Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Beretvás


Beretvás
addikt

Próbálta már valaki az új bioszt az m5a97 r2.0 hoz??? Hátha javítottak valamit végre... :F

(#1002) ViZion válasza Indiant (#1000) üzenetére


ViZion
félisten

XMP az inteles cucc...
Nem megy a memória beállítása, vagy mi?
Alapon indítsd el, és beállítod az időzítéseket akkor nem jó? CPU-Z írja mire lehet állítani, atól ne térj el (hacsak nem szánsz több időt tuningra, de ram tuning macerásabb, mint a CPU).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1003) Indiant válasza ViZion (#1002) üzenetére


Indiant
addikt

Kösz, közben rájöttem én is.

(#1004) Beretvás válasza ViZion (#1002) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem akarom elkiabálni de úgy tűnik egyelőre , hogy sikerült egy elfogadható tuningot belőnöm ezzel a retek lappal... Crysis2 alatt még nem hasalt eddig el, de még nincs elkésve.. :DD Prime 95 el meg eddig sem hasalt soha el bármilyen beállítás mellett csak játékoknál, szóval prime-al nem is nyúztam sokáig.. Majd a játékok megmutatják.. Most 3.6 on megy 1.892 volton.. nekem ez már jó volna ha nem hasal el valahol.. Ám érdekes ,hogy biosban ennyit ír de cpu-z meg 1,344 et prime alatt.. LOOOOL gondolom az a mérvadó amit biosban állítok /ír nem??

(#1005) ViZion válasza Beretvás (#1004) üzenetére


ViZion
félisten

Intel Burn Test progit vagy a LinX tesztet futtasd... ha abból bír 5-10 kört, akkor király :)
CPU-Z is jó értéket ír, LLC variálja a feszkót.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1006) Beretvás válasza ViZion (#1005) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát nekem variálhat , hogy ha stabil.. bár nem adok neki 2-3 napot és szerintem elhasal...XD Nálad mennyit is bír tuningban?? Mert én most csak adtam neki egy kis + fest offset modban és kész, nem bántottam más...

(#1007) ViZion válasza Beretvás (#1006) üzenetére


ViZion
félisten

Némi fesz emeléssel (@ ~1,45 V) stabil volt 3,5 GHz-n, de akkor már nagyon melegedett, a hűtőm zajongott már pl. játék vagy IBT alatt. Addig-addig maceráltam, h most 3,2 GHz-re lőttem be, gyári feszen, így stabil és hűvös. Annyi plusszt nem jelentett az a 4×300 MHz, mint amennyi hőt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1008) Beretvás válasza ViZion (#1007) üzenetére


Beretvás
addikt

Hááát ezek a lapok valami hihetetlen hulladékok..

(#1009) gelacihun válasza Indiant (#1000) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Bocsánat D.O.C.P. (0.23 mp )
És az OC. tunernél az alsó sor

[ Szerkesztve ]

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1010) Endless


Endless
aktív tag

Esetleg akinek lenne eladó ASUS M5A97 EVO R2.0 az nyugodtan írjon :)

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#1011) ViZion


ViZion
félisten

A régi letöltő linkem nem műXik... de a support oldalról sem tudok az M5A97 cuccaihoz férni... :U

Nah, Taiwan bejött, csak a .com retek ezek szerint...
Ehhez nincs új bios :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1012) Norbert182


Norbert182
csendes tag

:) Hát én nem tudom, de nekem sikerült egy Anti-Tuning lapot (M5A99X EVO R2.0 1302BIOS) + CPU-t (FX 8350) kifognom.. most nem tudom hogy a Single Channelben lévő memoriák azok ami bekavarhatnak, vagy más.. de ha megszeretném tudni mennyi az a legalacsonyabb fesz amivel stabil a gép.. és emiatt AUTO-rol átteszem MANUALRA és belövöm a feszültségeket... IBT-->10.kör FAIL, Prime BLEND\Small FFTs -->1-1,5óra Stabil, OCCT 1 óra stabil, OCCT\LINPACK TEST AVX Mod --> 30 perc után FAIL...
Már minden beállítási lehetőséget kipróbáltam.. a célom a 4GHZ(ALP) elérése legalacsonyabb fesszel amin stabil.. de egyszerűen nem sikerült.. 4 napig küzdöttem.. kipróbáltam már a DIGI VRM-beállításaiban mindent EXTREME-re tenni.. CPU-nak 1.4V-ot adni, CPU\NB-nek 1.35V-ot, de semmi.. a RAMOKAT is visszaosztottam 1333mhz-ra.. 1.55V-ra beállítva.. de próbáltam 1.78V-on is.. azon is ugyan ugy meghalnak a tesztek..
Hűtő Thermaltake FRIO --->fullon pörög mind a 2 venti..
Kupakhő 66fok
magok 45-51 fokig..
Megállt a tudomány..
Valakinek van valami ötlete? vagy ez már eleve igy halott dolog a tuning? :)
Köszönöm.

(#1013) ViZion válasza Norbert182 (#1012) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet jobb, ha a tuning topikban kérdezed...
Ram órajelek stimmelnek? Alapon stabil a Proci? HT és CPU NB órajelet állítottad?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1014) Norbert182 válasza ViZion (#1013) üzenetére


Norbert182
csendes tag

a max ram órajelem 1600MHZ amit visszavettem 1333-ra és a 9-9-9-24-es időzítést áttettem 10-10-10-26-ra,
HT-s NB órajele alapból 2200MHZ azt meg visszavettem 2000MHZ-ra..
AUTON hagyva mindent, hogy a lap kezelje, a szorzót is.. 4 óra PRIME.. STABIL,
De ahogy MANUALRA veszem.. állíthatok én akármekkora feszt .. meg a DIGI VRM-ben áttehetem EXTREME-re az összes beállítást..
Megbukik a teszteken..

[ Szerkesztve ]

(#1015) ViZion válasza Norbert182 (#1014) üzenetére


ViZion
félisten

RAM-nak azt állítsd be, amit CPU-Z vagy a gyártó megad.
LLC-t enabled-re rakva sem stabil?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1016) Norbert182 válasza ViZion (#1015) üzenetére


Norbert182
csendes tag

Lekopogom- de valószinüleg a SINGLE CHANNELT nem szerette a lap.. most hogy a Hütőmröl levettem az egyik ventit, igy befér a memoriám DUALBA és IBT 35 kör stabil. most a BLEND fut stabilan 30 perce.. PRIME95 v27.9-en..
CPU Vcore 1.280V CPU\NB 1.25V-al

(#1017) ViZion válasza Norbert182 (#1016) üzenetére


ViZion
félisten

ram beállításoknál Unganged legyen, akkor mindegy, h dual v. single.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1018) Norbert182 válasza ViZion (#1017) üzenetére


Norbert182
csendes tag

Ungangeden volt. Vagy az is lehet hogy nem szereti singleben a memokat, mivel sajnos nincs rajta a kompatibilitasi listan.
-mobilrol irva-

(#1019) afterwhite09


afterwhite09
tag

Beszálltam egy M5A97 R2.0-val és egy FX4100 BE @ 4.2Ghz-el.

Eddig nincs panaszom a dologra, bár az zavar, hogy i3 2120 után Far Cry 3 ban 24-40 közt ugrál az fps em, amikor i3 al stabil 35-40 volt.

A VGA és a CPU közti borda nem épp langyi, de nem is tűzforró.

People had more, than they needed...

(#1020) ViZion válasza afterwhite09 (#1019) üzenetére


ViZion
félisten

1155 után AMD? Miért? i5 felé nem lett volna olcsóbb a fejlesztés? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1021) Beretvás válasza afterwhite09 (#1019) üzenetére


Beretvás
addikt

Tuning volt/van/lesz????? Érdekelne , hogy nálad mit produkál..Nincs azzal a bordával semmi baj..Csak szerintem sok itt a nőgyógyász és érzékeny a kicsi ujjuk... ;]

(#1022) afterwhite09 válasza ViZion (#1020) üzenetére


afterwhite09
tag

Igazából volt egy Asrock p67 fatal1ty perfomance lapom ami piros-fekete szin és tervezek egy kék-fekete kombinációt a későbbiekben és gondoltam eladom a lapot. ...És akinek eladtam megkérdezte nem-e adom a prockót is és igent mondtam neki. Aztan jött a nagy ötlet veszek AMD lapot + proci és lettek ezek :)
Egyik közeli ismimnek van egy i5 2310-as procija és gondoltam kiprobálom az AMD-t, mert tudom, hogy az övé milyen aztan AMD-m még sosem volt.. Az i5 nyilván erősebb, csak most épp nem akartam rá sokkal többet kidobni és maradt a platformváltás pár ezres rádobásával.. :)

#Razer6666 Tuningban nem akarom annyira szethajtani, felraktam a 21x a szorzót és részemről ennyi. 4.2n van stabilan 2*2 giga kingstone hyperx blue ram mellett 1600on 9/24es időzítésekkel + Zalman
9900MAX 800 fordulaton totálisan lehűti a kicsikét hangtalanul :)

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#1023) Beretvás válasza afterwhite09 (#1022) üzenetére


Beretvás
addikt

Ejj a cpu feszt ugye nem hagytad auton???? Mert akkor gyorsan nézd meg mennyi feszt kap... Durván túlfeszeli...

(#1024) afterwhite09 válasza Beretvás (#1023) üzenetére


afterwhite09
tag

CPU VID 1.3875 V
CPU mag 1.404 V

Mit ajánlasz, mit toljak be neki ? :D

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#1025) Beretvás válasza afterwhite09 (#1024) üzenetére


Beretvás
addikt

Biosban nézd meg mert nekem ott nagyon túlfeszelte.. Win alól nekem is ilyen normális értékeket dobott.. Nálam ugyanez a lap 3.7 hez már 1.435 voltot tolt auto feszen..

(#1026) ViZion válasza Beretvás (#1023) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, enyém is túlfeszeli autón, de ez LLC-vel jött AMD fícsör, legalábbis ASUS ezzel takaródzott...
Akkor is visszasírom az AM2+ deszkámat, ami hasonlóan ehhez ilyen majdnem belépő szint volt, de mégis jobban lehetett birizgálni az értékeket...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1027) afterwhite09 válasza Beretvás (#1025) üzenetére


afterwhite09
tag

írtam privit. :)

People had more, than they needed...

(#1028) Beretvás válasza afterwhite09 (#1027) üzenetére


Beretvás
addikt

Ment válasz..Nem vagyok nagy tuning mester de ezt a lapot már kezdem kiismerni..Tudom hogy mit nem tud jóóóóól.. ;] És mivel bíír megsz....patni...

(#1029) Beretvás válasza ViZion (#1026) üzenetére


Beretvás
addikt

Én sem ezt a reakciot vártam a laptól..de most valami lett mert méééég nem omlott össze és elég sok crysis2 játszottam azóta.. kopp kopp...

(#1030) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

hozzájutottam egy m5a99x Evo R2.0-ás deszkához, előtte egy giga 790xt-ud4p szolgált.
A proci maradt remélhetőleg ma estig egy x6 1090t, (holnap már fx-8320).

Lapcsere után igaz nagyon új nekem ez az uefi felület, a deszka nem veszi vissza a cpu feszt üres állapotban, energiagazdálkodási lehetőséget be vannak kapcsolva elméletileg amiket megtaláltam.

Milyen beállítások kellenek, hogy visszavegye üresbe is a feszt ?

A cpu vid: 1.375V
a cpu 1.296-1.308 között mozog jelenleg.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1031) ViZion válasza Motaba78 (#1030) üzenetére


ViZion
félisten

LLC lesz az, de olvass vissza it néhány oldalt, mindenki megharcolt vele. AMD elbabrálta a jóféle AM2+ tápellátást, itt a manuális sem az, amit Te akarsz :D
Üdv a klubban! Grat a CPU-hoz, majd írj róla, h mit mutat!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1032) Motaba78 válasza ViZion (#1031) üzenetére


Motaba78
őstag

llc-t kapcsoljam ki esetleg ?

az oké, hogy visszaveszi 800Mhz-re, de a fesz marad 1.3V tehát semmit nem érek vele ha nem veszi vissza.
Megnézem amit írtatók offset módot ott mit alkot.

más: teljesen végig olvastam az egész topicot, látom másnak is akadt baja az F3 samsung vinyókkal, ahogy szokott lenni én is belefutottam :D, kettő is van az F3 szériából egy 1GB és egy 500GB-os, nekem is ha sokáig áll a kettő vinyó nem látszik a win alól, de újraindítás után már nincs baj(első indításnál csak néztem, hogy mi a tök kattog, ki is téptem a tápkábelt pillanatok alatt). :DDD

A vinyókhoz firmware az csak egy fájl, azt hogyan tudom elindítani rendszer nélkül ? :F

[ Szerkesztve ]

(#1033) Motaba78 válasza Motaba78 (#1032) üzenetére


Motaba78
őstag

érdekes dolgok ezek

az x6 1090t ami am3 tokozású, az órajelet visszavette 800Mhz-re de a feszkó maradt 1,3 volt amit belőttem neki.
Megérkezett az FX-8320 1.35V biosban és visszaveszi magát 1405Mhz-re a feszkót pedig 0,888V-ra. :C

A kezdeti mérgelődést visszaszívom eddig, az az új chipset ficsőr ? régebbi cpukat nem veszi vissza ?

[ Szerkesztve ]

(#1034) ViZion válasza Motaba78 (#1033) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet, h jobban komálja az AM3+ procikat. Nálam szórakozik a feszkóval picit, igaz nem annyira veszi le, de lehet ez a proci nem is örülne neki.
LLC-t enabledre kell rakni, nálam így lett a legstabilabb. Egyelőre gépet alakítom, utána nagyobb SSD majd CPU csere...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1035) Motaba78 válasza ViZion (#1034) üzenetére


Motaba78
őstag

turbo core enableden, mekkora feszt engedjek neki max ? most olyan 1.4V körül ugrál

(#1036) ViZion válasza Motaba78 (#1035) üzenetére


ViZion
félisten

Háát ilyeneket inkább a tuning topikban kellene, FX tuningban nem vagyok otthon. ha húzva van, akkor azt ki kellene kapcsolni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1037) gelacihun válasza Motaba78 (#1032) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Itt leírják !
Ha már kattog , akkor NE kínlódtasd tovább , mert kinyírja a fejeket , a rossz pozíciókkal

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#1038) Motaba78


Motaba78
őstag

mit tartalmaznak az új biosok az m5a99x EVO r2.0 esetében ? az asus honlapról nem derül ki.

A lapon a 0906-van, de azóta látom már 3 újabb is kint van, de nem tudom mit javítottak rajt. :F

(#1039) afterwhite09


afterwhite09
tag

1.404 Core Voltage FX4100-nak 4.2Ghz-en megfelelő, vagy visszább kéne rakni ?

Üdv.

People had more, than they needed...

(#1040) Shurycen


Shurycen
tag

Srácok szerintetek mennyiért lehetne most eladni egy Asus M5A99X EVO + AMD Phenom 2 955 BE párost? kíváncsi lennék mennyit kéne ráfizetnem hogy valami combosabb i5-re tudjak váltani..

(#1041) Motaba78 válasza Shurycen (#1040) üzenetére


Motaba78
őstag

A deszka ha sok sok hivatalos kiskergari van 20-24e, cpu szintén sok sok garival esetleg 16-18e ft.

(#1042) Motaba78


Motaba78
őstag

böngészés közben vettem észre, hogy valami cicereg a házból, eddig ilyet nem tapasztaltam csak deszkacsere után, ez valami ficsőr asus-éknál ?

Semmit nem csinálok, akkor is hallok néha, mintha a vinyóval lenne összefüggésben.

(#1043) Shing válasza Motaba78 (#1042) üzenetére


Shing
őstag

Én is hallok néha valamit, de lehet h mindkettőnknek a táp vagy az egyik ventilátor...

(#1044) Motaba78 válasza Shing (#1043) üzenetére


Motaba78
őstag

deszkacsere után csinálja, ez előtte lévő giga 790xt-ud4p deszkánál nem csinálta

(#1045) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Átjöttem a milyen alaplapot vegyek topikból, hátha itt a tulajok is meg tudnak erősíteni az alkatrészek kmpativilitásában:

Ezeket néztem ki:

Alaplap ASUS M5A97 EVO R2.0 (AMD AM3+)
G.Skill DDR-3 8GB /1600 (F3-1600C11S-8GNT)

Ez az összeállítás jó lesz akkor? Stabil, megbízható? Vagy Corsair legyen a RAM?
32G RAM-ot gond nélkül kezel a lap, illetve az új FX8xxx-es Bull szériával is jól boldogul? Ahogy hallom inkább Visherat kéne vennem majd

Az AC Freezer 13 hűtőmet fel tudom helyezni a lapra? Az összes RAM foglalat használható marad? Illetve a jelenlegi összes adatlapomon lévő alkatrésszel komptaibilis?

AMD Phenom II X4 955 BE @ stock
Sapphire Ati Radeon HD5770 Vapor-X 1GB
Samsung 830 128 GB+Samsung 1TB SATAII+Samsung 1TB SATAII,
ASUS Xonar DS és OPA2604AP,
Chieftec CTG-500-80P táp

Köszi a választ!

Üdv. core2

(#1046) powermause válasza Neil Watts (#1045) üzenetére

Sok mindent nem tudok a lapról,bár ilyen van egy hónapja :D .Ha két ventis a hűtőd biztos hogy nem fér alá a magasabb ram(pl.Corsair Vengenace).A 955-öt biztos kezeli.Nekem egy 965 van és 3.4GHz@ 4GHz-en megy ,(mert nem bír többet :DDD ).Az FX -ről nincs tapasztalatom ,de többen állítják hogy jól megy benne.Hátha valaki konkrétabban is hozzá tud majd szólni... :)

powermause

(#1047) Neil Watts válasza powermause (#1046) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ok, köszi!
Ahogy láttam azért az AC Freezer 13 el fog rajta férni, meg ez a G.Skill hűtőborda nélküli, tehát elfér (remélem). :D

Üdv. core2

(#1048) ViZion válasza Neil Watts (#1045) üzenetére


ViZion
félisten

Magam nem kedvelem a G.Skill-t, lehetőleg Kingmax, Corsair ramokat veszek, de ettől nem kell másikat keresned. AM3+ "kívánja" a jó FX-et, fentebb írta is vki, hogy jobban visszaveszi idle-ben (ez fontos, idő nagyrészét így töltik a gépek), mint a Phenom II-t.
Ha a házban elfért korábban a hűtő, akkor most is el fog. Táp is jó szvsz, SSD, HDD biztosan nem probléma neki (vezérlővel nincs inkompatibilitás). Hangkari is inkább SW függő, ha van W7 driver, akkor nem lehet baj.
Ami gond lehet esetleg, h ezek nem valami tuningbarát lapok. Ha erős tuning van tervben, akkor gondold át, esetleg ASRock Extreme, ilyesmi... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1049) Neil Watts válasza ViZion (#1048) üzenetére


Neil Watts
veterán

A tuning az konvergálni fog a nulla felé, tehát az nem annyira döntő szempont. :)
Stabil munkagépnek tervezem, :)

Köszönöm válaszod!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1050) ViZion válasza Neil Watts (#1049) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megtalálod a megfelelő beállításokat (és leírod BIOS frissítés utánra is!), akkor utána atomstabil.
Nálam pl. memória tuningot nem akarja (OK, én sem nagyon, lusta vagyok szórakozni a finomításával, pár flops többletért), de BE procinál szorzóval símán beállítasz egy kellemes sebességet, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.