Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24101) Skizz


Skizz
addikt

Hali

K501-esben lehet garivesztés nélkül ramot bővíteni?

(#24102) Khelben válasza Skizz (#24101) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem. Valami okos odatervezett egy fém kupakot, amit nem lehet levenni, csak teljes szétszedéssel.

(#24103) Skizz válasza Khelben (#24102) üzenetére


Skizz
addikt

:( Akkor kifizetek 5 rugó munkadíjat amiért berakják azt a modult.

Amúgy valaki próbálgatta már itten a k501 i5-5200 és i7-5500 változatát? Elég borsos a különbség, de ahhoz képest nincs nagy teljesítménynövekedés. Van bármi értelme az i7-nek itt?

[ Szerkesztve ]

(#24104) rizso válasza Khelben (#24102) üzenetére


rizso
addikt

Ha lent van az alsó takarólemez, akkor onnan sima ügy a bővítés. Azt a kis "fém kupakot" csak le kell pattintani, nem kell szétbombázni hozzá a gépet. A két szélén ugye ott van két kis pöcök, azokat kell felpattintani. Itt garanciavesztés max azzal lehetne, ha a fedlapot leszeded, eltörsz pár patentet, szétbarmolod a csavarokat. De egyébként érdemes bevinni egy szaküzletbe, vannak helyek, ahol ingyen megcsinálják, ha ott veszed a RAM-ot...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24105) Khelben válasza rizso (#24104) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én nem mertem pattintgatni. Amit nem csavar tart, azt inkább vinném szervizbe, mert ha meg rosszul pattintom, akkor bukta a garancia.

(#24106) rizso válasza Khelben (#24105) üzenetére


rizso
addikt

Persze, érdemes szervizbe/boltba vinni, ugyanis K501-nél is van olyan darab, amelyiknek tök könnyen lejön az alja, de sok olyan van, aminél elég durván feszegetni kell - és olyankor könnyen el is lehet törni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24107) szabonagyur válasza Skizz (#24103) üzenetére


szabonagyur
félisten

Max 5e Ft-ot érne a különbség, többet nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24108) TheZukker


TheZukker
tag

Sziasztok.

Egy Asus N550JX lapihoz szeretnék alávaló hűtőállványt venni. Van bestbuy hatezer alatt, vagy mindegy milyet veszek ennyi pénzért?

Játék alatt lévő túlmelegedés ellenére kellene.

(#24109) Khelben válasza TheZukker (#24108) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kb ugyanannyit ér, mintha aláteszel egy könyvet. A túlmelegedést nem fogja megoldani, ahhoz kevés. Gondolom I7-es cpu van a gépben, az nagyon sok annak a hűtésnek.

(#24110) TheZukker válasza Khelben (#24109) üzenetére


TheZukker
tag

i5

(#24111) Khelben válasza TheZukker (#24110) üzenetére


Khelben
nagyúr

És túlmelegszik? Milyen vga van benne?

(#24112) NTonee válasza Khelben (#24111) üzenetére


NTonee
veterán

4200H + 950M

TheZukker: konkrét terhelés alatti hőmérsékleteket tudnál írni? (pl hwinfo sensor ablakot megnyitva játszol kb fél órát és megnézed utána a max hőmérsékleteket, vga és proci)

(#24113) Khelben válasza NTonee (#24112) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig azzal nem szabadna sima játék alatt túlmelegednie. Mit értesz amúgy túlmelegedés alatt?

(#24114) NTonee válasza Khelben (#24113) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem sem, de várjuk meg, hogy hány fokot mutat majd neki terhelés alatt. Láttam már olyan új gépet, hogy paszta mindenhol volt benne, csak a procin nem.

(#24115) milkabrams


milkabrams
őstag

üdv!
Asus K501LX-NB52 laptopon hogy megy a shadow of mordor?
mennyivel jobb vétel ez mint az x sorozat hasonló áru darabjai?
az x sorozat akkor sem ajánlott ha max az asztal és ágy közt lenne mozgatva?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24116) Khelben válasza milkabrams (#24115) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gondolom nem kell magyarázni, hogy a fém és a műanyag között mi a különbség érzésre, strapabírásra. NB52 variánst hol találtál? Mintha nálunk csak a DM sorozatot forgalmaznák, nem valami külföldi webshopban nézted?

(#24117) TheZukker válasza NTonee (#24114) üzenetére


TheZukker
tag

Íme.

Nemtudom, jó részt fényképeztem?

(#24118) rizso válasza TheZukker (#24117) üzenetére


rizso
addikt

Ez minden, csak nem túlmelegedés :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24119) Takika14 válasza TheZukker (#24117) üzenetére


Takika14
aktív tag

Nekem 90-94°c szokott a CPU lenni játék közben szóval ez semmi. :D

(#24120) Simi37 válasza TheZukker (#24117) üzenetére


Simi37
őstag

Majd ha tartósan 80 inkább 85 fölött van csak akkor kezdj el aggódni. :) Nekem ulv i5 + (low-end) nv gt 720m prudukál 76-78°C-t. Ha húzom a vidkártyát akkor megy 82ig is (bár ha húzom akkor a hűtőt felnyomom 41xx rpm-re visít de nem megy 80 fölé és a játék is hangos szóval nem hallom :D Amúgy nem nyírom ki a hűtőt, mert az nem a 100%os lépcső. Az felviszi 4900ig is és beáll 441x-re.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24121) milkabrams válasza Khelben (#24116) üzenetére


milkabrams
őstag

bocs, igazából K501LX-DM046D, nincs bajom a műanyaggal ha az jó minőségű, tehát az x sorozat jó minőségű műanyagból van vagy gagyi műanyagból

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24122) TheZukker


TheZukker
tag

Szóval csak engem zavar a hő, a gépet nem? :DD Király.

(#24123) Khelben válasza milkabrams (#24121) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha fogtál mostanában teszkós tejfölöspoharat, akkor nagyjából ismered az X sorozatú gépek anyagminőségét :) Valóban vannak jó minőségű műanyagok, de azok árban vetekednek a fémekkel. Egy gép házán spórolni nem lehet a fém műanyagra cserélésével, csak a minőség csökkentésével.

(#24122) TheZukker : a túlmelegedésnek két tünete van: enyhe esetben a cpu és a vga visszaveszi az órajeleket, durva esetben kikapcsol a gép. Minden más normális. Persze nem túl kellemes, ha odasül a kezed a billentyűzetre, de az járulékos veszteség csak. Hosszú távon okozhat problémát a túl magas hőmérséklet, belehalhatnak elektronikai cuccok az alaplapon vagy a hdd-ben, de a garanciaidőn belül ez nem jellemző, azon túl meg senki sem tervez (legalábbis a gyártó biztosan nem :) )

[ Szerkesztve ]

(#24124) szabonagyur válasza TheZukker (#24122) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez egy notebook, nem lesz olyan hideg mint egy asztali.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24125) #21346560 válasza TheZukker (#24122) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igazából téged zavar a hő a laptopot nem, és neki kell néznie a hőt, neked nem.. ;]

(#24126) TheZukker


TheZukker
tag

Konklúzió: nem veszek semmit. :D Köszi!

Nem is bánom, úgyis tervbe van bele SSD meg RAM. :U

[ Szerkesztve ]

(#24127) milkabrams válasza Khelben (#24123) üzenetére


milkabrams
őstag

szóval akkor még otthoni kíméletes használtra sem ajánlott az asus x sorozat

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24128) Simi37 válasza milkabrams (#24127) üzenetére


Simi37
őstag

Ezek szerint nagyon merész vagyok :P Két éve egy X550CC-t nyúzok :o :P

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24129) Khelben válasza milkabrams (#24127) üzenetére


Khelben
nagyúr

A K501 megjelenése óta van minőségi alternatíva az alsó kategóriában is, innentől szerintem nem érdemes X-et venni semmilyen felhasználásra.

(#24130) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Találkozott esetleg már valaki olyannal, hogy néha (30-40 percenként) fogja magát a Win 10 és felnyílik a Start menű? Még véletlenül sem kattintok rá. Nem mondom, kissé idegesít, mert most vettem az Asus Zenbook Pro laptopot 3 napja.

(#24131) szabonagyur válasza ForRedGlory (#24130) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows 10 bug, hozzá kell szokni, majd megjavul remélhetőleg...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24132) milkabrams


milkabrams
őstag

ok kössz akkor k501 lessz, van valami oldal ahol meg lehet nézni hogy az adott termék jelen esetben asus k501 i5 5200u, gtx 950m melyik játékot hány fps-vel képes futtatni?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24133) Simi37 válasza milkabrams (#24132) üzenetére


Simi37
őstag

Notebookcheck-en többé kevésbé meg lehet.
Ed: ezen az aloldalonkiválasztod a 950m-et nyomsz egy restrict-et és kiírja az okosságokat. Asszem a 64. helyen áll a 950m szóval nem kell sokat görgetned. Hogy milyen procival van azt nem tudom. De egy ulv i5 és ulv i7 között nincs nagy különbség...szvsz mind2 bőven kihajtja.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24134) milkabrams válasza Simi37 (#24128) üzenetére


milkabrams
őstag

és mi a véleményed a laptopról? elsősorban anyagminőség tartósság és melegedés

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#24135) Khelben válasza milkabrams (#24134) üzenetére


Khelben
nagyúr

Konzumer gép, nem a tartósság volt a fő szempontja a gyártónak. De a kategórián belül jó gép, fém borítása van és a hűtése is jól sikerült.

(#24136) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Heló!

Most lehet, hogy egyesek számára hátborzongató dolgokat írok ide, előre is elnézést értük! :D

Barátnőmnek rendeltem egy kis notit (ASUS X200MA-KX279D), tudom, ez nem gép, csak játék (és még a színe is "hot pink"), de neki ez volt a vágy, újat akart mindenképp, hogy tudjon róla prezentálni.

A problémám:
Alaphangon valami fura elektromos zajt ad ki, "cicereg". Talán a HDD, mert leginkább akkor hallani, amikor a visszajelző ledje is világít. Nem túl hangos, de észrevehető. Barátnőm nem ért hozzá, de elsőre ő is felfigyelt rá (szóval nem az én érzékeny fülem az oka...), mert a Lenovo notijához képest tényleg van hangja.

HDsentinel nem talált hibát, pár órás használat után én sem. Csak a fülem. Kétségbe estem. :Y

Ilyen hangosak ezek a kis csodák működés közben, vagy kezdjek inkább gyanakvóbb lenni? :F

Köszi!

Nem szotkam hibázni.

(#24137) Yummy


Yummy
tag

Valaki probalt mar a K501LXes notin diablo 3al jatszani? (I3-5010u, 8gb, gtx950m 2gb) Erdekelne, mert csere elott allnek ( ez a kiszemelt gep) es ez a jatek futna rajta legtobbet. Arra meg nem akarom megvenni, hogy diavetites legyen.
Elore is koszi!

(#24138) sniper elite válasza Khelben (#24135) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ha már ez a gépek élettartam téma szóba került, akkor szerinted melyik típus lehet hosszabb távon (3-4 évre gondolok legalább) jobb választás,N751JX vagy G751JT? Ja és még az érdekelne, hogy N szériából idén lesz még frissítés?

(#24139) Khelben válasza sniper elite (#24138) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezen a szinten teljesen mindegy. Aki 4-5 évre tervez, annak üzleti gép kell, nem konzumer. A konzumer élete addig biztos, amíg tart a garancia, utána már minden nap ajándék.

(#24140) Bobbacsi válasza sniper elite (#24138) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én egy ilyet vettem 3 hete +120GB SSD +8GB Ram [link]3 év garancia van rá .Remélem ki is fog addig tartani :)

[ Szerkesztve ]

(#24141) sniper elite válasza Khelben (#24139) üzenetére


sniper elite
senior tag

Értem, de ha minden évben ki van tisztíttatva és újra van pasztáztatva akkor azért csak számít valamit az élettartalmában.

Bobbacsi: Én ebben gondolkodom jelenleg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24142) Khelben válasza sniper elite (#24141) üzenetére


Khelben
nagyúr

950M mellé minek veszel I7-et? Egy I3 is kihajtja, teljesen feleslegesen fog fűteni a 4 magos cpu.

(#24143) sniper elite válasza Khelben (#24142) üzenetére


sniper elite
senior tag

Mert így adják :DDD Fémgépet akarok és 17"3 kijelzőt. N széria jöhetett csak szóba és i7-es proci van mindegyikbe.

(#24144) Khelben válasza sniper elite (#24143) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha már úgyis a várható élettartamról beszéltünk: az a plusz hő jelentősen lerövidíti, az biztos.

(#24145) Yummy


Yummy
tag

Sracok errol velemeny?
ASUS X550JX-XX121D.
Altalanos hasznalatra, filmezesre, Office, word stb. Gyors, megbizhato gep kellene, nem kell fel percet varni arra, hogy betoltse az oldalakat, meg behozza a bongeszot stb...
Jatek leginkabb diablo3 erdekelne, hogyan futna rajta, wow, regebbi jatekok, az ujakkal PS4en jatszok.
Ez jo valasztas lehet?

(#24146) szabonagyur válasza Yummy (#24145) üzenetére


szabonagyur
félisten

K501 inkább...de szerintem ezt veled is megbeszéltük, lehet a másik témába, hogy X kerülendő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24147) #21346560


#21346560
törölt tag

Újabban azt csinálja a laposom, hogy az egér egész egyszerűen nem megy tovább... A gombok működnek, csak pár pillanatra, vagy akár hosszú másodpercekre nem tudom "arrább vinni" az egeret...
Már próbáltam másik egérrel is, de azzal is random előjön a hiba.
Valaki tapasztalt hasonlót? Esetleg javaslat a megoldásra?!
X750LN

(#24148) NTonee válasza sniper elite (#24138) üzenetére


NTonee
veterán

a G751 eleve nem fém, hanem jó minőségű műanyag amúgy. Masszív masina egyébként, a hűtése is teljesen más, jóval komolyabb, mint az N. Ha játszani akarsz, akkor egyértelműen a G751-et válaszd. Ha a játék nem, vagy kevésbé fontos, akkor felesleges ennyivel többet kiadni érte.
Viszont ha vásárlásra kerül sor, a digiprime és a radium felejtős boltok, kerüld őket lehetőleg. Egy gyors keresés ezt a két boltot dobta csak. Ha van más boltban is, akkor ott vedd.

(#24149) ivógéptanács válasza Khelben (#24139) üzenetére


ivógéptanács
tag

van egy F50GX, több mint 6 éves, hibátlan soha semmi baja nem volt, a ROG G55 3 éves hibátlan soha semmi baja nem volt, ugye ezek konzumerek, én kérek elnézést

(#24150) sniper elite válasza NTonee (#24148) üzenetére


sniper elite
senior tag

Köszi a tájékoztatást! Nálam a laptopszalon a nyerő csak is, ott fogom megvásárolni pár hét múlva. Azt hiszem maradok az N szériánál is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.