Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9951) CptMisi válasza LEON-T (#9949) üzenetére


CptMisi
őstag

Jó kifogás :DDD :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9952) kris75


kris75
aktív tag

Hi!
Mielyik-et válasszam:
Sapphire 5850 vapor-x vagy MSI R5850 TwinFrozr II
az ár +/- 1000 ft
segítsetek!!!! :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#9953) Silex


Silex
aktív tag

Még egy kérdés. Valaki használ ATT-t tuninghoz, vagy esetleg vmiért ellenjavalt? Be lehet ugye állítani a túlhajtást is, meg a feszültséget is, ha alapból nem is ismeri az 5850-et. Nekem jobban fekszik mint az afterburner, csak nem akarom kinyírni a kártyát. :F

[ Szerkesztve ]

(#9954) Sárpac válasza kris75 (#9952) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ahogy nézegettem a vapor-x hűvösebb 5-6 fokkal és gyorsabb is kicsit gyárilag, de az msi meg saját nyák millitary cuccokkal. Szóval amelyik tetszik!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9955) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

Van egy permanens problémám. Hon-t játszok, akkor az egér nyila random időközönként szétesik. Csak egy folt marad a helyén. Aztán újra összeáll, de már darabos. Win-be kimegyek, akkor is megmarad ez a gond. Csak a reset oldja meg. Tudja vki mi lehet a gond? Catalyst 10.2 és 3-mal próbáltam eddig. Asus 5850-ról van egyébként szó.

Szerintem driver gond lesz, de nem tudom, hogy mit tegyek. Várjak újabb driverre hátha megoldja majd?

Eléggé idegesítő probléma ez....

Esetleg próbáljam meg az Asus drivert? Hátha jobb az? Az is catalys-ként indul, szóval nem hiszem, hogy sok lenne a különbség.

(#9956) Silex válasza Silex (#9953) üzenetére


Silex
aktív tag

Nem engedi beállítani a túlfeszt. Azt mondja unsafe és ennyi, egyelőre ez a válasz.

(#9957) kris75 válasza Sárpac (#9954) üzenetére


kris75
aktív tag

Eddig Sapphire 4890 toxic volt Sapphire marad vapor-x( az 5850 toxic kb 15 k val drágább) :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#9958) candyman83


candyman83
csendes tag

Megnéztem egy óra próbálgatás kellett neki. A kép csalóka, 1.225V-on sikerült stabilizálni, 50-60% fan speed kellett ehhez sajnos. Hát hangos ugye...

1050-en próbáltam, 1.3Von, de szinte azonal megfagyott, szal kb itt a vége is. Ennyi. Nincs vsync, pont 60fps lett. Tuning nélkül ugyan itt 48 :)

[ Szerkesztve ]

(#9959) kasa85 válasza Scorpion (#9955) üzenetére


kasa85
őstag

Nekem is ez a gond amióta a karim megvan,igaz én cseréltem is mert az előző HD5870 es karim hibádzott 2d órajeleken(szemetelt).Nekem mind két HD5870 es karimmal ugyanezt csinálta drivert től függetlenül mert mióta megjelent a Hd5870 azóta mindig frissítettem havonta a drivert.Az előző karim e Powercolor volt na az szemetelt 2 d ben Most Gigabyte van gariba kicserélve ez nem szemetel 2d alatt,de úgyszintén nagyon ritkán nekem is sztét esik az egér mutatója csíkok lesznek a fején,téglalap stb.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9960) Scorpion válasza kasa85 (#9959) üzenetére


Scorpion
tag

Nekem eddig csak ennél a játéknál esik szét az egér nyila. Ha csak win megy, akkor minden ok. Ráadásul már kaptam úgy kékhalált, hogy kiírta azt, hogy bcc 116. Az meg állítólag driver probléma. Lényeg, még várok pár drivert. Aztán ha nem oldódik meg megnézem más op. rendszerrel. Ha ott is csinálja, akkor lépek. Ha nem, akkor még win7 alatt bajok vannak az ATI-nál driver írásban.

(#9961) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

A helyzet az h fejlesztésfüggő lettem az utóbbi időben,de most picit megrekedtem!

Van nékem egy 21.8"-os LCD kijelzőm(1680X1050), mellé pedig egy MSI 5850 OC-m.

Kérdésem annyi h a jelenlegi 5850 mellé beszerezzek még egyet(CF ;] ), vagy először monitort cseréljek,mert a jelenlegivel LCD-vel fölösleges lenne a 5850CF???

Egyébként az 5850CF-et már hosszabb időre tervezem magamévá tenni,azt már nem cserélném a köv szériás ATi-ig.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9962) kasa85 válasza Scorpion (#9960) üzenetére


kasa85
őstag

Értem mert nekem általában Win7 alatt szokott néha szétesni az egér mutatója talán valami búg mert a kari hasít mint atom,és eddig fagyások nem jelenkezdtek.Ki jelenkezek a Win7 ből aztán be,és megint megy normálisan a mutató hetekig hónapokig.Sőt a kari most húztam is Gpu órajel:900MHz Memória órajel:1250MHz fesz alapon.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9963) Zoo123 válasza Stukker1987 (#9961) üzenetére


Zoo123
senior tag

1680x1050-es felbontásra 1db 5850-es is bőven elég! ;)
Ha, ismétlem ha cseréled a monitort, majd akkor ráérsz beszerezni még egy 5850-est , addig fölösleges!

Ha veszel nagyobb monitort, akkor javaslom fontold meg egy legalább 32"-os Full HD LCD TV beszerzését, hallatlan nagy élmény azon játszani, tapasztalatból mondom. :K

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#9964) Stukker1987 válasza Zoo123 (#9963) üzenetére


Stukker1987
senior tag

VAn 32"-os LCD TV,de nem szoktam rajta játszani :N ;]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9965) Zoo123 válasza Stukker1987 (#9964) üzenetére


Zoo123
senior tag

Öreg hiba! Pedig kiba..tt jó! :))

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#9966) Kirtam válasza Stukker1987 (#9961) üzenetére


Kirtam
tag

Nekem a FullHD Led monitorhoz (24") is bőven elég az 5850 egy kis tuninggal, alapfeszen simán viszi az 5870 órajeleit, catalystban állítod 850/1200-ra akkor még az órajeleket is rendesen visszaveszi 2d-ben.
A köv. ATI szériáról meg annyit, hogy esélyes ősszel egy HD 6770 ami teljesítményben az 5870 meg az 5970 kötött fog valahol elhelyezkedni félúton.

(#9967) BullKoxa válasza Kirtam (#9966) üzenetére


BullKoxa
őstag

az én Catalystomban (10.3-s) csak 775Mhz a vége a Gpu-nak tovább nem engedi húzni,a memóriát csak 1100Mhz en használom.MSI Afterburnerel tudtam a Gpu-t 830Mhz-re tenni feljebb még nem akartam,csak azzal a 2D-s fogyasztást nem tudom hogy kell beállítani Msi progiban.Na most megrendeltem a 220gt Inno3D lesz ez a legolcsóbb.

(#9968) Kirtam válasza BullKoxa (#9967) üzenetére


Kirtam
tag

Márkafüggő, hogy meddíg engedi a Catalyst, nekem Asus van, a catalyst verziótól függetlenül, 1200 mhz-ig engedi a gpu-t 1400-ig a vramot állítani.

(#9969) envy06


envy06
tag

sziasztok!

1 érdekes jelenség jelentkezik nálam! Internetezés közben csak úgy megnövekszik az egér mutatója és úgy is marad! Valaki tud erre magyarázatot? esetleg a videókártya(5850) driverje(ati_catalyst_10.3a_preview_64-bit_win7_vista_march16) nem megfelelő?

köszönöm!

(#9970) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

5870 Crossfire + GT220 512MB:

Elég szépen megjelenik a Physx áldásos hatása! :D

[ Szerkesztve ]

(#9971) Gerisz válasza envy06 (#9969) üzenetére


Gerisz
addikt

Esetleg egy Bios frissítés nem árthat.
Én még soha nem láttam ezt, de voltak egy páran már.

(#9972) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Irjatok ebbe a topicba, 100 HSZ kellene a srácnak: [link]

⭐ Stella

(#9973) radi8tor válasza Gaboo007 (#9970) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyivel lett több, kb 20000-el?

⭐ Stella

(#9974) Stukker1987 válasza Kirtam (#9966) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Lesz 6770 már ősszel? Nem hittem volna h ilyen hamar lesz 6*** széria! Azt hittem az eddigi infók alapján h 2011-ben jönnek(annak sem az elején).
Azt hiszem h akkor először monitor váltás lesz!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9975) Robi BALBOA válasza Stukker1987 (#9974) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem most őszel nem igen lesz még 6-os széria, miért is lenne olyan jól sikerült az 5-ös széria, hogy kár lenne leváltani ilyen hamar! :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9976) Goldmen75 válasza Stukker1987 (#9974) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ezt hol láttad, olvastad??

(#9977) CptMisi válasza Goldmen75 (#9976) üzenetére


CptMisi
őstag

volt hír, de amúgy egy 5890 és az eddigi kártyák új revíziója valószínűbb :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9978) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Én igazából a crysis 2- s annak igényére leszek majd kiváncsi, tényleg remélem elmennek ezekkel a vasakkal:)

(#9979) Robi BALBOA válasza Goldmen75 (#9978) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Elmenni el fognek csak az a kérdés, hogy low grafikával vagy high grafikával?! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9980) Gaboo007 válasza radi8tor (#9973) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

+2500 pontot adott a Physx 28000 Physx nélkül.

(#9981) Stukker1987 válasza Goldmen75 (#9976) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Az én kérdésemre/felvetésemre írták pár hsz-szel előbb h ősszel van esélye egy 6770-nek,erre irtam h 2011-ről már olvastam pletykákat,de előbb semmiképp sem hinném.

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9982) Gerisz


Gerisz
addikt

Megérkezettt a VRM-R4
[link]

Nincs időm játszani, de gyorsan lenyomtam a Furmark benchmarkot. Mikor rátettem a T-rad2-t a kis bordákkal akkor is megtettem és 92°C volt a VRM.
Most 53°C :DDD
De érdekes módon annál 2 nap után javult a helyzet és 76°C fölött nem volt tartós ünnepek alatti játékkal amit Öcsémmel műveltünk felváltva.

[ Szerkesztve ]

(#9983) Robi BALBOA válasza Gerisz (#9982) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

jól néz ki a kicsike! :K
Mostmár nekiállhatsz és szénné tuningolhatod, 1100mhz-es gpu órajel a minimum amit el kell érned! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9984) Gerisz válasza Robi BALBOA (#9983) üzenetére


Gerisz
addikt

Estére kap a pofájára!
Most megyek dolgozni, mert jól elhavaztam magam

(#9985) radi8tor válasza Gaboo007 (#9980) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hmm... akkor ezt most nem értem. 2500 extra pont miatt van értelme a PhysX-nek?

⭐ Stella

(#9986) envy06 válasza Gerisz (#9971) üzenetére


envy06
tag

Hol találok olyan emberkéket, akiknek volt ez a problémájuk? Biost frissíteni nem tudok, Bios reset esetleg?

köszi

(#9987) Gerisz válasza envy06 (#9986) üzenetére


Gerisz
addikt

Itt.
Nézd meg a 10.2hotfix-el. Hátha
De miért nem tudsz Bios-t frissíteni?
A lapod topikjában biztos segítenek. [link]

Egyébként meg leszeded az @Bios-t a giga honalpról meg a legfrisebb Bios-t és megcsinálja az @Bios a frissítést minden gond nélkül.

(#9988) envy06 válasza Gerisz (#9987) üzenetére


envy06
tag

igazából sose csináltam még iet azért mondom, hogy nem tudom hogyan kell! De megpróbálhatom! A furcsa, hogy csak netezés közben fordul elő ez az egérnövekedés!

(#9989) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan elérkezik az idő, hogy remélhetőleg boldog tulajdonosa leszek egy 5850-es kártyának. Viszont vannak dolgok, melyek eléggé aggasztanak. Jelenleg egy asus p5n-e sli alaplapom van, és nagyon nem szeretném lecserélni. Legalábbis még idén. Nem tudom, hogy fog -e megfelelően működni az 5850-es karival. Egy külföldi fórumon mintha azt írnák, hogy nem jó vele: [link] . Sajnos az angol tudásom eléggé szegényes, ezért szeretnék valakit megkérni, olvasson bele, működik -e vagy sem az alaplapomban.
Másik kérdésem az volna, hogy megszűntek -e már a régebben oly sokat emlegetett problémák: csíkozódás, szürke képernyő, videólejátszás alatti gondok, stb...

A választ előre is köszönöm!

(#9990) Kirtam válasza CptMisi (#9977) üzenetére


Kirtam
tag

Ebben igazad van, Abu is azt írta, hogy a cypress lesz egy kicsit felújítva, de gondolj bele, hogy az nVidia elleni háborúban a marketing nem azt diktálja, hogy bevessenek egy új szériát?
Hatalmas fegyver lenne. A g92-vel ezt csinálta az nVidia és bejött nekik, csak ők nem újitottak hanem egy-az-egyben átneveztek.

Amúgy az info egy TSMC-s dolgozótól származik akik már megkapták a a chip terveit (asszem) :))

[ Szerkesztve ]

(#9991) envy06 válasza petrusz82 (#9989) üzenetére


envy06
tag

Nekem Gigabyte 5850-em van! semmi problémám vele! csak az egér növekszik néha , de ez orvosolható sztem ! :)

(#9992) Kirtam válasza petrusz82 (#9989) üzenetére


Kirtam
tag

Olvasgatva az általad linkelt fórumot, valóban van több embernek problémája az nForce chipset ATI kombóval. De azt is írják, hogy Asus oldaláról letöltött BIOS frissítés orvosolja a problémát és minden tökéletesen működik.

Nekem Asus 5850-em van és soha, de soha nem tapasztaltam sem egér megnagyobbodást sem szétesést, sem szürke halált sem egyéb videókártyából eredő problémát. 10.2 és 10.3 driver különböző verzióit használva.

[ Szerkesztve ]

(#9993) Kirtam válasza petrusz82 (#9989) üzenetére


Kirtam
tag

Bocs a dupla POST miatt, de végigolvastam a fórumot és sajnos pár ember kivételével a legtöbbüknek nem működik, egy ketten írják, hogy amikor nem sikerül a boot és 100%-on pörög a kártya ventije nyomnak egy reset gombot és akkor bebootol. Az Asus emberei pedig "nem tudják reprodukálni a problémát a saját BIOS frissítést kapott konfigjukkal, így megoldást sem tudnak a problémára.

(#9994) petrusz82 válasza Kirtam (#9993) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Ez sajnos nem jó hír számomra! Ezek szerint egy alaplapcserével is számolnom kell, hacsak 2 hónapon belül nem adnak ki egy javítást. Ha már mindenképp szükséges lesz a lapcsere, akkor milyent tudnátok ajánlani, ami 775-ös foglalatú?

(#9995) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Itt van az asztalomon az első ATI kártyám, egy ref. kialakítású gigabyte 5850 :))
Csak mivel eddig nVidiás voltam - mondjuk még most is az vagyok -, nem igazán vágom a driverezését.
Leszedtem az AMD honlapjáról a magyar catalyst-ot, a display drivert, és a WDM drivert. (Egyszerre ajánlotta őket...)

1. kérdés: Jól értelmezem-e, hogy ez a többnyelvű catalyst nem tartalmazza a display drivert, tehát külön kell ezeket telepítenem? (Gondoltam, ezért kínálta egyszerre letölteni őket)

2. Mi az a WDM driver :F Rákerestem, de a Gugli barátom csak angolul tudja, én meg úgy nem tudok - mostantól nem is a barátom :(((

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9996) Gaboo007 válasza radi8tor (#9985) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Nem Vantage miatt vettem! Ahol van Physx támogatás a játékban ott végre be lehet kapcsolni úgy hogy nem kezd el szaggatni a játék... Nem értem mi ebben olyan furcsa? :F Nem egy embernél láttam már ezt a megoldást!

(#9997) Kirtam válasza Kirtam (#9993) üzenetére


Kirtam
tag

Én ezt ajánlanám: [link]

Volt ilyenem, nagyon jó kis lap, és pci express 2.0! meg tudja a crossfire-t is sztem 775-ben optimum choice! :)) persze 30K nem mindenkinek az :N

Mondjuk utána nem néztem, de lehet, hogy használtan ennyiért már hozzájuthatsz x48-as laphoz is.

(#9998) ffodi válasza petrusz82 (#9989) üzenetére


ffodi
veterán

Ha esetleg nem működne a lapodban az 5850-ed, akkor van egy eladó EP45T-Extreme lapom. ;]
Szólj ha érdekel, olcsón adom. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9999) Abu85 válasza Colos1 (#9995) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen a magyar nyelvű verziót sorrendben kell telepíteni: Először Display driver utána, igény szerint WDM, majd Catalyst Control Center. De tedd fel ezt, ez teljes többnyelvű pack és jobb is, mint a WHQL.
[link] Utána ezt.[link]

A WDM az az AVIVO csomag. Kisebb extrákat tartalmaz, de nem lényeges.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10000) keIdor


keIdor
titán

Eljutottam odáig, hogy veszek egy 5870-et. Annyira nem követtem a dolgokat, kellene egy kis segítség! Vapor-X legyen, vagy MSI Lightning? Típushiba ugye egyiknél sincs? Vagy legyen referencia?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.