Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Weeman1 válasza no more (#8000) üzenetére


Weeman1
veterán

Itt. :)

Xiaomi 11T Pro

(#8002) no more válasza Weeman1 (#8001) üzenetére


no more
addikt

Köszönöm! :R

Hát... ezek tényleg nem nagy durranások, amúgy...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8003) Penguin95 válasza norbert1998 (#7998) üzenetére


Penguin95
senior tag

Én is láttam elég szépeket anno, de sehol semmi. Jövőre kitalálok valamit. :D

rák úr: Itten. Weeman megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#8004) Just_Reboot válasza Penguin95 (#7995) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hogy találtad ki? :P

(#8005) Penguin95 válasza Just_Reboot (#8004) üzenetére


Penguin95
senior tag

Pingvin megérzés. :D

Más: Ott b*ssza meg a retkes tetves k*rva ég a Sonyt ahol csak éri.

(#8006) Just_Reboot válasza Penguin95 (#8005) üzenetére


Just_Reboot
addikt

És még Z1-et akarsz venni...:(

(#8007) Penguin95 válasza Just_Reboot (#8006) üzenetére


Penguin95
senior tag

Erősen gondolkozom rajta, hogy inkább gyűjtögetek még 2 évig is ha kell, de telefont veszek, nem sz*rt. Szívesebben nézek rá egy Samsungra mint egy Sonyra.

(#8008) Just_Reboot válasza Penguin95 (#8007) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mitől akadtál így ki?

Látod milyen jól jártál volna ha a G3-at megveszed. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8009) Penguin95 válasza Just_Reboot (#8008) üzenetére


Penguin95
senior tag

[link]

Csupán 7 óráig sz*ptam mire életet leheltem a telefonba.

Még ha lett is volna annyim, vittem volna. :D

(#8010) no more válasza Penguin95 (#8007) üzenetére


no more
addikt

HTC HTC HTC HTC HTC HTC HTC HTC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DD

amúgy #usererror!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8011) Penguin95 válasza no more (#8010) üzenetére


Penguin95
senior tag

Lassan már ott tartok, hogy megy a Micro SD is, és keresek egy 32GB-os HTC-t.

Most vettem új csavarhúzókészletet. Játszunk egy játékot... ;]

[ Szerkesztve ]

(#8012) Just_Reboot válasza Penguin95 (#8009) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az durva, még jó hogy megbírtad csinálni.

Ez a rák kezd egyre idegesítőbb lenni! ;]

(#8013) Penguin95 válasza Just_Reboot (#8012) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha nem bírtam volna, az hét szentség, hogy alkatrészenként etettem volna meg a tervezőjével. Ha valaki ezután próbagarit kér rá, ki fogom kötni, hogy nem hagyhatja kikapcsolásig merülni.

A rákra meg már rákészül Pabu ahogy elnézem.

(#8014) saelin válasza w333 (#7991) üzenetére


saelin
veterán

+1 A Swift fogyatékos. Rakom is vissza inkább a swype-ot, az legalább beszélni magyar.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8015) Zoja™ válasza Penguin95 (#8011) üzenetére


Zoja™
őstag

Sony után HTC? Én a helyedben inkább telefont vennék... ;]

(#8016) Penguin95 válasza Zoja™ (#8015) üzenetére


Penguin95
senior tag

A Moto X túl drága, és visszalépés lenne. További javaslat? :P

(#8017) Zoja™ válasza Penguin95 (#8016) üzenetére


Zoja™
őstag

Én úgy szoktam telefont venni, hogy az xda-n járom körbe a témát. Ha van official CM támogatottsága, akkor már esélyes mert a legtöbb custom rom CM alapú.

Ezért is gondolkodom, hogy megint veszek egy G2-t, amire a Snapi 800 és 2 GB RAM nem elég, azt már nem telefonon kell intézni. Használtan is találni jó 16 GB-os állapotút már 50k környékén, a 32-esek meg 60-65 körül mennek.

De ilyen alapon jó egy S4 is, elég koros ahhoz, hogy már ne számítson, ha ugrik a KNOX számláló és számítási teljesítményben sem olyan rossz az még.

Az egyetlen dolog a 2 teló közt, ami nálam a G2 felé billenti a mérleget, hogy olcsóbb hozzá a kijelző, mint az S4-hez, ha esetleg megtörném. ( zárójelben megjegyezném, hogy itthon szoktam cserélni, ha baja van, nem viszem szervizbe.)

[ Szerkesztve ]

(#8018) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Tényleg elég gyenge a felhozatal a HS versenyen.. Mondjuk így egy héttel a beküldés után már a sajátom se tetszik. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#8019) saelin


saelin
veterán

Nem olyan smooth mint a swift, de ezzel legalább lehet írni bonyolultabb szavakat is: elképzelhetetlen, megfékezhetetlen, atomfizikába, rendbetétel, megfoghatatlan stb.
Welcome back swype! :P

Azért elég durva, hogy több év távlatában sem javítottal a magyar bevitelen (mm a swiftkeyben)... a témákat szarják hozzá - amik fizetősek is -, de a szótáruk egy hulladék és ezen semmit nem javít az, hogy tud tanulni innen-onnan. Swift egyetlen jó tulajdonsága, hogy nagyon jól van optimalizálva, jól fut régebbi telefonokon is, ami a swypra korántsem igaz - sajnos. Neki 2 mag és 1 GB ram az alap, ha alatta próbálkozik valaki, akkor kap egy lassú, de legalább pontos billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8020) Penguin95 válasza Zoja™ (#8017) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nálam nagyjából így megy a telefon kiszemelése:
-Mikor került piacra
- A CM hivatalos oldalának böngészése, hogy mennyire támogatott
- Az xda feltúrása, hogy mire lehet számítani szoftveres téren, vannak-e hibák, stb
- A telefon képességeinek felmérése, esetleg van-e típushiba
- Ár

Nekem is beugrott a G2, de sajnos a Micro SD-s változat baromi ritka, és gondolom a támogatottsága is elbújhat a másik verzióhoz képest. Erősebb telefont már én sem vennék jelenleg, az S800 kb. mindenre elég kell legyen.

A javítás nálam is így szokott menni, csak sajnos a Z ragasztott.

(#8021) Weeman1 válasza Penguin95 (#8020) üzenetére


Weeman1
veterán

Vegyél Note 3-at és szarj a knox-ra. ;]

Xiaomi 11T Pro

(#8022) Zoja™ válasza Penguin95 (#8020) üzenetére


Zoja™
őstag

Egyéni preferencia kérdése, hogy ki mit tárol a telefonján, de nekem elég egy 32 GB-os verzió is, annál már nem hiányzik az SD kari. Mondom ezt úgy, hogy van egy 8 GB-os Moto G-m jelenleg, ami nem bővíthető.

(#8023) Penguin95 válasza Weeman1 (#8021) üzenetére


Penguin95
senior tag

Attól még, hogy a Sonyt utálom a legjobban, a Samsungot sem szeretem sokkal jobban. :D

Zoooja: Még a Z előtt használtam egy ideig a régi LwW-m egy 8 GB-os kártyával. Nekem borzalmas volt. Az SD kártyát én nem csak a tárhely miatt szeretem, hanem azért is, mert ha bármi történik a telefonnal, az adataim megmaradnak (lásd: A ma reggeli mizéria).

[ Szerkesztve ]

(#8024) no more válasza saelin (#8019) üzenetére


no more
addikt

Szerintem prediktív bevitelben a SK-nek nincs párja... Én már vagy 3 éve használom és komplett 5-6 szavas mondatokat magától kiegészít, space-t sem kell nyomni, mert széttagolja, nagyon durva! Gondolom attól függ, kinek, mennyire jön be egy billentyűzet, hogy milyen régóta használja. Smooth-nak azért sajnos túlzás hívni a SK-t is, 4.4 alatt kínszenvedés volt néha, akadozott. 5.0 óta hetente előfordul 1-1 akadás. Sajnos azóta ilyen fos, hogy ingyenes lett. :/ Egy ideje nem jött hozzá frissítés (amióta van Lollipop), szinte hetente jött egy "performance fix" javítás, nyilván sikertelenül. Szívesebben használnám a gyárit, ami elvileg a Swype-ra épül, de alig-alig tud bármit kiegészíteni, állandóan javítgatnom kell és nem lehet állítani nyomási időtartamot, hogy hány millisec, SK-nél ezt is szeretem, csak megérintem a pont gombot, húzom az ujjam és már kérdőjel-felkiáltójel. Csak nagyjából jó helyre pötyögök és nyomkodom a javaslatos gombot és magától írja, amire gondolok. :D Swype-ban az tetszett, hogy ismeri a ragozást, viszont szörnyű a szótárja és idiótán néz ki a bill. kiosztás. A Fleksy-t próbálnám még ki, de nincs benne swype mód, úgyhogy az is felejtős. :D

(#8023) ДарСтав: Vegyél iphone-t, azt támogatják vagy 3 évig és lesz egy "ökoszisztémád"! ;]

Azért durva, milyen széppé lehet varázsolni a Sense-et a HTC-s témaszerkesztővel! :o

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8025) Zoja™ válasza no more (#8024) üzenetére


Zoja™
őstag

És ez a kopasz szemüveges pacák Te lennél a képeken? :DDD

(#8026) Weeman1 válasza Zoja™ (#8025) üzenetére


Weeman1
veterán

Ki más lehetne. :DDD

Xiaomi 11T Pro

(#8027) Penguin95 válasza no more (#8024) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azt inkább neked kéne venni, elvégre a HTC a szifon klón. :DDD

(#8028) no more válasza Zoja™ (#8025) üzenetére


no more
addikt

Neeem, az M7 topicban linkelte egy srác. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8029) saelin válasza no more (#8024) üzenetére


saelin
veterán

Bill. téma:
Ha szerinted jó a swift szótára, akkor próbáld leírni a következő szavakat úgy, hogy magától oldja meg a ragokat és az ékezeteket:
- megfékezhetetlen, megírja, madárraj (jó, ezt mondjuk a swype sem tudja), processzorba, reszelővel, beilleszti, helyreállítja, lefékezett, ráteszi, zajszint, ventilátorokkal, memóriakezelés(e - vel már swype sem tudja, de ez csak egy betű, könnyen tanítható), ráugrik, leugrik, felugrik, hőveszteség, túlmelegedés. Persze ezek között lehet olyan, amit már megtanítottál neki, de a nagy többséggel nem hiszem hogy talákozott - és ezt a listát még napestig lehetne írni.
Akárhogy ferdíted a swypenak van a jobb szótára és az nem releváns, hogy 3 éve használod. Ha valaki letölti és látja, hogy ez hülye a magyarhoz, az nem fogja tovább használni. Erre csak a playes értékelésem tudom felhozni: "Nem ismer toldalékokat, ragozott szavakat. Nem ajánlom azoknak, akik tényleg írni akarnak androidon. Chatelni még elmenne, de egy komolyabb szöveg begépelése lassú, lépten nyomon tanítani kell. Én nem vagyok az apja, használni akarom." :) Ezt az értékelés még másfél éve írtam és azóta sem változott semmit. Noteon már több mint egy fél éve használom, de még a mai napig vannak olyan szavak, amiket be kell pötyögjek, mert nem ismeri szótárból. Ehhez az is hozzájöhet, hogy nálam nem tud miből tanulni: Facebookom nincs, gmailben főként angol szöveg van (elvétve egy-két magyar mail), nem is tudom így hírtelen, hogy miből tud még tanulni.

A Smooth-sághoz meg annyit, hogy nekem az ezer éves galaxy mini 2-n akadás nélkül megy a swift, míg a swype laggol, hol várni kell rá hogy feljöjjön, de még a bevitel is lassú, note-nál és tabnál is gyakran befagy vagy kinlódik a feljövetellel. A swift a swypehoz mérten smooth, néha az is rosszalkodik, de nem annyit mint a másik. Ezek 2.2-4.4-ig értendők, felette nincs velük tapasztalatom. A kiosztás meg megszokható, az a legkisebb probléma a virtuális billentyűknél.

Szerk: Jah, meg a swypeban az is rossz tud lenni, ha pötyögsz rajta, akkor egy-egy lagg folyamán simán swypeolásnak nézni a pötyi-pötyit és beír valami hülyeséget... kár, hogy nem lehet kikapcsolni a a swype funkciót benne. Nekem nagyobb kijelzőn nem kényelmes, úgy érzem magam tőle mint Harry Potter a varázspálcájával (ujj vagy pen).

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8030) no more válasza saelin (#8029) üzenetére


no more
addikt

Hát... szerintem meglepődnél, ha azt mondanám, hogy SK-n gyorsabban írok, mint PC-n. :P

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8031) saelin válasza no more (#8030) üzenetére


saelin
veterán

Attól függ milyen hosszú szöveget. Egy 2-3 mondatos fórumos beböfögést telón én is gyorsan megírok, de a fent látható szöveget már koránt sem, főleg hibátlanul. Ezt sajnos meg kellett tapasztalnom decembertől januárig, mert a notim meghalt és nem volt pénzem megjavítani (hurrá, az ünnepek evitték a pénzem :D) és pont akkor halt meg az asus tabom is, amihez van fizikai bill. Rákényszerűltem 1 teljes hónapra a virtuális klaviatúrára és volt hogy sírtam bartánőmnek, hogy adja már ide a notiját egy percre, mert megőrülök a mobilon gépeléstől!
Pedig előtte szerettem érintőkijelzőn írni, de ez alatt az egy hónap alatt nem kicsit - nagyon - megutáltatta velem a droid.

Elképzelhető hogy ez is emberfüggő, mert itt is írták páran, hogy asztali ph-t használnak mobilon, mert ott megvan minden funkció, míg én meghalok ha egy kis (3-5") kijezlőn kell asztali oldalt böngésznem, nekem csak 7" felett kezd kényelmes lenni, természetesen 10"-on meg alap a desktop nézet.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8032) norbert1998 válasza s3nsitivity (#8018) üzenetére


norbert1998
veterán

Az enyém eddig sem tetszett, csak be küldtem :DDD

(#8033) no more válasza saelin (#8031) üzenetére


no more
addikt

Nem tudom, én egyik bill-t sem tudom elviselni SK után. Nyomok 2 gombot és már írja a szót, tudja, milyen névelő jön, vagy névutó, sokszor név szerint üdvözli az embereket (pl. Szia... Rita). A ragozáson kívül (amit megtanítasz neki 5 másodperc alatt/szó) egy rossz szavam sincs rá. Rohadt gyorsan tanul és tényleg olyan, mintha olvasná a gondolataim. Szinte mindig olyan szavakat ajánl fel következőnek, amit írni szeretnék, ezért mondtam, hogy piszok gyorsan lehet vele gépelni. De ez szerintem már csak azért van, mert rohadt régóta használom és már kiismert engem, még a szófordulataim is tudja a kis genyó! :D :D

Elég érdekes, hogy, ha ennyire ki tud ismerni egy 20 megás billentyűzet APP, akkor egy számítógép...??? #skynetconspiracy

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8034) saelin válasza no more (#8033) üzenetére


saelin
veterán

Minden bizonnyal a sok használat okosította fel nálad.

Lol, most vettem észre, hogy a ph szövegdobozát lehet nyújtani a jobb alsó kis bizével... :Y :DDD Ez mióta van itt? :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8035) Kristof14


Kristof14
senior tag

úúúr isten....
mi történt itt?
344 olvasatlan, szerintem nem fogok visszaolvasni, mert ahogy elnéztem mindegyik egy kisebb fajta regény... :D

Allview Wi7 tab eladó lett, akit érdekel dojon egy pü-t!

saelin: nemudom, én telón néztem, hogy mi az, de nem mindegyik teló képes rá, samu s3 szarik rá, Mi Redmi Note meg huzogatható...
#szarasamsung

[ Szerkesztve ]

-

(#8036) Penguin95 válasza Kristof14 (#8035) üzenetére


Penguin95
senior tag

Volt már itt 600 olvasatlan is. :D

(#8037) no more


no more
addikt

;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#8038) Penguin95


Penguin95
senior tag

Tud valamit a kiscsaj..

(#8039) Kristof14 válasza no more (#8037) üzenetére


Kristof14
senior tag

most már csak olyan kell, hogy a csempét meg ragasztani kell ;)

-

(#8040) w333 válasza no more (#8037) üzenetére


w333
félisten

Snapi 810 ! ;] avagy melegíteni foglak én még idén nyáron ! :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8041) saelin válasza w333 (#8040) üzenetére


saelin
veterán

Elég csúnya égési sérüléseket tud okozni egy ilyen hiba! Erre csak rákontráznak a mai műanyag ruhák, ahelyett hogy leégne rólad, inkább rádolvad mint egy tejfölösdoboz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8042) w333 válasza saelin (#8041) üzenetére


w333
félisten

Hát jah ... nagyon durva dolog az ilyen :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8043) Balathruin válasza w333 (#8040) üzenetére


Balathruin
veterán

Jó tudni, hogy meleg vagy.

(#8044) Kristof14 válasza saelin (#8041) üzenetére


Kristof14
senior tag

az sem kellemes meg, ha felrobban a zsebedben vagy a kezedben... :/
és nem elég, hogy megégsz, vehetsz egy másik telót... :W

[ Szerkesztve ]

-

(#8045) Tomi_Ohl válasza saelin (#8034) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

És tényleg! Mindig ilyen kis ablakban írtam, most már jó. :)
Mondjuk azért feltűnhetett volna, hogy nem csak dísznek van ott az a két kis csík a sarokban. :D

Simán beküldhettem volna én is a HS-em, sokkal rosszabbak is vannak köztük.

Billentyűzetből meg #csakazXperiabillentyűzet :D
Mondjuk elég rövid ideig tanítom, mert aztán ha wipe-olok, letörlődik a szótár, de legalább kényelmes és gyors rajta írni, jól néz ki, a szójavaslatai meg ezerszer jobbak, mint az AOSP billentyűzetéi.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8046) CJ4567 válasza s3nsitivity (#8018) üzenetére


CJ4567
veterán

Enyém azóta tetszik magamnak amióta kaptam rá 13 pontot :D Igen kaptam rá 10(!!) pontot :D

No Sana No Life

(#8047) s3nsitivity válasza CJ4567 (#8046) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Én 18-nál járok. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#8048) Tomi_Ohl válasza CJ4567 (#8046) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Na asszem lassan visszatérhetsz az Xperia vonalra... Xperia P2!!!

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8049) CJ4567 válasza s3nsitivity (#8047) üzenetére


CJ4567
veterán

Lel én is :D reggel óta kaptam 5 pontot, bár a desktop versenyen is kaptam volna legalább egy szavazatot :D

No Sana No Life

(#8050) s3nsitivity válasza CJ4567 (#8049) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Én azon nem indultam. :D

A színvilágból szerintem az is levágható, hogy melyik telós az enyém. :DDD

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.