Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) maflame válasza Sz.Miki (#9592) üzenetére


maflame
aktív tag

Nekem nem tűnt fel. Afterburner-t használok, ventikezelés autón, ugyanúgy 21%-on megy alapon. Játék közben lehet, hogy töbet engedi pörögni? Ha játszom, nem nagyon figyelek a hangjára, nem tűnt fel ilyesmi.
Tegnap tesztelgettem kicsit Heaven-nel és néztem közben a hőfokokat, arra emlékszem, hogy a venti max 47%-ig ment fel. Lehet, hogy eddig nem ment fel ilyen magasra? ..most bizonytalan vagyok, van ehhez köze a drivernek vagy ezt csak az afterb. intézi?

(#9602) szebibalu


szebibalu
csendes tag

Sziasztok! Ment a játék minden jól müködött, de meghalt a videókártyám. egy nvidiról atiradeonra cserélüdött le. pontosabban egy 8800 gt-ről egy 5570-es re És most egyszerüen nem indul el. a Diretx-et is újra felraktam, a supremmet meg teljesen újra, de az sem megy! :( Nem tudjuk mi lehet a baja. És a legfrisseb drivert is leszedtem. Szinte mindent kiprbóáltam már.
Más játékok futnak kivéve a supreem commander 2-őt. próbáltam kompatibilitást is. Hibának azt írja ki hogy:

Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: BF2142.exe
Application Version: 0.0.0.0
Application Timestamp: 4833ed6d
Fault Module Name: RendDX9.dll
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 48164122
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 0000a22a
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038
Additional Information 1: 27fc
Additional Information 2: fd9e4236c670e75d9e27607acc8d8ba9
Additional Information 3: b234
Additional Information 4: 87dd745687d69fa331dc7fa08cb79b01

(#9603) ffodi válasza fsb1000 (#9597) üzenetére


ffodi
veterán

A batmanben van bench, a metro-ban nincs. A Dark void bench meg nem igazán jó, mert csak Low Physx-et tud. Csak a full verzió tud low-nál magasabbat. Ha felrakod a Dark void benchet, akkor az felrak egy ilyet: Nvidia Physx game software 2.8.1(nem biztos, hogy teljesen ez a neve) Azt le kell szedni, és a legújabb Physx-drivert vissza, mert különben nem megy a Hybrid. Metroból és dark voidból nincs demo, a Batman Demo-ban meg azthiszem nincs bench.

Sárpac:
Akkor ez kapufa. Majd talán a következő afterburner támogatja a Vaporx-et is. :)

Gaboo007:
9600GT/9800GT/GT240/GTS250-nek elégnek kell lennie. Nekem a GT220 is bőven elég az 5870 mellett.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9604) front3r válasza ffodi (#9603) üzenetére


front3r
őstag

MSI Afterburner miért támogatná a Vapor-X-et? A Vapor-X az Sapphire termék...
Talán majd valamelyik BIOS modder program fogja támogatni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#9605) ffodi válasza front3r (#9604) üzenetére


ffodi
veterán

Miért ne támogatná? :F Az afterburner "univerzális" termék, annak ellenére, hogy "MSI" a neve. "Powered by Rivatuner" ott figyel az alján, szóval előbb utóbb menni fog vele rendesen.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9606) Sárpac válasza ffodi (#9605) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az biztos, hogy még most ne támogatja. Szerintem nem is fogja, mert egyedi nyákos a vapor.:) Amúgy meg tudja a gyári órajelet és csókolom a többi nem érdekel.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9607) Robi BALBOA válasza front3r (#9595) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Írd be a konzolba ezt a parancsot és nem fog rángatni: gfx_maxFPS 45

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9608) kasa85 válasza ffodi (#9593) üzenetére


kasa85
őstag

Hali.Nos az exe-jét átírtam sajna nem jártam vele sikerrel:(Ha nincs benne physx akkor felesleges vele szenvednem inkább letiltom azt a csuda magot:)Ha tuningolom a GT220-at ami neked is,van physx-számítások alatt lesz érezhető különbség a tuning hatására?Mert látom te is toltál az órajeleken egy kicsit,nekem jelenleg minden alapon van.Esetleg,ha nincs fizika alatt különbség meg próbálom eltüntetni az asztalról a 2-es megjelenítő képernyőt a GT220 nak megadottat,ahogy a fórumodon le van írva hátha segít a game alatt.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9609) BullKoxa válasza Giot (#9579) üzenetére


BullKoxa
őstag

Most akkor mi van?Akkor ne HD-s legyen a monitor vagy vegyek sima 22"-s 1680X1050-t?ha a HD monitoron kisebbek a dolgok mint a mostani 20" 1680X1050-ben akkor mi értelme van a 22"-s HD monitornak csak szebb a kép meg világosabb?

(#9610) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kis fénypöttyök crysis alatt. kb másodpercentként néha 2-3 is hol itt hol ott valamikor textúra is szétesik!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9611) ffodi válasza Sárpac (#9610) üzenetére


ffodi
veterán

Azok csak a szentjánosbogarak. :DDD

Egyébként milyen drivered van fennt? Mert van már 10.3b, illetve 10.3opengl4 is. Ezeket érdemes lenne kipróbálnod. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9612) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Lenne egy kérdésem most vettem egy full HD-s tévét (ilyet),de nem tudom megycsinálni hogy oldalt ne legyen fekete csík.Azaz nem teljes képernyős.10.3 Driver van fent,és azt meglehet csinálni hogy csak a játékok induljanak el a tévén?

[ Szerkesztve ]

(#9613) Sárpac válasza ffodi (#9611) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kipróbáltam tegnap mindet ua a jelenség.:)
A legújabb driverrel még jobban csinálja!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9614) Robi BALBOA válasza Sárpac (#9613) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Amúgy más gamékban mi a helyzet? Markok?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9615) CptMisi válasza Gaboo007 (#9600) üzenetére


CptMisi
őstag

GT220körül érdemes nézelődni :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9616) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.
Szeretnék érdeklődni afelől, hogy a profilomban lévő gépbe elmenne e egy 5850-es kari?

(#9617) kasa85 válasza ffodi (#9593) üzenetére


kasa85
őstag

Szia.A 197.25 leteszteltem amit megadtál oldalt a Physx FluidMark Version:1.1.1-teszt progi segítségével: kb 30-50%-ik megy utána a teszt elszáll és a stabil ,ami 20FPSlenne átlagban ,le esik 2-3FPS re a Physx teljesen lekapcsol(elszáll).Próbáltam Patch-elni,de az sem tökéletes ott is ugyanazt csinálja egyenlőre maradok a jól bevált 169.21-nél.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#9618) ffodi válasza kasa85 (#9617) üzenetére


ffodi
veterán

Hát igen, akkor úgy van, ahogy korábban írtam. Nekem ugyan ezt csinálta. Jó az a 196.21. :D

zolo96:

Szerintem simán. ;) Procin majd még kicsit húzol és jó lesz. A táp szerintem elég egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9619) zolo96 válasza ffodi (#9618) üzenetére


zolo96
tag

OK. köszi a gyors választ. Már csak egy jóárasitott példányt kell találnom. :)

(#9620) Giot válasza BullKoxa (#9609) üzenetére


Giot
addikt

Az van hogy szerintem (de ezzel nem mindenki ért egyet :DDD ) játékokhoz tökéletes a FullHD 22"-on. De mivel 22"-ra 1920x1080 pixel jut elég kicsik az ikonok meg hasonlók engem nem zavar, de valakit igen! Ha 24"-ra jut 1920X1080 pixel más a dolog van akinek jobban bejön (nagyobb ikonok meg nem kell állítgatni a wint. mondjuk én nem állítottam rajta semmit így is jó, meg nagyobb játék élmény) Igaz drágább! De ha csak azt nézzük hogy könyebb dolga legyen a vidkarinak akkor 22" 1680X1050 az is jó!

(#9621) Sz.Miki válasza maflame (#9601) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Lehet, hogy csak kidugult a fülem :) már nem vagyok magam sem biztos benne, hogy régen nem volt-e ilyen, csak rég voltam itthon, és rögtön frissítettem.

:)

(#9622) Sz.Miki válasza Sárpac (#9610) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nekem ilyen anno a Witcher-nél volt, még a HD4870-el ott driver megoldotta, majd fél év múlva a kártya átment skót kockás plédbe, még biosban is... :K

[ Szerkesztve ]

(#9623) adamssss


adamssss
veterán

Ma megemeltem a memória órajelét 1200-ról 1300-ra és amint betöltött és elkezdődött a 3dmarkban a canyon flight egyből szürke csíkos képernyő és fagyás. Szerintetek gariztassam? Azért ez nem normális és az sem, hogy minden bekapcsnál min 1x kékhalál... Bár érdekes fumark közben nem fagyot csak párszor bevillogot..

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9624) Robi BALBOA válasza adamssss (#9623) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezek a memók 1250-re vannak hitelesítve és gyárilag is csak 1200-on mennek és ha te azzal vissza viszed, hogy nem viszi az xxx órajelet tuningolva akkor úgy körberöhögnek, hogy besz.rsz!
A kékhalál már más téma(nem vga hibára utal), ezek a vga-k inkább csíkozni szoktak, amúgy a konfigod is tuningolva van esetleg mindent vegyél vissza alapra és úgy próbáld meg, a ramjaidat is teszteld le és nem tudom az oprendszered előéletét, szűz win lett rakva az új karinak vagy nem, ha nem akkor érdemes azt is kipróbálni, hogy új wint raksz fel a karinak.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9625) Gaboo007 válasza CptMisi (#9615) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

A gt220 erösebb a 9600gt-nél ha physx-röl van szó???

(#9626) ffodi válasza Gaboo007 (#9625) üzenetére


ffodi
veterán

Nem, de nem is erősebb sokkal.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9627) Gaboo007 válasza ffodi (#9626) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

THX! :R

(#9628) Gaboo007 válasza BullKoxa (#9612) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

DesktopS&Displays ==> Configure... ==> Scaling Options. A csúszkát húzd maxra.

(#9629) BullKoxa válasza Giot (#9620) üzenetére


BullKoxa
őstag

Akkor elég a 22"-s is nekem.Mert a mostanin is ami 20" azon is szoktam az ikonokat kicsinyíteni.Meg a karit is nézem mert szerintem ez a 5850 nem annyira erős HD-re,de lehet tévedek.Köszi a sok segítséget!!Még egyvalamiben nem tudnál segíteni hogy a tévén (HD)Mért nem teljes képernyős a játék(oldalt fekete csík),és hogy mért nincsen hang sem a tévén(Hdmi kábellel van összekötve)?

Gaboo007 : Próbáltam már,de akkor is oldalt ott van a keskeny kb 2cm fekete csík.Látom hogy állítja a képet ha húzom a csuszkát.Most meg csak a tévére van kötve a gép!Tesztelem egy kicsit az FPS érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#9630) g@bo válasza ffodi (#9185) üzenetére


g@bo
nagyúr

+20 30% fps? / Physx / ;]

(#9631) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Shapphire HD5870 Vapor-X 875/1250 Core i7 920 2.8GHz 12GB DDR3 1066
ATI_Catalyst_10.3b_Preview_Win7_Vista_March25

3DMark03

3DMark05

3DMark06

3DMark Vantage

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9632) ffodi válasza g@bo (#9630) üzenetére


ffodi
veterán

:K ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9633) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok

lenne egy kellemetlen problémám az új 10.3-as catalyst-al, feltelepítem, minden rendben lezajlik, gépet újraindítom, catalyst szerint minden rendben, de ha vmit elindítanék direct3d-re hivatkozva else indul. Mi lehet a baj? ha törlöm a catalyst-ot a win7 driverével simán működik hibamentesen..
a kártyám Asus 5850 1gb, oprendszerem: win7 64bit

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#9634) adamssss válasza Robi BALBOA (#9624) üzenetére


adamssss
veterán

Igen tudom h a tuning miatti csíkozás nem mérvadó... Engem inkább csak kékhalál idegesít. A proci húzva van, a ram pedig 1066-on megy 5-5-5-15-be 2.2 -on. Ez a ref szal nem hiszem h ez lenne a baja. Amúgy régen is ment minden gond nélkül. Az op pedig szűz.
De azért köszi a tanácsokat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9635) Sárpac válasza Sárpac (#9631) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nya úgy fest csak a crysis meg a warhead(erdős részeknél) a bibis 10.3b-vel 12gamét néztem meg semmi jele a hibáknak semmi fagyás.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9636) Babilla


Babilla
csendes tag

Üdv!

Most terveznék venni 5850-es kártyát, de a fórum elején olvastam egy hozzászólást, Runner_fxr-ét, ami elbizonytalanított...
Ha van egy játék, amelyikhez dx 9.0c kell mondjuk, akkor az lehet hogy lassabban fog futni egy ilyen dx11-et támogató videókarin??? Ez nem akarom elhinni!! (Command and Conquer sorozatról lenne szó például) Ez tényleg így lenne...

2. " 2 X 75Watt 6-pin PCI Express power connector is required." ez van a Sapphire oldalán az 5850-es alatt.
Nézegetve a tápokat, ahol ezt olvasom az megfelel majd neki? (tápcsati szempontjából)
- " PCI-Express Connector 6PIN, 6+2PIN "

Köszi előre is!

(#9637) Giot válasza BullKoxa (#9629) üzenetére


Giot
addikt

Elég full HD-ra is az 5850 sokat nézegettem mielőtt megvettem. De te tudod tény hogy 5870 jobb lenne. Igaz tudja hozni az 5850 az 5870 teljesítményét tuningal, de eddig nem éreztem szükségét hogy játék közben is az emelt órajeleken használjam. Az más hogy az 5870-ben is van még + kakó bőven. A pénztárca dönt.
Az ne felejtsd el hogy ha a 22" monitor azonos felbontáson ketyeg (jelen esetben 1920X1080) mint a 24" akkor ugyanakkora terhelést fog jelenteni mivel ugyanannyi pixelre kell a kártyának számolni csak a 24" esetében nagyobb a pixelek közti távolság.
Végül is ha biztosra akarsz menni (vagy túl akarod biztosítani :DDD ) akkor 22" 1680X1050 felbontás, ezzel nem lehet gond.
Nem tudom a másik problémádra a választ nem használom a tv-vel.

(#9631) Sárpac: lehet megoldódik a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#9638) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Valaki megtenné hogy megnézi az új gpu-z 0.4-el hogy a hd5870-ese idle illetve load fesze mennyi? THX! :R

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9639) ffodi válasza Sárpac (#9638) üzenetére


ffodi
veterán

VDDC: Idle 0,95V, Load 1,062V(gyári 1,162V, de alulfeszeltem, mert így is tökéletesen viszi az alapértékeket.)

VDDCI: Idle 0,95V, Load 1,15V(ezt sajna nem tudom állítani ;] )

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9640) Sárpac válasza ffodi (#9639) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem mind2 1.1V állítani nem tom idle ua. Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9641) lsc válasza Babilla (#9636) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha megnézel teszteket el tudod dönteni mennyire jó dx9-re a kártya, a pcie táp abban a felállásban is jó, a 6 pin és a 6+2 pin az jó a 2x6-hoz is, az nem mindegy milyen minőségű a táp, van tápos topic.

Az élet kegyetlen .

(#9642) Babilla válasza lsc (#9641) üzenetére


Babilla
csendes tag

Köszönöm!

(#9643) Robi BALBOA válasza adamssss (#9634) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én azért a helyedben nyomnák neki egy MemTest-et! :K (biztos ami tuti alapon ;) )

Sárpac: Na ügye, hogy csak az a fránya Crysis ilyen mocsok :DDD , szerintem neked azért "hibázik, pöttyözik" többet a karid a crysisban mint pl nekem, mert neked ahogy írtad a gyári feszed is csak 1,1v az 1,162v helyett, úgyhogy szerintem a karid jó csak kellene rá írnod egy bioszt amiben a feszt beállítod 1,162v-ra és még a gpu-t is felnyomhatod ilyen fesz mellett 920-950-re. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9644) front3r válasza Sárpac (#9640) üzenetére


front3r
őstag

Neked is 5870 Vapor-x van nem?
1.165 terhelés alatt a fesz nálam, nem terhelt állapotban pedig 0.950
Miféle BIOS csücsülhet a tiéden? :S

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#9645) g@bo


g@bo
nagyúr

asus 5850 52800+áfáért elfogadható vétel? :U

(#9646) CptMisi válasza g@bo (#9645) üzenetére


CptMisi
őstag

Igen, elég jónak mondható, bár van olcsóbban is.-> Te nettó áron veszed az alkatrészeket, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9647) Sárpac válasza front3r (#9644) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Enyém rev 2-es már lehet az a különbség nem? Más egyedi nyákja van a betáp is máshol van rajta.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9648) Sárpac válasza Robi BALBOA (#9643) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De ha visszaveszem az órajelet akkor is csinálja...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9649) Dex_5


Dex_5
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki Eyefinity rendszert szeretne kiépíteni a 5850/5870- kártyájával, akkor nálam eladó egy Dell P2210-es DisplayPort-os monitor harmadik monitornak. Monitor hírdetése itt.

Üdv

(#9650) adamssss válasza Robi BALBOA (#9643) üzenetére


adamssss
veterán

Ahhoz milyen progit javasolsz? (mem teszthez)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.