Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) rappit4 válasza Gézengúz (#4000) üzenetére


rappit4
őstag

Hat nekem sem szokásom, most mégis sikerült ezt összeszednem, viszont most már nincs benne a startupomban és nem is találom sehol. :D

(#4002) kisbancsa válasza ViZion (#3996) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Az mennyire egészséges hogy a CPU venti melletti 4 tűs fan csatlakozóba dugva bebuggol a fordulat jelző? 3000-60ezer között ugrál a fordulat :D. (még perpill nem megoldható a dolog mert picit maszekban van fent a venti :$)

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#4003) kisbancsa válasza ViZion (#3996) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Ez a profi kókányolás :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#4004) ViZion válasza kisbancsa (#4002) üzenetére


ViZion
félisten

Egy ventivel is? Vagy a közösítős csatival csinálja?
Igazán majd jönnek a többiek, biztos többet tudnak segíteni, mert én még az M4A97-nél feladtam a mobo-s vezérlést... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4005) Lacielvtárs válasza kisbancsa (#4002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát anno nekem az m5a97 r2.0 is tudod tt ilyet produkálni :U
nem nagyon foglalkoztam vele, mert bármit is csináltam, nem segített.
ráhagytam, mert amúgy a ventiket vezérelte normálisan...
az hogy nem volt pontos a fordulat kijelzése... hát puff neki :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4006) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,

kész lett a VRM-hütés, tesztelni még sanjnos nem tudtam. Majd irok hogy milyen lett.




i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#4007) Lacielvtárs válasza mclaren1818 (#4006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

elismerésem :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4008) ViZion válasza mclaren1818 (#4006) üzenetére


ViZion
félisten

Frankón néz ki... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4009) kisbancsa válasza Lacielvtárs (#4005) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Hát akkor marad így. Bár elég érdekes hogy gép bekapcsolásánál se ugyan olyan fordulaton megy. Most perpill 1100 on tekeri, tegnap ( szintén hideg indításnál) 1300 alá nem is ment. Na majd a másik vasba rákötöm külön külön csatlakozó nélkül hátha jobb lesz. Köszönöm a helpet, Ormányos/Elvtárs :D :R :R

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#4010) Gézengúz válasza mclaren1818 (#4006) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megmondom én, hogy milyen...Zajos...

(#4011) ViZion válasza Gézengúz (#4010) üzenetére


ViZion
félisten

Nem feltétlenül. Sok deszkán van / volt aktív hűtés, ha nincs fullra járatva, akkor sokáig hangtalan lesz. Persze ha 2000-et forog, ott már van mindenféle hang, de itt egy kis légáramlat is jó már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4012) Gézengúz válasza ViZion (#4011) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem is volt két hétig ilyen lapom azon is forró volt az északi és elég meleg a vrm borda..azokat a bordákat mérnökök tervezték, ne akarjunk okosabbak lenni, ha szerintük elég akkor elég...

(#4013) ViZion válasza Gézengúz (#4012) üzenetére


ViZion
félisten

"mérnökök tervezték, ne akarjunk okosabbak lenni"
Jujj, ha viccelődsz, dobj egy szmájlit... :D

De vegyük komolyan, amit írsz! Ne vedd kioktatásnak, pusztán ami eszembe jut így hirtelen... :U
R2 pont azért kellett, mert az egyet elkefélték és melegedett.
Gépgyártásban dolgozom, ill. PC-ket, laptopokat is szerelek, van némi rálátásom a mérnöki munkára. NEM a mérnök, hanem a PÉNZÜGYES a főnök.

De gyakorlati példákat is hozok, csak futólag, ami a legfájóbb volt...
Whirpool nagyon okos mosógép. Nem olcsó. A csapágy gagyi műanyag házba rakva, tehát X fordulat után kiszopósodik, üt. Nem javítható.

Hűtőgép, a gáz elszökik. Szerelő jön, beszélünk... a hűtőkör felületkezelésén spórolnak, a hideg fémre lecsapódó pára + a szigetelés anyaga korrodálja a rezet... lyuk-lyuk hátán. KUKA.

Nem ócó ElektroluX porszívó, bekapcs gomb egy nagy műanyag gumó. De nem a kapcsolót nyomod le, hanem egy műanyagot, ami az elfektetett kapcsolót nyomja be. Két 45°-ba vágott műanyag egymáson csúszik minden kapcsoláskor... Gondosan kiszámolták, h hány kapcsolás és csere. A szett anno 6000 Ft volt, plussz posta és amiért berakják...

Haladjunk? Legyen. Idei közel csúcs hűtő vétel, Gorenje nofrost (leírom, megérdemli, annyit szívatott). Egy gyufás skatulya méretű lyukon szívja a levegőt. Instant befagy, nem hűt. Elektronika sem bírta, 3 hónaposan csere. Mint kiderült az első, szériahibás sorozatból jutott... amit visszahívtak, mert valamit itt-ott elszámoltak a mérnökök. Szerencsére azóta egy jobb hűtőnk van, visszaadták az árát... :B

De a közelmúltban is számtalan -akár IT ipari- mérnöki baki volt (ájfon antenna, visszahívott töltők, Dell monitor táp, elkefélt giga OC radeonok, )

Jah, és munkahelyi példák: bejön a rajz, a műszaki előkészítő már röhög: ha rajz alapján gyártunk, nem fog illeszkedni. És mérnökök küldik... De még így is van sok próba- és mintagyártás, mert ami monitoron szép, az lehet nem gyártható vagy nem olyanra gyártható.

És az ultimate érv: ha a mérnök oda nagyobb hűtőt rakna, akkor jön a könyvelő és lehúz az aluból pár grammot... Hidd el, ők irányítanak, nem a mérnökök. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4014) Gézengúz válasza ViZion (#4013) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha melegszik a borda az jó mert tudjuk legalább, hogy jól illeszkedik a hűtendő felületre... :D

Szerintem nagyon sokan nem hűtik és régen nekem is volt olyan lapom amin forró volt az északi híd mégis évekig ment.. Meg is van, az M4A87TD volt! Persze azért egyetértek azokkal amit leírtál... (Mondjuk nem hiszem, hogy az R1 sokkal jobban melegedett volna mint az R2.0 ) :) ez is forró..

A forró bordákkal kapcsolatban újabban már csak arra tudok, gondolni, hogy felesleges áramzabáló. De miért?

Jelenlegi lapomon ASUS F285-M semmiféle forró borda nincsen csakis kézmeleg, így is lehet.. 750K procival, magonkénti teljesítménye nem sokkal marad el a 8320-tól persze csak feleannyi van.. (illetve nincs L3 cache, utasításkészlet ugyanaz) 4Ghz-en nekem nagyon elég..Ugyanakkor egy GTX 650-el elvan 60W körül üresben..

[ Szerkesztve ]

(#4015) ViZion válasza Gézengúz (#4014) üzenetére


ViZion
félisten

Mondhatjuk, h FX deszkáknak legendásan sz@r a VRM. Nem tudok más magyarázatot. AMD nagyon lazára engedte a gyártókat sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4016) Eclips21


Eclips21
őstag

Az a jelenség normális hogy amikor a gép kikapcsol egy pillanattal a vegleges leallas elott felporgeti a ventiket?

(#4017) kisbancsa válasza Eclips21 (#4016) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Igen. Nálam is ezt csinálja :) (legalább is nagyon remélem hogy normális :D)

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#4018) Lacielvtárs válasza kisbancsa (#4017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igaz nekem nem AMD-s lapom van, de az én lapom is felpörgeti a ventiket kikapcsoláskor, igaz nálam vagy 15 mp-ig vagy 30 mpig fullon pörgeti a lap ventiejit.
szerintem normális jelenség...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4019) Eclips21 válasza kisbancsa (#4017) üzenetére


Eclips21
őstag

Akkor jo csak fura volt :)

Mas: ha nem cpu hutocsatira dugok ventit miert nem engedi 60%nal lejebb allitani a fordulatszamot?

[ Szerkesztve ]

(#4020) ViZion válasza Eclips21 (#4019) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ignore-ra kell rakni, mert ha a cpu fan-on nincs jel, akkor nem indul, ill. jóváhagyást kér az indulásra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4021) Eclips21 válasza ViZion (#4020) üzenetére


Eclips21
őstag

de nem úgy értem hanem 2 cpu hűtő csati van és azok fordulatszámát lehet biosban 1%-100%ig állítani de a többi venti csatit csak 60%-100%között lehet állítani. Szóval ez a gondom és érdekel hogy mi a fenének korlátozták 60%-ra

[ Szerkesztve ]

(#4022) Lacielvtárs válasza Eclips21 (#4021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem lehet hogy azért, mert egy cpu ventit nem egészséges menet közben leállítani, míg egy ház venti nem okozhat akkora galibát ha meg is áll a csendes működés érdekében?
ez csak egy tipp, ötlet...
amúgy nem tudom a kérdésedre az érdemi választ :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4023) vd1992


vd1992
tag

Sziasztok!
Van egy M5A97 PRO-m, benne egy 4.2-re húzott 8320 és 2x4gb ram. Kevés a 8GB, de spórolási okokból nem cserélnék 2x8-ra, hanem a 2x4 mellé beraknék még 2x2-t. Kérdésem az lenne, hogy 4 modul jelenthet-e gondot tuning mellett? 1600-as ramok. Köszönöm!

(#4024) Eclips21 válasza Lacielvtárs (#4022) üzenetére


Eclips21
őstag

mi? nálad megáll a házveti? nekem van egy Thermaltright TY-143-as ventim rádugom a házventi csatira manuálisan kis fordulatra akarom állítani ami %os értében kell megadni, de nem engedi 60%nál kisebb értéket beírni. Így az én 600-2500 fordulatszámú ventim nagyon hangos és azt vettem észre ha a CPU ventibe dugom mivel 2db van 1 a cpu hűtőnek 1 meg pluszba akkor kisebb fordulaton tudom működtetni. Szóval ez most szívatás vagy nálam sz@r a bios?

(#4023) vd1992 1600-ramokból ha jól tudom mehet bele 4modul de 1866ból már csak 2 mobult bírna. Amúgy hova kevés 8GB :Y ?

[ Szerkesztve ]

(#4025) Lacielvtárs válasza Eclips21 (#4024) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az okés, de nálam már valami új venti vezérlése van a biosnak...
nekem intel lapom van
thermal radar 2 van a lapon
ennél már a cpu-n kívűl minden egyes ventit egy bizonyo hőfok alatt akár meg is tudom állítani, és csak akkor indul ha elér egy általam is meghatározott hőfokot :K

link

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4026) Eclips21 válasza Lacielvtárs (#4025) üzenetére


Eclips21
őstag

hát ez nem is M5A alaplap, de jó megoldás :) tetszik

(#4027) Barathrum


Barathrum
tag

Sziasztok!

Mi a különbség az Asus M5A97 és Asus M5A97 R2.0 alaplapok között? Melyik a jobb?

(Azért kérdezem, mert eredetileg Asus M5A97 Evo R 2.0-át akartam venni, de nincs egyik online áruházban sem.)

Tears laid in earth...

(#4028) Eclips21 válasza Barathrum (#4027) üzenetére


Eclips21
őstag

melegebbek a régiek r2.0 vegyél

[ Szerkesztve ]

(#4029) Barathrum válasza Eclips21 (#4028) üzenetére


Barathrum
tag

Rendben, köszönöm az infót :-)

Tears laid in earth...

(#4030) vd1992 válasza Eclips21 (#4024) üzenetére


vd1992
tag

Egyre gyakrabban találkozok ilyen és ehhez hasonló gondokkal, ez most COD:AW -vel:

Pedig minden programot kilövök, mégis kevés. Újra is lett telepítve és nem futnak a gépen felesleges dolgok, szóval nem értem a dolgot. Kevés a 8GB. Ja, meg levesz max 1GB-ot magának a samsung rapid.

(#4031) Lacielvtárs válasza Eclips21 (#4026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, de anno nekem is m5a97 r2.0 volt...
nem is olyan régen volt, még a nyáron :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4032) Eclips21 válasza vd1992 (#4030) üzenetére


Eclips21
őstag

Nem csak azert ilyen hogy a csalo programok ne ferjenek a memoriaba vagy valami ilyesmi?

(#4033) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok! Egyik ismerősöm a következő hibától szenvedő lapot birtokolja, szerintetek mi lehet? Gyári hibás csatlakozó?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4034) ViZion válasza DJ. Ru$y (#4033) üzenetére


ViZion
félisten

öööö... ott a csatlakozással is lesz valami, próbálni kellene a hangfal csatikat külön csak a zöldbe dugni. Valamint a kulcsos menüben az automatikus előugró tiltását kellene választani, hátha megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4035) DJ. Ru$y válasza ViZion (#4034) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

PCI-os hangkártyában hibátlanul megy neki, megírom azért ezt! Köszi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4036) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Üdv mindenkinek!
Egy elég zavaró problémával állok szemben. Ezt már az Azonanli alaplapos kérdések topicban már leírtam, de hátha ..
Szóval tegnap óta az alaplapom (ASUS M5A97 EVO R2.0) hálózati kártyája, és hangkártyája nem működik.
Mivel 2 darab vga-m van, így tegnap kicseréltem letesztelni a másikat,( ami eddig hibátlanul működött mindig is) de miután behelyeztem, és miután betöltött a Windows, először azt vettem észre hogy a Windows azt jelzi hogy nincs kábel bedugva(piros X-es kismonitor a tálcán).1-2-szer restartoltam a gépet, visszaraktam a régebbi vga-t (amúgy mindkettő kiválóan üzemelt), de ugyan az, majd többször is próbáltam újrarakni a drivert de nem volt hatásos és azt írta ki a telepítő után folyamatosan hogy nem található lankártyaeszköz, és megfigyeltem hogy már gépindításnál sem villog egyáltalán az internetkábel csatlakozójánál a zöld állapotjelző led. A Biosban megnéztem, engedélyezve van a lankártya, letiltottam majd vissza, de semmi változás.
Majd észrevettem hogy hang sincs, csak ilyen fuvallatszerű hang szól a fejhallgatóból, ezért megint nyomtam egy restartot, szintén semmi, letöröltem az audio drivert majd felraktam másikat, és miután beállítottam és restartoltam a gépet utána pedig elkezdett ilyen nyöszörgő hangot adni. Ha ki-be dugom a headsetet akkor felismeri , viszont nem változik semmi, sőt már folyamatosan előhozza hogy új fejhallgatót dugtam be mintha másodpercenként ki-be húznám de csak simán rá van kötve.
Windows újratelepítés is volt, ugyanaz, szerintetek mi lehet a probléma és hogy lehetne megoldani?
Lehetséges hogy történt vele valami vga csere közben? Sokat csináltam már, sok gépben, ebben is többször szóval nekem már rutinmunka, és mindig nagyon óvatos vagyok, megnéztem magát az alaplapot de semmi külsérelmi nyom nincs rajta.

(Az alaplap maga 1.5 éves, van rá garancia, viszont egyrészt többszáz km-re van a bolt ahol vettem, illetve ki tudja mennyi idő mire bevizsgálják és kicserélik..)
Elnézést a hosszú szövegért, és köszönöm előre mindenki segítségét :R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#4037) Shing


Shing
őstag

M5A97 miért mutat 10-15 fokkal kevesebb alaplap hőmérsékletet UEFI-ben? Megnéztem szoftverrel, az érdekes módon pontosan írja ki és tuti hogy a szoftver pontos, mert ha minden 50-60 fokos (játék közben) akkor az alaplap nem hiszem, hogy 35 fok lenne. :DDD Emiatt nem tudom a ventiket normálisan szabályozni, csak külön szoftverrel. Most tényleg ilyen selejt ez a széria? Mert ez a 324234. bajom vele.

(#4038) ViZion válasza Shing (#4037) üzenetére


ViZion
félisten

A magok + kupak, a VRM és az "alaplap" hőfok mind máshol van mérve, miért kellene egyformának lennie? Nem a széria selejt, Asusnak fura biosból a ventivezérlése, viszont adnak hozzá progit is, sokan használják.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4039) Shing válasza ViZion (#4038) üzenetére


Shing
őstag

Szóval mást olvas ki ez?

és mondjuk ez a program?

De tökmind1 h milyen hőfokot ír ki valójában. Ha a videokártya 70fokos, a proci 55 játék közben, akkor ne mondja már nekem, hogy nem éri el semelyik rész sem legalább a 40fokot. Mert beállítottam már kínomban, hogy 40fokon maxon pörögjenek a ventik és meg sem moccantak. Ezért mondom, hogy ez valamiért nagyon alá mér. A Speccy korrekt értékeket mutat.

(#4040) ViZion válasza Shing (#4039) üzenetére


ViZion
félisten

A progi CPU hőfokra mit ír? Lehet meg van cserélve?
Más progival is nézd meg, pl. open HW monitor

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4041) Shing válasza ViZion (#4040) üzenetére


Shing
őstag

A CPU hőfok korrektnek tűnik, de azért megnéztem és nincs felcserélve. A HWmonitor ugyan azt írja mint a bios... hát nem tom, jól el van rejtve az a hőmérő ha ennyire nem melegszik. Néztem statisztikát is, 56fokos proci mellett, 36fokos lap... De ilyenkor a videokártya is 70-75 fok. Nem lenne semmi gond, ha nem 40fok lenne a limit, alatta nem lehet vezérelni. Muszáj lesz windowsból vezérelni...

(#4042) ViZion válasza Shing (#4041) üzenetére


ViZion
félisten

biosban a manuálisnál van egy alsó érték ameddig alacsonyabb fordulatra rakja, és van egy magasabb, ahonnan felkapcsolja. Ez nem vezérli? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4043) Shing válasza ViZion (#4042) üzenetére


Shing
őstag

Ezt mondod?

Mert ez az ami nem megy 40 fok alá. Minek kellett lekorlátozni? 40 fokot a bios mérései szerint pedig nagyon lassan ér el a gép, olyankor már a proci is 60-nál jár. A videokártyát nem is mondom. :DDD Na mind1, ennyit erről.

(#4044) ViZion válasza Shing (#4043) üzenetére


ViZion
félisten

Amit épp kijelölsz, az a felső határ, azt emeld 60-70 fokra. A min. duty cycle-t vedd lejjebb. Utána teszteld.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4045) Shing válasza ViZion (#4044) üzenetére


Shing
őstag

De ez most nem azt jelentené, hogy 40 fokon 60%-on pörgeti, 41 fokon pedig maxon? (csak h meghalljam)
Mert most akkor hiába állítgatom ha egyszer nem éri el a 40fokot, ez végig csak minimumon pörget. A Duty cycle-t sem lehet lejjebb venni, 60 a legkisebb.

(#4046) ViZion válasza Shing (#4045) üzenetére


ViZion
félisten

De, azt jelentené. Próbáld SW-vel, vagy vezérlővel esetleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4047) zozyk


zozyk
addikt

Sziasztok

Van egy M5A97 lapom.
Most egy FX-4100 van benne,amit cserélnék nagyobbra.
Melyik a legnagyobb proci,amit elbír a lap?
FX-9590 lenne a kiszemeltem,ha a lap elbírja,kell a magas órajel a WoT miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4048) ViZion válasza zozyk (#4047) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, eléggé vicc kategória lenne egy belépős deszkában a csúcs proci... :DDD
Nekem is volt olyan lapom, a VRM gyenge, még a 6300-am is jobban teljesített amint átkerült komolyabb lapba. Inkább 6300/6350-et vennék, ott jó turbo beállítással 4,3-4,5 GHz-t is elérhetsz (amihez jó hűtés és táp is kell).

8350 a max támogatott, de azt sem ajánlom bele igazán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4049) zozyk válasza ViZion (#4048) üzenetére


zozyk
addikt

Lemaradt a "pro"...
M5A97 pro lapom van... :-)
Ebbe sem megy bele?

(#4050) Lacielvtárs válasza zozyk (#4049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ha ott van a pro ha nem, akkor is a nagy FX mellé javasolt a 990-es chipszett, tehát én is ahogy a kék Úr is javasolja, ez a lap kellene alá...
link
vagy ez link
de én az elsőt javaslom
ha ekkora procit akarsz venni, akkor a deszka kell alá...
talán a deszka után a legfontosabb a második, a táp.
nem mindegy milyen és mekkora tápod van :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.