Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24401) Axel pRo válasza Sordoran (#24399) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Ez elég relatív dolog a "GTA V normális sebességgel". i5 5200U+GTX950M kombó alacsony felbontáson (1280*720) és közepes részletesség mellett tudja azt a K501-ben, hogy min. 30 FPS GTA V-ben. Azért a harmincat vettem alapul, mert az alatt jobbára élvezhetetlen a dolog, diavetítés jellegű lesz az egész. Ja és ne hidd, hogy majd az i7-től jobb lesz ez az FPS érték.
Elképzelhetőnek tartom, hogy egy i7 4720HQ mondjuk egy két plusz FPS-t jelentene, de azt is csak bizonyos esetekben, bizonyos helyzetekben.. az i7 5500U az meg ugyanaz az energiatakarékos f*s mint az i5 5200U, amivel több az nagyjából az órajele.
És amit írtam 30 FPS az is függ egy rakás mindentől, Operációs rendszer, hardver illesztő.. stb..

[ Szerkesztve ]

"Cogito ergo Sum."

(#24402) nonsen5e válasza Axel pRo (#24401) üzenetére


nonsen5e
addikt

Fogok ismét tenni egy próbát a GTA V-tel, mert a laptopom megvétele után amikor feltettem akkor konkrét játszhatatlan volt.
Hogy az most az i3-5010U vagy a 4GB ram miatt ment, azt még nem tudom, de most majd kielemzem.
Szintén GTX 950M van a laptopomban, nem is az fps volt a gond, hanem, hogy akadozott össze-vissza a gta.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24403) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Ha K501-es gép nagyrészt Adobe programokhoz lesz használva (Photoshop, Aftereffects, Illustrator, stb) akkor az alap 4 gb memórián kívül mennyire érdemes mégegyszer ennyivel bővíteni, vagy elfutnak annyival is? Úgy tudom az ilyen videó/képszerkesztő dolgok eszik a memóriát. (aztán lehet persze rosszul tudom)

Do you see the white shadow?

(#24404) Bkrisz9 válasza nonsen5e (#24402) üzenetére


Bkrisz9
őstag

GeForce experience-t fel kell telepíteni és annak is a "gaming drivert". Nekem annélkül 23-25 FPS ha fent van akkor 29-35.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#24405) JHonnny válasza Frod (#24403) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Szia, Adobe ügyben. Ha tényleg ezen programokkal dolgozol, kérdésed furcsa:)
Ha csak ismerkedsz, akkor min.8, ajánlott 16Gb RAM. DDR3. Dedikált video kártya Cuda támogatással, a Mercury Engine-hez. Ja, i7 proci alap. SSD, illetve 7200rpm belső HDD, és/vagy USB 3 as külső akármi :) Jó munkát!
Neo

[ Szerkesztve ]

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#24406) JHonnny


JHonnny
csendes tag

Nekem a 16 ból általában 12-tőt használ. Premiere alatt, vágásnál. AE meg pláne, inkább 32Gb RAM!!

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#24407) Frod válasza JHonnny (#24405) üzenetére


Frod
addikt

Nem saját laptopom, de akinek az érdekében kérdezem az most ismerkedne ezekkel. Nem komoly munkára kell gondolni, hanem valamilyen média-szerűség felsőoktatás. Gondolom egy-két projekt, ilyesmi.
De a lényeg, hogy gondolom nem árt az a +4 akkor :D
Köszönöm :R

Do you see the white shadow?

(#24408) JHonnny válasza Frod (#24407) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Így igaz! Ha tudok segítek. Ha elakad szólj :)
Az is számít, mi a nyersanyag. Ha pl DSLR ből származó mov HD-ben és csak egy kamera, akkor a 8 elég lehet.

[ Szerkesztve ]

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#24409) Malachi


Malachi
addikt

sziasztok, kezdek megkattanni. :O K501LX laptop, minden jól működik, de a hűtőventi idegesít. változó időközönként (kb. fél percenként) bekapcsol, max fordulaton pörög, aztán leáll. proci i3-as, hűvös, nincs terhelés alatt. BIOS-ban szabályozni nem lehet, külső programot nem találok, ami kezelné, chipset driver frissítés elvileg megvolt. nem hiszem el, hogy nincs erre valami gyári megoldás, de az ASUS letöltések között szerintem nem láttam, vagy csak nem találtam. mivel tudnám azt beállítani, hogy folyton, halkan pörögjön és csak akkor hangoskodjon, ha kell?

(#24410) JHonnny válasza Malachi (#24409) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Szia nekem ez nagyon bejön az Asus Rog 551 hez. Próbáld ki! NoteBook FanControl

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#24411) steelsec válasza JHonnny (#24410) üzenetére


steelsec
aktív tag

Win 10 re is jó vagy csak win 8?

(#24412) szegim


szegim
csendes tag

Az X555 szerias laptopok meddig birjak kb? Szemelyes tapasztalatotok van vele kapcsolatban?

(#24413) NTonee válasza szegim (#24412) üzenetére


NTonee
veterán

autó után kötve nagyjából 30 métert az út minőségétől függően. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24414) szegim válasza NTonee (#24413) üzenetére


szegim
csendes tag

Komolyan kerdeztem. :D Szemelyes tapasztalatok erdekelnenek elso sorban.:D

(#24415) nonsen5e válasza szegim (#24414) üzenetére


nonsen5e
addikt

A szakértők szerint egy ilyet is jobban megéri megvenni. ;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24416) Malachi válasza JHonnny (#24410) üzenetére


Malachi
addikt

köszi, végül is az Intel vezérlő frissítése megoldotta a gondot.

(#24417) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Azért ne essünk túlzásokba az X-es notikkal :D Van nálunk jobb is meg rosszabb is. Nagyon hosszú távú tapasztalata nem lesz senkinek velük mert ahogy én tudom elég újak még.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#24418) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Van-e valakinek Asus X205TA netbookja?

Őszintén megmondom, miért kérdezem: nagyon vágyok a rejtett partíciójáról egy .WIM fájlra.
És természetesen nagyon hálás lennék érte!...
;)

Arról van szó, hogy rutinból újrapartícionáltam, hogy klín install, aztán utána vettem csak észre a neten, hogy nem találok hozzávaló Windows 8.1 Bing Single Language változatot. A sima Windows meg nem aktiválódik rajta.

Kérdeztem az Asus-t, ők komoly pénzt kérnének az imidzs-ért. Már majdnem elhittem nekik, hogy ez így korrekt.
Aztán megnéztem az MS honlapján, és látom, hogy az ilyesmi ingyen van. Letölthető. Csak épp nem magyar nyelvi változatban, hanem pl. cseroki, albán, spanyol, török, meg mittomén. De a magyart lusták voltak feltenni.
(Nem mondom, megpróbáltam én az angol verzióval, de azt nem hajlandó beaktiválni az MS ezen a netbookon. Nyilván óhajtják a magyart látni rajta. Ez érthető. Az a nem érthető, hogy akkor miért ne letölthető)

Nos tehát egy szívességet kérnék olyan forumozó társunktól, aki
- tud egy ilyen netbookot
- van EFI boot pendrive-ja
- be tud mountolni egy rejtett partíciót

Ki lesz a társam a bajban?
:R

(#24419) szabonagyur válasza Bkrisz9 (#24417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Max ez a modell új, X-es notik nagyon régóta vannak...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24420) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Hali,

pár napja sikerült beújítanom egy SSD-vel. Pöpecül is repül a rendszer, de van egy szépséghibája. A játékok a régi 1TB vinyón maradtak és azt tapasztalom, hogy minden egy pillanatra beakad. Ez összefügghet azzal, hogy a vinyó lekapcsolódik egy idő után energiatakarékosság miatt? Ha igen kikapcsolható valahogy?

Köszi

(#24421) Gergosz2 válasza jófejsrác (#24420) üzenetére


Gergosz2
veterán

Crystal Disk Infoval is belőheted . Keresd a funkciók->egyebek-> AAM/APM beállítása. Ha gyorsra teszed, akkor nem teszi olyan gyorsan alvóba. De érdemes elnézni energiagazdálkodási helyere is, mert ott is rémlik, hogy HDD-t lehet állítani.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24422) szegim válasza Bkrisz9 (#24417) üzenetére


szegim
csendes tag

Eleg sokan szidjak ugy is hogy nem is probaltak meg irjak hogy a zsanerja hamar szetmegy meg stb..nem tudom mire hasznaljak...azt utik verik vagy hogy megy tonkre olyan konnyen? Nem birom elkepzelni.

(#24423) szegim válasza nonsen5e (#24415) üzenetére


szegim
csendes tag

Es tapasztalat esetleg, ami nem a szakertok velemenye?:D

(#24424) szabonagyur válasza szegim (#24422) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezzel az a baj, hogy nem kell hozzá ütni verni és képzeld el tapasztalatból írjuk... Egyszerűen az anyag amiből van sokkal gyengébb, eleinte csak meglazul, megjön a holtjáték majd befeszül és reccs. Észre sem veszed csak nyitod fel és úgy marad, nem tudod kivédeni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24425) szegim válasza szabonagyur (#24424) üzenetére


szegim
csendes tag

Es tegyuk fel, hogy szetmegy. A garancia nem fedezi? No nem mintha akarnam kuldozgetni allandoan.

(#24426) szabonagyur válasza szegim (#24425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem feltétlenül a 2 év garin belül történik meg (nekem anno ami volt az 2 év 2 hét után csinálta ezt), ha pedig garin belül van sok mindenbe bele lehet kötni és bele is kötnek. Pl. ezek nagy része úgy törik, hogy keletkezik egy repedés is a gép hátsó részén amit egyből törésnek azonosítanak be, onnantól pedig rávágják, hogy elejtetted stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24427) szegim válasza szabonagyur (#24426) üzenetére


szegim
csendes tag

Ertem. Akkor neked is X szerias volt? Most milyen van? Valamint nagyon draga megcsinaltatni? Vagy inkabb csak nehez? Azert ragaszkodok hozza ennyire, mert az ar-kinalat aranya szerintem elegge fair. A K501-re azert nem tudom ravenni magam, mert dragabb meg szerintem a 4gb ram nekem keves lenne. Oke hogy lehet boviteni, az mas kerdes. Lehet nem sokkal dragabb es jobban megerne, de a kereteim most korlatozottak.

(#24428) szabonagyur válasza szegim (#24427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Évekkel ezelőtt volt egy X-es gépem is, mivel mindig több gépem is van egyszerre. Most is pl. van egy Dell E7440, Dell 3537 és Macbook Pro is.

Mivel én megcsinálom magamnak nem volt drága, illetve a piacon volt egy jó pár zsanér a bontott társaiból, de ehhez hozzá kell tenni akkor egy jó pár széria ugyanolyan zsanérral futott, ma már ez sokkal nehezebb, illetve nekem a zsanér más kialakítás volt mint a mostaniak, nálam csak a zsanér tört, nem az egész gépház repedt meg mint az új társainál mostanában.

A 4GB kb. mindenhez elég most is, hosszú távon olcsóbb bővíteni, inkább vegyél jobb minőséget most.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24429) edari


edari
őstag

Ma suliba "véletlenül" (hogy lehet véletlenül?) ráültek az N551-emre. Azt hittem hogy legalább a képernyő meghalt, de nem! Mindene tökéletes! Nem hittem volna hogy kb 70 kg-os nyomást is kibír.

(#24430) tothi_87 válasza szegim (#24412) üzenetére


tothi_87
tag

http://www.digiprime.hu/blog/609-asus-x555lb-laptop-komplett-gep-jo-aron

Itt egy teszt róla.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24431) tothi_87 válasza szegim (#24412) üzenetére


tothi_87
tag

http://www.pcplanet.hu/spd/E_ASNBX555LBXO053D/NB-ASUS-156-HD-X555LB-XO053D---Fekete-X555LB-XO053

Ma rendeltem egy ilyet. Kíváncsi leszek rá.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24432) jófejsrác válasza Gergosz2 (#24421) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szia,

köszi a crystal disk infoval sikerült megszüntetni, ezt a "mikro akadást" játék közben. Viszont így hangosabb lett a gép mert pörgeti a vinyót... Semmi sem jó :))

(#24433) Khelben válasza tothi_87 (#24431) üzenetére


Khelben
nagyúr

Legközelebb majd inkább kérdezz előtte :)

(#24434) Gergosz2 válasza jófejsrác (#24432) üzenetére


Gergosz2
veterán

Anno engem az zavart, hogy kattog. Baromi idegesítő volt. Utána néztem , és ez is az energitakarékosság miatt volt. A neten "HDD head parking"- néven fut, amiből rögtön látja az ember, hogy mindig alapállapotba teszi a fejet , ha lekapcsol a HDD.

Most is van még néha kattogás, de ez van, újat nem akarok venni. Az enyémben amúgy egy Toshiba HDD van.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24435) mckay válasza mckay (#24418) üzenetére


mckay
aktív tag

UP!

Van valakinek a közelében egy Asus X205TA pici notebook?
:))

(#24436) fuze


fuze
őstag

Jól látom, hogy eltűntek az Asus G56JR driverek az oldalról? Rohadjanak meg ha törölni merték.

[link]

adms.hu | UI Designer

(#24437) Gergosz2 válasza fuze (#24436) üzenetére


Gergosz2
veterán

meg van az, csak elköltözött: [link]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24438) tothi_87 válasza Khelben (#24433) üzenetére


tothi_87
tag

Kérdeztem de választ nem igazán kaptam. Így maradtak a tesztek amiken viszont nem igazán panaszkodnak rá.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24439) steelsec válasza tothi_87 (#24438) üzenetére


steelsec
aktív tag

Azt azért érdemes tudnod, hogy egy teszt rengetegszer elfogult. Kevés helyen engedhetik meg a könyörtelen igazságot, hiszen akkor adott esetben az a cég meg is szakíthatja a tesztelőkkel a kapcsolatot, akik meg az olvasottság után keresnek, és így ha nincs mit tesztelni akkor nincs bevétel.

Tovább 1 teszt 1-2 hétig tart annyi idő alatt általában nem jönnek elő a hibák, ám gondolom te nem 1 hétig szeretnéd használni. És gyakran épphogy kibírják ezek a garanciát. De ki lehet fogni problémamentes darabokat is. Véleményem szerint a 4gb ram ma már kevés, de ez is attól függ mire kell. Ha vigyázol rá akkor még jó lehet hosszútávon is a gép. De ha állandóan hurcolod, etc, akkor a használatból lesz valami baja, de ez mindegyikre igaz lehet, csak általában az x széria kényesebb ezekre, főleg ezen a belépő árszinten.

[ Szerkesztve ]

(#24440) tothi_87 válasza steelsec (#24439) üzenetére


tothi_87
tag

Sokat nem hurcololom. Ha igen, táskában, autóval. Ebben az árban sok választásom nem volt. Szerettem volna a lehető legerősebb hardvert, mivel játszogatnék is rajta. Lenovo, Acer, Asus, ezek közül választhattam, Lenovokra minden tesztben panaszkodnak és volt hozzá szerencsém semélyesen is. Maradt az Asus és az Acer. Az Asusnak volt jobb a hardver, így esett rá a választás.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24441) nonsen5e válasza steelsec (#24439) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez teljesen oké, de erre tudom csak mindig azt mondani, hogy választasz egy jó minőségű gépet ami belül "szar", vagy egy "szar" minőségű gépet ami belül jó.
A kedvenc játékaimat értelemszerűen az utóbbi fogja elvinni, ha meg valaki fix összegből gazdálkodhat, akkor a felár fizetése nem opció.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24442) Bkrisz9 válasza nonsen5e (#24441) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Sajnos ez így igaz, ezért lettem én is x555 tulaj. Vigyázok rá mint a szemem fényére remélem így nem lesz vele komoly gondom.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#24443) jófejsrác válasza Gergosz2 (#24434) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Enyémben is Toshiba is van, így együtt érzek milyen "szuper" gyors is... :). Nem tudom mi legyen vele, majd kitapasztalom, nekem egyébként van egy halk "klattyanás" is ami nem tudom miből jöhet. Gondolom ez is vinyó.

Az a baj pont azért vettem laptopot, hogy extra csöndes legyen a gép ha csak netezem rajta, így most ez bukott :)

(#24444) Yummy


Yummy
tag

Mi az istentol kattog a notiban a winchester?
Asus K501LX, 2 hete vettem és most tűnt csak fel, eddig nem csinálta szerintem. Ilyen apró kis kattanó hangok. ilyen furcsa kis fémes vagy nem is tudom milyen kattogás. Gondolom ismerős mindenkinek, régi noti is csinált valami ilyesmit, de az nem volt ennyire kattogós.

A venti kapcsolás majd leállás is itt van, de nem tudom miért. Intel drivert meg nem tudom feltenni, azt irja nem támogatott processzor tipus.

(#24445) Bkrisz9 válasza Yummy (#24444) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Winyó X555LB-ben is kattog. Elvileg ez normális, legalábbis ahol kérdeztem ezt mondták. Igaz, hogy nálam ritkán csinálja.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#24446) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
A G szériának mikor szokott lenni frissítése?

(#24447) Gergosz2 válasza zenwalk (#24446) üzenetére


Gergosz2
veterán

amikor kiadják.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24448) Malachi válasza Yummy (#24444) üzenetére


Malachi
addikt

nálam is kattog, néhány napja tűnt fel. a venti gond (bár talán csak nekem gond) visszatért, vagy el se tűnt sajnos. vagy nullán áll, vagy maximumon pörög, mintha nem lenne köztes állapot - de nem értem, miért indul be egyáltalán, amikor 20 foknál nem volt még melegebb a CPU. :/

külső program nem kezeli, Fan Controlban nincs a laptopra profil, SpeedFan nem csinál semmit, mintha gyárilag tiltva lenne a ventifordulat szabályozás. azt nem értem, hogy legalább a BIOS-ban miért nem lehet állítani rajta valamit. ez így elég szomorú. :(

[ Szerkesztve ]

(#24449) NTonee válasza zenwalk (#24446) üzenetére


NTonee
veterán

attól függ, hogy melyik sorozatnak pontosan. A G752 és GX700 gépeknek nemrég volt a bemutatója, a 752 még idén érkezik, a GX700 jövő év elején elvileg. Az 55x és 77x gépek kívül esnek az érdeklődési körömön.

(#24450) zenwalk válasza NTonee (#24449) üzenetére


zenwalk
senior tag

Köszi, pont az 5-ös széria érdekelt volna

(#24447) Gergosz2 Köszi :))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.