Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9851) Sárpac válasza Goldmen75 (#9850) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem azért jobb a vapor mer a haf házam oldalventije gyakorlatilag kisöpri a vrm felől is a meleg levegőt mivel a vapor nyitott hűtés nem zárt komplex.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9852) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.
A GigabyteGV-R585OC-1GDról mit lehet tudni? Ajánlott vétel?

(#9853) CptMisi válasza Sárpac (#9851) üzenetére


CptMisi
őstag

egy jó "kis" HAFot én is elfogadnék :K :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9854) LEON-T válasza CptMisi (#9853) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Igen nem rossz a Haf. Kissebb hazba kellett koltoznom, ezert a 922-t vettem. Nem rossz haziko csak a lapom 3. slotjaval volt egy kis bibi.A benne levo gt240-re vekonyabb hutot kellett raraknom mert a tap miatt igencsak korlatozott a hely. Tehat, aki a kissebbik Haf hazat veszi, es physx modozni szeretne az lehetoleg lp-s vgat vegyen:D

(#9855) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Arra esetleg van megoldas, hogy ha tuningolok pl. msi afterburnerbe akkor utana a 2D orajelet azt ne 130/400 korulire vegye vissza? Ez azert baj mert 2 monitort hasznalok es ebben az esetben ugye nem ez a minimum orajel hanem 400/1200, de a tuning utan, a 130/400ra veszi vissza es ilyenkor csikozodik a kep az egyik monitoron... 2D profilt is probaltam mar allitani de ugyis a minimum orajelre veszi vissza. Marad a bios buheralas? Van itt meg valaki aki 2 monitort hasznal 5870hez es ilyesmit tapasztalt?

(#9856) CptMisi válasza Jarlaxle (#9855) üzenetére


CptMisi
őstag

jah látom, semmi :B

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9857) Jarlaxle válasza Jarlaxle (#9855) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Plusz jo lenne valami koltsegkimelo 2D profil 2 monitorra, mert a 400/1200 az eleg magas es melegszik is rendesen, amikor ugye leveszi nagyon kicsire es csikozodik a monitor akkor cserebe -10 fok... Szal valahol a ketto kozotti kompromisszumos megoldas erdekel, ahol nincs csikozodas de nem is folosen magas az orajel.

[ Szerkesztve ]

(#9858) LEON-T válasza Jarlaxle (#9857) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Szntem eloszor nezd meg milyen ertekeken nem csikoz. Utana szntem biosba allisd be. Szntem ez a kenyelmesebb.

(#9859) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, mi a legjobb / megfizethetőbb módja egy 5850 majdnem passzív hűtésének? Az 5870-re állítolag simán felmegy az Arctic Cooling Accelero S1 Rev 2. + egy 12 centis venti szép halkan lehűti, de nem tudom mit lehet tenni az 5850-nel. 5850-re milyen hűtő megy fel?

(#9860) CptMisi válasza zsero (#9859) üzenetére


CptMisi
őstag

talán ez ha van a házad oldalában ventilátor, akkor még jobb...esetleg ez ezzel...ahogy Gerisz csinálta...de valami értelmes venti elkél ott :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9861) Gerisz válasza zsero (#9859) üzenetére


Gerisz
addikt

Akkor az 5850-re is fel kell mennie ha a 5870-re jó nem?
Szerintem igen.
Majdnem passzívra ezeket nem fogod tudni tenni. A VRM szarrá melegszik. Ha az S1 alatt bent hagyod a gyári hátlapot akkor van esély. Nekem még nem érkezett meg a VRM-R4, a vámon ünnepeli a húsvétot, de feltettem nélküle a T-rad2-t. Ha 700-on mennek rajta a ventik na azt nem hallani viszont tegnap öcsém 3.5óra játék után 102°C-t mért. Ez az érték jobb ha csutkára tekerem a ventit 20°C*al.
De ez a kombó nem vethető össze az S1+12-es venti+gyári hátlap ár/érték arányban, de legalább jól néz ki :D

(#9862) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Bocsi hogy íde írok,de mégis csak Ati-s vok! :DDD .Kérdezni szeretném hogy ez a kari(Tudom Nv-de próba lenne,5850-n van)ha így tenném be PhysX-t számítani ratyi 8600gs kártya,de hátha dob valamit mondjuk a Metro 2033 ban.Annyi a baja az öcsém 7600gs hűtőjét rátettem akkor a kép csíkos volt gondolom ez memoria hiba,és ennyi.Azt sem tudom hogyy ezt a PhysX- mit csinál vagy mi fán terem.Gépem adatlapomon Ház Haf 922.

[ Szerkesztve ]

(#9863) Gerisz válasza zsero (#9859) üzenetére


Gerisz
addikt

Az S1-ből a DVI csatlakozónál le kell faragni az 5850-nél.
[link]

ko-ko82: Minden játékban mást ad a Physx [link] De látványt javít.

[ Szerkesztve ]

(#9864) ffodi válasza BullKoxa (#9862) üzenetére


ffodi
veterán

Egy próbár simán megér, csak hűtőt ne felejts el tenni rá! :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9865) LEON-T válasza BullKoxa (#9862) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Kicsit mokas:D olyan ennek a karinak a gpuja ugy nez ki, mint regen voltak a duronok v athlonok:D Legalabbis messzirol

[ Szerkesztve ]

(#9866) BullKoxa


BullKoxa
őstag

na betettem majd képet is teszek fel hogy miket tettem rá!De szerintem ez nem koser ez a sz@r Nv.nem is 8600-os hanem 8500 ratyi mint állat Ingyé volt.

[ Szerkesztve ]

(#9867) Robi BALBOA válasza BullKoxa (#9866) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

8500-al nem is fog menni, mert a PhysX-hez minimum 32sp-s kari kell(8600,9500)! :K
Meg ha menne is akkor is csak Markokban gyorsítana, gamékban nem remekelne.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9868) BullKoxa válasza Robi BALBOA (#9867) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hát lehet veszek mellé majd egy 220 Gt 512 MB-os t azt írták az elég számításra 10 K az új.Nem sok érte szerintem.

(#9869) Sárpac válasza Robi BALBOA (#9867) üzenetére


Sárpac
nagyúr

GT220-al már csodákat tesznek hd5870 mellett, nagyon durva teszteket néztem valahol min fpsben 3x-at hozza.:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9870) CptMisi válasza BullKoxa (#9868) üzenetére


CptMisi
őstag

kitartok azon állításom mellett, miszerint játékokhoz PPU-nak a gt220 a legjobb választás jelenleg :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9871) Robi BALBOA válasza BullKoxa (#9868) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az tökéletes lesz! :K

(#9869)Sárpac: ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9872) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok még mindig küzdök hátha lesz valami most lát mindent a Gpu-z a Nv kártyán hogy a 196.21 Drivert tettem fel ahogy régebben RI\OS fórumtársunk írta anno.

[ Szerkesztve ]

(#9873) Gerisz válasza BullKoxa (#9868) üzenetére


Gerisz
addikt

10k hol? Rendelem is.

[ Szerkesztve ]

(#9874) zsero válasza Gerisz (#9861) üzenetére


zsero
aktív tag

S1 Rev 02-m van, 5850-re még gyűjtenem kell, ezért nem is ismerem a kártyát és nem is tudom mik vannak a hátlapján, de nagyon gondolkodom rajta, hogy előbb utóbb kellene vennem egyet, és akkor a meglévő S1-gyel meg ventivel halk is meg gyors is lesz.

Mit jelent ez a gyári hátlap téma? Hogy néz ki? Csak a 5800-asokon van, vagy kéne ismernem nvidiás oldalról is? A DVI-t még le is tudom valahogy faragni, de fel lehet tenni erre ezeket a hűtőket úgy, hogy ne sérüljön a gari? (úgyértem ha mindent megőrzök/visszateszek gyáriba).

(#9875) BullKoxa válasza Gerisz (#9873) üzenetére


BullKoxa
őstag

Itt?!Csak beütöttem az argépbe.

Képek a 8500gt ről Ati 5850 mellett,de ez nem tud Physx-et.

[ Szerkesztve ]

(#9876) viktor82 válasza BullKoxa (#9875) üzenetére


viktor82
őstag

Tud csak a nvidia panelben be kell kapcsolni! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#9877) Gerisz válasza zsero (#9874) üzenetére


Gerisz
addikt

Mikor leveszed a hűtőt akkor azt is szét kell szedni és visszatenni a kártyára a hűtő hátlapját. Nem tudom az S1 alatt, hogy fog elférni, mit kell vagdosni, nekem a T-rad alatt nem fér el.
Így néz majd ki.
Csak a fekete lap a lényeg. Ezzel megoldva a ramok, fet és a többi alakatrész hűtését.

Egyébként nincs matricázva a csavar mint nekem volt az NV-ken.(nem tudom mindegyiken van-e) Simán visszatehető. Mondjuk én finomkodtam és nem határozottan nyomtam a csavarhúzót és kicsit elnyaltam egy csavart.

(#9878) balcsy


balcsy
aktív tag

Halihó

MIDITORONY ATX THERMALTAKE VL80001W2ZD V3-ba nagyság szerint bele fér HD5870? :DD

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#9879) BullKoxa válasza viktor82 (#9876) üzenetére


BullKoxa
őstag

hello!na szóval nincs az Nv panelon Physx fül,a kiterjesztett asztalt sem értem amit RI\OS írt.És egyáltalán van így értelme hogy most a két PCE-e 2.0 csati 8x an megy ha két vga van a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#9880) ffodi válasza BullKoxa (#9879) üzenetére


ffodi
veterán

Ha a leírásom szerint csináltad, akkor mennie, kellene. De egyébként az a baj, hogy a 8500GT, nem támogatja a Physxet. KATT :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9881) BullKoxa válasza ffodi (#9880) üzenetére


BullKoxa
őstag

akkor jól gondoltam hogy ratyi ez a 8500 gt.

(#9882) Sárpac válasza BullKoxa (#9881) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Vegyél ilyet kerek 10k volt nekem!

:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9883) BullKoxa válasza Sárpac (#9882) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szerintem veszek is hol vetted csak nem itt?ha nem leírnád nekem,vagyis mindenkinek :) . És az nem baj ha két Vga van a gépben akkor csak 8x an mennek a vga-k?

[ Szerkesztve ]

(#9884) Sárpac válasza BullKoxa (#9883) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem hiszem, hogy x58-as lapban 8x-ra tenné mivel 2*16x van benne vagy 4*8x.
1x-be megy a hangkari 2x16x-ba meg egy egy vga.
[link]

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9885) BullKoxa válasza Sárpac (#9884) üzenetére


BullKoxa
őstag

Az én gépemben mennek 8x-n ha kettő van benne,ha egy van benne az 16x..EP45 DS4 a lapom, még jó játékra ha mind a kettő 8x an megy?Szerinted?azaz lenne -e értelme vennem 1 220gt-t.

[ Szerkesztve ]

(#9886) Driftmester válasza BullKoxa (#9879) üzenetére


Driftmester
tag

Hy! :R
Sztem jobban jársz ha nem használod a 8500-öst mert így csak visszafogja az ATI-d rádásul a Physx-et sem tod használni ha nem támogatja :U
Ha Physx-karit akarsz akkor érdemesebb PCI-e2.0-ásat a gépedbe rakni hogy tuti ne lasítsa nagyon az 5850-et... :DDD

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/driftmester

(#9887) TTomax válasza Driftmester (#9886) üzenetére


TTomax
nagyúr

Visszafogja?Hol?Miben?Abban amire nem képes?És akkor miért is kell 2.0-ás PCI-E csati a fizikszhez?Szerintem nézz utána egy kicsit...egy 5870-et sem fog vissza egy 1.1-es csati,nemhogy egy fizikszre használt nv-t...nyugodtan mehet egy p35-ös lapban is...még a 4x-es sávszél sem fogja vissza...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9888) BullKoxa válasza Driftmester (#9886) üzenetére


BullKoxa
őstag

hello!Nem hagyom benne csak a Metro 2033-at akartam kipróbálni mennyit számit a physx de ez a 8500 gt nem tudja még azt sem.a 220GT az 2.0-s.Csak még azt nem tudom érdemes-e vennem agy 220-t mert akkor mind a kér kari 8x-n manne.Nem tudom ez mennyit számít játékoknál.Tegnap nyomtam úgy a Metro-t és nem vettem észre hogy 8x an megy az Ati-m is.(Mindjárt kipróbálom Dirt 2 ben is)

(#9889) TTomax válasza BullKoxa (#9888) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pár százalékot ha észreveszel a sávszél esés miatt... olyan mintha egy P35-ben hajtanád a karid,nyugodtan mellécsaphatod az nV-t, a metro2033 profitálni fog belőle.... később mikor már nem kell , kis bukóval kiugorhatsz,ha esetleg CF miatt nem lenne hely...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9890) BullKoxa válasza TTomax (#9889) üzenetére


BullKoxa
őstag

kis bukó a 10K ?van még hely csak ha 3 vga lenne benne szerintem akkor mind a 3, 4x-n menne.
Kép a EP45 DS4 -ről

[ Szerkesztve ]

(#9891) TTomax válasza BullKoxa (#9890) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most nem értem... 10ért veszed,ha nem kell ingyen odaadod valakinek?Akkor tényleg 10K a bukó....egyébként miért nem nézed meg a gyártó oldalán vagy a manualban hogy mi van olyankor ha 3 vga van benne?
De én megkerestem neked.... [link]

1. 1 x PCI Express x16 slot, running at x16
2. 1 x PCI Express x16 slot, running at x8
(The PCIEx16 and PCIEx8 slots support ATI CrossFireX technology and conform to PCI Express 2.0 standard.)
3. 1 x PCI Express x4 slot
4. 3 x PCI Express x1 slot
5. 1 x PCI slots

Tehát e szerint a harmadik mindig 4X-es ezek szerint ha ebbe rakod az nv-t akkor a radeon megkapja a teljes sávszélt...
Na de igazán van a lapnak topicja,bár ezek szerint ott ezt nem kérdezted meg...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9892) Giot válasza Sárpac (#9882) üzenetére


Giot
addikt

De kis csepp! :DDD

(#9893) Sárpac válasza Giot (#9892) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Teljesen jó nem veszi el a levegőt a vapor-x-től!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9894) Giot válasza Sárpac (#9893) üzenetére


Giot
addikt

:D
Ja a Vapor-X hűtéssel kapcsolatban, nekem az 5850-en nagyon jól teljesít. Halk és jól hűt! 5870-en is hasonló a tapasztalat vele? (igen tudom hogy csak márkára ugyanaz a 2 hűtő típusra nem)
Jéééé ddr2 van a 220-on?? :U

[ Szerkesztve ]

(#9895) Sárpac válasza Giot (#9894) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen hűvös és halk is nagyon.
Viszont garba küldtem szürkehalálozás miatt így péntekig várnom kell az igazi tesztre!:(

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9896) Giot válasza Sárpac (#9895) üzenetére


Giot
addikt

Láttam hogy volt vele gondod de ezek szerint csak nem oldódott meg! Sajnálom :(
Metro2033-ban nekem barna "halált" :DDD adott egy részen (a barna színek voltak túl sulyban azért lett barna), de végül is nem fagyott meg továbbfordultam a játékban és visszajött a kép :F kb 2 óra játék s nem jött elő utána egyszer sem. :)
Egyébként alapórajelen ment. Nem a tuning volt a ludas. Inkább szoftveres problem szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9897) Sárpac válasza Giot (#9896) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen sajnos crysisban mind 2ben szemetelt ilyen fénybecsapódások mint a csillagok háborújában de csak AA-mellett viszont ott szürkehalál elég sokszor bejött, aztán még 2játékban észrevettem így úgy döntöttem ez már nem lehet driver hiba pláne hogy szűz windowssal telepített catalyst mellett is csinálta. Meg basszus 100ks kari ilyeneket ne csináljon nekem még viccből se!:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9898) kasa85 válasza BullKoxa (#9890) üzenetére


kasa85
őstag

Szia.Nekem is Gigabyte EP45-DS4-es lapom van.A karit úgy oldottam meg,hogy a első Pci-exp be raktam a Hd5870 et(16x a sebessége az 1es PCI Exp slotnak) A másodikat hagytam üresen(ez már 8x os a PCI Exp slot sebessége ) és a harmadikba raktam a GT220 at (ami 4x es a PCI Exp sebessége),így maradt a következő felállás a HD5870 maradt 16x sebességen a GT220 a harmadik slotban lett 4x es vagyis a HD5870 ed maradt 16x sebességen bármilyen sebesség korlátozás nélkűl.Én is így üzemeltem a gépemet ,és tökéletesen megy.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9899) Giot válasza Sárpac (#9897) üzenetére


Giot
addikt

Cseréljék szó nélkül azután ne legyen gondod! Meg egy VGA-nak ne legyen humora, ne viccelődjön, nem arra tervezték.

(#9900) kasa85 válasza kasa85 (#9898) üzenetére


kasa85
őstag

Egy kis ilusztáció az enyémről.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.