Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) reset válasza Milka 78 (#200) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Megnéztem az M5A99X EVO-n / CM-HTX3-as hűtővel. Nálam 41C° fokról indult, a 7. percben elérte a 49C° fokot - ahonnan már nem emelkedett tovább. (szobahő 25 C° körül) Most CM 212+ hűtő van rajta, majd megnézem azzal is...Néztem a másik deszkámon (Asus M4A89TD PRO) ott is...ugyanúgy "fölmegy". Sztem 60 C° alatt nem gáz...

Egyébként valaki itt már bedobta ezt a témát...

(#202) reset


reset
senior tag

...No megnéztem a 212+ CPU hűtővel is.
Szobahő: szűk 25 C°
Teszt időtartama: 6 perc (nem láttam a hosszabb időtartamnak értelmét, kb. a 3. perc környékén növekedett 1 C° fokkal a CPU-maghő...)
CPU start: 40 C° / venti: 1000 rpm
MB start: 34 C°

CPU stop: 41 C° / venti: 1010 rpm
MB stop: 34 C°

Egy biztos: a 212+ azért jóval erősebb a HTX3-nál...

Ja, a HTX-3-mal vagy 3 hete néztem, akkor még az volt a procin...

[ Szerkesztve ]

(#203) Borokafa


Borokafa
őstag

Megérkezett új 5k-s Sempron140, ez megy szépen 2maggal :DD
Most keresem az üzemi órajelét ;]

[ Szerkesztve ]

(#204) Milka 78 válasza reset (#202) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez jó hír.Nálunk 4 B50-essel(970 Extreme3) a kollégának 58 fok körül tetőzött(és nem ő az eggyetlen).Az iponos topickban volt egy x6-ossal+Asus9xx-es lappal hasonló,de remélhetőleg egyedi eset vs. user error.

Borokafa: A fenti kérdéssel kapcsolatban...néz légyszi egy uefi-s hőfokot.Minél több lap és tapasztalat annál tisztább a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

(#205) sysrq válasza Borokafa (#203) üzenetére


sysrq
őstag

Az előzőt tényleg megreccsentetted? Azt hittem vicc.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#206) Borokafa válasza Milka 78 (#204) üzenetére


Borokafa
őstag

A múltkor már néztem valakinek, nem volt magas. Bár az én hűtésemmel megette volna a fene. :) Amúgy 39C° volt úgy 5-6 perc után

(#207) Borokafa válasza sysrq (#205) üzenetére


Borokafa
őstag

Nem volt vicc, a 190-es hsz-ben látható értékek alatt halt meg, nyomtam egy printscreent utána jött egy kék és többé nem indult. Használtan jött előáletét nem ismerem.
A mostani épp tesztelés alatt áll, egész jól megy 2maggal :D

(#208) Borokafa válasza Milka 78 (#204) üzenetére


Borokafa
őstag

Most 2maggal melegebb, 45C°, de ilyenkor még ugye nincs energiagazdálkodás

(#209) Borokafa


Borokafa
őstag

Egyenlőre ennyi jött össze:

(#210) Milka 78 válasza Borokafa (#208) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem.Akkor nálad van némi melegedés,de közel sem akkora mint a fent említett esetben.Mellékesen az alábbi beállításoknál jött ez a hőfok?Azért a sok kérdés,mert a kolléga 970 extr3 elhalt,de mivel csere példányt nem tudnak adni,így más gyártó utánn kell nézni és most ösznépi adatgyűjtésbe fogtunk,hogy mi a tuti vétel...

(#211) Borokafa válasza Milka 78 (#210) üzenetére


Borokafa
őstag

Ezzel (vagy magasabbal) mert közben kerestem a stabil beállítást és folyamatosan vettem vissza az órajelet míg prime stabil nem lett. Stabil lap eddig nem volt vele semmi nyűg

[ Szerkesztve ]

(#212) reset válasza Borokafa (#203) üzenetére


reset
senior tag

Csak óvatosan :K

Milka #204 Ezek az értékek nálam is tuningos beállításokkal jöttek / CPU 3.6 GHz körül...NB 2400

[ Szerkesztve ]

(#213) Borokafa válasza reset (#212) üzenetére


Borokafa
őstag

Hadd hulljon a férgese :DDD

[ Szerkesztve ]

(#214) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szuper!Köszi srácok! :R

(#215) depzoo


depzoo
tag

sziasztok!

asus m5a97 pro lapot néztem ki magamnak, mik a visszajelzések? időálló lesz a cucc? x6 1090t-vel jól húzgálható?

igazi kérdésem: jövőállóság miatt 1600-os ramokat szeretnék, elindul vele a gép ezzel a procival? milyen bugokra kell számítani? van esélyem visszaosztani vagy csak fütyül vele?

valaki ha kicsit kioktatna hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#216) mrbig25 válasza depzoo (#215) üzenetére


mrbig25
őstag

Természetesen elindul vele a gép.
Attól hogy 1600MHz-es a RAM, még 99%, hogy alapból JEDEC szabványon fogja futtatni az alaplap (1333 - CL9@1.5V), ezért az 1600MHz-et és az ehhez tartozó időzítéseket és feszültséget Neked kell beállítani. (de tudomásom szerint ez az összes lapnál így van)
Szóval nem kell félned, menni fog rendesen.

[ Szerkesztve ]

...

(#217) r9550


r9550
senior tag

rég nem irtam már ide de megoldódott a cpu fan problémám nem frissítettem bioszt meg semmi csak vettem egy gépházat beleraktam és azóta tökéletes :DD lassan eljön az am3+ ideje mindjárt itt a bull

(#218) Borokafa válasza r9550 (#217) üzenetére


Borokafa
őstag

Aztán mire elérkezne a beharangozott megjelenés megint eltolják..... :)

[ Szerkesztve ]

(#219) r9550 válasza Borokafa (#218) üzenetére


r9550
senior tag

mindig a cél lobogjon a szemed előtt :DDD

még norm ramom sincs de cl6-os 1600-as gskillt néztem ki szerintetek megfelelő lenne a célra? 17k ára van

[ Szerkesztve ]

(#220) sysrq válasza depzoo (#215) üzenetére


sysrq
őstag

Szia. Nekem ez a kombo van, nincs vele gond, megveheted.
Az időtálló az mit jelent? Egy évet biztosan (?).

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#221) Archer válasza depzoo (#215) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem az 1090-el ha kicsit megrángatod és nincsenek extrém igényeid, úgy 2 évet még bőven el lehet vele karistolni.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#222) Borokafa válasza r9550 (#219) üzenetére


Borokafa
őstag

Már olyan híreket is hallani, hogy decemberbe kerül kereskedelmi forgalomba.
Addig azért valahogy kibírom az Sempron X2-vel
A lehető legolcsóbb ramot használom, 1333-as Hynixet. Simán használható 1800-ig

(#223) reset válasza Borokafa (#222) üzenetére


reset
senior tag

A mikulás fogja hozni :DDD

(#224) szacsee válasza reset (#112) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vettem egy SB kétmagos cerkát. Nyomunk egy bench-et clock to clock? :D

(#225) reset válasza szacsee (#224) üzenetére


reset
senior tag

Nyomhatunk...Cinebench jó? Csak majd másik BIOS-szal, mert most low-on hajtok...

(#226) r9550 válasza Borokafa (#222) üzenetére


r9550
senior tag

december is q4 végülis engem a ram órajel nemnagyon izgat de az a cl nagyon tetszik :D de lehet dominator gt lesz

(#227) Borokafa válasza r9550 (#226) üzenetére


Borokafa
őstag

A lényeg az lesz szerintem, hogy milyenre sikerült a bull memória vezérlője. Jelenleg ugyanolyan mem. beállítások mellett az intelé sokkal gyorsabb.

(#228) r9550 válasza Borokafa (#227) üzenetére


r9550
senior tag

na jah :DD 11k write vs 25k write kb

(#229) Borokafa


Borokafa
őstag

Mivel SSD-m mostanában nem lesz :O dobtam össze egy raid-et, hogy kicsit fürgébb legyen a rendszerem, hát bizony, fürgébb is lett

[ Szerkesztve ]

(#230) dobost válasza Borokafa (#229) üzenetére


dobost
senior tag

Szép számok... :C
Windows betöltésében, általános munkálatokban is érzed a gyorsulást?
Én is gondolkodtam RAID 0-n...

(#231) Borokafa válasza dobost (#230) üzenetére


Borokafa
őstag

A betöltésben nem annyira, máshol viszont észrevehető a gyorsulás.
A WD black volt előtte....

(#232) kucseranor


kucseranor
tag

Üdv!

Olvasgattam a melegedéssel kapcsolatos problémákat. M5A97 Pro-m van egy 955-tel. Régi lapokkal sosem ment 42-43 fok fölé még nyáron sem, ezzel pedig lazán 38 indulásnál. Biost frissítettem. A másik probléma a ramokkal van 2*2 GB OCZ Gold 2000-es, de már 1600-nál sem indul a gép. Valakinek ötlet?

(#233) r9550 válasza kucseranor (#232) üzenetére


r9550
senior tag

a lap biosa lehet magasra álítja be a proci feszültségét kézzel állítsd be szerintem a ramokkal nemnagyon lehet mit kezdeni mert ha jól olvastam 1600-al mindenkinek gondja van vagy volt

(#234) Shurycen válasza Shurycen (#198) üzenetére


Shurycen
tag

Szia!

Elvégeztem az általad leírt beállításokat a rendszer tökéletesen megy a ramok most végre 1600-on és 8-8-8-24-es időzítéssel de gondolom egy ilyen cpu-nak nem 3400 mhz a teteje szóval a kérdésem az volna hogy mi mivel van összefüggésben? emelnem kell a szorzót amíg meg stabilan de ha már nem akkor a CPU Offset Voltage-en kellene emelnem? de mégis mennyit? szóval szeretném kihozni a 3800-4000mhz körüli szintet de nem szeretném megfőzni a gépet :)

(#235) Shurycen válasza Shurycen (#234) üzenetére


Shurycen
tag

Közben baki csúszott az írásomba természetesen nem magamnak hanem reset-kollégának szerettem volna írni :)

(#236) reset válasza r9550 (#233) üzenetére


reset
senior tag

Nekem 1600-as OCZ RAM-ok mennek a kezdettől 1600-on...Eddig még nem prüszkölt semmilyen beállítással.

Shurycen A CPU szorzót állítsd 19-re, a CPU Offset legyen pluszos - ott emelj neki vagy 5 fokozatot....arra ügyelj, hogy tartósan ne használd 1,425 fölött / inkább 1,4 alatt hangyányival... :K

[ Szerkesztve ]

(#237) reset válasza Shurycen (#234) üzenetére


reset
senior tag

Ha jelenleg 3400 MHz-en megy a procid, akkor előbb 18-ra emeld a szorzót! Ehhez valószínű elég lesz a CPU offset + első fokozata is. Ha ezzel stabil, akkor a 18,5 szorzóval...19-es szorzóval mehetsz följebb / a CPU-feszültségen is toljál mindig - de maradj 1,4 V alatt! . A 19-es szorzó helyett kipróbálhatod a 18-as szorzót 210-es ref.clockkal! Figyelj, mert a ref.clock emelése "húzza" maga után az NB/RAM órajeleket is! Itt korrigálj, ha szükséges! NB-t nyugodtan veheted 2400-ra, (CPU/NB Offset voltage legyen + fokozatok elején) a HT maradjon 2000-en!

[ Szerkesztve ]

(#238) Borokafa válasza r9550 (#233) üzenetére


Borokafa
őstag

Valószínűleg vannak olyan ramocskák amiket az átlagnál jobban szerethet, mert nálam az 1333-as Hynix-ek szépen mennek alapfeszen 1720MHz-en

(#232) kucseranor
Kucseranor kollégát szeretném megnyugtatni, nálam is 38C°-al indul a hőmérséklet, de ez szerintem teljesen rendben van.
A memória manuális 1600-as beállítsa esetén előfordulhat, hogy az időzítéseken manuálisan módosítani (lazítani) kell.

(#239) Borokafa


Borokafa
őstag

A memória:

(#240) reset válasza Shurycen (#234) üzenetére


reset
senior tag

CPU 3.6 GHz - beállítások

[ Szerkesztve ]

(#241) Archer válasza reset (#240) üzenetére


Archer
őstag

Ilyen alacsony fesszel bírja a lap CPU/NB-nél 2400MHz-et? Nem fagy, semmi?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#242) Shurycen válasza reset (#240) üzenetére


Shurycen
tag

Köszönöm, Kipróbálom bár nem tudom miért de azt hiszem ilyen beállítások mellet az everest 100%-terhelés mellett úgy 5 perc után 63C-ra ment a cpu hőmérsékletem pedig a zypang 2 elvileg nem rossz!? :)

(#243) reset válasza Archer (#241) üzenetére


reset
senior tag

3DM 06/Cinebench/Aida RAM-teszt/ 10 perc Prime95 próba volt vele...2600 is megy 1.1 alatt.

(#244) reset


reset
senior tag

Itt sincsenek 2400-2600 környékén nagy feszek - mondjuk 1.025-től kicsit többet látok. Most játszottam 2 ó. hosszat Bf 2142-őt, azt is bírta.

[ Szerkesztve ]

(#245) Milka 78 válasza Shurycen (#242) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért a Zipang 2-essel csak csínján a feszelésnek.Nem egy dúvad tuning hűtő.Inkább egy Mugen2 vs.Yasya felállás való az ilyen feladathoz.Az Everst alatt 63 fokot mutat akkor a prime-ot meg kis e próbáld,mert ott még több lenne.

(#246) Milka 78 válasza Milka 78 (#245) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Helyesbítenék :B Azért ennyire nem gyenge az a hűtő.Elég irreális az a hőfok,lehet újra kéne pasztázni,de minden esetre meg kéne mozgatni,mert valami ott nem gömbölyű.Elméletileg a hűtődnek(1.4v körül is vígan kéne hűtenie.Nézd meg jól van e felfogatva,mert sokan panaszkodtak a felfogatására.

(#247) Borokafa válasza reset (#244) üzenetére


Borokafa
őstag

Nah, én is tudtam lényegesen csökkenteni a feszeket. (CPUNB és memória)
De Offset- módban a legkisebb lépcsőben is annyit vesz le a proci feszből , hogy nem stabil a 3,7GHz, így az maradt auton úgyis működik a C&Q. Amúgy manualban 1,38V is elég volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#248) reset válasza Borokafa (#247) üzenetére


reset
senior tag

Neki 1.264 - en tudja a 3.6-ot a 955BE - egyszer kipróbálom én is, mit tud 1.3 V. alatt...

(#249) Archer válasza reset (#243) üzenetére


Archer
őstag

Na ezt én is kipróbálom.

Zipang 2: 1,35V-on lazán le kéne hűtenie normális hőmérsékletre, ott valami bibi lesz, vagy nem érintkezik megfelelően a procival vagy a házhűtés nem okés de valaminek lennie kell.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#250) reset


reset
senior tag

Megnéztem kíváncsiságból, a C'N'Q pontosan mennyit farag egy adott beállításnál a lapomon.
Jelenleg a BIOS-ban a CPU Offset Voltage = mínusz: -0.037500. Az X4955BE gyárilag 1.425 V. Ha a lap nagyon okés, akkor terhelés alatt, tuning nélkül ennyit adna a procinak.
Mivel én az offset móddal ebből "levonok" 0.037500-at, 1.3875 V értéket kellene kapjak. Ettől kicsit többet levesz, a kapott érték: 1.356 V terhelés alatt / 0.984 V sima, mezei netezés közben.

Archer Taposs a fékre! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.