Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

(#3251) Pferi válasza Petyyyyy (#3249) üzenetére

Pferi
(aktív tag)

Az Asus honlapja szerint működik a lapodban, mégpedig a 3207-es BIOS verziótól felfelé.
[link]
Most már csak az a kérdés hogy a tiéd milyen verziójú.

MSI B450M Gaming Plus ; Amd Ryzen 7 2700; ID-Cooling SE-213V2 ; 2x16 Gbyte G.Skill DDR4 3400 MHz ; Gigabyte GTX 1070Ti Gaming OC ; 2 db Hdd 2 db SSD ; FSP Hyper M 700W; Modecom Rea ház

(#3252) Petyyyyy válasza Pferi (#3251) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Igen, azt tudtam, hogy képes működni vele. Csak épp fogalmam sincs melyik verzió van a lapomon. :(

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever. Im the star

(#3253) keke69 válasza Petyyyyy (#3252) üzenetére

keke69
(senior tag)

Szia!
Rakjad fel Ezt.Ezzel meg tudod nézni!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3254) Pferi

Pferi
(aktív tag)

Az a baj hogy valószínűleg most nincs működőképes állapotban az alaplap processzor nélkül :(

MSI B450M Gaming Plus ; Amd Ryzen 7 2700; ID-Cooling SE-213V2 ; 2x16 Gbyte G.Skill DDR4 3400 MHz ; Gigabyte GTX 1070Ti Gaming OC ; 2 db Hdd 2 db SSD ; FSP Hyper M 700W; Modecom Rea ház

(#3255) Petyyyyy válasza keke69 (#3253) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Nem tudom megnézni a jelenlegi BIOS-t mert nincs olyan procim amivel teljesen kompatibilis a lap - 2nd gen core i modell.

(#3256) Pferi válasza Petyyyyy (#3255) üzenetére

Pferi
(aktív tag)

Sajnos csak azt tudom javasolni hogy vidd be a számítógépedet egy normálisabb számtech üzletbe vagy szervizbe akiknél van olyan proci amivel működhet a géped. Párezer Ft-ért megcsinálják a BIOS frissítést. Esetleg a Sandy-s fórumban kérdezd meg hátha lakik valaki a környékeden és segíteni tud fél órát egy kölcsönprocival a BIOS frissítés idejére.

(#3257) Petyyyyy válasza Pferi (#3256) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Nekem is a bolt jutott eszembe, elsőnek az is lesz. Kösz i a helpet srácok.

(#3258) sampe válasza Petyyyyy (#3257) üzenetére

sampe
(aktív tag)

Szerintem vedd meg ezt a procit
Ezzel biztosan megy, felflasheled a biost, utána a proci jó lesz még vésztartalékba is akár.
Sőt, akár olcsóbban is kijössz, mint a szervizben.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3259) sampe válasza Svájcinéger (#3247) üzenetére

sampe
(aktív tag)

CPU C1E Enabled
CPU C3 report Enabled
CPU C6 report Enabled

Ezeket szerintem érdemes kikapcsolni, tapasztalataim szerint, mikor én próbáltam meg OC-zni, kékhalálozott a gép. Bár igazából Felesleges 4000-nél feljebb menni még, a VGA-d elég erős bármely játékot elfuttatni, inkább az a szűk keresztmetszet, mint a CPU.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3260) Svájcinéger válasza sampe (#3259) üzenetére

Svájcinéger
(senior tag)

Oks. Köszi. Jelenleg 4200-gel ketyeg, 4300 még ment, 4500-nél valóban elszállt kék halállal. Most akarok venni egy 280X-et.

A következő szám tulajdonképpen egy szerelemes dal: Necrophiliac - Tom Araya

(#3261) Petyyyyy válasza sampe (#3258) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Ez jutott eszembe nekem is, veszek occóér addig egy cpu-t, de szerencsére iponban frissítik így is, hogy nincs hozzá cpu-m.

(#3262) sampe válasza Svájcinéger (#3260) üzenetére

sampe
(aktív tag)

4200 bőségesen elegendő!

A 280x-et meg szerintem felejtsd el, ugyan arra a GPU-kra épülnek, mint az előző széria.
Inkább vegyél majd használtan egy 7950-et, és azt tuningold szénné. :)

(#3263) Svájcinéger válasza sampe (#3262) üzenetére

Svájcinéger
(senior tag)

Most, hogy látom mennyibe kerül, hülye lennék. Olcsóbb a 7950-nél és gyorsabb. :D

A következő szám tulajdonképpen egy szerelemes dal: Necrophiliac - Tom Araya

(#3264) Petyyyyy

Petyyyyy
(addikt)

Sikerült, kész a BIOS update. Két lépcsőben történt a dolog, mivel a legelső verzió volt rajta, az pedig nem engedte közvetlen a legújabbra cserélni.Egy i3-3220-szal tesztelték, minden OK.
A zöld leveles logojú áruház szervízébe vittem a lapot - igen, vállalták a kockázatot! - és miután kaptam foglalatvédőt is, szépen visszacsomagolták a lapot. Kérdem fizetni hol kell? mondja a srác: nem kell, a cég ajándéka. :C

(#3265) Vartanus

Vartanus
(őstag)

Sziasztok FM2+os alaplapot készülök venni és nagyon komolyan felmerült lehetőségként a Giga F2A88X-UP4 is.

Anno a Ph II X4 960T@X6 1100T procim alatt egy Giga 790GX volt,meg voltam elégedve vele,4+2-es vrm ellenére is stabil volt tuningban is.
Azóta pár helyen olvastam hogy a Giga lapok manapság nem olyan jók mint régen,már csak a Giga neve nagy...stb..de ahogy nézem az új Giga lapok főleg az UD 5 és UD5+-osak igen odacsapósak ezzel az IOR-os felépítéssel meg védelmi szolgáltatásokkal(jobb üvegszálas PCB pára ellen,magas hőmérséklet,ESD védelem stb.)....kérdezném hogy mi a véleményetek? Mennyire megbízhatóak manapság a Gigák,milyen minőségűek,hogy bírják a tuningot,milyen a szolgáltatás kínálat(extra szoftverek ilyesmik)?

Válaszokat előre is köszönöm :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3266) Vartanus válasza Vartanus (#3265) üzenetére

Vartanus
(őstag)

Sziasztok!

Most látom csak milyen bazi offot írtam,bocsi utólag is,de túl késő volt már és nem vettem.észre hogy a droidfonom bénázásból máshova dobott :DD

Jó tanulság volt legközelebb jobban figyelek,még egyszer elnézést skacok. :(

(#3267) sampe válasza Vartanus (#3265) üzenetére

sampe
(aktív tag)

AMD-t sose :DDD

(#3268) Vartanus válasza sampe (#3267) üzenetére

Vartanus
(őstag)

Én meg Intelt sose :D

(#3269) Mahrenburg

Mahrenburg
(senior tag)

VIA CPU, vagy semmi... :P

(Valahogy valószínűtlennek érzem, hogy az MSI csak G43-as lapot ad ki FM2+ -foglalattal, később talán kijön "csúcsabb" lapjuk is, persze ki tudja mikor, már ha egyáltalán... )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3270) Vartanus válasza Mahrenburg (#3269) üzenetére

Vartanus
(őstag)

Tényleg bocsi hogy ekkora hülye voltam és bazi offot írtam:)

(#3271) Mahrenburg válasza Vartanus (#3270) üzenetére

Mahrenburg
(senior tag)

Dehogyis, örömmel látunk, éljen az Intel- és az AMD-tulajok békés egymás mellett élése! :C
(Én egy személyben vagyok mindkettő... :) )

Amúgy is azt terveztük, hogy jobban pörögjön a topic, átnevezzük "Asus P8P67 és FM2+ alaplapok topic"-ra, tehát a legjobb pillanatban érkeztél... :K

Hol máshol beszélhetnénk meg nyugodt körülmények között, hogy melyik FM2+ -alaplap a legideálisabb választás? :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3272) Vartanus válasza Mahrenburg (#3271) üzenetére

Vartanus
(őstag)

Értem az iróniát,nyugi nem fogom tovább rontani a légkört itt:)Na jó.befejezem az offot mielőtt egy modi pár napra kitiltana.

(#3273) cyber86

cyber86
(őstag)

Helló. intel chipset vagy achi driver okozhat windows alatt pár másodperces lefagyást a gépen? pl ha a legújabb intel meg ahci drivert teszem fel? Vagy bekavar az ssdbe valamelyik driver?

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (wifi), I3 9100F (Scythe mugen 2), 2x8 GB Kingston Hyperx Predator RGB 3200 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, 2 DB Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E

(#3274) MAJOR86

MAJOR86
(csendes tag)

Sziasztok!

Most vettem észre egy hete asus p8z68-v pro lapom van, hogy a biosba nem enged be megnyomom a delt vagy az f12 és semmit nem reagál csak fekete képernyő vagy az asus felirat marad.
A gép tökéletesen működik nem értem egy kis segítségre szorulnék , hogy tudok belépni vagy mi lehet a gond?

Előre köszönöm a segítséget!

(#3275) Pferi válasza MAJOR86 (#3274) üzenetére

Pferi
(aktív tag)

Szia!
Én megpróbálnám azt hogy az összes hdd-t, dvd-t, hangkártyát, stb.-t lecsatlakoztatnám az alaplapról, csak a billentyűzet, 1 db memória és a vga maradna bedugva.
Ha így be tudsz lépni a BIOS-ba akkor szépen egyenként mindent visszadughatsz és nézed közben hogy melyik csatlakoztatása utáni újraindításkor jön elő újra a hibajelenséged.
Esetleg egy BIOS reset-et próbáltál már?

(#3276) cyber86

cyber86
(őstag)

Helló. Olyan lehetséges, hogy valamiért nem komálja ha a Patriot 1866-os ramot belövöm 1866-ra és ez miatt kék halálozik a gép? P8p67 deluxe

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (wifi), I3 9100F (Scythe mugen 2), 2x8 GB Kingston Hyperx Predator RGB 3200 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, 2 DB Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E

(#3277) lackkkka

lackkkka
(újonc)

Sziasztok,volna egy kérdésem a hozzáértőkhöz,van egy asus crosshair formula v-öm ki kellett szednem az alaplapot hűtő csere miatt és az istenér nem akar elindulni,az alaplap kap áramot a proci megy,a ram nem akar működni 3-félével is ki lett próbálva a régivel se volt gond előtte a ddr piros lámpa folyamatosan világít valami ötlet?

(#3278) Petyyyyy válasza lackkkka (#3277) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Tedd fel a kérdésed inkább ebben a topikban. Ott lesznek többen hozzáértők.

(#3279) SchumiBácsi

SchumiBácsi
(őstag)

Hali all.

Vettem új GTX770-et az adatlapomon szereplő környezetbe.
Hogy még jobban kihasználódjék a VGA adtam a BIOS-ban egy performance módot.

Faccául működik, a CPU terhelésnél gond nélkül fel kapcsol 4,4GHz-re. Nem fő, nem fagy, teljesen normál működési értékek vannak így is.

Viszont ez azzal jár hogy minden egyes bekapcsolásnál a gép újraindít, ami teljes leállást jelent majd újból elindulást. Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Normál módban nem csinálja, de akkor meg csak 3.4GHz a CPU csúcssebesség.

ATI 9700 VGA-t keresek megvételre. Ha van, üzenj!

(#3280) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#3279) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Kifelejtettem hogy ez a probléma első pillanattól fogva jelen van, de ezelőtt a GTX570 nem indokolta a CPU tuningot, a 770GTX meg néhány esetben szeretné a gyorsabb alapot.

(#3281) Pferi válasza SchumiBácsi (#3279) üzenetére

Pferi
(aktív tag)

Szia!
4 GHz vagy 4.2 GHz-nél is jelen van ez a probléma?

(#3282) SchumiBácsi válasza Pferi (#3281) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Sztem a 4,2GHz-nél is volna, néha még normál módban is csinálja ezt a "bekapcsolom, majd egyből újraindul" fasságát, de ha performance módban van akkor ez mindennapos :(((

Egyébként hol lehet külön megadni hogy csak 4-4,2GHz legyen?

(#3283) Thom95

Thom95
(tag)

Üdvözletem Urak!
Ilyen lapom visz nekem jelenleg egy 3570k-t. A kérdésem a következő lenne, pár képet nem tudna nekem valaki csinálni a biosról, hogy proci tuning téren milyen beállítások vannak? Azt természetesen tudom, hogy minden proci máshogy reagál a tuningra, csak lcc, offset és ilyesmi helyeken, legalább közelítő értéket tudjak. Köszönöm előre is! :R

(#3284) gyilkos répa válasza SchumiBácsi (#3282) üzenetére

gyilkos répa
(tag)

Üdv.
Ez nálam is gond volt régen, akkor találtam rá megoldást, amit itt leírtam.

Nem tudom, hogy a Te problémádat megoldja-e, de érdemes kipróbálni.

Üdv,
GyR

(#3285) SchumiBácsi válasza gyilkos répa (#3284) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Ezt most akkor jól kinyomtatjuk és lealkalmazzuk. Ezer köszönet ha ez a megoldás.

(#3286) keke69 válasza gyilkos répa (#3284) üzenetére

keke69
(senior tag)

Nekem eddig sohasem csinált ilyet.Tegnap olvastam róla itt először,erre ma reggel újraindul:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3287) gyilkos répa válasza keke69 (#3286) üzenetére

gyilkos répa
(tag)

:P

(#3288) keke69 válasza gyilkos répa (#3287) üzenetére

keke69
(senior tag)

Tudom: a legszebb öröm a káröröm:)

(#3289) gyilkos répa válasza keke69 (#3288) üzenetére

gyilkos répa
(tag)

Nem, inkább arra az abszurditásra volt ez reakció, amit a te eseted is leír. A leghülyébb indokolatlan problémák a semmiből, amikor már azt hiszed, minden rendben van. Velem is mindig ilyesmi történik, ha számítógépekről van szó. :)

(#3290) SchumiBácsi válasza gyilkos répa (#3289) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Avagy, tévedni emberi dolog, de valaminek az igazi elkúrásához már számítógép kell ;]

(#3291) Petyyyyy

Petyyyyy
(addikt)

Na...gép összerakva, de nincs teljes siker, sőt. A segítségetekre lenne szükségem mindenképpen. Nálam is megjelent a csak másodikra indulás. Kipróbáltam a spread spectrumos módszert is, nem segített. Induláskor 4,3 GHz a turbo target és hasonlók. Mi lehet a megoldás?
Egyébként meg Boldog Karácsonyt!

(#3292) gyilkos répa válasza Petyyyyy (#3291) üzenetére

gyilkos répa
(tag)

hú hogy én ezzel mennyit szenvedtem egy bios frissítés után...mármint, hogy össze vissza állította be a cpu értékeket.

és a gond, hogy fogalmam sincs már, hogyan oldottam meg.

(#3293) Petyyyyy válasza gyilkos répa (#3292) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Közben a kényszer rávitt a kísérletezésre. BIOS-ban állítottam egy Normal módot és láss csodát elsőre indul ahogy kell.

(#3294) SchumiBácsi válasza Petyyyyy (#3293) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Jó, csak ezzel ugrott ~1GHz és a K szériás procik előnye.

(#3295) Petyyyyy válasza SchumiBácsi (#3294) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Míg nincs jobb megoldás ez is jó lesz. De tényleg megnéztem volna 4GHz-zen a procit.

(#3296) SchumiBácsi válasza Petyyyyy (#3295) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Megnézheted, mert végül elindul úgy is csak ilyen balf*szul...

Ha procilimit van érdemes fellöketni, azért 4.4GHz mégsem csak 3,4GHz.

(#3297) Petyyyyy válasza SchumiBácsi (#3296) üzenetére

Petyyyyy
(addikt)

Pont a dupla indulás a legnagyobb szívás. Most 20 mp alatt megvan, úgy meg talán egy egész perc is kell. Meg kevésbé megnyugtató az ilyesmi. Lehet játszom majd vele még mondjuk nem 4,3-on, csak 4-en, de most inkább a hangkártyával szenvedek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3298) SchumiBácsi válasza Petyyyyy (#3297) üzenetére

SchumiBácsi
(őstag)

Az, már valami :D
Sztem a normál módtól való eltérés eredménye mindenképpen a dupla post, ami önmagában lehet nem nagy tragédia, csak nálam ilyenkor 3db HDD áll le és indul el újra...

(#3299) Petyyyyy

Petyyyyy
(addikt)

Sima PCI slotok nem rendetlenkednek? Egy X-Fi Fatal1ty Pro kártyát akartam hajtani, de nem hajlandó megszólalni egyik pci foglalatban sem pedig a rendszer látja, eszközkezelőben is minden rendben. A kártya topicjába már írtam, de gondoltam megkérdezem itt is; hátha csak én nem állítottam be walamit.

(#3300) Petyyyyy

Petyyyyy
(addikt)

Egy cseppet vicces szerintem. Szórzózár ide-Z77 chipset oda...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.