Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) ViZion válasza pipo112 (#3000) üzenetére


ViZion
félisten

:U Szívesen. Ezek szerint jó? Akkor jó! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3002) pipo112 válasza ViZion (#3001) üzenetére


pipo112
senior tag

igenb jól mükszik eddig teszteltem ibt prime 1-1 órákat szépen ment , Bf3 is szépen megy +AC black flag alatt se volt probléma eddig , netezés közben is stabil szal jónak tűnik kop kop kop
köszönöm még egyszer a tanácsokat sokat segítettek :R :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3003) ViZion válasza pipo112 (#3002) üzenetére


ViZion
félisten

Szívesen, örülünk. Hőfokok is jók legyenek, akkor minden frankó. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3004) pipo112 válasza ViZion (#3003) üzenetére


pipo112
senior tag

Prime 1óra maximum 64C kupak magok 52C maximum :)

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3005) benikeee


benikeee
tag

Hali.

Segítenétek pls , hogy, hogy kell bios-t frissíteni mert nem nagyon vágom?!

Asus m5a97 evor2.0 alaplapom van.

Előre is köszi.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#3006) pipo112 válasza benikeee (#3005) üzenetére


pipo112
senior tag

Letöltöd a biost aisuite-ban megnyitod asus update-t követed a lépéseket vársz kb 10percet azt meg van

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3007) vakond5 válasza benikeee (#3005) üzenetére


vakond5
őstag

Nemrég leírtam. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3008) benikeee


benikeee
tag

Oksa. Köszi.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#3009) sYs


sYs
tag

Üdv,

Afelől érdeklődnek, hogy van-e valami lehetőség a socket hőmérséklet csökkentésére? 4.7GHzen járok egy FX-8320-al, Noctua NH-D14el és amíg a maghómérsékleteim teljesen jók, addig a socket felmegy 70-75 fokra prime vagy ibt alatt. Tehát a socket több mint 20 fokkal magasabb mint a maghőmérséklet. Ez normális egyáltalán?

Van esetleg valami jól bevált praktika, hogy hogyan lehetne hűteni a socketet? Nézegettem, hogy a házamba, hogy tudnék úgy becsempészni egy ventilátort hogy a socketet fújja, de nem igazán találtam rá kézenfekvő megoldás.

Kösz előre is!

(#3010) vakond5 válasza sYs (#3009) üzenetére


vakond5
őstag

Kicsit helytelen, mert a socket maga a processzorfoglalat. Amire a szoftver gondol, az a proci kupakhője. Másik dolog, hogy 596x kitárgyaltuk már a topicban, hogy a maghőfokok nem Celsius értékek, hanem más skálán mozognak, ergo mindig a kupakot kell figyelni. Valamint azt is kitárgyaltuk már, pont az elmúlt hétvégén, hogy a Prime csak a hűtésed tesztelésére való, azokra az értékekre nem érdemes adni, mert akkora és olyan terhelést való életben sose fog kapni a rendszer.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3011) sYs válasza vakond5 (#3010) üzenetére


sYs
tag

[link]

Itt tökéletesen az ellenkezőjét állítják mindennek amit mondtál.

Tisztában vagyok azzal, hogy ezeket szoktátok mondani mindenikek.
Engem a hűtés megoldása érdekelne, amire pont nem kaptam választ, csak minden másra.

(#3012) vakond5 válasza sYs (#3011) üzenetére


vakond5
őstag

Próbáltam kicsit helyretenni a gondolataidat, ennyi. Melegedés többminden miatt is lehet. Eleve olyan a chip, gyenge a hűtő, rák a paszta. Visszatérve a maghőre: azt valóban kifelejtettem, hogy magasabb értékeknél kezd hasonlítani a valósághoz, de lényegében irreleváns, mivel ha már a magokra is mondjuk 60+-t ír, a kupak bőven 70 felett járhat...

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3013) sYs válasza vakond5 (#3012) üzenetére


sYs
tag

Egyébként teljesen biztos ez hogy a kupakot méri? Legtöbb helyen azt állítják hogy ez a sensor az alaplapon van, hogy tudná az a cpu kupjának a hőmérsékletét mérni?

Ezért is tartom furcsának ezt a kupakhőmérsékletet mivel amikor a "kupak" 75 fokon jár, a magok csak 50 -en, ami elvileg már helyesen mért celsiusnak megfelelő érték, hogy lehetséges hogy a kupak, ami érintkezik a hűtővel melegebb mint a mag ahol elvileg a hő képződik?

Nekem reálisabbnak tűnik az hogy ez egy alaplapon mért értek (socket alatt, körül valahol) és azért ennyivel melegebb mivel az nincs közvetlen hűtve.

[ Szerkesztve ]

(#3014) vakond5 válasza sYs (#3013) üzenetére


vakond5
őstag

Talán úgy van, talán nem. Mihez tartozik ez a "socket hőfok"? Linkelj már egy Aidás képet, kíváncsi vagyok, ott mit és hova ír.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3015) Lacielvtárs válasza sYs (#3013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez mondjuk nálam is így van
a kupakhő és a mag hő között szinte mindig van vagy 15-20 fok eltérés, terhelésnél is minimum 10-15 fok eltérés van
azért fura mert amikor "hideg" a cucc akkor meg azt írja hogy 26 fok a kupak hő és a proci magok meg 6-9 fok között, ami azért is irreális mert a szoba meg 2 fokos....
ki érti ezt....

szerk: arról nem is beszélve ha fenn van a gépen az asus progi, és eléri a kupakhő a kritikus hőmérséklet
jelen esetemben mondjuk 65 fokra van állítva akkor amikor a kupakhő éri el a 65 fokot, már figyelmeztet a progi
ezért gondolom hogy a kupakhő a mérvadó és nem a maghő....
de részemről ezek csak találgatások....
én sok ventivel 60 fok körül tartom a kupakhőt az fx-emen :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3016) sYs válasza vakond5 (#3014) üzenetére


sYs
tag

Aida-ban a sima "CPU", nem a core. Amit legfelül ir a sensoroknal.

(#3017) vakond5 válasza sYs (#3016) üzenetére


vakond5
őstag

Na arra gondoltam kezdettől fogva. Az a kupakhő.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3018) sYs válasza vakond5 (#3017) üzenetére


sYs
tag

Szerinted akkor a prociban 2 "erzekelo" van? Az egyik a kupakban a masikat meg a feszultsegekbol szamolja a magokban?

(#3019) vakond5 válasza sYs (#3018) üzenetére


vakond5
őstag

A kupakkal kapcsolatban szinte biztos vagyok, a másikról fogalmam sincs. :K

Szerintem az fizikailag a proci kupakjának hőfokát jelenti.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3020) sYs válasza vakond5 (#3019) üzenetére


sYs
tag

De az hogy lehet hogy a "kupakho" sok ember szerint alaplap fuggo, meg hogy az alaplap meri?

(#3021) pipo112 válasza sYs (#3020) üzenetére


pipo112
senior tag

hali amit linkeltél abban ezt tökéletesen elmagyarázzák a mag hő nem fizikai celsiusban mért hőmérséklet ,hanem a szenzor az szerint méri hogy mennyire aktívak a magok ez alapján számol ki egy értéket és írja ki .
ebből adódóan van eltérés a kupak és a mag hő között azt hogy kupakod ilyen magas az alaplapi szenzor hibája is lehet mert (picit félre mér ) mert viszont a kupak hő szenzora az alaplapon van
de próbáld meg lézeres hőmérővel csekkolni hogy az mit mutat

Szerk : a noctua egy igen jó hűtő de ilyen ghz-en járatva már inkább vizet szoktak használni mert pl egy phanteks is max 2-3 fokkal vinné lejjebb a hőfokot

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3022) Lacielvtárs válasza pipo112 (#3021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ebben igazad van, ekkora tuningnál már viz kellene neki, úgy lenne a biztos, mert ha nincs elég jól hűtve akkor hibázhat a proci, nem beszélve arról hogy meg is sülhet...
szerintem...
bár ezen véleményem az itt olvasottakra alapozom....
de nem a 25-30 ezres viz egybe cuccokra universalis cuccokra alapoz ha vízhűtést választanál, én anno próbáltam, egy jobb léghűtő veri az ilyen "olcsó" viz hűtést... (a hangjáról nem is beszélve, alapból cserélni kell a gyári ventiket)
ez csak egy tipp...
majd mások írnak róla akik jártasabbak a témában :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3023) pipo112 válasza Lacielvtárs (#3022) üzenetére


pipo112
senior tag

egy crosair h100i simán elvinné neki max 60-65 kupakkal az egy elég komoly kompakt vizes cucc sokan szeretik (láttam véleményeket meg képeket is hogy mit tud ,nem rossz )

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3024) Lacielvtárs válasza pipo112 (#3023) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom, nekem az volt a bajom hogy amikor beüzemeltem egy iylet amit te is írtál, csak nem h100 volt hanem h80 vagy h50, már nem emlékszem, ugyanazokat a hőfokokat kaptam mint a jelenlegi léghűtővel
bár most már jól szellőzik a házam és gondolom ez is jelent azért valamit :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3025) vakond5 válasza Lacielvtárs (#3024) üzenetére


vakond5
őstag

Ez a kedvencem... :W
Kompakt vizekre azért húzza valaki a száját, merthogy ugyanazt tudja, mint a komolyabb léghűtők. Teljesítményileg lehet hogy hasonlóak, csak épp nem mindegy, hogy mekkora cucc van a procin; egy kis blokk, vagy egy istentelen borda. Ráadásul légáramlás szempontjából nagyon nem mindegy a téma.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3026) pipo112 válasza Lacielvtárs (#3024) üzenetére


pipo112
senior tag

igen ezt szokták is mondani a régebbi egybe vizes cuccok nem a legjobbak és ugyan azt vagy kevesebbet tudnak mint a velük egy árban lévő lég hűtések pl h50 vagy h60-ról olvastam hogy igen gagyin sikerültek áruk pedig igen magas , h80-ra már írtak jókat de még azt is játékvíz néven szokták emlegetni nagy oc-sek h100-100i vagy azúj h110i-t már szokták ajánlani komolyabb oc-ra és a vélemények se rosszak róluk

bár minden relatív valaki a légre valaki vízre esküszik
de ha egyszer lesz ennyi zsetonom biztos ki fogok próbálni egy ilyen komolyabb kompakt vizet pl h100i vagy 110-et :D :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3027) Lacielvtárs válasza vakond5 (#3025) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah jó lehet ebben igazat kell neked adnom :R

"... nem mindegy, hogy mekkora cucc van a procin; egy kis blokk, vagy egy istentelen borda..."

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3028) ViZion válasza sYs (#3011) üzenetére


ViZion
félisten

"Itt tökéletesen az ellenkezőjét állítják mindennek amit mondtál."

Idézhetted volna, h hol, mit... ezen a fórumon is írhatnak baromságot, attól hogy külföldi...

Nem, a kolléga jól mondta. Az a kupakhő és a maghő. A maghő számított érték, ezt írják ott is, ha valaki ott máshogy írta, akkor sajna téved. AMD oldalán olvasd el, nem linkelem többször. Hűtsed vízzel vagy levegővel, esetleg olajjal. Ezek az elterjedtebb hűtések vannak, kedved és pénztárcád szerint lehet befektetni. Kaptál választ. ;]

"Ezért is tartom furcsának ezt a kupakhőmérsékletet mivel amikor a "kupak" 75 fokon jár, a magok csak 50 -en" Furcsa vagy sem, ez van. Mert a maghő egy számított érték, ott nincs szenzor. És nem °C skála.

Egy közepes lapban, erős tuninggal normálisak a hőfokok amúgy, nem értem hol a baj?

"De az hogy lehet hogy a "kupakho" sok ember szerint alaplap fuggo, meg hogy az alaplap meri?" Mert alaplaptól, biostól függően táplálják a cuccot, tehát máshogy fűtik... ASRock fűtötte régi biossal a procikat, arról volt sok szöveg az FX topikban.

pipo112: "egy crosair h100i simán elvinné neki max 60-65 kupakkal az egy elég komoly kompakt vizes cucc sokan szeretik" MiklóSasss több Corsair egybevizet próbált, 5 GHz felé mind elvérzett, hangos lett, szürcsögött, sorban cserélgette gariban... Majd eladta. A Silver Arrow (kb. mint a Noctua) szintjét hozta, hangosabban. Ezekben kevés a folyadék, hangos a venti. Átlag usernek és kis tuningnak jó, főleg ahol fontos a házból a hő kivezetése, de komoly tuningnál behidalnak... Keress rá, vagy kérdezd meg személyesen, folyamatosan küzdött velük.

Lacielvtars: jah, hosszú nap után hamar elszalad velem a ló, nem akarok én senkit megbántani, de néha beszólok... evvan. :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3029) Lacielvtárs válasza pipo112 (#3026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja egy próbát megér az tuti...
főleg ezek fényében:
"...nem mindegy, hogy mekkora cucc van a procin; egy kis blokk, vagy egy istentelen borda..."
ebben igaza van az Úrnak :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3030) Lacielvtárs válasza ViZion (#3028) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R :R :R
mester, gondoltam hogy jössz és megosztod véleményed a kérdésben....
köszönöm, ez jól esett a z egóhiányos személyemnek :D
:C :DD

szerk: nem sértésnek szántam :))

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#3031) pipo112 válasza ViZion (#3028) üzenetére


pipo112
senior tag

biztos igazad van főleg hogy egy saját tapasztalattal rendelkező ember véleményét tapasztalatait hoztad én csak az olvasott véleményekre meg tesztekre tudok hagyatkozni de ott ezek a komolyabb kompaktok elég jól szoktak szerepelni :R

bár én elégedett vagyok a macho120-al 4,4 ghz-t kellemesen hvössen tart 2 ventivel idle max 6 fokkal több mint szoba hő ibt és társai max 63-64C :)

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3032) ViZion válasza pipo112 (#3031) üzenetére


ViZion
félisten

Machot el ne add! Csak ha noctua, K2 vagy Silver Arrow jön helyette, vagy rendes víz.
Az egyik Corsair-t talán Shokkolo vette meg, 100i-t azt hiszem. Nem extrém tuningol, nála elvan, legalábbis nem panaszkodik :U DonSass széthajtja ezeket is frankón... :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3033) vakond5 válasza Lacielvtárs (#3029) üzenetére


vakond5
őstag

:R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3034) pipo112 válasza ViZion (#3032) üzenetére


pipo112
senior tag

:N de szeretnék egy k2-t egyenlőre spórolok rá vagy egy noctua nh-d14 re mind kettő tetszik ezekkel azért meg céloznám a 4,6-4,7ghz-et :))

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#3035) Beretvás válasza pipo112 (#3034) üzenetére


Beretvás
addikt

+1 K2 re..::D

(#3036) tomeek1 válasza Lanash (#1414) üzenetére


tomeek1
csendes tag

Heló!
nekem is egy nagyon hasonló szettem van.
Ha használom az általad említett bios beállításokat , akkor azzal elveszik a gyári garancia?vagy ehhez nincsen köze?illetve elég a biosban ezeket beállítani és az amd overban nem kell álitgatnom semmit se?válaszodat előre is köszönöm.

(#3037) vakond5 válasza tomeek1 (#3036) üzenetére


vakond5
őstag

Bios beállításoktól nem bukod a garit. Szerintem csak abban az esetben, ha tuning miatt száll el egy hardver, és a bios-t nem tudod visszaállítani, aztán kiderül, hogy user error volt.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3038) Beretvás válasza tomeek1 (#3036) üzenetére


Beretvás
addikt

biost nyugodtan cserélhetsz a lapon, semmi köze a garihoz..

(#3039) tomeek1


tomeek1
csendes tag

Rendben!
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat , akkor nyugodt szível felhúzom a fenn említett képekkel mellékelt állapotra 4.100mhz-re.Remélem megbírkózik majd vele a proc hűtöm (coolin master hyper 212 2 12cm ventilátorral)
Még egyszer köszönöm.

(#3040) tomeek1


tomeek1
csendes tag

Szerintetek ez így jó?Semmi mást nem írtam át csak a cpu ratiot írtam át 20.5 re és így jött ki a 4.1ghz
Az a baj , hogy ahogy itt jó pár oldallal ez elött fel volt tüntetve egy teljes beálítás ugyan úgy be is állítottam a biost de valamiért nem tetszett neki.Konkrétan el se akart indulni a gép.
Most át írtam erre és így hibátlanul működik de ezen kivűl mindent a gyári beállításon hagytam.A rendszer is azt mondja , hogy látja , hogy 4.1 lett.szóval így hagyhatom évekig és valós teljesítmény növekedést fogok tapasztalni?
Köszönöm , minden segítség jól jön , mert nagyon kezdő vagyok a tuning terén és nem szeretnék butaságokat csinálni.......
kb 4 fokkal lett melegebb a proci átlag hőmérséklete így asztali használatnál most már 30 fok ha nyúzom a gépet és valami hosszú ideje megy ultra grafikán akkor max 45 fokot ért el idáig.

(#3041) tomeek1


tomeek1
csendes tag

ez lenne az amit egyedül át állítottam....

(#3042) vakond5 válasza tomeek1 (#3040) üzenetére


vakond5
őstag

Mindaddig, míg nem tapasztalsz instabilitást, semmi probléma nincs. Azért látja a rendszer is (pl. feladatkezelő) helyesen a 4100-at, mert az FSB-t hagytad alapon. Ha nem hagyod, akkor is az alap, 200-as értékkel fog számolni a rendszer.
Teljesítménynövekedésről: érzed hogy gyorsult a rendszer? Reszponzívabbnak kell lennie az órajel emelésének hatására. Esetleg próbálj még emelni a szorzón, ha van kedved játszogatni a dolgokkal, viszont feszültséget is kellhet majd emelni, máskülönben nem fog stabilan működni.

Nyugodtan kérdezz, szívesen segítünk! ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3043) tomeek1 válasza vakond5 (#3042) üzenetére


tomeek1
csendes tag

Nagyon köszönöm.
Hát elkezdtem játékokat indítgatni megterhelni egy kicsit a rendszert és meg is lett a végeredménye.....
egyszer csak jött egy kék képernyő rajta azzal a szöveggel a windows(win 8.1 64 bit hun)hibát talált és nem müködött megfelelően ezért leáll.majd miután kiírta automatikusan újra indította magát.Aztán folyamatosan elkezdte ezt ahogy feláll a rendszer már dobja is a hiba üzenetet , hogy nem müködik ideálisan és már nyomja is ki magát.(hozzátenném ez elött soha nem találkoztam ilyennel pedíg már megvan a gép egy 2 hónapja és sokat is használom)
Most levettem csak 20.0 ra így kereken 4.000mhz fut és most jó.
nem indul újra nem csinál semmit se sőt talán még egy fél fokkal gyorsabb is mint amilyen idáig volt.
Igen ám de valahol olyan értékeket is láttam ettől a procitól , hogy 4.8 ra húzták meg stb és ott nem írták , hogy újra indult volna a gépe vagy bármi ilyesmi.
Most azon gondolkodom , hogy a gépem egyetlen gyenge pontja az a táp.
egy elég gagyi 500w táp van most benne ami újonnan is 6.500ft volt asszem ezzel elárultam mindent.:D
Lehetséges , hogy ezért írta ki ezt vagy esetleg pontosabban kéne beállítani a biost és akkor nem lenne baja?
Köszönöm a segítséget !!!! :)) :)) :)) :))

(#3044) vakond5 válasza tomeek1 (#3043) üzenetére


vakond5
őstag

Egyetlen szó a válasz minden problémádra: feszültségemelés.
Ahogy emeled az órajelet, egy darabig elég neki a gyári feszültség, utána már emelni kell azt is, különben kevés lesz a kaja, ahhoz, hogy stabilan működhessen a prockó.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3045) tomeek1 válasza vakond5 (#3044) üzenetére


tomeek1
csendes tag

rendben de melyiket növeljem? :D

(#3046) tomeek1 válasza tomeek1 (#3045) üzenetére


tomeek1
csendes tag

melyiket kell állítanom?
cpu manual voltage
cpu/nb manual voltage
cpu vdda voltage
dram voltage
nb voltage
nb ht voltage
nb 1.0v voltage
meg valami voltage még :D

jelenleg minden gyári értéken van.
nem csak az lenne a kérdés , hogy melyiket hanem az is , hogy menyivel kell neki többet adnom.
lassan talán tényleg sikerülni fog :D Nagyon szépen köszönöm a kitartó segítséget

(#3047) tomeek1


tomeek1
csendes tag

ohhh most csak lefuttattam 2 tesztet és a performanc tesztelő az eddigi 6700 helyett 7300at adott a 3dmark11 gamer tesztje pedig 6800 emelkedett.elég tetszetős különbségek lettek,pedig csak 4.000Mhz re húztam.....

(#3048) vakond5 válasza tomeek1 (#3046) üzenetére


vakond5
őstag

Az elsőt kis lépésekben emeld.

Szívesen ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#3049) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok

adott egy M5A99FX Pro R2.0 alaplap...
benne két vga (R9+7870)

kell még vmit állítani a BIOS-ban, hoyg a második kártyát is PCI-E x16-nak lássa?! vagy ezt "üzem" közben megváltoztatja?!

köszönöm :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3050) vakond5 válasza - = Zk = - (#3049) üzenetére


vakond5
őstag

Jó újra látni Egyszemöldökű! :D
Nem kell semmit csinálni, átvált majd mikor felkapcsolja az órajelet, vagy másképp mondva kikapcsol az energiatakarékosság.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.