Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz callmeakos #34248 üzenetére

    Sosem értettem miért a telefonszolgáltatótól vesznek az emberek tévét.
    Otthon is rengetegen veszik a magentásoktól.
    Miért?

    Én itt angliában megtanultam, hogy ügyfélszolgának alap, hogy nem hiszem el amit mond a telefonba.
    Hívásokat rögzítem, és ha lehet, az írott chat/email megoldást preferálom, mert azt könnyebben lehet mutogatni, és a kollégáik is könnyebben el tudják olvasni, mint többórányi hanganyagot.

    Nekem nemrég volt egy kis galibám a HSBCvel, mert felszámítottak olyan díjat amit nem kellett volna.
    Én is órákat töltöttem a telefonon, hallgattam a zenét, beszéltem 3-4-5 emberrel, megigérték, hogy utánanéznek, és visszahívnak.

    Két nappal később újra hívtam őket, megint órákig ment a zene, majd akkor az az ügyintéző jóváírta a tévesen felszámított díjat, aztán átkapcsoltattam a panaszkezelésre és kialkudtam némi kompenzációt az elvesztegetett időmért.

    Majd következő hónapban ismét felszámították.
    Újra telefonálás, egy óra zene, kapcsolgatás oda-vissza, és ismét jött az igérgetés, hogy kinyomozzák, és visszahívnak.

    Itt kicsit elgurult a gyógyszer.

    Közöltem az illetővel, hogy nem érdekel mennyit kell várni, de én nem teszem le, és megvárom amig kinyomozzák.
    Itt következett újabb egy óra zene, majd örömmel közölte az illető, hogy jóváírják a díjat, és ismét kapok némi kompenzációt.

    Azóta többször nem fordult elő ez a téves díj felszámítás.

    Sajnos a legtöbb ügyfélszolgálat indiába van kiszervezve és nem fordítanak túl sok energiát a képzésükre.

    Visszatérve a telefonra, nem csak a nagy szolgáltatók léteznek. Létezik egy csomó virtuális is ami sokkal olcsóbb, és nem vezeti vissza a roaming díjat.

    Itt a topikban is vannak néhányan, köztük én is, akik a VOXIt használják. Ez a Vodafone saját al-brandje, és az anyacéggel ellentétben ők nem tervezik visszavezetni a roaming díjat.
    Van 5G, VoWIFI/VoLTE, korlátlan social media, miegymás.

    Én sosem voltam közvetlenül ezeknek a nagy szolgáltatóknak az ügyfele. Mindig valamilyen virtuális szolgáltatót használtam ami fényévekkel jobb ajánlatot adott, mint ezek.

    Persze fontos megjegyezni, hogy én csak monthly SIM only csomagokat választok, hűséget nem írok alá évekre, és készüléket is megveszem készpénzre a xiaomitól.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés