Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) Abu85 válasza Locutus (#21198) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok a játékok, amelyek népszerűek (Dota2, CS:GO, TF2, Garry's Mod, Civ5, aktuális FM, LoL) kenyérpirítón is futnak.
A technikai színvonal azért állandó szempont, mert ha ezekben jó az adott hardver, akkor a technikailag elmaradott, de népszerű játékokat is simán megoldja.

Bármi, ami online tesztelhetetlen a sok szerveres hibalehetőség miatt. Olyan program kell tesztre, ami állandó környezetben mérhető, hogy az eredmények összehasonlíthatók legyenek.

(#21199) Keldor papa: Tudtommal a Vega 11 jön hamarabb. Ugyanazokkal a paraméterekkel, amilyennek a Fiji, plusz 20-30%-kal magasabb órajellel, alacsonyabb fogyasztással, illetve HBM 2-vel. A Vega 10 a nagyobbik lapka. Ez lehet a csúcsmodell, de ennek a paramétereiről még senki sem hallott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21202) #Morcosmedve válasza Venyera7 (#21192) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ne flame-elj! :N

(#21193) imi123: Fene se tudja, ha igen, akkor is vélhetően FHD-ig.

(#21194) Abu85: ÉN azt mondtam, hogy jó lenne. Deux Ex még csak csak, de az eleve "közel áll" a BF-hez, bár a multiját nem tudom milyen lesz. Viszont a Watch Dogs 2 és a CVI az abszolúte nem lesz érdekes, mivel előbbi bukta volt, utóbbi kis számban játszott és nem csúcs VGA-hoz illő.

(#21195) Keldor papa: Nem volt az rossz és mai napig rengetegen játszanak vele, ezért is lenne talán érdemes betenni. Ref, pedig nVidia-n is egy hulladék, cserében a 780(Ti)-t már levitte a Duna 2 éve.

© asszongya'hogy

(#21203) daveoff válasza Abu85 (#21185) üzenetére


daveoff
veterán

Ha a játék választásnál pusztán technológiai szempontok döntenek, akkor ezzel megint mi olvasók vagyunk pofán köpve. Ha technológiai blablát akarok olvasni elolvasom a hszeid, nekem az bőven elég, de ha egy videokártya teszt érdekel, akkor olyat akarok olvasni, amiben számomra(és a többség számára) érdekelt játékok vannak. Nem értem miért nem lehet külön választani ezt a két dolgot. Most gondolom jön a válasz, hogy kismillió teszt van a neten olvassam azokat....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21204) edari válasza daveoff (#21203) üzenetére


edari
őstag

...hát olvasd azokat (meg szép lassan egyre többen), a ph meg majd éhen hal. Ők sz*rtak az olvasók véleményeire....

(#21205) Abu85 válasza daveoff (#21203) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mint írtam, azok a játékokban, amelyek technológiailag nem képviselik a csúcsot nem is igényelnek olyan erőforrást, mint a csúcsot képviselők. Emiatt akármit választasz jó lesz vele a működés. Kivéve az elbaszott optimalizálású játékok, mint mondjuk az új No Man's Sky. Ott nyilván mindegy, hogy mit veszel alá. Ezen belül lehetnek egyedi szempontok, mint mondjuk a variálható frissítés, például a G-Sync nem működik vele, míg a FreeSync igen, stb.

(#21202) hpeter10: Leginkább a Civilization 6 a megfontolandó az AMD-nek, mert a Civilization 5-öt rengetegen játsszák. A játékosok heti átlagos száma ver minden játékot a tesztcsomagunkból. Nem is kevéssel. Még ha összeadjuk a tesztben szereplő játékok heti játékosainak számát, akkor is magasan a Civilization 5 vezet. Valószínűleg a Battlefield 1-et sem fogják annyian játszani, mint a Civ 6-ot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21206) keIdor válasza #Morcosmedve (#21202) üzenetére


keIdor
titán

Közel sem egyforma. A 290X referencia 95 fokra felment és emellett volt hajszárító hangos. Ilyen hangot az nV ref. 100%-on ad, de úgy 70 valahány fok max a GPU. Vagy halk, de 83 fokig engedi. Ég és föld.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21207) velizare válasza Loha (#21156) üzenetére


velizare
nagyúr

civ5 meg népszerűbb, mint a gta 5, és bent sincs a benchmarkok között. a lol mellett meg kb. 5-10 kivételével bármely pc játék népszerűsége kerekítési hiba. nem, a gta 5 nincs közöttük.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21208) #Morcosmedve válasza keIdor (#21206) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem volt 780 Ti, 80%-os venti alatt dobálta a boost-ot. De 70%-on is már baromi hangosak ezek a hűtők, szóval teljesen mindegy innentől kezdve. Nem szabad ilyet venni. Vagy nagyon jó léget (ritka) vagy AIO (én ezt javaslom).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#21209) Erdei88 válasza velizare (#21207) üzenetére


Erdei88
veterán

Steam szerint, jelen pillanatban a GTA V van előrébb

(#21210) velizare válasza Erdei88 (#21209) üzenetére


velizare
nagyúr

a 24h csúcsokat nézd.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21211) keIdor válasza #Morcosmedve (#21208) üzenetére


keIdor
titán

Nézz videót milyen hangja van a 290X ref.-nek.:) Nekem is volt 780 és 780Ti ref. is. Én se veszek többet, de ref. meg ref. között is hatalmas különbség van.

AiO szerintem csak tier1-re "kell". 200W TDP alá tök értelmetlen. Már csak a fesz lock miatt is, ami már GK110 óta van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21212) Locutus válasza Abu85 (#21201) üzenetére


Locutus
veterán

Valahogy kifelejtetted a Battlefieldeket, GTA5-öt... Amik ugye tesztelhetőek is, és még évek után is fényévekkel népszerűbbek egy AoTS-nél, vagy Sniper Elitenél...
A Doommal meg pl addig kéne tesztelni, amíg még érdekel valakit. Mégsincs benne az új 460X tesztben sem.
No mans Sky teszt lesz pl?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21213) velizare válasza daveoff (#21203) üzenetére


velizare
nagyúr

hardwaretesztek akkor jók, ha összehasonlíthatóak. jellemzően más hardverekkel. azokat viszont nem egyszerre (ez a nyár kivételes volt ebből a szempontból, hogy 7 új gpu is megjelent) adják ki a gyártók. emiatt ha szoftvercím megjelenésről-megjelenésre változtatsz a hw tesztek összetételén, akkor nem lesz meg az a közös alap, amely miatt képes vagy összehasonlítani a hardwareket. ez miatt ügyelnek rá máshol is, hogy lehetőség szerint állandó legyen a tesztbázis.
persze van igény arra is, amit mondasz, hogy az aktuálisan legjobban várt címmel (és csak azzal) lemérjék a vga-kat, viszont a ph!nak erre a szerkesztők hsz-aiból ítélve sincs erőforrása (sem humán, sem anyagi).

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21214) Locutus válasza Erdei88 (#21209) üzenetére


Locutus
veterán

Ráadásul a GTA5 nem steam-only, tehát ennél jóval magasabb lehet a valós népszerűsége.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21215) #Morcosmedve válasza keIdor (#21211) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tehát egyik se jó, ezért mondtam, hogy, amikor már hajszártó, onnantól kezdve "élvezhetetlen". :R

Persze, de most nV 1070+ és a AMD Vega hasonló kategóriájára gondoltam. Egyébként az RX480 is szépen 200W fölé megy.

© asszongya'hogy

(#21216) velizare válasza Locutus (#21214) üzenetére


velizare
nagyúr

a civ5 sem az. tökéletes választás, ugyanúgy a take 2 gyereke mindkettő, tehát a disztribúciós lehetőségek is hasonlóak.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21217) mlinus válasza velizare (#21216) üzenetére


mlinus
őstag

dehogynem. A civ5 steamworksös. A GTA 5 nem. A GTA5 1 év alatt 5 millió példányban kelt el csak a steamen.

(#21218) Venyera7 válasza keIdor (#21199) üzenetére


Venyera7
senior tag

Akkora TDP-je tuti nem lesz,mint a Fiji-nek. Én azért támogatom, mert bitang jó hőfokok vannak vele. Nem úgy mint a referencia kártyáknak általában. :K

(#21219) velizare válasza mlinus (#21217) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, ezt nem tudtam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21220) keIdor válasza Venyera7 (#21218) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem mindegy hogy 55-60 vagy 70 fok a GPU, alig van jelentősége. Főleg ha elérted a GPU végét.
A GP104 se fog 2100MHz fölé menni akkor se ha 70 fokos és akkor sem ha 55.:)

Vannak kártyák ahol jó az AiO, de nem mindenhova. Valahova tök felesleges, csak csövek lógnak ki a kártyából meg kell +egy 120-as radinak még helyet csinálni. De pl. az új Titan XP-re kéne, az megindulna tőle. Arra kevés egy blower.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21221) Locutus válasza keIdor (#21220) üzenetére


Locutus
veterán

Azért némelyik founders már 2168-at is megy buhera nélkül :) (és a 2100-2150 kategóriában is van pár kártya már)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21222) #45997568 válasza Locutus (#21221) üzenetére


#45997568
törölt tag

Vannak, de ott mar nagyon konnyen hibaznak es beszakad a teszt ugye, ha van stabil megoldas johet privaban :)

(#21223) Locutus válasza #45997568 (#21222) üzenetére


Locutus
veterán

Overclockon ott vannak az eddig elért eredmények a topikjában. Irta is a srác, hogy több mint 60 tesztelt kártyából tipikusan sokkal több FE érte el stabilan ezt a sebességet, mint custom, amik már korábban hibáznak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21224) Zeratul válasza mlinus (#21217) üzenetére


Zeratul
addikt

A Wargaming-nek meg van 100 millió regisztrált felhasználója, oszt még sem került be csomagba. Sőt sehol nem szerepel a tesztekben.

[ Szerkesztve ]

(#21225) mlinus válasza Zeratul (#21224) üzenetére


mlinus
őstag

Akkor fussunk neki mégegyszer, eddig csak kb 3x lett leírva. A legnépszerűbb f2p játékok kenyérpirítón is futnak, semmi értelme vga-t méregetni velük. A felkapott $60 AAA játékok viszont általában sokkal gépigényesebbek, és ezek buzdítják az embereket a fejlesztésre.

(#21226) wjbhbdux válasza Zeratul (#21224) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ezek pedig mind olyan játékok amik a gamer kategória alatti kártyákon is elfutnak pl a 460-on.

[ Szerkesztve ]

/s

(#21227) #45997568 válasza Locutus (#21223) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat megneztem, azt hittem van valami magic amivel fel lehet tolni 2150-re, az eredmenyeik +180 es +300 korul jarnak, a teszt nalam is lemegy 2113/11000-en, jatekra 2088/10500. Na megnezem hatha van valami magic megis valahol.

(#21228) Zeratul válasza mlinus (#21225) üzenetére


Zeratul
addikt

Te jöttél a GTA V 1 milliós eladási számával.

(#21229) Abu85 válasza Locutus (#21212) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden origin játék fos tesztelői szempontból. 24 órán belül csak 5 hardvert lehet cserélni, vagyis egy hatodik VGA-t egy nap már nem tudunk tesztelni, mert 24 órára kibannol a rendszer. A GTA5 pedig ott van még a tesztekben. Addig ott lesz, amíg nem jön új játék, amivel le lesz cserélve.
Doom benne lesz a tesztekben, csak nem tudtuk volna újramérni az összes korábbi VGA-t. De a következő tesztcsomagnak a része lesz, hiszen támogatja a Vulkan API-t.

Biztosan nem lesz No Man's Sky teszt, esetleg csak akkor, ha megoldják azt, hogy ne váljon 24 órára használhatatlanná a játék, ha berakjuk a negyedik VGA-t. Esetleg csinálnak egy olyan partner verziót, ami van a Total War Warhammerből, így nem kell a játék DRM-jének a korlátozásaitól függni, ami korlátozza a napi VGA cserét. Ugyanakkor a No Man's Sky nem valami erős cucc a tíz évvel ezelőtti grafikai színvonallal.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21230) Locutus válasza #45997568 (#21227) üzenetére


Locutus
veterán

Keress rá arra, hogy shunt mod. Az is segít valamennyit, de nem igazán van rá "szükség".

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21231) Locutus válasza Abu85 (#21229) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt az 5 hardveres limitet nem tudtam BF(4)-nél. De azért valahogy más oldalak is megoldják vele a tesztet, ahogy elnézem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21232) Abu85 válasza Locutus (#21231) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy csomó játék ilyen már, mert ezzel akadályozzák meg a cégek az account kölcsönzést. Az Origin ezt általánosra alkalmazza, vagyis, ha 24 órán belül öt különböző gépen elindítasz egy-egy játékot az adott felhasználóval, akkor a hatodik gépen már nem enged indítani semmit, és 24 óráig ez így is marad. A Steamen alapértelmezetten ilyen nincs, de már nem egy játék használ ilyen védelmet, amelyek 24 óráig három vagy öt gépre korlátozzák a játékot. Ilyen például a Total War Warhammer. Nem is a normál játékot teszteljük, hanem egy DRM nélküli Partner verziót, ami mentes ettől a limitációtól. Ez a verzió azonban nem vásárolható meg.

Technikailag úgy lehetne megoldani a tesztelést, hogy kevesebb VGA legyen a tesztekben, vagy előre le kell mérni egyes VGA-k eredményét. Egyik sem ideális, amikor számos teszt van még a nyakunkon, mert Gyuri mester nem csak VGA-kat mér. Ilyen időbeosztással nagyon fontos a tervezhetőség, amit a program oldali limitek felrúgnak. Ha lenne mondjuk még egy ember a tesztekre, akkor nem lenne probléma, de így nagyon nehézkes.
Jelenleg leginkább azt szeretnénk elérni, hogy az Origin accountunkat mentsék fel a korlátozás alól, de az EA nem nagyon hajlik rá. Pedig mi aztán nem játszunk ezen, hanem csak tesztelünk, és időre megy a teszt, ezért nagyon zavarók a limitek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21233) =WiNTeR= válasza Abu85 (#21229) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

No Man's Sky-nál a GOG-os változat esetén is van ilyen limit?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#21234) velizare válasza Abu85 (#21232) üzenetére


velizare
nagyúr

vagy több account. no offense, tudom, hogy ha lenne rá forrás, ezt csinálnátok.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21235) Loha válasza Locutus (#21231) üzenetére


Loha
veterán

Más oldalak kértek felmentést a 24 órás limit alól az Origin supporttól.

(#21229) Abu85: Total War: Warhammer csak azért limitálja a hardvercserét, mert Denuvo is van rajta a Steamen felül, a No Man's Sky -on nincs semmi a Steamen kívül, tehát nincs semmilyen 24h hardvercsere limit. Főszabályként amihez az EA-nek köze van, ott van 24h limit, ezek pedig az Origin-es és Denuvo-s játékok.

[ Szerkesztve ]

(#21236) Abu85 válasza =WiNTeR= (#21233) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arra nincs meg. GoG accountunk sincs. Még nem kellett.

(#21234) cain69: Hát igen, csak az dupla kiadás. :D

(#21235) Loha: Az a baj, hogy a szervereiken van, és sajnos a játék indításakor csatlakozik. :(
Kicsi az esélye, hogy a Denuvónak ehhez van köze. Az a Partner alkalmazásban is benne van, mégis annyiszor cserélünk hardvert, ahányszor akarunk. Ez inkább egy szerver oldali ellenőrzésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21237) Loha válasza Abu85 (#21236) üzenetére


Loha
veterán

No Man’s Skynak van offline módja (No Man’s Sky Offline Mode),
és játszható a Steamet offline -ba rakva is.

"A Partner alkalmazás" az AMD által adott, csak a benchmarkot tartalmazó Total War: WARHAMMER, amivel teszteltek is? Szerintem azon nincs Denuvo, vagy deaktiválva van a hardver ellenőrzése.

"Games protected by Denuvo require an online re-activation for every hardware upgrade. Denuvo limits activations at 4 hardware upgrades per 24 hours."

[ Szerkesztve ]

(#21238) Venyera7 válasza keIdor (#21220) üzenetére


Venyera7
senior tag

A nagy Vega állítólag ~4000SP, tehát szerintem azon tuti az lesz.

(#21239) Abu85 válasza Loha (#21237) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na ezt megnézem. Köszi. Kerestek az offline módot, de egy istenért nem találtam.

Nem az AMD adta, hanem a SEGA. De arról a programról van szó. Biztos valami szerveres dolog a hardverellenőrzés, mert ebben is benne van a Denuvo.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21240) namaste válasza Abu85 (#21185) üzenetére


namaste
tag

GameWorks DRM feltörésére mi a forrás? Van egyáltalán DRM? Sokkal egyszerűbb megszerezni a shadert mint ahogy írod.
Más játékokban nem cserélik ki a shadereket?

(#21241) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#21242) daveoff


daveoff
veterán

azonos boltot néztem, itthon 88k egy custom 1060 6GB, és 92k a ref 480 8GB

akkor most hogy is van, hogy az nv drágább....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21243) SpongyaBob válasza daveoff (#21242) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A kivételek erősítik a szabályt :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#21244) Venyera7 válasza daveoff (#21242) üzenetére


Venyera7
senior tag

Linket tegyél be légyszi. :U

(#21245) korcsi válasza daveoff (#21242) üzenetére


korcsi
veterán

Sapphire Nitro RX480 8GB volt 88000Ft is. Valakinek legalábbis sikerült rendelnie.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21246) Sonja válasza daveoff (#21242) üzenetére


Sonja
veterán

Gigabyte RX 480 - 92eHUF, Gigabyte GTX 1060 - 88eHUF

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21247) daveoff válasza Sonja (#21246) üzenetére


daveoff
veterán

igen, ezt néztem én is, eléggé meglepett a dolog. 480-ból custom nem is kapható....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#21248) Venyera7 válasza daveoff (#21247) üzenetére


Venyera7
senior tag

99 786ft? Az nem 88k... :U Valami rövid akció lehetett.

(#21249) killer095 válasza daveoff (#21247) üzenetére


killer095
őstag

Ez a baja a topik lakóknak is, van olyan aki már több mint 2 hónapja vár egy beszerezhető normális áró nem ref vga-ra 480-ból :K Elvileg az OEM partnerek elszipkázták az összes gpu-t azért ilyen szegényes a felhozatal!

gollo:

Sonja már linkelte, de látom nem sikerült megnézni, így linkelem én is :88k

[ Szerkesztve ]

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#21250) Laja333 válasza Sonja (#21246) üzenetére


Laja333
őstag

Mondjuk az is érdekes, hogy ez az egyetlen jó árasított 1060 azon az oldalon, az összes többi 100k. Iponon is csak 100-118k-s 1060 van csak.
Ilyen alapon vehetjük az Aqua-s 70k 4GB Nitro és a 88K-s 8GB Nitro árakat is, amiből sikerült is még rendelnie az egyik fórumozónak.
Akkor már mindjárt 70k vs 88k. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.