Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2890) fpeter84 válasza Teasüti (#2889) üzenetére


fpeter84
senior tag

Azért van "6 tengely", mert ez egyszerre gyro + gyorsulásérzékelő. Természetesen ezek a 3 dimenziót írják le, csak a gyorsulásérzékelő a tengelyeivel párhuzamos elmozdulásokat mutatja ki, a gyro pedig a tengelyei menti elfordulás gyorsulását. Ha bekerül a képbe még egy digit iránytű is, akkor emlegetik 9DOF-nak, esetleg vannak még a 10DOF modulok ahol egy légnyomásmérő is van, amivel a tengerszint feletti magasságot lehet megállapítani. Az iránytű azért nem elegendő önmagában, mert elmozdulhat. Amíg tökéltesen vízszintesen nyugalomban van, addig elvileg elég lenne egyetlen, a függőleges tengelyéről leolvasott adat. Viszont ha megmozdítod, akkor tudnod kell hogy merre van a le/fel - erre használják a gyorsulásérzékelőt: a gravitációs lefelé mutató 1g megmondja merre van a lefelé. Viszont ez még szintén nem elég a teljes képhez, tudni kell azt is amikor éppen valamelyik tengelye körül fordul, erre van ugye a gyro. A végén elméletben a 9 nyers adatból ki lehet matekozni egy szöget, égtájat ami maga az iránytű már...

Input Capture: az Uno-n lévő Atmega328-on egyetlen ICP láb van csak, így legfeljebb mux útján lehetne több forrást mérni...

SPI: delay valami van, de azt inkább a szoftveres feldolgozásod fogja okozni, mint a buszrendszer késlekedése

I2C: vannak valamiféle elméleti korlátai, de gyakorlatban akárhány eszközt felfűzhetsz egyetlen drótra. Próbálgattam, és akár a csillagpont közepén lévő uC körül 30m-es UTP kábelek végén is simán tudtam olvasni 4-5 forrást hiba nélkül. Rövidebb vezetékkel max az I2C címek száma és maga az adatátviteli tempó limitál...

LED asztal: tömörítetlen wav-ot játszattam már le PIC PWM-jével SD kártyáról és egészen tűrhetően szólt - nyilván nem zenei minőség, de az emberi beszéd szép tiszta érthető volt, szóval akár ez se tűnik lehetetlennek, de bejövő hang feldolgozásával, elemzésével még sosem foglalkoztam. Elsősorban engem azok a videók fogtak meg, ahol egy kontrollerrel pl tetrist játszottak rajta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.