Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Pferi válasza Petyyyyy (#3249) üzenetére


Pferi
senior tag

Az Asus honlapja szerint működik a lapodban, mégpedig a 3207-es BIOS verziótól felfelé.
[link]
Most már csak az a kérdés hogy a tiéd milyen verziójú.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#3252) Petyyyyy válasza Pferi (#3251) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, azt tudtam, hogy képes működni vele. Csak épp fogalmam sincs melyik verzió van a lapomon. :(

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3253) keke69 válasza Petyyyyy (#3252) üzenetére


keke69
őstag

Szia!
Rakjad fel Ezt.Ezzel meg tudod nézni!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3254) Pferi


Pferi
senior tag

Az a baj hogy valószínűleg most nincs működőképes állapotban az alaplap processzor nélkül :(

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#3255) Petyyyyy válasza keke69 (#3253) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem tudom megnézni a jelenlegi BIOS-t mert nincs olyan procim amivel teljesen kompatibilis a lap - 2nd gen core i modell.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3256) Pferi válasza Petyyyyy (#3255) üzenetére


Pferi
senior tag

Sajnos csak azt tudom javasolni hogy vidd be a számítógépedet egy normálisabb számtech üzletbe vagy szervizbe akiknél van olyan proci amivel működhet a géped. Párezer Ft-ért megcsinálják a BIOS frissítést. Esetleg a Sandy-s fórumban kérdezd meg hátha lakik valaki a környékeden és segíteni tud fél órát egy kölcsönprocival a BIOS frissítés idejére.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#3257) Petyyyyy válasza Pferi (#3256) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nekem is a bolt jutott eszembe, elsőnek az is lesz. Kösz i a helpet srácok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3258) sampe válasza Petyyyyy (#3257) üzenetére


sampe
aktív tag

Szerintem vedd meg ezt a procit
Ezzel biztosan megy, felflasheled a biost, utána a proci jó lesz még vésztartalékba is akár.
Sőt, akár olcsóbban is kijössz, mint a szervizben.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3259) sampe válasza Svájcinéger (#3247) üzenetére


sampe
aktív tag

CPU C1E Enabled
CPU C3 report Enabled
CPU C6 report Enabled

Ezeket szerintem érdemes kikapcsolni, tapasztalataim szerint, mikor én próbáltam meg OC-zni, kékhalálozott a gép. Bár igazából Felesleges 4000-nél feljebb menni még, a VGA-d elég erős bármely játékot elfuttatni, inkább az a szűk keresztmetszet, mint a CPU.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3260) Svájcinéger válasza sampe (#3259) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Oks. Köszi. Jelenleg 4200-gel ketyeg, 4300 még ment, 4500-nél valóban elszállt kék halállal. Most akarok venni egy 280X-et.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3261) Petyyyyy válasza sampe (#3258) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez jutott eszembe nekem is, veszek occóér addig egy cpu-t, de szerencsére iponban frissítik így is, hogy nincs hozzá cpu-m.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3262) sampe válasza Svájcinéger (#3260) üzenetére


sampe
aktív tag

4200 bőségesen elegendő!

A 280x-et meg szerintem felejtsd el, ugyan arra a GPU-kra épülnek, mint az előző széria.
Inkább vegyél majd használtan egy 7950-et, és azt tuningold szénné. :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3263) Svájcinéger válasza sampe (#3262) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Most, hogy látom mennyibe kerül, hülye lennék. Olcsóbb a 7950-nél és gyorsabb. :D

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#3264) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sikerült, kész a BIOS update. Két lépcsőben történt a dolog, mivel a legelső verzió volt rajta, az pedig nem engedte közvetlen a legújabbra cserélni.Egy i3-3220-szal tesztelték, minden OK.
A zöld leveles logojú áruház szervízébe vittem a lapot - igen, vállalták a kockázatot! - és miután kaptam foglalatvédőt is, szépen visszacsomagolták a lapot. Kérdem fizetni hol kell? mondja a srác: nem kell, a cég ajándéka. :C

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3265) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok FM2+os alaplapot készülök venni és nagyon komolyan felmerült lehetőségként a Giga F2A88X-UP4 is.

Anno a Ph II X4 960T@X6 1100T procim alatt egy Giga 790GX volt,meg voltam elégedve vele,4+2-es vrm ellenére is stabil volt tuningban is.
Azóta pár helyen olvastam hogy a Giga lapok manapság nem olyan jók mint régen,már csak a Giga neve nagy...stb..de ahogy nézem az új Giga lapok főleg az UD 5 és UD5+-osak igen odacsapósak ezzel az IOR-os felépítéssel meg védelmi szolgáltatásokkal(jobb üvegszálas PCB pára ellen,magas hőmérséklet,ESD védelem stb.)....kérdezném hogy mi a véleményetek? Mennyire megbízhatóak manapság a Gigák,milyen minőségűek,hogy bírják a tuningot,milyen a szolgáltatás kínálat(extra szoftverek ilyesmik)?

Válaszokat előre is köszönöm :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3266) Vartanus válasza Vartanus (#3265) üzenetére


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Most látom csak milyen bazi offot írtam,bocsi utólag is,de túl késő volt már és nem vettem.észre hogy a droidfonom bénázásból máshova dobott :DD

Jó tanulság volt legközelebb jobban figyelek,még egyszer elnézést skacok. :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3267) sampe válasza Vartanus (#3265) üzenetére


sampe
aktív tag

AMD-t sose :DDD

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3268) Vartanus válasza sampe (#3267) üzenetére


Vartanus
őstag

Én meg Intelt sose :D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3269) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

VIA CPU, vagy semmi... :P

(Valahogy valószínűtlennek érzem, hogy az MSI csak G43-as lapot ad ki FM2+ -foglalattal, később talán kijön "csúcsabb" lapjuk is, persze ki tudja mikor, már ha egyáltalán... )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3270) Vartanus válasza Mahrenburg (#3269) üzenetére


Vartanus
őstag

Tényleg bocsi hogy ekkora hülye voltam és bazi offot írtam:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3271) Mahrenburg válasza Vartanus (#3270) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Dehogyis, örömmel látunk, éljen az Intel- és az AMD-tulajok békés egymás mellett élése! :C
(Én egy személyben vagyok mindkettő... :) )

Amúgy is azt terveztük, hogy jobban pörögjön a topic, átnevezzük "Asus P8P67 és FM2+ alaplapok topic"-ra, tehát a legjobb pillanatban érkeztél... :K

Hol máshol beszélhetnénk meg nyugodt körülmények között, hogy melyik FM2+ -alaplap a legideálisabb választás? :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3272) Vartanus válasza Mahrenburg (#3271) üzenetére


Vartanus
őstag

Értem az iróniát,nyugi nem fogom tovább rontani a légkört itt:)Na jó.befejezem az offot mielőtt egy modi pár napra kitiltana.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#3273) cyber86


cyber86
őstag

Helló. intel chipset vagy achi driver okozhat windows alatt pár másodperces lefagyást a gépen? pl ha a legújabb intel meg ahci drivert teszem fel? Vagy bekavar az ssdbe valamelyik driver?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3274) MAJOR86


MAJOR86
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem észre egy hete asus p8z68-v pro lapom van, hogy a biosba nem enged be megnyomom a delt vagy az f12 és semmit nem reagál csak fekete képernyő vagy az asus felirat marad.
A gép tökéletesen működik nem értem egy kis segítségre szorulnék , hogy tudok belépni vagy mi lehet a gond?

Előre köszönöm a segítséget!

(#3275) Pferi válasza MAJOR86 (#3274) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia!
Én megpróbálnám azt hogy az összes hdd-t, dvd-t, hangkártyát, stb.-t lecsatlakoztatnám az alaplapról, csak a billentyűzet, 1 db memória és a vga maradna bedugva.
Ha így be tudsz lépni a BIOS-ba akkor szépen egyenként mindent visszadughatsz és nézed közben hogy melyik csatlakoztatása utáni újraindításkor jön elő újra a hibajelenséged.
Esetleg egy BIOS reset-et próbáltál már?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#3276) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Olyan lehetséges, hogy valamiért nem komálja ha a Patriot 1866-os ramot belövöm 1866-ra és ez miatt kék halálozik a gép? P8p67 deluxe

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3277) lackkkka


lackkkka
újonc

Sziasztok,volna egy kérdésem a hozzáértőkhöz,van egy asus crosshair formula v-öm ki kellett szednem az alaplapot hűtő csere miatt és az istenér nem akar elindulni,az alaplap kap áramot a proci megy,a ram nem akar működni 3-félével is ki lett próbálva a régivel se volt gond előtte a ddr piros lámpa folyamatosan világít valami ötlet?

(#3278) Petyyyyy válasza lackkkka (#3277) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tedd fel a kérdésed inkább ebben a topikban. Ott lesznek többen hozzáértők.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3279) SchumiBácsi

Hali all.

Vettem új GTX770-et az adatlapomon szereplő környezetbe.
Hogy még jobban kihasználódjék a VGA adtam a BIOS-ban egy performance módot.

Faccául működik, a CPU terhelésnél gond nélkül fel kapcsol 4,4GHz-re. Nem fő, nem fagy, teljesen normál működési értékek vannak így is.

Viszont ez azzal jár hogy minden egyes bekapcsolásnál a gép újraindít, ami teljes leállást jelent majd újból elindulást. Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Normál módban nem csinálja, de akkor meg csak 3.4GHz a CPU csúcssebesség.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3280) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#3279) üzenetére

Kifelejtettem hogy ez a probléma első pillanattól fogva jelen van, de ezelőtt a GTX570 nem indokolta a CPU tuningot, a 770GTX meg néhány esetben szeretné a gyorsabb alapot.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3281) Pferi válasza SchumiBácsi (#3279) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia!
4 GHz vagy 4.2 GHz-nél is jelen van ez a probléma?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#3282) SchumiBácsi válasza Pferi (#3281) üzenetére

Sztem a 4,2GHz-nél is volna, néha még normál módban is csinálja ezt a "bekapcsolom, majd egyből újraindul" fasságát, de ha performance módban van akkor ez mindennapos :(((

Egyébként hol lehet külön megadni hogy csak 4-4,2GHz legyen?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3283) Thom95


Thom95
tag

Üdvözletem Urak!
Ilyen lapom visz nekem jelenleg egy 3570k-t. A kérdésem a következő lenne, pár képet nem tudna nekem valaki csinálni a biosról, hogy proci tuning téren milyen beállítások vannak? Azt természetesen tudom, hogy minden proci máshogy reagál a tuningra, csak lcc, offset és ilyesmi helyeken, legalább közelítő értéket tudjak. Köszönöm előre is! :R

(#3284) gyilkos répa válasza SchumiBácsi (#3282) üzenetére


gyilkos répa
tag

Üdv.
Ez nálam is gond volt régen, akkor találtam rá megoldást, amit itt leírtam.

Nem tudom, hogy a Te problémádat megoldja-e, de érdemes kipróbálni.

Üdv,
GyR

(#3285) SchumiBácsi válasza gyilkos répa (#3284) üzenetére

Ezt most akkor jól kinyomtatjuk és lealkalmazzuk. Ezer köszönet ha ez a megoldás.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3286) keke69 válasza gyilkos répa (#3284) üzenetére


keke69
őstag

Nekem eddig sohasem csinált ilyet.Tegnap olvastam róla itt először,erre ma reggel újraindul:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3287) gyilkos répa válasza keke69 (#3286) üzenetére


gyilkos répa
tag

:P

(#3288) keke69 válasza gyilkos répa (#3287) üzenetére


keke69
őstag

Tudom: a legszebb öröm a káröröm:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#3289) gyilkos répa válasza keke69 (#3288) üzenetére


gyilkos répa
tag

Nem, inkább arra az abszurditásra volt ez reakció, amit a te eseted is leír. A leghülyébb indokolatlan problémák a semmiből, amikor már azt hiszed, minden rendben van. Velem is mindig ilyesmi történik, ha számítógépekről van szó. :)

(#3290) SchumiBácsi válasza gyilkos répa (#3289) üzenetére

Avagy, tévedni emberi dolog, de valaminek az igazi elkúrásához már számítógép kell ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3291) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na...gép összerakva, de nincs teljes siker, sőt. A segítségetekre lenne szükségem mindenképpen. Nálam is megjelent a csak másodikra indulás. Kipróbáltam a spread spectrumos módszert is, nem segített. Induláskor 4,3 GHz a turbo target és hasonlók. Mi lehet a megoldás?
Egyébként meg Boldog Karácsonyt!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3292) gyilkos répa válasza Petyyyyy (#3291) üzenetére


gyilkos répa
tag

hú hogy én ezzel mennyit szenvedtem egy bios frissítés után...mármint, hogy össze vissza állította be a cpu értékeket.

és a gond, hogy fogalmam sincs már, hogyan oldottam meg.

(#3293) Petyyyyy válasza gyilkos répa (#3292) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Közben a kényszer rávitt a kísérletezésre. BIOS-ban állítottam egy Normal módot és láss csodát elsőre indul ahogy kell.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3294) SchumiBácsi válasza Petyyyyy (#3293) üzenetére

Jó, csak ezzel ugrott ~1GHz és a K szériás procik előnye.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3295) Petyyyyy válasza SchumiBácsi (#3294) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Míg nincs jobb megoldás ez is jó lesz. De tényleg megnéztem volna 4GHz-zen a procit.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3296) SchumiBácsi válasza Petyyyyy (#3295) üzenetére

Megnézheted, mert végül elindul úgy is csak ilyen balf*szul...

Ha procilimit van érdemes fellöketni, azért 4.4GHz mégsem csak 3,4GHz.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3297) Petyyyyy válasza SchumiBácsi (#3296) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pont a dupla indulás a legnagyobb szívás. Most 20 mp alatt megvan, úgy meg talán egy egész perc is kell. Meg kevésbé megnyugtató az ilyesmi. Lehet játszom majd vele még mondjuk nem 4,3-on, csak 4-en, de most inkább a hangkártyával szenvedek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3298) SchumiBácsi válasza Petyyyyy (#3297) üzenetére

Az, már valami :D
Sztem a normál módtól való eltérés eredménye mindenképpen a dupla post, ami önmagában lehet nem nagy tragédia, csak nálam ilyenkor 3db HDD áll le és indul el újra...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3299) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sima PCI slotok nem rendetlenkednek? Egy X-Fi Fatal1ty Pro kártyát akartam hajtani, de nem hajlandó megszólalni egyik pci foglalatban sem pedig a rendszer látja, eszközkezelőben is minden rendben. A kártya topicjába már írtam, de gondoltam megkérdezem itt is; hátha csak én nem állítottam be walamit.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3300) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Egy cseppet vicces szerintem. Szórzózár ide-Z77 chipset oda...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.