Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) h1mpi válasza HSM (#7150) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe a google keresőt: gtx 780 vs titan
A legtöbb tesztben szinte azonos FPS-t produkál. Egy 780 150K volt, egy Titan 250K.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#7152) do3om válasza HSM (#7150) üzenetére


do3om
addikt

igen arra.
Nem vágja fődhöz őket.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#7153) Whysperer válasza #Morcosmedve (#7135) üzenetére


Whysperer
addikt

Árverseny ON ----- végre

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#7154) Speed® válasza do3om (#7152) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennek megítélését bízzuk azokra, akik benne vannak..ne turkáljunk más zsebében. Egyébként aki hobbista, így vagy úgy elveri valamire..PC még olcsó is..

(#7155) keIdor válasza HSM (#7150) üzenetére


keIdor
titán

3 hónap elég sok ebben az iparágban. A Titan X tulajoknak első dolguk lesz váltani a Pascal Titan-ra, amint az kijön jövőre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7156) gV


gV
őstag

Anand fury x "tesztje" [link] + oc vs alap [link]

[ Szerkesztve ]

(#7157) Egon válasza HSM (#7150) üzenetére


Egon
nagyúr

Alapszabály, hogy miután megvetted, ne nézegesd az árát.
Kb. egymilliószor előfordult már az iparág történetében (sok millió emberrel), hogy a vásárlás után akár csak pár nappal (sic!) is komoly értékcsökkenésen (pontosabban a vételár drasztikus mérséklésén) esett át egy termék. Legyen az alaplap, proci, ram, vga, vagy mosógép.
A csúcskategória pedig sosem a költséghatékonyságáról volt híres.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7158) kovsol válasza gV (#7156) üzenetére


kovsol
titán

AMD is valami hasonlót mért nem? Csak lehet felcserélték a kártyák nevét a grafikonon. :B

May the Force be with you!

(#7159) schwartz válasza h1mpi (#7144) üzenetére


schwartz
addikt

Gondolod? Annyi csorikamat lattam mar mageszakadni csak megtudja venni pl. az uj nvidijja csucskartyat, Majd fesziteni alairasban forumokon, frocsogni jobbra balra... :) Egy elvakult snob-tol mar csak az agyatlan rosszabb.

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#7160) h1mpi válasza schwartz (#7159) üzenetére


h1mpi
nagyúr

azért a villogáshoz kell egy 700-800K-s gép minimum, de inkább 1.5 millás

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#7161) kovsol válasza schwartz (#7159) üzenetére


kovsol
titán

Nálunk a cégnél már mikor megtudták, hogy 95k ért vettem VGA kártyát már ettől is furcsán néztek rám, hogy valami baj lehet az én fejemben. Pedig IT cég, és nem keveset kereső emberekről van szó.

May the Force be with you!

(#7162) Yllgrim válasza kovsol (#7161) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ugyanez nalunk, a csapat tobbsege mar csalados, konzoloznak, csaladoznak ilyenek (en meg nem, megha egy korosztaly) es mar minden hetfon megkerdezik menetrendszeruen mit vettem a gepbe... Igaz mostanaban kezd csak kialakulni az elkepzeles. Engem nem zavar, oket sem, de azert mindig jonnek hozzam hogy mutogassak kepeket, jatekokat... :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#7163) FLATRONW válasza kovsol (#7161) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ne is mond, a múltkor beszélgetés közben az egyik ismerősöm megjegyezte, hogy a komolyabb játékhoz már 100 eurót is el kell költeni egy VGA-ra. Hallottam a hangjából, hogy nem nézi az ilyen embereket normálisnak, így inkább csak annyit mondtam, hogy nem olcsó mulatság a PC.
Elmegyógyintézetbe záratott volna, ha megtudja hogy mennyit költök a PC-re és azt, hogy mire is elég egy 100 eurós kártya.

(#7164) schwartz válasza h1mpi (#7160) üzenetére


schwartz
addikt

Tudod, olyan ez mintha en egy Apple Watch usernek szeretnem elmagyarazni, hogy miert van Omegam. Az o szemeben en senki vagyok. Annyi kulonbseggel, hogy engem ezzel az oraval fognak eltemetni o pedig cserelgeti evente a tucat kacatokat csakhogy "meno" legyen.

If he dies, he dies.

(#7165) h1mpi válasza schwartz (#7164) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én Apple fan vagyok, de azaz óra... na hagyjuk is :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#7166) HSM válasza h1mpi (#7151) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan tudom, milyen a két VGA teljesítményviszonya. A kereső nem fogja visszaadni, mivel gyárilag a Titan cefet alacsony órajelen megy, viszont tuningban ugyanannyit bír, mint a 780, és ott viszont elmegy a 6GB ram és majdnem 780 Ti mennyiségű számolója okán.

(#7155) Keldor papa: Hát nézd, ha én vettem volna Titant X-et 1000 dollárért, és 3 hónap múlva meglátnám a 980 Ti-t kvázi ugyanazzal a sebességel és hűtéssel 500-ért, én tutifix a szívemhez nyúlnék.
Ha egy év alatt történik ez, még az is durva, de valahol érthető, de 3 hónap alatt... Az Nv a saját vásárlóiból csinál ezzel (is) bohócot.

(#7157) Egon: Ha nyugodt lelkiállapot elérése a cél, akkor alapszabály. Ha tanulni is akarsz a hibáidból, akkor viszont nem működik. Ha vásárlás után drasztikus értékcsökkenést szenved a vásárolt termék, akkor legközelebb talán érdemesebb olyat választani, ami jobban állja majd a sarat. Persze, akinek sok szórni való pénze van... ;]

(#7167) Speed® válasza HSM (#7166) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szvsz ideje lenne leszakadni a pénztárca témától, főleg, ha másé az :U
Vágom, hogy fogást keresünk az nVn, de nem ez lesz az..nem kötelező.
Hidd el, aki megvette, okkal tette, legyen az bármi is, elégedett lesz vele.

(#7168) keIdor válasza HSM (#7166) üzenetére


keIdor
titán

Mindenki tudta, hogy nem csak TX jon GM200-al. Igy aki megvette azt biztos nem erdekelte.

Az AMD nem nezi hulyenek a vasarloit a 300-as szeriaval? Atnevezes, dragabban. Az jobb?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7169) #85552128


#85552128
törölt tag

A 295x2-nél ugyanaz a kártya lett egyik napról a másikra semmiből semmi leakciózva 1500$ -> 1000$-ra.
Ez 5 hónap után egy 500$-os "akció" úgy, hogy nem egy új (gyengébb) kártya jött ki hanem ugyanaz a termék kapott ekkora mértékű árvágást. A TX és a Ti között meg azért van némi különbség a 350$-on kívül is.
Szóval lelehetne már szakadni a témáról. Egy sima csúcskártya sem kimagasló ár/érték arányú akár AMD akár nV.
Aki meg a csúcsok csúcsát veszi meg, nem azt számolja, hogy mennyit bukik rajta, ti se próbáljátok meg helyette...

[ Szerkesztve ]

(#7170) schwartz válasza HSM (#7166) üzenetére


schwartz
addikt

Ha mar nem is nyulsz a szivedhez de valamilyen elllenszenvet mindenkepp ki kellene valtson. De helyette mi van? Verbe ajnarozni a gyartot es tolni tovabb a szekeret

If he dies, he dies.

(#7171) Zorel válasza HSM (#7166) üzenetére


Zorel
senior tag

Ez a pénztárca téma kissé unalmas, de gondolom most épp nincs más fogás az NV-n, mint a TX ára.
Hidd el akik megvették nem érdekli őket és az áresés sem. Én is megvettem a 980Ti-t, most olcsóbb lesz, de valahogy nem izgat, főleg, hogy jelenleg nem könnyű beszerezni custom hűtőst belőle nekem meg már itt van a gépben.

(#7172) daveoff válasza HSM (#7166) üzenetére


daveoff
veterán

Ne vegye senki magára, de szerintem aki nem tudta, hogy jönni fog a 980Ti ugyanazzal a sebességgel, mint a Titan X, az hülye....annyira nyilvánvaló volt, mint a nap, hogy ugyanazt a stratégiát követi az NV, mint anno a sima titánnal.

Aki meg annyira nincs képben, az úgyis magasról tesz rá, hogy bukott 350$-t. Szerintem a nagyobb kicseszés, hogy a Titan X only ref, a 980Ti-ből meg van custom.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7173) h1mpi válasza daveoff (#7172) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Főleg, aki SLI-t vett a TX-ből. 700K a TX SLI 450K a 980Ti SLI. Az már nem kicsi difi.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#7174) -Solt- válasza Zorel (#7171) üzenetére


-Solt-
veterán

Valóban, az NV-n tényleg nem lehetne más fogást találni, csak TX árát! ;]

Na de most komolyan... tényleg ugyanaz a szituáció megvenni a 980Ti-t pár héttel megjelenés után, majd a következő szériáig használni abban a boldog tudatban, hogy fölé nem fog érkezni semmi az NV-től cirka 1 évig, mint megvenni a Titant és 3 hónap múlva azon pislogni, hogy 350 dollárral olcsóbban ott egy gyorsabb kártya házon belülről?

Egy ilyet egyszer be lehet szívni, de akinek másodszorra ez nem bassza a csőrét, és ennek ellenére megint belemegy egy ilyenbe, az vagy milliomos, vagy... :B

(#7176) Szaby59: Én nem problémázok rajta, tőlem hármasával is vehetik, csak az érdekel, hogy mi jár annak a fejében, akit ez nem zavar. Még az Apple-nek sincs bőr a pofáján 3 hónap után kihozni egy jobb iPhone-t... még ők is várnak egy évet ezzel! ;]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7175) rocket


rocket
nagyúr

Kicsit a Fury meg 980TI-n tul, jo lenne mar ha valamelyik gyarto felebredne es ertelmes kartyat alkotna 250-350 euros tobbseg szamara megfizethetobb kategoriaban.
Vicc azert, hogy feltegla tobb eves kazan csoda vs 128bit-es csoda vs 3.5+0.5GB-os csoda verseng a felhasznalok kegyeiert :)

Kene mar egy GM206-ra epulo 960TI, vagy AntiquaXT-re epulo 380X (pletykak szerint hamarosan lejar az Apple exkluziv szerzodese)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7176) #85552128 válasza -Solt- (#7174) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem aki megteheti, hogy 1000$-t kiadjon egyetlen komponensre (többet ha SLI-t vesz) azt marhára nem érdekli, nem ők problémáznak rajta, hanem ti...

Nyilván elhiszem, hogy mindenki azt remélte, hogy tegnaptól szép színes grafikokonokat lehet majd linkelni, ahol a Fury elp*csázza a Ti-t, de mivel ez nem jött be (sőt...) így kell valami más fogást is találni, olyat ami lerágott csont...
Azért mindent elmond mennyire megcsappant a topicok aktivitása a tegnapi nap után, mindenki szomorkodik...

[ Szerkesztve ]

(#7177) Yllgrim


Yllgrim
őstag

4x Fury 4k Firestrike.

Forras: OCUK

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#7178) schwartz válasza #85552128 (#7169) üzenetére


schwartz
addikt

Ez 5 hónap után egy 500$-os "akció" úgy, hogy nem egy új (gyengébb) kártya jött ki hanem ugyanaz a termék kapott ekkora mértékű árvágást.

Szal a voros oldal 20%-os piaci reszesedes mellett csokkenti a csucsmodell arat (ami jelenleg is a leggyorsabb VGA), hogy a legyartott peldanyok ne rohadjanak a nyakukon. OK, ez szemetszeg...Arculkopte a vasarloit. A zold oldal ugyanezt, hogy oldja meg? Felaron kinalja az OEM-ek szamara a 3000 dolcsis Titan Z-t viszont a retail kartondoboz ara maradjon csak tovabbra is 1500. ;]

If he dies, he dies.

(#7179) #85552128 válasza schwartz (#7178) üzenetére


#85552128
törölt tag

A példa nem azért volt, hogy egy újabb fiaskót hozz fel, hanem azt próbálta demonstrálni, hogy marhára nem kéne egyik másik gyártót úgy beállítani mintha nem a pénzért csinálnák amit csinálnak...

Épp ugyanolyan bukta volt az az 500$ a régi vásárlóknak, mint a 350$ a Ti -> TX esetében, csak ugye még a Ti egy letiltott GPU, feleannyi VRAM-mal...

[ Szerkesztve ]

(#7180) -Solt- válasza #85552128 (#7179) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem mindenki tisztában vele, hogy nem a két szép szemünkért működnek, csak tudod azért mégsem mindegy, hogy mekkora marhának vagyunk nézve. Nekem az a döbbenet, hogy ez a termék és árpolitika simán átmegy sok embernek a szűrőjén, sőt még örömtáncot is lejtenek afölött, hogy egy ilyen cég szép lassan konkurencia nélkül marad... ha konkurencia mellett ezt megcsinálják, mi lesz, ha nem lesz konkurencia?

www.smart-bus.hu

(#7181) #85552128 válasza -Solt- (#7180) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem vagytok tisztában vagy ha mégis akkor megint ignoráljátok azt a tényt, hogy MINDKÉT gyártó csinált már ilyet, de minden esetben amikor szóba kerül csak az egyiknek rójátok fel.

Nyilván a Fury megjelenés után nincs jobb téma és azon kell rugózni, hogy a TX-esek mennyire át lettek verve hónapokkal ezelőtt. Unalmas már, mindent elárul a helyzetről...

[ Szerkesztve ]

(#7182) #16729600 válasza -Solt- (#7180) üzenetére


#16729600
törölt tag

Aki megveszi/vette a Titan-t,az leszarja mennyibe kerül.Ti úgysem vennétek meg soha,akkor nem értem miért fáj nektek mások vásárlása. Ennyire fejlett emóciós készséggel rendelkeztek ,vagy mi a szösz? :) ;)

(#7183) -Solt- válasza #85552128 (#7181) üzenetére


-Solt-
veterán

Én úgy látom, hogy inkább te ignorálod azt a nem elhanyagolható tényt, hogy nem ugyanaz egy nem fogyó, beragadó terméket leértékelni azért, hogy vigyék, mint egy csúcs termék nyakára hozni 3 hónappal később egy jóval olcsóbb terméket szándékosan, ami ráadásul még gyorsabb is. Gyanítom, hogy a 295X árát nem csökkentették volna, ha kelendő darab lett volna.

Már a 980Ti bejelentésénél felhoztam a témát, de akkor is süket fülekre talált... értem én, hogy ez kényelmetlen, és sokkal jobb az AMD nyűgjein lovagolni, de mondjuk engem az ilyen húzások jobban eltántorítanak a vásárlástól, mint az, hogy Fury X nem úgy startolt ahogy egyébként én is vártam.

(#7182) szunya1: A GTX780 előtt rágódtam a Titan megvásárlásán, mert mindig is az egy GPU-s csúcs VGA volt nálam a célpont. Az ára a rendelkezésemre állt, sőt most sem éheznék, ha vennék egyet. ;)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7184) #Morcosmedve válasza schwartz (#7178) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

"295x2...ami jelenleg is a leggyorsabb VGA" - ekkora kamut tolni :(

(#7183) -Solt-: melyik termékük startolt úgy?

(#7185) rocket: Ami nincs, ha van se mindig az első, tehát kamu (never multifpu). Illetve had idézzem HSM-et, nem lesz olyan lagmentes a válaszidő.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7185) rocket válasza #Morcosmedve (#7184) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha van mukodo es jol skalazodo CF profil akkor tenyleg az :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7186) #85552128 válasza -Solt- (#7183) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ja értem, akkor az AMD-nél vegyük figyelembe a részesedést, vegyük figyelembe azt, hogy beragadó termékről van szó, vegyük figyelembe azt, hogy nem fogy - ezek fényében máris teljesen jogosult az 500$-os árvágás és a vásárló kevésbé fogja azt érezni, hogy átverték. Ja, nem...

De a TX -> Ti-nél ne vegyük figyelembe azt, hogy letiltott GPU-ról van szó, azt se, hogy kevesebb VRAM-ot kapott és azt se, hogy valószínűleg pont azért hozta ki olcsóbb konstrukcióban a Ti-t mert az 1000$-os TX-ből ők sem adhattak el sokat...
Nyilván ebben az esetben abszolút elfogadhatatlan egy 350$-os árkülönbség... :))

Ezt nevezik kettős mércének illetve részrehajlásnak.

[ Szerkesztve ]

(#7187) schwartz válasza -Solt- (#7183) üzenetére


schwartz
addikt

Erti o, csak nem fogja bevallani. :)

If he dies, he dies.

(#7188) HSM válasza Speed® (#7167) üzenetére


HSM
félisten

Véletlenül sem turkáltam senki pénztárcájában. :U Csak elmondtam a véleményem a kialakult helyzetről.

(#7168) Keldor papa: "Igy aki megvette azt biztos nem erdekelte."
Vagy legalábbis nem is sejtette, hogy feleennyiért és ilyen specifikációval jön majd a 980 Ti...

Ami a 300-as szériát illeti... Ott azért mégsem 500 dolláros tételekről beszélünk...

(#7169) Szaby59: Persze, az is durva, de mégsem fele áráért ment.
Mellesleg nem az ár/érték mutatóról beszéltünk, hanem arról, hogy 3 hónap után kvázi ugyanazt megkapod 500 dollárért, ami azért elég erős.

(#7170) schwartz: Igen, csukjuk be a szemünket, meg se nézzük a piaci helyzetet a Pascal-ig, hogy jövőre újra megvehessük az aktuális legjobb kártyát újabb 1000 dollárért, amivel ismét egy évig boldogok lehetünk, szigorúan csukott szemekkel és fülekkel. ;]

(#7171) Zorel: Nem a Ti-ről volt szó. Nyilván nem olyan nagy dolog, hogy 150 dollárral lejjebb ment az ára. Az már inkább, hogy a Titán X megjelenése után alig 3 hónappal már feleannyiért megkapod azt a teljesítményt.

(#7172) daveoff: A sima Titán jócskán komolyabb, jobban használható kártya volt, mint a sima 780, a 780 Ti-re meg jó sokat kellett várni, valamint nem sokkal volt olcsóbb a Titánnál, cserébe -3GB VRAM, aminek ott jelentősége is volt. Ott nagyon nem kaptad meg ugyanazt a sebességet fele áron 3 hónappal később, de talán még egy év múlva sem.

(#7184) hpeter10: Szerintem nem így írtam szó szerint. ;]
Növeli az input lagot, látványosan, szval ja, ha FPS-ben dupla is, élményben nem azt adja, mintha egy GPU-val lenne meg az a sebesség. :R

[ Szerkesztve ]

(#7189) #85552128 válasza schwartz (#7187) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem vagyok sem TX, sem Ti sem 295X2 tulaj, van AMD és nV kártyám is. Leírtam a véleményemet, hogy miért gondolom azt, amit.

(#7188) HSM: 650$ az MSRP azok alapján hasonlítok mindkét gyártónál és ugye nem győzőm hangsúlyozni, hogy letiltott GPU, - 6 GB VRAM ez -350$, 3 hónap után... A másik meg -500$, 5 hónap után.
Ha egyik gyártót megkövezitek ilyenek miatt, lehet a másikat is, vagy hanyagolni kellene az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#7190) schwartz válasza #Morcosmedve (#7184) üzenetére


schwartz
addikt

Nem szerintem hanem a tesztek szerint. Teccikerteni?

If he dies, he dies.

(#7191) HSM válasza #85552128 (#7189) üzenetére


HSM
félisten

Hagyjuk már... Mi van benne letiltva? Kb. semmi. A -6GB ramnak sincs szinte semmi jelentősége a gyakorlatban, a játékok 3-4GB környékén kérnek, nem többet, kevés elrettentő kivételt leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#7192) -Solt- válasza #85552128 (#7186) üzenetére


-Solt-
veterán

Emlékeim szerint te vagy az egyik aki állandóan az FPS számokkal dobálózik. Ezen értékeken látni bármit ebből a tiltásból meg kevesebb VRAM-ból? Nem! Akkor marad továbbra is az amit leírtam... leértékelés mert nem megy valami vs tudatosan egy csúcstermék nyakára hozni olcsóbb terméket ami jobb nála, nem az első alkalommal.

Ha ez a sztori neked ugyanaz, mint 5 hónap után árat csökkenteni, akkor nem nagyon fogunk közös nevezőre jutni! :) Ez a kettős mérce lebegtetés meg pont tőled... aranyos! ;)

www.smart-bus.hu

(#7193) #85552128 válasza HSM (#7191) üzenetére


#85552128
törölt tag

A jelentősége annyi, hogy maga a VRAM pénzbe kerül, a letiltott GPU pedig eleve kevesebbet ér...
Ha az AMD-nél elnézitek a -500$-t ugyanazért akkor objektíven nézve itt is el kéne...

(#7192) -Solt- : A kettős mércével ti dobálóztok állandóan, miközben előszeretettel alkalmazzátok.
FPS számokkal dobálózok igen, két ugyanannyiba kerülő kártya között ugyanabban az árkategóriában, nem egy prémiumnak szánt termék és egy mainstream között...

Az pedig, hogy "miért" lett csökkentve nem magyarázat a tényre hogy jelentős árvágást kapott ugyanaz a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#7194) rocket válasza Yllgrim (#7177) üzenetére


rocket
nagyúr

Gyenge :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7195) daveoff válasza HSM (#7188) üzenetére


daveoff
veterán

Titan vs 780Ti - 1000$ vs 700$, és a 780Ti erősebb hardver volt, csak kevesebb rammal. Igaz akkor nem 3 hónap múlva jött, hanem kb 6 hónap múlva.....
Akkor a Keplernél még belefért egy 780, és Titan Black is, akkor még keményebb lehúzás ment...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7196) HSM válasza #85552128 (#7193) üzenetére


HSM
félisten

Objektíven nézve ott hány hónap telt el a megjelenés és az 500 dolláros vágás között?
3, mint itt? Nem úgy emlékszem.... :N

Hiába kerül pénzbe a VRAM, ha semmi haszna a kártyán.

(#7195) daveoff: Épp ez a lényeg... A 780Ti úgy volt 700 dollár, hogy alig volt erősebb egy húzott Titánnál, cserébe még ramból is jópár helyen hiányzott az a +3GB....
Szóval ott 700 dollárért még fél év múlva is csak kevesebbet kaptál. Az azért elég más helyzet. Ott nem is hőbörögtem. :N

[ Szerkesztve ]

(#7197) Yllgrim válasza rocket (#7194) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez meg stock, majd kap drivert, Matt azt irja a hetvegen kiutik valahogy a lockot is es kap rendes OC-t a cucc, meglassuk :)

szerk: 22% kulonbseg, de fele annyiert, az sem rossz :)

Itt van egykartyas is

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#7198) -Solt- válasza #Morcosmedve (#7184) üzenetére


-Solt-
veterán

"melyik termékük startolt úgy?"

Ami engem érintett: HD3870, 6950@70, 7970... A középsővel különösen elégedett voltam! :)

(#7193) Szaby59: Ha ennyiből nem ment át a mondandóm, akkor itt a holtpont, közelebb nem kerülünk, úgyhogy részemről ez is megy a fagyasztóba! ;)

(#7195) daveoff: Az akkor 1020 dolláros Titan nyakára szintén pár hónap múlva jött a GTX780 650 dollárért, igaz akkor legalább arra figyeltek, hogy a Titan kb 10%-l jobb maradt. Most már erre sem...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#7199) #85552128 válasza HSM (#7196) üzenetére


#85552128
törölt tag

5 hónap alatt 500$ ugyanannál a kártyánál, itt meg 350$ 3 hónap alatt egy technikailag kevesebbet tudónál - persze tudom, hogy ebből is sikerül, majd nyereségesen kihozni azt az 500$ buktát...

"Hiába kerül pénzbe a VRAM, ha semmi haszna a kártyán."

Attól még pénzbe kerül, vagy tudtommal az AMD sem adta ingyen a +4 gigát a 8GB-s 290X-eken, ahogy nem adja a 4 GB-s 290X árában a 390X-eket sem pedig kb. azon még annyi haszna sincs a + VRAM-nak.

[ Szerkesztve ]

(#7200) HSM válasza #85552128 (#7199) üzenetére


HSM
félisten

Igen, nem mindegy, hogy alig 3 vagy 5 hónap. Ahogy az sem, hogy egy 1000 dolláros kártya helyett kapod kb ugyanazt 500-ért, vagy egy 1500 dollárosnál van 500 dollár engedmény.

"az AMD sem a 4 GB-s 290X árában adja a 390X-eket."
Látom elfogytak az érvek, és fel kell hozni valami tökéletesen ide nem vágó AMD-témát... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.