Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ViZion válasza akos86 (#900) üzenetére


ViZion
félisten

OK, Bocsi ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#902) akos86


akos86
aktív tag

Egyes asus m5a97 alaplapokhoz elérhető a friss bios.

3dfx, gone but never forgotten...

(#903) Valkűr válasza akos86 (#902) üzenetére


Valkűr
őstag

Akir érdekel, van egy eladó lapom 870-es..AZ apróban bővebben,..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#904) Beretvás


Beretvás
addikt

M5a97 R2.0-hoz kiadott új bios mit takar??

(#905) akos86 válasza Beretvás (#904) üzenetére


akos86
aktív tag

Elvileg a béta biost váltja illetve stabilabb lesz a lap. Én már feltoltam ;)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#906) Beretvás válasza akos86 (#905) üzenetére


Beretvás
addikt

Tuningban stabilabb lett?? Ám pontosan hogyan kellene csinálnom a biosz frissítést?? Elbacni nem akarom, és ez 1000% hogy nem okoz semmi kárt??

(#907) akos86 válasza Beretvás (#906) üzenetére


akos86
aktív tag

Én speciel úgy szoktam hogy letöltöm majd kicsomagolom a bios fájlt "C" meghajtóra ezután restart majd belépek a bios menübe ott a tool menü ->az asus ezflash2 utility-t megkeresem és betallózom a fájlt a c meghatóról majd oké "azt hiszem kétszer kell az okéra kattintani" ezután történik a bios flash kb 2perc és végez is. Ne ijedj meg ha nem fog mozogni az egér a bios flash alatt.

Tesztelni még nem volt időm de béta biosról erre érdemes frissíteni. Ma érkezik a legújabb FX majd meglátjuk mire is lesz képes ;)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#908) Beretvás válasza akos86 (#907) üzenetére


Beretvás
addikt

Win alól érdemes frissíteni a biost? Ám nekem a leg alapabb bios van fent, érdemes volna frissíteni? lenne valami látszata??

(#909) ViZion válasza Beretvás (#908) üzenetére


ViZion
félisten

lehet winalól, de a flash a biosban jobb. Nem kavarhat be vírus, vírusírtó... fat32 pendrivera kirakod, megtalálja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#910) Beretvás válasza ViZion (#909) üzenetére


Beretvás
addikt

ezek a hivatalos biosok tuti jók?? Csak mert nagyon nem szeretném ha valami gajra vágná a lapomat..

(#911) Beretvás


Beretvás
addikt

Na rászántam magam és lefrissítettem..Tényleg könnyű volt és remélem nem lesz gond vele.. Köszi a segítségeteket.. :R

(#912) Valkűr válasza Beretvás (#911) üzenetére


Valkűr
őstag

Van ötlete valakinek, h ujan osszepakolt gépen miért nincs kép? Benne a VGA , áramot is kap, mégis azt írja nincs jel, pedig már az összes foglalatot kipróbáltam az alaplapon...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#913) gelacihun válasza Valkűr (#912) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Minden új ?
A nincs jel felirat széthúzott kábelnél jön elő .
Csatlakozóról nem hiányzik láb ?
Monitornál sincs kicsúszva ?

Hardvercsere ?
Másik gépben a videó kártya- ram -monitor

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#914) Valkűr válasza gelacihun (#913) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen új alaplap, proci és rám is új,,...osszedugom és nincs jel jelenik meg

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#915) akos86 válasza Valkűr (#914) üzenetére


akos86
aktív tag

Egy kérdés az alaplapon van e integrált vga? Lehet hogy hülyeséget mondok de esetleg próbálj meg egy cmos cleart (tápkábel kihúz majd elem ki majd egy perc múlva be)

3dfx, gone but never forgotten...

(#916) Valkűr válasza akos86 (#915) üzenetére


Valkűr
őstag

Volt már reset is, és nincs alaplapi VGA. Lehet a HDD nem megy, mert az nem villogott. Pedig az is jól van bekötve elvileg. Van sata csatim több, egy AMD serial és van olyan, h ASmedia. Itt mindegy hová van dugva?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#917) akos86 válasza Valkűr (#916) üzenetére


akos86
aktív tag

írd már le hogy milyen konfig az ami nem megy. vinyod és a dvd írót húzd le esetleg a ramot tedd át másik slotba. A vga másik gépben megy? tápegység proci tápját is bedugtad az alaplapra esetleg a vga-ra nem kell tápod kötni?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#918) Indiant válasza Valkűr (#912) üzenetére


Indiant
addikt

Én is így kezdtem és azóta remekül működik. Szóval ne aggódj! Fogd fel úgy, hogy minden kezdet nehéz.
Nálam is úgy tűnt, az eddigi szervizes tapasztalataim alapján ,hogy halott az alaplap. De aztán egyszer csak elindult. A konkrét mikéntjére már nem emlékszem, de az alaplapi kapcsolóval szórakoztam.

(#919) ZBO válasza Valkűr (#916) üzenetére


ZBO
tag

TV van csatlakoztatva?
Már jártam úgy, hogy telepítés után újra indult, és a jelet a 2. monitorra (TV-re) küldte a HDMI kábelen, mert az is csatlakoztatva volt. egy tipp...

(#920) Valkűr


Valkűr
őstag

Na sikerült elindítani, ellenben mivel új a proci, alaplap, rám, így nem indul a windows. Ha ujrateszem utána visszaállíthato néhány kép ami a C meghajton maradt, vagy formatalas után nem állítja vissza semmi?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#921) ViZion válasza Valkűr (#920) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh... Neked egy Live Linux kell (pl. Ubuntu vagy Fedora Live) amit USB-ről futtatva mented ami kell (users mappa), többi mehet a lecsóba. B vrzió a meglévő mellé telepíteni a win7-et, akkor a régit átrakja OLD-nak, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#922) Beretvás válasza Valkűr (#920) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez a lap engem is megcopatott a windowsal, mert nálam sem indult el... :W

(#923) gelacihun válasza Valkűr (#920) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Get back data , ami a fájlok nagy részét vissza tudja hozni , még formatálás után is !
De elég bonyolult és időigényes (Kb 30000 jpeg-közül kell kiválogatnod a családi képeket !!! )
Sokkal egyszerűbb egy másik vinyóra feldobni a Wint és azon keresztül Totalcmd-vel kimásolni a szükséges dolgokat

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#924) ViZion válasza gelacihun (#923) üzenetére


ViZion
félisten

Ugyan már! Wint telepíteni csak ezért, tényleg egyszerű... :P
Linuxot USB-re készítő progit letöltve kb. 5 kattintással készíti a bootolható USB-t, net sebességétől függően akár 10-20 perc múlva már nézegetheti/mentheti az állományait... :D

Ha megtörtént a baj, akkor a javasolt Get Data Back is jó lehet, igaz fut fél éjjszakát, és a fizikailag is felülírt cuccot nem hozza vissza...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#925) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom, hogy jó helyre írok, de volna egy kisebb driver problémám, ha egyáltalán ez az. :F
Volna egy Asus M5A99FX PRO R2.0 alaplapom. Mindegyik Sata csatlakozóba be van dugva valami. Szóval az összes foglalt. A két kék Asmedia-s színűbe egy samu 1 GB-os és egy 750 GB-os wincsi van. A win 7-hez való Asmedia driver-t feltelepítettem, de az eszközkezelőben mégis ATA meghajtónak látja és nem SATA-nak.
Mit csinálok rosszul? Vagy ATA-nak kell látszania?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#926) ViZion válasza laca500 (#925) üzenetére


ViZion
félisten

Ez miért probléma? SATA azaz serial ATA

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#927) Shing válasza ViZion (#926) üzenetére


Shing
őstag

De ami ki van jelölve csak ATA. :DDD
Szerintem a legegyszerűbb ha leteszteled egy programmal a HDD sebességét, ha gyors akkor biztos SATA...

(#928) ViZion válasza Shing (#927) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, sztem ez rendben van, ha eszközkezelőben nem sárga, akkor a driver 90% hogy jó. De a hivatalos (angol!) oldalról le kell kapni a drivert, felrakni újra, kész. Esetleg biosban nem lett átállítva natívra? Bár akkor IDE lenne gondolom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#929) dethroner válasza Shing (#927) üzenetére


dethroner
veterán

ATA=Sata vagyis soros
IDE=Pata vagyis párhuzamos Ata.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#930) laca500 válasza dethroner (#929) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Akkor azt mondjátok, hogy ez így rendben van? Akkor megnyugodtam. Csak azt nem értem, hogy akkor az egyikre miért írt SATA-t a másikra meg ATA-t. Fent van hozzá az Asmedia legfrissebb driver-ja.
Meg mértem a sebességét, de igazából ez nekem nem mond sokat.

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2012 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 150.054 MB/s
Sequential Write : 145.980 MB/s
Random Read 512KB : 48.820 MB/s
Random Write 512KB : 65.129 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 0.592 MB/s [ 144.6 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 1.190 MB/s [ 290.6 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 1.182 MB/s [ 288.6 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 1.142 MB/s [ 278.8 IOPS]

Test : 1000 MB [F: 0.0% (0.2/931.5 GB)] (x5) <0Fill>
Date : 2012/11/19 18:45:11
OS : Windows 7 Ultimate Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#931) laca500 válasza ViZion (#928) üzenetére


laca500
aktív tag

Bios-ban nem lett átállítva semmi, de az Asmedia csatlakozókat nem is lehet csak ki/be kapcsolni. Alapból AHCI-re van állítva.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#932) dethroner


dethroner
veterán

Na én is szívok az AMD SB950 Samsung HD103SJ kombinációval. Az asus a megkeresésemre azt válaszolta frissítsek bios-t a lapon, holott a kérdést csak akkor engedte feltenni a weboldal, ha minden részletét kitöltöm a gépemnek, amiben fel kellett tüntetni a bios verziót is, ami a legfrissebb volt, a beszerelés napján frissítettem. De az összes adattal együtt ott volt ez is a kapott válaszlevélben, csak el kellett volna olvasniuk :W
Frissítsek bios-t :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#933) gelacihun válasza dethroner (#932) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Elolvastam amit írtál , de abból nem derül ki hogy tudod a megoldást vagy sem (az ASUS nem :W ).
Olvass lentebb , és talán az segít !

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#934) Szotyi25 válasza dethroner (#932) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia! Nem a biost hanem a vinyó firmwaret kell frissíteni: [link] Nálam is ez volt a hiba.

(#935) TiszaG


TiszaG
csendes tag

Tiszteletem az Uraknak!

Olyan problémám van, hogy nem tudok belépni a biosomba, egyszerűen hiába nyomom a del gombot amivel eddig sikerült, simán átugorja és egyből tölti a windowst. valaki tud esetleg megoldást? Köszönöm szépenelőre is.

A lap: M5A99X Evo 2.0

[ Szerkesztve ]

(#936) TiszaG válasza TiszaG (#935) üzenetére


TiszaG
csendes tag

Közben megoldódott

(#937) dethroner válasza Szotyi25 (#934) üzenetére


dethroner
veterán

Frissítettem és úgy néz ki sikerrel jártam, csak nehogy elkiabáljam :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#938) Szotyi25 válasza dethroner (#937) üzenetére


Szotyi25
tag

Nálam ugyenez volt, de "kopp-kopp" azóta tökéletesen működik. :K

(#939) dethroner


dethroner
veterán

Szóval van egy ilyen lapom, és a hozzá kapott dvd-n van egy rakás extra, amiről fogalmam sincs hogy mi :B Ha valaki ismeri ezeket a programot, tudja hogy mit lehet velük kezdeni, lenne olyan jó és tartana róluk egy kis gyorstalpalót? Vagy egy magyar nyelvű linket egy leíráshoz?
köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#940) Shurycen


Shurycen
tag

Srácok valaki próbált már ilyen: M5A99X EVO - deszkát Wake On Lan ébreszteni valami android-os appal? Nekem pont jól jönne szóval kíváncsi lennék működik e és mivel..

[ Szerkesztve ]

(#941) Valkűr


Valkűr
őstag

Valaki magyarázza már el nekem az Asus lapokon miért van 2 fajta 6Gb -os sata csatlakozó? Az egyik AMD Serial ATA a másik pedig ASmedia serial ATA...Mi a különbség, miben más a két csatlakozás?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#942) Aidan85 válasza Valkűr (#941) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Nagyon egyszerű, az AMD vezérlő bír kezelni x darabot, ezt meg szokták fejelni még mondjuk 2 db porttal, amit egy másik vezérlő jelen esetben ASmedia hajt meg. Nem csak AMD oldalon van ilyen. Egy kis plusz, hogy több eszközt tudj felcsatolni.

(#943) Shing


Shing
őstag

Új chipset drivert néztétek? Asus M5A97-nél kijött új és kemény 845Mb. :Y Benne van már Win8-as driver is...

(#944) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Mit csinál a biosban, hogy az ofset módot +, vagy - állítom-e be? Mert én semmi különbséget nem vettem észre...

(#945) ViZion válasza dodopek (#944) üzenetére


ViZion
félisten

Az alap értékhez képest a beállítottat hozzáadja vagy kivonja belőle. Tuninghoz + kellene.
Viszont a Pro-n kívül a többi híresen szarul feszel, szal. kb. mindegy is mit állítasz, belőni nem nagyon lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#946) Norbert182


Norbert182
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem egy M5A99X Evo Rev 2.0-ás alaplapot, de mellé kellene valami tuningbarát memória

A Következők:
KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1866MHz CL9 KIT KHX1866C9D3K2/8GX -14.846Ft
G.Skill DDR-3 8Gb /2133 KIT (F3-17000CL11D-8GBXL) - 13 462 Ft
CORSAIR DDR-3 8Gb/1600 KIT Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C8) -13 716 Ft

Ezek közül a G.Skillel szemezek épp :) - csak 1 gond van hogy nincs benne az alaplap memoria támogatási listájában, és nem tudom- kompatibilis lenne-e vele.
Szerintetek menne minden gond nélkül? vagy ti melyiket ajánlanátok?

Köszönöm.

(#947) ViZion válasza Norbert182 (#946) üzenetére


ViZion
félisten

Kompatibilis szvsz. Lehetőleg olyan ramot keress, ami 1,5 V-os.
Én Vengance-t venném. 2133 MHz-nak -illetve 1600 felett semminek- nincs értelme, AM3+ AMD proci sztem nem is támogatja. Tehát csak max @1600 menne.
Ramos topikban többet tudnak segíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#948) gelacihun válasza Norbert182 (#946) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Nekem G-Skill 1600 2X4 volt a Pro lapomban .
Nincs benne konkrétan a listában , csak a 2X2 v. valami ilyesmi .
Ennek ellenére tökéletesen működött , és szerintem az egyik legjobb választás ezekhez a lapokhoz (de ez szubjektív ! )
A Ramtuning tudomásom szerint nem hoz annyi előnyt a befektetéshez képest , mint ha ugyanezt a procival tennéd Ár/Sebesség arányban .
Ráadásul ezek a lapok még alapórajelen is túlmelegszenek , nem hogy még meghajtva !!!
Azért a megfelelő Ramos totyikban kérdezz utána , mert ennek is vannak Gurui

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#949) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok.

Úgy néz ki van egy kis problémám az alaplapommal. (Asus M5A99X Evo, kb. fél éves a procival együtt)
Működőképes, de idegesítő jelenségek vannak, lehet, h valami természetes azok közül amit majd felsorolok.
Fx8120 proci, Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A1600C9 8gb ram, Asus gtx650ti 1 gb rammal.

A gond az, hogy mikor power saving módból átteszem performance-ba akkor egy játék kormány vezérlése meghülyül.A kormány logitech G27, a játék F1 2012.Tehát amikor felteszem teljesítménybe, hogy a cpu ki tudja hajtani a vga-t, akkor a kormány össze-vissza működik.Értem ez alatt az erőhatásokat, mintha megfordultak volna, vagyis inverz lenne.

Másik probléma, biosban a kormány billentyűzetként műxik, gáz-fel nyil, fék -le, kormány jobbra balra stb. ez nem idegesít.

A harmadik probléma, hogy nem tud lemenni alvó módba, csak power gombal indul újra, de win7 hibás leállítást érzékel stb.

Volt régebben(meg van még) egy gigabyte 8600gt kártyám, ezzel a kártyával a performance opció tökéletesen működött, a g27-es kormány normálisan működött ezt az opciót használva is.De a 3. probléma akkor is meg volt, tehát a 8600gt-vel sem tudott lemenni alvó módba.
(meg teljesítmény módba van valami cicergés, vagy valami commodore szerű csipogó (ultra?)hang.

Most cseréltem tápot, Chieftech 500w, az nem lehet probléma. Bios legújabb 1604-es.

3 vinyó van még, 1 TB wD, 400Gb samsung, +1 kingston 40 gigás ssd.
De az ssd, az mintha haldokolna, 14 hibás szektor, néha akadozó egér, már ez jelen volt a 6000+ x2-es korszakban is.

(#950) kovi831


kovi831
aktív tag

Úgy néz ki az alaplappal lesz a gond, usb porotok szarakodnak, külföldi fórumon is olvastam.(M5a99evo)
Megbolondítja kormányt mint már írtam, és időnként leválasztja az egeret és a billentyűzete vfagy a monitor kezd el vibrálni mint a régi crt monitoroknál.Volt valakinek ehhez hasonló problémája.
Akkor az előző hozzászólásom nem teljesen reális, most jöttem rá mi a probléma.
Valaki tudna segíteni? még csak 4-5 hónap telt el a gariból(3év), valszeg visszaviszem, hátha kicserélik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.