Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) barnaki válasza Kunsztler (#450) üzenetére


barnaki
aktív tag

köszi szépen a segítséget :R

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#452) Kunsztler válasza barnaki (#451) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szívesen máskor is :)

Nexus 5

(#453) Hunyika2 válasza Shurycen (#448) üzenetére


Hunyika2
tag

:) hát azért a tied picit erősebb :)

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#454) szente80


szente80
aktív tag

Én azt szeretném kérdezni hogy van most jelenleg egy sata2-es SSD-m amit cserélek Sata3-ra,M5A99X-evo lapban csak csere vissza kötöm és már sata3-ként kezeli vagy mást is kell tennem hozzá?

(#455) fetyka2 válasza szente80 (#454) üzenetére


fetyka2
csendes tag

Ha SATA2-es az SSD-ed vagy a HDD-ed akkor szerintem SATA 2-nek veszi, ha hármas akkor automatikusan 3-nak. Ennyi.

fetyka

(#456) fetyka2


fetyka2
csendes tag

Ki tudja, melyiknek higgyek? Az ASUS lapnak a szoftvere által mutatott hőmérsékletnek vagy a Core Temp szoftver által mutatott 10C-vel kevesebb hőmérsékletnek?

fetyka

(#457) Danndi válasza fetyka2 (#456) üzenetére


Danndi
tag

szerintem a lapnak van igaza nem a szoftvernek ;)

(#458) szente80


szente80
aktív tag

Más nem tapasztalta hogy hogy kicsit jobban meghúzva a procit ciceregnek a kondik?Mi a fene ez?Rossz a lap vagy ez ilyen?Még soha egyik lapomnál (M4a88TD-V evo,M2N-E) se hallotam ezt.

(#459) Hunyika2 válasza szente80 (#458) üzenetére


Hunyika2
tag

én eddig 4 ghzig húztam max, de nem halottam semmit...

ez nagyon hangos dolog, vagy fülelni kell?

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#460) Kunsztler válasza Hunyika2 (#459) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Milyen hűtőd van? :)

Nexus 5

(#461) Hunyika2 válasza Kunsztler (#460) üzenetére


Hunyika2
tag

AC Freezer 64 pro

nem egy nagy ágyú, de azért jó :D

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#462) Kunsztler válasza Hunyika2 (#461) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Cooler TX3-as nekem azt írta Reset fórumtárs 3600-ig menjek vele az a egészséges :)

Nexus 5

(#463) Hunyika2 válasza Kunsztler (#462) üzenetére


Hunyika2
tag

nem vagyok otthon a hűtőkben, ezt 2500ért vettem, annyit megért, több mint fél kil, 6 réz cső és 1800rpm, a max :D szóval nagyon halk, halkabb a gépem, mint barátnőm laptopja :D

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#464) Kunsztler válasza Hunyika2 (#463) üzenetére


Kunsztler
senior tag

:D

A 2-hűtő hasonló teljesítménybe :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#465) Hunyika2 válasza Kunsztler (#464) üzenetére


Hunyika2
tag

:)
akkor sok sikert a vásárláshoz, megéri egy rendes hűtőt venni, durván más a teljesítmény :D

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#466) Kunsztler válasza Hunyika2 (#465) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Én nem akarok venni hűtőt elég ez nekem 3600-ig húzhatnám nagyon sokáig is de ennyi elég :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#467) Hunyika2 válasza Kunsztler (#466) üzenetére


Hunyika2
tag

de hát neked jó hűtőd van :D

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#468) Hunyika2


Hunyika2
tag

Azt megtudnátok mondani, h hol tudok elérni admint, vagy hol lehet jól lehúzni egy felhasználót!

mert eléggé megsértett egy tag, aki azért kurva anyázik, mert nem reagáltam arra, h ő steam accot árul!

egyértelmű volt, h miután elmondta, h nem dobozos a játék, hanem acc, nem fogom megvenni!!!

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#469) Kunsztler válasza Hunyika2 (#468) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Tessék! :)

Nexus 5

(#470) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok 990evo lapom van, s az akkori új biossal ment a memória
1600 kül lefagyott ( 4.x )

Ellenben haaználja valaki a sata2es slotokat? 2 db DVD író van rákötv de ha mind2vel írnék visszaesik a sebessegük ~4xre :(

Próbáltam má minden drivert de nem nagyon javult a helyzet:(

Valakinek valami ötlete?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#471) Peetyaa


Peetyaa
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy asus m5a78l le alaplapom, beleteszem a procit, és itt kezdődik a is a probléma... Két helyre tudom dugni a proci ventilátor dugóját, ha az alsóra dugom akkor CPU Fan error és nem tudok csinálni semmit, max F1-et nyomogatni amire ujra, és ujra kidobja a hiba üzenetet. Ha a ram fölöttibe dugom, akkor elindul és megy is a gép, de nem változik a fordulat, és játék közbe eléggé melegszik a processzor! Várom a tanácsokat. :R

(#472) kleinguru válasza Peetyaa (#471) üzenetére


kleinguru
addikt

Biosba kellene beállítani, hogy A legyen aktív a cool&quit és tudsz a cpu fannak elvileg level szinteket állítani, ha ez nem akkor B ignore állapotba állítás a cpu fan monitor részt és nem kell F1-et nyomogatni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#473) Peetyaa válasza kleinguru (#472) üzenetére


Peetyaa
tag

Letiltottam de úgy se indul. Levele szintekkel meg ugyan úgy csak egy fordulatot tudok beállítani. Jó lenne ha automatán állítgatná magának a fordulatot. Egyébként még annyi hogy se aida64 se everest nem látja a cpu hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

(#474) kleinguru válasza Peetyaa (#473) üzenetére


kleinguru
addikt

letiltottad a cpu fan monitorozást és nem indul?

akkor próbáld az A tervet:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#475) Peetyaa válasza kleinguru (#474) üzenetére


Peetyaa
tag

Próbáltam de úgy sem. Kiegészítettem előző hsz-t.

(#476) Kunsztler válasza Peetyaa (#475) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Bios update? :)

Nexus 5

(#477) Peetyaa válasza Kunsztler (#476) üzenetére


Peetyaa
tag

Azt meg még nem soha nem csináltam, és félek hogy több kárt csinálok mint hasznot... :F

(#478) kleinguru válasza Kunsztler (#476) üzenetére


kleinguru
addikt

Jah, kb nekem is ez az utolsó ötletem:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#479) Peetyaa válasza kleinguru (#478) üzenetére


Peetyaa
tag

Holnap megnézetem haverommal. Azért köszönöm a türelmed, és a segítséged.

(#480) Kunsztler válasza Peetyaa (#479) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szívesen megcsinálom neked a bios updatét ha Budapesti vagy :)

Nexus 5

(#481) Peetyaa válasza Kunsztler (#480) üzenetére


Peetyaa
tag

Balaton kicsit odébb van, de köszönöm a felajánlást. :)

(#482) kleinguru válasza Peetyaa (#481) üzenetére


kleinguru
addikt

Sok sikert:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#483) Hunyika2 válasza Peetyaa (#481) üzenetére


Hunyika2
tag

Hol a balcsin? mert ha a közelben, akkor tudok segíteni :)

Fonyódi vagyok :D

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#484) gerbil00


gerbil00
csendes tag

Sziasztok

Mai napon erkezett meg az aus M5A99xEVO alaplapom, egy phenom II x4 960T-vel + Kingston 8GB 1600MHz CL9 (Kit of 2) HyperX Genesis. volt egy Gigabyte GTS 250OC amit bele is raktam (eddig tokeletesen uzemelt). az elejen minden rendben ment. probaltam elinditani a regi windows7emet a regi samsung HD753LJ winyomrol az automatan felajanlott windows javitasa menuvel. persze nem tudta javitani. nah mondom egyefene,menjen ra egy friss Win7. a gond itt kezdodott. a dvdrol elindult windows installba szetesik a kep(csikos lesz). az eger mozog, a menuket lehet kattintani, de az egesz kep szet van esve. azota a automata javitoban is szetesik a kep.
https://plus.google.com/photos/110234977167393114674/albums/5686832077050837585
(bocs a szar linkert de jelenleg a kepfeltoltes itt nem elerheto0
biosban minden ok a keppel, bootnal a ledek nem villognak, bios frissites megvolt 0901re. jah a monitor egy honapos samsung 24" SA350(eddig nem volt problema)
egesz gep ujraszetszed-ujraosszerak megvolt. a ramok 1333 futnak meg alap beallitassal.
a tapom egy 410-es syrtec. nem lenne eleg? de mar lehuzgaltam rola mindent hogy ne egyen sokat. (nincs plusz winyo,nincs plusz hutes)

Segitsetek! Kifogytam az otletekbol :(

(bocs az ekezetek hianyaert,de sogornom angol laptopjara kenyszerultem)

(#485) kleinguru válasza gerbil00 (#484) üzenetére


kleinguru
addikt

Próbáld meg a Vga-t kicserélni valami másra, vagy szedd szét és rakd össze újra:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#486) Peetyaa válasza Hunyika2 (#483) üzenetére


Peetyaa
tag

Balatonfüred... Előző gépem igen csak régi darabnak számított, meg is adta magát az alaplap 6 év után, most a pénztárcámhoz képest próbáltam össze rakni a ezt a konfigot: alaplap: asus m5a78l-le, proci: amd athlon II X4 970 Black Edition, Ram:2*2 giga kingmax ddr3 1333Mhz, videókari: sapphire radeon 5670 ddr5 1giga, plusz egy sata dvd író, plusz egy ata dvd olvasó, western digital 500giga sata 2 wincsi, plusz egy 160-as atás samsung winyó, Deer táp ( tudom sokak szerint "szart" se ér, de nekem 6 éve megy probléma nélkül, ahogy lesz pénz lecserélem mielőtt végképp elöregedne.) Problémáim: Össze raktam a gépet, de nem megy a hdd led, gondolom rossz helyre dugtam, a gépnek bármilyen problémája van nem sípol, gondolom azt a kábelt is rossz helyre dugtam.... Hangkártya se működik a legtökéletesebben, mert előző alaplapon a házimozi 20as hangerőn már szét vitte a házat, ezt meg 20ason kezdem hallani. A CPU-nak két foglalata van, egyikbe megy, de állandó fordulatszámon, másikon CPU Fan error hibaüzenettel megáll, és vagy megy a két winyó plusz a két dvd meghajtó, de egyszerre mind a négy cseszik menni... És még sorolhatnám, de egy hetes szenvedés után, belefáradtam. Nem vagyok egy gép guru, viszont sík hülye se, ez most kifogott rajtam... Lehet úgy is fogalmazni hogy már nem is érdekel. (Bár ez kamu duma) Legtöbb helyen bios frissítést ajánlanak, viszont ahogy azt előzőleg is írtam, még nem csináltam, és nem is szeretnék hülyeséget csinálni. Hdd let stb.. hogy rossz helyre van dugva nem lényeg mert megnézem alaplap könyvét, és korrigálom a problémát, viszont ami nem megy azt nem kell erőltetni... Gondolom én. És akkor most jönne a kérdés: Lehetséges hogy a 2 winyó, illetve a két dvd meghajtó pont kimeríti a 400-as Deer tápot? Asus.hu oldalon csak egyel újabb bios van, mint ami jelen esetben a gépen telepítve van, nem tudom mennyire lehet megoldás... Na de inkább befogom, szerintem bőven sokat is írtam, ha valaki tud segítsen mert MEGŐRÜLÖK!!!

(#487) Hunyika2 válasza Peetyaa (#486) üzenetére


Hunyika2
tag

hát füred pont a másik oldalon van! oda nem tudok elmenni, meg hát neked sem érné meg fonyódig eljönni :P

a pata hardverekkel nem érdemes foglalkoznod, mert valamilyen oknál fogva az új alaplapok még ha van is rajta ilyen csatlakozó két hw-t nem is hajlandók egy ide kábelről elindítani, öcsémnél is voltak ilyen gondok az asus commando lapjánál, lecseréltem neki szépen mindent satára és már megy is szépen :D

a cpu-nál meg jó lenne tudni, h milyen hűtőről van szó...

lehet leírtad már, de nem olvastam vissza :$

amúgy egy cpu táp van, az egyik amit te mondasz az chasis fan lesz!

megnéztem a rajzot és a memória feletti a cpufan!

szóval mindenképpen abba kell beleraknod!

most kb ennyit tudtam segíteni!

esetleg ezt próbáld még meg: CPU-Q fan function [enabled] és a standard beállítás a cpu fan mode menü alatt

jah és a tápot tényleg hamar cseréld le! nekem van egy olcsó tápom, ami talán valamivel jobb mint a tied, de ez most nem az üzlet része :P

[ Szerkesztve ]

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#488) gerbil00 válasza kleinguru (#485) üzenetére


gerbil00
csendes tag

ejszaka nincs keznel masik videokari :) osszedugtam HDMI kabellel es ugy jo a kep. meglepo. pedig a sima kabelt is a monitorhoz kaptam. most megy ra az uj windows. nagyon kivancsi vagyok mi lesz a vege

(#489) kleinguru válasza gerbil00 (#488) üzenetére


kleinguru
addikt

De legalább működik:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#490) gerbil00 válasza kleinguru (#489) üzenetére


gerbil00
csendes tag

megvan az uj windows. hdmi kabellel kb. 10 perc alapjarat utan ujraindul. d-subbal a windows bejelentkezesnel ujraindul a gep allandoan. a videokari a regi alaplapban (m2n-sli+athlonX2 4800) megy siman. mi lehet? kicsi a tap (410) az uj cuccokhoz?

(#491) kleinguru válasza gerbil00 (#490) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom mi baja lehet...

Valószínűleg vga, ha akábelek között is válogat, próbáld ki egy másik gépben:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#492) Danndi válasza gerbil00 (#490) üzenetére


Danndi
tag

nem tudom milyen márkájú a tápod, de ha nem noname és márkás akkor is jó esetben a 410ből lead 360wattot max, ha meg valami kis névtelen akkor jó ha 320-340-et, de lehet még így is sokat mondok... mielőtt bármit cserélsz, próbálj meg szerezni (kérj kölcsön) legalább egy 500wattos noname tápot, vagy valami márkás 450-est, és próbáld meg úgy!

jut eszembe ha van frissebb bios azt is meg lehet próbálni, bár instabil gépen elég kockázatos...

[ Szerkesztve ]

(#493) kleinguru válasza Danndi (#492) üzenetére


kleinguru
addikt

A bisoa a legfrissebb, az a konfig, meg szinte nem eszik semmit, ha full loadon eszik 300W akkor sokat mondtam:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#494) Danndi válasza kleinguru (#493) üzenetére


Danndi
tag

hmm jogos... memtest?

(#495) kleinguru válasza Danndi (#494) üzenetére


kleinguru
addikt

szerintem attól csak fagyna a kép, nem lenne baja a videó megjelenítésnek:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#496) gerbil00 válasza Danndi (#492) üzenetére


gerbil00
csendes tag

megoldodni latszik a problema. havernal 550es chieftec tappal gyonyoruen megy. tereheltuk is mindenfele tesztelovel, semmi hiba. kiprobaltunk a regi tappal egy nem full HD-s monitort, az elso bonyolultabb 3D muveletnel megfagyott, ujraindult. keves a tap. jah es a "kedves" tapom (syrtec 410) halabol megsutottel a kisebb samsung200as winyomat az osszes biztonsagi mentessel. zarlatos lett valamelyik csatlakozoja, ha benne van a gepben, el se indul semmi.

(#497) kleinguru válasza gerbil00 (#496) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem a táp lett kicsi, mert az nem az, hanem a táp lett sz*r, mart az:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#498) Danndi válasza gerbil00 (#496) üzenetére


Danndi
tag

Ha tápot veszel van egy ph-s táp táblázat, innen könnyen ki lehet választani a megfelelőt, ami akár nincs is horror áron...

(#499) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

jmicron jmb36x controller 1.17.63

jmicron jmb36x controller 1.17.63-ESata

Melyiket kell letöltenem?

Asus M5A99X EVO lapom van

Nexus 5

(#500) Matamata


Matamata
aktív tag

Karácsonyra meglepetem magam egy M5A97 PRO lappal.
A 0902-es uefi frissítés után csak a cpu hibajelző led világít rajta.
Elvileg ugyanez a problémám [link] és sajnos a CLRTC nem használ. Szerintetek van valami más megoldás, vagy küldjem vissza? Mert számtech boltban lehet át tudnák programozni jó pénzért, de nincs kedvem erre költeni és másik procim sincs, amit esetleg felismerne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.