Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Shurycen válasza reset (#250) üzenetére


Shurycen
tag

A házam és a rendszerhűtésem szerintem kifogástalan, viszont ezen az újrapasztázáson elgondolkodtam, mert most vettem pár hete a deszkát és olyan lázba voltam hogy csak tettem át a cuccost nem kentem fel újra... de jelentene ennyit? illetve azt akartam még, hogy nekem a cpu-z valamiért sosem a beállított proci sebességet mutatja, hanem ilyen 800mhz körülit, gondolom valami energiatakarékos cucc belehet kapcsolva nálam a bios-ban?!

(#252) Milka 78 válasza Shurycen (#251) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon sokat jelenthet,mindenképpen próbáld ki :K .Ha nincs pasztád akkor vegyél egy kis adag MX2-est vagy ha maximalista vagy MX4-et(ez utóbbi felhordása kicsit macerásabb az állaga miatt,de -1 fokot jelenthet). Házhűtés lehetőségek szerint elől-oldalt be,hátul-tetején ki.Sajnos a Zipang kialakításának köszönhetően a procit és a lapot is fűti ezért gyengébb a teljesítménye.Inkább a méretre és a hangra lett ez a hűtő optimalizálva(bár ettől még azért jobban kéne hűtenie). Igen a "bios-ban" a cnq aktív,de ha fullon akarod pörgetni a winen belül is tudod állítani a Vezérlőpult->Energiagazdálkodási lehetőségek alatt 3 lépésben(bár ez nálam is aktív és nem befolyásol tuning alatt).

[ Szerkesztve ]

(#253) reset válasza Shurycen (#251) üzenetére


reset
senior tag

nekem a cpu-z valamiért sosem a beállított proci sebességet mutatja, hanem ilyen 800mhz körülit..Futass egy CPU-t terhelő progit és azalatt nézd meg, a CPU-Z mennyit mutat!

(#254) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

Adott egy m5a97pro alaplap és azt vettem észre, hogy kikapcsolás után is kapja az áramot a billentyűzet és az USB-re dugott cucc, az alaplapon meg világít a kis zöld led! A régi lapomnál ilyen nem volt (m4a77). Ez most természetes, vagy én dugaszoltam valamit félre a lapon? Nálatok is így müxik a dolog?
Előre is köszi!

Üdv.: Szotyi25 :W

(#255) reset válasza Szotyi25 (#254) üzenetére


reset
senior tag

Engedélyezd az ErP Ready-t...BIOS - Advanced menü > APM résznél...

(#256) Szotyi25 válasza reset (#255) üzenetére


Szotyi25
tag

Köszi! Megtettem és már csak az alaplap világít de az nem zavar. Köszönöm a segítséget!

(#257) reset válasza Szotyi25 (#256) üzenetére


reset
senior tag

Oksa. Az alaplapi csak akkor alszik ki, ha áramtalanítod a gépet.

(#258) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!!!!

Ha valakit Érdekel akkor írjon!!!!

ASUS M5A97 PRO

Nexus 5

(#259) Danndi


Danndi
tag

Na üdv én is belépek a klubba, egy mezei M5A97 lappal, eddig semmi gondom, leszámítva hogy nem ment vele az 1 terás winchim, de azt nem a lap számlájára írtam:)

(#260) Szotyi25 válasza Danndi (#259) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia! Üdv a csapatban! Ha samu vinyód van, akkor olvass vissza mert frissítened kell a vinyó firmwareját (vagy hogy hívják!). Én is itt tudtam meg, hogy nem igazán bírják egymást ezzel a chipkészlettel.

(#261) Danndi válasza Szotyi25 (#260) üzenetére


Danndi
tag

Ó kössz... akkor lehet az volt a para... mindegy már visszaküldtem iponnak... amúgy nem tudtam hogy winchin is lehet firmwear-t frissíteni :( :Y
most amúgy a rammokal hadakozok, szerintem nem megy a HT

(#262) Danndi válasza mrbig25 (#55) üzenetére


Danndi
tag

Ha én ezt két nappal előbb olvasom, akkor nem küldöm vissza az iponnak a winchim garanciára... most tuti elküldenek a picsába....

(#263) sysrq válasza Danndi (#262) üzenetére


sysrq
őstag

Nem feltétlenül, hiszen "hibás", peched akkor van ha nem tudják miben nem ment.
És visszadobják hogy jó. De lehet kapsz másikat, jó esetben már friss fw-el.
Én is ilyet használok, de nem volt még gondom, (nincs ODD-m frissíteni).

És üdv a klubban!

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#264) Szotyi25 válasza Danndi (#261) üzenetére


Szotyi25
tag

Nyugi én is sikítva rohantam a boltba ahol vettem, de pont szabira ment így volt időm kísérletezgetni. Utána láttam csak meg én is! Mi az a HT (amit én ismerek az a Hálótermi Takaró! :C )

(#265) Danndi válasza sysrq (#263) üzenetére


Danndi
tag

"Indításkor nem pörög fel, ha el indul, van hogy kattog benne a fej, reset után működik, viszont az alaplap (AsusM5A97) is jelzi hogy hibás + a windows is. Ha hiba nélkül meg is másolásnál meg megakasztja a gépet." ezt írtam nekik, szóval ha kipróbálják egy ilyen alaplappal, akkor mutatkozik a hiba az fix...

Szotyi25 HT alatt asszem rosszra gondoltam, mieal azon agyaltam mennek e dual-ban a ramjaim, viszont azt hiszem abba mennek:) (csak a memtest86 írt 64bit-et, és a dual az már 128bit... asszem... bizonytalan vagyok...)

(#266) sysrq válasza Danndi (#265) üzenetére


sysrq
őstag

Megvárjuk, mert ha kapsz ujjat régi fw-el akkor ugyanott vagy, de szerintem tényleg beszart, mert mint írtam én is használok egy ilyet régi fw-el. De ilyeneket nem csinál.

Memória meg lehet ganged / unganged, de megoszlanak a vélemények melyik a jobb, a channels" legyen duál, az a lényeg.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#267) Danndi válasza sysrq (#266) üzenetére


Danndi
tag

ungaged jelenleg, corsair 1600-asok vannak benne, de kézzel kellett 1600-ra állítani, mert alapból 1333-on indult, viszont az időzítések 9-9-9-24, azok maguktól ennyik... és ezt is írják hozzá...

(#268) sysrq válasza Danndi (#267) üzenetére


sysrq
őstag

CPU-Z mit mond? Az időzítésekkel játszhatsz ha van időd, mert ha "lefagy" resetelni kell a bios-t uefi-t, és én például nagyon unom a sok újrainditást meg teszteket. És érdemes a "jé! ez már jó" után várni pár napot mielőtt mást is tuningolsz, mert van hogy később fossa (bocs) össze magát.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#269) Danndi válasza sysrq (#268) üzenetére


Danndi
tag

nemtom jót fényképeztem e le, de ez van jelenleg...

(#270) Borokafa válasza Danndi (#269) üzenetére


Borokafa
őstag

Szerintem hagyd az időzítést, inkább az NB órajlét emeld meg és midjárt értelmesebb értékek jönnek ki. (13-as hsz-t nézd meg)

[ Szerkesztve ]

(#271) Janos54


Janos54
csendes tag

Sziasztok!!!!

Barátom szeretne venni egy lapot Asus M5A99X EVO vagy Asus M5A97 PRO Melyiket mondjátok jobbnak és melyik időállóbb fejlesztés terén???
Na most nekem pro verza van azért kérdezem mert ti okosabbak vagytok.Előre is köszönöm szépen válaszatokat.Nagyon sok jó tesztet olvastam Asus AM3+ téren szeritnem a legjobb direkt leteszteltem az uefi biosát ott hagytam pontosan 1-órát és egy fokkal se ment fel a hőmérséglete a procinak.

(#272) sysrq válasza Janos54 (#271) üzenetére


sysrq
őstag

Fog két videokártyát használni? Használ e-SATA eszközöket? Használ 1394 eszközöket? Nem elég két db usb3, kell a négy kivezetés? A System Bus 5.2 GT/s, a pro ha jól tudom csak 4.8. Van még pár kényelmi szolgáltatás, időtállóság meg egál. Amíg lesz AM3+ proci azok belemennek majd mindkettőbe. Tuningba lehet jobb, de ott beleszól a proci is. Ha 3.94-nél nem tudod feljebb csavarni a pro-ban, az X-ben meg megy 4.08-al az csak a májadat hizlalja, haszna nincs.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#273) Janos54 válasza sysrq (#272) üzenetére


Janos54
csendes tag

Szia!!!

Igen a közeljövőbe fog 2-kártyát használni akkor gondolom akkor a 990X megértettem.Na lenne még egy kérdésem nekem lenne egy coller TX3-as hűtőm meg amd X4 955 BE procim tuningolni szeretném.Segítséget kaphatnék?Nem akarok hülyeséget csináálni.Előre is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#274) Milka 78 válasza Janos54 (#273) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azzal a hűtővel alapfeszen 3600mhz tuti meglesz.Adhatsz neki több feszt,de szép lassan el fog fogyni a hűtő.Hogy hol azt neked kell kideríteni.A TX3-egy olcsó jó használható hűtő,de sosem volt igazi tuning hűtő.A lényeg,hogy a proci hő 58-59 fok körül álljon meg.A 60 már sok és 61-62-nél már el szokta dobni magát.Tesztelni Prime 95 In-place large FTT tesztel,mert magasan ez forralja legjobban a procit.Ha itt 30 perc után megáll 58-59 fokon akkor minden okés.

(#275) reset válasza Janos54 (#273) üzenetére


reset
senior tag

Jól mondja Milka 78. Én közel egy évig nyomattam az X4 955 BE procimat HTX3-as hűtővel. 3.6 GHz-en a BC2-őt is ment vele, de 3.6-en felül már nem egészséges. Most CM 212+ van rajta, ezzel már a 3.8 - 4.0 GHz is bevállalható - ha a többi vas is úgy akarja :K

(#276) Danndi válasza reset (#275) üzenetére


Danndi
tag

3.8 vagy 4.0-hoz emeltél feszt, vagy csak simán a szorzókat?

(#277) reset válasza Danndi (#276) üzenetére


reset
senior tag

Emeltem, de 1.4 fölé nem kellett menni. 3.6-on, alulfeszelve, jól bírja a BC2-őt...

(#278) Janos54


Janos54
csendes tag

Itt van egy teszt

[link]

Pontosan mit írnak itt?

(#279) Borokafa válasza Janos54 (#278) üzenetére


Borokafa
őstag

Ez csak egy sima termékismertető ha jól láttam :) M5A99X-EVO
A végén felmerült , hogy ér- e +40dolcsival többet az M5A97-EVO-nál
Amúgy teljesen elégedettek voltak a lappal

[ Szerkesztve ]

(#280) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Van firmware az usb 3.0 asmedia itt le is van írva csak nem vágom,hogy kell.Valaki???

[link]

Nexus 5

(#281) Kunsztler válasza Kunsztler (#280) üzenetére


Kunsztler
senior tag

[link]

Nexus 5

(#282) Borokafa válasza Kunsztler (#281) üzenetére


Borokafa
őstag

Asmediával nincs gond, az is jó ami az alaplaphoz adott lemezen van és fel is kell telepíteni. Amúgy automatikusan feltelepít mindent, ha hagyod neki :)
Persze ha van újabb USB3 driver akár azt is meg lehet próbálni...

[ Szerkesztve ]

(#283) Danndi válasza sysrq (#266) üzenetére


Danndi
tag

Visszakaptam az iPon-tól a winchit, szerencsére nem kellett fizetni érte, megnézték:
"Samsung ESTOOL lowlevel format OK, Advanced test OK..."
de oda írták, hogy figyelmen kívül hagytam azt a tényt, hogy az S850 déli híd és az F3as nem megy együtt... frissítették a firmweart és visszaküldték, este kipróbálom

(#285) reset válasza Kunsztler (#284) üzenetére


reset
senior tag

Egy erősebb 6 magossal is tesztelhették volna őket...Míg olvastam, eszembe jutottak Archer #188 gondolatai...

(#286) Janos54


Janos54
csendes tag

Ilyen hűvös alaplapom soha se volt 26 és 27-fokos jól megoltották a hűtését a lapnak.Nálatok is így van?(Ja és agyan van tuningolva pedig :) )

[ Szerkesztve ]

(#287) Danndi


Danndi
tag

Van valami energiatakarékos izém bekapcsolva, mert hallom hogy leállítja a winchit, kérdés az ennek a winchester is örül???? Másnál is ilyen?

(#288) sysrq válasza reset (#285) üzenetére


sysrq
őstag

Olyan szépek azok a fotók amiken három VGA van egymástól 3 milliméterre, beraknám a házamba, azt be az asztal alá ahol a saját levegőjét szívná vissza, meg a radiátor sem messze. És vigyorogva mérném a furmark csúcsokat.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#289) reset válasza sysrq (#288) üzenetére


reset
senior tag

Hun vannak azok a fotók... :F

(#290) Danndi válasza reset (#289) üzenetére


Danndi
tag

Kunsztler linkjén lapozz tovább, az alaplapok bemutatása után lesz...

(#291) reset válasza Danndi (#290) üzenetére


reset
senior tag

Látom már...Télen jól jönne: besegítene a lakás fűtésébe :DDD

(#292) emer


emer
csendes tag

Sziasztok.
Csatlakozom egy SABERTOOTH 990FX-el és az a gondom hogy csak a Mem-ok gomb megnyomása után indul el a gép. Kiírja hogy mentsem a memória beállításokat, de hol?????
Esetleg nem tetszik neki a memóriám?
Köszi a válaszokat.

(#293) reset válasza emer (#292) üzenetére


reset
senior tag

Érdekes....azt gondolnám, hogy a MEM Ok lényege pont az, hogy megkeresi az ideális beállításokat és el is menti azokat...Beállítani kézzel itt tudod...Ha beindult a MEM Ok' gomb megnyomása után a gép, nézd át a BIOS-t - és, ha mindent ellenőriztél, nyomjál F10-et! Egyébként a Tool menüben elmenthetsz különböző BIOS-profilokat is....

(#294) emer válasza reset (#293) üzenetére


emer
csendes tag

Próbálom elmenteni f10-el de nem akarja az igazat, csak a MemOK kell neki. Utánna szépen indul a gép.

(#295) reset válasza emer (#294) üzenetére


reset
senior tag

Az akkor nem gömbölyű...A RAM-jaidat támogatja hivatalosan a deszka?

(#296) emer válasza reset (#295) üzenetére


emer
csendes tag

Sajna nincs a listában. :O
De igazából azt nem értem ha a MemOK-al simán indul miért nem lehet elmenteni? :U
Próbáltam 4gb rammal indítani, azzal ment faszán, de most már úgy se. Na erre varjunk gombot!

[ Szerkesztve ]

(#297) reset válasza emer (#296) üzenetére


reset
senior tag

Jól csinálod a MEM Ok' dolgot? Fesz. alatt lévő, de be nem kapcsolt gépnél kell megnyomni - ha nem megy, akkor a továbbiakban inkább priviben vagy esetleg itt vagy itt...

(#298) Danndi válasza emer (#296) üzenetére


Danndi
tag

attól hogy nincs az alaplap listájában még mehet vele szépen, a procin múlik a dolog, abban van a memóriavezérlő, inkább nézd meg a ram-hoz ajánlott beállításokat, és azokkal próbáld meg elmenteni a bios-ban...

aztán ha megvan, akkor memtest86-ot nyomhatsz neki, azzal kiderül mennyire működnek együtt...

(#299) emer válasza Danndi (#298) üzenetére


emer
csendes tag

Itt is köszönöm reset-nek a kitartó segitséget! :R

Végül is az lett a vége hogy a Geil memoimat nem csipázza. A másik gépemből kivettem a mezei Kingmaxot és láss csodát, minden úgy megy ahogy kell.

(#300) r9550 válasza emer (#299) üzenetére


r9550
senior tag

hát igen geil... amugy a támogatottsági listát ne nézd az xmpre vonatkozik (mentett profil a ramoknak auto beállításnál)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.