Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Aidan85 válasza kucseranor (#600) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Még régebben láttam olyan gyári tápot, aminek a ventilátora oda csatlakozott, feltételezem jelenleg az az értelme, hogy ha cserélnéd a tápod ventilátorát, és nem tudod tápon belül bekötni akkor oda lehessen rádugni...

(#602) sysrq válasza kucseranor (#595) üzenetére


sysrq
őstag

BIOS-ban engedélyezed és az ASUS saját programjával beállítod ahogy szeretnéd.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#603) kucseranor válasza sysrq (#602) üzenetére


kucseranor
tag

Az rendben volt eddig is, a 4 tűs cpu csati nem tudja a 3 eres ventiket szabályozni de gondolom nem is fogják megoldani...

(#604) Matamata válasza kucseranor (#603) üzenetére


Matamata
aktív tag

Nekem ezért, nem akarta cserélni az iPon, pedíg az előző M5A97 Pro-m is tudta és az asus ügyfélszolgálat szerint is tudnia kéne a lapnak.
iPonosok megnézték másik ugyanilyen lapon és ott sem tudta ezért szerintük ez normális és semmi baja az alaplapomnak. :N
B; Kifogtak egy hibás szállítmányt. (ennek valószínűsége annyira alacsony, hogy egyszerűbb engem és a gyártót hülyének nézni)

[ Szerkesztve ]

(#605) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
M5a97 deszkában 4 magosítottam egy Athlon2 X3 procit. Tesztek alatt hibátlan Prime 95 2:20 perc), a játékok is futnak, de egyszer már előfordult, hogy a win7 javítóval indult sima leállás után, most pedig kékhalál után állt fel újra a rendszer. Szeretnék egy kis plusz feszültséget adni a cpu-nak, de nem tudom mit kell átállítanom, és mennyivel.Segítenétek?
Köszi! :R

(#606) Aidan85 válasza dodopek (#605) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Helló!
Két lehetőséged van rá, vagy BIOS-ban keresed meg a CPU Voltage-et, vagy a laphoz, a cd-n adták az AI Suite II nevű programot, azt feltelepíted, és a Tool menüben a TurboV EVO részben tudsz állítani CPU Voltage-et.
Mielőtt nekilátsz, mindenképpen ajánlom figyelmedbe Oliverda cikkét a Logouton legalább a 3-dik oldalt. Nagyon jól össze van szedve mit hogyan, mennyivel lehet állítani, és milyen hatásai vannak.

(#607) dodopek válasza Aidan85 (#606) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a választ, elolvasom! :)

(#608) dodopek válasza dodopek (#607) üzenetére


dodopek
addikt

Elolvastam, de azt hiszem, hagyom inkább a fenébe. Jó lett volna az X4, de nem merem piszkálni.Nem értek hozzá, nem akarom megsütni a cuccot. Mag visszazár, és kicsit bánkódva, de élek boldogan X3 3400mhz-vel. Elég lesz az nekem mindenre...

Persze az igazán bosszantó az, amikor valami nem nem működik, hanem kételyeid vannak, hogy akkor ez most jó, vagy nem jó. Jobban örülnék, ha feloldás után rögtön kékhalál fogadott volna, vagy belefagy a primeba, mert akkor ugye tudja az ember, hogy gyagyás a 4. mag, és kész.De így, hogy egy hétig megy kifogástalanul, a prime is vigyorog,és a játékok sem problémáznak,és csak hetente-két hetente csinál egy hibát, így sokkal rosszabb...

(#609) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Meg tdjátok mondani, hogy miért nincs semmi beállítási lehetőség az M5A97 uefi biosának advanced/cpu config mappájában?

Köszi!

(#610) Aidan85 válasza dodopek (#609) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Amikor nincsenek feloldva a magok, akkor sincs beállítási lehetőség itt?

(#611) dodopek válasza Aidan85 (#610) üzenetére


dodopek
addikt

Fel vannak oldva.

(#612) dodopek válasza dodopek (#611) üzenetére


dodopek
addikt

Ja, most már értem a kérdést... Nem tudom, nem nézegettem a biost, mielőtt feloldottam a magot...

(#613) Aidan85 válasza dodopek (#612) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Csak egy tipp, de első körben erre gondolnék, mert az L3 Cache-t sem ismerte fel a BIOS meg az 1425 mV is soknak tűnik, amin 3,4-et megy a proci. Az én B60-asom 1275 mV-on megy, és megvannak a beállítási lehetőségek itt. Ezért gondolom, h ez a proci nem díjazza a magfeloldást, és ennek a következménye lehet.

[ Szerkesztve ]

(#614) dodopek válasza Aidan85 (#613) üzenetére


dodopek
addikt

Közben pár dolgot kipróbáltam. A magfeloldás nem befolyásolja az advanced mód beállításait, ellenben az AI tweaker menűben az offset/manual mód igen. Ha manual van, akkor nincs ott a beállítási lehetőség, és nem működik a c&q sem.
Ahogy visszaállítom offsetre, megjelennek a beállítások, és magától visszaveszi az órajelet is.
Neked van L3? És propus magos?

(#615) Aidan85 válasza dodopek (#614) üzenetére


Aidan85
aktív tag

jah nem, az enyém Deneb magos...
Ezt még nem vettem észre, h manual-on nem lehet állítani c&q-t, mondjuk lehet én kikapcsoltam c&q-t és utána raktam manual-ra nem is figyeltem anno... :)

(#616) dodopek válasza Aidan85 (#615) üzenetére


dodopek
addikt

Az enyém Propus, azért nincs benne L3...

(#617) Aidan85 válasza dodopek (#616) üzenetére


Aidan85
aktív tag

világos... hirtelen nem is gondoltam rá, h propus is lehet, csak megláttam a B60-at, és mondom innen valami hiányzik :))

(#618) Indiant


Indiant
addikt

(#619) Protein93


Protein93
csendes tag

Üdv olyan kérdésem lenne, hogy van egy m5a78l típusú lapom és melette egy fx 6100as proci de nemad vele képet, azonban 1 régebbi típusú procival igen.A biosa 0406 volt és fxet elvileg alap 0507től támogat.Nekem azt mondták h szar lehet alap vagy a proci ha nemad vele képet mert attól függetlenül h régebbi a bios még képet adnia kéne, csak a hardvereknek alacsonyabb fordulaton kéne működniük.Vélemény?

(#620) SP!T válasza Protein93 (#619) üzenetére


SP!T
addikt

0507 alatt be sem kapcsol tudtommal a gép, ha FX-et raksz bele. Viszont onnan és felette működnie kellene. BIOS reset?

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#621) sysrq válasza Protein93 (#619) üzenetére


sysrq
őstag

Rosszul mondták, tedd fel 1003-ast, biztos ami biztos alapon.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#622) SP!T válasza sysrq (#621) üzenetére


SP!T
addikt

M5A78L lapnál nincs 1003. 0507 a legfrissebb.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#623) sysrq válasza SP!T (#622) üzenetére


sysrq
őstag

Még az is lehet.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#624) ABee


ABee
tag

Sziasztok!

Az M5A97 PRO hoz kijött 1208-as BIOS-t próbálta már valaki? Vannak vele gondok?

(#625) Aidan85 válasza ABee (#624) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Te feltetted már? Jól működik?

(#626) Joczika válasza Aidan85 (#625) üzenetére


Joczika
csendes tag

szia

én felraktam,nàlam tökéletesen megy.

(#627) shagy


shagy
tag

Tudom h a moderátoroknak csípi a szemét, de muszáj, sürgős volna a válasz:

baromságot csináltam... az asusnak van egy programja ami csekkolja a procit akár 1mhzenként... sajnos addig ment míg le nem fagyott, viszont se kép se hang... remélem nem a proci feküdt le... van vmi billentyű amit bekapcsoláskor lenyomva tartva alapra állít mindent?
sajnos sürgős lenne a válasz... bár ezzel nem gyorsítok az ügyemen...
(alaplap asus m5a78L-M LX proci athlon x4 640)

- shagy

(#628) Aidan85 válasza shagy (#627) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Több lehetőség is van, ha kihúzod a tápot, és kiveszed az alaplapból a gomb elemet mondjuk 10 másodpercre, akkor az nullázza a BIOS beállításokat. Ugyanezt éred el a CMOS Clear jumperrel is, én az elemet szoktam kivenni... Van valami az indításoknál is, de se a metodikára, se arra nem emlékszem, hogy hol olvastam.

(#629) shagy válasza Aidan85 (#628) üzenetére


shagy
tag

köszkösz... te legalább tudtál objektíven hozzáállni a kérdéshez... én is gondoltam arra h gombelem, de nem találtam az alaplapon :O :DDD mint kiderült a videókártya takarta ki és ez a megoldás helyre is hozta, köszönöm szépen!! :R

- shagy

(#630) Aidan85 válasza shagy (#629) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szívesen, örülök, h sikerült! :)

(#631) Roxy


Roxy
tag

Hali. Mostansag keszulok havernak osszerakni egy izmosabb konfigot.
M5A99X EVO alaplap a befuto nalam egy FX6100 es procival.

Kerdesem az lenne, hogy a lap 0813 as biossal ismeri fel a procit. A mostani lapok milyen biossal jonnek alapbol? Mert nem tudok szerezni egy am3 as procit csak bios updatera. Vagy lehet biost updatelni proci nelkul is?

(#632) _csocso_ válasza Roxy (#631) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nekem 901-es van rajta, kora tavasszal vettem. valószínűleg a tied már újabb lesz. Egyébként nem tudsz frissíteni, csak ha van benne proci.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#633) Roxy válasza _csocso_ (#632) üzenetére


Roxy
tag

A kora tavasz megnyugtatonak tunik. Csakmar azzal vannak a mostaniak is.

(#634) Jules5 válasza _csocso_ (#632) üzenetére


Jules5
csendes tag

Bocsi, Nekem rémlik, hogy pendrive-ról is lehet frissíteni az ASUS bios-t, gépindítás után azonnal be kell lépni a biosba és utána kell frissíteni, erről láttam egy youtube videót is, csak már nem emlékszem a pontos linkre. Ha rákeresel biztosan meg is találod :C

üdv.

(#635) _csocso_ válasza Jules5 (#634) üzenetére


_csocso_
senior tag

Lehet, de akkor is kell bele proci amivel elindul a lap, és ha régi a bios nem biztos hogy az új procit felismeri, ez volt itt a fő probléma.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#636) Zsolt112


Zsolt112
tag

Üdv!
Haverom gépet újít ASUS M5A78L lap lesz benne.

Van vmi Biosban amit érdemes beállítani rajta? Gondolok olyanra mint hogy pl. giga p35 lapoknál érdemes volt manualra rakni a feszeket.

Nézegettem a kézikönyvét és ez az ami bios elég káosz nekem award után :) úgyhogy kicsit részletesen írjátok le. Vagy csak kicsomagolás után toljak neki egy load default configot esetleg előtte cmoscleart és kész?

Esetleg figyeljek még valamire?

(#637) Shing


Shing
őstag

Hello
Vettem egy Asus M5A97 alaplapot. AMD Phenom II X4 965 proci van benne. Az auto beállítások helyett miket javasolt beállítanom, hogy stabil legyen? Nem tudom, hogy most mennyire ok minden. RAM-nál már beállítottam manuálisan az ajánlott feszültséget, órajelet.

(#638) Aidan85 válasza Shing (#637) üzenetére


Aidan85
aktív tag

A RAM-on kívül én mindent Auto-n használok, és stabil a cucc... Ráadásul 4 magosított Phenom van benne.

(#639) Shing válasza Aidan85 (#638) üzenetére


Shing
őstag

Ok köszi. Én most vettem egy gépet ilyen lappal, első bekapcsoláskor rögtön feltűnt, hogy nagyon hangos. Fél perc alatt felmegy 45 fokra a proci és olyan 3800RPM körül forog a gyári ventije. Leszedtem a gép oldalát, úgy sem jobb. 1 házhűtő venti van még a gépben. Ennyire betesz neki a mostani hőség?

Másik probléma:
Windows 7 telepítéskor ilyen hibaüzenetet kapok a telepítés 4. lépésénél. "A Windows nem tudta beállítani az offline területi beállítások információit." 0x80FR000 hibakód. De van, hogy ezt le okézom és kék halált kapok. Kb. 5 próbálkozás után sikerült feltelepíteni a Win7-t aztán újraindítás után nem akart bebootolni! Az UEFI is lefagyott eddig legalább kétszer. Kékhalálozáskor van amikor valamilyen IRQ , ntfs.sys-re vagy csak komoly sérülés miatti leállítás üzenetet kapok. Frissítettem a biost, továbbra is rossz
Táp: Hipro HPE-450W
Videokártya: Ati Radeon HD6870
RAM: Patriot 4GB 1333Mhz CL9

(#640) Aidan85 válasza Shing (#639) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Na igen, első bekapcsolásnál lehet, a CPU ventilátor profilt kellene állítanod hozzá, de lehet, hogy utána is hangos lesz a gyári CPU hűtő, ilyen melegben főleg... Jelenleg nekem egy Alpenföhn Brocken van rajta, ami nem pörög 800-at...
Sztem a 45 fok a gyári hűtővel korrekt lehet ilyen időben... De esetleg a Milyen cpu hűtőt vegyek? topikban megmondják, mi lehet a normális hőfok.

Win telepítéshez sokat nem tudok hozzászólni, az sok minden lehet, akár a memóriát nem csípí, vagy aa modul nem úgy működik ahogy kéne, lehet táp is, legutóbbi emlékeim szerint a Hipro-kat mostanság nem dícsérik, de ezt meg a Melyik tápegységet vegyem? topikban meg tudják mondani neked. Vagy a Tápokról alaposan - mélyvíz topic-ban, hogy elég-e a 6870hez és a phenom-hoz. Esetleg, ha 1 helyről vetted a gépbe a cuccokat, akkor vissza az egészet gariba.

(#641) Shing válasza Aidan85 (#640) üzenetére


Shing
őstag

Köszi a segítséget ismét.
Végül valahogy megoldódott a telepítés. Megnéztem az alaplapon a hűtőbordákat elég forróak voltak. Bár még rajta tudtam tartani a kezem. A ventiket "turbo" módra állítottam, leállítottam a különböző integrált dolgokat (USB, hangkártya, LAN) az FSB-t pedig leszedtem 200-ról 180-ra.
Nem tudom, hogy valami tényleg melegedett-e, de most jó lett. Az új gépről írok. Mindent újra engedélyeztem, de amikor később a CPU-t is 200-ra állítottam, kaptam fél perc után egy kékhalált. Pedig még arra volt időm, hogy megnézzem a "Speccy" 48 fokot írt, szóval még korrekt. A cool n' quiet-et kéne aktiválni, mert látom h nem megy. De ez meg már a procis topicba talán...
Gariztatáson már én is gondolkodtam...

(#642) Aidan85 válasza Shing (#641) üzenetére


Aidan85
aktív tag

A C&Q elvileg az Advanced menü CPU Configuration rézében van, ott lehet engedélyezni. Az FSB az elég fura, h 200-on nem megy. :F Esetleg lehet ebben a cikkben találsz valami hasznosat.
Amúgy én az alaplapom telepítő CD-jéről felraktam az AI Suite II nevű progit, egész jól átlátható és lehet állítgatni benn a dolgokat...

(#643) Shing válasza Aidan85 (#642) üzenetére


Shing
őstag

Jó lett a Cool n' quiet. Pedig sztem nem csináltam semmit, na lehet hogy terhelve néztem az előbb és azért volt fent az órajel. Most, hogy beleolvastam a cikkbe rögtön eszembe jutott, hogy a memória is lehet ludas, mert ilyenkor annak is lejjebb megy az órajele. Az nem bírná a saját órajelét? Na majd tesztelgetek. De biztos, hogy valami user error dolog van.

(#644) Shing válasza Shing (#643) üzenetére


Shing
őstag

Most már minden jól működik. A memória időzítései lehettek(v. lehetnek) rosszul belőve. Command rate-t 1T-ről 2T-re állítottam és jó lett...

(#645) mboyvt00


mboyvt00
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy az Asus M5A78L LE lap bírná-e a Corsair XMS3 8GB 2000MHz DDR3 memória kit (2 x 4GB) ramot?

(#646) _csocso_ válasza mboyvt00 (#645) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A lap támogatott memóriáinak listájában ( QVL ) nincs benne, ettől függetlenül működhet, de könnyen lehet, hogy a procid memóriavezérlője nem tudja majd meghajtani. A saját véleményem pedig az, hogy 1600-as memóriánál fölösleges gyorsabbat venni, nem nyersz vele semmit, csak tesztekben, valós felhasználásban nem. Fölösleges pénzkidobás. Sztem elég akár egy Kingston 1600 HyperX is.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#647) mboyvt00 válasza _csocso_ (#646) üzenetére


mboyvt00
csendes tag

Köszi szépen a válaszod :) amúgy egy fx 6200-as procit gondoltam hozzá

(#648) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
M5A97 deszkám van.Az Uefiben (vagy bárhol) be lehet valahogy állítani, hogy billentyűzetről induljon a gép? Mert nem találtam ilyen opciót...
Köszi!

(#649) _csocso_ válasza dodopek (#648) üzenetére


_csocso_
senior tag

Billentyűről akarod bekapcsolni, ha jól értem?

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#650) _csocso_ válasza _csocso_ (#649) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szerintem ilyesmi nincs a mai gépeken, talán nagyon régen a Pentium előtti időkben lehetett. Megnéztem én is a bios-ban de nem találtam.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.