Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kucseranor válasza reset (#350) üzenetére


kucseranor
tag

De írja hogy lépjek be, viszont nem ajánlja az F1-et sem az F2-tőt. 15-től visszaszámol és leáll. Pendrive-ról nem lehet valahogy visszaflash-elni az előző biost? (Lehet a memóriák voltak instabilak és azért történt vmi frissítés közben? A proci is sokkal melegebb ebben a lapban, mégegyszer nem vennék ilyet!)

(#352) Kunsztler válasza kucseranor (#351) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Pedig a legjobb lap amit lehet kapni AM3+-ba az a Asus

Nexus 5

(#353) reset válasza kucseranor (#351) üzenetére


reset
senior tag

Visszaszámlálás közben nem fogadja el az F1-F2-őt? / az A4-es lapomon F2-vel lehetett BIOST mókolni pendriveról...Ennél az M5-nél asszem be kell hozzá lépni a BIOS Tool menüjébe.
Esetleg próbáld meg a MEM OK' gombbal indítani!

[ Szerkesztve ]

(#354) kucseranor válasza reset (#353) üzenetére


kucseranor
tag

Rendben próbálkozom még vele, bár semmire sem reagál. Azt írja kérjek segítséget asus-éktól, úgyhogy az lesz! Jövőhéten visszaküldöm gariba:) köszönöm a segítséget!

(#355) kucseranor válasza Kunsztler (#352) üzenetére


kucseranor
tag

Eddig csak asus lapom volt és semmi gondom nem volt velük, de úgy látszik ez az M5-ös széria még nem az igazi. Lehet kipróbálok egy Asrock-ot. Mennyit számít a tápellátás a lapon? Ez ugye 6+1 Digis, de kinéztem egy 970 Ex3-at ami csak 4+1es.

(#356) Kunsztler válasza kucseranor (#355) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!!!!

Én Asrockot nem vennék szar!Ph-n Fórumon elég volt ott olvasni ezt azt :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#357) novoszath


novoszath
senior tag

most keszulok venni egy ilyen Asus M5A 78L-M LE lapot

velemenyt kerhetnek rola?

5,1 es hangrendszert mikent kell rakotni ?

mert csak 3 bemenet van rajta pedig 7.1 es azt irta a hivatalos oldalon

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#358) Kunsztler válasza novoszath (#357) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!!!

Nem ismerem ezt a lapot sajnos :)

Nexus 5

(#359) Danndi


Danndi
tag

Tegnap óta szórakozik a gépem, bootolás után állandóan "kinyulkál" a cd meghajtóra, még a windows betöltése után is, aztán egy idő után abba hagyja, de ma indulni se akart, szokásos csippanás aztán leállt... valakinek hasonló??

(#360) reset válasza Danndi (#359) üzenetére


reset
senior tag

Ezt a kérdést próbáld meg itt is...hátha hamarabb találsz válaszra / itt minden M5A lap hasít :DDD

(#361) Danndi válasza reset (#360) üzenetére


Danndi
tag

köszi... megoldottam, lehúztam a cd-írót azót nincs para... valszeg haldoklik szegény :((

(#362) szente80


szente80
aktív tag

Sziasztok.Ma megjött az Fx-6100 proci.Gondoltam beteszem és :DD :DD :DD :DD
A következőt csinálta a masina.Beindítom,végigfutnak az ellenőrző ledek az alaplapon és a Boot Device Led világítva marad és semmit se csinál tovább.Nem indul a Bios.
Próbáltam reset-et csinálni,hogy ki húzom a tápcsatlakozót és 10másodpercre és 1-2 jumper-ról rátettem 2-3ra.De semmi, (mondjuk ezt lehet nem is így kell)
Ki vettem az alaplapból az elemet is,és vissza is tettem már régi 1055 X6 procit de semmi,nem kezd be botolni a gép.Az új Béta bios volt a gépen,lehet az volt a bibi,FX-6100 nek az Asus a 705-ös írta.
Clear the CMOS -al vissza kell hogy álljon az eredeti bios verzióra a lap amivel kijött?

(#363) Danndi válasza szente80 (#362) üzenetére


Danndi
tag

sajna a clear cmos csak a bios beállításait teszi vissza alapra, a bios-t nem tudod visszafelé flashelni... (általában)

(#364) reset válasza Danndi (#363) üzenetére


reset
senior tag

Az M5A99X EVO-n lehet visszafelé flashelni a BIOST. Nekem is a 0810-es beta volt fent, amit minden gond nélkül downoltam 0705-re....

szente80 Ha valahogy be tudsz jutni a BIOS-ba, Te is megpróbálhatod visszanyomni az előző verzsönt.

(#365) szente80 válasza reset (#364) üzenetére


szente80
aktív tag

Nem tudok bejutni a biosba sajnos
Régi procit is vissza tettem már de nem indul be úgy se,pedig előtte ment a 810béta biossal

(#366) reset válasza szente80 (#365) üzenetére


reset
senior tag

Akkor a clear-CMOS próbálgatása marad...Áramtalanítsd teljesen a gépet - húzd ki a tápegység vezetékét! Alaplapi elem ki, clear CMOS-jumper 1-2-ről 2-3 ra átrak, vár pár mp-et, jumper visszarak, elem visszarak, tápfesz. vissza, indít...Ha bejön a BIOS, akkor load default BIOS...aztán mehet a móka...

(#367) mrbig25 válasza szente80 (#362) üzenetére


mrbig25
őstag

Mivel írtad, hogy a Boot Device Led égve marad és megáll...
Próbáld meg lehúzni a HDD-(ke)t, ODD-(ke)t és úgy indítsd el a gépet.
Ha jól emlékszem, akkor nálam csatlakoztatott meghajtók nélkül egyből a BIOS jött be.

...

(#368) szente80 válasza reset (#366) üzenetére


szente80
aktív tag

ugy csináltam ahogy mondtad,semmi
Tegyem vissza a régi procit?Mondjuk jókor kérdezem,eleve ugy kellett volna.De már azzal is végig zongoráztam ezeket a dolgokat
Nem értem,a régi procival minden ment szépen

(#369) szente80 válasza mrbig25 (#367) üzenetére


szente80
aktív tag

Minden lehúzva van.Ég az a vacak led.Nem Bootol gondolom a Bios.Akkor tételezzük fel ha bios frissités közben elmegy az áram és félbemarad a telepités,akkor se lehet vissza csinálni már?

(#370) reset válasza szente80 (#368) üzenetére


reset
senior tag

Lehet, hogy nem sok köze van a dologhoz, de az EPU - TPU kapcsolók alaphelyzetben vannak? Véletlenül nem billentetted át vmelyiket?
.......Persze, a régi procival próbáld inkább az életre keltést!

[ Szerkesztve ]

(#371) szente80 válasza reset (#370) üzenetére


szente80
aktív tag

Próbáltam alap helyzetben őket,meg úgy is hogy bekapcsoltam őket,de semmi.
vissza pakolom a régi procit

(#372) szente80


szente80
aktív tag

Vissza tettem az Fx-6100 procit,hülyét kapok beindult.
Mindenkinek nagyon köszönöm a segitséget.
kár hogy nem tudtam mi a frász volt ez,de fő hogy működik :))

(#373) reset válasza szente80 (#372) üzenetére


reset
senior tag

Ez jó... ;)

(#374) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Üdv mindenki!

Most készülök újítani az adatlapomon szereplő PC-n :) és M5A97 vagy a PRO verzión gondolkodok, vajon megéri-e azt a kb 3E Ft pluszt? Első körben egy két magosítható Sempron menne bele, kicsit húznám is gondolom itt jól jönne a PRO-ban lévő 6+2 fázis, aztán ezt követné egy phenom, majd valami bull mondjuk 1 év múlva... vagy egy következő széria, meglátjuk meddig húzza AM3+...
Corsair Vengeance-t néztem hozzá memóriának, meg AC Freezer 7 PRO vagy Freezer 13 hűtőt a procira, viszont elbizonytalanodtam, hogy elférnek-e egymás mellett, nem találtam sehol egy sematikus ábrát, amin méretezés is látszana, hogy számoljak kicsit...
Ki mit gondol?

Aidan85

(#375) reset válasza Aidan85 (#374) üzenetére


reset
senior tag

Necces...Nem sokkal drágább az alacsony profilú - azok biztosan elférnek.
Ha ragaszkodsz a magas profilúhoz, akkor esetleg CM 212+ CPU-hűtő - az alatt van bőven hely. A rögzítése ugyan kicsit macerásabb, mint a Freezereké, de stabilabb is.

(#376) Aidan85 válasza reset (#375) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Igaz, ezt észre se vettem, h néhány sorral lejjebb ott a low, csak megörültem a 8E közeli árnak... :W Akkor low profil lesz, mert hűtőre most többet nem szánok...

(#377) Danndi válasza Aidan85 (#374) üzenetére


Danndi
tag

Nekem is "ekkora" ramom van a CM212+ alatt, és nem fért be, csak úgy hogy a hűtőborda sarkán letörtem hat bordát, a ventillátor meg el van csúsztatva, az egyik felét a gyári tartó, a másikat meg kábel kötegelő tartja. Működik szépen, a hanggal, meg a hőmérséklettel sincs gond, csak elég macerás volt összerakni...

(#378) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Kösz a válaszokat, leadtam a megrendelést low profile ramokkal, ráadásul kicsit jobban szétnézve 4 helyett 8 gigát rendeltem, "csak" plusz 5E Ft-val került többe a + 4 giga :))

(#379) Danndi válasza Aidan85 (#378) üzenetére


Danndi
tag

na igen, most ramot érdemes venni nem winchestert...

(#380) szente80


szente80
aktív tag

Sziasztok,tudja valaki hogy az M5A99X evo lapban az APM funkció kikapcsolható-e valahogy?

(#381) reset válasza szente80 (#380) üzenetére


reset
senior tag

Az advanced fül alatt van valahol egy ErpReady opció. Annak a tiltásával kikapcsolt állapotban is újra éleszthető a gép pl. a billentyűzetről...

(#382) barnaki


barnaki
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus M5A78L 2 napos az alaplapom, beletettem egy Fx 4100-as procit, de nem akar elindulni a gép, valszeg bios frissítés kell neki, csak azt nem tudom, hogy egy 2 napos alaplapnak nem az új bios kellene hogy fent legyen?

Illetve, hogy tudom pendriveon frissíteni a biost?

:R

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#383) reset válasza barnaki (#382) üzenetére


reset
senior tag

A CPU-Z a mainboard fülnél kiírja, hogy jelenleg melyik BIOS van a gépeden. Itt megsasolhatod az eddig kiadott BIOS-okat. Amelyikre szükséged van, azt letöltöd és kicsomagolod egy FAT32-re formázott pendrivera. A pendriveot indítás előtt bedugod a gépbe, bootnál belépsz a BIOS-ba, ott kikeresed a megfelelő opciót: Tool menü Ez Flash2 almenü. Enterrel belépsz, kijelölöd a pendriveon lévő kicsomagolt BIOS-fájlt, enter...és vársz...vársz / miközben izgulsz; nehogy áramszünet legyen. Ha lefutott a móka, a gép restartol és már az új BIOS-szal indul.

[ Szerkesztve ]

(#384) barnaki válasza reset (#383) üzenetére


barnaki
aktív tag

Aha köszönöm szépen, és még egy kérdés a belinkelt oldalt vágom én is ott néztem :) , de, A legfrissebb a M5A78L 0604 BIOS, a CPU support listánál nézem, hogy ami nekem van procim , ahoz a M5A78L 0507 BIOS-kell mindegy hogy melyiket teszem fel? :R

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#385) barnaki válasza reset (#383) üzenetére


barnaki
aktív tag

illetve a pendrivera kicsomagolva tegyem fel? nem elég csak a bin. fájlt feltenni ?

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#386) Danndi válasza barnaki (#385) üzenetére


Danndi
tag

csak a bin fálj kell, de elvileg úgy kapod meg ha kicsomagolod, és egyből rakhatod a legújabb bios-t, az már tudja ami az előzőkben benne volt...

(#387) reset válasza barnaki (#384) üzenetére


reset
senior tag

Jól mondja Danndi, a legújabbat (0604) tedd föl :K

(#388) fetyka2


fetyka2
csendes tag

Most cseréltem egy ilyen lapra (ASUS M5AXX9 EVO), csak nem indul el a rendszer, egyedűl a videókártya ad életjelet a porszívó hangjával, Viszont a proci led pirosan világit ami a használatikönyv hibának észlel, AM3- as proci gondolom kompatibilis kéne, hogy legyen ebben az alaplapban. A tipusa AMD X6 1050T HDT55TFBGR Box. Valaki tudna nekem segiteni mi lehet a probléma? A memoriám szerepel a kompatibilis listán.

[ Szerkesztve ]

fetyka

(#389) reset válasza fetyka2 (#388) üzenetére


reset
senior tag

A BIOS-ba be tudsz lépni?

(#390) kucseranor


kucseranor
tag

M5A97 Pro laphoz milyen memóriát érdemes venni? A-data, Corsair Vengeance LP vagy G.Skill Sniper-t nézegettem. Lehet valamelyikkel kompatibilitási problémája?

[ Szerkesztve ]

(#391) barnaki válasza reset (#387) üzenetére


barnaki
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget sikerült felfrissítenem az alaplapot, most már hasít az AMD FX procim. :R :R

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#392) fetyka2 válasza kucseranor (#390) üzenetére


fetyka2
csendes tag

Sajnos nem tudok a biosba belépni, mivel se kép se hang.
Találtam az asus oldalon egy biosfrissitést erre a procira, de igy hogyan frissitsem?
Nonszensz, mar megint nincsen szerencsém az ASUS-al. :(

fetyka

(#393) reset válasza fetyka2 (#392) üzenetére


reset
senior tag

Ha van módod, teszteld le másik procival is...Gondolom, az EATX 12V-os kiegészítő CPU-táp aljazatba bedugtad a csatit...

(#394) Szotyi25 válasza fetyka2 (#392) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia!

Szerintem végy egy nagy levegőt és nyugodj meg! Aztán ha megvan nézd meg, hogy mindent rádugtál az alaplapra, jól rádugtad, odadugtad ahova kell! Nem azért mondom mert sértegetni akarlak, hanem mert már én is jártam úgy a "nagy rutinommal" hogy már 4 órát görcsöltem hogy mért nem indul ez a tetü, és végül kiderült hogy balf.szul dugtam rá a tápot az alaplapra(már szereztem csere procit, vga-t, és memokat, ja és már telefonáltam hogy kell egy új táp). Ja és persze hogy adjak a lelkivilágomnak a nejem szólt, hogy nézzem meg kap e áramot.
Szerinted mekkora volt a fejem?

(#395) sysrq válasza Szotyi25 (#394) üzenetére


sysrq
őstag

Sőt! Néha attól megjavul ha teljesen szétszeded és újra összerakod. Kezdeni nem árt azzal, lehet másodszorra már minden kontakt érintkezik.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#396) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!!

Van új bios verza :)

Nexus 5

(#397) SP!T


SP!T
addikt

Hát eltelt pár hónap mióta megnyílt a topik! Örülök, hogy sokan mások is vettek ilyen lapot. :) Én konkrétan mióta Asus lapokat veszek (M4A87TD EVO / M5A97 PRO), nincs semmilyen szopás a gépemmel. Ezelőtt Gigabyte volt, de mindig valami inkompatibilis volt, fura leállások stb... Jött az Asus és minden jó! :DDD Pedig régen a Gigakkal se szívtam, de most valami megváltozott, vagy csak szerencsétlen voltam.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#398) reset válasza Kunsztler (#396) üzenetére


reset
senior tag

:R - már töltöm is...

(#399) Kunsztler válasza reset (#398) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Én már megcsináltam tegnap.Valami változást vettél észre? :)

Nexus 5

(#400) reset válasza Kunsztler (#399) üzenetére


reset
senior tag

Épp most húztam föl. Ment simán minden. A szokásos tuning-beállításokat egyből jól fogadta. Annyit változtattam, hogy most 1.4 V/1333 MHz-en hajtom a RAM-okat. Lefuttattam egy AIDA64 RAM bench-cset...nincs semmi gondja. Azért tolom őket 1.4-gyel, mert lehet, hogy beújítok majd egy Sandyra is (az AMD-t is megtartom / jelenleg két konfig van belőle :) ) - és hirtelen nem lesz zsé alacsony feszen járó spéci memóriákra, hát azt nézem, hogy mennének-e esetleg a mostani RAM-jaim egy i5 társaságában...úgy látom, nem lesz gond. Ilyen memóim vannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.