Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Quqesz válasza aprokaroka87 (#69800) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Aviban dvd felbontás(720v540p) és 5.1 hang van DD v DTS ha jól tudom. A vitráta szokott alacsony lenni, kb 2000 alatt, de inkább 1000 közelében. De [itt] egy jobb leírás. Nem az új filmekkel van a baj, hanem hogy sok régi film van még avi-ban lekódolva és bár már kezdik ezeket újra feldolgozni, azért még sok lemaradás van.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69802) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69798) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Most azért remélem érzed, hogy jobb ha nem szólaltál volna meg :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69803) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69802) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem:N
Csak a tenyeket irtam le, ami jellemzi a mostani teveket.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69804) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69802) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig ebben igaza van: Jó, oké, tudjuk milyen az a minőség, de sok vásárló jön ilyen igénnyel.

Tegnap szomszédom mutatja, hogy milyen frankón felrakta neki egyik ismerőse a Plex appot a tv-re és a srác szerveréről meg tud nézni mindent. Aham.....480-as felbontásban, ami a kiváló minőség volt.....de van, akinek csak annyi igénye van, hogy megnézzen vhogy egy filmet.
Gondolom nálad sem projektorrol megy 2 méteren és Dolby Atmos-al 7.2-n a film. ;)
Én pl Mariboltban nem veszek addig filmet, míg legalább egy dvd minőségben nincs fent 5.1 hangal. :K van aki meg ezt leszarja. Ha meg bejössz házimozi fórumra lehal az agyad. Fél milla alatt a kezdőben is lassan senki vagy. :W
Mikor 2018-ban tv-t vettünk és bevittem a pendrive-t nekem is véletlen avi film volt fent és a párom egyből levette a listáról a samut, mikor nem játszotta le. Az csak hab a tortán, hogy a samu tv a dts-t sem játsza le, ami gáz tényleg.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69805) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69803) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Akkor nem írtad volna az előbbit.
Tudod mi a különbség az avi, xvid, divx, mkv között?
Mert ezek alapján nagyon nem.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69806) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69805) üzenetére


Aryon87
félisten

Tökmindegy mi a különbség, ha a tévé nem képes lejátszani ebből legalább 2 formátumot. És azért az sem mindegy, hogy milyen kategória. Mert se az olcsó alap (amire még max vállat vonok), de hogy a milliós csúcskategória sem képes, na az már übergáz..

Az átlag az avi-t használja, nem egy vevő jött már hogy úgy hallotta/igaz-e/tényleg nem tudja? Volt aki hozott is magával pendriven avi és mkv formátumú filmet, csak hogy megbizonyosodjon a neten olvasottakról... Utána meg pislogott nagyokat, és természetesen már nem azt vette meg.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69807) kali válasza Aryon87 (#69806) üzenetére


kali
legenda

Érdemes lenne bizonyos dolgokba rendesen beleásnod magad, mielőtt ilyeneket írsz...

(#69808) Aryon87 válasza kali (#69807) üzenetére


Aryon87
félisten

Tévékkel dolgozom, látom/tapasztalom. És van vagy 10 fajta modell..

Tessék, nem is kell nagyon beleásni a témába: [link]
[link]

És érdekes módon más márkánál miért nincsenek lejátszási problémák?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69809) vodrosjozsi válasza Quqesz (#69804) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jó azért szerintem túlzás, hogy valaki erre fél millát áldoz azért, hogy filmet nézzen.
Értem én, hogy vannak filmbzik, meg jó a 8k-s tv de a torrent országában te leszeded a 4k 8k felbontású filmeket? Mert elárulom, hogy valaki a HD-t se szedi le mert minek azt..
És annak se feltétlenül kell többet költeni fél milláért, aki 4k-ban nézi a filmeket, bár mindenki arra bassza el a pénzt amire akarja.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69810) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69808) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez itt a baj, hogy tv-kel foglalkozol, azokat adod el és krvára nem értesz hozzá + így adsz információt a vevőknek :DDD :DDD :DDD
Ez nagyon jó eddig, mesélj még.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69811) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69809) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig pontosan az van amit írsz. Múlt héten csak tévézésre akartak egy 65collos tévét, keret fél milla volt... És csak tévézni akart rajta, semmi mariboltos film meg egyéb.
Kolléga szintén a múlt héten eladta az 1.4k millás tévét (Q95RAT), amit zsebből kifizetett a tag + hozá egy 90k értékű garanciakiterjesztéssel..
Tehát?

Mellesleg nem infót adok. Mutatom.. És a tévé mesél..

Folytatom. Kolléga, aki Samu promóter, eladja a drága tévéit. csak karácsony után egy héten belül 3-at visszahoztak, persze engem találtak meg.. Mind visszavétes lett, mert a vevőnek nem kellett. Egyiknek az volt a baja hogy régebbi DVD leátszót és videómagnót nem tud rákötni direktbe, csak kábeles megoldással átalakítóval, amiből nem kért, LG-t vitt helyette, rá 2 hétre visszajött és megköszönte az ajánlásomat. A másik a távirányítót nem tudta kezelni, használati útmutató lófing, neki egyszerű kezelésű tévé kellett, erre a bonyolultabbat kapta.. A harmadiknak meg a témában forgó lejátszási problémája volt.
Akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69812) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69811) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

....
De ha alapból nem érted mi a különbség az avi/divx/xvid/mkv között akkor a hogy a büdös életbe tudod eladni a tv-t? XD
Mármint basszus ne már, ez egy tök alap dolog ha filmezel.
Márpedig ha az embet bemegy az áruházba és megkérdezi, hogy ez lejátsza e és miért nem, akkor illene tudni, hogy miért nem.
Erről eszembe jutott a szitu, mikor bementem a győri MM-ba, nézegettem az iphone8-at, meg az X-et, odajött egy fiatal csávó, hogy segíthet e mondom persze, toljuk a hülyét, nézzük mivel akar etetni.
Először is bemutatott egy huawei-t ami azért jobb választás mert olcsó és idei termék.
Na akkor lecsaptam a labdát: miben jobb az a telefon és miért árulnak még iphone 6-ot?
*filmszakadás*
Mert ez idei és az meg apple.
Na, gondolom ennyi körülbelül amit te is tudsz a tv-kről.

Arról beszélünk, hogy ez mind user error.
Hülyék, vagy nem figyelnek oda arra amit az eladó mond és úgy veszi meg, vagy nem tudja mi az a hdmi, bazzeg vegyen új dvd lejátszót.. ne bassz fel :U
Távirányító majdnem mindegyiknel ugyanaz, ne sirass. Nem nehéz, aki ezt nem tudja kezelni az vegyen magának egy univerzálisat..
Aki meg nem érti a formátummal kapcsolatos dolgokat az tegyen egy szívességet és ne vegyen tv-t, nézze laptopról vlc-n.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69813) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69812) üzenetére


Aryon87
félisten

Mit kell azon megmagyarázni, hogy nem tudja mert nem támogatja a formátumot? És hogy a gyártó tud róla, de tojik a hiba kijavítására?
A vevőket nem fogja érdekelni a miért, csak hogy nem tudja. Aki venni akar, az nem fogja megvenni, aki meg már megvette, az visszalép. Hozzánk átlagemberek jönnek, nem fórumzsenik, akiknek még az is nehezükre esik felfogni, hogy mi a FHD és UHD..
Én pedig nem fogok olyat eladni, amivel visszajönnek pár nap múlva..

Könnyen beszélsz a monitor mögött. 1 éve nyomom odabent, tapasztalok elég sokmindent.

Távirányító majdnem mindegyiknel ugyanaz, ne sirass. Nem nehéz, aki ezt nem tudja kezelni az vegyen magának egy univerzálisat..

Samunál 2 féle van. van a hagyományos, és van az okos :D Amin van vagy 11 gomb, aztán találd ki mire is való az.

LG-nek is 2 féle van, de legalább kezelhető az okostávírányítója is.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69814) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69813) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Az egyik amit belinkeltél, hogy nem játsza le az avi-t [link] ott le is írja, hogy nem az avi-val van gond, nem tudom, hogy felfogtad e.
De akkor leírom, hátha úgy oké.
A DTS hang tömörítést, 2018-tól megjelent tv-k egyike se játsza le. Ezt csak samsung-ra tudom mondani + a xvid kodek se megy már.
Lehet mondani, hogy hülyeség de ésszerű.
Aki meg régi filmekez akar nézni az vagy leszedi valahonnan ahol nem dts hangfálj van, vagy megveszi, vagy átkonvertálja.
A lehetőségek adottak, csak be kell ismerni, hogy nem a tv a hülye hanem a vevő és aki ezt nem tudja elmagyarázni az legalább próbáljon utánanézni a dolgoknak mert ez így eléggé felemás és átbaszás a részéről azt mondani, hogy a tv a szar. Hát nem.
Még jó, hogy nem filmszalagról próbálja lejátszani a tv-n jóember :DDD :DDD :DDD :DDD

A távirányítót kár volt felhoznod, úgy tudom, hogy a samsung távirányítója egész fasza, de asszem ki is lehet cserélni egy normál verzióra, aki emiatz visz vissza egy tv-t az egyszerűen ostoba. Annak nem is tetszett a tv, vagy teljesen meghülyült, hogy nem tudja kezelni,szal egy agresszív buta ember aki nem kérdez vásárlás előtt. Ehhez gratulálok neki.
Behalsz de pár éve az lg magic controll szarja se állt több gombból mint a samsung-é, mégis tudom irányítani.
Pláne baszki, hogy mindegyikhez kell box, mindegyikhez van kapcsoló, minek a tv-hez egyáltalán távirányító :DDD
De tényleg, aki vesz 300 - 500 és több száz ezerért tv-t és csodálkozik a távirányítón, hogy az lehet, hogy a mama csodaeszköze és nem is a távirányító, az minek él :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69815) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69814) üzenetére


Aryon87
félisten

Még mindig nem érted látom, de próbálod védeni a semmit.

Aki meg régi filmekez akar nézni az vagy leszedi valahonnan ahol nem dts hangfálj van, vagy megveszi, vagy átkonvertálja.
Átlagemberek jönnek be, akiknek fingjuk mi a szezon és fazon közti különbség.
Neki UHD 4K tévé kell, nagy legyen és minél olcsóbb. Ennyit tudnak. És már attól agyérgörcsöt kapok, mikor megkérdezi, mi a különbség az UHD és 4K között. Aki vágja a témát, az nem Samsungot fog venni.
És igen, a tv a gané, mert nem támogatja az adott formátumot/kodeket (legyen bármi, egy s ugyanaz a vége), mert az okos gyártó kivette azt, mert úgy gondolják hogy a júzer benyeli. Mire fel? Pláne most, mikor már a DVD-k is kopnak ki, és mariboltban is elég sok AVI formátumú film van. Átlagjúzer meg szintén nem tudja mi az az AVI és MKV és hogy a tévéje nem képes lejátszani, aztán meg megy az anyázás.
Na én ettől kímélem meg a nagyját és magamat is, mert én jógyerek vagyok és nem gonosz eladom a kakit is eladó..

aki emiatz visz vissza egy tv-t az egyszerűen ostoba. Annak nem is tetszett a tv, vagy teljesen meghülyült, hogy nem tudja kezelni,szal egy agresszív buta ember aki nem kérdez vásárlás előtt

Ja. A vásárló direkt kihangsúlyozta az embernek hogy könnyen kezelhető tévét szeretne. Ebbe a távirányító is beletartozik, amit még meg se mutatott a vevőnek, hogy mit fog kapni.
Mondta is a vevő, hogy ha látja milyen távirányító jár a tévéhez, nem veszi meg..

Egyéb kimagyaráznivaló? Vagy csak újabb belémállás, mert ismét a Samsung van témában amit foggal körömmel meg egyébb szervvel kell védeni, csak ezúttal tévé ügyben, amivel már több a tapasztalat, mint a telefon esetében.. :U

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69816) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69814) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Adok egy jótanácsot: eladónak ne menj. Kb 2 napot lennél ott, mert mindenkit elküldenél a f.szba, mekkora pancser. :DDD :DDD :DDD ez nem így működik.

Amikor meg Aryonnak adsz tanácsot az kb olyan, mint mikor Pistabá a mezőről odamegy neked elmesélni, hogyan forgasd a sövénnyírót, mert már látott ő olyat ls ő tudja hogyan kell. :DD

A vásárlók 80%-a azt sem tudja milyen formátumok vannak. Te elmeséled neki, az meg nagy szemekkel néz rád, hogy az meg mi a f.sz. De neki van rengeteg filmje, amit az unokaöccs letöltött és ő nézni akarja.

Nagyon sokan leszedik a 4k filmeket, és van aki még a mennnyezetre is hangfalakat aggat az Atmos miatt. Én is túlzásnak tartom. Ln pl azt csinálom, hogy ha megjelenik egy jó és látványos film, akkor leszedem 4k-ban, párszor megnézem max és delete, majd vmi gyengébb minőségben leszedem ls elrakom(márha olyan film). A fél millás dologról meg annyit, hogy régóta van házimozi nálam. Kezdetben ezzel azzal, majd vettem 5.0-át. Míg meg nem vettem most bf alatt a két jó hangfalat előre, addig azt hittem milyen jó is a házimozi a meglévőkkel. Na hét most kiderült mennyire nem így volt. Persze azok csak 37e forintba kerültek, ezek meg 170e-be féláron. DE! Egy komolyabb házimozival a filmek élménye teljesen más.

"Minden távirányító ugyan olyan".......he?????

Ez meg netto hülyeség, a samsungon kívül minden gyártó terméke lejátsza:
A DTS hang tömörítést, 2018-tól megjelent tv-k egyike se játsza le. Ezt csak samsung-ra tudom mondani + a xvid kodek se megy már.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69817) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69815) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ember..
Ezért nem mindegy a formátum mert látszik, hogy nem érted.
És úgy látom, hogy a soha a büdös életben nem lesz meg. De persze mondogasd, hogy a samsungot védem be.. közlöm lg tv-m van, kurvára nem akarok samsung tv-t, sőt, semmilyen tv-t nem akarok venni az elkövetkezendő évtizedben :DDD
Ez nem a samsung-ról szól, hanem, hogy úgy ajánlasz tv-t meg beszélsz le róla másokat, hogy nem értesz hozzá.
Ez van, ezt ha elfogadod sokkal könnyebb lesz neked is hidd el.
Aki meg visszavisz egy tv-t azért mert nem jó a távirányító,illetve nem egyszerű.. hát, itt max az eladó a hibás, mert az ő szemszögéből ajánlott egy nekünk egyszerűbben kezelhető tv-t, ami a nagyfaternak nem megy. Itt biztos nem a tv a ludas.
Az meg, hogy a tv nem támogatja a dts hangsávot az nem hiba. El kell fogadni, hogy nem elégszenek meg egy ilyen régi cuccal, tovább lépnek, te se hiányolod gondolom az android 2.3-ból a rajzzal való feloldást.
Lehet, hogy jó volt, de van jobb.
El tudom képzelni, hogy van aki még ilyen hangsávval néz filmeket, a dvd lejátszó ezt ugye le is játsza, de aki pendrive-on (egek, mint egy flopi :DDD ) vagy egy ssd-n, hdd-n nézi a filmeket az legyen olyan jó fej és menjen be egy szakihoz, kérje meg őt vagy az unokáját, hogy konvertálja át. Nem igaz, hogy a 21. században ez a legnagyobb gond, hogy nem játsza le a tévé a bujtor filmeket :U
Muszáj ezeket a formátum különbségeket tudni, hogy tudjál segíteni. Pont ezeken buknak el az eladók rendszeresen. Azt se tudom, hogy ők hogy tudnak otthon filmeket nézni.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69818) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69814) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sony 2018/2019/ és sztem 2020 évi távja....na ebben keresd a medzsiket! :DD :DD

Mi bajod a Bujtor filmekkel??? :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69819) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69817) üzenetére


Aryon87
félisten

Hidd el, nem fognak szórakozni a konvertálásokkal, ahogy én sem. Leszedem a filmet, át pen-re, és nézem. Jó nekem nem lesz ilyennel gondom, szintén LG van (50UK6950) :D
Na a többi is ezt fogja csinálni.
Aztán a 19-18 és 20 kerületi agyzseni népnek magyarázhatom a konvertálgatást...

Aki meg visszavisz egy tv-t azért mert nem jó a távirányító,illetve nem egyszerű.. hát, itt max az eladó a hibás, mert az ő szemszögéből ajánlott egy nekünk egyszerűbben kezelhető tv-t, ami a nagyfaternak nem megy. Itt biztos nem a tv a ludas.

Ebben egyetértek.

(#69818) Quqesz jó kis ókori távirányító :C de legalább nincs kompatibilitási gond vele :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69820) vodrosjozsi válasza Quqesz (#69816) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez is:
meg netto hülyeség, a samsungon kívül minden gyártó terméke lejátsza:
A DTS hang tömörítést, 2018-tól megjelent tv-k egyike se játsza le. Ezt csak samsung-ra tudom mondani + a xvid kodek se megy már.
Mert azt mondtam, hogy én csak a samsung tv ügyben tudok nyilatkozni. Ergo ha szerinted csak samsung tv-n van ilyen akkor én se tévedtem nagyot :DDD
Figyu, nem adok tanácsot szilárdnak csak gondolj bele, ha valaki el akar neked adni egy telefont és azt mondja, hogy ezzel amúgy lehet vérnyomást mérni, hazamész, visszajössz h ez nem megy. A többség nem tudja elmagyarázni miért, szal vissza kéred az árát.
Ja csak annyi a bökkenő, hogy eu-ban még nem engedélyezett a vérnyomás mérés telón/órán.
Tudta? Feltehetőleg nem,de ha valaki ezzel foglalkozik akkor azért illene tudnia.
Vagy nem igy van?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69821) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#69820) üzenetére


Aryon87
félisten

:D
Az engedélyt nem tudtam, de azt tudtam hogy nincs olyan cucc a hivatalos orvosi eszközön kívűl ami vérnyomást mér. Samu is csak véroxygént mért ha jól emlékszem, ami már csak múltidő, mert beáldozták a kamera miatt :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69822) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69819) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De már megint miről beszélsz?
Te leszeded a filmet, azt a formátumot lejátsza a tv. A régi filmekkel van a gond,nem a mostaniakkal.
Az avi-ban is ugyanaz a hiba mint a divx-ben: DTS, AC3. Az előbbi lejárt szar, a másik nagyfelbontású (HD+) mellé szokták berakni, mkv kiterjesztésben szokás.
Ezt kell csak átlátni. Nem nagy cucc, de tényleg megéri.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69823) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69820) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem tévedtél samsung téren.
A vérnyomás méréses dolog meg a félretájékoztatás esete. Mint eladó csak olyan funkciókat mondhatsz el/adatokat adhatsz meg, ami az országban a hatályos jogszabályok alapján elérhető. Ergo elvileg az eladónak nem szabadna tudnia a funkcióról(a forgalmazó nem mondhatja el vagy csak belső információ lehet, amit meg az eladó nem adhat ki).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69824) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#69821) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Unblock nem rólad akartam mintát venni mert úgy tudtam, hogy tudod de oké.
Mobilban már nem fajsúlyos kérdés a pulzusmérő mert általában akit ez érdekel annak van olyan orája ami mér pulzust meg véroxigént, de ne kanyarodjunk el,maradjunk a tv-nél az sokkal jobb téma úgy érzem :DDD
Quqesz:
Jaj ne vedd ilyen komolyan. Példát hoztam arra, hogy ha valaki nincs rendesen tájékoztatva attól még nem a telefon/óra/tv szar.
Lassan mindenki át fog erre állni, a jack aljzatot is nyugodtan el lehet felejteni, semmi szükség nincs rá. Mindenkinek könnyebb lesz és jobb is (talán). Aki most a jack aljzat miatt rinyál az vagy sose próbálta ki a bt füleseket, vagy zavarja, hogy ő vett 3000 jó pénzért egy remek fülest és most nem tudja használni. Szóval eddig se volt a minőség az erőssége, és csak mp3-ban hallgatott zenéket.
Nem fogom fel, hogy akk 20 ezer ft felett vesz jakdugós fülest az mire vár mikor bedugja a telefonjába?
Hát ember, gondolkodj mielőtt cselekszel.
Nem egy studió van a telefonodban még ha marshall is vsn ráírva a telefonodra (uhh Dokit azóta is irigylem azért a atelefonért (
Nem érdemes ezeknek megmondani se, hogy mi a jó isten p.csáért tolja a fasságát ha nem ért hozzá. Csak egy műszakis boltban illene.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69825) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69824) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Emlékszel még a csöves erősítőkre? Ezer éves technológia, régen a Beag csinált itthon ilyeneket. Most a világon a legdrágább erősítők, pedig egy ezer éves elavult technológia.

"....mire vár, mikor bedugja a telefonjába?"
Válaszd szét az általános felhasználót (te és én), meg a white fülüt. A második nem vesz jack nélkülit. Példa erre az LG telefonjai a sabre cuccal. De te is tudod, ha egy Galaxy Ace-ba dugtad a fülest vagy egy S9-be, akkor nem ugyan úgyan úgy szólt. Otthon pl mi bedugjuk a fülest egy aljzatba, legyen az tv, erősítő, telefon stb..... A white fülüek külön fejhallgató erősítőt vesznek.

Mikor vettem anno az erölködőt kérdeztem: optikai vagy koax digitális csatlakozás? Koax......miért, hiszen az elavult?.......jobb az átvitt hang dinamikája. Hülyeség? Lehet az volt, mert nem vagyok benne biztos, hogy én meghallom, hiába tipp-topp a hallásom. De van aki azt is észreveszi a hangzásban, ha egy erősítő tápkábelét kicseréli....de tény egy mp3 nem fog úgy szólni mint egy audio cd, ahhoz meg mind1 bt vagy jack.

A legdrágább erősítőkön is használnak még jack csatlakozót.
Szóval így kijelenteni, hogy vmi elavult nem lehet. Általános felhasználóknál(és ez van többségben!) pl lehet csak bt füles lesz. De aki komolyabb vizekre evezik ott más a helyzet.

És ha már elavultság. Mindkét verziót fejlesztik, ezért sem a [DD] , sem a [DTS] elavult. Csak a második nem annyira tömörített(18mbps vs 24,5mbps). Lehet pont ezért nem annyira elterjedt...... :F

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69826) Quqesz válasza Quqesz (#69825) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Még annyit(most ránéztem), hogy filmeknél mariboltban a DD+ 640kbps bitrátájú hang, míg a DTS 1500kbps bitrátájú. Minőségben és helyben több a DTS. Ugyan ez feljebb: Truehd Atmos kb 4800bps, DTS-X kb 5300kbps.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69827) kali válasza Aryon87 (#69808) üzenetére


kali
legenda

Pont ez a baj, hogy azokkal (is) foglalkozol...
Linkelhetnék más gyártóktól is ilyet.
Azzal nincs mit tenni, ha nem mindenki tudja, hogy például bizonyos formátum lejátszásához regisztráció szükséges, ami amúgy percek kérdése és díjmentes.
Más kérdés, hogy ha valaki minőségi mkv alá megy és régebbi, korlátos formátumokat forszíroz, arra nincsenek már szavak...

[ Szerkesztve ]

(#69828) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#69802) üzenetére


nrg_52
addikt

Te se hagynal ki egy alkalmat se, hogy belekossel a jofijuba. Ezer jo a kepernyomegosztas, mert akko' az avit is lejacca a teve.😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69829) gerner1 válasza kali (#69827) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍 Egyetértek.

Ezeken felül még ott vannak a liszenc köteles ( a DD használatának 20éves jogvédelme például 2017- ben járt le...) formátumok, mint például a már emlegetett DTS, amelynek különböző szintű használatáért eltérő mértékű díjakat kell fizetni (a gyártónak, aki a formátum támogatását a termékébe beépíti, stb,stb).

… - Nem véletlen, hogy a szintén emlegetett mkv -t (amely nem liszenc köteles) lejátszani képes készülékek zöme sem játszik le minden mkv -t állományt. Egy példa: adott "Y" gyártó terméke, amelyen ott szerepel az "mkv supported", de olyan mkv-t nem játszik le, amelynek audio-sávja DTS, vagy azt csak hang nélkül játsza le, te hát hiányosan, stb,stb. Érthető tehát az is, hogy a HD tartalmak kiszorítják a régebbi, elavult konténer formátumokat (avi,xvid..).
Aztán ott van még az egyes formátumokhoz kapcsolódó maximális -támogatott !!- bitrate is és video codec (mpeg 2/ mpeg4/ x264 / x265 sem éppen mindegy..), amelyek biztosan benne vannak a készülék leírásában, csak ugye azok a "nem vizsgált / figyelmenkívül hagyott / stb" kategóriában kezelt tények a user oldalról épp úgy, mint az értékesítői oldalon.

Nem utolsó sorban pedig, ott van a marketing oldal, amely jelenleg amúgy is az online-streaming tomporát nyalogatja fényesre (akkor miért támogasson a termék -vonatkozó- offline opciókat..), továbbá jól felfogott érdekből azt javasolja, hogy "ilyen igény" esetén vegyem meg a ""mindenevő"" média-lejátszójukat (vagy másét) + pénzért.

(#69830) Quqesz válasza kali (#69827) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez mind igaz, de gondolj bele:
Állsz a boltban és odajön a fogatlan dígó és tv kell neki. A gyerek letöltött csomó filmet neki és ő nézni akarja. Visz is magával egy pendrive-t amin kiderül csak avi van. Mit teszel:
a.hülye vagy fiam, ki a f.sz használ már ilyet
b.ne vegyen tv-t
c.kérjen meg mást, hogy segítsen, mert neked ez blama
d.megpróbálod elmagyarázni neki, hogy másik formátumban töltesse le a gyerekkel....5 perc után rájössz fingja sincs miröl hablatyolsz, ergo lépj vissza az a pontba :DD
És rengeteg az ilyen vevő, mind1 füstös vagy nem. Sztem pedig van ilyen tapasztalatod régi munkád kapcsán mennyi az iq vitéz. :K

Amúgy meg ez az egész avi, mkv stb dologról: nem lehet alapkövetelményként felállítani azt, hogy egy tv ezeket támogassa. Ezek mind kiegészítő lehetőségek és a letöltés amúgy is alapból nem legális dolog.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69831) vodrosjozsi válasza Quqesz (#69825) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én az általános felhasználásra értve ezalatt a mobilon keresztüli zenehallgatásra mondtam, hogy ott tök m1 a jack, mert felesleges.
A telefon nem tud olyan hangminőséget átadni egy fülesre, tökm1 h flac vagy mp3,azt te nem fogod meghallani, max ha olyan cucc van a telefonban, de az már nagyon ritka.
Szóval nem elavult a jack, csak ha van jobb,és el lehet hagyni akkor értelemszerű a továbblépés más irányba.
Ettől még ha kiszednék a lemezlejátszókból akkor basznék egyet az asztalra.. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69832) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#69828) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Kacsa: nem, nem kötöttem bele, de megint előrukkol egy olyan témával amiben szerinte járatos és aztán mégsem. M1. Túl van tárgyalva.
A képernyőmegosztás addig fasza amíg van elég sávszéllesség meg ne 4k-ba továbbítsd a jelet. Addig fasza. De az is ront a minőségen.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69833) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#69832) üzenetére


nrg_52
addikt

Avinal mar nem nagyon tud rontani.:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69834) kali válasza Quqesz (#69830) üzenetére


kali
legenda

A másik iránnyal van bajom, amilkor az eladó nem rendelkezik a szükséges információkkal és úgy ad tanácsot.
Ez nem egy személy ellen szól, hanem általános probléma sajnos, noha megszoktam már és semmi pénzért nem kérdeznék MM és társaiban nem csak eladóktól, de még gyártói promóterektől sem. (mondanám, hogy nem szoktam általánosítani, de ebben az esetben már muszáj - lehetne persze részletezni a hígulást, mert bizonyos üzletekben, üzletláncoknál nincsenek megfizetve a szakemberek, inkább olcsóbb munkaerő kell, annak árán is, hogy nem annyira ért hozz és hasonlók.)
A vásárlókkal tudni kell megtalálni a megfelelő hangnemet...stb. és úgy mindenkivel megértetheti magát az ember, jellemzően még a legproblémásabbakkal is, akkor pedig néhány mondatban elmondható számukra a lényegi információ az ő szintjükön is értelmezhetően.

[ Szerkesztve ]

(#69835) aprokaroka87 válasza Quqesz (#69801) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most így hirtelen én nem értek hozzája, de nincs mód felrakni valami 3rd party média lejátszó appot, aminél van kódek támogatás.

Ugyebár telefonon ott van pl az mx player, vagy vlc.

Aztán ha nem tudja alapból hardver dekóderrel, akkor jön a cpu feldolgozás.:)

(#69836) Aryon87 válasza kali (#69834) üzenetére


Aryon87
félisten

Ebben sajnos igazad van. 1 év alatt magam tapostam ki ezt a keskeny ösvényt úgy hogy nulláról indultam. Most se vagyok jó, amit tudok, azzal még nem volt gond, de nem is jöttek még vissza a vásárlók hogy így meg úgy.
Nálunk hiányzik a megfelelő képzés. Alig van ember, mert spórlás van és újat nem vesznek fel (sőt a bérezésnél is sumákolás van), aki meg van, azt vagy átrakják más területre vagy a csoportokat vonják össze, úgy, hogy azt is el kell adnod, nem érdekel hogyan alapon. Jó példa erre a kolleganőm esete, akiről el lehet mondani hogy szaktanácsadó. 15+ éve a fotóosztályon volt, kisujjból rázza a dolgokat (jó, ő is ember, 100% nem tudhat mindent), a vezetőség pedig úgy gondolta, hogy a barna osztály (Hifi/autohifi, TV, Fotó és kellék) elég lesz majd, és majd mi el tudjuk adni a fényképezőket. A kolleginát meg átrakták a kisgép osztályra karácsony előtt, és fingja sincs mi merre hányadán.. A hifis kollega, aki szintén jártas a saját kategóriájában, nem tud eladni fényképezőt, mert lövése nincs róla,m a tévéről is épphogy nyekereg valamit. Rám meg a fordítottja igaz. És tojnak rá, majd feltalálják magukat az eladók.. Ennyit errtől hazai szinten

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69837) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69831) üzenetére


Quqesz
nagyúr

"Szóval nem elavult a jack, csak ha van jobb,és el lehet hagyni akkor értelemszerű a továbblépés más irányba." Egyetértek. Pont most volt hír egy új bt szqbványról az MA-n, amivel jobb minőség érhető el.
Megnéztem amúgy és nálam pl rengeteg az avi film, viszont anno elég volt nekem a DVD/DD 5.1/1000kbps minőség, azt meg hozza. 4k tévén már egy HD minőség ugrás is szemetszúr. De nincs kedvem mindent újra kikeresni.

Kali
Sajnos ez így van, főleg ahogy Aryon írta a cégek tojnak a szenélyi képzésre, szakembert meg drágábban lehet alkalmazni+ a helyi vezetői butaságok.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69838) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ehhhh az a [hátlap].
De most megint egy hülye divatmánia van kibontakozóban :W ....viszont ha azt vesszük a huawei kezdte, bár az jobban is tetszett(Mate20) :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69839) leslien válasza Quqesz (#69838) üzenetére


leslien
nagyúr

csak jönne ide is SD verza belőle..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#69840) Drakmusz válasza Quqesz (#69838) üzenetére


Drakmusz
őstag

Szerintem ebben a műfajban eléggé kötöttek a lehetőségek.
A minimum elvárás legalább 3 kamera, ha ennél is több akkor össze-vissza pakolgatják a gyártók.
De az is lehet hogy majd élőben jobban adja.
Képen az enyém sem volt túl harmónikus, de a valóságban jobban mutat egy fokkal.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#69841) Quqesz válasza Drakmusz (#69840) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na majd kiderül. Nekem a Mate20 féle tetszett. Nem is az eltendezés, hanem maga a kialakítása/dizájnja nem tetszik.

Leslien
Az eu mindég csak exynost kapott, nem hiszem nagy változás lenne..

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69842) #30610944


#30610944
törölt tag

Szerintetek hogy pucoljam ki az USB C portot?
Vettem ugye ezt a Lenovo laptopot, de az egyik USB C port eseteben csak akkor mukodnek a dolgok ha az egyik iranyba dugom be a csatlakozot. Ha forditok a dugon mar nem tortenik semmi sem.
Bele neztem a lyukba es az egyik oldalon van valami ilyen ragacsos cucc fele. Probalom ovatosan kapirgalni de nem megyek sokmindenre.
Esetleg ugy hogy valami belemartok alkoholba es talan az feloldja es ku tudom kaparni?
:F

[ Szerkesztve ]

(#69843) Quqesz válasza #30610944 (#69842) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem is az alkohol ugrott be, nem teszel vele kárt(de kapcsold addig ki a gépet), és sok mindent felold. Ha van vatta, akkor azzal vagy ilyen fülpiszkálóval, de az lehet vastag lesz, picit hámozd meg. Eeetleg ozs barabka és azt egy fogvájóval kergesd körbe.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69844) nrg_52 válasza #30610944 (#69842) üzenetére


nrg_52
addikt

Sima fogpiszkalo al szoktam. Esetleg pici vattaval, isoprophyl alkohollal mehet.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69845) #30610944


#30610944
törölt tag

Hat nem segitett. Max majd odafigyelek melyik iranybol dugom be a kabelt. Ezert vissza nem kuldom mert lehet szerviz alatt elganyolnak valami mast benne. Van meg ketto USB C ami jol mukodik.
Amugy szerintetek annak a kis pocoknek ami az aljzatban van mind a ket felenek jol kell mukodnie, hogy mukodjona csatlakozas? Vagy csak eleg az egyik, mert arra gondoltam, hogy esetleg annak a pocoknek az egyik felen levo erzekelok (nem tudom mi a hivatalos neve) mehettek szarra igy csak az egyik felet hasznalja castlakozaskor.

(#69846) vodrosjozsi válasza #30610944 (#69842) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Olló hegye.
De tudom ajánlani a beletört fogpiszkálót, a ceruzaheggyel is ugyanezt kell,meg talán egy tűvel is szép kárt tudnál okozni.
Vidd szervízbe, amíg garis :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69847) winery válasza #30610944 (#69842) üzenetére


winery
aktív tag

(w)C kefe ? :DDD

(#69848) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#69846) üzenetére


nrg_52
addikt

Ne dumaljal bele abba amihez nem ertessz.😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69849) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#69848) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Beszótá?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69850) w333 válasza Quqesz (#69838) üzenetére


w333
félisten

Ocsmány :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.