Hirdetés

2020. július 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-12-19 12:45:04

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

(#70651) vodrosjozsi válasza Quqesz (#70650) üzenetére

vodrosjozsi
(senior tag)

Hang vagy, be se férsz a csőbe. Képet vagy nem hisszük el! ;] Könyékig

Samsung Galaxy S9+/Samsung Gear S3/Samsung Galaxy S7

(#70652) Quqesz válasza vodrosjozsi (#70651) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

:DDD

Szok kici occó.....többet veszel mégoccóbbb...helo koci

(#70653) trebrona

trebrona
(nagyúr)

Aztán a waze megy-e ezeken a HMS-es csodákon? :U

Eladó i7: https://hardverapro.hu/apro/iphone7_32gb_silver_fuggetlen/hsz_1-50.html ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. --

(#70654) Intruder2k5 válasza trebrona (#70653) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Hirtelen rákeresve, itt azt írják megy.

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#70655) trebrona válasza Intruder2k5 (#70654) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

Én is rákerestem: [link]

Remélhetőleg így is marad, bár érdekes, hogy egy google-féle alkalmazás működik. Bár a more apps-ból megy, frissítések ugye csak manuálisan, újratelepítéssel.

[ Szerkesztve ]

Eladó i7: https://hardverapro.hu/apro/iphone7_32gb_silver_fuggetlen/hsz_1-50.html ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. --

(#70656) Aryon87 válasza trebrona (#70653) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Google térkép fel van rakva APKPure-ból. Bejelentkezés nélkül is szépen elvisz ahova kijelölöm neki :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P40Pro - Xiaomi Mi8 & Honor 20Pro - Huawei P9 & Huawei P8 Lite ///-/// "Huawei vérfan, ki féltékeny a kedvenc márkáját alázó konkurensre" ]:D

(#70657) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#70656) üzenetére

vodrosjozsi
(senior tag)

Nincs bejelentkezés, ezáltal nem tudom elmenteni a fiókomba a címeket, nem tudom megnyitni a fiókomban mert ugye nincs.
Ezért jó a google mert van térkép, gmail, chrome de most egyiket se használhatnám ha huawei-em lenne, vagy a balfsz lennék és nem tudnék semmit a telefonokról, ezáltal hagyom, hogy tábeszéljen a szolgáltató/media marktos csávó mert hát ez szuper telefon.
Aha, hát nem.

(#70658) trebrona válasza vodrosjozsi (#70657) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

+1

iPhone-nal viszont remekül együtt tud működni a google ökoszisztéma. Hamár azt szokták felhozni ellenpéldának. Cégesem iPhone, úgyhogy saját tapasztalat. :)

[ Szerkesztve ]

(#70659) trebrona válasza Aryon87 (#70656) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

Ezt most mindenféle előítélet nélkül.

Sokszor megyek több száz kilométert naponta, van, hogy a helyelőzményekből navigálok, gmaps-ből húzom be a waze-be. Elhiszem, hogy annak, aki max kerékpárral jár jó ez így, de azért ez igencsak sánta és hiányos megoldás. Lehet bizonygatni, hogy hú de fasza, de akkor is vak bányaló.

Ellenben, ha a waze minden funkciója teljes mértékben használható, akkor már jobb a helyzet. Akkor már csak félszemű az a bizonyos ló. :)

[ Szerkesztve ]

(#70660) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#70657) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Van terkep here we go, gmail email, chrome opera. Legalabbis nalam, pedig lehetnenek ezek is, mert szijamijaum van, de kellenek a francnak. Egyedul a drive-ot hssznalom.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#70661) Aryon87 válasza trebrona (#70659) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Értem a problémát. Én csak magamból tudok kiindulni, egy egyszerű ember, aki perpillanat kocsi nélkül térképezik, ha olyan a helyszín.
(mondjuk nekem semmiség bepötyögni a címet, fél perc se, nyilván egy fuvaros/futár nem fog ilyennel vacakolni, bár nekik ott a GPS cucc)

Értem én hogy Gugli ide vagy oda, de sztem nem úgy kellene beállítani hogy használhatatlan. Használható, csak nem igényre szabottan.

Waze-t 1x használtam anyám P9-cén, ott épp összerottyantota magát az app, maradt a Google térkép :))
;]
VJ: nem fognak rábeszélni a Huaweire, előbb visznek a Samsung vagy iPhone standhoz. Én simán rábeszélnélek :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P40Pro - Xiaomi Mi8 & Honor 20Pro - Huawei P9 & Huawei P8 Lite ///-/// "Huawei vérfan, ki féltékeny a kedvenc márkáját alázó konkurensre" ]:D

(#70662) trebrona válasza Aryon87 (#70661) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

P9? Csak nem Huawei? ;]

btw nem vagyok sem fuvaros, sem futár. :N
Dedikált GPS--t pedig maximum a kamionosok használnak tört iGo-val.

[ Szerkesztve ]

(#70663) Aryon87 válasza trebrona (#70662) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

De :K neki az van, de páromé is megvan még :))

(#70664) akooos válasza Aryon87 (#70656) üzenetére

akooos
(veterán)

Mondjuk a google térkép nálam sem tudja sehogy helyettesíteni a wazet. Azért jobb sokkal, mert baromi interaktív és azonnal reagál a környezeti változásokra. Persze nyilván autó nélkül ez annyira nem fontos neked, de ha nem működne megfelelően, akkor felejtős nálam.

Google-el baromi erős lett volna a P40, az az igazság, így viszont számomra félkarú óriás.

Tényleg, netflix megy rajta rendesen amúgy?

(#70665) Aryon87 válasza akooos (#70664) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Azt láttam hogy a Waze sokmindent tud, ha jól tudom akkor a baleseteket, rendőségi figyeléseket meg ilyesmiket is mutat.

Nem használom a netflixet, de megnézem, bár nincs regem oda.

Abban egyetértek, hogy Google-val tarolna ez a telefon.

(#70666) Aryon87 válasza Aryon87 (#70665) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Nem engedte a képernyőképet személyes adatvédelem miatt :))

[link][link]

[ Szerkesztve ]

(#70667) Quqesz

Quqesz
(nagyúr)

Ezen a navis dolgon lépjetek már túl. Alig kapni olyan autót lassan, amivel nem vágnak hozzátok navit. Talán a Honor 8 volt az utolsó telóm, amit ilyenre használtam(az első meg a Nokia 5800). Most is ott van mindkét autóban, azt használjuk, simán elvitt minket bárhova európában.....

(#70668) trebrona válasza Quqesz (#70667) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

Jó neked. 5 éves céges focus-ban valahogy nincs. Hogy lépjek túl rajta? :F

(#70669) LiVeGa válasza Quqesz (#70667) üzenetére

LiVeGa
(tag)

Az autohoz adott navik altalaban egy kalap sz@rt sem ernek. Az enyemhez is jart. 3 evig ingyen frissithetem utana horribiris ara ban de miota megvan az autom (lassan ket eve) talan hasznaltam haromszor.
Egy Google Maps,Waze,Apple Mapshoz kepest sehol sincs.

Is it just me, or is it getting crazier out there?

(#70670) Quqesz válasza trebrona (#70668) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

:F 4 évente cserélnek céges autót legtöbb cégnél(ennyi a hivatalos amortizációs forduló 4 év vagy 200e km, abban nem vagyok biztos, hogy ez nav norma-e)

LiVeGa
Nem tudom milyen autóban volt, de én több márkánál is használtam, simán ment mind. Még a VW navija is boldogult Romániában is.....voltunk több országban is pl a Kia navijával, semmi gond, mindég odavitt. A Honda garminja is pontos, a Mazda-val sem futottunk lyukra...

Szerk
Trebrona
Az nem sok, de 4 év miatt szokták cserélni. Oké értem, kell így tényleg a navi. Talán most már lassan tényleg alap lesz minden autóban......

[ Szerkesztve ]

(#70671) trebrona válasza Quqesz (#70670) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

110e km van benne.

(#70672) Intruder2k5 válasza Quqesz (#70670) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Azok úri helyek, nálunk van 15 éves autó a cégnél, nálam most épp egy 10 éves Skoda van. Tudom, szar helyen dolgozok, de ez van. :D

(#70673) akooos válasza Quqesz (#70667) üzenetére

akooos
(veterán)

:DDD :DDD :DDD
tudod, hogy a te példád nem annyira mérvadó a magyar viszonylatban. Nyilván a Stingerben meg a Type S-ben van megfelelő on board navi. A 2005-ös 5-ös Golfomban mp3 lejátszásra alkalmas fejegység sincs.

Mintha a csövesnek mondanád, hogy stop being poor :DDD

Másrészt céges autóm sincs :(
Volt 308 Gt faternál, a waze jobb, mint bármelyik beépített megoldás

[ Szerkesztve ]

(#70674) Quqesz válasza Intruder2k5 (#70672) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Nem annyira úri helyek. Területi képviselőknél alap(pl kólás cégek), de sok más állásban is. Mikor kábeltévés cégnél voltam ott is cserélték(az csak egy Corsa volt, de volt).

akooos
Azért már sok autóban van alacsonyabb felszereltségnél is, bár
abban igazad van, hogy főleg német márkáknál feláras még mindég.
:DD csak Type S, az R még csak álom maradt, bár inkább egy Camaro v Mustang akkor.. :DD
Biztos jó a waze, de engem eddig mindég elvitt a gyári is....

Amúgy hamár meló: költözünk és jóba lettünk az ingatlanos sráccal, és kérdeztük hogy megy biznisz? Mondja: a tavalyi év jó volt, 107 házat adott el, most eddig 22-nél tart. Kicsit számoltam és seggreültem (2%-ot kér mindenkitől, szerződést sem kötöttünk, szal ha geci vagy leléphetsz fizetés nélkül), mert hát tudjuk mennyit kóstál egy ingatlan...... :Y

[ Szerkesztve ]

(#70675) trebrona válasza Quqesz (#70674) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

Inkább használom az 5 éves teljes értékű focust navi és cégjelzés nélkül, mint 4 évnél fiatalabb kétszemélyes corsa-t, fiesta-t, Clio-t, felicia-t stb tipik képviselős autót. :D

(#70676) Quqesz válasza trebrona (#70675) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Hát a focus is tipikus cégautó....csak nem sötét kék?kombi?

(#70677) trebrona válasza Quqesz (#70676) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

Barna és nem kombi. Ilyen:

Ja, és benzines, nem dízel.

[ Szerkesztve ]

(#70678) Quqesz válasza trebrona (#70677) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Na jól van, ez tényleg nem tipikus cégautó. A lényeg: négy kereke van és elvisz ahova kell+ nem te tankolsz bele(pénzügyileg). :R

Ui: végre vki nem traktorral jár(dízel) ;] 😎😀

[ Szerkesztve ]

(#70679) trebrona válasza Quqesz (#70678) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

:K

Igen, az autó az benzines.

[ Szerkesztve ]

(#70680) S e t h válasza Quqesz (#70667) üzenetére

S e t h
(veterán)

Milyen előnye van egy gyári navinak a wazeval szélben?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70681) Quqesz válasza S e t h (#70680) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Hogy nem tudod otthon felejteni. :D meg nem kell külön tartóval szerencsétlenkedni(ami néha az öledben is landolhat :D ). Nem fosol, hogy izzani fog a telefon navigálás közben, nem tud lemerülni , nem kell kábelnek szanaszét lógnia elől....sokakat ezek bosszantanak. Ja és ha benthagyod nem törik fel miatta a kocsit. :K
Meg mászhatsz le vissza érte ha benthagyod.....

Nincs előnye szoftver terén, de használhatóak. Sokan azzal közlekedünk.

[ Szerkesztve ]

(#70682) S e t h válasza Quqesz (#70681) üzenetére

S e t h
(veterán)

Mindig nálam van a telefon.
Sosem hagyom a kocsiban.
Egy néhány centis spirál kábellel csatlakozik, nap nem éri.

Engem jobban zavarna ha nem naprakész a térkép, plusz hiányozna az azonnali forgalmi helyzetről történő visszacsatolás.
Kipróbáltam, de nem jött be.

(#70683) akooos válasza Quqesz (#70681) üzenetére

akooos
(veterán)

Vezeték nélküli gyorstöltőt használok. Ha ez leesik, akkor kiesik az egész befújó :DDD A kábel szépen összehajtva útban sincs. A berakás elég egyszerű, hiszen odaérintem a telefont és nyílik is a tartó. Menet közben nem esik ki, stabilan tartja.
Telefont szerintem 15 éve nem hagytam otthon, a kocsiban meg főleg nem :DDD

Látható, van navi a kocsiban, de szart sem ér a wazehoz képest.

(#70684) vodrosjozsi válasza akooos (#70683) üzenetére

vodrosjozsi
(senior tag)

Volt a golfnak ilyen beltere?
ezt szanaszét szedném annyira brutál .. mármint nekem tetszik :DDD
Visszatérve: vw sportsvan, tök jó navija LEHETNE ha nem kerülne 300 ezer ft-ba.
Na meg a lófszt, ott az A51, 7 óra navit kibírja (kinek kell ennyi no), van samsung cuppantós a kocsiban, nem melegszik érdekes módon JA és google alkalmazás is van rajta :K

(#70685) akooos válasza vodrosjozsi (#70684) üzenetére

akooos
(veterán)

Nem, ez egy Laguna coupé, amíg a Golf nincs kész (borzgázolás nagyon széttörte, de már csak fényezés és kész :))

(#70686) vodrosjozsi válasza akooos (#70685) üzenetére

vodrosjozsi
(senior tag)

És milyen a Laguna?

(#70687) akooos válasza vodrosjozsi (#70686) üzenetére

akooos
(veterán)

Francia.
Nem rossz, nagyon jól megy, de sokkal hangosabb a golfnál, pedig mindkettő 2.0 diesel. Nekem kényelmetlen a Laguna ülése és jobban szeretem, hogy a VW letisztultabb és jobban kéznél van minden.

(#70688) Quqesz válasza S e t h (#70682) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

A térképet frissítik máshol is, nekem is fent van egy progi a pc-n, ami minden alkalommal csekkolja van-e friss(garmin). Áprilisban ment fel a Q1.
Nem akarok senkit se rá, de lebeszléni, de van akinek elég az autós. Asszony is sokat jár tárgyalásra, nem kapkod a telefon után.
Van android auto is az autóban(gmaps) , 1x kipróbáltam..... egyszer.

akooos
Brrrrr nah ezt nem hiányolom pont ami a képen van. De kinek mi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70689) vacs válasza Aryon87 (#70642) üzenetére

vacs
(őstag)

Szia.
Rólad lehet tudni, hogy te elég nagy Huawei fan vagy, így a te véleményed kevésbé hiteles szerintem.

A google fotók ingyenes tárhelye elég hasznos, átlag Bélának tökéletes (lehet hogy böngészővel megy, de szinkronizál is?)
Nekem a Google keep is nagyon hiányozna!
Maps oké, hogy megy, de bejelentkezni nem tudsz, így erősen korlátozott.

;)

(^)(>.<)(^)

(#70690) Aryon87 válasza vacs (#70689) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

A google fotók ingyenes tárhelye elég hasznos, átlag Bélának tökéletes (lehet hogy böngészővel megy, de szinkronizál is?)

Miután tavaly a mobilról való mentés a Fotókban elb.szódott, így szigorúan a gépről mentem fel a képeket. Szóval ismét egy különcködés ezen a téren, ami miatt nem igénylem a G-fotók applikációját..
Nagy fan vagyok. Haha... Jó vicc. Nem, nem vagyok az. Csak nincs szemellenzőm.
Azért van Mi8-am is, és várom a HTC U11 reinkarnációját.. Fan létemre..

[ Szerkesztve ]

(#70691) trebrona válasza Aryon87 (#70690) üzenetére

trebrona
(nagyúr)

Pont, hogy szemellenződ van. :)

(#70692) Aryon87 válasza trebrona (#70691) üzenetére

Aryon87
(nagyúr)

Pedig tényleg nincs. Csak úgy látjátok. ;)

(#70693) Quqesz

Quqesz
(nagyúr)

Hmmm nem vagyok átlagBéla :O ....soha nem használtam a gogli fotókat. Drive-ra is csak azért töltöm fel néha, mert kell a direkt link a fotósban... :B

(#70694) vacs válasza Quqesz (#70693) üzenetére

vacs
(őstag)

Örülj neki, hogy még soha nem törött össze úgy a telefonod, hogy kb menthetetlen legyen, esetleg elvesztés vagy lopás... ilyenkor nagyon jól tud jönni, ha a képek/videók megvannak Gfotókban. :K

(^)(>.<)(^)

(#70695) S e t h válasza Aryon87 (#70692) üzenetére

S e t h
(veterán)

Akkor mindenki más látja rosszul.

(#70696) Quqesz válasza vacs (#70694) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Nem ,szerencsére nem volt még olyan. Abban igazat adok, hogy aki pl munkára használja a telefont és oda készít fotókat az jó ha le tudja menteni felhőbe. Én is időnként lementem pc-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#70697) LiVeGa

LiVeGa
(tag)

Ugy birom mikor kikerik a velemenyem milyen telefont ajanlok erre nincs valami olyan ami mindent tud de olcso valasz jon es vesznek valami szart. :U

(#70698) akooos válasza LiVeGa (#70697) üzenetére

akooos
(veterán)

Én ezért szoktam azt mondani, hogy nem értek hozzá.

(#70699) S e t h válasza akooos (#70698) üzenetére

S e t h
(veterán)

Amikor nekem is arra hivatkoznak, hogy de hát akooos mást mondott, akkor szoktam válaszolni, hogy ő nem ért hozzá. :DD

(#70700) akooos válasza S e t h (#70699) üzenetére

akooos
(veterán)

Nyugodtan fogjatok rám bármit is :D

(#70701) LiVeGa válasza akooos (#70698) üzenetére

LiVeGa
(tag)

Soha tobbet nem segitek en senkinek. Vegyenek amit akarnak azt majd elhajtom oket ha jonnek segitsegert mert osszefosta magat.

(#70702) w333 válasza trebrona (#70658) üzenetére

w333
(félisten)

iPhone én azt tapasztalom hogy a Googles alkalmazások jobbak mint Androidon de komolyan :D

iPhone X & iPhone 5S

(#70703) S e t h válasza w333 (#70702) üzenetére

S e t h
(veterán)

A bill. appok is? :D

(#70704) w333 válasza S e t h (#70703) üzenetére

w333
(félisten)

Gyárit használom nekem az a legjobb és soha nem hibázik, Android teljesen mindegy milyen telefon én mindig félreütök :D

iPhone X & iPhone 5S

(#70705) LiVeGa

LiVeGa
(tag)

Olvad az aszfalt olyan meleg van.
🥵

(#70706) aprokaroka87 válasza LiVeGa (#70705) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

Hol?:D

(#70707) S e t h válasza aprokaroka87 (#70706) üzenetére

S e t h
(veterán)

Főleg azok alatt akik S20-at használnak.
#badum tss#

(#70708) LiVeGa válasza aprokaroka87 (#70706) üzenetére

LiVeGa
(tag)

Itt nalunk.

(#70709) aprokaroka87 válasza LiVeGa (#70708) üzenetére

aprokaroka87
(veterán)

Öntsd le ájsz krém szendvics el:D

(#70710) vodrosjozsi válasza aprokaroka87 (#70709) üzenetére

vodrosjozsi
(senior tag)

Uhh ez de szar volt :DDD

(#70711) mentic18 válasza vodrosjozsi (#70710) üzenetére

mentic18
(tag)

Nem szeretnék rekordott látni abban, hogy mennyi ideje nem írunk a csoportba. SZóval sziasztok. :D

Ma ment tönkre megint a telefonom. Igaz, hogy 4 éves, de még bírja. Bírta. Nem veszek másikat, annyi pénzem nincs, főleg ilyen fizuk mellett ugye...
Szegény, annyit nyüstölöm amennyit engem a munkaidőm. De az akksija az szerintem nem szeret engem már.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A5 2016

(#70712) Intruder2k5 válasza mentic18 (#70711) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Azt még tudomásul is venné az ember, hogy az akku nem örök életű, a szomorú inkább az, hogy olyat már semmibe nem kapsz, mint a gyári volt. Eddig ahány telefonomba vettem utólag akkut, beleértve az összes butát is, a csereakku többnyire nem sokkal volt jobb, mint a több éves gyári. És teljesen mindegy, hogy eBay-es kínai rendelés volt, vagy itthon vettem háromszoros áron telefonos boltban, vagy épp a szolgáltató üzletében.

(#70713) Quqesz válasza Intruder2k5 (#70712) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Ez mennyire így van! Talán márkaszervizes volt előnyben....

(#70714) mentic18 válasza Intruder2k5 (#70712) üzenetére

mentic18
(tag)

Tudom, és ma döntöttem el, hogy ennek az akksi cserének nem adok esélyt. Inkább veszek egy új eszközt a telekomnál részletre. Vagy xiaomi redmi note 9 pro vagy mi 9 se. Most ez a kettő az amit tudnék vállalni vagy egy galaxy a21s. Mivel samsung párti vagyok kvázi 6 éve, azért az a21s-hez húz a szívem. Főleg, mert anyámnak a20e-t vettem tavaly decemberben és teljesen kezelhetőnek tartom. Igaz nem volt 4 évet a kezemben hogy kitapasztaljam... de a 21-es mintha jobb is lenne anyag szempontjából is. Viszont a xiaomi mellett szól minden más. Mielőtt ódákat zengenél róla Aryon, írd le normálisan is kérlek, hogy milyen használni egy ilyen készüléket. Köszike.

Samsung Galaxy A5 2016

(#70715) Quqesz válasza mentic18 (#70714) üzenetére

Quqesz
(nagyúr)

Talán a legelső, hogy szokni kell a miui miatt. Az asszonynak megvan 1,5 éve a Pocophone és még mindég keresgélek. De viszont stabil, az S9-el több baja van. Ha a kamera nem fontos, akkor sztem maradj a samu vonalon. Ha beáldozod a kényelmed és hajlandó vagy alkalmazkodni, akkor viszont nem fogsz rosszul járni sztem a xiaomi - val sem.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.