Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Aidan85 válasza dodopek (#648) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Az Advanced menü APM részében nézz szét! Amennyiben az ErP Ready Enabled-re van állítva, tiltva van minden ébresztési funkció S5 állapotban.
Rakd Disabled-re, és onnantól elérhetővé válik a Wake On Lan, Wake On USB, stb... Errefelé keresgélj!

[ Szerkesztve ]

(#652) dodopek válasza Aidan85 (#651) üzenetére


dodopek
addikt

Találtam pár wake on... funkciót, de sajnos egyik sem vált be. USB nekem nem volt, csak ps2, de egér/keyb is USB. Szóval nem jött be. De azért köszönöm.

Sos456!
Nincs igazad, nekem az AM2+ alaplap még simán tudta.

(#653) _csocso_ válasza dodopek (#652) üzenetére


_csocso_
senior tag

Közben megtaláltam én is, valóban nálam is be volt kapcsolva az ERP, és azért tűntek el a menüből.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#654) ViZion


ViZion
félisten

Helló! ASUS M5A97 deszkám van, eléggé lassúnak tartom a POST-ot. Miért van?
Hogyan lehet gyorsabbá tenni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#655) _csocso_ válasza ViZion (#654) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nekem M5A99X EVO-n szintén nem egetrengető sebességű..

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#656) ViZion válasza _csocso_ (#655) üzenetére


ViZion
félisten

...pedig semmi extra kártya vagy ilyesmi nincs. Megnyomom a gombot, vár pitty (qrva hangos, már leragasztottam a piezzo-t), mjad kiírja a ramot, rádugott cuccokat, ez eltűnik és vááááár.... majd jön a Grub, innen már gyors.
UEFI meg mittudomén, de többet vártam indulásra, amúgy rendben van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#657) Aidan85 válasza ViZion (#654) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Helló!
Első tippre az önellenőrzést mondanám, amit indítást követően végez... Ezt 4 POST State Led-del is jelzi... Nálam a videókártyára 2szer is visszaugrik és utána megint ellenőrzi a meghajtókat.

(#658) Aidan85 válasza ViZion (#656) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Egyébként milyen verziójú a BIOS-od? Frissíteni próbáltad?

(#659) ViZion válasza Aidan85 (#658) üzenetére


ViZion
félisten

Legfrissebb, korábbiakkal is ez volt. Volt itt egy MSI deszka, szintén UEFI, és az is "gondolkodott" csippanás előtt, de utána gyorsabbnak tűnt...
Nem gond, ha másnál is ez van, csak azt hittem enyém lusta :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#660) _csocso_ válasza ViZion (#659) üzenetére


_csocso_
senior tag

Készíts be mindig egy sort, akarommondani egy sört, míg a gép elindul elszürcsölgeted nyugiban.. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#661) ViZion válasza _csocso_ (#660) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... gyors bootért mindent. Csak a sört nem szeretem, de majd megszokom :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#662) _csocso_ válasza ViZion (#661) üzenetére


_csocso_
senior tag

Cigit akartam először, de az eléggé egészségtelen..

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#663) Aidan85 válasza ViZion (#659) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Gyorsan mértem egyet...
9 másodperc volt, mire indítás után a monitort bekapcsolta, és 24 másodperc összesen, mire megjelent valami windows indulására utaló kép a monitoron

@sos456: jah, egy fél sör lecsúszik... :))

[ Szerkesztve ]

(#664) ViZion válasza Aidan85 (#663) üzenetére


ViZion
félisten

kb. mint nálam, akkor evvan :)
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#665) ma.ci23


ma.ci23
tag

Sziasztok!
Amd Ph2 1090T alá kellene nekem alaplap ezeken gondolkozom:
ASUS M5A97 EVO v PRO(nem tudom mi a különbség?)
Gigabyte GA-990FXA-D3
GIGABYTE GA-990XA-UD3
Szerintetek melyik lenne a megfelelő választás?

(#666) ViZion válasza ma.ci23 (#665) üzenetére


ViZion
félisten

ASUS-ról tudok nyilakozni, más a tápellátás és a felszereltség. Ha nem akarsz durván tuningolni, akkor az alap alaplap :) is jó. Kicsit lassan indul, mondjuk volt itt MSI, meg most egy GIGA APU-val, azok se gyorsabbak...
Van alaplapos topik, ott többet segítenek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#667) ma.ci23 válasza ViZion (#666) üzenetére


ma.ci23
tag

Köszi a gyors választ nem nagyon szeretnék tuningolni inkább csak hétköznapi használat néha egy kis játék...az Asus-on rágom magam csak a lassúság idegesít az olvasottak alapján :S :((

(#668) ViZion válasza ma.ci23 (#667) üzenetére


ViZion
félisten

Nem úgy lassú... Csak benyomod a gombot, akkor nem azonnal csippant, mint pl. a régi giga deszkám. Kb. 10 sec amíg eljut a grub menübe. Amúgy teljesen jó, nekem pár apró bios marhaságot leszámítva gondom nincs vele.
Ilyen pl. hogy nincs boot menü F12-re, gigán volt. De azt mondják ebben a chipsetben ASUS a jobb, fene tudja, nekem mind jó volt, csak MSI halt meg már, a környezetemben is sok MSI hullik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#669) Aidan85 válasza ma.ci23 (#667) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Elképzelhető, hogy ez a lassúság az UEFI Bios-ok összetettsége miatt van, míg a régi "fapados" gyorsabb volt... Nekem azért nem tűnt fel eddig, hogy lassú, mert a régi Socket A-s MSI lapom minden indításkor ellenőrizte a 2 giga RAM-ot, így kb ugyanott voltam... :)

(#670) ViZion válasza Aidan85 (#669) üzenetére


ViZion
félisten

igen, a munkatársam tuning deszkája kijelzi mikor mit csinál, és azt mondta egy halom teszt lefut induláskor BIOSból. Régen csak ha SATA vagy raid volt, akkor tökölt, meg a ram ellenőrzéssel... na annál azért gyorsabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#671) Shing válasza ma.ci23 (#665) üzenetére


Shing
őstag

Nekem sima Asus M5A97 van, ezen nincs annyi USB/Sata(lehet, hogy nem mind2) csatlakozó, nem olyan jó a processzor tápellátása, mint az EVO vagy PRO-nak. Van még pár fícsör ami nincs, de aki jól megnézte majd esetleg leírja. Ez, így hogy nem tuningolok vagy csak minimálisan bőven elég.
Bekapcsolással nekem nincs baj, sztem nem lassú. Lekamerázzam a bekapcsolási időt? Legújabb bios, Win7 home premium 64bit-el.

(#672) ma.ci23 válasza Shing (#671) üzenetére


ma.ci23
tag

Hát igen az alap is megfordult a fejemben ugyanis én sem nagyon szeretném tuningolni,csak mivel minden szökő évben fejlesztem a gépet ilyen nagy mértékben ezért kérdezősködöm.Hát ha annyira még sem lassú nem kell kamozni,de azért köszi,az SSD majd úgyis végzi a dolgát utánna...és te milyen procit használsz benne?vmint Ramot?

(#673) ViZion válasza ma.ci23 (#672) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd a "lassú" az relatív. Nálam a boot menüig több idő telik el, mint utána a boot, de így is bőven 30 sec alatt indul SSD-vel (nem mértem, hülyeséget nam akarok írni).
Sokat agyaltam én is, h melyiket, DE: én úgy "tuningolok", hogy feszt nem emelek. Ha borul, akkor hagyom az utolsó stabilon. Adataimnál a konfig, ezzel az alap fesszel is szépen megy, bár az alaplap még tudna emelni feszt is, de nem akarom, nincs is sok értelme a tuningnak (4×800-on megy nagyrészt, játék alatt húz, de a VGA-mat bőőőven kihajtja így is 22"-on).

Szal.: ajánlom, nagyon jó, kis hibái vannak: nekem az F12 boot menü hiányzik, mert sokszor indítok linuxot pendrájvról. Amúgy tökéletes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#674) Aidan85 válasza ViZion (#673) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Nálam F8-ra jön elő BOOT menü... próbáld ki
Kicsit zavaró is, amikor Windows előtt csökkentett módot akarok kérni, nyomhatom még egyszer...

(#675) ViZion válasza Aidan85 (#674) üzenetére


ViZion
félisten

Az nem csak akkor, ha biosba beléptél del-el?
:W
óóóóbazz, én meg végigpittyegtem a bioson... :O
Köszi. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#676) Aidan85 válasza ViZion (#675) üzenetére


Aidan85
aktív tag

:DD
De BIOS-on sem kell végig pittyegni, ha EZ Mode jön be a DEL-re, akkor az alsó sorban kattinthatsz az eszközre, amiről boot-olni akarsz... :)

(#677) ViZion válasza Aidan85 (#676) üzenetére


ViZion
félisten

aham, ez tipikusan amire csak laza RTFM -et szoktak írni asszem. :D
Sebaj, most már tudom majd :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#678) Shing válasza ma.ci23 (#672) üzenetére


Shing
őstag

Ok. AMD Phenom II X4 965 proci van nekem és valami legóccsóbb 4GB 1333Mhz-es Patriot RAM. Procira az alaplap sok feszültséget ad. 1,44V körül, na ezt letoltam ~1,3-ra. Megy minden szuperül... Semmi gond a lappal.

[ Szerkesztve ]

(#679) shagy


shagy
tag

szerintetek, mit érdemes beletenni egy ilyen lapba (pontosan: m5a78l-m lx)

A cég fejlesztés keretéből szeretnék venni 30 körül egy procit és 30 körül egy ssd-t, ezzel már gondolom az x4 640-es procit cserélve látványos gyorsulást várhatok (memória már 8gb most is :( )
Szóval a kérdés, szerintetek melyik procin érdemes gondolkodni?

- shagy

(#680) Aidan85 válasza shagy (#679) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szerintem, ha maximálisan ki akarod használni a keretet, akkor egy Phenom II X6-ot vagy egy FX 6100-at (0510-es BIOS verzióval kezeli az alaplap) rakj bele. 33E körül vannak, melléjük egy OCZ Agility 3 120 GB-os SSD 25E körül és benn vagy a keretben...
De a Milyen processzort vegyek? topicban megmondják melyik lenne a jobb választás

(#681) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
M5A97 lapom van, néha fagyogat... BIOS frissítés után nem állítgattam a feszeket, így a ramom 1,6V helyett 1,5-öt, a CPU meg 1,4 helyett szintén kevesebbet kapot...
Nem vagyok tuningos, szeretem alapfeszen tartani a cuccokat, h ne melegedjen, de azon amit bír... :D
Nálam HT 2000, NB 2200 (volt 2400 is, de nem biztos, h érdemes...), CPU 17×200-on. Feszkókkal az a baj, h manuális módban a C'n'Q-t kikapcsolja, offset módot meg gagyi állítgatni, auto mód alulfeszel ->instabil nálam terhelés alatt.

Most Offsetben CPU-nak 1,404V-ot sikerült adni, de terhelve lemegy 0,38-ig. Valakinek tapasztalat, sweet-spot esetleg? Minden beállítás érdekel :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#682) ViZion


ViZion
félisten

Hááát, tele tököm ezzel a lappal... ezt ajánlották, meg az ASRockot, de lehet azt kellett volna venni :(
Auto módban a CPU-t túlfeszeli, manuális módban nincs C'n'Q... fasza a bios :((
Offset módban van C'n'Q, viszont az NB-nek nem lehet + adni, mert ha leveszem auto-ról, akkor alulfeszeli, még a normál értékig sem lehet felhúzni... tehát tuning kizárt. Francba, h EVO nem volt belőle, lehet az jobb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#683) ViZion válasza ViZion (#682) üzenetére


ViZion
félisten

Nah... azt mondják, ez ilyen. ha energiagazdálkodási bármik be vannak kapcsolva, akkor ugrál. Fasza.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#684) Janby válasza ViZion (#654) üzenetére


Janby
tag

Nekem is M5A99X EVO-m van,és mikor megvettem,és összeraktam minden bekapcsolásnál háromszor volt Post :F ,de más "gondom" nem volt vele.Amióta VGA-t cseréltem már csak egyszer van Post.Jahh,és a régivel ráadásul nem is volt teljes képernyőn,csak mikor már a Windows kezdett bejelentkezni.Az új karival ez is megszűnt.

I AM:D

(#685) kovi831


kovi831
aktív tag

Nekem is M5A99X EVO lapom van, sztem nagyon jó és stabil, jól húzható a proci.FX8120-at hajtok vele 4GHz-en alapfeszel.

Hogy gyorsabb legyen a boot: Full screen logo - disabled, és utána lehet változtatni mennyi ideig Írja ki az adatokat, ha jól sejtem.Na én levettem 1 sec-re.Nincs is vele gondom.

(#686) kovi831 válasza ViZion (#683) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nah... azt mondják, ez ilyen. ha energiagazdálkodási bármik be vannak kapcsolva, akkor ugrál.

Az AMD mérnökei nem véletlenül tervezték így, főleg az intel vs amd csatában is sokat számít az energia gazdálkodás.Nem tudom milyen procid van, de a Turbo Core szólhat bele a dolgokba. Szóval 4 magnál vagy szálnál a hivatalos órajel 4000MHz, 8 magnál pedig 3400Mhz.
Nekem is ugrál a freki 1.4-ről 3.4-re és 4Ghz-re.Ha egy program ki tudja használni a max sebességet akkor ki fogja használni, ha nem akkor nem.Szóval fölösleges pl. 5Hz-re húzni, ha csak 4Ghz-ből profitál. A játékoknál meg vga limit előfordul...stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#687) ViZion válasza kovi831 (#686) üzenetére


ViZion
félisten

energiagazdálkodási bármik: ez az LLC :D

ha olvasod, NEM a C'n'Q-ról beszélek, ez változtatja az órajelet. Nálama fesz ugrál - akár max. terhelésen pl. linX alatt is droppol...
De igen, ez szándékos, csak éppen sz@r. Stabilan csak manuális módban lehet állítani, ilyenkor viszont a C'n'Q-t letiltja. Turbo core tuningnál ki van kapcsolva...
Azért fura, mert AM2+ lapról váltottam, ott nem volt LLC -viszont stabilan lehetett tuningolni

Cuccaim az adatlapon. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#688) hamisnyomi


hamisnyomi
csendes tag

Sziasztok! Van egy ASUS M5A99X evo alaplapom, és az északi híd hűtőbordája olyan forró, hogy kézzel csak 1-2 másodpercig tudom érinteni, és nemcsak játék alatt. Akinek van ilyen alaplapja annak is ilyen meleg? Ez normális? :Y

(#689) ViZion válasza hamisnyomi (#688) üzenetére


ViZion
félisten

Nem ilyen van, de ha ilyen forró az nem fain...
progik szerint mennyi a chipset hő? Biosban vmi tuning van?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#690) kovi831 válasza hamisnyomi (#688) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nekem is ilyen van és nekem is forró.Nem csak az északi híd bordái, ami egy kicsiből és egy nagyból áll, meg a déli kisebb is forró.Eddig nem is figyeltem, de azt gondoltam, hogy meleg.Pedig 35 fokos az alaplap aida/everest szerint. Bár én 4GHz-re tuningoltam alapfeszen a Bullt.Igaz terhelés függvényébe ugrándozik a frekvencia.Nekem minden auto-n van(apm,c&q stb.), kivéve a szorzó ami 20x200.Csak nem döglik meg, majd tuning nélkül is kipróbálom.Bár ez a lap azért tuningra született, ezért választottam ezt.

ViZion:

Ha megkérhetnélek, nézd már meg milyen meleg neked.
Én is csak 1-2 másodpercig tudom ott tartani a kezem.
Na kérdezhetem meg a boltost, ahol vettem, hogy ez normális-e.
Lehet SABERTOOTH kellett volna venni, az már nem sokkal lett volna drágább.

[ Szerkesztve ]

(#691) Jules5


Jules5
csendes tag

sziasztok,

ha nem akarok tuningolni de egy jó alaplapra van szükségem akkor a ASUS M5A99X evo jó választás vagy inkább egy olcsóbbat vegyek? Egy FX 6100 lenne benne. Melyik azaz alaplap ami van olyan jó mint a fent említett csak nem tuningra kihegyezett?

üdv.

(#692) hamisnyomi válasza ViZion (#689) üzenetére


hamisnyomi
csendes tag

Minden hőmérséklet mérő program szerint az alaplap 36-39 fok körül van van hogy kevesebb is, de külön chipset értéket nem ír. Semmi tuning, csak a bulldozer saját turboja, minden gyári szinten van.

(#693) Raysen623


Raysen623
addikt

Van egy Asus M5A99X EVO deszkám. A következő a problémám a lappal: USB wifi adapter használatakor csak játék alatt random időközönként leválasztja az eszközt majd újrakapcsolódik. Mi lehet a probléma? (router használat van, azon a port forwarding használattal vagy nélküle is fennáll a probléma). Több adapterrel is próbálva ugyanaz a helyzet.....Találkozott valaki hasonló jelenséggel?
Köszönöm a segítséget.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#694) kovi831 válasza Raysen623 (#693) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nekem egy Tenda b,g,n-es usb-s wifi-m van, teljesen tökéletesen működik, működött eddig más gépben is.Lehet az alaplapod nem komálja azt ami neked van.

De windowsba a saját drivere van fölrakva?
Elvileg a 7-esbe nem nagyon kell Wifi drivereket telepíteni, de azért jobb a sajátja.
Esetleg linux(pl.ubuntu) alatt próbáltad már?
Vagy esetleg kérj kölcsön egy egyet valahonnan, próbáld ki.

(#695) ViZion válasza Raysen623 (#693) üzenetére


ViZion
félisten

Energiagazdálkodásban állítsd át, h ne kapcsolja le takarékossági okokból...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#696) Raysen623


Raysen623
addikt

Az energiagazdálkodást már kikapcsoltam.
Több adaptert is probáltam már és ugyanaz a hiba jön.
Driver tekintetében a win-est használja mivel a PC-s wifi adapterek gyártói támogatása közröhej szintjén áll még mindíg! Jelenleg egy edimax stick van benne, az n-es tp-link valszeg kuka, mert átdugtuk öcsém gépébe és rögtön kékhalált kapott a win7-ese. :DDD
Nekem Win8 CP-m van és nem lesz már más rajta egyenlőre.
Sajnos én megint router hibára gondolok. Lassan a 4-ik router esszük meg mert egyszerűen nem lehet egy normálisat kapni ami nemcsak 2 évig működik rendesen ugyanazon gépekkel.....no comment. :W
Egyszerűen tanácstalan vagyok....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#697) ViZion válasza Raysen623 (#696) üzenetére


ViZion
félisten

Miért nem veszel wifi switchet? Árban nem sokkal több, nem USB-re, hanem LAN portra csatlakozik, tehát nem kell driver, stb... igaz a mérete nagyobb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#698) Raysen623 válasza ViZion (#697) üzenetére


Raysen623
addikt

Most már az lesz a következő lépés. Egy ideje szemezgetek a megoldással. Most már jó áron lehet jókat kapni. Valamikor veszek egyet:D Kösz a tanácsot.
Apropó van már vele tapasztalatod működésügyileg? Nem késik a jel? Nem laggol?

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#699) gelacihun


gelacihun
aktív tag

Sziasztok
Nekem M5A97 pro-m van
Boot menü : F8 (VíZion )
Melegedés : Szerintem pont ezért van rajta az a nagy dromedár hűtőborda !!!
Én a ház hátsó ventilátorát befelé fordítottam az északi hídra, az elsőt befelé a délire és a felsőkkel szellőztetem kifelé a forró levegőt !
Egy FX 8120-at (A 960t melegebb volt) használok @4000-en bekapcsolt C1-el .
Ez Kb.1650 -es alap órajelet (net-film-torrentbolt :) ) , és 4050-es játék órajelet eredményez !
Amikor csak magában pötyög a gép akkor hideg jön ki belőle , de játék közben simán lehetne vele hajat szárítani :Y

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#700) ViZion válasza gelacihun (#699) üzenetére


ViZion
félisten

Helló!
Már mondták... csak a legtöbb gépen ez ugye F12 (laptopok, Giga deszka, stb...)

Csak nem Te vagy-e, akivel anno 2142-t toltuk :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.