Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9301) Goldmen75 válasza Complic (#9299) üzenetére


Goldmen75
őstag

bőven elégnek kell lennie,bár számomra ismeretlen a név is:)
de a képek s iromány alapján jó lehet!

(#9302) viktor82 válasza tomta (#9300) üzenetére


viktor82
őstag

Kicsi idegesitő ez a hang,a 280gtx is csinálta de csak betöltésnél!majd meg szokom vagy eladom!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9303) Tody56 válasza Complic (#9299) üzenetére


Tody56
aktív tag

400as ZENnel hajtom egy i7 társaságában. SImán jó ;)

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9304) Robi BALBOA válasza CptMisi (#9297) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát ez a progi nálam felejtős, max a fánkos progi de ez egy őrült progi, kinyírja csak a karit!
Mondjuk egy fermit(gtx480) megnéznék ezzel a progival, a 20w-os ventit úgy felpörgetné, hogy.... :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9305) CptMisi válasza Robi BALBOA (#9304) üzenetére


CptMisi
őstag

amúgy szerintem ha szőrös fánk alatt stabil valami, és ezalatt nem, akkor nem hiszem, hogy előjönne mondjuk játékoknál :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9306) Tody56 válasza CptMisi (#9305) üzenetére


Tody56
aktív tag

Mint írtam én fánkkal kiteszteltem a karit anno 1ghze-n. 1.15v kellett neki vízzel.
Így is használtam hetekig. Stabil volt. Hozzáteszem 1 vagy 2 játékkal játszom és azokkal is ritkán.
Szerintem viszont igen is a legdurvább progival kell kitesztelni, mert kitudja mikor jön egy olyan játék ami viszont teljes mértékben kihasználja a vga-t és csak jönnek a szürke képernyők.
Procinál is azért használjuk egyre többen a linx-et az új intelekhez, mert a prime is egy nagyon klassz progi, de ezt az új szériát már nem tudja kellően leterhelni. Gondolok itt a prociba került memvezérlő stbstb

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9307) gabee1987


gabee1987
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült vennem egy Asus EAH5850-es kártyát, viszont sajnos problémákba ütköztem amihez segítséget szeretnék kérni tőletek. Bizonyos időközönként megáll a kép, átvált egy egy szinű képernyőre majd olyan hibaüzenetet kapok hogy a képernyőillesztő nem válaszolt majd sikeresen helyreállt. Sajnos elég sűrűn csinálja és nagyon idegesítő. Ahogy keresgettem az interneten olvastam hogy elég sok embernek előjön ez a hiba viszont már mindent kipróbáltam és még mindig csinálja. Most raktam teljesen uj windowst is, kipróbáltam számtalan catalyst drivert de nemjó :( Nemtudja vki mi lehet a megoldás?

A gépem a következő:

Windows 7 Verziószám 6.1.7600 build 7600
Catalyst™ Version 10.2
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz, 2499 Mhz, 4 mag, 4 logikai processzor
Asus P5Q-E BIOS-verzió/-dátum American Megatrends Inc. 2101, 2009.04.06.
2x 2GB Geil DDR2-1066 Memória, 2x500GB WD Green, 2 optikai meghajtó és egy Chieftec 500W-os táp

Lehet hogy a táp nem bírná el a kártyát és azért áll le folyamatosan? Amikor leáll a venti felpörög teljes fordulatra egy pillanatra és utána visszaáll normálba.

(#9308) ffodi válasza subaruwrc (#9284) üzenetére


ffodi
veterán

Nem sajnálom neki a feszt, nagy baja nem lesz, de úgy is mindegy, mert 1,45V-nál már lényegesen nagyobb a hőtermelés mint alapfeszen, és a gyári hűtő nem bír el vele, hamar felmelegszik(egyébként mindennapi használat során alapfesz alatt megy). Egyébként az ASUS a voltage tweak series 5870-et úgy reklámozta, hogy 1,35V mellett megy 1GHz-et a GPU, és azon a vga-n is ref hűtő van, szóval 1,35V mehet szerintem neki 24/7ben. ;] :DDD

gabee1987:

Nekem akkor csinál ilyet, ha alacsony a GPU fesz. Próbálj rajt kicsit emelni, hátha megjavul(afterburnerrel). Bár mondjuk, ha alapfeszen nem viszi a gyári értékeket, akkor az halott dolog.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9309) Tody56 válasza gabee1987 (#9307) üzenetére


Tody56
aktív tag

Akkor is szokott csinálni ilyet vga, ha elmelegszik.
Próbáltad nyitott házzal? Hátha melege van?
Én ezzel kezdeném és csak utána a softveres hibák.

ffodi : Nekem is ez volt az első ötletem, de alapórajelen :F Csak nem. Ha igen, akkor tényleg kukás.

[ Szerkesztve ]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9310) ffodi válasza Tody56 (#9309) üzenetére


ffodi
veterán

De mondjuk az is gázos, ha netezés közben csinál ilyet, mert mitől melegedhetne túl, ha a powerplay visszaveszi 157/300-ra?

Szerk.:

gabee1987

Ha felraktad az asus smart doctort, akkor gyorsan szedd le, mert nekem akkor is csinált ilyet, amikor az fennt volt, és csak úgy gondolt egyet és 1,5V-on járatta, és akkor bizony 90fok felett volt idleben. :K

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9311) Tody56 válasza ffodi (#9310) üzenetére


Tody56
aktív tag

Én nem olvastam, hogy netezés közben is csinálja. Bár most sem. :B

szerk: msi Afterrel is láttam ilyet. Ezért is maradt a bios szerkesztés. Így tuti annyit kap amennyit kell. Nem nyírja ki a progi.

[ Szerkesztve ]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9312) ffodi válasza Tody56 (#9311) üzenetére


ffodi
veterán

Viszont azt sem írta, hogy 3d alkalmazás közben. :) Annyit írt, hogy használat közben sokszor csinál ilyet.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9313) Tody56 válasza ffodi (#9312) üzenetére


Tody56
aktív tag

Akkor erre várjuk a választ. Ez tényelg elég fontos. :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9314) fsb1000 válasza Tody56 (#9311) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is tapasztaltam, szűz win7-tel, csak a After volt rajta meg a furmark.
Teszteltem egy nem is túl nagy tuningot és kb 5 perc után egyszercsak 100%-ra váltott a venti.
Ezt vettem észre, mert süvöltött az addigi csend után.
Aztán látva a feszt azonnal lekapcsoltam a furmarkot és reseteltem a gépet.
Azóta semmi gond....

Másokkal ellentétben úgy gondolom, hogy extrém túlfeszelés kinyirhatja a VGA-t, sosincs 100%-os védelem.

(#9315) gabee1987


gabee1987
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat, a smart doctort leszedtem de sajna még mindig csinálja. Nem hiszem hogy a melegedés miatt csinálná mivel normális értékeket ír, windowsba 46-50 fok körül van a kártya, terhelve crysisba pedig 70 körül szerintem az normális. Régebben a 4850-es kártyámnál is előjött egy-kétszer de akkor csak télleg nagyon ritkán, 2-3 havonta ha egyszer, akkor azt hittem a kártyával van vmi vagy driver hiba, de ez egy zsír új kártya. Ha legközelebb bejön a hibaüzenet csinálok róla egy screenshotot. Húzva természetesen nincs a kártya és főleg 3d-s terhelés alatt csinálja ezt de volt hogy simán Windowsba is kiírta a hibát.

(#9316) CptMisi válasza gabee1987 (#9315) üzenetére


CptMisi
őstag

nekem pár napja volt ez a hiba: letöltöttem a Driver Sweepert, meg a legújabb drivert->reset->csökkentett mód->driver sweeperrel driver le, aztán újraindítottam, felraktam a drivert, és örültem, mert jó volt :DDD írtad, hogy próbáltad több driverrel, de próbáld meg így, hátha :)

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9317) Robi BALBOA válasza Tody56 (#9306) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csak szerintem ez a progi bőven túlterheli, a fánkos progi meg a maxon nyomatja, de nem terheli túl, és nincsen és nem is lesz az a game ami így tulterheli a karit mnt ez a OCCT.
A proci tesztje meg még dúrvább mint a gpu tesztje!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9318) Tody56 válasza fsb1000 (#9314) üzenetére


Tody56
aktív tag

Ezzel is egyetértünk. :R

Viszont ennél a feszelés dolognál szerintem nagyon fontos a hűtés. Én 1.09-ről 1.175-re emeltem. Ez szerintem még léggel is belefér nem hogy vízzel. Viszont tény, hogy hosszú távra én léggel 1.2 vizzel pedig 1.25-1.3 fölé nem mennék az biztos. Természetesen egy-egy teszt lefuttatása más tészta kellő hűtés mellett.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9319) Sárpac


Sárpac
nagyúr

5870 Vapor 92k jó vételnek számít?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9320) CptMisi válasza Sárpac (#9319) üzenetére


CptMisi
őstag

újonnan elvileg 100-110között van, úgyhogy nem rossz, 92ért boltban ref 5870et kapsz, úgyhogy szerintem megéri...persze kérdés a garancia is... :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9321) viktor82


viktor82
őstag

Ma tuningolt kicsinyt 950/1200 1,25 v szerintetek jónak számit? :C

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9322) CptMisi válasza viktor82 (#9321) üzenetére


CptMisi
őstag

nem rossz, átlagos...enyém is ekörül megy...de pl SimonYana régi(?) kártyája 1,212-n vitte az 1000/1300-at :B na egy olyan kéne nekem :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9323) front3r válasza Sárpac (#9319) üzenetére


front3r
őstag

Ja csak nem tudod a feszt húzni azon a karin, még.... Nincs rá BIOS és az overclock progik sem tudják a feszt húzni rajta.

Amúgy egy csendes kártya.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#9324) Sárpac válasza front3r (#9323) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem feszelek vgat de még nagyon nem is tuningolok lényeg hűvös és halk legyen.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9325) CptMisi válasza Sárpac (#9324) üzenetére


CptMisi
őstag

akkor jó helyen jársz, vedd meg :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9326) fsb1000 válasza Tody56 (#9318) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is ilyen óvatosan gondolom, de így alapfeszen (0,95 / 1,065 / 1.175v) csak 950-970MHz-t tudtam elérni a GPU-nál és 1,2V-nál alig ment feljebb 1000-1020 Mhz-ra az MSI 5870-em.

Persze ez GPU-nként változik, de az eredményeket nézve úgy láttam, hogy 1000Mhz felett már mindenkinek erősen feszelnie kellett.

Viszont ahogy írtam a RAM nagyon megy, nem is értem miként lehet hogy ezzel a tipussal még 1400-on is elindul, és 1350-1360-en stabil.
Persze itt jön a hűtés fontossága, mert ha egy feszelt GPU 1Ghz-n 10perc alatt felmelegíti az egész PCB-t és magával húzza a RAM-ot, akkor már nem ilyen jó a helyzet.

Kérdés, hogy egy ilyen erős VGA-t a hobbyn túl minek tuningolni?, mert fps-ben majdnem mindegy, hogy 75 vagy 82 az eredmény.
Az 5850 tulajoknál viszont érthető, hiszen tényleg egy 5870 szintű kártyát kapnak.

Valószinűleg tévedtem múltkor a léghűtés korlátjával, mert ugyan az 5850-en a ref hűtő kisebb, igy azonos frekin melegebbnek kéne lennie, de azt kifelejtettem, hogy kevesebb rajta az aktív alkatrész és az alapfesz is alacsonyabb lehet. Talán ezért (is) lehet az 5870-el azonos frekin járatni a kisebb hűtővel.

(#9327) #35434496


#35434496
törölt tag

Ennek a karinak halk a ventije :F Sapphire 5870 1GB DDR5 VAPOR-X (11161-03-50R)

(#9328) Giot válasza #35434496 (#9327) üzenetére


Giot
addikt

A Vapor-X hűtések nagyon jók, és csendesek, sokkal jobb hatásfokkal hűtenek mint az OEM hűtők! Amit negatívumként meg lehet említeni az talán az hogy a OEM hűtővel ellentétben a ház belsejébe is fúj a meleg levegőből, (az más kérdés hogy az OEM hűtő sem tudja 100%-osan kitolni a meleg levegőt a házbol) igaz ez nem gond ha jó a szellőzése a házikónak.

[ Szerkesztve ]

(#9329) Razermazer válasza #35434496 (#9327) üzenetére


Razermazer
őstag

A Vapor hűtés jó, egy gyengéje van a ref hűtővel szemben, a vrm hűtés elégtelen volta Vapor kártyáknál, és minden ilyen hűtésmódosított kártyánál erre kell figyelni ésszel a tuningal. Minden mást a kollégák elmondtak.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#9330) Hobbbyt válasza Giot (#9328) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem a ref. hütő jó ha 50%-át nyomja ki a házból :( a másik 50% oldalt jön ki ahol szintén vagy egy kiömlő nyílás.. nem is értem hogy az ott miért van. Bezzeg a jó öreg 4870

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#9331) TomiLi


TomiLi
addikt

Pár napja panaszkodtam, hogy egy-két játék nem fut tökéletesen (Arma - Grid)
FPS az egekben, de mégis laggolt a játék...
Nagy megkönnyebbülésemre, nem a vga (asus 5870) volt a bűnös, hanem az SSD!!!
A jmicron vezérlővel rendelkező ssd-k sajna tudnak ilyen hibát produkálni....

A lényeg a vga hibátlan!!! :C

Bogyorisz

(#9332) Giot válasza Razermazer (#9329) üzenetére


Giot
addikt

Elégtelen lenne a VRM-ek hűtése? Nálam az 5850 Toxic-on (amin ugye szintén Vapor-X hűtés van) így oldották meg. Nem volt még gond, igaz feszültséget még nem emeltem! A venti átfújja azt a részt is, ettől függetlenül nagyobb durvuláshoz lehet kevés lenne. :U
(#9330) Hobbbyt:: 50%? Pedig nekem ezen a képen úgy tűnt mintha annál jobban le lenne zárva! Persze azon a pár szellőző nyíláson biztos nem tud olyan mennyiségű levegő távozni. Főleg ha nagyobb fordulatra kapcsol a venti.

[ Szerkesztve ]

(#9333) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok!!
Segitséget kérnék, az MSIaferburn-t használom, a ventit is ezzel szabályzom, viszont elöfordul hogy játék alatt veszem észre, hogy nem szabályozza a ventit és csak alapon hagyja a gpu meg már 90fokos :Y .....valamit nem állítok be, vagy mi okozhatja ezt, és csak néha fordul elö, tehát nem állandó a jelenség, vagy lenne olyan rendes valaki és leirná hogyan állítsam be az afterburnert(a ventiszab-t)....valamit be kell pipálni(amit én nem teszek), vagy nem tudom, nem olyan nehéz progi ez..... :B
Köszönöm szépen!!!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#9334) Goldmen75


Goldmen75
őstag

No gyerekek, működik a hybrid VGA system-em:D
Most nyomom a teszteket!

(#9336) fsb1000 válasza strebacom (#9333) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak azt kell bepipálni. hogy használja a ventiszabályozást. (Settings/Fan fülön)
A kezdeti értéket állitsd másra mint a gyári. Pl 3 fokkal lejjebb. A grafikon eljén.
Ha indítod az AfterBurnert rögtön le kell szabályoznia tehát látod, hogy müxik. Még profilt sem kell beállítsál hozzá. A grafikonon jelölj ki több pontot, pl. 90°C-nél legyen 100% a venti.

Ha megszünik a "külső" ventivezérlés játék alatt annak én csak egy okát tudom.
A kártya/driver kiakadt és visszaváltott 3D LOW-ba, ilyenkor visszaveszi a ventivezérlést is, és lehet ez nem sikerül neki.
De lehet nálad más a gond... azért monitorozd a GPU frekit, abból kiderül.

(#9337) fsb1000 válasza Goldmen75 (#9334) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nemá... P55 UD3-al? vagy más lappal csináltad?
Légyszi írd már le a részletek, mert érdekelne, bár az 5870/5850 keveset fogyaszt idlében.

(#9338) Hobbbyt válasza Giot (#9332) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez a kép előnytelen ebből a szempontból. De Itt jól látható.

Ezen 5770 tisztán lehet látni az elvet,
5850 el van takarva de lehet látni. És a 5770-et elnézve.. 50-50

Szóval annyira nem is fújja ki a házból :(

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#9339) Giot válasza Hobbbyt (#9338) üzenetére


Giot
addikt

Így bontottan jól látszik amúgy jól elrejtegették! Sajna a csatik bezavarnak nem lehetett megcsinálni úgy mint a 4870-et. Hiába no a fejlődés útján megalkuvásra is képesnek kell lenni. :DDD

(#9340) Goldmen75 válasza fsb1000 (#9337) üzenetére


Goldmen75
őstag

Azzal hát! Most ráértem, hazahoztam egy Gainward Gt220 1GBDDR3-asat.
Kiscsalád elaludt, szétkaptam gép, nvidia be.
Mindent úgy csináltam ahogy ffodi kolléga leírta!
Egy pillanatra sem akadtam meg semmibe sehol, bár,de! A psyhix software, nem akart csinálni semmit, igaz korábban pár játék jóvoltából volt fenn psyhix...
Na de mind1.
Legelőször Vantage futott le, valami iszonyú(dupla) CPU pontot kapva.
Aztán felraktam pár psyhix demot, közöttük egy screensavert is, ami (rövidítek mert kimondani sem tudom nem hogy mindig leírni:) ) ps kikapcsolva, diavetítés volt az ati-mnak, bekapcsolva megtáltosodott mint állat, gyönyötű:)
Tény, hogy fél óra alatt amit lehetett megnéztem, de előny tényleg csak azon alkalmazásoknál illetve gaméknál van(ott viszont nem is kicsi) ahol támogatott a ps!

Azóta is megy a gép:) No probelm! Ha van valami tesztetek szóljatok, tesztelek!:D

(#9341) fsb1000 válasza Goldmen75 (#9340) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ja igy hybrid! Fizikázós.
Azt hittem alaplapi VGA-t párosítottál 5850-el, hogy 2D-ben ne fogyasszon.

(#9342) Hobbbyt válasza Giot (#9339) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sajnos.. mondjuk én évek óta elvagyok 2 csatival :D (1 monitor.. 1 tv)

Más : Nektek normálisan müködik az ati catalyst contorl center? Nekem ha felteszem a vga ha törik ha szakad akkor is 400/900-on megy :O
Én meg csodálkozok ,hogy bad company 2 -ben 1920*1200-ban minden fullon 8x élsimitásnál csak 25-30 fps-em van :DDD

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#9343) ffodi válasza Goldmen75 (#9340) üzenetére


ffodi
veterán

Örülök, hogy sikerült összehoznod a Hybrid rendszert. :C
Szerintem próbáld ki a Metro 2033 alatt mit teljesít. Ha valami baj lenne a Physx System Software-el, akkor a legújabbat nyugodtan felrakhatod(9.10.0222). Viszont forceware-ből ne rakd fel az újat mert azzal nem működik.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9344) CptMisi


CptMisi
őstag

csak úgy hasít(ott) a metro2033 mindaddig, amíg nem indította magát újra ez a csodás windows7, hogy a DCOM folyamatindítója leállt....

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9345) Scholes9 válasza fsb1000 (#9341) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az én lapomon van int vga és a lap dobozán is ott van a Hybrid CFX felirat, 4870 X2-vel összetudnám kötni? Nem ismerem ezt az egészet, hogy megy, de mondjuk, ha 2d-be nem menne az áramzabáló X2 már megérné :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9347) fsb1000 válasza Scholes9 (#9345) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Eredetileg ez volt a célja, de nem tudom hogy megy a dolog, mert még nem csináltam ilyet.
A technológia nem terjedt el...
Van egy hybrid CrossfireX topic, talán ott van infó.

Az 5870/50 jól fogyaszt de egy CFX vagy SLI mellett szerintem sokan alkalmaznák ezt a technólógiát. Ha másért nem hogy ne menjen a hűtőventi.

(#9348) RI/OS válasza Goldmen75 (#9340) üzenetére


RI/OS
őstag

Kedden veszek én is egy gts250-et megnézem mit megy a metro egy 5970-el párban :D

(#9349) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Szerintetek egy 5850, vagy 2 darab 5770? :F :D

(#9350) Cadal válasza -secret- (#9349) üzenetére


Cadal
őstag

Olvasgass: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.