Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) kucseranor


kucseranor
tag

Üdv!

Játék közben egyszer csaklekapcsolt a gép, 2x újraindítottam, de még azelőtt leállt, hogy be udtam volna lépni a biosba. Azóta már nem is ad képet a 960T-vel, ami hibátlanul megy másik lapban. Egy 140-es sempronnal kipróbáltam, azzal működött. Tapasztalt már valaki hasonlót? Előre is köszönöm!

(#552) Szotyi25 válasza kucseranor (#551) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia!

Táp terén minden rendben? Csak azért kérdem mert a sempronnak nincs olyan áramfelvétele mint a 960T-nek.

(#553) kucseranor válasza Szotyi25 (#552) üzenetére


kucseranor
tag

Persze másik lapban viszi rendesen a 960T-t. Csak gáz hogy 3 hónapja cserélték gariban és már ez a 2. ami tönkre megy.

[ Szerkesztve ]

(#554) Szotyi25 válasza kucseranor (#553) üzenetére


Szotyi25
tag

Sajna akkor passzolom a kérdést! Sok furcsa dolgot láttam már amióta gépezek (1996), de itt valami összeférhetetlenséget szimatolok.

(#555) kucseranor válasza Szotyi25 (#554) üzenetére


kucseranor
tag

Hát már visszaküldtem gariba aztán elvileg cserélik, egy Msi 990XA-GD55-öst szeretnék helyette. Szóval elég ebből:) De azért köszi a segítséget!

(#556) Szotyi25 válasza kucseranor (#555) üzenetére


Szotyi25
tag

Szívesen! Remélem megoldódik a problémád!

(#557) Shurycen


Shurycen
tag

Srácok akinek ASUS M5A99X EVO deszkája van, ezekről a frissítésekről tudunk valamit? valaki feltette?

Chipset: Verzió 3.0.820.0&3.0.825.0& - 2012/01/05 Frissítés
Lan: Verzió 5.790&6.250&7.48 - 2012/01/05 Frissítés
Sata: Verzió 1.2.1.292&3.3.1540.13 - 2012/02/13 Frissítés

(#558) Hunyika2 válasza Shurycen (#557) üzenetére


Hunyika2
tag

Hát még nem próbáltam, de majd mindjárt :)

van pár februári frissítés is :D

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#559) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az Asus M5A78L M/USB3 alaplap az mATX-es lap, vagy létezik belőle sima ATX is? Illetve mennyi az esély, hogy a Kingmax 2x4Gb-os KIT-emet nem fogja szeretni, ha nincs a support list-jében?

Mercury

(#560) Mr.Mercury válasza Mr.Mercury (#559) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Már meg is van a válasz, úgyhogy tárgytalan a kérdésem. :P

Mercury

(#561) azsigri007


azsigri007
csendes tag

Sziasztok!

A következőket tanulságként írom le, hogy más ne essen ugyanebbe a hibába.

Vettem én is február elején egy ilyen Asus M5a97 PRO alaplapot. Egy AMD 565BE ment bele. Eddig nem is volt vele különösebb gond, bár a magfeloldás és az OC rész elég érdekesen működik szerintem.

Ma olvastam az Asus támogatási oldalán, hogy jött ki hozzá új BIOS 1007-es verzió. Azt írták róla, hogy bizonyos stabilitási problémák megszűnnek a frissítéssel, illetve újabb processzorokat támogat mint az elődje.

Mivel már elég sok asus lapnak frissítettem sikeresen a BIOS-át, úgy gondoltam nem lehet belőle nagy gond ha megteszem ezzel a lappal is. Tehát frissítettem a BIOS-t a beépített EZ Flash II-vel.

A frissítés végig is ment sikeresen, de újraindítás után se kép se hang se POST, semmi. :( A CPU led folyamatosan világít, de itt megáll a POST. Ez a lap már a hangzatos UEFI biosszal van felszerelve, de csak 1 EEPROM van a lapon(ez DIL foglalatban van, tehát cserélhető. Lehet, sejtettek valamit.). Itt nincs DUALBIOS visszaállítási lehetőség mint az előző lapomon.

Három kérdésem van:

-Mit lehet ilyenkor tenni a káromkodáson kívül?

-Lehet, hogy sikerült egy újabb falidíszt gyártani a 30eHUF-os új alaplapból?

-Vajon ilyenkor mi a helyzet a garanciával?

Üdv

Zsigri Attila

(#562) SP!T válasza azsigri007 (#561) üzenetére


SP!T
addikt

Szia! Sétálj be garanciáztatni a boltba ahol vetted. Mond azt, hogy egyik reggel csak nem kapcsolt be és kész. Nem kell tudniuk, hogy BIOS update-eltél. Sajnos van olyan bolt, ahol ez garvesztéssel jár, de szerencsére ritka. Inkább hagyd, jogi úton úgyis neked lenne igazad, tehát bűntudatod nem kell legyen. :) Megspórolod az idegeid. Én is boltban dolgozom, a szervizeink általában gyorsan kicseréltetik.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#563) sysrq válasza azsigri007 (#561) üzenetére


sysrq
őstag

23.-a óta kint van a 1007 ha valami lenne vele már leszedték volna.
A garancia meg csak fizikai sérüléskor ugrik, karcolás, égés, törés.
Vidd vissza, meg fogják javítani.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#564) azsigri007


azsigri007
csendes tag

Sziasztok!

Köszi szépen a gyors válaszokat, tanácsokat. Vissza fogom küldeni az alaplapot. Egyébként nincs bűntudatom, mivel mindent úgy csináltam, ahogy a gépkönyvben leírták. Csak amiatt bosszant a dolog, mivel én az alaplapokat meg szoktam tartani egy pár évig, maximum a CPU-t, RAM-ot cserélem. Ebbe az intervallumba óhatatlanul bele szokott esni néhány BIOS frissítés. Ha ki is cserélik a lapot, akkor sem merem majd újra frissíteni a BIOS-t, nehogy megint ugyanígy járjak.

Bízom benne, hogy más nem fog így járni ezzel a lappal. Lehet hogy 23-a óta fenn van a frissítés, de az én gépemmel ezt produkálta.

Ez legalábbis szerintem nem a legolcsóbb alaplap, mégis ezzel szívtam meg. A tízezer forintos kategóriából is van több m2nxx, m4nxx alaplap az irodában, azokkal egyáltalán nem fordult elő ilyen probléma.

Úgy gondolom, hogy ez az új UEFI BIOS még nincs kiforrva. Egyébként az Asus support oldalán olvastam, hogy mások is jártak így ugyanezzel a lappal. Kösz még egyszer a tanácsokat.

Szép estét!

(#565) Indiant válasza azsigri007 (#564) üzenetére


Indiant
addikt

Hali, szerintem még próbálgasd. Mert nekem is ugyan ezt csinálta a 902-es bios.
Nekem a memória melletti OK kapcsoló segített, azt megnyomva néha elindult és vissza tudtam tenni a korábbi biost, ami csont nélkül megy.

Azóta már én is beletettem a 1007-est és nekem azzal is működik rendesen.

Szóval még ha halottnak is látszik, nem az. Csak ritkán indul és nem ad életjelet.

(#566) SP!T válasza Indiant (#565) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, mondjuk nekem is csinált ilyet. BIOS reset 2-3x és megoldódott.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#567) Joczika válasza azsigri007 (#564) üzenetére


Joczika
csendes tag

hehe,most akartam felrakni az 1007 biost én is,de így erősen gondolkodóba estem. :(((

(#568) Indiant válasza Indiant (#565) üzenetére


Indiant
addikt

Amúgy én már a SLIC mod-os biosokat szoktam beletenni (8xx, 902 és 1007-es). Win7-el remekül működik. Ha már van rá lehetőség, miért ne használjuk ki.

Viszont ,hogy a memória nélkül sem sípol az alaplap..... az elég ciki. Mert ez ugye egy jó teszt, hogy halott-e a deszka, de ennél a lapnál ez semmit sem jelent. :Y

[ Szerkesztve ]

(#569) Joczika válasza Indiant (#568) üzenetére


Joczika
csendes tag

ez mi ez a slic mod-os bios?
leírnád ? :R

[ Szerkesztve ]

(#570) Indiant válasza Joczika (#569) üzenetére


Indiant
addikt

Keress rá a neten, a windows aktiválásával kapcsolatos.

Mivel warez kategória, így ide nem írnám le.

(#571) SP!T válasza Joczika (#569) üzenetére


SP!T
addikt

Beleintegrálják BIOS-ba a Windows licenc kulcsot végül is.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#572) Joczika válasza Indiant (#570) üzenetére


Joczika
csendes tag

értem,és köszi. :R

(#573) headhunter86


headhunter86
senior tag

Sziasztok,

Nemrég beszereztem egy M5A99X lapot, és enne pár kérdésem, amit nem egészen értek, mire jók.
Amiről kis felvilágosítást szeretnék kérni az a következőek:

1. North Bridge Configuration - > IOMMU | DISABLED, ez mire jó?
2. VRM Spread Spectrum | DISABLED
3. CPU Configuration - > HPC MODE | DISABLED

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#574) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok!

M5A99X vásárlását tervezem FX-4100al, és azt láttam a gyártói honlapon, hogy ahhoz legalább 0813as BIOS kell. Azt ugyebár senki sem tudja, hogy alapból hányas verzióval kapom. Ha szükséges lenne a frissítés, akkor hardwareileg hogyan tudom megoldani? Értem ezalatt, hogy ha a Bull procival van baja az alaplapnak, akkor a frissítés idejére be kell szereznem egy CPU-t, amit alapból támogat? Vagy CPU nélkül annyira elindul, hogy a BIOS-ig eljutok, és akkor pendriveról frissítem?

Köszi,
Péter

(#575) headhunter86 válasza Gausz (#574) üzenetére


headhunter86
senior tag

Én 2 hete vettem az enyém, és a legfrissebb decemberi volt rajta fenn.
Nekem a srác ahol vettem (auqa) azt mondta, hogy felfrissíti nekem ha szükség van rá, de betette a procim és nem volt vele gond.
Neked is ezt tudom tanácsolni, hogy kérd meg az eladót, hogy nézze meg neked.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#576) Gausz válasza headhunter86 (#575) üzenetére


Gausz
aktív tag

Köszi head!

Írtam tegnap este még az Asusnak is, és már kora délutánra megadták a választ, szóval nagyon korrektek:

"Az alaplapon minden esetben fel van tüntetve a mellékelt képen is látható módon a BIOS verzió így akár előre a kiskereskedővel egyeztetve olyan alaplapot tud vásárolni, amely megfelelő BIOS verzióval rendelkezik... Processzor nélkül az alaplap BIOS-a nem frissíthető."

(#577) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
ASUS M5A97 deszkám van, de a Cool n Quiet-et, meg a magokat sem kapcsolja le... mondjuk így legalább gyors a notepad :D
Az UEFI-vel sem vagyok kibékülve, itt nem lehet a menübe mászás nélkül boot eszközt választani? Anno Giga lapnál F12-re feljött egy menü, h miről induljon. Ezen van ilyesmi, csak nem találom, vagy nincs?
Köszönöm :R :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#578) sysrq válasza ViZion (#577) üzenetére


sysrq
őstag

F8?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#579) ViZion válasza sysrq (#578) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, de ehhez is del-el be kell lépni a menübe. Gigánál gyorsabb volt, csak felugrott egy ablak, honnan bootoljon, kész. Elég sokat használom (pendrájvon is van oprendszerem), ezért érdekel.
CnQ és C1E-re valami van esetleg? Meg úgy általában a menüpontok részletesebb leírása van vhol? Mert a manual is elég szerény, pl. Epu power saving: enable or disable the epu power saving mode... és ilyen "leírásból" van vagy 20, egyenként kell guglizni, vagy esetleg van egyben okosság ehhez a deszkához valahol?
Köszönöm! :R

Update: most nézem, h CPU confignál kellene legyen a CnQ és a C1E support, de nálam nem jelenik meg... akkor ez wattafakk? :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#580) ViZion


ViZion
félisten

Nah, BIOS-ban nincs CnQ meg C1E... de win alatt az AI akármiben az Epu auto-ra állítva szépen működik a CnQ. Rohadjon meg az összes befőtt, ha linux alatt nem műkszik. Az milyen már, h windóz kell a beállításhoz? Ventit is pörgette mint a barom, fanXpert progival tudtam lejjebb venni - biosban a beállítás nem sokat ért. Fantasztikus. Remélem beleírta biosba és linux alatt is ilyen lesz, vagy megy a HW apróra...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#581) Indiant


Indiant
addikt

Régebbi alaplapomon is realtek hang volt, ugyan nem DTS, meg nem 8 csatornás, DE a hátsó ki-bemeneteket a control paneljéről lehetett állítani. Tehát pl. a line-in-ből(kék) pillanatok alatt lehetett audió kimenetet csinálni. A lapunkhoz való driver control paneljében nem láttam ilyen opciót. Van rá ötletetek miképp lehetne ezt megoldani?

(#582) ViZion


ViZion
félisten

Nah, a fenit ASUS M5A97-hez kiegészítés: BIOS 0705 és 0901-el kipróbálva.

Az alap probléma, hogy a feszek "auto" álláson iszonyat magasak. Manuálban beállítom a gyári értékeket, erre feltűnt, hogy a Cool n Quiet nem műxik.
Ami a durvább, hogy a bios menüből is eltűnt... faXa. :D
ASUS supportal levelezés, az ott van - de nem... :F

Ma -mivel nem hagy nyugodni a dolog- bios downgrade, majd nézés: ott van.
Azonban ha a feszeket auto illetve offset módról átállítom manual-ra, akkor a fenti három (nekem fontos, bizony) szolgáltatást kikapcsolja, de ami a probléma, hogy BIOS menüből is eltűnteti.

Megoldás részben, hogy a feszültségeket offset módban kell állítgatni... persze a ez azt jelenti, hogy alap az auto állás: ebben az esetben is túlfeszel mint az állat (proci 1,42-1,46V, manuálisan 1,4-re állítva is bőven IBT stabil). Az offset módnál előjelet és léptetést lehet állítani, mivel az auto kaka, így a CPU és az NB is alulfeszelve lett egy lépést, szerencsére így is stabil, de mekkora már, hogy a gyári értékre nem lehet beállítani??? :N

Ez az AMD terheléstől függő fesz állítás is érdekes, 3 biossal próbáltam, atomra túlfeszel - feleslegesen.

Problémát jeleztem az ASUS-nak, nagyon rendesek :R , levelezünk :)

Figyelem! A fentiek nem azt jelentik, h a lap nem jó, vagy ilyesmi. Nagyon jó deszka ez, csak vannak hibái, amiket remélhetőleg kihegesztenek egy BIOS frissítéssel. :R
PEACE :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#583) kucseranor


kucseranor
tag

Üdv!

Használja valaki a Speedfan-t M5A97 Pro lapban? Nekem sehogy sem akarja állítani a fordulatszámot. A biosban a Cpu fan defaultra, a case fan silentre van állítva.

(#584) ViZion válasza kucseranor (#583) üzenetére


ViZion
félisten

M5A97-ben próbáltam mindent, de -ahogy külföldi fórumokon írják- 3 pinest nem tud leszabályozni rendesen... fasza.

M5A97 tulajokhoz lenne egy kérésem! 2 hsz-el feljebb írtam egy problémáról, amivel ASUS-al levelezek. Ha a feszültségek BIOS-ba manualra vannak állítva, akkor az Advanced/ CPU menüből eltűnik a CnQ, C1E és a virtualizáció beállítása.
Visszarakva a fesz állítást auto-ra vagy offset-re újra előjön.
Nálatok is így van?
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#585) apollo12


apollo12
veterán

heló ismerősöm nem rég vett egy új gépet, és egy asus m5a97 lapot raktunk bele egy amd fx 6100 procival

és lenne egy gond a lappal biosban be iktattuk az asus turbov módott kép jobb szélső

és kékhalálózótt a gépe, most be raktuk középre, de ugyan úgy tuningolja

hova kell be állítani, hogy normál módban mennyen ?

(#586) Aidan85 válasza apollo12 (#585) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Én azt mondanám, h biztos, ami tuti, a Default gombbal (jobb alsó sarok), állítsatok vissza mindent gyári beállításra...

(#587) apollo12


apollo12
veterán

heló hogy érdemes biost frissítenem ?

szoftveres jó?

(#588) Aidan85 válasza apollo12 (#587) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Én AI Suite-val letöltöm a fájlt, majd betallózom, és hagyom had frissítsen, eddig nem volt gondom...

(#589) apollo12 válasza Aidan85 (#588) üzenetére


apollo12
veterán

értem akkor az lesz

(#590) ViZion válasza Aidan85 (#588) üzenetére


ViZion
félisten

Én is így tettem. Marhára belassul, de végül kiírta, h restart kell... OK
Erre kilép, de nem indult. Vártam vagy 5 percet, mire reseteltem, akkor indult. De ennyire izzasztó 5 percem régen volt... :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#591) apollo12


apollo12
veterán

heló szerintetek mi lehet a gond ?

dvd ből és felmásolás közben mindig megfagy

(#592) ViZion válasza apollo12 (#591) üzenetére


ViZion
félisten

Tuning, vagy inkább AHCI driver

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#593) apollo12


apollo12
veterán

na minden faszán sikerült

valami ACHI drivert fel raktuk, azóta jó, de még ki derül

(#594) ViZion válasza apollo12 (#593) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Korábban nálam is volt, h a HD4770-es VGA-hoz a driver felülírta az AHCI drivert, és vacakolt ("rángatta" a HDD-t, nem állította le, belassult, stb.). Majd megszoktam, hogy VGA driveer frissítés után újrarakom a chipsethez az AHCI drivert. 2012-es VGA driverekkel már nem jelentkezett a probléma.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#595) kucseranor


kucseranor
tag

Üdv!

M5A97 Pro lapban hogy lehet megoldani a ventiszabályozást? Speedfan egyik verziója sem akar működni. A cpu-ra most egy 3-eres ventit tettem és CPU FAN ERROR-t jelez bútolásnál. Biosban lehet valamit állítani hogy ne írja ki?

(#596) Aidan85 válasza kucseranor (#595) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Hali!
Amit adtak hozzá CD-t azon van az ASUS AI Suite II nevű progi, azon belül is a FAN Xpert-el nagyon szépen lehet szabályozni nem csak a CPU_FAN-on lévő ventit, hanem a 2 CHA-FAN csatira aggatot 3 eres ventiket is. Én ezt használom, nagyon hasznos.
Viszont az Error jelzést nem tudom hol lehet kikapcsolni, nekem is megkeserítette az életem egy darabig, mert nekem egy Arctic Freezer 7 Pro rev 2-nek volt kontakt hibás a fordulat szám mérő szála, és folyton 0rpm-et jelzett gép induláskor. Windows-ban meg 600 ezret... :) Mondjuk így, ha fent a FAN Xpert progi, és induláskor error-t jelez, akkor lehet a progi a windows-ban is majd küldi a felugró ablakot, h szerinte gond van a cpu ventilátorral.

(#597) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Hali!
Véleményetekre lennék kíváncsi. 7-én proci hűtőt cseréltem, és ha már úgyis szét volt borítva minden ki is takarítottam a házat, sűrített levegő sprayvel. Azóta ezek a hibaüzenetek jelenetek meg. Probe II Alert Log-ból másoltam ide:

[04.08.2012 at 03:23 am] +VDDA 0,024 Abnormal
[04.08.2012 at 03:23 am] +VDDA 2,544 Normal
[04.08.2012 at 07:59 am] Vcore 0,036 Abnormal
[04.08.2012 at 07:59 am] Vcore 1,272 Normal
[04.09.2012 at 08:26 pm] +3.3V 0,816 Abnormal
[04.09.2012 at 08:26 pm] +3.3V 3,312 Normal
[04.09.2012 at 09:10 pm] MB -123,0 Abnormal
[04.09.2012 at 09:10 pm] MB 34,0 Normal
[04.09.2012 at 11:38 pm] +VDDA 0,468 Abnormal
[04.09.2012 at 11:38 pm] +VDDA 2,544 Normal
[04.10.2012 at 10:11 pm] +12V 6,589 Abnormal
[04.10.2012 at 10:11 pm] +12V 12,200 Normal
[04.12.2012 at 12:08 am] +5V 0,064 Abnormal
[04.12.2012 at 12:08 am] +5V 4,907 Normal
[04.12.2012 at 05:38 pm] +3.3V 0,720 Abnormal
[04.12.2012 at 05:38 pm] +3.3V 3,336 Normal
[04.13.2012 at 11:56 am] +5V 0,064 Abnormal
[04.13.2012 at 11:56 am] +5V 4,907 Normal
[04.13.2012 at 12:16 pm] +5V 0,750 Abnormal
[04.13.2012 at 12:16 pm] +5V 4,928 Normal
[04.13.2012 at 07:23 pm] +VDDA 2,760 Abnormal
[04.13.2012 at 07:23 pm] +VDDA 2,544 Normal
[04.13.2012 at 09:46 pm] +VDDA 0,408 Abnormal
[04.13.2012 at 09:46 pm] +VDDA 2,544 Normal
[04.14.2012 at 12:22 am] +3.3V 1,824 Abnormal
[04.14.2012 at 12:22 am] +3.3V 3,312 Normal
[04.14.2012 at 04:16 am] Vcore 2,856 Abnormal
[04.14.2012 at 04:16 am] Vcore 0,912 Normal
[04.14.2012 at 05:14 am] CHA_FAN2 675 Normal
[04.14.2012 at 09:28 am] +3.3V 0,816 Abnormal
[04.14.2012 at 09:28 am] +3.3V 3,312 Normal

Szerintetek??? Egyébként a gép nem indul újra, stabil... 2 órát simán futnak a Prime Blend és FFT tesztek is hiba nélkül. Konfig az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

(#598) kucseranor válasza Aidan85 (#596) üzenetére


kucseranor
tag

Közben rájöttem hogy ki lehet kapcsolni, így pár másodperc után megszűnik a hibaüzenet és boot-ol tovább! A 3 eres ventit nekem nem engedi szabályozni a 4 tűs csatlakozóról. No mindegy beszerzek egy újat:)

(#599) Aidan85 válasza kucseranor (#598) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Mondjuk a CPU_FAN-on nem próbáltam 3 eres ventit, de a CHA_FAN1 az is 4 tűs PWM-es aljzat, és azon nekem 3 eres ventit szabályzott.

(#600) kucseranor válasza Aidan85 (#599) üzenetére


kucseranor
tag

Igen azon nekem is megy. A power fan csatin viszont szintén nem akarja, bár az nem tudom mire jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.