Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#70950) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Pontosan. Bár véleményem szerint ebbe se kellett volna belemennem. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70952) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Elgondolkoztam az A71-en.
25 wattos töltő
Nagyobb kijelző
nagyobb akku (4500)
+2gb ram (6gb)
snapdragon proci (gcam)

ugyanúgy nincs benne qi töltés
ugyanúgy szarrákarcolódik a hátlapja
ugyanaz a kamera (a fő kamera jobb csak)

most ez ugyanannyiba kerülne mint anno az a51, csak még fél évvel tolnám ki, miközben már ugyanúgy lehet 90-ért venni. Tehát vagy megveszem valakitől használtan és fizetem a részletet tovább, vagy kihozom a telekomból és fél évvel később végzem be a törlesztőt....

Bezzeg bennem van a kisördög, hogy inkább egy s20 kellene :DDD :DDD :DDD :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70953) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#70952) üzenetére


nrg_52
addikt

Vegyel s20-at, enni meg majd eszel valamit.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#70954) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#70952) üzenetére


Aryon87
félisten

Inkább S10+ az S20 helyett.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70955) akooos válasza Aryon87 (#70954) üzenetére


akooos
veterán

Szerintem is.

(#70956) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#70954) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Azt már kivezették a telekomnál :(((

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70957) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#70956) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ba+ :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70958) akooos válasza vodrosjozsi (#70956) üzenetére


akooos
veterán

Baráti áron átadom, ha megvettem a Fold 2 Thom Browne csomagot ;] ;] ;]

(#70959) vodrosjozsi válasza akooos (#70958) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

nekem nem kell, látom tesómét nap mint nap, és hát elég fosocska ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70960) S e t h válasza vodrosjozsi (#70952) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem emlékszem mikor olvastam utoljára ennyi panaszt flagship topikban.
Nálam a flagshio kategória az, ami azt kellene, hogy jelentse, hogy nincs kompromisszum, azt kapom amiért fizetek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70961) mentic18 válasza vodrosjozsi (#70959) üzenetére


mentic18
tag

Tessék? Mindja mégegyszer kend!

Samsung Galaxy A53 5G

(#70962) #30610944 válasza vodrosjozsi (#70952) üzenetére


#30610944
törölt tag

Vegyel mar egy iPhone-t azt minden bajod megoldodik. Hosszu evek IOS kihagyas utan ujra ugyanaz az egyetlen egy dolog van csak amibe bele tudok kotni. Unalmas.
:DDD

(#70963) w333


w333
félisten

Na ez a Note 20 tényleg vicc szerintem is ... és fél millió ! :Y

Megvárjuk a szifon 12 -t :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#70964) #30610944 válasza w333 (#70963) üzenetére


#30610944
törölt tag

Lassan a flagship telefonok kozt az iPhone-ok lesznek az olcsobbak. Sosem gondoltam volna.

(#70965) w333 válasza #30610944 (#70964) üzenetére


w333
félisten

Hát kb. igen :D

És hogy őszinte legyek sebességben meg felhasználói élményben is a legjobbak pedig nekem csak egy X van, de kell az éjjszakai mód így lehet 12 Pro lesz a következő :D

Semmi késztetést nem érzek arra hogy visszamenjek Droid- ra ! :N

Sőt az iOS 14 -el kissé androidosodik a rendszer a Widgetek miatt ... hosszútávra szerintem nincs is jobb választás mint egy szifon ! :))

Szerk.

Másodlagosnak van egy SE -m is ... az is szinte ugyan ilyen gyors és fluid ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#70966) Aryon87 válasza w333 (#70963) üzenetére


Aryon87
félisten

Ma megnéztem az új Note-kat. Inkább nem írom le mit gondolok.. Azon nagyot lestem, hogy a bronz Ultra is műanyag!!! hátlapos és szerintem a keret se fém... És 3 napos létére már karcos volt a felső kerete. A kamerasziget meg valóban bazárian kiáll. S20Ultra jóval minőségibb összeszerelésű ezen nincs mit szépíteni..
Szóval ja, jogos ami a Note topikjában megy..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70967) #30610944 válasza Aryon87 (#70966) üzenetére


#30610944
törölt tag

Leirhatod a velemenyed itt nincsenek Samsung fanboyok. ;]

(#70968) Aryon87 válasza #30610944 (#70967) üzenetére


Aryon87
félisten

Neeeem írok én semmit. Nincs kedvem egy újabb hadjárathoz :N
Majd megtapasztalja mindenki a kiállított darabokat élőben, aztán levonják a következtetést.
Én nem ezt vártam ennyiért.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70969) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#70968) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Miben jobb 400 ezerért egy olyan szinten kompromisszumos telefon, hogy kb. semmire sem lehet használni? :U

[ Szerkesztve ]

(#70970) S e t h válasza tesz-vesz123 (#70969) üzenetére


S e t h
nagyúr

A felismerés kulcsa, hogy rájöjjünk, mindegyik túlárazott xar. Amíg eddig nem jutunk el, addig a gyártók megpróbálnak évről-évre egyre több kompromisszumot letolni a torkunkon.
Hát nem volt jobb régen, amikor még csak az iphone lopta ki egyedül a szemünket, igaz jobbára ő képviselt csak minőséget.

Most meg egymást tapossák agyon a felsőházban és évről-évre nulla innovációval próbálnak bennünket elkápráztatni.
Évekkel ezelőtt hagytam abba ezeknek a nagy elánnal beharangozott bemutatóknak a nézését, mert elég volt a sok "meghallottuk mit szeretnének az emberek és íme itt van" bullshit.
Azt sajnálom, hogy nem korábban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70971) tesz-vesz123 válasza S e t h (#70970) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Azért azt vegyük számításba, hogy az Apple mit ad! 5 év szoftveres támogatást, normális szervizt (beviszed a telefont X hibával és helyben kapsz egy újat), a piac egyik legjobb kijelzőjét, saját exkluzív appokat/szolgáltatásokat (pl. Apple Arcade) a létező legerősebb processzort és egyik legjobb kamerát (videózásban szintén a legjobb).

(#70972) akooos válasza tesz-vesz123 (#70971) üzenetére


akooos
veterán

(X)

(#70973) Aryon87 válasza tesz-vesz123 (#70969) üzenetére


Aryon87
félisten

Látatlanban írod a P40Pro használhatóságát, mikor nem használod életvitelszerűen. Az hogy neked fontosak a játékmentések meg más is talán, az egy dolog, olyan telót veszel a továbbiakban, amin van Google. Nekem 2 játék van fent, nem függenek a Play játékok alkalmazástól. Asphalt 9 mentését sose tudtam átvinni más telefonra régebb, így nekem ez nem számít.
Minden más alkalmazás remekül fut, az hogy a Powerampot kell nélkülözzem, mert a Playen akarja ellenőrizni a megvételt sem halok bele, mert a gyári lejátszó még jobb is a Histen beállításaival.
Megszokott időjárás appom, ami egy 3rd party app, helyettesítve egy másikkal, a mobilaréna meg megy böngészőből ahogy régen, az alkalmazás csak egy segítő jópofaság, ami kb 1.5 éve létezik és tele van reklámmal. Ennyit kell nélkülözzek a nagy Googletól. Minden mást úgyanúgy használok, ahogy a korábbi telefonjaimon mindenféle mókolás nélkül.
Tehát mennyire is nem használható a P40 széria? Ja hogy nem tudod, mert nem olyanod van :C
na én adatok ellenőrzése nélkül írtam tegnap valamit a Note20Ultráról, amit ma bepótóltam, hogy megnéztem élőben, és ugyanazt nyugodt szívvel elmondhatom újra...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70974) trebrona válasza Aryon87 (#70973) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez a hsz legalább annyira vicces volt, mint amire válaszoltál. :K

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#70975) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#70973) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Banki appok nem működnek, nem működnek a szinkronizálások Google fiók hiánya miatt, és sem Netflix, sem HBO Go nincs. Spotify nem elérhető, ahogy az Apple Music sem. Gyakorlatilag nem elérhető rá semmilyen streaming szolgáltatás. Egy kiherélt Androidról beszélünk. Ilyen hiányosságok mellett furcsa a Samsungot fikázni, vagy összehasonlítgatni a két készüléket, mert ég és Föld.

[ Szerkesztve ]

(#70976) Aryon87 válasza tesz-vesz123 (#70975) üzenetére


Aryon87
félisten

:W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70977) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#70976) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

(#70978) S e t h válasza Aryon87 (#70973) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én olvasgatom a te topikodat is, azért vannak érdekességek ott a telepítgetésekkel, hogy éppen kinek mi sikerül vagy nem.
Ne abból indulj ki - tévesen, mint múltkor- hogy akik megveszik, azok esetleg itt lógnak a fórumon, sőt még csak nem is látogatják a típusnak esetleg indított csoportot a facen. A vásárlók többsége meglát egy reklámot, vagy bemegy egy üzletbe és veszi ami megtetszik neki.
Nekik elég nagy hiba lenne most a huawei portfólióból választani.
Másrészről ott hibádzik tesz-vesz123-mal való összevetésed, hogy ő egy telefon tartalmi hiányosságáról írt, ami mindenkit érint, téged kevésbé, másokat jobban, akik nem értenek hozzá, te meg csak egy készülék külsejéről írtál.
Ha csak vkit meg akarok dugni, ott elég a külsődleges jegyekre figyelnem, de ha tartalmasabbra vágyom, akkor beszélgetek is vele. Tőlem egy telefon külseje lehet akármilyen, ha benne van minden ami nekem kell.
Mondjuk ha tinédzser lennék, akkor valószínű, hogy más lenne nálam is a preferenciák aránya, de hála isten ez már nem számít.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70979) S e t h válasza tesz-vesz123 (#70971) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kezd felértékelődni nálam a brand, régen csípőből elutasítottam, most viszont hezitálok, mert nem utálhatom mindegyiküket. :)
Tény hogy a samsung nagyon elkurvult, ebben felnőtt az apple mellé és amíg korábban az android előnyei kezdték elhomályosítani az iphonét, most ott tartunk, hogy egyre többen kacsintgatunk az iphone topikok felé, többek között az általad leírtak miatt is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70980) tesz-vesz123 válasza S e t h (#70979) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az biztos, hogy nagyon jól csinálja az Apple, hogy nem emelt árat, hanem hagyta, hogy a többiek "felnőjenek" hozzájuk árban, sőt le is hagyták páran. Gyakorlatilag minden csücskészülék felhasználó potenciális iPhone vásárló lett. És, ha már az ár-érték arányt nézzük nem nehéz eldönteni, hogy melyik oldalon kapja a legtöbbet az ember a pénzéért.

Nekem egy P20 Prom van, nagyon szeretem ezt a telefont, de gyakorlatilag le sem szar minket a Huawei. :DDD Júniusban (!!!) jött az Android 10, még mindig áprilisi a biztonsági frissítés... Jó ideje iPhone-ban gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#70981) trebrona válasza S e t h (#70979) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fizikai dual SIM elérhető lenne, lehet már én is iPhone-t vettem volna.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#70982) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Iphone-t fogok venni, mert egyrészt jobb ára van és minden appot fel tudok telepíteni, másrészt vicc ami itt megy android fronton

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70983) Aryon87 válasza S e t h (#70978) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen az a baj hogy az átlagember még most se tudja hogy mit vesz ha a P40-es szériát veszi, ez leginkább a Facebookos Huaweis csoportokban nyílvánul meg. Rengetegen jönnek hogy pl a messengert hogy kell feltenni meg honnan szerezheti be. Ez főleg a frissen vásárolt P40Lite tulajoknál jellemző, mert elég jó áron megvehető a telefont, sokan ráharapnak.
Aki pedig itt van MA-n, és rendelkezik ezzel a szériával tudja mit vesz, de valóban, minimális ez a létszám egy facebookos csoportban jelen lévőkkel szemben. Aki pedig fel is teszi a GMS-t, ők még függenek a Google szolgáltatásaitól, ugye a mobilos fizetés, játékmentések stb, és tény, aláírom, egy drive vagy fotók elérése az appban jóval egyszerűbb mint böngészőből, de nem lehetetlen. Őskori módszer, de ugyanúgy elérhető a tartalom. Főleg nekünk egyszerűbb, akik mi itt többet tudunk az adott xy telefonról, mint egy átlagember, aki örül ha be tudja kapcsolni a telefonját.
Note20Ultra topikban is olvasom hogy sok a csalódott tag, ők iPhone után fognak nézni több mint valószínű, esetleg Xiaomi vagy Oneplus irányba. Nem is csodálom, mert most amit ezek letettek az asztalra, pofátlanság.
Nekem többet számít a hardveres tudás mint a szoftveres, és amit pl ők csinálnak amellett a GMS hiánya csak bolhafing. De ez én vagyok a sok millióból. Persze nekem is vannak igényeim, de ha meg tudom oldani, akkor más is meg tudja tenni szerintem mindenféle bűvészkedés nélkül, és szinte már baj ha megosztom a véleményem/tanácsom ezzel kapcsolatban, és van akinek ez vicces is (nem csak itt).. Ami eléggé bosszantó tud lenni, mert én használom a telefont napi szinten és nem egy P20Pro tulaj pl vagy bárki más..
Csak nem értem most a nekem esést, hogy csak egy nyamvadt kameraszigetre írtam hogy mi van, ráadásul úgy, hogy az S20Ultra szebben ki van dolgozva ilyen téren (hogy az anyaghasználatot már meg se említsem, ég és föld a kettő az S20U javára), és akkor jön egy teljesen más téma, aminek köze nincs az általam indított témához, ami felesleges köröket generál és megint én leszek a szarjankó, aki fikázza a Samsungot, holott erről szó sincs.

Befejezem inkább ezt a témát, mert megint csak vita lesz belőle. Nagy ritkán kommentálok a Samsungról, pont emiatt, de szerintem a kamerát jogosan szóltam meg. Nem jellemző a gyártóra ez az igénytelenség.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70984) S e t h válasza Aryon87 (#70983) üzenetére


S e t h
nagyúr

Arra inkább nem reflektálnék, hogy vajon miért esnek neked. :)
Viszont az hogy a kamerák hogyan helyezkednek el, nos az tudott visszatetszést kiváltani, amíg ki nem jött a telefon, de azóta az ára, exynos duo magasan vezeti az elégetlenségi statisztikát.
Itt is kiderült az, amit nagyjából magyarázni sem érdemes, ott a huawei esete is. Ha egy telefon belülről rendben van, akkor utána jönnek általában a külsőt érintő erősen szubjektív kritikák.
De ha egy tragédia a telefon belülről, akkor kb. kit érdekel hogy néz ki.
Snapdragonnal már előrendeltem volna 400-ért, és akkor sopánkodhatnék, hogy de a kamerák elhelyezése xar.
Szóval bár a kamerák lennének a legnagyobb problémák a telefonnal.
De azért fogadnék rá, hogy ha az általa készített képek vernék az egész mezőnyt, akkor lehet nem is lenne annyira gáz az a sziget. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70985) Aryon87 válasza S e t h (#70984) üzenetére


Aryon87
félisten

Snapdragonos Samu engem is érdekelne, de amíg ilyen nem lesz, addig nem megyek bele újabb generációba.
Összevetettem az 5x zoomokat, hát.. Kell még reszelni rajta.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70986) tesz-vesz123 válasza Aryon87 (#70983) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

amit pl ők csinálnak amellett a GMS hiánya csak bolhafing

Ezt te sem gondoltad komolyan, igaz? :C A GMS hiánya egy olyan pont, ami miatt az átlag felhasználóknak konkrétan használhatatlan kategória egy HMS készülék. Egy színes tégla, amivel lehet egy csúcskategóriás telefonok között is maximum közepes, alulexponált fotót lőni (éjjel viszont valóban meg sem közelíti más). Hiszen egy olyan appok is elérhetetlenek rá, amit a felhasználók közel 100%-a használ itthon (Messenger, Facebook). Ezt a böngészőből elérem dolgot jól kinevettem! 2020 van. A szoftveres környezet a legfontosabb egy okostelefonnál. Szinkronizálás, eszközök közti átjárás (én pl. imádom, hogy feltöltök valamit drive-ra, otthon már fent van PC-n, vagy fordítva), frissítések, streaming szolgáltatások (nekem is van Spotify, HBO Go előfizetésem, egyik sem elérhető HMS-re, sem Netflix) nélkül stb-stb. Nem kell ahhoz P20 Pro felhasználónak lenni, hogy ezt lássuk, nemde? :)

Az Exynos valóban sokszor bizonyította már, hogy a Snapdragon mellett nincs helye a piacon, ahogy a Kirinnek sincs, ami az Exynosnál is gyengébb. Mégis Samsung-iPhone árban kaphatóak a készülékek, kiherélt rendszerrel, mindenféle extra szolgáltatás nélkül. Az lenne a legjobb, ha minden Snapdragonos lenne mint régen.

(#70987) #30610944 válasza tesz-vesz123 (#70986) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ejszaka nem kozeliti meg senki sem...ezzel azert nem ertek egyet.

(#70988) gerner1 válasza vodrosjozsi (#70982) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem, jelenleg ez vállalható irány.👍 Talán én is váltottam volna sk, ha a céges teló nem alma lenne évek óta (most februárban 11 Pro -t kaptunk). Nagyon jól kiegyensúlyozott a kamera teljesítmény (úgy általában mindnél), és a hardware is rendben van, értéket is jobban tart, stb. Az egyetlen dolog, ami -engem- még továbbra is zavar (ez nem tetszett akkor sem, amikor saját 6S -em volt), hogy még mindig jelen van az sznob, fellengzős "légkör", amelynek 0-24 -ben nem akarok az egyik "szelete" lenni.

(#70989) #30610944 válasza gerner1 (#70988) üzenetére


#30610944
törölt tag

En ezt a sznobos dolgot nem vettem eszre. Pedig eleg sok ismerosomnel, fiataloknal-idoseknel van iPhone.

(#70990) gerner1 válasza #30610944 (#70989) üzenetére


gerner1
veterán

Szerencsésebb minőségű miliőben élsz, irigykedem.

(#70991) vodrosjozsi válasza tesz-vesz123 (#70986) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

a tesz-vesz123 kollega olyan mosta mint régen rákocska.
De valóban, igazat adok neki, viszont elhatárolódom ettől a samu-huawei vitától, ennél jóval értelmesebb dolgokon is lehetne beszélni.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70992) gerner1 válasza vodrosjozsi (#70991) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem, továbbra sem a vitával van a baj, mert ha az objektív, értelmes, és főleg nem egyoldalú, akkor sokak számára építő.

(#70993) S e t h válasza vodrosjozsi (#70991) üzenetére


S e t h
nagyúr

Android offban? Tuti.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70994) vodrosjozsi válasza gerner1 (#70992) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igazából e "vita" nem vezet sehova, + ez csak ócsárlás (évek óta), nem vita.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70995) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#70994) üzenetére


nrg_52
addikt

Csak nem unod te is?:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#70996) #30610944


#30610944
törölt tag

Inkabb beszeljunk arrol hogy OnePlus hogy b@ssz@ el a jovojet epp.
Facebook appokkal elore telepitve jonnek ki telefonok toluk amibol can olyan amit le sem lehet torolni. Blootware...oh yeah!
:C

(#70997) aprokaroka87 válasza #30610944 (#70996) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

A hüvelygomba nem lenne jobb téma?

(#70998) mentic18 válasza #30610944 (#70996) üzenetére


mentic18
tag

Samsungon se lehet letörölni, max letiltani. Mondjuk nekem nem sok vizet zavar, mert samsung böngészőn tolom a facebookot. :D Jó lenne a messengert is de kezdem megszokni.

Samsung Galaxy A53 5G

(#70999) #30610944 válasza mentic18 (#70998) üzenetére


#30610944
törölt tag

Azert OnePlus akik mindig is stock droid-ot toltak most raternek erre az utra kicsit fura.

(#71000) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#70995) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Azt gondolom igazából, hogy szívesen belemennék de semmi értelme nem lenne, így meg már uncsi :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.