Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Néznétek egy ATTO benchmarkot ha szépen kérem? USB3 pendrive kellene hozzá. Kíváncsi vagyok hoz-e javulást a tuning és ha igen, mekkorát. A NEC vezérlőnek nem igen akad párja.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3352) vuk777 válasza Petyyyyy (#3351) üzenetére


vuk777
aktív tag

nekem nincs sajna USB3 pendrive-m :(

(#3353) Petyyyyy válasza vuk777 (#3352) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Holnap megy PM. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3354) vuk777 válasza dredbiro (#3347) üzenetére


vuk777
aktív tag

8Gb-al fene tudja! Talán :))

(#3355) dredbiro válasza vuk777 (#3350) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszi szépen,erre voltam kíváncsi,azt nem tudjátok véletlen,a memóriákat hogyan lehet kimaxolni?mert igy a 25,6 ból "csak" 21,3-al dolgoznak? nekem sincs usb 3as penim sajna

Good hunting,STALKER !

(#3356) vuk777 válasza dredbiro (#3355) üzenetére


vuk777
aktív tag

pontosan mire is?

(#3357) vuk777


vuk777
aktív tag

1066 DDR3-tól nem is olyan rossz @1866Mhz! :C

(#3358) dredbiro válasza vuk777 (#3357) üzenetére


dredbiro
senior tag

:Y utoljára ilyet cerka + 256-os ddr ram tuning mellett láttam :DDD Arra voltam kíváncsi miként osztja vissza a memóriát a rendszer tuning esetén,de ez ram függvényében is változik.Nálad nem vettem észre hogy 1066-osak a memóid.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#3359) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!
win 8.1 alatt nem támogatott az AI suite-ban a fan expert? :S

(#3360) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Ebben az asus lapban ezek a ramok mennek rendesen? (mert ilyet szeretnék vásárolni,viszont a támogatásban nem tesznek róla említést)

Good hunting,STALKER !

(#3361) pcjani11


pcjani11
csendes tag

Hali Mindenkinek!

Srácok nekem is van egy Asus p8p 67 rev 3.0 lapom.Az a gondom vele hogy ritkán játék alatt búgó hang kiséretében lefagy.Megmarad a kép csak kimerevedik és semmi nem reagál.Reset és újra indul a pc. A gépemben van 4gb memoria Corsair wegance 1600Mhz,nvidia gtx 560 ti oc 320bit,64gb ssd 2x1tb hdd háttértárlonak.630watt táp.Testeltem a memoriát de azzal semmi gond.Valami ötletetek ha van,privibe is irhattok meg ide is.köszönöm elöre is és szép napot mindenkinek.

(#3362) vuk777 válasza pcjani11 (#3361) üzenetére


vuk777
aktív tag

A CPU-t nem írtad...

(#3363) pcjani11 válasza vuk777 (#3362) üzenetére


pcjani11
csendes tag

I5 3470 3.2ghz x4 mag.

(#3364) vuk777 válasza pcjani11 (#3363) üzenetére


vuk777
aktív tag

Bios-ban mennyire vagy jártas?

(#3365) pcjani11 válasza vuk777 (#3364) üzenetére


pcjani11
csendes tag

Nem merek biost frissiteni.Amugy 2011 11 07 a bios frissités dátuma,nem én csináltam sajna nem is tudom hogy kell frissiteni.

[ Szerkesztve ]

(#3366) vuk777 válasza pcjani11 (#3365) üzenetére


vuk777
aktív tag

nem arra gondoltam 1ső körben...
De lehet hogy azt kellene

(#3367) pcjani11 válasza vuk777 (#3366) üzenetére


pcjani11
csendes tag

Gondolom egyenként ki kellene zárni az alkatrészeket,vagyis kiprobálni mindet külön külön.De ez igen hoszadalmas eljárás,vagy kellene tesztelni a hardvereket egyenként,lehet nem is a lap a gond.

(#3368) dredbiro válasza pcjani11 (#3361) üzenetére


dredbiro
senior tag

Első körben a legfrissebb bios feltételét javaslom,második körben egy hőfok ellenőrzést.Ezek után,ha minden rendben,el lehet kezdeni az alkatrészek egyenkénti vizsgálatát,tesztelését.Olvasva,hogy nem vagy jártas a bios frissítésében,inkább kérd meg valamelyik haverod,barátod,aki meg tudja csinálni neked.

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#3369) pcjani11 válasza dredbiro (#3368) üzenetére


pcjani11
csendes tag

Hali!
Köszönöm a tanácsodat,le fogom frissitetni a biost,aztán veszek egy tuning hütöt a procira ,amugy is terveztem a gyári hütö cseréjét.Majd ha ezek meglesznek újra jelentkezek hogy mire jutottam a problémámmal.Szép napot neked. :C

(#3370) pcjani11 válasza pcjani11 (#3369) üzenetére


pcjani11
csendes tag

Hali mindenkinek!

Megtörtént a bios frissités és lecseréltem a hütést is a gépen.Amikor szétszedtem észrevettem hogy egy USB csatlakozom rossz helyen van,lehet emiatt volt az a lefagyás amit irtam mert most már nincs.A lényeg hogy megoldodott a problémám.A bios frissitést és a tuning hütöt meg mindenfélekép megvettem volna.Most tetszik a gép szépen dolgozik,Köszönöm a hozászolásaitokat,mindenkinek további jó hetet. :D

(#3371) dredbiro válasza pcjani11 (#3370) üzenetére


dredbiro
senior tag

remek,most már mindenki boldog :)

Good hunting,STALKER !

(#3372) ACE-


ACE-
addikt

Ez szerintetek RAM, proci, vagy alaplap hiba?

A BIOS-ban eltűnt a Cpu ratio beállítás, így a CPU-nak nem tudok a gyárinál nagyobb szorzószámot beállítani. Eddig 42-re volt ez állítva, és a processzor szépen működött is az alaplap megvásárlása óta 4.2 Ghz Turbó módban.
Ugyanakkor a RAM-okat nem tudom 1600Mhz-re állítani a megfelelő 8-8-8-24 CL értékekkel az Ai Tweaker menüben. az XMP értékekre állítanám őket, de ekkor az elmentés után a gép már nem indul újra. Kikapcsolom, majd visszakapcsolom, és akkor elindul, de az alap értékekkel, 37 Turbo ratio-val és a RAM pedig 1333Mhz, 9-9-9 es cl értékkel. A Memory Frequency-t is próbáltam DDR3-1600-ra állítani, ugyanez a helyzet, nem indul újra a gép, majd ki-bekapcs után az alap értékek vannak, bár a BIOS-ba belépve a beállítás jónak látszik.
A profilomban a konfig.
Köszönöm a segítséget!

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3373) ACE- válasza ACE- (#3372) üzenetére


ACE-
addikt

A BIOS képek: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3374) dredbiro válasza ACE- (#3372) üzenetére


dredbiro
senior tag

Hali!
Szerintem alaplap hiba lehet vagy memória,jó lenne kipróbálni másik alkatrészekkel is.Ha előtte mentek a ramok CL8at 1600-on akkor most is menniük kellene.Elsőre lap,memó,végül proci csere (bár utóbbi elég ritka jelenség)

Good hunting,STALKER !

(#3375) ACE- válasza dredbiro (#3374) üzenetére


ACE-
addikt

Szerencsére megoldódott. így: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3376) veze válasza ACE- (#3375) üzenetére


veze
őstag

Egyébként mitől tünt el ez az állításo opció egyik pillanatrol a másikra?
Egyik este kikapcsoltad ( addig volt) aztan másnap bekapcs utan meg nem?
vagy frissitettél , valamit állítgattál a biosban és utana?
mi válthatta ki?

[ Szerkesztve ]

(#3377) vuk777 válasza ACE- (#3375) üzenetére


vuk777
aktív tag

Üdv!

Sima Bios frissítéssel nem oldódott volna meg? :F

(#3378) ACE- válasza veze (#3376) üzenetére


ACE-
addikt

Sima BIOS frissítéssel nem oldódott meg, azt is próbáltam előtte. Eleve már előtte is szarakodott a gép, azt vettem észre, hogy a Windows installált valami frissítést, és miután restart volt, nem indult újra a gép, még a POST sem jött be, ilyenkor ki kellett kapcsolni, majd újra be. Ezután beléptem a BIOS-ba, és a BIOS-on állítottam valamit, hogy EFI legyen, és a Win8 gyorsabban induljon, de akkor fagyott le teljesen a gép, egyáltalán nem indult, és akkor csináltam egy Bios CLRTC-t, és utána már nem volt ott a menüpont, de lehet már korábban előtte sem volt ott valami óta, csak addig nem is figyeltem...
Szóval azt tudja valaki hogyan lehet Win8-hoz az EFI Bios-t bekapcsolni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3379) dredbiro válasza ACE- (#3375) üzenetére


dredbiro
senior tag

örülök hogy sikerült megoldani :K

Good hunting,STALKER !

(#3380) ACE-


ACE-
addikt

Elkezdtem használni a Marvell vezérlőt, mert 2-nél több SATA3-as vinyóm lett. Azt vettem észre Win8.1 Task manager performance fülén, hogy az erre a vezérlőre kapcsolt 2 Terá-s vinyó (amire letölteni is szoktam) minimális olvasási vagy írási műveletnél is 100%-osan jár, van hogy ami írást csinál, leállítom, és még utána is mintha pörögne a vinyó 100%-on marad. Ilyenkor még egy videót sem tudok megnyitni úgy belassul az egész. Mindjárt kipróbálom és átrakom az Intel maradék SATA2-es csatlakozójára, de egy SATA3-as vinyót nem szívesen használnék SATA2-es csatlakozón, ha már SATA3-as. Valóban a Marvell vezérlő ilyen szar, vagy más gondja lehet? Néztem a drivereket és Win8.1 alá nincs Marvell driver úgyhogy csak a Windows-ost (amit installnál is felrakott) tudom használni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3381) Petyyyyy válasza ACE- (#3380) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kicsit megkésve bár, de: A Marvell vezérlővel sincs probléma, használat közben nem vehetnéd észre a különbséget a két aljzat közt. Ott valami más bibi lesz szerintem. Lesd meg a Marvel vezérlő pontos típusát és a gyárója oldalán keress driver után.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3382) dinnyesgabor


dinnyesgabor
tag

Sziasztok! Van nekem egy Asus p8h61-mx usb típusú alaplapom Pentium Dual Core G2030 processzorral! Az lenne a problémám, hogy a biosban nem található az AI overclock tuner Advanced mode menüjében! A segítséget előre is köszönöm!

(#3383) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok volna egy óriási problémám amely feltehetőleg az alaplappal kapcsolatos szerintem.
Típusa ASUS P8P67-M R3.0
Azt kezdte el csinálni, hogy random időközönként csipog egyet mintha kihúztam volna valamelyik eszközt az USB bemenetéből majd utána nemsokkal még egyet mintha visszadugtam volna.
Van hogy 3-4 alkalommal 5 másodpercenként.
Ilyenkor mindig lefagy az egér nem tudom mozgatni a képernyőn majd megint tudom ... mintha kihúznám egy pillanatra az USB-ből majd visszadugnám megint.
A klaviatúrámon van hangerő állítási lehetőség és kijelző is ami mutatja, ha állítom a hangerőt és ez is van amikor villog magától pedig nem is nyúltam hozzá ... és van mikor magától lehalkítja teljesen ... ilyenkor addig csinálja amíg ki nem húzom a klaviatúrát és vissza nem dugom újra.
Mobil WIFIs vevő van a gépemben és van amikor nem veszi a ruter jelét ... ilyenkor ki kell húzni és újra vissza kell dugni utána már jó megint a vétel.
Szóval úgy veszem észre mintha azok a dolgok nem működnének amelyek az USB-n keresztül kapcsolódnak.
Van olyan, hogy játszom a WOT-al és akkor is leáll hirtelen egy darabig az egér így nem tudom irányítani a tornyot az ellenségre.
És mostanában azt is csinálja, ha játszom, hogy hirtelen ledobja tálcára a játékot egymás után többször is. :((
Szerintetek mi lehet a gond ???
Előre is köszi a segítséget. :R
Ja és újratelepítettem a rendszert úgysem javult meg ... egyből hozta ezeket a hibákat. :O
Most is csinálta ezt az egeres problémát amíg írtam ezt a hozzászólást. :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3384) sampe válasza biggamer (#3383) üzenetére


sampe
aktív tag

Szia!

Mivel Te is WOT-os tesó vagy, én azt javallanám hogy küld vissza gariba ha van rá mód! :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3385) biggamer válasza sampe (#3384) üzenetére


biggamer
veterán

köszi, de sajna már lejárt májusban a gari ... most másik egeret és bill-t használok így nem caraxik

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3386) sampe válasza biggamer (#3385) üzenetére


sampe
aktív tag

Mit használsz, illetve használtál?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3387) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok valahol olvastam hogy ennél a lapnál bajos ha jön egy olyan hang mintha valamit USB-be dugnék majd jön még egy mintha leválasztanám.
A lapom már nem garis, múlt héten telepítettem újra, és előjött ez a gond, eddig abszolút nem csinálta.
Mi lenne a teendő?
Filmnézés közbe elég zavaró :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3388) dredbiro válasza JoceeHunt (#3387) üzenetére


dredbiro
senior tag

az igen,nekem eddig (lekopogom gyorsan ) nem csinált még ilyet, sőt , most hallok először erről a hibajelenségről :Y erre kíváncsi vagyok én is

Good hunting,STALKER !

(#3389) biggamer válasza JoceeHunt (#3387) üzenetére


biggamer
veterán

4 hsz-el fentebb írtam, hogy ugyanez jött nálam elő :(

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3390) JoceeHunt válasza biggamer (#3389) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen ott olvastam, de nincs kedvem a K800-am meg az MX Revolution egerem cserélni :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3391) sampe válasza JoceeHunt (#3390) üzenetére


sampe
aktív tag

Eladom a Sabertooth P67-em ha érdekel :DDD

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3392) biggamer válasza JoceeHunt (#3390) üzenetére


biggamer
veterán

+rendeltem az új alaplapot ...

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3393) gyilkos répa válasza biggamer (#3389) üzenetére


gyilkos répa
tag

na, most nálam is előjött. ismeretlen USB eszköz, 5 másodpercenként. az eszközkezelőben egy USB HUB-ról nem tud lekérni adatot, ha jól látom.

lett megoldásotok?

(#3394) biggamer válasza gyilkos répa (#3393) üzenetére


biggamer
veterán

Érdekes ... a régi vezeték nélküli MX 5500-assal meg az egerével működik és nem jelez ... ha felteszem az új GIGABYTE k8100-at +a Logitech MX518-as egeret akkor már caraxik ... és ha nem együtt hanem külön dugom be akkor is caraxik. :(

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3395) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Most rakom a win-t az új konfigomra.Az lenne a kérdésem,hogy driverek terén kell nekem sata driver?
Mert az asus honlapján elég régi update (2011.06. driver van) ráadásul nincs is ott,hogy most milyen tipusu sata driver.Van egy ssd-m is nem tudom érdemes-e leszednem.
Lap asusp867evo Driver letöltési lehetőségek.

Bocs de nem akar működni a link beszúrása gomb.
http://www.asus.com/hu/Motherboards/P8P67_EVO/HelpDesk_Download/

(#3396) gyilkos répa válasza biggamer (#3394) üzenetére


gyilkos répa
tag

nem értem. semmin nem módosítottam, egyszer csak rákezdett.
most azt csináltam, hogy a biosba beléptem és SAVE-vel léptem ki. azután bootolt, bejelentkeztem a windowsba, egyet pittyent (USB eszköz) és azóta nem szól. nem akarom újraindítani, mert kifektet a folyamatos hibaüzenet. holnap meglátom, hogy marad-e a tuti, vagy kezdi előről.

mindenesetre furcsa....

(#3397) biggamer válasza gyilkos répa (#3396) üzenetére


biggamer
veterán

amivel bacakodik azok a vezetékesek ... de az USB-s wifi vevőmnél is vannak néha gondok ... mintha az USB csatlakozásoknál lenne valami zűr ... én már +rendeltem az újat nem fogok idegeskedni állandóan + újraindítgatni :(
és persze nem ASUS-t

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#3398) dredbiro válasza seederking (#3395) üzenetére


dredbiro
senior tag

Nem feltétlen kell telepítened sata drivert, a win ( update ) automatikusan le fogja szedni MS-től a legujabbat ami megy a lapodhoz, ha szükséges neki . Volt hogy kapkodva sikerült ujra tennem a rendszert, fele driverek lemaradtak, de a win update megoldotta, leszedte és telepítette is őket. Majd restart és tádám :K

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#3399) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Tudna valaki segíteni?

Tanácstalan és tudatlan vagyok. Corsair 760T házat veszek amibe alapból van egy házon lévő gombbal vezérelhető 3db 14-es ventillátor (2 elől, 1 hátul).
Nos az alaplapom asus P8P67, amibe a következő helyek vannak:
1db CPU 4-pin Fan
1db 4-Pin CHA Fan
1db 3-Pin CHA Fan
1db 3-Pin PWR Fan

Gondolom egyiket el fogja foglalni a ház ventillátor szabályzás, vagy az Molex lesz (a ház gyártói oldalán nem találok infót a csatlakozásról)?
Van egy Noctua NH-D14-em amin 2db venti van, ezt is valahova be kell kötnöm, a Noctua nem PWN vezérelt.

Vennék 3db 14-es ventit, és nem tudom milyet kell vennem, hogy be is tudjam kötni. Sima Molex csatisat vagy olyan 3-4PIn-eseket vagy PWN-eseket??

Tudna valaki segíteni :)?

Venti vezérlőt nem szeretnék külön.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#3400) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Nemrég vettem egy ilyen lapot és az lenne a kérdésem,hogy a bluethoot-st adatátvitel meg zenelejátszáson kívül lehet másra is használni,mármint okos telefonnal.Gondolok itt valamiféle app-ra amivel be-ki tudom kapcsolni a gépet a telefonnal vagy ilyesmi.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.