Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) #30610944 válasza vodrosjozsi (#69100) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ezzel te vagy így és ez lenne a normál gondolkodás de sokan gyakran cserélik az autót. Szomszédom két év alatt már a 3. autóját használja fene se tudja miből.

(#69102) vodrosjozsi válasza #30610944 (#69101) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Mi is elvileg gyakran cseréltük, 3 évente kb de azért az árért egy 1.5 hónapos kocsit is meg tudtunk venni a hertz-nél

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69103) leslien válasza vodrosjozsi (#69102) üzenetére


leslien
nagyúr

nálad van már az i11?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#69104) vodrosjozsi válasza leslien (#69103) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nincs sajnos

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69105) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69092) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Látom hallottál az elektromos autókról, csak nem néztél utána még(én igen, mert gondolkoztam rajta, de a Honda lett, nem véletlen).
[csökkenő eladások] és több helyen is lehozták.
"mert már nagyon sok szervíz foglalkozik elekrtomos autókkal" ezt honnan veszed? Az Ampera dolog meg 1 éve lett megkérdezve és csak 1 márkaszervíz foglalkozik azóta is vele, az Opel Duna.
Legtöbb elektromos autót Bécsbe viszik, mert itthon nincsen megfelelő márkaszervizes háttér(ja meg kellene fizetni a szervizeknek az oktatást...majd ha százával lesznek az utakon). Beviszed márkaszervízbe és csak hümmögnek, hogy hát jó, de ehhez ők nem értenek.
Menj be egy vw márkaszervízbe és kérdezd meg, ha holnap veszel egy id3-at meg tudják javítani? Nem hiszem....
5 évig nem kell szervízbe vinni...hagyjál már a hülyeségeddel, nincs ilyen autó a világon. Az ilyen új modelleknél sorra mennek vissza visszahívásos hibák miatt(vw is!), attól, hogy nincs benne benzines motor még 1000 meg 1 hibát generálhat(kopó alkatrészek min), álomvilágban élsz(még a Rollys is elromlik) .
Nálunk volt/van Toyota Camry Hybrid, Kia Niro hybrid....
Nissan Leaf...néztem, nem hibátlan és 120km a hatótáv a valóságban.
De vicces, mintha lett volna Tesla-d és úgy nyilatkozol..... :U

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69106) #30610944 válasza Quqesz (#69105) üzenetére


#30610944
törölt tag

En rengeteg autot vezettem mar. 17 es fel eve vezetek balesetmentesen es egyszer sem huztam vagy tortem meg az autokat...kopp kopp.
De sajat autobol a mostani a masodik es ugy nez ki meg is marad egy jodarabig mert nem lesz money ujra.

[ Szerkesztve ]

(#69107) Quqesz válasza #30610944 (#69106) üzenetére


Quqesz
nagyúr

27 éve vezetek, egy kis kocc eddig(Susuki motorháztetőt visszahajlítottam kézzel ott helyben, oszt csá... :D)
23 autó fordult meg nálunk 16 év alatt(saját és céges vegyesen) :B

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69108) vodrosjozsi válasza Quqesz (#69105) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nézzél meg Nissan leaf teszteket is. Na az újat hanem mondjuk egy 7 évesnek a tesztjét szervízileg.
Ne hybridekkel vagdalkozz semmi köze a tisztán elektromos autókhoz.
A szervízbe járást úgy értem, hogy a mai autókkal mivel mész szervizbe:
olajcsere, olajszűrő, váltó, fék.
Ezek szoktak elromlani az első 5 évben, ez tény.
Bécsbe a tesla-kat viszik mivel itthon nincs szervíz, de hogy is lenne ha még nem is árulták itthon?
de az összes többi itthon forgalmazott elektromos autó gyártónak (vw, toyota, nissan, hyundai, mercedes) van itthon szervize ezáltal vannak olyanok is akik tudják javítani az elektromos kocsikat.
A vw miért ne tudná megjavítani? :DDD
Ne viccelj már, évek óta nyomják a vw e-up-ot meg az e-golf-ot, szted annyira eltér, hogy ne tudnák megjavítani? Ugyan.
Kopó alkatrészek? Mire gondolsz? Ez nem benzines motor.
Nincs olaj benne mert nincs mi kopjon.
A 120 km-nek mi köze ahhoz amiről mi beszélünk? Persze, vicc de ez városi autó, mennyit menjen, 300at? Minek? :DDD
Nem, nincs tesla-m, le is írtam mit gondolok (nem lesz) mert van olcsóbb autó aminek nagyon minimális a fenntartási költsége.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69109) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69108) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az olajcserés dologban igazad van, bár az nem elromlás, de ok cserélni kell. Kopó alkatrész meg a szénkefe a villany motorban. :B
Ok városi autó...ami mellé veszel egy benzines/dízelt ha hosszabb távra mész? :F :DD
Mivel több új autónk ks volt nem kell bemutatnod a márkaszervizeket....nincsen abszolút pozitív élményem(Sharan kötelező szervize 150e volt :Y .....még jó, hogy a cég fizette..... Kia Stinger 70e... na ez már normálisabb ár)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69110) #30610944 válasza Quqesz (#69109) üzenetére


#30610944
törölt tag

Szervizben csak lehúzzák az embert meg elbarmolnak mindent. Nekem ez a tapasztalatom. Én amit tudok megcsinálom magam. YouTube-on minden fent van mit hogyan.
Tavaly pl. vizet tették az ablakmosóba azt télen szétfagyott és beszart a motor hozzá. Persze a szervizbe tagadták. Aztán arról nem is beszélve, hogy mindig olyan képet vágnak hogy te mi a fenét keresel itt, ha pedig meglengeted a garancia szót akkor dadognak meg minden kifogást hoznak fel csak hogy ne legyen ingyen a javítás, csere.
Nekem csak rossz tapasztalataim voltak eddig. De ez csak an én véleményem, tapasztalatom.

(#69111) vodrosjozsi válasza Quqesz (#69109) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem, nem veszek. Hanem veszek pl egy id3-at. Az városban is profi, azon kívül is jó a 450 km hatótáv miatt.
Nekem sincs, nem ezt mondom de dzsukál szervízbe nem viszem az autót ha új. Inkább kifizetem a 100 ezer forintot ha már tellett 6 millió egy autóra nem? Én legalábbis nem vagyok maradi, garancia után is inkább olyan szervízbe megyek amit pl az autógyártó is támogat.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69112) #30610944 válasza vodrosjozsi (#69111) üzenetére


#30610944
törölt tag

Aztán mi a garancia hogy ott nem barmolnak el valamit amire ráadásul a gatyád ráfizeted? :DDD

(#69113) w333 válasza vodrosjozsi (#69092) üzenetére


w333
félisten

Mire alapozom az 5 évet:

Az i3 -t nyugodtan kihúzhatod a listáról, nagyon sok gond van vele ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69114) leslien válasza w333 (#69113) üzenetére


leslien
nagyúr

Lexus t kell venni.... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#69115) #30610944 válasza leslien (#69114) üzenetére


#30610944
törölt tag

Lexus, Suzuki, Skoda, Toyota, Mazda, Kia, Hyundai.
Ezek a legmegbízhatóbb márkák.

[ Szerkesztve ]

(#69116) w333 válasza leslien (#69114) üzenetére


w333
félisten

Na azok tényleg jó autók ... pedig nem szeretem a Japánt ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69117) #96302336 válasza #30610944 (#69115) üzenetére


#96302336
törölt tag

Skoda, Kia, Hyundai. Ezzel vitatkoznék. Mind volt, és mind széthullott alattam. Skoda Fabia szétrohadt, a Kia Ceed és a Hyundai H100 mindegyikében főtengely csapágy beállás volt.
Toyota, kiváló (most is az van, és az is lesz az utóda is.) Mazda rohad, Lexus kiváló, de drága, Suzuki nagyon jó.

(#69118) leslien válasza w333 (#69116) üzenetére


leslien
nagyúr

pl ez itt a terv... [link] :) vagy legalább is hasonló..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#69119) #30610944 válasza leslien (#69118) üzenetére


#30610944
törölt tag

Két éves ha jól látom de valójában a design-t tekintve kinéz vagy 10 évesnek.
:DDD

(#69120) w333 válasza leslien (#69118) üzenetére


w333
félisten

Brutál ! :K

Nekem az elődmodellel van tapasztalatom az iS250 -el ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69121) vodrosjozsi válasza w333 (#69113) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De nem érted, hogy amiért a BENZIN, DIESEL autót beviszed 5 éven belül a szervízbe azért nem kell bevinned mert ELEKTROMOS? Nincs benne olaj se üzemanyag, ezáltal krvára nem fizetsz elromlott kuplungért, váltóért, olajszűrő, olajcseréért, szimeringért? Ez itt a lényeg

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69122) Quqesz válasza leslien (#69118) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tetszik nekem is a Lexus. Nekem az NX tetszett nagyon, de pl a Toyota CHR is tetszik. Csak hát volt a 2012 0km-es 2.0 D4D Avensis, ami rossz tapasztalat volt.....hidegben leállt magától, a futómű kaotikus volt(úgy inbolygott.... :Y ), a szilentek új korában is kopogtak(rázós úton ilyesztő hangja volt), de tény inkább én is ilyenben gondolkoznék. Néztünk egy ilyet használtan, egy követségi picsáé volt, a vezetőűlés környéke olyan amortizáción esett át fél év alatt, mintha egy 10 éves autó lenne. Inkább léptünk(240le volt, benzines)

De ez a Honda baromi állat! Persze vannak itt is apróságok, szerencsére nem nálam(van török és angol összeszerelés...a többit ki lehet találni)

VJ
Új autó esetében nálam is alap a márkaszervíz, de sajnos ott sem minden klappol(ebben LiVeGa-nak igaza van)...pont most rakta be az egyik tulaj, hogy olajcserén volt és a deknilemez elején nem rakták vissza a két csavart. Mikor észrevette és elindúlt a szervízbe vissza egyszer csak leszakadt neki.....most harcolhat a garis javítás miatt.....
Amúgy ha nincsen gari, akkor nekem a telepen vagy egy nagyon korrekt szerelő ismerősöm, benne megbízok(többeknek ajánlottam, senki nem csalódott még benne)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69123) leslien válasza Quqesz (#69122) üzenetére


leslien
nagyúr

pedig nem jellemző a Toyotára.... bár dízelt nem vennék pláne Japán (Honda ,Toyota)
nekem is az NX a kedvencem és IS ben az a hátrány h EU -ban nem láttam awd...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#69124) Aryon87


Aryon87
félisten

A nagy autózás közepette, valaki esetleg meg tudná mondani, hogy miért van az, hogy miközben mentem fel a képeket a google fotókba, a drive nincs berakva opciónak, a képminőség rész pedig a jó minőség van berakva, hogy korlátlan legyen, azt mégis betelik mellette a drive tárhelyem? ha meg törlöm a számítógépet a driveból, akkor az egész képáradat is törlődik ha jól láttam.. 2 napja ezzel kínlódok.. ettől függetlenül tolja felfele a képeket, de már így is 1Gb-al túl van menve, ami nem lenne lehetséges ugyebár.
Régebb ilyen nem volt...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69125) w333 válasza vodrosjozsi (#69121) üzenetére


w333
félisten

Nincs benne olaj se üzemanyag, ezáltal krvára nem fizetsz elromlott kuplungért, váltóért, olajszűrő, olajcseréért, szimeringért? Ez itt a lényeg

Van helyette más olyan akatrészek amik egy Benzines vagy Dieselben sincs benne és majd azt fogod kifizetni, i3 hajtással van a baj az elektronika kb. 1 évig bírja ha ez beáll akkor sen lehet még vontatni sem az autót, nagyon drága több mint 1 millió a cseréje ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69126) Quqesz válasza w333 (#69125) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem tudom miért hiszi azt, ha nincs benne benzin vagy dízel motor akkor azt nem kell szervizelni...... :U

VJ
[Eladások visszaesése] ....51%

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69127) Quqesz válasza Quqesz (#69126) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De hamár elektromos autó: [ez inkább] :DD :DD :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69128) #96302336


#96302336
törölt tag

Nálam csak akkor játszik a villanyautó, ha el tud menni minden körülmények között minimum 500km-t. Nem úgy, hogy 60-al vánszorogva, mindent lekapcsolva, hanem úgy, mint a mostani, nyáron klíma, télen fűtés orrba-szájba. Sajnos ettől még nagyon messze vannak. Mivel napi szinten megyek minimum 200km-t, de sokszor többet, így egyértelmű, hogy dízelem van. Nekem ez az abszolút megtakarítás. Mert ha ugyanez a kocsi benzines lenne, vagy akár hibrid, akkor jóval több lenne a fogyasztás. Ha benzinnel számolok, akkor a fogyasztás különbség minimum 2 liter, vagy több. Hibridnél sem lenne kevesebb, mert a hibrid a városban király, de hosszú úton semmi előnyt nem ad. Az kb. másfél literrel enne többet. A mostani 2.2DCAT eszik 5.5 liter körül. (átlag 900km egy tankolás hosszabb utakon többet kihozok belőle kényelmesen) Ez éves szinten durva különbségeket hoz. 2 liter különbséggel(dízel vs benzin, ugyanakkora erő esetén) számolva, és évi 60.000km futást nézve, 1200 liter különbség. Az nagyon sok. Ebből bőven kijön akármilyen egyéb szerviz, ha lenne végre, de nincs. :D Csak a szokásos olajcsere és egyebek, amik amúgy is minden kocsinál kellenek. Elektromosnál lenne jobb a helyzet, ha lenne egy Avensis kategóriájú és hatótávú kocsi bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#69129) Quqesz válasza #96302336 (#69128) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Régen én is ezt hittem, de már nem ez van. A Honda 140-nél 5 litert mutat pillanatnyi fogyinak és ha autópályán megyek le hosszabb távot, akkor 6.1l a fogyi. Após hybridje(kia niro) nála 3.9l fogyaszt, ha nyomod neki sportban, akkor 6.5lityi. És az magasabb felépítményű is. De abban igazad van, hogy dízelt csakis hosszú utakra érdemes venni, máshol nemjön már ki az előnye/nincs akkora. :K

Más(hamár telefon topik)
Szal jó ez az új sziamiau, de azért ott is megcsapta a pénz szaga őket... [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69130) S e t h


S e t h
nagyúr

Van arról vkinek vmi infója, hogy általánosan drágultak-e az új autók?
Én csak eddig egy modellt néztem, de ott a nyárközépi árhoz képest jelentős áremelkedés van. Nem gondolnám, hogy kizárólag a forint romlása lehet a ludas.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#69131) vodrosjozsi válasza Quqesz (#69126) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Látom még mindig nem jön át.
Azt mondtam, hogy azokért a dolgokért amiért a nem elektromos autót vinnéd szervízbe 5 éven belül azért nem kell.
Persze, minden másért lehet de általában 5 év garanciát vállalnak a gyártók vagy ha nem akkor ez van.
Legyél körültekintő és ne azért vegyél elektromos autót mert béemvé meg mert menő hanem hogy ténylegesen tudjál vele közlekedni kompromisszum nélkül. Amennyiért van i3 azért van már tesla is dupla annyi hatótávval és jobb minőségű is.
Aki meg úg vesz autót 13 millióért, hogy nem gondolta át a garancia alatti-utáni szervízidőszakot az miért vesz 13 millióért autót? Azért egy audi A4es is drága a fenntartása, bár ha vab 13 milliója egy autóra akkor szervízre is van :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69132) Quqesz válasza vodrosjozsi (#69131) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De értem mire gondolsz, ez rendben is van. Az 5 év már nem is nagy szám, Kia 7év, Honda 8 év garit ad. Ez így szépen is hangzik, aztán ha baj van kiderül.
Anyós hybrid Aurisa vezetési élményből fos. Após Kia Niroja ha sportban van meglepően jó. A Tesla tud azért rendesen menni. Félre ne érts drukkolok, hogy egyre jobb minőségű/hatótávú elektromos autók legyenek, mert bejön. De amíg egy Golf méretű autó 10 milláról indul, addig nem lesz népautó, főleg mifelénk.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69133) Drakmusz válasza Quqesz (#69132) üzenetére


Drakmusz
őstag

Helyzet van Aprajafalván.:D
[link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#69134) w333 válasza Drakmusz (#69133) üzenetére


w333
félisten

:DD :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69135) Aryon87 válasza Drakmusz (#69133) üzenetére


Aryon87
félisten

Áh, csak a szokásos gép vs mobil cicaharc. Nincs semmi látnivaló, mindenki mehet haza.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69136) kali válasza Drakmusz (#69133) üzenetére


kali
legenda

Nem értenek hozzá, okostelefonnal kell fényképezni és az a lényeg, hogy minél több kamerája legyen, mert annál jobb! :DD

(#69137) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#69131) üzenetére


nrg_52
addikt

Tessek, elektronyosoto. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69138) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#69137) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Aztakrva :Y

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69139) Quqesz válasza Drakmusz (#69133) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A fotósban is látod.... :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#69140) Aryon87


Aryon87
félisten

Remek, a Gamepod is megkapta az új takony felületet, így már onnan se tudok rendesen linkelni meg képet feltölteni.. meg úgy semmit sem. nem szeretem ezt az új felületet. :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69141) S e t h válasza Aryon87 (#69140) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vegyél mély levegőt.
Az segít.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#69142) gerner1 válasza Aryon87 (#69140) üzenetére


gerner1
veterán

A logout még a "régi" … 👍

(#69143) Aryon87 válasza gerner1 (#69142) üzenetére


Aryon87
félisten

Köszi, a szerkesztett topikban is jött a tipp. Hamar könyvjelzőztem. Remélem sokáig kitart a régi felület..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#69144) mentic18 válasza Aryon87 (#69143) üzenetére


mentic18
tag

Remélem nem, ez sokkal jobban használható.

Samsung Galaxy A53 5G

(#69145) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Még ha nem is vagyok 80 éves még érezhetem magam annak! A mai fiatalok már nem tudják mi a jau!

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69146) mentic18 válasza vodrosjozsi (#69145) üzenetére


mentic18
tag

Bocsi, hogy így belevau, de mi az istenről beszélsz?

Samsung Galaxy A53 5G

(#69147) Intruder2k5 válasza mentic18 (#69146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hétvége van, lehet buli volt és Ő se tudja.

(#69148) vodrosjozsi válasza Intruder2k5 (#69147) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Születésnapom van

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#69149) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#69148) üzenetére


nrg_52
addikt

F@sz0d erjen bokaig! :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69150) Intruder2k5 válasza vodrosjozsi (#69148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor Isten éltessen! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.