Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Beretvás válasza ViZion (#1600) üzenetére


Beretvás
addikt

Hol is van az mert nem találom...De gondolom nincs bekapcsolva mert cpu-z szerint van tuning..

(#1602) Beretvás válasza Beretvás (#1601) üzenetére


Beretvás
addikt

Látom már nekem olyanom nincs is... :W

(#1603) ViZion válasza Beretvás (#1602) üzenetére


ViZion
félisten

De van, csak a 3. fülön, a CPU opcióknál, ahol a C1e, C'n'Q is

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1604) Beretvás válasza ViZion (#1603) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha kiesik a szemem akkor sem látom...

(#1605) ViZion válasza Beretvás (#1604) üzenetére


ViZion
félisten

RTFM 3-17 Advanced/CPU configuration/APM master mode ->Disabled
Meglesz az. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1606) kungzi


kungzi
veterán

hali

ha egy 3pin-es ventit kötök az alaplap cpu fan csatlakozójára, akkor fogja tudni a fordulatot szabályozni automatikusan úgy, mint egy pwm-set vagy szabályozó kell hozzá? Az alaplapom: Asus m5a99x EVO R2.0

úgy tudom ez alaplap függő

(#1607) ViZion válasza kungzi (#1606) üzenetére


ViZion
félisten

CPU-fan csatin biztosan csak PWM vezérel, de vki írta, h case fan-t tudta progival vezérelni... Én a ventivezérlőben hiszek... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1608) Teréz Atya válasza kungzi (#1606) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hello!

Noctua NH-C14 ventijet gond nelkul szabalyozza a CHFAN3-on. PWM-en nem tudja a 3 tuseket. ASUS progi nelkul nem tudom megy-e, ugy nem probaltam.

Mellesleg nem tudja valaki miert irja ki hogy hibas az email cimem ha valtoztatni akarok az adatlapomon???

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#1609) kungzi válasza ViZion (#1607) üzenetére


kungzi
veterán

én is abban hiszek, szóval tárgytalan a dolog :D

(#1610) tibee77


tibee77
őstag

Sräcok, ha a cpu hutot nem a cpu fan-ra teszem az alaplapon akkor az nagyon osszezavarja a dolgokat?Märmint a csatijat.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#1611) ViZion válasza tibee77 (#1610) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs jelentősége, csak akkor a CPU venti sebességét állítsd ignored-re, hogy ne visítson mert nem forog.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1612) tibee77


tibee77
őstag

a cpu fan-on van most a mäsik haz venti.Igazabol azert tettem at, mert azon a csatolo-n mikor elinditottam a gepet, nem forgott rendesen a cpu venti.Kiirta hogy gep indulasakor hogy cpu fan error.Bios-ban csak 480-on pörgött a venti, nem ment gyorsabban.ez mitol lehetett?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#1613) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok.

Érdemes felrakni bármit is az alaplaphoz mellékelt cd-ről? Vagy szedjem le netről a dolgokat?
M5A97 EVO R2.0.

Köszi

Na!!!

(#1614) ViZion válasza Hafy75 (#1613) üzenetére


ViZion
félisten

Netről rakd fel, azok biztosan frissek. Csak a drivereket, az ilyen-olyan "free" trialokat, meg gyorsító-buznyákoló progikat én nem szoktam felpakolni. Így is van 2 ASUS service, amit még neten sem találok, h mire jó. Egyik oldal azt írta, ezzel lehet buhergázni biosban, szal. ha csinálok mentést, utána leszedem és tesztelem. Ilyen vagyok, még C64-ről indultam, meg '98/XP-vel játszottam, ahol minden bájt memória kincs volt, minden haszontalan processz ment a lecsóba... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1615) Beretvás válasza ViZion (#1605) üzenetére


Beretvás
addikt

De nekem nem EVO lapom van....Amugy nem lényeg mert elég nekem a 4 ghz is...

(#1616) ViZion válasza Beretvás (#1615) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is "síma" volt, abban is ott kellene legyen. 3-15 a manualban, 75. oldal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1617) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Az alaplapon, ahol a front panel cuccait kötöm be, a power lednél nem közvetlen egymás mellett vannak a tűk, hanem egy kihagyással. A drótom végén meg közvetlenül van. Rakhatom máshova is? Vagy nem? :)
Így nem látom a szép kék fényét a bekapcsoló gombnak :DD
M5A97 EVO R2.0

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#1618) _csocso_ válasza Hafy75 (#1617) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Ha szabványos akkor elvileg passzolnia kellene, bár attól is függhet esetleg milyen régi házad van. Itt ellenőrizheted, 1-41 és 2-10 oldal.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#1619) Beretvás válasza ViZion (#1616) üzenetére


Beretvás
addikt

Na majd ha megint otthon leszek akkor megnézem... :R

(#1620) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem az M5A97 EVO R2.0-án az a TPU kapcsoló mit csinál?

(#1621) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok M5 A97 EVO R2.0-ás alaplapom van. Már van 2db Arctis Freezer 12Pro pwm es ventim.De a házba bőven tudok még pakolni rendszerhűtőt(bitfenix Merc Alpha)
A kérdésem az lenne hogy az alaplap mennyi ventillátort bír működtetni maximálisan? Van egy gyári 3 tűs a házban és a fent említett 2, de azokon rengeteg csatolasi lehetöség van.Az alaplapon 3db 4 tűs és egy db 3 tűs csatlakozó van.És még 1 processzor venti csatlakozó. A CPU FAN csatlakozó elbír 2 ventillátort?

Köszönöm a válaszokat!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1622) ViZion válasza atomanti19 (#1621) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh, mi lesz ez, szélgép? 18 Wattos pumpát elviszi símán a CPU fan csatin. De még ennyi ventit :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1623) Expendable válasza ViZion (#1622) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nekem a házban van 3db 14centis és 3db 12 centis, plusz ugye a procihűtő :)
(mégsincs igazából hangja a gépnek)

(#1624) Hafy75 válasza BPY-167 (#1620) üzenetére


Hafy75
aktív tag

TPU SWITCH

Na!!!

(#1625) Hafy75 válasza Hafy75 (#1624) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Amúgy ki hogyan használja eme két kapcsolót? TPU és EPU.
Be, vagy ki?

Na!!!

(#1626) Xirtam válasza Hafy75 (#1625) üzenetére


Xirtam
veterán

Ez engem is érdekel. Ez az alaplapon lévő kapcsoló amúgy?

(#1627) Hafy75 válasza Xirtam (#1626) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Igen azaz. :)

Na!!!

(#1628) wertuzio


wertuzio
csendes tag

Asus M5A78L LE alaplap
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy ez az alap lap tud e ssd kezelni ?

Ssd vinyobol milyet érdemes venni márkára gondoltam .

(#1629) ViZion válasza wertuzio (#1628) üzenetére


ViZion
félisten

Tud, SSD-k SATA csatlakozósak, az meg van a deszkán. SSD topikban megmondják mit, Intel és Samsung MLC ajánlott. Nekem otthon Kingston van, de szereltem már rengeteg OCZ-t, cégnél Vector 3 van, ez is tökéletes. Olcsó, de jó az ADATA is. SSD topik összefoglalóban van egy halom potos típus, vezérlők szerint.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1630) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Mi a különbség a kettő között?
Asus honlap, AMD Chipset Driver : 922.57 MBytes
AMD honlap : 26.4 MB
WTF? :))

Na!!!

(#1631) ViZion válasza Hafy75 (#1630) üzenetére


ViZion
félisten

Asus oldalon XP-Vista-Win7-Win8 benne van, 32 és 64 bites is.

Version 8.973&9.01
Description AMD Chipset Driver V8.973 (8.0.877.0) for Windows XP/Vista 32bit & 64bit.(WHQL)
AMD Chipset Driver V9.01 (8.0.903.0) for Windows 7/8 32bit & 64bit.(WHQL)
File Size 922.57 MBytes 2012/12/07

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1632) Hafy75 válasza ViZion (#1631) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Tényleg, nem olvastam el kellőképp, csak a méretéig jutottam el.. :W :DD

Na!!!

(#1633) Lui76


Lui76
őstag

Egy ideje úgy indul a gépem hogy nem...
csippanás nincs de ventik mennek , világít minden és onnan nem megy tovább.
Nyomok egy resetet(csippanás szintén nincs) rá két pillanatra már a W7 logó beugrik ...

www.kezmuveskeramia.hu

(#1634) edeleny válasza Lui76 (#1633) üzenetére


edeleny
őstag

Ezt most nem értem?
Nem csipog az alaplapi hangszóró, és jó a gép, vagy nem csipog és rossz?

A csipogás nálam is teljesen random.
Úgy vettem észre, csak akkor csipog, ha valami változtatva volt!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1635) Lui76 válasza edeleny (#1634) üzenetére


Lui76
őstag

tehát power on , gép mintha elindulna de nem indul meg a boot és nem csipog semmi hibát sem, minden venti forog világít, nyomok egy resetet és villám gyorsan indul is a boot. És resetre mindig elindul.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1636) edeleny válasza Lui76 (#1635) üzenetére


edeleny
őstag

Valami félre lett állítva a BIOS-ba. Bár akkor nem indulna el utána sem.

Nálam akkor csinált ilyet, ha sikerült használhatatlan beállításokat eszközölni.
Forog minden csak nem csinál semmit. reset, BISO, vissza minden ahogy előtte volt!

Ilyet csinált, pl mikor felraktam a RAM-at 1800-ra!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1637) Lui76 válasza edeleny (#1636) üzenetére


Lui76
őstag

- tavasz óta nem nyúltam bele, néha a szünetmentesem lekapcsol menet közben de csak a win reklamált szokásos indítási kérdéseivel.
Az alvás funkció mondjuk nem mindig üzemelt jól , nem akar visszajönni a mélyalmos állapotból ...
Ezért nem is használom mostanában , tehát a mostani gondom szabályosan lekapcsolt állapotból kezdődik.

www.kezmuveskeramia.hu

(#1638) edeleny válasza Lui76 (#1637) üzenetére


edeleny
őstag

Várjál csak, alvás után kétszer kell indítani, vagy ki kell kapcsolni az áramból úgy indul?

Akkor valamelyik AMD driver lesz a ludas!
Az előző lapommal voltam úgy, hogy néha nem volt hajlandó elindulni, csak ha lekapcsoltam a tápot!
Aztán eszembe jutott, hogy valamelyik driver frissítés után kezdődtek a dolgok. újra raktam az előzőleg felrakott AMD drivert, és megjavult. (az AMD proci, Nvidia4 ultra chip, és ATi VGA volt)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1639) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Üdv,

Vettem egy Asus m5a99fx pro r 2.0-t és érdeklődnék,hogy tudtok-e olyan magyar vagy angol oldalt ahol szépen részletezve van mi mire jó , mert egy c2d-s platformról váltottam és hát azóta volt változás bőven.

Illetve aki esetleg ilyen lappal egy 6300-as AMD-t hajt mondhatna egy-két trükköt :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#1640) ViZion válasza IreN!CuS (#1639) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Üdv a klubban. Nekem pont ez a kombó van, 4,4 GHz-n. Lustasági okokból azt tudom javasolni, h itt olvass el mittomén5-800 hsz-t, meg a lapod topikjában (ASUS M5A lapok). Ott is sokminden le van írva, többször is. Ha utána kérdésed van, akkor itt felteheted. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1641) ViZion válasza ViZion (#1640) üzenetére


ViZion
félisten

áááh, fordítva, FX topikban van még sok okosság, csak elírtam. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1642) troll81


troll81
addikt

sziasztok a lapomban m5a97 asus szeretném a feszt belöni a crysis 3 alatt auton 1.4 V ad neki 4 ghz en és eddig a többi játék elment 1.35 V al :K ezt szeretném fixálni valahogy :K

(#1643) pifu76


pifu76
tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, mert nemigazán értek valamit.
Adott egy ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplap ebben 2*4 GB GEIL EVO VELOCE ramok. GEV38GB1866C9DC.
a proci: FX 6100. az a problémám hogy AIDA memóriatesztje szerint elég rosszak az eredmények...
Ennek így kell kinézni? Valami beállításokat tudna valaki pontosan mondani? Nagyon megköszönném!!

(#1644) ViZion válasza troll81 (#1642) üzenetére


ViZion
félisten

biosba be, feszt auto-ról ofset + sign-re, restart. biosba be, feszt megnéz, az értéken kattint felfelé párat, restart. Biosba be, feszt néz, ha jó, jó. Ha nem, akkor igazít, restart.
Ha 1,36 V körül vagy biosban, akkor gép indít, CPU-Z megnézed a feszt és terheled IBT vagy LinX-el, h drop van-e, stb. Valamivel nézd a hőfokot is, aida pl, mert Coretempben volt bugos verzió nemrég.

pifu76: Mi nem tetszik? nézegesd.
CPU-Z -vel nézd meg az SPD fülön az időzítéseket, írd fel és ellenőrizd, h erre állítja-e a mobo, mert hajlamos nem azon hajtani, utána meg BSoD...
CPU-nak adj egy esélyt 4 GHz-n, ha van jó hűtőd.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1645) pifu76 válasza ViZion (#1644) üzenetére


pifu76
tag

állítja-e a mobo, mert hajlamos nem azon hajtani, utána meg BSoD... ebből semmit nem értek, már bocs :F

(#1646) troll81 válasza ViZion (#1644) üzenetére


troll81
addikt

szia elvileg 1.286 V mikor indito és kiirja a biosban ugye ez szerintem jo de a beállitás asszem nem igy van nállam ugy h meg nézem mi is van mert nem tudom igy :C :F

(#1647) Trebron09 válasza ViZion (#1644) üzenetére


Trebron09
őstag

Itt ezen az oldalon csak kékszemüvegesek teszteltek.. :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1648) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Sziasztok ! A gépemen cseréltem egy egeret Logitech M180-ról ami egy farokmentes egy Trust GTX 25 farokkal rendelkezőre a játékok miatt ! A gondom az hogy a BIOS nem ismeri fel az egeret :W muszáj vagyok a billentyüzetről piszkálni , valakinek ötlet hogy miért ? :O

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#1649) edeleny válasza pifu76 (#1643) üzenetére


edeleny
őstag

Mi az ami neked nem tetszik rajta?
A felső sor a RAM teszt elég jó. Hasonló értékek vannak nálam 1800-n hajtott memókkal.
A többi érték a procié, azon kellene tuningolni.

Hoppácska, most látom csak neked 1866-os memóriáid vannak!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1650) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Nekem most ezt dobta , de minden teljesen default még a ramokat sem raktam fel 1866-ra. Egyenlőre nagyon kínai az egész BIOS a c2d-s platform után.Van esetleg valami leírás ,hogy pontosan miket kell beállítani általánosságban?
Persze olvasgatom a topicot de még így is sok minden nem egyértelmű sajnos.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.