Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Archer válasza sysrq (#36) üzenetére


Archer
őstag

Mivel az a csúcslap, azt nyomatják jobban.

Aki 1333-as ramokat használ, azért stabil a cucc, 1600 meg a fölötte levő ramokra panaszkodnak, hogy instabil velük a rendszer.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#52) Borokafa válasza reset (#50) üzenetére


Borokafa
őstag

Az NB órajelét nyomd fel és mindjárt megjavul a tiéd is :D

(#53) reset válasza Borokafa (#52) üzenetére


reset
senior tag

Kipróbálom...

(#54) reset válasza Borokafa (#52) üzenetére


reset
senior tag

Nyomtam rajta 400 MHz-et. Így már pöpecebb. NB 2600 MHz beállításnál már nem stabil - Te mennyi feszt adsz az NB-nek?

(#55) mrbig25


mrbig25
őstag

Leírom a mai nap eseményeit, hátha valaki hasonló gondba "csöppen".

Tegnap jött meg az új lapom /M5A97 Pro/, összeraktam a gépet, kapott friss Windows-t, minden frankó.
Ma reggel kapcsolnám be...sötét kép, vinyó 2 másodpercenként egy csúnyát kattan. Kikapcs-bekapcs...semmi, a vinyót már fel se pörgeti.
Sokadik próbálkozásra eljutottam a Windowsba, gyors utánaolvasás és keresés után kiderült, hogy a Samsung F3,-és F3EG széria nem csipázza a Intel P67/H67 és AMD SB850/950 vezérlőket, ezért másoknál is lehet hasonló probléma, ha az említett vinyó(ka)t használja.
ENNEK a firmware-nak a felrakása megoldja a gondot. Remélhetőleg másnak is segít :R

Kérdés:
Használ valaki 2x4GB Kingmax 1600MHz-es RAM-ot? (fekete, hűtőborda nélküli, nano gaming series)
Minden második, harmadik indításnál égve marad a DRAM_LED és nem bootol a gép. Kikapcs-bekapcs megoldja, de marhára idegesít. Másnál nincs hasonló?
A ram gyári specifikáció alatt 1333MHz-en megy, 1.5V-al, CL9-be.

...

(#56) Borokafa válasza reset (#54) üzenetére


Borokafa
őstag

+0,1V úgy emlékszem elég volt neki (most melózok, csak fejből mondom :D )
mrbig: Érdemes lenne nálad is kipróbálni egy kis cpuNB fesz emelést.

[ Szerkesztve ]

(#57) Borokafa válasza mrbig25 (#55) üzenetére


Borokafa
őstag

Este ha gépközelben leszek majd próbálok segíteni, összehasonlíthatjuk a beállításokat.
A magfeloldás ugye nincs bekapcsolva?

(#58) mrbig25 válasza Borokafa (#57) üzenetére


mrbig25
őstag

Dózer érkezéséig egy Athlon II X2 240 van, tehát magfeloldás nincs.
Egyébként minden alapon van, semmi tuning és ennek ellenére produkálja a RAM-os dolgot, ráadásul csak 1333-on mennek a gyári 1600 helyett...

De majd nekifekszek én is, elvégre még csak tegnap óta van itt, tehát finomhangolásra még nem volt idő.

...

(#59) r9550 válasza reset (#50) üzenetére


r9550
senior tag

tuning dolgok ugyan azok maradtak amugy nb-t told fel minél magasabbra (2900 körül szerintem még bírná) ht-t tartsd 2000 körül ramokat 1600-on lehető legjobb időzítésekkel proci meg amennyit csak bír :D

(#60) reset válasza Borokafa (#56) üzenetére


reset
senior tag

Igen...Itt lesz a megoldás. Megnöveltem - úgy 1.2 voltig. Lefutott simán a RAM-bench 2600-as NB frekivel :R
r9550 Alákenek rögvest :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61) Borokafa válasza mrbig25 (#58) üzenetére


Borokafa
őstag

Egyenlőre (majdnem) teljesen elégedett vagyok a lappal, a majdnem azért van mert nem tudom bekapcs gomb nélkül indítani :) Vagy csak én nem találom :F

[ Szerkesztve ]

(#62) r9550 válasza sysrq (#44) üzenetére


r9550
senior tag

procinak 1,4v-nál ne adj többet azthiszem az a max aminél nem károsodik

(#63) mrbig25 válasza Borokafa (#61) üzenetére


mrbig25
őstag

Én valószínűleg elégedett leszek :DDD , csak még össze kell ismerkednünk.
Nekem csak a BIOS-ban található CPU feszes részt kell szokni. Elsőre ez az Offset +- feszültséges dolog nem nyerte el a tetszésemet, de majd csak hozzászokok.
Bekapcsológomb nincs a lapon. Én egy 3pin-es ventilátorcsatlakozóból vágtam le egy tüskét. A maradék kettőre pedig ráforrasztottam egy kapcsolót és ez van rádugva a PowerSwitch-re, tökéletes :D (természetesen csak annak, aki nem rendelkezik házzal)

[ Szerkesztve ]

...

(#64) reset válasza Borokafa (#61) üzenetére


reset
senior tag

Esetleg az ErP Ready letiltása...Valahol az Advanced menü > APM résznél :F

(#65) Szotyi25 válasza mrbig25 (#55) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia mrbig25!

Hálás köszönetem ezért az infóért! :R Most már tudom hogy miért f.sta össze magát a 1,5 éves samu vinyóm, még szerencse hogy 2 nap nyüstölés után vettem egy ugyanolyat, csak sanda gyanúm ez azért működik mert már az új firmware van rajta gyárilag. Remélem még a régi is használható csak frissíteni kell (csak a bibi hogy még az életbe nem csináltam ilyet). Majd jövök könyörögni ha nem boldogulok! :DD

Mégegyszer köszönöm az infót! :R

Üdv.:
Szotyi25

(#66) sysrq válasza r9550 (#62) üzenetére


sysrq
őstag

Nem adok neki semmit, csak az automata tuning működik a lapon. Minden manuális beállításomat kötelező F1-el honorál.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#67) Borokafa válasza sysrq (#66) üzenetére


Borokafa
őstag

Kapcsold ki a biosban és nem fog kiabálni :D
Boot menüben megtalálod

[ Szerkesztve ]

(#68) Borokafa válasza reset (#64) üzenetére


Borokafa
őstag

THX,megoldódott :R
Innentől teljesen elégedett vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#69) Archer válasza sysrq (#66) üzenetére


Archer
őstag

Kíváncsiságból még az elején kipróbáltam az automata tuningot, utána be sem akart kapcsolni a gép. Én nem erőltetném. Állíts be mindent kézzel, az a biztos.

#59: 2900 az nagyon sok, annyit szerintem tuti nem megy.

#63: manualra vagy mire kell átállítani és akkor pontosan be tudod állítani a feszültséget a szokásos módon.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#70) sysrq válasza Archer (#69) üzenetére


sysrq
őstag

Pedig teljesen vállalható, majdnem mindent odáig húzott mint az előző lappban kikísérleteztem csak eszement Volt értékekkel.
Most manuálban 1.15 Volt-al megy, de terhelésnél fellövi 1.4 és felette értékre.
Még nem találtam meg hogy lehetne fix értéket adni.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#71) Archer válasza sysrq (#70) üzenetére


Archer
őstag

Próbáld meg, hogy kikapcsolod a Load Line Calibration-t.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#72) reset válasza Borokafa (#68) üzenetére


reset
senior tag

:)
A ref-clockot feltoltam 250 MHz-re, így azért már jobban hasít [link]

(#73) r9550 válasza Archer (#69) üzenetére


r9550
senior tag

770 extreme 3 ment 2800-on másoknak 880gx-el ment a 2900 meg a régebbi crosshairokkal is bár én nbben nem vagyok otthon nemtom mennyi fesz lehet neki max stbstb

(#74) Borokafa válasza r9550 (#73) üzenetére


Borokafa
őstag

Valamikor régen próbálgattam, ez volt a max.(persze itt már nem volt stabil):

[ Szerkesztve ]

(#75) Archer válasza r9550 (#73) üzenetére


Archer
őstag

Ok, akkor lehet megy (gondolom fesz az egekben) de 2500-2600 fölött már lényegi gyorsulást nem hoz, írtak is erről: [link]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#76) Borokafa válasza Archer (#75) üzenetére


Borokafa
őstag

Igy igaz, 2700 felett szinte semmit nem gyorsult.
Meg azt hiszem 1,4V-on ment annyit, az meg biztosan nem tenne neki jót hosszabb távon.

(#77) r9550 válasza Archer (#75) üzenetére


r9550
senior tag

:R

(#78) reset válasza Borokafa (#42) üzenetére


reset
senior tag

.....Ezekkel a beállításokkal, a 300 MHz körüli ref clockkal, működik Neked az energiatakarékos üzemmód? A CPU frekijét, feszültségét visszaveszi, ha nem kell a szufla? Én most állítottam 300 MHz-re a ref clockot, de az energiaspórolást nem látom. 275 MHz-nél (Lepsénynél :DDD ) még megvolt...

[ Szerkesztve ]

(#79) Borokafa válasza reset (#78) üzenetére


Borokafa
őstag

Ja, megy gond nélkül.

(#80) reset válasza Borokafa (#79) üzenetére


reset
senior tag

Ez jó. Lehet, én hogy túlzottan alulfeszelem... A megnövelt NB-freki pedig több kakaót igényel alapon is (800 MHz helyett 1000 körülire redukálja a CPU-frekit spórolós üzemben) Majd megnézem még auto CPU-fesz. beállításokkal is (most offset - 0.05000 körül van.)

(#81) reset


reset
senior tag

Kipróbáltam. Egyelőre 300 MHz-es NB frekinél, AUTO CPU/NB fesz. beállításokkal, nem veszi vissza a frekit/feszt.

[ Szerkesztve ]

(#82) Borokafa válasza reset (#81) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam csak a proci kap +feszt, 1,35V-ról 1,47-re van állítva, és a CPU NB.egy keveset. Ennél a lapnál úgy tűnik ez rendben van.

(#83) szacsee válasza reset (#81) üzenetére


szacsee
nagyúr

Látom megvan az új játékszered. :DDD
Auto fesszel csak óvatosan, ha még ismeretlen a deszka, akkor valami monitorozó progival csekkold meg, hogy nehogy túlfeszeljen. Minden chipsetnél másképp van, pl P5K sorozatnál a PLL-t, a Vcore-t, a ramfeszt, az NB feszt tolta az egekbe az Asus deszkája. Először inkább nézd meg, hogy melyik auto fesznél kergül meg a deszka, nehogy valami degradálódjon.

Meglestem én is kíváncsiságképp mit tud CB-vel a cuccos, nem tudom, hogy ez jobb-e mint amit belinkeltél eredmény (kisebb érték, vagy a nagyobb a jobb) rég tuning huszárkodtam már, de viszonyítási alapnak jól jöhet (2500K, P67, 2x4Gb 1600 cl9).

Autó fesz + offset és freki mókához annyit, hogy itt is a szorzó arányában veszi vissza a frekit a cuccos, vagy a frekit és a szorzót is visszaveszi?
Rég volt amd-s gépem, ott még csak a szorzót váltogatta előszeretettel, ha magasabb "FSB"-t lőttél be, akkor a legkisebb szorzó és a beállított freki szorzatával ment a proci. Gondolom azért magasabb az alaphoz képest az OC alatti energiatakarékos processzor freki.. :F

(#84) reset válasza szacsee (#83) üzenetére


reset
senior tag

Mögvan, mögvan, nem unatkozom :DDD

A magasabb Cinebench érték jobb. Nálam a CPU-pontszám az eddig beállított opciókkal 4,26 pont körül volt...Még fejlődnöm kell...
Szorzót is, feszültséget is visszaveszi újabban az AMD-nél az energiatakarékos üzemmód - tuningnál persze magasabb szintre / mint ahogy írod is.
Egyébként auto módban nem feszelte túl a CPU-t: 1.4 V-ot adott neki - ami éppen a megengedett max. alatt van vmivel (PhenomII x4 955 BE C3)...
Az auto feszeket különben, ahol csak lehet, átállítom manualra.

Borokafa Kíváncsi lennék, hogy az AsusM5A97-Pro a 4 magossal (vagy majd a Bull-lal) is ugyanúgy takarékoskodna 300 MHz-es ref.clocknál is, mint a Sempronnal...majd kiderül, ha beújítasz... :)

(#85) Borokafa válasza reset (#84) üzenetére


Borokafa
őstag

Már alig várom én is, hogy megtudjam. :D Nem a Sempi a legfőbb vágyam :DDD
Eddig még nem tudok rosszat mondani a lapra.

[ Szerkesztve ]

(#86) szente80


szente80
aktív tag

Sziasztok!Sikerült hozzájutnom egy M5A99X Evo laphoz,eddig egy M4A88TD-V Evo lapom volt,valakinek véleménye esetleg lenne hogy a régi lapomhoz képest jobban bírja a tuningot?A váltásra a bulldozer miatt kerítettem sort,de bíztam abban is hogy esetleg ez a lap már kicsit extrémebb körülményekkel is megbirkózik.

(#87) reset válasza szente80 (#86) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
#78 Nekem is ilyen lapom van. A hivatkozott hsz-ban láthatod, hogy 300 MHz-es ref. clockra feltoltam...Szerintem jól tuningolható. Nemsokára hűtőt cserélek a CPU-n és akkor kipróbálom egy teszt erejéig a 4.0 GHz-es proci frekit az X4 955 BE procin. Igazából egy 6 magos bullal akarom majd vizsgáztatni...Nyugodtan gyötörheted benne a procidat. (Én egy Asus M4A89TDPro deszkáról váltottam...)

(#88) szente80 válasza reset (#87) üzenetére


szente80
aktív tag

köszi,de jó akkor majd mustrálhatlak a kérdéseimmel ha valami nem ok :K
Sajnos nekem egy x6 1055t procim van ami nem BE,az biztos nem fogja sokáig bírni,az elöző lapomban 3.3 GHz-nél az istenért se tudtam feljebb vinni.Ezzel a cpu/NB dolgokkal nem bírtam mit kezdeni.A mostani lapomnak még nem mertem neki esni.Hűtésre egy Corsair h50 kis vizes hűtöm van,az talán jó lesz.

(#89) reset válasza szente80 (#88) üzenetére


reset
senior tag

Ha nem BE, akkor a ref.clock növelésével tudsz nyerni plusz CPU-MHz-eket. Csak ügyelj arra, hogy ilyenkor a RAM-okat is NB-t is magasabb frekin járatná; tehát ott résen kell lenni - visszavenni, ha szükséges....A CPU-NB frekin tolhatsz, de sztem. 2.6 fölé nem érdemes - a 2.4-et simán viszi 1.175 V. CPU-NB fesszel...A HT maradhat 2000 Hz-en, az adott konfiggal nem sok értelme van följebb tolni. Ha probl. van kérdezzél priviben!...most megyek hűsölni...

(#90) szente80 válasza reset (#89) üzenetére


szente80
aktív tag

Rendben,előre is köszi.A cpu meg max 1.475-ig egézséges?

(#91) reset válasza szente80 (#90) üzenetére


reset
senior tag

Én ezen az adatlapon max. 1.4-et látok...

Sőt, az OPN tray szerint olyan is van, ami csak 1,375-re van belőve...

[ Szerkesztve ]

(#92) reset


reset
senior tag

Bocs, kifutottam a szeresztési időből

A 95W-os kisebb fesszel megy.

(#93) szente80 válasza reset (#92) üzenetére


szente80
aktív tag

Ok,egyenlőre ezen a bioson kiigazodni se semmi.De jó lenne egyszer ezt is megcsinálnák magyarra :DD

(#94) Borokafa válasza szente80 (#93) üzenetére


Borokafa
őstag

Ha bonyolult használhatod az automata tuningot is. :)

(#95) depzoo


depzoo
tag

üdv!

ilyen lapot néztem ki magamnak (m5a97pro) de nemtom rámegye a hűtőm? egy ac freezer 64 pro a kérdéses cucc, jelenleg asus m2n-e lapon teljesít szolgálatot.

phenom ii menne alá, lehet hogy x6-os. lehűtené kis sufnituninggal?

szerk.: ha már ittvagyok, ki mit gondol: x4 955BE vagy x6 1090t? kizárólag játékra kell, 1680x1050 felbontáson, de legyen elég 3 évig.

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#96) Borokafa válasza depzoo (#95) üzenetére


Borokafa
őstag

A hűtés biztosan rá fog menni. Nálam az óriás Alpenföhn is simán ráment.
Alapfeszen elég a freezer is egy X4-re, de tuninghoz már valószínűleg kevés.
Ha 3évben gondolkodsz akkor talán az X6 jobb választás lehet, bár szerintem jelenleg még egy jobb X4 is elégséges a legtöbb alkalmazáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#97) depzoo válasza Borokafa (#96) üzenetére


depzoo
tag

alapfeszes tuningra gondoltam mert a fesz emelés kazánt csinál minden prociból :)

x6-on azért vacillálok mert 3 éven belül kitudja hány mag lesz a menő játékokban...
addigra már mindenféle bulldozerek meg nextgen xboxok diktálják majd a tempót a játékfejlesztőknek.

Ryzen + Vega (?)

(#98) Archer


Archer
őstag

Az Asus végre adott ki új biost a lapokhoz, csak annyit írtak rá, hogy Support new CPU's de nekem megoldotta a magfeloldásos problémát, most már megy normálisan mind a négy mag. Akinek voltak gondjai a lappal, érdemes lehet megpróbálni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#99) sysrq válasza Archer (#98) üzenetére


sysrq
őstag

Mire kijött az új bios, összeérett a lap, kitanultam a hülyeségeit, most nem piszkálom, de aki talál benne még újdonságot ne tartsa magában.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#100) reset válasza Archer (#98) üzenetére


reset
senior tag

:R Ezt megkuksizom...hátha működni fog 300 MHz-es ref.clock fölött is a CNQ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.