Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24451) Gergosz2 válasza zenwalk (#24450) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ezeknek nincs nagyon fix időpontja, meg ha bemutatják is , kérdés, hogy mikor, és milyen kiadásban jut el hozzánk. Szóval itt az egyetlen járható út, hogy az ember nézi a boltok kínálatát és előbb utóbb ott lesz.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24452) NTonee válasza Gergosz2 (#24451) üzenetére


NTonee
veterán

ez így nem igaz. Például a 75x sorozat tagjai fixen szeptember-október környékén kerülnek bemutatásra és év végén már kaphatóak, max csúszással köv. év elején. Az 550-551-552 gépek között is kb egy év telt el.

zenwalk: abból jelenleg az 552 még újnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#24453) BangoSkank


BangoSkank
tag

Sziasztok!

Ezzel a szériával vagy konkrét típussal van tapasztalata valakinek? ASUS X302LJ-FN006D
Az érdekelne, hogy van-e ismert szériahiba, hosszabb távú tapasztalat, illetve a memória bővítéséhez le kell-e szerelni a teljes hátlapot és garanciavesztés nélkül meg lehet-e tenni.

Köszönöm,
András

(#24454) tothi_87 válasza Bkrisz9 (#24442) üzenetére


tothi_87
tag

Estleg abban tudnál segíteni hogy a bios-ba hogy lehet bejutni?

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24455) ITjunior


ITjunior
tag

Sziasztok! K501LX akinek van és játszik is vele, mik a tapasztalatok? Ha lehet, akkor "jó" részletesen :R Visszaolvastam és vannak korrekt tapasztalatmegosztások, de még mindig ki lennék éhezve infóra :DD Valaki bérbe adhatná egy 7re ;]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24456) nonsen5e válasza ITjunior (#24455) üzenetére


nonsen5e
addikt

Milyen procid van benne?
Ahogy látom alapból a gép GTX 950 M + 4GB + i3-5010 / i5-5200 / i7-5500u. Nekem i3-as variáns van hasonló laptopból (egyazon főkomponensek).

Játszok jópár játékkal rajta (mondjuk sok rétegjáték is van köztük), téged mely játékok teljesítményei érdekelnének? Hátha van köztünk egyezés. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24457) tothi_87 válasza tothi_87 (#24454) üzenetére


tothi_87
tag

Rájöttem! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24458) Malachi válasza ITjunior (#24455) üzenetére


Malachi
addikt

én a FlatOut 2-t nyomatom egy i3-as konfigon, de azt viszi full-full! :D újabbal még nem próbáltam. két hetes...

(#24459) tothi_87


tothi_87
tag

Az létezhet hogy 1600mhz lassabb RAM-ot nem ismer fel? Van itthon egy 1333-as 2Gb-os és egy 1Gb-os és egyikből sem lát semmit.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24460) szabonagyur válasza tothi_87 (#24459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg nem DDR3L a ramod..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24461) Dictator^


Dictator^
veterán

asus g771jw-be akarok ramot uppolni.
HyperX 16GB Impact Notebook DDR3 1600MHz CL9 KIT HX316LS9IBK2/16

ezzel mennyire járok jól?
elvileg az asus oldalán 1600mhz támogatás van max írva..
vagy van
HyperX 16GB Impact Notebook DDR3 1866MHz CL11 KIT HX318LS11IBK2/16

1866os, de cl11-es..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24462) NTonee válasza Dictator^ (#24461) üzenetére


NTonee
veterán

azt ellenőrizd le, hogy 1,35V-on (is) üzemképes DDR3L RAM legyen. Az 1600MHz-es modul tökéletesen megfelel, ha nem támogat a gép mást, akkor ne vegyél mást.

[ Szerkesztve ]

(#24463) jingli


jingli
csendes tag

Sziasztok!
Leginkább zeneszerkesztésre vennék erős laptopot,ami nagy teljesítményű,grafikai programokhoz is szeretném használni.Néha jó lenne játszani is újabb játékokon,de első szempont a zeneszerkesztés.
Szerintetek ez a laptop jó választás lenne?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24464) Khelben válasza jingli (#24463) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#24465) NTonee válasza jingli (#24463) üzenetére


NTonee
veterán

K501-et keress inkább. Az X szériás asusok nem igazán ajánlottak. A K drágább lesz ugyan, de a minősége lényegesen jobb.

(#24466) ITjunior válasza nonsen5e (#24456) üzenetére


ITjunior
tag

Sajnos még nincs meg, tervben van és ezért is érdeklődnék :) Az újabb játékok érdekelnének elsősorban, dying light, mortal x, stb, mert gondolom ha ezeket szépen viszi mondjuk mediumon és szét sem akar esni, akkor a régebbiekkel már nagy gondja nem lehet? Mennyire lesz hangos, elviselhető, vagy süvit mint állat? Lehet úgy is használni, hogy TV-re, monitorra kötöm és le van hajtva a fedele? Számít ez a hűtés szempontjából, visszavesz belőle? Több helyen olvastam, hogy az i3 elég a gtx 950m-hez, youtubon is van egy jó kis videó i7 vs i3, ami mondjuk elég LOL, de nem vészes az FPS számbeli különbség.

Ölbe véve előny gondolom ez a hűtési megoldás? Az előző notinál pl oldalra szellőzőtt és ágyban használva sokszor arra lettem figyelmes hogy teljesen eltakarom a combommal :D

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24467) NTonee válasza ITjunior (#24466) üzenetére


NTonee
veterán

bekapcsolt gépnek a kijelzőjét lehajtani nem biztos, hogy egészséges. Különösen azoknál a notiknál, ahol nincs, vagy csak minimális a szellőzőnyílás a gép alján.

(#24468) ITjunior válasza NTonee (#24467) üzenetére


ITjunior
tag

Konkrét tapasztalat? boltba nézegettem így is úgy is és nem igazán lehetett szemrevételezéssel megállapítani, hogy most akkor mennyire vesz vissza a lehajtott kijelző, mert úgy is maradt kb. ugyanannyi helye. Csak a kérdés, hogy merre fúj, teljesen fölfele? Mondjuk ez aztán részlet kérdés, max nem hajtom le. A játékok közben viselkedés, hőmérsékletek és személyes tapasztalatok jobban érdekelnek ;)

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24469) NTonee válasza ITjunior (#24468) üzenetére


NTonee
veterán

nem azon múlik, hogy visszavesz e, vagy sem, hanem hogy lehajtott kijelzővel mennyire melegszik. Valahol friss levegőt is kell kapnia a gépnek, nem csak kifújni a meleget. Alsó/oldalsó nyíláson, billentyűk között/mellett jut be levegő.

(#24470) nonsen5e válasza ITjunior (#24468) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azért nem vészes az i3 és az i7 közti különbség, mert a nem-Q jelzésű mobil i7 szintén csak 2 mag + HT mint az i3, és csak órajelben van különbség.

Este ha nem mobilról kell pötyögnöm, akkor majd leírok pár játék mérést.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24471) steelsec


steelsec
aktív tag

Nincs 1 hete, hogy vettem egy N550JX, pontosan ezt: [link], és win 10 et raktam rá, mert miért ne, kell a több asztal.
Olyan gondom lenne, hogy néha ha sokáig pl pár órán át ki volt kapcsolva és nyomom be akkor felvillan minden majd leáll a gép és hallom hogy a hdd leáll.

Arra gondoltam, hogy a hdd az oka nem is foglalkoztam vele hisz vásárlás után pár nappal ment bele az ssd meg a plusz ram. De a hiba megmaradt, nem igazán tudom, hogy mi lehet, lehet valamit nem állítottam be a biosban?

Valaki találkozott már ilyennel?

(#24472) ITjunior


ITjunior
tag

Érdekelne még, hogy akinek K401/501-es gépe van és bővítette M2 sata SSD-vel, mik a tapasztalatok?

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24473) ITjunior válasza nonsen5e (#24470) üzenetére


ITjunior
tag

Köszi előre is!

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24474) Dictator^ válasza NTonee (#24462) üzenetére


Dictator^
veterán

hogy ellenőrizzem le? a weboldalukon ez van fent
kingston hyperx

Total kit capacity is 16GB.
Each module kit has been tested to run at DDR3L-1600 at a
low latency timing of 9-9-9 at 1.35V or 1.5V.
• JEDEC standard 1.35V (1.28V ~ 1.45V) and 1.5V (1.425V ~
1.575V) Power Supply
• VDDQ = 1.35V (1.28V ~ 1.45V) and 1.5V (1.425V ~ 1.575V)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24475) NTonee válasza Dictator^ (#24474) üzenetére


NTonee
veterán

Most akkor mi a kérdés? :) Ott a válasz a hsz-odban. Igen, ezek szerint DDR3L 1,35V modulok, tehát jó lesz a gépedbe.
Az a gond, hogy a boltokban ezt nem szokás feltüntetni. Veszel memóriát, aztán lehet, hogy csak otthon derül ki, hogy mégsem jó, mert a modul normál DDR3, ami 1,5V-os.

(#24476) Dictator^ válasza NTonee (#24475) üzenetére


Dictator^
veterán

Az akva oldalán fel sem volt tüntetve, hogy egy DDR3L.. de igen, a gyártó honlapján megtaláltam.
Remélem, hogy a G771 is szeretni fogja és nem lesz semmi gond vele.
Köszi

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24477) ITjunior


ITjunior
tag

K401LB/LX van valakinek?

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24478) mckay válasza mckay (#24435) üzenetére


mckay
aktív tag

UP!
Van valakinek a közelében egy Asus X205TA pici notebook?
:))

Két darab fájl kellene róla nekem a rejtett partíciójáról!
Ugyan nem jogsértés azt lemásolni, mégis hálás lennék az erőfeszítésért!
A villányi borvidék közelében lakom...
;)

[ Szerkesztve ]

(#24479) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy egy ASUS X53U SX180D t. laposba azon felül, h maximum 6GB-nyi DDR3 RAM kerülhet, mennyi a maximális működési freki, mert erre vonatkozó adatot sajnos nem találtam a neten.

Jelenleg a gyári 2 + 1GB 1066Mhz-es páros csücsül benne, de gondolkozom, hogy bővítem, csak a fenti kérdés nem hagy nekem nyugtot! :)

Köszönöm előre is a segítséget! :K

[ Szerkesztve ]

(#24480) Simi37 válasza PrinceHerceg (#24479) üzenetére


Simi37
őstag

Szia!

Ezt találtam:
Supported memory: DDR3-1333, DDR3L-1066
3 helyet néztem meg a DDR3-1333 mind3 helyen volt a DDR3L-1066 csak egy helyen.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#24481) ITjunior válasza nonsen5e (#24470) üzenetére


ITjunior
tag

Keresgélek minden félére és látom X751LX-ed van, mennyire vagy megelégedve vele? Meddig volt szervizben és mit cseréltek rajta?

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24482) nonsen5e válasza ITjunior (#24481) üzenetére


nonsen5e
addikt

Végül nem volt szervízbe, nem romlott el semmi.
Csak kicsit hihetetlen volt, hogy kifogtam a BME több épületében is azt az 1-1 strangot ahol nincs áram. :D

Én eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Érzésre leggyengébb pontjának a DVD író tűnik (megfogod és olyan kínai érzés tölt el), de azt hamarosan cserélem úgyis optibayre.
A kamerája az még gyalázatosan rossz (640*480 @ 15fps vagy gyengébb), de az engem nem érdekel.

X555-höz képest a billentyűzet és touchpad "lapja" alumíniumból van, emiatt nem mozog az egész billentyűzet verés alatt, hanem teljesen merev, és anyaga miatt hűti is a kezet.
Kijelzője elég szép, csak kár, hogy fényes.
Hangja terhelés alatt sem zavaró, idle-ben meg tök hideg tud maradni az egész cuccos.

Játékokat ma este már tényleg megnézem, csak nem nagyon volt időm tegnap. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24483) PrinceHerceg válasza Simi37 (#24480) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Szuper, köszönöm szépen a gyors segítségedet! :K

Akkor ezek szerint kezelnie kell az 1333Mhz-es memfrekit is, így ennek tudatában fogok vásárolni bele, plusz előtte tesztelem is, h tuti legyen a dolog! :)

Szép napot mindenkinek!

:))

(#24484) ITjunior válasza nonsen5e (#24482) üzenetére


ITjunior
tag

Most amit én nézegetek az full fekete. Sajnos nincs lehetőségem megnézni üzletben. Szerinted az is kapott fém borítást? A szürke testvérén egyértelműen látszik a szálcsiszolás, de ennél nem vagyok biztos kép alapján.

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24485) Khelben válasza ITjunior (#24484) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az valószínűleg ilyen 1 mikron vastag fémszerű festékbevonat lesz a műanyagon. A Lenovo is előszeretettel alkalmazza a belépő gépein, azt hiszed fém, aztán egyszer csak elkezd lekopni :)

(#24486) nonsen5e válasza Khelben (#24485) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szerintem meg valószínűleg a fém és a műanyag között van egy mikron vastag arany réteg is.
Most vagy van, vagy nincs. Ha nem tudom biztosra, akkor nem mondok semmit.

Nem vastag az a fém réteg az igaz, de nem csak egy fémes festékbevonat - de ha az is, a feladatát, hogy szép / hűvösen tartja a kéznek a részét és fixen tartja a műanyagot (nem nyomódik be millimétereket mint a műanyagos X555) elvégzi. És igen, a feketén is van.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24487) ITjunior válasza Khelben (#24485) üzenetére


ITjunior
tag

tipikus esete hogy mennyire totál hülyének nézik a gyártók a fogasztót: nesze semmi fogd meg jól :D nem hiszem el, hogy az igények generálnák ezeket a hitvány megoldásokat

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24488) ITjunior válasza nonsen5e (#24486) üzenetére


ITjunior
tag

ez megnyugtató! Egyre inkább hajlok ez a gép felé az 501 helyett, amit sajnálok egyedül az a M.2 sata és a 15,6-os méret... szóval még nincs eldőlve, viszont a gtx 950M az x751 felé húz mert ezzel a kártyával szerintem már elfogadható minősgében lehet játszogatni, talán elbírja az 1080p-t is minimális kompromisszummal, ami nagyon jó lenne.- de azért a mérésekre még várnék :) viszont ráér! hétfőig :D

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24489) ITjunior


ITjunior
tag

Azt pedig csak remélni merem, hogy ezzel a kártyával kihúznám még 1 évig kb, mire várhatóan a konzolok ára jelentősen csökkenni fog, talán. És az se lenne baj, ha zsugorodnának is (XO főleg).

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24490) tothi_87 válasza nonsen5e (#24486) üzenetére


tothi_87
tag

Az X751 is full müanyag mint az X555 és ugyan úgy szálcsiszolt imitáció van rajta. Nekem X555 van egy pár napja és hosszabb játék után sem melegszik egyáltalán. Az X555 sem nyomódik be milimétereket. Nézz meg pár videót ahol szétszedik, touchpad, billentyűzet ugyan az, a DVD író is ugyan úgy kinai feeling mind a kettőben. X sorozat, egyik sem minőségibb a másiknál.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#24491) nonsen5e válasza tothi_87 (#24490) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én 4-5 különböző helyen nyomogattam meg, ha nem is millimétereket, de az egész billentyűzet-közeli rész rugózott gépeléskor.
Aztán persze egyáltalán nem kizárt, hogy itt is csak sikeresen kifogtam (mint mindenben mindig :(( ) a rossz darabokat, mint még a konnektorokkal és a strangokkal (lásd pár kommenttel feljebb).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24492) Khelben válasza ITjunior (#24487) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig az igények generálják, mert mindenki olcsón akar csúcs hardvert. Valahol spórolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#24493) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Na akkor a játékok:
WoW / Diablo 3 / Starcraft II mind megy ultrán vagy majdnem ultrán nagyon szépen (wow raidben ajánlatos kicsit lejjebb venni).
Witcher 3 - 1366*768 minimum kell egy 30-40 fps-hez.
Dying Light - natív, normal minőség, 35-45 fps.
Tomb Raider - natív, ultra , ~40 fps (tressfx on - 30fps).
Bioshock Infinite - natív, ultra, 50-60 fps.
Final Fantasy XIV - high, 30-50 fps (nagyban függ a játékosszámtól).
Guild Wars 2 - max - 30-60 fps (szintén).

GTA V-ben az fps stabilan meglenne, de viszont maga a játék össze-vissza akadozik beállítástól függetlenül, valószínűleg a 4gb ram miatt. És itt jön az érdekes eset, proci és vga is durván 30-50% között ingadozik, vram 75%, a sima ram pedig 98% felé mozog, így valószínűleg az a bottleneck. Viszont asztali gépen direkt letesztelve egy kiszedett rammal is megy ultrán gyönyörűen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#24494) ITjunior válasza nonsen5e (#24493) üzenetére


ITjunior
tag

Köszi! :R

Ez a RAM érdekesen hangzik. Valahol olvastam véleményben, hogy 4 giga rammal bővitett az illető és utána megszűntek az akadások. Ezzel érdemes akkor kalkulálni pluszba.

A Witcher 3-at nem viszi natívba, érdekes. Ebből kiindulva, akkor K501LX-en fullHD-n valószínüleg gyengébben szerepelnének a játékok, korrekt?

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24495) steelsec válasza ITjunior (#24494) üzenetére


steelsec
aktív tag

Nekem N550 van 950m-el és i5-tel witcher 3 ultrán játszható. Legalábbis az fps értékek msi afterbur er szerint 20 körül vannak de akadást nem tapasztaltam még, igaz kicsit húztam is a kártyát, amit a hűtésnek bírnia kell.

(#24496) Bkrisz9 válasza steelsec (#24495) üzenetére


Bkrisz9
őstag

30 FPS alatt már szemmel láthatóan folyamatosan szaggat az egész, mindegy milyen játékról van szó. Aki meg nagy gamer annak már 60 FPS alatt zavarja a szemét. :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#24497) steelsec válasza Bkrisz9 (#24496) üzenetére


steelsec
aktív tag

Hát 24 fps a folyamtos kép, de itt nincs szaggatás.kb így

(#24498) ITjunior válasza steelsec (#24495) üzenetére


ITjunior
tag

Érdekes... és húzás nélkül? Milyen proci van benne?

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#24499) jófejsrác válasza steelsec (#24497) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem ez már erős szaggatásnak felel meg, de örülök ha Téged nem zavar. Jó lenne ha így látnám én is :DD

[ Szerkesztve ]

(#24500) ITjunior


ITjunior
tag

Arról van valakinek információja, hogy mikor jönnek az újabb K-s notik? Várható mostanában?

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.