- Doky586: Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sellerbuyer: Te tudod, mi mennyit fogyaszt az otthonodban?
- skoda12: Webshopos átverések
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kovács84
aktív tag
válasz
philoxenia #4397 üzenetére
A sebesség ebben azesetben egy kis kritikával kezelendő, ugyanis a PDA-k szerelését nem az NSE végzi, ők gyűjtik be de egy másik cég csinálja a szervízelést.
-
Enjoy
addikt
válasz
philoxenia #4397 üzenetére
Köszi szépen a kielégítő választ!
-
philoxenia
MODERÁTOR
A garancialevélen kell telefonszámnak lennie, de
ASUS Notebook szervizközpont
NSE Hungária Kft.
Telefon: (+36-22) 513-420
8:30-12:30 és 13:30-17:00
Fax: (+36-22) 513-427
E-mail:asus@nse-groupe.comNekem PDA-t szereltek pár hete, viszont kell nekik a gyári szám telefonáláskor, azután küldik a futárt, aki el is viszi, vissza is hozza.Jó, ha elküldéskor megvan a gyári doboz, de mindenképpen jól csomagold be, hogy ne sérülhessen. A garancialevél fénymásolata, a hiba rövid leírása, és a vásárláskori számla fénymásolata is kell a dobozba.
Nekem a pénteken elküldött PDA-t kedden hozta a futár, LCD csere volt. -
Enjoy
addikt
Hali!
A segítségetekre lenne szükségem a következő ügyben:
Van még fél év garanciám egy ASUS A6Vm notebookra, s szervízbe akarom küldeni, mert az utóbbi időben nagyon hangosan, s korán elkezd hűteni a ventillátor, s még így is full felmelegszik az egész masinaMég amikor vettem a cuccot, akkor azt mondták, h van vmi ASUS hívószám, h kijönnek a notiért, elviszik, majd visszahozzák - elvileg ingyen!
Létezik ilyen? s ha igen, akkor melyik számot kell hívnom?Előre is köszönöm
Enjoy -
Gausz
aktív tag
válasz
philoxenia #4393 üzenetére
Köszi a választ. Bár azt a típust már nem találtam meg. Valamilyen jó alternatívát tudnál mondani? Ugyanis egy másik fórumon ezt a választ kaptam:
"Miért X51, volt vele egy két probléma, az R szériával mindenképpen, az Asus fórumon a R tagoknak, talán nem mindekinek + öcsém X51R-jének is lemerült a BIOS eleme egy fél éven belül, apró pénzes csere, de azért elég különös. Ha teheted akkor az F3 sorozatban keresgélj."
Megnéztem az F3 sorozat árait, és elég magasnak találtam őket. Felőlem lehet HP, Dell, Acer is, csak tényleg legyen megbízható a 120k körüli kategóriában.
-
Gausz
aktív tag
Hali
Noti fronton nem vagyok igazán otthon, ezért kérdezek, persze miután kicsit körbenéztem a fórumon
110k körül keresek gépet, max 130k-ért, mely nem játékra kellene, hanem inkább irodai alkalmazásokra. 2 konkrét típust nézem ki Asusból:
X51R-AP041 és X51H-AP017. Ezekről tudnátok vmilyen tapasztalatot mondani? Ugyanis google barátom se nagyon segített.
A szempont tehát nem is a túl nagy teljesítmény, hanem inkább az hogy megbízható legyen, ne szálljon el sorba minden. Ilyen szempontból nem csak ez a 2 típus, hanem úgy általában Asusok megbízható ebben az árkategóriában?Kösz,
Gausz -
szviti
csendes tag
Hí.
Valaki tudna felvilágosítást adni arról,hogy Asus x51r-ap007-nél a két óra max akkuidő normális?
Köcce. -
waces
aktív tag
7200 mhA/9 cellas. Igen, kilog. Ez elsore fura volt (az eddigieknel, gyartotol fuggetlenul, soha nem lattam ilyet), de konnyen megszoktam. Mondjuk en is az esetek 80-90%-ban halozati toltorol hasznalom, de mondjuk nalam ettol meg az aksi bent marad (nehany kiveteltol eltekintve), mert Li-Ionnal nem gond a folyamatos toltes.
Meg en se mertem le pontosan, de a tray ikonon nagysagrendileg ekkora erteket mutat, mint hatralevo ido. (De mondom, meg formazni fogom a hetvegen, az lehet valtoztat rajta. Az alatalad irt ido mar realisabbnak tunik) -
waces
aktív tag
válasz
Kovács84 #4387 üzenetére
Koszi. BIOS es egyeb driverfrissitesek majd a hetvegen, most csak azt probalgattam, ami a dobozbol kikerult
NHC-t megneztem, de nem voltam tole elajulva (vagy lehet csak a vistat nem szerette), mert mintha nem funkcionalt volna 100%-osan. De ezt is meg megturom a hetvegen.Egyebkent az Asus LiveUpdate mennyire mukodik? Mert annak imho eszre kellett volna venni az ujabb verzioju bios letet az asus sitejan.
-
kp78
addikt
Nekem is ilyen van, valóban melegszik, főleg az előző A6RP-hez képest, de már kezdem megszokni. Egész napos használat után sem vészes egyébként.
Te mekkora akksit kaptál hozzá?
Én 7200 mAh-t (pedig a honlapon 4800mAh-t írtak, állítólag egyikhez ilyet adnak, másikhoz meg amolyat), ami kicsit kilóg hátul, de már ezt is elég jó megszoktam, ráadásul legtöbbször hálózatról használom, olyankor meg az akksi úgyis a polcon pihen.
Nem mértem még a pontos üzemidőt, de bőven 3 óra felett van, normál használat mellett.A gombsor, aminek a végén a bekapcsoló gomb van, neked sincs egy szintben az ezüst díszcsíkkal? Kicsit olyan, mintha be lenne esve az egész ombsor, persze működik rendesen.
-
waces
aktív tag
Szaisztok,
A heten en is beleptem az Asus-laptoposok taboraba (sok fele notebookom volt mar, de az Asus mas, mert az elso sajat, nem ceges dog) egy F3TC-AP072-vel.
Jelenleg az elegedett orules fazisa van, de ami feltunt, az az aksi kapacitasa. Teljes feltoltes utan is olyan 2:30-2:50-et jelez hatralevo idonek. De ez lehet, hogy formazas utan azert javulni fogA masik ami, az elozo gepekhez viszonyitva, erdekes volt, az az, hogy a billentyuzet elotti resz a tapipad jobb oldalanal eleg erosen melegszik.
A reszletesebb probalgatas majd a het vegen, jovo heten. -
ultio
aktív tag
Nekem is ilyen is van.
Tökéletesen működik és gyors egy gigával is.
Pixelhiba nincs.A videókártya nekem elég, nem vagyok egy nagy játékos. (A komolyabb videókárytás notebook jóval drágább és megfontolandó, hogy egy jó videókáryás noti árából venni egy jó kis notit + egy játékkonzolt. Szeintem.)
Az én aksim 4%-on áll, de még 2 órát se bír :-(.
-
Kovács84
aktív tag
Az Asusos garanciára: "Ha magánszemély vagy, akkor nem kérhetnek számlát, vagy számla, blokk, vagy a jótállási jegy is elég önmagában a jótállás érvényesítéséhez.
Ezt jogszabály mondja ki, nem a cégek döntik el..." by gravir -
Addhie
csendes tag
Köszz az üzit, a pixelprobléma az total altalanos, sajnos szerencsetlen voltal.
Sztem azér alapbol ar-érték aranyban azér elég jo a laptop. A ram ok, winyo ok, proci nem olyan rossz, igen iazsa szerint engem is a vga idegesit kicsit, nem tudom elég jo e. A 6600gt fele az elé karcsunak tünik. De gondolom minden gamet elvisz nem?
Szoval az ujabb kérésem: segitsetek lécci keresni egy 150.000 - 200.000 értékü laptopot amit jobban megéri mevenni mint ezt. A probléma asszem a videokartyaval van, mert ami jo az mar olyan 300.000 fölött van.
Lécci segitsetek nem akarok rossz vételt csinalni, idöm még van de informacio jöhet.
Köszi
-
hzcs
senior tag
Nem tudom hogy neked ugyanaz a p4g kell-e, mint nekem, de nekem állandóan visszaállítja a képernyőkímélőt, akármit állítok be. Megoldás: beállítani, hogy ne legyen képernyőkímélő, majd a program files/.. (ahova telepítetted a p4g-t) könyvtárban a konfig fájlokat írásvédetté tenni. Nekem csak ez segített.
-
Button
aktív tag
Én egy hete vettem a F5V AP074-t.
Mit is mondjak, vegyesek az érzéseim
Amitől féltem (sis), na azzal semmi probléma.
Xp és vista is sima ügy, gyors, csendes.. (nekem 2giga van benne).Hanem 3 nap után előjött egy pixelhiba, amivel nincs mit kezdenem (ez persze nem az adott tipusra vonatkozik, bárhol előjöhet).
Ami az x2300-at illeti.. Mondjuk ha megfelezzük a 3 éves 6600gt-met teljesítményben
Másik predig, hogy az akku elhasználtságom 6% így 1 hét után.. -
hzcs
senior tag
válasz
progibon #4367 üzenetére
gondolom valamelyik driverre vár. Vannak olyan xp telepítők, amikben alapból benne van sok driver, többek közt sata driver is. Pl a Reborn xp-ben biztosan vannak. Egy próbát megérne. Nem szoktam szeretni az ilyen buhert xp-ket, de ha nincs más választásod, kipróbálhatod.
-
kp78
addikt
Miért van az, hogy nem bírom kikapcsolni a képernyőkímélőmet?
Beállítottam még az elején a 3D-s szöveget, és inkább kikapcsolnám, de minden egyes újraindulás után be van kapcsolva
A Spyboots. & D. Teatimer-e be van kapcsolva, szerintem az kavar be, pedig annak a Black&white list-jéből már töröltem a bejegyzést.
Honnan kellene még vmit törölnöm?? -
Addhie
csendes tag
Sziasztok! Tervezem, hogy vásárolok egy laptopot. Szándékom szerint, olyan 140.000 és max. 200.000 között. Hasznalnam jatszani is meg mindenre, szoval vmi jobb fajta kellene. Kinéztem egyet, kivancsi lennék, mi a véleményetek és mit tudtok ajanlani.
ASUS F5V AP074
http://depo.hu/asus/f5v_ap074Nem sürgős, de varom miHamarabbi valaszotok! köszi
-
Hali!
Valaki légyszi segítsen! Vettem egy asus notebook-ot és nincs benne S-video és nem tudom rákötni a TV-re. Mivel lehetne megoldani? Hallottam már valamilyen USB-s S-video-ról, csak nem tudom honnan lehetne beszerezni. (Már pár boltban kérdezgettem, de eddig még senki nem segített.) Vagy van valamilyen más megoldás?
(X51Rseries) -
progibon
csendes tag
Urak !
A problémám jelenleg egy Asus F3S laptoppal az, hogy nem megy fel az XP , annak ellenére, hogy a BIOS -ban tudom állítani a IDE kompatibilitást, de nem települ az XP csak a VISTA. Támogatja ez a típus az XP-t ? És ha igen akkor mit kell tennem, hogy fel tudjam telepíteni.
Köszönöm -
Csigger
őstag
válasz
question man #4356 üzenetére
no hát végre látunk példát arra, hogy végülis tud dolgozni az NSE ha nagyon akar! gratula a notijavíttatáshoz!
-
question man
tag
nos most akkor én egy tényleg meg elégedett NSE javíttatásos vagyok azt hiszem mivel ma meg is kaptam a notimat és nem csak a kijelzőt cserélték ki hanem mivel megemlítettem így a fedlapot is
és mindezt szerintem rekord idő alatt ami összesen 6 nap volt és reggel 10-re már itt is volt a notim
Egy nagy piros pont jár az NSE kft-nek csak az ügyintéző hölgyet kellene lecserélni azt hiszem
de ezen felül minden jó
-
Csigger
őstag
sziasztok! hááát ez az F3M teszt még igencsak csúszik! sebaj!
kérdésem lenne hozzátok, asztali gépbe szeretnék 2x 1Gb ramot rakni nemtom melyik gyártót válaszam! ezkeről mit tudtok: csx, kingmax? tom h a kingmax az jó, a ramos topicban csx-et ajánlottak! errről még nem is hallottam! -
hzcs
senior tag
Normális, minden akkumulátor az idő folyamán veszít tárolókapacitásából. Ezzel nem kezdenek semmit, nem fogják kicserélni az akksidat.
Szervizbe nem mehetsz, futár viszi-hozza, földi proletároknak (nekünk tulajoknak) semmi keresnivalónk nincs ott, de talán jobb is, ha nem látod, mi folyik ott (nem Gyöngyösön) -
szviti
csendes tag
Hi.
Segítsetek !!!!
Az Asus x51r-em most lessz nyólc hónapos és a következőt produkálja.
Az akku nem töltődik 100-ra hanem megáll 96-97-nél és nem töltődik tovább.Az akku időm a kezdeti 2,5-óráról lement 2óra 10-re.Ez normális,én vagyok b...faxsz vagy húzzaka szervízbe(ha rájövök ,hogy most hol van)
köcce -
Nekem is realtek a hang. Ha driver probléma, és nem alaktrészhiba nem szenvedek vele. Az xp telepítéssel kiéltem mazohista hajlamaim egy darabig... Azért csak most több mint egy hónapos korábban vettem észre, mert nem nézek majdnem soha filmet akkuhasználat közben. Köszi az infót.
-
hzcs
senior tag
-
Asus v2s notim van és egy hangproblémám van amit csak most észleltem. Tudni kell a dologhoz, hogy a gépre az eredeti vista helyett xp-t telepítettem. A hang volt a legnehezebb része de sikerült a végén. Csak most vettem észre hogy filmnézés közben ha telepről megy a gép akad a hang (ha be van dugva tökéletes). A proci sebességet felnyomtam maxra telepről hátha az a probléma, de nem. Van valami ötlet ez mitől lehet (mármint hogy csak ha akkuról megy akor akad). Az esetek 98%-ában nem akkuról megy, de szeretném megoldani a dolgot. Előre is köszönöm a segítséget.
-
tothbe
addikt
na igen, a szórend sem meg betü is kimaradt. Csak kapkodtam, de aztán irtam is, hogy megvan. (Már akkor, mikor végre hozzáfértem a géphez, mert addig csak xp volt elöttem az asztalin)
mod: Most látom, hogy te irtad az elsöt, én meg a másodiknak válaszoltam csak, mikor meglett. Akkor neked is Köszi.
-
Sycora
csendes tag
Egy kérdésem lenne: Az NHC-nél a THRM a dióda hőmérsékletre vonatkozik? A Core 0 meg a magra ugye? És melyiknek kell "hűvösebbnek" lennie? MElyik melegedhet jobban? Mennyi az ideális hőmérséklet Pl. Celeronnál 1.86Ghz
-
Awalon
csendes tag
#4312? Plz
-
tothm
őstag
ÜDV! Ha valakit esetleg érdekelne egy EEE pc akkor írjon püt mert eladó 80ezer forinért!
-
-
ML320
senior tag
A kijelző fényerejével tudsz még játszani. Vedd le, nézd meg, hogy mennyit ír ki akkor. Egy kis kompromisszumot igényel a dolog.
Kijelző pucolásra én ASUS kendőt használok
Nagyobb típusokhoz adják, mikor elpasszoltam a notimat, ezt megtartottam. Házilag speciális folyadékot nem vennék, próbáltam pár LCD meg notebook cleanert, de mind csíkozott. Sima, habosítható ablaktisztító (pl Clin), és a fellelhető legpuhább rongy. Abból kettő is. Eggyel gyorsan elkened a habot, a másikkal meg egyből szárazra törlöd, hogy ne legyen foltos. A foltosodásra eseteleg valami spec kendőt még nézhetsz, a lényeg szerintem, hogy száraz legyen, és ne szöszösödjön.
-
ML320
senior tag
Van benne RAM bővítés? 1GB+512MB felállással csinálta nálam ezt. Ha igen, vedd ki az egyiket, úgy elindul, és max 128MB-ra állítsd be.
Ha nem, akkor meg szimplán vedd ki a RAM-otIndítsd el, persze nem fog indulni. De talán utánna visszahelyezve az eredeti modult visszarakja autora...
-
ben11
őstag
Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Az asus a6m q049-es laptopom kártyaolvasójába beletört egy memory stick duo adaptor egy kis műanyag darabja és a kártyaólvasó hátúljába, a sarokba beszorult..Sehogy nem tudom kipiszkálni..
A kérdés,hogy ha elküldöm szervízbe,akkor a garanciába beleférne-e, vagy (mivel "idegen tárgy") fizetőssé válna a buli?Előre is köszönöm!
-
Sycora
csendes tag
Általában hány fokon kell mennie egy procinak üzemmelegen. Celeron 1.86
-
vricsi
tag
Sziasztok!
Telepítéshez kezdtem, egy Asus F5M-AP045 notival és biosban a video kari memóriáját beállítottam 256mbra, viszont csak 128mb-t bír, azóta viszont nem indul gép....
Érdekelne, hogy tudok biost resetelni benne vagy hogy alapba visszaállítani... (64mb).
köszi és üdv R.
-
Awalon
csendes tag
Mondanátok véleményt erről a notiról? Vagy van esetleg valakinek tapasztalata?Asus u5f 2b129
Második gépnek venném, cipelősnek. A fő szempont nálam a súlya és az akkuidő... Valszeg ubuntu menne rá.
Az árával azért nem vagyok teljesen kibékülve, de szerintetek megéri többé kevésbé? (persze ha belevesszük hogy a kisebb ezesetben drágább)
Vagy van valami a konfigban/minőségben ami miatt elriasztanátok? Köszi a segitséget -
ultio
aktív tag
F5V AP074-es notebook-om van.
Olvasgattam itt az akksiidőkről.
Ebben a gépben 4400 mAh-ás akksi van.
Nekem full feltöltve még 2 óra üzemidőt se ír ki
A 4.2-es Everest szerint az akksi elhasználódása 3%. 2008. január 7-én vettem a gépet.
A héten vettem routert, azóta megy akksiról, előtte folyamatosan kábellel ment, kivéve néhány alkalmat.
Rosszul csináltam valamit vagy ennek ennyit bír a telepe?Más: a kijelzőt mivel lehet, érdemes tisztítani?
-
Octi
aktív tag
Már pedig Vistában az ott van:
-
tothbe
addikt
válasz
Kovács84 #4266 üzenetére
na megvolt az elsö félórás ismerkedés élöben a géppel.
Azt kell mondjam, egy álom. A gép maga brutál jól néz ki, és úgy is megy. A Vista Boot és leállás is iszonyat gyors meg úgy minden rajta. a tapipadja is nagyon jó, lehet, nem is fogok egerezni, bár a tapipad alatti gombok kattogása zavaró és nehézkes a nyomás, de magán a tapin is lehet, úgy meg kellemes. Egy dolgot nem találtam, de lehet, csak a Vista tréfált meg, az asztali ikonok óriásiak 1280x800 felbontásban is és nem tudtam levenni öket kicsire.
Meghajtani még nem sikerült, inkább csak ismerkedtem vele, meg majd csak jövö hét végén kapom meg véglegesre, szóval szétkinozni sem akartam tesztekkel meg játékkal, de utána meg fogom hajtani és majd irok még.
Hétvégi élményt meg várom itt szintén töled. -
radamsky
senior tag
problémám lett
ki akartam 1-2 játékot probálni és észrevettem hogy 1-2 játéknál fekete képernyo fogad. A játék elindult mert hallom a hangokat, de a kép tök fekete, vajon mi lehet a baj??van amelyik játéknál semmi gond nincsen
-
Használja valaki a notija mellé kapott szimpla Logitech egeret? A tiéteknek is kerreg a scroll gombja? Az enyém mostanában kezdett el egyre szörnyűbb hangokat kiadni scrollozás közben. Tudni szeretném, hogy másnak is van ilyen problémája, vagy ez csak egyedi eset? Esetleg valami ötlet a javítására?
Új hozzászólás Aktív témák
- Doky586: Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Milyen okostelefont vegyek?
- Linux kezdőknek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Borderlands 4
- Padavan firmware
- Apple asztali gépek
- Poco F7
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- HP ProBook 450 G10
- Szép! HP ZBook Fury 15 G8 Profi Tervező Vágó Laptop -70% i7-11850H 32/1TB RTX A3000 6GB (1,5 Millió)
- Bomba ár! HP ProBook 650 G4 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! HP ProBook 450 G5 - i7-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! HP ProBook 450 G5 - i5-8GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T460 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Alkatrészt cserélnél vagy bővítenél? Nálunk van, ami kell! Enterprise alkatrészek ITT
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó egy wittings steel hr sport hibrid okos óra dobozával töltővel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest