Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9801) maflame válasza ndlx (#9800) üzenetére


maflame
aktív tag

Nálam olyan, "laggolós" jelenség volt de csak külső nézetben. Ezt nekem a patch tökéletesen meggyógyította.
Te próbáltad? Az nem hozott rá megoldást?

(#9802) Gerisz válasza ndlx (#9800) üzenetére


Gerisz
addikt

(#9803) ndlx válasza maflame (#9801) üzenetére


ndlx
aktív tag

Nem tudom mi az a "laggolós" ... nekem is külső nézetben volt leginkább látható, gyakorlatilag akadozott. VSYNC mellett.

(#9804) ndlx válasza Gerisz (#9802) üzenetére


ndlx
aktív tag

ezmiez.

(#9805) Gerisz válasza ndlx (#9804) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez az ahogy fsb1000 megoldotta a laggolást.
Eladta a kártyát.

(#9806) Robi BALBOA válasza Gerisz (#9805) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na majd "a jó kis" Fermivel boldog lehet! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9807) ndlx válasza Gerisz (#9805) üzenetére


ndlx
aktív tag

aha. látom. bár nem értem miért linkelted be, de látom.

(#9808) Sárpac válasza Robi BALBOA (#9806) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pláne hogy azzal fog csak igazán laggolni!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9809) WesTM válasza Gerisz (#9802) üzenetére


WesTM
senior tag

Ha furmark miatt adta el a kártyát, akkor mélységesen gratulálok neki...

(#9810) CptMisi válasza Sárpac (#9808) üzenetére


CptMisi
őstag

Nem igazán értettem a problémáját, de úgy vette meg a GTX480-at, hogy nem is tudta, hogy azzal fennáll -e a probléma... :U amúgy is elég nVfan a srác, nem lepett meg...de vannak még ilyenek...mint akinek nem volt 125fps-e cod2ben 5870-el ezért GTX480at vesz :DDD

WesTM: elvileg játékok alatt is fennállt a probléma :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9811) WesTM válasza CptMisi (#9810) üzenetére


WesTM
senior tag

Akkor nem szóltam. :R

(#9812) Robi BALBOA válasza Sárpac (#9808) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nekem csak a FC2 alatt lagolt eddig a kari, de ezt a problémát is megoldottam abu segítségével, a Gta4-et még nem próbáltam, de nem is fogom mertsoha nem jött be se a stílusa se a grafika, az egész game távol áll tőlem.
Amúgy nagyon kíváncsi leszek mire jut fsb1000 a fermivel. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9813) CptMisi válasza Robi BALBOA (#9812) üzenetére


CptMisi
őstag

a tőle kapott Pü-ből idézek: "A jelenség (vagy hiba) lényege, hogy az erősebb/több GPU-s VGA-k 15-25 msec-enként jelenítenek meg egy-egy képet, de szabályos időközönként a képmegjelenítés elcsúszik és ez akár 50-90 msec is lehet." nem igazán értem, hogy erre miért lenne megoldás a GTX480 :U az is erősebb GPU, akkor ott miért nem áll fenn a hiba, ha más erősebb gpu-jú nV-knél és radeonoknál fennáll :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9814) Sárpac válasza CptMisi (#9813) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez hülyeség ha ilyen van akkor egy enyhe csík fut végig a másodperc töredéke alatt ezt sokszor látni is megoldás a függöleges szinkronizáció, viszont ide érdemes fps korlátozást is bevezetni mivel pl. 60hzre azaz képkockára szinkronizálva pl. cod 5 helyenként van 300fps is könnyen dobhat 4-5frémet is egyszerre mivel nem képes megjeleníteni így olyan mintha darabos lenne a játék. Amúgy úgy gondolom azért van egyes játékokban berántás mert a vga egy megszakításra kerül vagy egy ide eszközzel vagy a hangkártyával. Ilyenkor érdemes dpmit frissíteni az megoldhatja a problémát pl. bios frissítéskor.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9815) Kirtam


Kirtam
tag

Nem tudja valaki, hogy ez kb. mikor lesz elérhető kishazánk kereskedelmi forgalmában? :F

(#9816) fsb1000 válasza WesTM (#9809) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!

Napi 3 órát nézem a furmárkot, mostmár sokkal jobb!

(#9817) dani_golf


dani_golf
tag

hello.Asus 5850 em van.Miért van hogy néha fogja magát és windowsba átáll 175/300 ról 400/900 as jelekre?De nemmegy vissza magától,csak ha újrainditom a gépet.

(#9818) Robi BALBOA válasza fsb1000 (#9816) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na mizu van már Fermi? ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9819) Goldmen75 válasza Robi BALBOA (#9818) üzenetére


Goldmen75
őstag

Van hát! (csak nem nálunk):D

(#9820) Robi BALBOA válasza Goldmen75 (#9819) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Azt hittem, hogy azért adta el ilyen hirtelen mert már tudott is szerezni egy ilyen kis rezsót. :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9821) Goldmen75 válasza Robi BALBOA (#9820) üzenetére


Goldmen75
őstag

De ez még hagyományos rezsó, nem indukciós:D Az kevesebbet fogyasztana:):)
Hivatalosan még nem jelent meg nálunk, úgyhogy kétlem hogy lenne :D

(#9822) Gerisz


Gerisz
addikt

Nem birtam megvárni míg megérkezik a VRM-R4. Felszereltem backplate nélkül.
Nekem nagyon bejön! A gyári 2 venti van 800-as fordulaton GPU 54°C A VRM szabályzó 83°C max. Furmark alatt 90°C. Remélem a bordával még alacsonyabb lesz és mehe a tuning ész nélkül.

(#9823) Robi BALBOA válasza Goldmen75 (#9821) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az hogy nem jelent meg nálunk az még nem jelenti azt, hogy "persze kapcsolatokon keresztül" ne lehetne beszererni. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9824) Giot válasza szab0729 (#9752) üzenetére


Giot
addikt

Azért csak óvatosan azzal a Delta táppal. Ha PFC-és netalán aktívPFC-és :U.......... de ha nincs képes az egész gépet egy ilyen táp gallyra vágni! Volt már tapasztalatom hasonló nagy márkájú táppal. Szerencsére PFC-és volt és megúsztam. Annak idején pont egy 3870x2 volt nálam kölcsönben tesztelgetni. Az ütő megállt bennem amikor vagy fél óra Crysis után elfüstölt a táp! :Y

[ Szerkesztve ]

(#9825) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#9818) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs, de türelmesen várok.

(#9826) Robi BALBOA válasza fsb1000 (#9825) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

És kb mikor lesz meg?
Már nagyon kíváncsi vagyok! :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9827) neo756


neo756
tag

Na senki sem tud egy átlagárat egy használt 4890-re kb?

(#9828) Zoo123 válasza neo756 (#9827) üzenetére


Zoo123
senior tag

Mondjuk nézz át a topikjába, már ott válaszoltam! :(((
Egyébként 42!

link

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#9829) neo756


neo756
tag

Ez hova teszi a hozzászólásaimat?Nem is látom :O
Nálam van valami baj a fórummal! :O
Egyébként a 4890 a DX 11.-en kívül teljesen frankó?

[ Szerkesztve ]

(#9830) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#9826) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is.... remélem furmark barát lesz.

//

neo756: Nézd meg ezt: [link] ez egy szép darab.

Szerintem 1GB verzió 40K alatt kicsivel, 2GB-os meg 40K felett valamivel reális..
Beálltak a PH! árak, bár van egy kis túlkinálat.
A Vapor-X hűtés előny. Én a 2GB-osat venném...

(#9831) neo756 válasza fsb1000 (#9830) üzenetére


neo756
tag

Köszönöm a segítséget,igazándiból én is 2 GB-at akartam!

(#9832) Zoo123 válasza neo756 (#9831) üzenetére


Zoo123
senior tag

Bocsánat hogy belepofázok, de 4890-ből túlzás a 2GB-os, semmivel se gyorsabb, csak pénzkidobás! :N

Bőven elég az 1GB-os is!
Ahol elfogy az 1GB, tipikusan jóval full HD felett, ott már ez a kártya kevés ;)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#9833) Zoo123 válasza fsb1000 (#9830) üzenetére


Zoo123
senior tag

Óoo most nézem a linket, ne haragudj, nem akartam elijeszteni 1 vevőt sem!
Bocsánat! :W

Jó áron adod, megkérdezhetem miért adod el?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#9834) fsb1000 válasza Zoo123 (#9832) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a Te véleményed. A te koordinátarendszeredben.
Aki olyan játékkal játszik, ahol valamiért több kell mint 1GB, annak kell és kész.

A 2GB-os verziók általaban azonos vagy kicsivel alacsonyabb órajelre vannak hangolva, igy 0-3%-val lasabbak, mint azonos tipusból a 1GB-os verzió.

De nem a sebesség számít.
Volt már 1GB feletti memóval VGA-m, és most is olyat akarok.
Ez az én koordínáta remndszerem, ahol mindennek van oka.

History:
1-2 éve az volt a hülye PH!-n, aki 1GB-osat akart - felesleges modták a szakértők - most a 2GB-osak a hülyék és közben megjött az 1GB-osak esze.
Műszaki szempontból nem sok minden változott...

{furmark rulez!}

(#9835) fsb1000 válasza Zoo123 (#9833) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hogymi?
Nem az én hírdetésem, nem is írtam oda, csak ismerem valamennyire a kártya előtörténetét, ezért mertem a figyelmet felhívni rá.

(#9836) Zoo123 válasza fsb1000 (#9834) üzenetére


Zoo123
senior tag

Csak kíváncsiságból: Melyik játék igényli a 2GB-ot? :F
De tényleg nem kötözködésképpen! :R

"Hogymi?
Nem az én hírdetésem"
-Akkor úgy tűnik benéztem! :D

Sárpac: Aha, köszi! Az ember mindig tanul valamit!

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#9837) Sárpac válasza Zoo123 (#9836) üzenetére


Sárpac
nagyúr

GTA4, Stalker COP, Metro 2033 HD-ben élsimivel már elkelhet!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9838) Robi BALBOA válasza Zoo123 (#9836) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

FullHD felbontásig egy game sem nagyon igényli az 1gb-nál nagyobb vram-ot, amúgy nézegettem, hogy mennyivel jobb egy 2gb-os 5870 az 1gb-ostól, FullHD-ben semennyire, úgyhogy egy 4890 esetében nem a mem lesz a korlátozó tényező hanem a gpu ereje.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9839) fsb1000 válasza Zoo123 (#9836) üzenetére


fsb1000
nagyúr

GTA4.
VMem limitált beállításai vannak. 1.6 GB kell a maximumhoz 1920x1200 felbontásban.
Az 1GB határba már 46%-os View Distancéval is beleütközünk.

[ Szerkesztve ]

(#9840) Nordic


Nordic
Közösségépítő

üdv.

Lassan szeretnék venni egy új VGA-t és 5870re gondoltam.Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1. Egy phenom 2 x4 955BE alaphangon elég hozzá, vagy meg kell hogy rántsam a száját(3,2GHz alapon, de 3,9ig bírja feszemelés nélkül)? Max 1650*1050es felbontásban lenne max használva.
2. két márka között vacillálok. Az egyik a Vapor-X, a másik ez a fajta Gigabyte[link]. Melyiknek jobb a hűtése(itt főként hangerőre gondolok). Mennyire hangos am a gyári hűtő? Az egyedi hűtések közül csak ez a két változat létezik(a vízhűtésen kívül)?
3. Van egy 500as chieftec tápom(pontos típust nem tudok, de kb 2 éves). Szerintetek elég ehhez a karihoz vagy előtte érdemesebb lenne egy tápba fektetnem?
4. Esetleg van olyan hűtés amit otthon rá lehet szerelni, és jobb is mint ezek a gyártói megoldások?(a garivesztéssel tisztában vagyok, egy 88GT+Accelero S1 van jelenleg:) )
Előre is thx a válaszokat! :R

üdv Nordic

[ Szerkesztve ]

(#9841) Sárpac válasza Nordic (#9840) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Vapor jobb halkabb és furmark alatt is 70C alatt marad +OC!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9842) Nordic válasza Sárpac (#9841) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

ne szívass :Y én anno teljesen kiakadtam ha 70fokos volt a 88GT-m a gyári kenyérhűtéssel. Az 5870/50-ek mekkora hőt viselnek el max? :F

[ Szerkesztve ]

(#9843) radi8tor válasza Nordic (#9842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudtommal a GPU 120 fokig működőképes.

⭐ Stella

(#9844) Sárpac válasza Nordic (#9842) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Játék alatt a 60-t meg se közelíti..:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9845) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg vennék egy ilyen Gigabyte karit, de az egyik kolléga azt írta, hogy előfordulhatnak vele venti problémák. Visszaolvastam ezt a topikot, és tavaly október környékén valóban találtam néhány hsz.-t erről. Azóta fordult elő ilyen?
Mert ha akkor volt egy esetleges szériahiba, akkor az mostanra már kifuthatott :U Shappire-t vagy ASUST + 11K -ért tudnék vásárolni, viszont ha jól emlékszem, a Gigára 3 év gari van, a többire meg 2 év.

Más. Visszaolvasva a topikot lenne egy megjegyzésem: A furmark openGL teszt, amiben az nVidia mindig is jobb volt, tehát ezzel nem szabad a két karit összehasonlítani. Pl. öcsém 4770 -én nem folyamatos, és a 9600GT-m 780MHz -n megverte. De pl. Unigie Heaven -ben d3dx10 alatt én kaptam ki, igaz csak 1 FPS -el. A játékteljesítményt pedig ez utóbbi, directx teszt mutatja meg.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9846) SirKero válasza Colos1 (#9845) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
Nyugodtan megveheted ezt a karit nekem is ugyan ez van. Eddig semmi probléma nem volt vele még a sokaknál jelentkező csíkozódás vagy nagy egér kurzor hiba sem.
Én meg vagyok vele tökéletesen elégedve egy 955BE mellett megy és 1680X1050 felbontáson még minden játék max. grafikán fut.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9847) CptMisi válasza Sárpac (#9844) üzenetére


CptMisi
őstag

tegnap nyitott gépház, nyitott teraszajtó, és nem ment 50fok fölé a kártya játék alatt (GTA4, Company of Heroes, CoD WaW&2) :DD jó hűvös van árnyékban ;]

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9848) Goldmen75 válasza Colos1 (#9845) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én direkt Gigabyte 5870-et vettem több szempontból is, a ref hűtő nagyon jó, sosem vennék vaporosat, főleg mert befelé fúj!
a 3 év gari magáért beszél. s Gigáék nem tudnak rossz kütyüket gyártani:)
Meleg szívvel tudom ajánlani!

(#9849) Sárpac válasza Goldmen75 (#9848) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Majd nyáron 40fokba nyilatkozz!:DDD
Semmi gond a vapor hűtéssel részben kifelé is fúj másrészt meg tényleg nagyon halk még furmark alatt is épphogy duruzsol.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9850) Goldmen75 válasza Sárpac (#9849) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mindennek a nyitja egy jó ház!
(meg egy hűvös lakás, vagy a légkondi):)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.