Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Jester01 válasza Motaba78 (#1099) üzenetére


Jester01
veterán

Írtam, hogy LLC-t már állítottam :O
Igaz, csak 50%-ra nyomtam még fel.

Jester

(#1102) Motaba78 válasza Neil Watts (#1100) üzenetére


Motaba78
őstag

csinálsz egy bootolható pendrive-ot, rámásolod a firm-öt,
ha az megvan kikapcsolod a géped, lehúzol minden vinyót ha több van, csak az maradjon csatlakoztatva amire megakarod csinálni (jó firm-öt szedjél le),
pendrive bedug, biosban beállítod az usb bootot, mentesz, kilépsz biosból ekkor újraindul a gép
ha mindent jól csináltál, usbról bebootolsz,
futtatod a firm-öt tartalmazó fájlt, miután kiírta, hogy succesfully KIKAPCSOLOD A GÉPET, mikor leállt eltávolítod a pendrive-ot, minden vinyót visszacsatlakoztatsz.

Elméletileg ennyi lenne a gyári leírás alapján

bennem is bennem van a félsz, de holnap megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

(#1103) Neil Watts válasza Motaba78 (#1102) üzenetére


Neil Watts
veterán

Rendben, várom tapasztalataidat. :)

Már csak egy kérdésem maradt: Miután update sucessfully lett utána kinyomhatom a bekapcsológomb megnyomásával a gépet? Eléggé hihetetlen ez nekem egy ilyen művelet után... :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1104) enyem01


enyem01
csendes tag

Sziasztok!
Most neveztem be egy ilyen [lap]-ra! Olyan problémám lenne hogy van egy ős régi HDD-m (samsung hd250hj ata device) ,a régi lapommal tökéletesen ment. Na de mióta lap csere történt csinál érdekes dolgokat, újra indul néha magától a HDD! Mivel ssd-ről megy a rendszer nem érzem meg hogy újra indul.. egyszerűen csak hallom a hangot mikor resetel. Ez mitől lehet? a Bios a legfrissebb!

(#1105) enyem01


enyem01
csendes tag

Az elözőt kiegészitve: hardverapro.hu/dl/upc/2013-02/11/423072_xz2pdsnz7plocqoz_nevtelen.jpg Nem ertem azt a 120fokot XD

(#1106) Beretvás


Beretvás
addikt

Lehet mégis javított az új bios valamit? Még egyenlőre stabil az oc "kopp kopp" és már 19% nál tartok tűrhető fesz mellett. Fene sem tud elmenni ezen a retek deszkán.. Ha tényleg stabil lesz bepróbálkozom 3,9 el is..

[ Szerkesztve ]

(#1107) Jester01 válasza enyem01 (#1104) üzenetére


Jester01
veterán

Valószínűleg be van állítva energiatakarékossági opció, hogy ha nincs használatban akkor adott idő után álljon le. Amikor legközelebb hozzá akarsz férni, akkor automatikusan felpörög - ezt hallod.

A 128 fok pedig valószínűleg programhiba, próbáld más programmal (pl. hdsentinel).

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1108) Jester01 válasza Beretvás (#1106) üzenetére


Jester01
veterán

Hm, az én lapomon is régi bios van, azóta lett 3 új verzió amire azt írják, hogy "improve system stability". Azt hiszem érdemes lesz akkor frissítenem.

Jester

(#1109) Beretvás válasza Jester01 (#1108) üzenetére


Beretvás
addikt

hát azzal ami rajta volt mikor vettem nem ment az oc, csak auto fesz mellett.. de úgy meg tulfeszelte. Ezzel most még stabil..."kopp kopp".. Szerintem tedd fel ha akarsz tuningolni kicsit..

(#1110) ViZion válasza enyem01 (#1104) üzenetére


ViZion
félisten

Igaza van Jester01-nek!

Gondolom új laphoz lett az SSD is... :D SSD miatt leállítja a HDD-t pl. netezés alatt. Ha gyakori az ilyen, akkor jobb, ha az energiatakarékos beállításnál a merevlemezek kikapcsolását nagyobbra állítod, mint az altatás idejét. A hőfok az szenzor hiba lesz, van SSD is ami 0-t vagy ilyen sokat ír. Most itt új deszka chipset hőfok +1 °C... és nem a hűtőben volt. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1111) Trevi


Trevi
tag

Nálam Asus m5a97 sima lap 3.8ghz-en megy 19x200 szorzó DDR3 1600mhz-en Cool N quital és most atom stabil a új biosal 1605 (2012 okt 25)
Kikapcsolva : 6 core steping, PCie spread spectrum ,cpu spread spectrum, Feszelés Auton és a Ai Overclock Tuner Auto módban! ;) Epu saving kikapcsolva, Turbo Core kikapcsolva :K

[ Szerkesztve ]

(#1112) Trevi


Trevi
tag

Terhelve!

Nem terhelve!

:C

[ Szerkesztve ]

(#1113) ViZion válasza Trevi (#1111) üzenetére


ViZion
félisten

Spread spectrum, meg az Epu saving jobb kikapcsolva?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1114) Trevi válasza ViZion (#1113) üzenetére


Trevi
tag

igen :K
kb amióta meg vettem ezt a alaplapot azóta állítgatóm(3 hónapja) és így működik a legjobban!

[ Szerkesztve ]

(#1115) ViZion


ViZion
félisten

Nekem a probléma:
CPU venti csatin a szivattyú, a hűtőre fújó 14 cm-es felső venti a chasis csatlakozón.
A Chasis ventinél ha manuálra állítom akkor jól vezérli idle, DE sajnos a CPU hőfok emelkedésével csak a CPU venti (a szivattyú) sebességét emeli, a ház ventiét nem.

Azon agyaltam, hogy megcserélem, szivattyú silent profilra chasis venti csatira, a radiátoron levő venti meg megy a CPU venti csatira, manuális beállítással (750-1200 rpm így, idle hangtalan). Vagy hol van a szenzor, ami a chasis hőfokot méri? Egyáltalán van olyan?

Lehet a CPU venti csatira teszek elosztót, egy 80-90-es ventit a VRM-re is dobok, terhelés alatt fújja csak.
Vélemény?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1116) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Sziasztok ! Egy pár napja figyeltem fel egy érdekes hibára a BIOS órája 1 órát késett visszaálítotam de minden bekapcsoláskor viszaáll -1 órával !
MIÉRT ???

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1117) Gabrikovics válasza ViZion (#1115) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Az enyémbe egy Thermaltake Watter van először a szivatyut a CPU fan-ra kötöttem a radiátor ventit meg a CHA FAN-ra de a szivatyú 1000-1400 ford között szabályozta a radiátort meg csak 1200 ezért a szivatyút rádugtam a PWR FAN-ra a radiátort meg a CPU-ra igy a pumpa 1400 állandón pörög a radiátor meg szépen 1500-1700 körül és a hőfok alacsonyabb lett !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1118) gelacihun válasza ViZion (#1115) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Fan expert-el nem próbáltad finomhangolni ?

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1119) ViZion


ViZion
félisten

Gabrikovics: az lesz, hétvégén megcserélem és meglesem. Ha linuxot használsz, akkor ott kell átállítani, mert linux a bios órát UTC-re állítja, és ahhoz adja hozzá ami kell az időzóna miatt.

Gelacihun: SW megoldás nem megoldás :) ha linuxot indítok ne kelljen szórakozni, ezt tudja a BIOS, akkor tegye a dolgát :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1120) Gabrikovics válasza ViZion (#1119) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Haha eszembe nem jutott volna hogy a LINUX kavar be ! Akkor a linuxba mire álítsam az órát ? mert azon jól jár csak a WIN7 meg a BIOS csal -1 órát

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1121) Motaba78 válasza Gabrikovics (#1120) üzenetére


Motaba78
őstag

ki kell kapcsolni az idő szinkronizálást a windowsban, és akkor nem állítja vissza az órát.

(#1122) ViZion válasza Gabrikovics (#1120) üzenetére


ViZion
félisten

Nem windows-t kell piszkálni, hanem linuxban az időnél kikapcsolni a set system date to UTC vagy ilyesmi, ha írsz disztrót akkor pontosabban megmondom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1123) Gabrikovics válasza ViZion (#1122) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

OpenSuse 12,2

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1124) Jester01


Jester01
veterán

Jól sejtem, hogy csak a CPU_FAN sebességét vezérli a processzorhőmérséklet alapján, a CHA_FAN1-2-3 pedig alaplap hőmérő szerint? Magyarul ha rá akarok tenni még egy ventit a procihűtőre (push-pull) akkor mindenképp Y elosztóval kell szórakozzak? :F

Jester

(#1125) ViZion válasza Jester01 (#1124) üzenetére


ViZion
félisten

Jól gyanítod. Chasis-ra profil alapján kötöttem, de nem is szabályozza...

Gabrikovics: Yast-ban kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1126) gelacihun válasza ViZion (#1125) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Nékem műxik ;]

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1127) ViZion válasza gelacihun (#1126) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj, szoftveresen... :O Nagyon vicces :))
Ennek BIOS-ból kellene normálisan működnie, nem fogok minden linuxhoz (disztrókat próbálgatok) keresgélni meg profilozni, hogy ne ordítson a venti... :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1128) gelacihun válasza ViZion (#1127) üzenetére


gelacihun
aktív tag

A Boot alatt nekem is felpörögnek , de csak a 2000-es nek van "szélhangja" :F

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1129) Gabrikovics válasza ViZion (#1125) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

OK kikapcsoltam az UTC-t most meg a Süsü órája késik -1 ÁÁÁ
Amióta frissítettem 12,1-ről 12,2-re minden olyan furán működik ! Lehet hogy új telepítést kelett volna ?

Amúgy a CHA FAN profilját is meg lehet változtatni BIOS-ból igaz csak 3 lépcsőbe silent-normal-turbo

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1130) ViZion válasza Gabrikovics (#1129) üzenetére


ViZion
félisten

gelacihun: boot elején a felpörgés nem gond, de ahogy Gabrikovics is írja, csak 3 lépcsős a szabályozás, ami nem fain... De így most jó, hogy a chasis silentre állítva, ezen a szivattyú, a CPU-ra meg a radiátor venti van kötve: áramlás fix, ha melegszik a proci, akkor a radit jobban hűti. Tökéletes, bár most egy tartalék Sempron van pár napig, szal. ezt nem tudom biztosan tesztelni... :D

Süsü azért késik, mert -mint minden linuxban- az időzónát állítod be, és a bios órát UTC-nek veszi, azt korrigálja azidőzóna szerint. HA kikapcsolod az UTC bios időt, akkor manuálisan kell beállítanod, mert nincs referencia érték neki. HA KDE-t szereted, akkor Chakra, Manjaro, Mageia ajánlott, ha más DE-t szeretsz, akkor nézz be linux topikba, mivel lehet próbálkozni. OpenSuse körül is voltak gubancok, mint a Mandrake körül is, szal. lehet nem olyan ütemben fejlesztik/hegesztik, mint a többit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1131) gelacihun válasza ViZion (#1130) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Azért amikor négy venti felsikít egyszerre .... :O

Nekem ez a Linux olyan mintha más univerzumról beszélnétek , napi híreket :F
Az ingyenességén kívül egy hozzá nem értőnek , van számomra előnye ? Filmeket nézni , vagy játszani ?
Ugyan azok a progik , vagy megfelelőik megtalálhatók ?

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1132) Gabrikovics válasza gelacihun (#1131) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Hehe próbád ki és megtérsz !
Minden jobb és szebb mint a sötét oldalon !
Emulátorral futathatsz win progikat , játszani még nem nagyon lehet vele DE !!! alakul a stream
A ventillátor vezérlésről - lehet hogy drága de ez az egyetlen biztos módszer : [link]

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1133) ViZion válasza gelacihun (#1131) üzenetére


ViZion
félisten

Gabrikovics-> FD hazhoz adtak egy potis vezerlot... :)
ha vennek, akkor scythe case master flat a kiraly nalam...

Linux az mas, gyorsabb sokkal. Nincs ekkora lazasag, mint windowson, nem lehet egy klikkre mappakat torolni, atnevezni, mittudomen. Nem lesz virusos, gyerek netezhet batran.

Fedora 17 nalam 4 sec korul bootolt, a rendszervalaszto menu utan... es rogton volt net, tuzfal, minden. Van, aki 2 sec alatti idoket ert el, nalam a vinyok felcsatolasa volt lassu, ezzel lehetne trukkozni, de igz jo volt.

Linuxon ha beirod a root jelszot akkor mindent megoldhatsz, de a vedett user fiokhoz nem fer hozza senki...
Jatek meg nem sok van, ami igazan jo, de ez valtozni fog... jon a steam, es android is linux a lelke melyen, sokaknak az eleg is.

Legtobb progira van nyilt alternativa ott a libre office, de skype meg alap progik nativan is vannak. van kb. 8 komoly disztro, meg ugy 10 komolyabb asztali kornyezet, amiket atszabhatsz olyanra, ami neked jo...
nagyon latvanyosak vannak, aero bekaphatja... win meg csak XP volt, amikor mar volt tobb asztal, 3D kockaba rendezve, meg olyan effektek a desktopon, h csak na.

bocsi de eppen masnak a geperol mentek linuxal... nem raktam magyar billentyuzetre :D

ay meg kimaradt, hogy fejlesztesben fenyevekkel van ms elott, foleg az enterprise syektor miatt, de ebbol mi is hasznot huzunk. SSDre specko fajlrendszer, meg halom okossagok most is az uj kernelben. nekem kb. fel evente kvazi uj oprendszerem van... hehe :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1134) gelacihun válasza ViZion (#1133) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Játszok és filmezek a géppel (kicsit sarkítva ;] )
Már gondolkodtam a váltáson , de eddig még nem kaptam meg a végső lökést .
Két vinyóm van , jelenleg is külön oprendszer (W7-W8) van rajtuk .
Én is fél évente újra húzom őket , de azért mert beállnak mint a szög :W

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1135) ViZion válasza gelacihun (#1134) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, a linuxot nem kell feltétlenül újrarakni, annak a kernelt frissítik kb. fél évente, így van "új" oprendszer...
W8 nekem nem kell egyelőre. Filmnézésre az XBMC-t próbáld ki, élmény a cucc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1136) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok,

Asus M5A97 pro-n van magfeloldási lehetőség?

Köszönöm!

(#1137) ViZion válasza Ger_man (#1136) üzenetére


ViZion
félisten

Van... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1138) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Lehet, hogy az első alkalommal nem a megfelelő fórumban posztoltam ki a kérdésemet. Most ide is felteszem, remélem tudtok jó tanáccsal szolgálni nekem. A véleményetekre vagyok kíváncsi egy alaplapot illetően. A meglévőm elmúlt már öt éves és cserére gondoltam a közeljövőben. Egy Asus-t néztem ki magamnak, pontosabban az M5A78L-M/USB3-t. A gépem főbb paramétereit alant megtaláljátok. Ezek fényében szerintetek jól választottam? Előre is köszönöm a segítségeteket. :)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#1139) ViZion válasza dauphin (#1138) üzenetére


ViZion
félisten

ööö... az elég régi chipset, miért ezt nézted ki?
Ettől még lehet jó lap, csak árát nem írtad, h mibe fáj. Van milyen alaplapot vegyek topik, ott is kérdezz rá, de én lebeszélnélek róla, nincs SATA 3, ami későbbi bővítéshez -SSD- kellene. Másrészt van egy jó videókarid, minek fizetnél az integráltért?
Ez az én véleményem, persze ha olcsón kapsz és nem cél a tuning, vagy a fejleszthetőség, akkor jó lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1140) dauphin válasza ViZion (#1139) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm a válaszodat. Az alaplap ára 15k körül mozog egyébként. A SATA3 eszembe se jutott (ami pedig tökéletes megjegyzés volt tőled, gondolkodtam már SSD beszerzésén), ebből is látszik, hogy nem értek a számítástechnikához. Csak mint lelkes érdeklődő szintjén mozgok. Ha rajtad múlna, akkor te milyen alaplapot szereznél be a helyemben? Nem vagyok nagy játékos, csak internetre, filmnézésre, szövegszerkesztésre és némi Photoshop-ra pazarolom az időmet. :) De ugyanakkor nem szeretnék évente konfigurációt frissíteni, ha nem muszáj. Minden ötletre nyitott vagyok. Köszönöm szépen.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#1141) ViZion válasza dauphin (#1140) üzenetére


ViZion
félisten

Mivel most DDR 2 ramjaid vannak, sajna azoknak is menni kell...
ASUS M5A97 rev.2, vagy ASRock 970-es chipsettel valami, de a 8xx chipsetesek is jók voltak, mindegyik már SATA 3 és DDR III, ami jót tesz a fogyasztásnak és a sebességnek. Alaplapos topikban Miresz és Bluyo jobban vágja, konkrét típust tudnak mondani. Ebbe később SSD, FX proci és bírni fogja. Viszont most kicsit költségesebb a váltás, mert ramot is venned kell. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1142) ViZion


ViZion
félisten

Nah, megvariáltam a ventit megcseréltem a pumpával, de a ventit nem szabályozza :F
Rákerestem, hát ez a retek FD 14 cm-es 1000 +- 10% RPM a gyári érték, ezt hozza is. A tesója elől ventiszabályozóval szépen lelassítva, ez meg itt zajong. Régebbi lapomon lehetett kapcsolni PWM vagy Volt vezérlést, de itt semmi ilyesmi... Valami ötlet? Vagy kell szereznem olyan ventit, ami 600-1200 RPM-ig állítható... Kinek milyen ventit vezérel az M5A97 és mik a tapasztalatok? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1143) dauphin válasza ViZion (#1141) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen. Az alaplapi VGA-hoz azért ragaszkodnék, mert tavaly megszívtam azzal, hogy a mostanin sincs, és két-három hétre kiesett a videokártyám meghibásodás miatt. Hát a végére már komoly elvonási tüneteim voltak! :) Ezt szeretném elkerülni a jövőben. Megfogadom a tanácsod és megkérdezem az általad említett úriembereket is. Szép napot! :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#1144) Gabrikovics válasza ViZion (#1142) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ha a fan controlt BIOS-ban user -re állítod onnan is tudsz szerkeszteni egyéni sémákat !
Bár lehet hogy először kell Win alól az AllSuite és abban átállítani otthon csinálok egy BIOS képet és belinkelem

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1145) mcs válasza dauphin (#1143) üzenetére


mcs
veterán

Ha nem tuningolsz, és integrált vga kell, akkor nagyon jók ezek az olcsóbb Asus lapok is. Nekem eddig egy M5A78L-M LX V2 tökéletesen megfelel erre a célra, aminek még az alapértelmezett bios beállításai is megfelelőek, mondjuk én a proci és ramok feszültségét kicsit visszább vettem. :)

Az integrált Radeon HD 3100 teljesítményre körülbelül az ősrégi Radeon 9600-9600XT szintjét hozza.

[ Szerkesztve ]

(#1146) ViZion válasza Gabrikovics (#1144) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, PWM ventit kell vennem, mert a deszka nem tud feszültséget állítani, ami elég durva, az előző AM2+ lapomon lehetett választani PWM vagy V vezérlés legyen...
Sebaj, ha ez a +3000 Ft kell a csendes géphez, hát legyen...
"Bár lehet hogy először kell Win alól" ez beteg dolog, venti vezérlést azér' oldja már meg az alaplap tök egyedül... lehet sokat kívánok így 2013-ban? Ja nem, már ~10 éve tudják... ;] csak néha visszafejlődnek :D

Ezt néztem ki, vagy AC 140 mm PWM, de az drágább és hangosabb papíron...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1147) Gabrikovics válasza ViZion (#1146) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Csináltam egy képet a BIOS-ról :

A ventillátor választás elég nehéz egy kis segítség : [link]
Én procihűtőnek a gyári Thermaltake (1200-2000) helyett Cooler Master Blade Master (600-2000) cseréltem házhűtőnek inkább ezt ajánlanám : COOLINK SWiF2 120P ehez adnak egy Y-kábelt amivel 2 ventit köthetsz egy alaplapi csatira

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1148) ViZion válasza Gabrikovics (#1147) üzenetére


ViZion
félisten

Nem nehéz a ventiválasztás, mert 140-es PWM ventiből nem sok van 5000 Ft alatt :DD
Azokból sincs 140-es amiket írtál... nekem fentre az kell, mert a házam zárt, csak ott megy ki a luft, és a radit is az hűti. 120-ast nem akarom hallgatni terhelés alatt...

A beállításokhoz mindegy mit írok, ha nem PWM venti van rákötve (sajnos a Fractal Design 140-es bő 3000 Ft-os venti NEM az...). Ami a probléma, hogy a régi lapomon volt még egy menüpont, hogy PWM vagy V akarom a sebességet állítani. Ezt hiányolom, mert akkor nem kellene -amúgy feleslegesen- ventit cserélnem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1149) Gabrikovics válasza ViZion (#1148) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ha végignézed van 140mm az is amit te linkeltél
Amúgy van ilyen venti nem hogy 5000 de 3000 HUF-ért is : [link]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1150) ViZion válasza Gabrikovics (#1149) üzenetére


ViZion
félisten

:R Igen, ezt néztem és a Thermalright-ot, utóbbi jobbnak tűnik, picit olcsóbb. Mondjuk 12 cm-es AC-ket szoktam venni, szal. az sem lehet rossz (a régiek hangosak voltak, de a 26 mm vastag jó). Sajna rendelni kell itt vidéken, úgyhogy várok mikor kell ügyfélnek valami, nem akarom a futárt is fizetni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.