedd fel újra a firmware-t. Persze így csak TFTP-n tudod megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#8874) Gabriell1974 válasza Intruder2k5 (#8873) üzenetére


Gabriell1974
csendes tag

Sajnos nem enged be, pingelni lehet és az jó de nem enged be.

(#8875) Gabriell1974 válasza Intruder2k5 (#8873) üzenetére


Gabriell1974
csendes tag

Nem tudom mi lehet a gond ezzel az uj oleg féle firmwarével mert ujrahúztam megint mind a 11 lépést és ugyan az a gond nem enged be admin admin-al. Már 2 napja csak ezzel szarakodok már 1 kicsit unom lehet beleálitom a csavarhúzót. A tomatot is probáltam felrakni de az viszont nem megy fel csak valamelyik és az sem enged be.

(#8876) Gabriell1974 válasza Intruder2k5 (#8873) üzenetére


Gabriell1974
csendes tag

A tomato felment és admin adminnal beengedett.
Mára feladom köszi a segitséget. Holnap este folytatom. Jó8 mindenkinek.

(#8877) Laca 012 válasza ecaddict (#8863) üzenetére


Laca 012
őstag

Oké, csak nem szokott... Meg a futó alkalmazások között sem mutatta, hogy mi használna annyit. Aztán csináltam egy reboot-ot, és megjavult. Majdnem legalábbis..
Szóval reboot után a használt memória 59xxxkB, és az rtorrent ahogy elkezd seedelni, tolja be a memóriába a feltöltenivalót. ha leállítom az rtorrentet, akkor nem növekszik tovább.

Úgy megáll mint a cövek. Aztán ha újra elindítom a torrentet, és elkezd tovább tölteni, akkor megint megy, addíg, míg a memória be nem telik. Akkor aztán hozzányúl a swap-hoz is, de csak épp elkezdi enni, és ott megáll.
Kérdés: nem lehet bekorlátozni, hogy az rtorrent mennyi adatot gyorsítótárazzon be?
Felőlem ehet 100MB-ig amennyit akar, csak a swap-hoz ne nyúljon már ha nem muszáj..
Ami még furcsa,hogyha elérte ezt az állapotot és kilövöm az rtorrentet, akkor miért nem ürül ki a memória??

(#8878) Laca 012


Laca 012
őstag

Itt próbáltam állítani, de ezekre a beállításokra nem reagál.. gondolom szokás szerint marad a parancssor és a config file.. Meg régen talán transmission-nál be lehetett lőni, hogy a klienst uTorrentnek látszódjon a seeder/peer listában. Illetve a küldött számítógépnevet is be lehetett állítani. Ezzel a webUI-val ez sem megy. Erre van valami infó esetleg?

(#8879) Laca 012 válasza pojzon (#8860) üzenetére


Laca 012
őstag

ecaddict topiktárs az illetékes NFS ügyben.[link]

(#8880) gF válasza Laca 012 (#8851) üzenetére


gF
senior tag

Én arra értettem hogy szénné húzod a routert akkor ez működik a recovery módban :)
Egyszer már túlhoztam, örülök hogy sikerült megmenteni anélkül, hogy szét kellett volna szednem..

(#8881) Badb0y válasza Intruder2k5 (#8871) üzenetére


Badb0y
addikt

Otthonról elérem rendesen mint a https://asus meg a dyndns-re beregelt címmel is. De most nem vagyok otthon, és a dyndnses címmel nem tudom elérni, attól függetlenül megy otthon a torrent.

- Esetleg a tracert vagy traceroute megtalálja?
Ez nem tom mi :)

- Firewall beállítások?
Ghostos vagyok oleges, az van, amit leírtatok az FW-ben.

- Sehogyan sem éred el? (webadmin, lighttpd, SSH)
Ezt kívülről el lehet ? Mert belülről természetesen mindent elérek.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8882) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Esetleg a tracert vagy traceroute megtalálja?
Ez nem tom mi :)

XP alatt cmd (DOS) ablakba:

tracert badboy.dyndns.org

Vagy természetesen cserélendő a megfelelő címre. De ha ping válaszol, akkor semmi szükség rá... Ez akkor jó, ha letiltottad a WAN oldali ping választ, ebből akkor is kiderül, hogy él-e a domain.

- Sehogyan sem éred el? (webadmin, lighttpd, SSH)
Ezt kívülről el lehet ? Mert belülről természetesen mindent elérek.

Ha megfelelően be van állítva, akkor igen, elérhető kintről is.

Egyébként, ha most semmilyen formában nem éred el a routert, akkor természetesen nincs további ötletem... Ki kell várni, még hazaérsz.

(#8883) djtrancevo válasza djtrancevo (#8812) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Hali mindenkinek!
Megpróbáltam az egészet pendrive helyett USBs HDDvel de vhogy nem akar menni a dolog. HDDt routeron felparticionáltam, notira kötve ghosttal ráraktam az imageokat, visszateszem routerra, reboot, de nem mountolja fel a particiókat.

Tomato-ban USB and NAS-nál a Run after mounting szekcióba beraktam az alábbi sorokat, ahogy itt a fórumon olvastam:

for i in `ls /mnt/`
do
tstfile=/mnt/$i/etc/init.d/rc.unslung
[ -f $tstfile ]&&mount --bind /mnt/$i /opt&&/opt/etc/init.d/rc.unslung
done

Init scriptem pedig ez:

swapon /dev/discs/disc0/part2

mount /dev/discs/disc0/part1 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i+1`
done

mount /dev/discs/disc0/part3 /opt/etc/samba/Share
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i=`expr $i+1`
done

Ha kézzel próbálom mountolni a particiókat SShn keresztül mount /dev/.........stb. paranccsal, akkor nem ir semmi hibaüzit de a particiót nem mountolja.
Valakinek valami ötlete?
Elöre is köszi!!!

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#8884) pojzon válasza vargalex (#8862) üzenetére


pojzon
tag

Akkor nem szóltam, látszik mennyire értek a dolgokhoz. :DD

(#8885) Intruder2k5 válasza djtrancevo (#8883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Automount-ot kapcsold ki, a Run After Mounting-ból vedd ki a scriptet, az nem kell oda...
Főleg úgy nem, hogy közben az Init-ben is mountolsz egy másik scripttel.
Szóval az init-be meg ezt tedd:

sleep 10

swapon /dev/discs/disc0/part2

mount /dev/discs/disc0/part1 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i = `expr $i+1`
done

mount /dev/discs/disc0/part3 /opt/etc/samba/Share
i=0
while [ $i -le 30 ]
do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i=`expr $i+1`
done

Ha ezután sem jó, akkor dobj be ide egy

fdisk -l

és egy

df

kimenetet.

(#8886) Badb0y válasza Intruder2k5 (#8882) üzenetére


Badb0y
addikt

Ment pü, kívülről sehogysem érem le, belülről teljesen jól akor is ha a dyndns-t használom, akkor is ha a https://asus-t.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8887) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Na tegnap sikerült szakítanom magamra egy órácskát és beüzemeltem a wl500w-t Image fájlok használatával. wl500w-sített felületet is ráraktam

rtorrentet frissítettem simán TC-ben másolgatva (sajnos MC-ben valamiért nem működnek úgy a billentyűk ahogy kéne) a 2.5-ös verzióra illetve a plugineket is hozzáraktam. Most elindítottam egy letöltést és a tracker jelzi is, hogy aktív vagyok.

ewget-et is beraktam, működik a letöltés vele de még majd beleszerkesztem a wl500w-sre tervezett menübe, mert ugye ez még nem elérhető onnan.

A vnstat wlannál jelzi az eth1 forgalmat (wlan kikapcsolva, mert nincs rá egyelőre szükségem), de ez nem izgat, jelzi így is a forgalmazott adatmennyiséget ennyi meg elég nekem :)

Egyelőre rendben van minden. Azt már viszont megtapasztaltam, hogy https://asus címre nem érem el a routert és így a https://my.router -t kell használjam.

Köszönöm a hasznos információkat. Gondolom jövök még majd kérdezgetni később :DDD

Egyelőre próbálom ahogy időm engedi összeírogatni a napi szinten használatos parancsokat a topicot elejétől kezdve átolvasással. Pl. processzek elindítása leállítása, stb... Lesz pár hét majd mire végzek, főleg, hogy csak kevés időt tudok ennek szentelni :(

Mivel linux eddig kimaradt az életemből ezek ismeretlenek jelenleg számomra :B

read-only mode on the forum

(#8888) vargalex válasza Badb0y (#8881) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A torrent és a dyndns működése független.
Ha dyndns címmel megy bentről, csak tűzfal lehet.

Alex

(#8889) vargalex válasza AtHoS (#8887) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ezek szerint nem az rTorrent-et, hanem az rTorrent GUI-t frissítetted. Csak a pontosítás miatt. Ha asus-ként nem éred el, akkor javaslom vedd fel az etc/hosts file-ba. Egyszerűen másold le a my.router sort és írd át. Gondolom ilyen lesz: 192.168.1.1 Asus

A vnstat-nál valószínűleg wlan esetében nem eth1 az intefrace. Azt módosítani kellene.

Alex

(#8890) Intruder2k5 válasza vargalex (#8889) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy esetleg az a wlan nem is wlan, hanem vlan (vlan0, vagy vlan1)? :-)

(#8891) Intruder2k5 válasza Badb0y (#8886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én elértem, ment vissza is pü. :-)

(#8892) AtHoS válasza vargalex (#8889) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ezek szerint nem az rTorrent-et, hanem az rTorrent GUI-t frissítetted. Csak a pontosítás miatt"

Na ebből is látszik mennyire vagyok jelenleg képben :DDD

Nem érdekes, hogy Asus-ként nem érem el. Jó lesz a https://my.router is :B
Amúgy a system32/drivers/etc/host fájlra gondolsz? Mert ott nálam nincs my.router-es sor. De mint ítam nem érdekes az asus-os, ha a másik működik rendesen.

A vnstat-os móka gondolom azért van, mert ki van lőve routerben a wlan, így a sorrend eggyel elcsúszott a kiosztásnál. De csak az adatok kijelzésénél. A számlálás működik rendesen csak a wlan-os részen kell kattintgatni jelenleg. Ez sem okoz problémát, de majd ha később zavar és talán képbe kerülök majd megcsinálom a módosítást

read-only mode on the forum

(#8893) Intruder2k5 válasza AtHoS (#8892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem... A routeren lévő etc mappára gondolt :-)

(#8894) vargalex válasza Intruder2k5 (#8890) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem is írtam olyat, hogy így hivják az interface-t.

Alex

(#8895) vargalex válasza AtHoS (#8892) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Intruder2k5 már megírta. Valóban a routeren lévő etc mappára gondoltam. Persze, ha a system32/drivers/etc/host file-ba veszed fel, az is működik, de akkor csak arról az egy gépről. :-)

Alex

(#8896) Intruder2k5 válasza vargalex (#8894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is rád gondoltam személy szerint, csak "azokra" akik most ismerkednek a dolgokkal, és első pillantásra esetleg megtévesztik a wlan és vlan fogalmát. Egyszerűen csak Te voltál a témában, így neked címeztem a "költői kérdést"... :-)
Sorry, ha félreérthető volt!

(#8897) AtHoS válasza vargalex (#8895) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No ha sikerül majd este valahogy működésre bírni az MC-t, akkor meglesem azt a részt is. Eddig mivel a linux parancssoros utasításait nem ismerem MC-vel próbálkoztam volna, de a billentyűzet probléma miatt ez eddig füstbe ment.

read-only mode on the forum

(#8898) vargalex válasza AtHoS (#8897) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Pedig a vi-nál jobb nincs! (Én legalábbis szeretem.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8900) AtHoS válasza vargalex (#8898) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor valami vi /etc/hosts paranccsal tudom ezek szerint szerkeszteni ha minden igaz :B

Na közben meg is szerkesztettem.

Arra valakinek ötlet, hogy miért lehet:
uTorrentben egy torrent hozzáadásakor 185/18 seed/peer van, míg ugyanezt hozzáadva az rtorrenthez 0/0 :F

Illetve a magyar ékezetes karaktereket hogyan lehet életrehívni rtorrent-tel. Átraktam egy már előzőleg utorrenttel letöltött könyvtárat seedre rtorrentbe, de elkezdte újra letöltögetni, mivel 50% körülre hozta ki a kész állapotát. Ahogy megfigyeltem azokat a fájlokat kezdte újra letölteni, amelyekben ékezetes karakterek szerepelnek. Az ékezetes betűk helyére krix-kraxokat tett.

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.