Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) akooos


akooos
veterán

Vettem pár hete egy új Samsung tv-t. Nagyon jó áron, telekomtól, magenta 1 újabb 1 év hűségért.
Most valamiért nincs net a lakásban, modem, router hiába indul újra. Gondoltam nézek usb-ről family guyt. Hát aha, nincs divx codec a 2020-as Samsung tv-n. Eddig 2016-os volt, azon simán ment minden...
Hát ez eléggé elkeserítő, utálom ha valami visszafele fejlődik...

(#70802) Aryon87 válasza akooos (#70801) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt tavaly felhoztam témába, le is szedtetek érte..
2018-as modellektől errefele el van cseszve a téma (valami kodek hiány, vagy hiba), aki MM-be Samu tv-t akart venni, előre jeleztem, hogy Xvid és MKV formátum felejtős, a tv nem képes lejátszani. voilá.. sőt, online film se fog menni, böngésző behal egy fehér oldallal, ahelyett, hogy a linkeket hozná be a film indításához..
Természetesen az LG-t vitték.
Szerettek a Samus promóterek :C ;]

De az gáz ha az idei modelleknél se javították a hibát..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70803) akooos válasza Aryon87 (#70802) üzenetére


akooos
veterán

Az esetek 99%-ában nem zavar, mert Netflix, HBO Go simán megy, de most net nélkül az sem :DDD
Elég szomorú tényleg, hogy a 4 éves tv-n megy, a frissen meg nem :)
Gáz, na!

Ezen kívül amúgy semmi bajom nincs vele mert gyönyörű képe van és a hangja is jó. 4k, hdr, xboxhoz tökéletes :)
Csak kell mögé a net :DDD

(#70804) Aryon87 válasza akooos (#70803) üzenetére


Aryon87
félisten

Sztem vidd vissza, mert ott kellene mennie a netnek. Persze ha még benne vagy abban az időintervallumban..
Ahh pár hete.. Akkor az szervizes ügy már.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70805) nrg_52 válasza Aryon87 (#70800) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem meg ne legyel orvos, ha ugy gondolod gaz van, menj el egy igazihoz...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#70806) Aryon87 válasza nrg_52 (#70805) üzenetére


Aryon87
félisten

Már elindultam az orvoshoz, csak egy igazi kivagyokén hülye *@&#> doktornő a háziorvosom.
Kardiológia és tüdőgondozó legalább megvan. Vérvételt is szerettem volna, persze hogy nem írt beutalót arra..
De megpróbálok átmenni egy másik háziorvoshoz, akiről tudom hogy normális..
Csak ez a vírusizé miatt nem olyan egyszerű :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70807) akooos válasza Aryon87 (#70804) üzenetére


akooos
veterán

Nem a tv-n nincs net, hanem az egész házban :DDD

(#70808) Intruder2k5 válasza akooos (#70807) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a TV miatt. :D

(#70809) Aryon87 válasza akooos (#70807) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Tv előtt volt net? :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70810) akooos válasza Aryon87 (#70809) üzenetére


akooos
veterán

Persze, mondom, pár hete megvan már :DDD Csak most szarakszik a hálózat :)) Holnap tuti jó lesz.
Nem is a netkérdés a lényeg, hanem az, hogy nincs divx :(

(#70811) Aryon87 válasza akooos (#70810) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha UPC, akkor meg se lep :D
A kodek problémával nem fogsz tudni mit csinálni, kivéve ha egy Chromecast-ot nem veszel hozzá, vaaagy a telót használod a DEX-el (ha van)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70812) vodrosjozsi válasza akooos (#70801) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Vegyél tabot, van otg adaptered s10-ről még, azt csá.
Tv... minek :DDD
Ja meg vegyél a tab mellé normális konzolt ember.
X-box bammeg noooormáális? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70813) akooos válasza vodrosjozsi (#70812) üzenetére


akooos
veterán

Olyan nincs hogy X-box ;]
Párszor már leírtam, nem fogok 5 játékért konzolt venni. Majd ha a PS egyszer 200 játékot ad "ingyen", akkor szóbajöhet ;]
Addig pedig fogdossa a halál azt a kényelmetlen kontrollert.
Biztos a 10"-os tab kiváltja a 43-as tv-t ;]

(#70814) winery válasza akooos (#70813) üzenetére


winery
aktív tag

Csak 43 as a tv, nekem a lábam nagyobb :)) :DDD ;]

(#70815) akooos válasza winery (#70814) üzenetére


akooos
veterán

Jó, akkor mostantól a lábadon nézem a filmeket ;]

(#70816) vodrosjozsi válasza akooos (#70813) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Úgy látom neked mindennel is problémád van. Megértem akkor, hogy miért van xboxod :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70817) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#70816) üzenetére


nrg_52
addikt

Mem mindenkinek az a jo ami neked. A 10"-os tablet a legertelmetlenenebb dolog a vilagon, amikor lassan a legkissebb telegon is kozeliti meretben.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#70818) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#70817) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én is így gondolom :D de am kirakhatja dex-re is és voila.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70819) winery válasza akooos (#70815) üzenetére


winery
aktív tag

Sajnos az én lábam se támogatja a divixet :D

Szerencse ,hogy van Xbox filmet nézni jó lesz ,aztán egyszer lehet veszel egy konzolt is ;]

(#70820) vodrosjozsi válasza winery (#70819) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

:DDD :DDD :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70821) mentic18 válasza winery (#70819) üzenetére


mentic18
tag

Ez erős volt. De az igazság néha kegyetlen.
Néha xboxnak becézem a kartondobozt amiben a ps jött ;]

Samsung Galaxy A53 5G

(#70822) akooos


akooos
veterán

Alátámasztani egy érvvel sem tudjátok, hogy miért lenne jobb a PS :D
Majd amikor én 120 fps-el játszom töltésidő nélkül addig ti nézhetitek a loading screent és a talán 60 fps-es játékot :))

Mondjuk valljuk be, szép lesz nagyon a PS.

(#70823) vodrosjozsi válasza akooos (#70822) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

:DDD :DDD :DDD
Ezen de nagyon röhögök.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70824) Aryon87 válasza akooos (#70822) üzenetére


Aryon87
félisten

:C :C :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70825) tesz-vesz123 válasza akooos (#70822) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Talán ezért választják inkább a Sony konzolját. Az SSD sokkal gyorsabb lesz a PS5-ben, saját fejlesztésű. A 120 fps-t szerintem elfelejthetjük egy jó darabig. Talán a mostani játékok majd futnak annyival, de nem biztos, hogy 4K-ban... Mondjuk minek a 120 fps, ha a TV-k nagy része 60Hz?

(#70826) mentic18 válasza akooos (#70822) üzenetére


mentic18
tag

Nem is szeretnénk, világos hogy te a dobozkás játékokat szereted. Mondok egyet: duplo. Dobozban vannak nagyobb legó kockák. Nincs ok fpsről beszélni :D
Én anno szerettem volna xboxot, de nem én voltam a soros a szülinapi kívánságokban. Aztán 2 játékkal az élen ps maradt.

Samsung Galaxy A53 5G

(#70827) winery válasza akooos (#70822) üzenetére


winery
aktív tag

Én nem mondtam, hogy Playstation :) jelenleg Nintendo switchem van :D

Amúgy biztosan jó a Xbox ,de engem csak a Forza az egyetlen játék ami érdekelne , bár Nintendot is a zelda miatt vettem és megszerettem egy csomó más játékot .

Így el is ment otthonról a PS4. Várom az új konzolok megjelenését , remélem még lesznek meglepetések :)

Kinézet téren szerintem mindkettő konzol érdekes lett :DDD

(#70828) Quqesz válasza akooos (#70801) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnos a samsung ki ette az avi és a dts támogatást 2018 óta csak nem tudni mért. Veszel egy média boxot fillérekért és még a kép is szebb lesz vele, mint a tv lejátszójával.

Aryon
Mkv tudtommal támogatott.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70829) akooos válasza tesz-vesz123 (#70825) üzenetére


akooos
veterán

Ha minden igaz 35 Sony exkluzív játék van. Abból engem kb 5 érdekel(ne), de annyiért nem fogok PS-t venni.
Nekem az Xbox minden igényem kielégíti, kezdve a régiófüggetlen vásárlástól, a kontrolleren egészen a GamePassig. 13 ezer forintból 1 éven át játszhatok 200+ játékkal, úgy, hogy a Microsoft játékok (HALO, Forza, Gears of War és sok más is) azonnal bekerül Gamepassbe :D
Amúgy viccen kívül 120 fps-es játékokkal fog indítani a Series X. Dirt 5 például. Nyilván aki hűdekomoly gamer, nem koca mint én, az nem tv-n fog játszani, hanem 144 hz-es monitoron pl :)

Volt egy érdekes tweet a témában egy játékfejlesztőtől:

(#70827) winery :
Igen, mindkét konzol gyönyörű lett :D A memek legalább jók, ha már a fanbase nem :DDD

(#70828) Quqesz :

Szerencsére átmeneti hiba volt csak, ami már elmúlt. Van itthon egy Asus mediaboxom, de nem gondoltam volna, hogy okostv mellett valaha be kell üzemelnem :)

[ Szerkesztve ]

(#70830) gerner1 válasza Quqesz (#70828) üzenetére


gerner1
veterán

Ezek mind licence köteles formátumok, így fizetősek, akárcsak a DD hang szabvány (valszeg az avi is a DD miatt kerülhetett ki...). A matroska nyílt forráskód.

(#70831) Quqesz válasza gerner1 (#70830) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez igaz, csak fura, hogy pont samu spóról vele. Bár régi formátum az avi és dts hang is ritka magyar nyelven, de a legdzsunkább gyártó tvje is tudja, ez a ciki.

Akooos
Okosok szerint nem is kellene eröltetni a gyári lejátszót filmnézéshez, hanem média box..... A többit mindenki maga döntse el.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70832) akooos válasza Quqesz (#70831) üzenetére


akooos
veterán

Amúgy ezt miért? Mármint miért nem is kellene erőltetni a gyári lejátszót? :Y

(#70833) tesz-vesz123 válasza akooos (#70829) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Kíváncsi vagyok én is egyébként a next-genre. Számítási teljesítményből ítélve a PS5 és XSX is az Nvidia GTX 1080 és 1080ti közé esik. A One X-szel is nagyot mondott anno a Microsoft, hogy "elhozzák a 60fps gaminget", aztán a Forza Horizon 4 is 30 fps 4K-ban.

(#70834) aprokaroka87 válasza akooos (#70801) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem manapság már nincs támogatva, majd lasan a h264 is arra a sorsra jut.

(#70835) Quqesz válasza akooos (#70832) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Okosok szerint a médiabox jobb képet generél hdmi-n keresztül, mint a gyári lejátszó. 1x kipróbáltam a mi boxot, lehet van kicsi különbség, de sztem nem akkora, hogy most kukázni kellene a gyárit. Viszont jobban vannak támogatva és jobb sokszor a proci készletük. Pl a Sony tvmben mediatek proci van 4x1,1ghz sebességgel+2gb rammal... ..hát vicc.
Viszont az aio pc fel lett húzva és komolyan pörög! Hdd helyett ssd, 4gb ram helyett 8gb. Érezhető gyorsulás. Csak a netem vicces(5megásl, ami az új helyen felkúszik 1000-re! Márha a digi nem fossa össze magát. A régi vinyó ment dobozba, szal van megint egy 1tb külső vinyóm plusszban(ammá 4db, 3x 1tb+320gb).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70836) akooos válasza Quqesz (#70835) üzenetére


akooos
veterán

Ha van ennyi külső HDD-d, akkor vegyél egy NAS-t és csinálj otthon majd NAS szervert.

Van egy Asus O Play médiaboxom, kipróbálom majd, ha szükség lesz esetleg pendriveos lejátszásra, köszi!

(#70837) S e t h válasza Quqesz (#70828) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem történt semmi, csak félre lettek tájékoztatva a vásárlók.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70838) trebrona válasza S e t h (#70837) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pedig huawei tévé nincs is a piacon. ;]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#70839) Quqesz válasza trebrona (#70838) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De xiaomi van! :K

Akooos
Nem hülyeség, lehet NAS lesz belőle. :K

Más
Mai sztori:
Szóval szívunk az M0 dugó miatt, amire ma kaptunk is választ, hogy miért. Sz új Duna híd 30%-al nehezebb lett, így a terhelési próba alatt süllyedni kezdett +repedezni. Ezért mist le kell bontani és újat építeni. A csavar az egészben az, hogy amire át lett terhelve a forgalom az is túl van terhelve és ezért ha az elcseszett kész lesz azt is fel kell újítani. Szal kb 2 évig az M0-ást el lehet kerülni ha nem akartok szopni.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70840) mentic18


mentic18
tag

Mi az isten történik az s10+ topikban?
Azt olvastam, hogy nem éri meg s10+ telefont venni s8 után. Tudom, hasonlóan viselkedik az ott levő paraoroszlán, de... használ közületek valaki s8-at?
Egyébként most töltöm a telefonra a BTU romot, azt írták, hogy kicsit rendezettebb az angol rendszer.Ettől az oculus vr programtól pedig nem tudok megszabadulni.. Hiába törlöm le, visszatelepül. Ennyire ne legyen okos. :U

Samsung Galaxy A53 5G

(#70841) gerner1 válasza mentic18 (#70840) üzenetére


gerner1
veterán

Feleslegesen töltöd, mert ugyan azt az OXM firmware -t töltöd le BTU alatt is, mintha pl XEH -ra töltenéd le. A legtöbb EU-s ország kódja ugyanis nem önálló kód (single-CSC), ami alátámaszthatná ennek értelmét, hanem az OXM-multi-CSC -ben vannak benne....
Ráadásul, bármelyik hazai SiM kártyával XEH lesz az aktív-CSC -d, tehát a BTU -tól remélt bármilyen Britt hálózati körülmények konfigurációs értékei sem fognak érvényesülni.
Szóval, ez nem több, mint nettó régi infókon alapuló, placebó gyártás + idő, és áram pazarlás..

(#70842) Quqesz válasza mentic18 (#70840) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Bár S8+-am is van, de 2 generáció váltás után már ezért szokott fejlődés lenni. Kamerában biztos(ugye az még 1 kamerás volt), proci is újabb, UI is.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70843) vodrosjozsi válasza Quqesz (#70842) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem szeretnél az S8+tól megválni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70844) Quqesz válasza vodrosjozsi (#70843) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem. Kell tarcsinak. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70845) vodrosjozsi válasza Quqesz (#70844) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Akkor mégse olyan rossz az.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#70846) Quqesz válasza vodrosjozsi (#70845) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem rossz abszolute, de nekem az ui simaságával+az akku idejével voltak gondok. De ez szoftveres bug volt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70847) akooos


akooos
veterán

199.000 az LG Velvet ajándék második kijelzővel :U
Egészen emészthető ára van a társaihoz képest. Oké, ezzel az LG a középkategóriát célozta meg, de akkor sem 3 kiló :))

(#70848) Quqesz válasza akooos (#70847) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nézegettem is, de kamerában nem acélos. Kell még neki javítás.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#70849) Aryon87 válasza akooos (#70847) üzenetére


Aryon87
félisten

Tetszős teló, de én már temettem az LG-t.
Egy G4/V10-et szereznék be amolyan nosztalgiából, de mint fő telónak már nem.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#70850) S e t h válasza Quqesz (#70848) üzenetére


S e t h
nagyúr

Majd Ken Hong megmondja, hogy így jó és ez is volt a terv.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.