Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) #22889600 válasza MiklosSaS (#2844) üzenetére


#22889600
törölt tag

Persze, 2 perc, mindegy melyik power profil megy, feltekeri a magokat, tettem melle hw monitort is. Mondjuk PBO be van kapcsolva a BIOS-ban.

[link]

Varj amig yt elszoszol vele.

(#2852) MiklosSaS válasza #22889600 (#2851) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Köszi rupszi! Na ez az, ha ez a Taichi nem.javut meg akkor megvan a következõ lapom. Adok neki max 2 hónapot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2853) Feriboy2 válasza sittes79 (#2847) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

"3600 idle ben cpuz szerint 0.9 voltig droppol de leginkább ugrál mint az őrült, amd rzyen balanced profilban min CPU 85%, oké ez így vagy nem ok?"

teljesen normális viselkedés

(#2854) #22889600 válasza MiklosSaS (#2852) üzenetére


#22889600
törölt tag

Nincs mit :R Most probaltam jo lapot valogatni, a Taichinal a BIOS a gyenge pont, raadasul az utolso BIOS-ok a 3000-rol levertek a RAM sebesseget a moduljaimnal 2133-ra, akkor mondtam azt h kell valami jo lap. Nezelodtem, olvasgattam a teszteket es ez tunt a legjobbnak az MSI lapok kozul, mast nem is neztem a RAM gondok miatt. Majdnem a Godlike lett, de azon meg alig van USB, az ACE-n meg SATA csati, vegul Scan-rol rendeltem mert OCUK kifogyott.

Ja, meg ajandek 240-es AIO :K RGB!!! :Y :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2855) Leon77 válasza MiklosSaS (#2852) üzenetére


Leon77
őstag

Amennyire emlékszem legutóbb a gen1-n él hamar kukáztad a piros cuccot. Én fontolgatok egy 3700x-et a jelenlegi (Asus Prime X370 pro) lapomba, ha látok majd érdemi releváns teszteket. pci express 4.0 nem izgat (mire használnám) .

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#2856) sittes79 válasza MiklosSaS (#2852) üzenetére


sittes79
addikt

Na bakker akkor rapacsaltunk ezzel a lappal pedig 200 eur best buy volt... :W

(#2857) MiklosSaS válasza Leon77 (#2855) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, az az Asus egy rémálom volt annak idején.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2858) MiklosSaS válasza sittes79 (#2856) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor te szerencsés vagy, mert nekem az X570-es Taichi £250-ba fájt. Remélem nem bánom meg hogy nem adtam ki vagy £450-et egy celeb lapért.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2859) MPowerPH válasza Yany (#2846) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert kerdeztem, mert en is X570 -es lapokat nezegetek... Nem astam bele magam reszletesen, milyen a VRM felepitese az egyes lapoknal(az Extreme -et tudom, az ugyan az, mint a Z390 -es vonalon, overkill, mindenbol a legjobb), de majd nekivetem magam. Pontosan nem is az erdekel, hogy hany fazis. Itt van 14, de ha 60A chokes -okat raktak ra, akkor biztos eleg lesz a csucsmodellre is.
En meg lehet varok, mert eselyes, hogy az Asus kijon egy Apex lappal is, amin mindig a legkomolyabb VRM van, csak 2 csatornas a memoria sin, es majd Hero aron adjak. Na meg remenykedek, hogy a Z390 -bol ismert dimm M2 bovitokartyat is hozzacsapjak. Gigat bar hiaba tetszik a tapkor felepitese, nem vennek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2860) Yany válasza MPowerPH (#2859) üzenetére


Yany
addikt

Csak a VRM miatt kár várnod. Fesz. oldalon a legtöbb x570 lap 2 kategóriával jobb, mint az előző generáció bármely lapja. Gyakorlatilag a leggagyibb X570-ek is hozzák az X470 felső szintjét, ami -- lássuk be -- nem nagy teljesítmény:

#2861: --> AM4 VRM

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2861) MPowerPH válasza Yany (#2860) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, de en 3950X -et akarok belerakni, szoval nagyon nem mind1, milyen lesz a tapkore. 3700X ala persze folosleges bivaly darab.

Don't Tread On Me

(#2862) #22889600 válasza MPowerPH (#2859) üzenetére


#22889600
törölt tag

Asus azert esett ki nalam mert szellos a RAM tamogatasa. Sok lap remekul van osszerakva de a BIOS kuka...

60 AMP-os ;) [link]

Itt van tobb info [link]

(#2863) moseras


moseras
tag

Sziasztok!

Van egy Biostar X570GT8 alaplap, és úgy tűnik, hogy nem indul benne a Ryzen 3600-as. Be tudom kapcsolni, ventilátorok felpörögnek, a diagnosztikai kijelző sötét, monitoron kép nincs (a monitor egyéként természetesen működik), billentyűzetet sem inicializálja. Kikapcsolni és resetelni sem lehet, csak a tápegység kapcsolójával.

X570-es lap esetén előfordul, hogy olyan BIOS-al érkezik, amely nem tudja a 3000-es sorozatot ?

(#2864) Zicokuka válasza moseras (#2863) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Elvileg minden X570-nek kéne kajálnia őket.Ha tudod lesd meg másik procival is.Valami régebbivel.

(#2865) edari válasza Zicokuka (#2864) üzenetére


edari
őstag

Megpróbáltam a 3600-ast elindítani fix fesszel és fix órajellel (p-state tuning a cél), de 4ghz még 1,425-el se indult el. 3,9 elindult 1,4v-on, de a win már nem tudott betölteni... Remélem sokat segítenek majd a bios updatek. :O
Lap: B450-F strix

Szerk: nem válasz akart lenni bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#2866) Kvg válasza MPowerPH (#2859) üzenetére


Kvg
senior tag

Alaposan nézd meg a felépítését..
MSI X570 Gaming edge wifi elég fapados.
A fogyatékos tervezők. A BIOS részét jupert berakták a VGA alá🤪

Öszzsraktam a gépet, 3000 és 32GB ram 2133 on indult. 3000 nem bootol. Gyorsan 2800 lett a vége.
A VGA T át kellett rakni a 8X slotba, hogy hozzá férjek a juperhez, amiről hiányzott a híd. :DDD
Proci. 3700X 3750Mz ig. Négy 1.48V
-0,15V offset 1.3V 4225Mhz nekem ennyi elég is lesz. :) 😀

[ Szerkesztve ]

(#2867) #22889600


#22889600
törölt tag

Annyit tennek hozza a laphoz meg, hogy a 3200-as G.Skill RAM-okat veletlen e memory try opcion hagytam 3600-on es ugy jatszottam, most mar kivancsisagbol megneztem 3733-on is es csont nelkul kezeli :Y :R

MSI for President :P

Nem tokoltem vele csak probalgattam mit tud...

3600 cl16

3733 cl18

(#2868) Dragon3000 válasza #22889600 (#2867) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az If-ram arányt állítsd át 1:1-re.

(#2869) MiklosSaS válasza #22889600 (#2867) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez nem nagy bumm-bumm, nekem a Taichi az alap 3200@CL15-ös Tridentet simán viszi 3600@CL15 vagy 3800CL18-al. Egyelõre stabil a 3200@cl14, most próbálkozok (vagyis éjjel) a 3200@CL13-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2870) #22889600 válasza MiklosSaS (#2869) üzenetére


#22889600
törölt tag

Akkor jo, az X470-es Taichi utan orom bodogsag van :K

(#2871) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Gigabyte B450 Aorus M laphoz is kijott az AGESA 1.0.0.3 ABB, megszunt a 3600MHz-es ramórajelnel tapasztalhato bug. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2872) DzsannyX válasza MPowerPH (#2861) üzenetére

A VRM-et is figyelembe véve a Hero szerintem jó választás. Nem biztos, hogy eleve kizárnám a helyedben a Gigabyte lapjait (Aorus Master), eddig nagyon pozitívakat olvastam róla külön kiemelve, hogy a VRM és a VRM hűtés terén össze sem hasonlítható a korábbi modellekkel. Ég és föld a különbség.

(#2873) MPowerPH válasza DzsannyX (#2872) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalam a Giga elvbol ki van zarva, BIOS szinten abszolut amatorok. Asus fele hajlok, MSi sem a kedvencem, anno nagyot csalodtam a Godlike es a Gaming 9 lapjaiban is. Biztos vagyok benne, hogy jon az Asus egy Extreme es/vagy egy Apex lappal is, amik megkapjak azt a bizonyos magic tapkort. :)

mod: Kozben modositottam. :) A Hero nem azt a szepen megtervezett tapkort kapta, ami ott van az Asus tarsolyaban. Ott van esely passziv hutesre, mert nem akarok kis vacak ventillatort a lapra zajongani. Esetleg ha lenne hozza olyan monoblock, ami az egesz lapot huti, es nem jonne a Hero -n kivul masik lap, akkor meg talan megvennem. Formula ilyen szinten nem jo, a monblockos verzio sokkal hasznalhatobb lenne... Csak ugye ez egy retegnek szol, igy meg jo vizeseknek es leghutest hasznaloknak is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2874) DzsannyX válasza MPowerPH (#2873) üzenetére

Miért zárod ki a Hero-t? Nem tűnik kevésnek egy 3950 x-hez. Kíváncsivá tettél?
Igazad van Biosban tényleg elég amatőr a Gigabyte. Az nekem sem jött be, de együtt tudtam vele élni.
MSI-t én is kizártam a korábbi rossz tapasztalatok miatt.

mod. ok így értem.

[ Szerkesztve ]

(#2875) wwenigma válasza MPowerPH (#2873) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Teljesen jo a Gigabyte. :) Szinte instant jött most is B450-re az uj AGESA BIOS.

Az Asusnak viszont olvass utana, se Zen+ alatt se most a Zen2 alatt nem dicserik igazan...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2876) DzsannyX válasza wwenigma (#2875) üzenetére

Ahogy olvastam az ASUS Prime és a TUF vonalat kritizálják főként, de a felső szegmensben lévő lapokkal kapcsolatban nem olvastam rosszakat. Tudnál esetleg linkelni a Strix, a Hero vagy Formula kapcsán olyat ahol láthatom, hogy milyen negítvumokat hoztak fel.
Előre is köszi!

Amúgy a Giga régen nagyon vegyes volt. Most egy GA_AX370 Gaming 5 van a gépben és az a Ryzen 1-es széria egyik legjobb lapja volt szerintem (bios felületeit kivéve). Jó memóriakompatibilitás stb.

[ Szerkesztve ]

(#2877) Palinko válasza DzsannyX (#2876) üzenetére


Palinko
tag

X470-ben a Primenak nem igazán jó a VRM hűtése ezért választottam a ROG-ot pedig vicecs hogy a Prime Pro ról gondolnád profiknak lap, nincs világítás majd bírja a nagy megterheléseket azt fenéket. Én a Strix lapot egyelőre nem bántam meg az elmúlt napok bénázása is az én tapasztalatlanságomra írható fel nem a lap hibája hogy nem tudom mit hol kell beállítani. Talán dual bios, meg gombal flashelés proci nékül még elférhetne rajta, meg jó lenne ha már a GPU-t is lehetne BIOS-on belül állítgatni de sztem az egy lapnál sem lehetséges mert a GPU-k külön BIOS-al futnak ha jól értelmeztem. A másik két funkció meg MSI lapoknál elérhetőbb, első csak azért kéne hogy a proci nélkül is felfrissíthesd, de ha megcsinálják a boltban jó vagy, a másik meg a tuningnál ha túllövöd a célt jól jöhet a dual BIOS, de igazából ha egyszer már megvannak a helyes számok pár CMOS reset után esetleg úgy sem állítgat már senki semmit, ha csak nem youtubera gyárt benchmarkot :D Nekik persze hogy fontos, ezért is tetszenek Buildzoidnak az MSI lapok, de nekünk ezek nem igazán számítanak.

(#2878) Kvg


Kvg
senior tag

Kezdem meg kedvelni ezt a szettet.

Saját:

Ramok 2800 on Időzítés XMP Cl 16, 18 stb.

Ez nem a vége ez egy szimpi órajel volt. :D Végülis feszben ott vgyok mint a BPO csa kicsit gyorsabb let a cucc. A BPO 4680 at produkált. Winrar 17000MB/s ről 21700MB ra ugrott.

[ Szerkesztve ]

(#2879) wwenigma válasza Kvg (#2878) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Adjál neki fesz mert nem futja ki magát és vissza van fojtva. Egy 0,05V-ot még dobj ra es nezd meg ugy mit gurit, meg fogsz lepodni, aztan megint +0,05. ;)

Nekem full automatán - NINCS all core tuning - ennyit dob most.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2880) Kvg válasza wwenigma (#2879) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem feszt adok neki hanem órjejel targetet. BPO így ér valamit, vagyis kvázi off ban van . Én másképp csinálom, de nincs ezzel baj szerintem. Az AMD kib*szottul jól meg csinálta, úgy mint a Vega 56 ot, de gyárilag szét van feszelve
:R

[ Szerkesztve ]

(#2881) wwenigma válasza Kvg (#2880) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

De, feszt adjal neki. Már merve lett hogy az visszafojtja ha keves...az eredmenyed pedig all core 4.25-re NAGYON kevés. Probald ki...

Csinalhatod maskepp csak épp hulyeség. Jogod van hozza... ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2883) DzsannyX válasza Palinko (#2877) üzenetére

Az X470-es lapokat nem nézegettem, mert a jelenlegi lapomnak (GA-AX370 Gaming 5) is jobb vagy nagyjából egyező a VRM-je és a VRM hűtése, mint az X470-es lapok többségének, pl. az Asus Prime Pro-nak és ehhez is jöttek új BIOS-ok, amik támogatnák a Ryzen 3xxx-es vonalat.
Igazság szerint az X570 felé azért is mentem el ennek ellenére, mert elkezdtem gondolkodni a nagyobb prociban (3900X), és ehhez már kevésnek vagy határesetnek láttam a jelenlegi lapot, meg az X470-es lapok VRM-jét is.
De nálad az élő bizonyíték, hogy a ROG STRIX X470 is elég. :)
Tudsz majd feldobni egy CPU-Z eredményt, hogy a beállítások után mit hoz Single Thread és Multi Thread a 3900x?

(#2888) Palinko válasza Kvg (#2880) üzenetére


Palinko
tag

Azzal csak óvatosan mert nálam ha van target azt fixen tartja ugyan de se nem boostol fölé se nem engedi alá idleben szóval sztem rossz ötlet ennél a procinál akármilyen fix limit

(#2890) Kvg válasza Palinko (#2888) üzenetére


Kvg
senior tag

Igazad van, tényleg nincs id idle. Ez probléma, hogy lehet windows tudja e orvosolni ha nem az AMD nek kell bios szinten

(#2891) Palinko válasza DzsannyX (#2883) üzenetére


Palinko
tag

Úgy érzem ez a VRM aggódás kicsitr túl lett spilázva, persze én is befostam az elején de mikor láttam a reddit táblázatot akkor felfogtam hogy elég ez mindenre még a 3950 tuningra is elméletileg, persze nem X470 lapban fogják az új tuning világrekordot elérni, de attól függetlenül nem eldobnivalóak egyes felső kategóriás lapok VRM-jei itt sem és szerintem ezek az olykor gyengébb VRM-ek is tovább fogják húzni mint az X570-nél az a venti :D Nincsenek szavak hogy mennyire nem szimpatikus az a maegoldás, sztem ha csak X570-be lehetett volna új Ryzent rakni elhalasztom a gép újítást és szenvedek a 10 éves vasammal annyira nem tetszett az a venti. A lapodban is simán elmenne a procim OC-zve is akár. A 3950-et viszont már nem érné meg beletenni, mert az lenne a határeset nem a 3900.

Nem állítgattam a ram-on azóta semmit, a tegnap eltalált beállításokat ma BIOS frissítés után visszaállítottam fejből és ennyi. Persze teszek be képet, amiről csak szeretnétek:

(#2892) KAMELOT


KAMELOT
titán

Esetleg valaki tudna egy IBT nyomni és mellette a HW info?! Kíváncsi lennék a min max hőfokra és az egyes magok teljesítményére.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2893) Palinko válasza KAMELOT (#2892) üzenetére


Palinko
tag

Hát ha ettől részletesebben leírod mi az az IBT akkor igen

(#2894) KAMELOT válasza Palinko (#2893) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem azt mindenki tudja... Intel burn test. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2895) sittes79


sittes79
addikt

X570 taichi SB 73 fokon megáll több óra játék után, a durva az, hogy rárak a VGA-ra vagy +5-10 fok-ot pluszban, mondjuk nekem van bent 3 ssd is lehet az is melegít rendesen :) az alaplapi kis venti rendesen fütyül, 4500-as fordulaton, elgondokoztam, hogy megyek vissza intelre inkább :O :O

ja a proci meg ott röhög mondjuk 50 fokon lol

[ Szerkesztve ]

(#2896) Palinko válasza KAMELOT (#2894) üzenetére


Palinko
tag

Dehogy tudom, annyi rövidítés van képtelenség mindet megjegyezni

(#2897) hokuszpk válasza Palinko (#2893) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt az ibt-t nyomjad.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2898) DzsannyX válasza Palinko (#2891) üzenetére

A venti engem is zavar. El is kezdtem olvasgatni, hogy mennyire hangos, és azt találtam pl.: egy tesztelő kommentjében, hogy nem említésre méltó, ezért nem írtak erről a tesztben. Közben meg itt van sittes kommentje a visító ventiről. Ki érti ezt? :)

CPU-Z képet köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2899) sittes79 válasza DzsannyX (#2898) üzenetére


sittes79
addikt

Mondjuk ez lehet szubjektív nyilván, számomra hangos ennyi, kis venti magas fordulaton simán a leghangosabb most a gépemben terhelés alatt.

(#2900) Palinko válasza DzsannyX (#2898) üzenetére


Palinko
tag

Engem nem is a visítás nem visítás zavart, hanem hogy egy venti mindig csak potenciális hibaforrás. Poros lesz, bekap valamit, gagyi minőség mindegy hogy hogy de eléri élettartama végét és aztán? Megyünk ebayre cserét keresni? Én jártam már úgy VGA-val hogy beakadt saját keretébe a ventije és meghalt majd aplikálhattam rá sima ház ventit és nem kívánom ezt az érzést senkinek. Pláne nem alaplapnál. Aki nem 1-2 évre tervez annak gondolni kell ilyesmikre is, hogy szervizeli ha tönkremegy, mert elég bonyolult lenne bármi nem gyárit ráaplikálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.