Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Jacek válasza Norb79 (#1150) üzenetére


Jacek
veterán

Pont az :DD :DDD

(#1152) BeZol válasza FragMaster (#1144) üzenetére


BeZol
őstag

Fast boot off nem segített.

Egy 3060 Ti-t betéve elindult a windows és tudtam DDU-zni...

(#1153) BeZol válasza BeZol (#1128) üzenetére


BeZol
őstag

Új driverrel nincs már fehéresedés.

1440p Ultra RT OFF

(#1154) Thorsteins


Thorsteins
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég került hozzám egy Red Devil 7900XTX, rég nem volt AMD kártya gépben,de adtam neki egy esélyt.
4080 azért nem lett, mert Raytracing-et nem használom, fontosabb a stabil 60 FPS 4K-ban, mert TV-n van használva jobban preferálom a kanapé/ kényelmet, ezt a teljesítményt pedig bőven tudja a kártya .

Viszont a CoilWhine nagyon kijön a kártyán, elég hangos , tudtok erre megoldást?

Voltage downgrade-t olvastam, hogy esetleg megoldás lehet, de nem szeretném a kártya teljesítményét ezzel csökkenteni.

Gariban pedig nem biztos, hogy cserélik, ha igen akkor pedig semmi nem garantálja, hogy halkabb lesz .

Azt írják, hogy típus hiba.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#1155) IzI válasza Thorsteins (#1154) üzenetére


IzI
senior tag

Indok nélkül ellehet állni 14 napig,ha web-en rendelted

(#1156) Thorsteins válasza IzI (#1155) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Hardveraprón üzleteltem, de nincs vele probléma ezen kívül ill. tetszik a teljesítmény is.

Kérdés lett volna, hogy lehet-e redukálni egy kicsit a hangszintből.

Ill. azt írják, hogy ettől még nem rossz a kártya és nem befolyásolja a használatot, csak kellemetlen :D

(#1157) IzI válasza Thorsteins (#1156) üzenetére


IzI
senior tag

Szoktak olyat mondani,hogy jól meg kell járatni magas fps-el és talán halkabb lesz vagy csak szimplán az idő segít rajta,de hogy ezek mennyire valósak,azt nem tom.

(#1158) Thorsteins válasza IzI (#1157) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Köszönöm a tippet :)

Akkor igazán hangos, ha valami AAA játék megy rajta aminél nagyobb teljesítményen üzemel.

Amennyiben valami kisebb energiafogyasztású játék megy ott elhanyagolható teljesen a CW

(#1159) BeZol válasza Thorsteins (#1158) üzenetére


BeZol
őstag

És biztos, hogy a videókártyából jön és nem a tápegységből?

(#1160) Thorsteins válasza BeZol (#1159) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Ez a kártya előtt egy 4070ti volt annál nem volt ez a hang ill. ha közelebb hajolok akkor a kártya végében van a hang forrása, úgyhogy 100%, hogy igen

(#1161) BeZol válasza Thorsteins (#1160) üzenetére


BeZol
őstag

Akkor ez cumi :(
Az ilyen példányokat érdemes visszaküldeni, mert aki majd tőled megveszi az is mérgelődik majd miatta.

Nálam a tápból jön a coil whine :U

(#1162) Thorsteins válasza BeZol (#1161) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Az is jó lehet, más kártyánál is?

Igen gondolkozom rajta, csak mivel KF-es procim van addig nincsen gép sajnos🙁

(#1163) BeZol válasza Thorsteins (#1162) üzenetére


BeZol
őstag

Yep, per pillanat egy Gigabyte Gaming OC RTX 3060 Ti az egyetlen, amivel nem csinálja a 2db EVGA 1000W G+ és 2db EVGA 1300W G+ tápjaim közül egyik sem a coil whine party-t :U

Elmúlt 3-4 hónap alapján szó szerint az összes új videókártya amit bepróbáltam ciripeltette a tápjaimat (nem néztem meg mindig mindegyikkel mind a 4 tápot, de volt amelyikekkel igen).

- Asus TUF RTX 3060 Ti (káryta és táp is cw-zik) --> másnál is kártya cw
- Inno3D X3 OC RTX 4090 --> 2 másik embernél semmi cw
- Gainward Phantom GS RTX 4090
- MSI Suprim Liquid X RTX 4090 (káryta és táp is cw-zett) --> másnál minimális kártya cw
- KFA2 RTX 4090 --> másnál 0 cw
- Gigabyte Gaming OC RTX 4090
- Sapphire Nitro+ RX 7900 XTX Vapor-X

Annyi, hogy leghalkabban a KFA2-vel és a Sapphire Nitro+-al csinálta/csinálja, mert ezeknél fülhallgatóba már nem hallani be, többinél behallottam a fülhallgatóba is :U
(most nem fejhallgatózok mert szétmállott a szivacs műbörje, lehet oda behallható lenne, passz, viszont legalább jobban áll a hajam minden nap :C )

Szóval ha tényleg a videókártyából jön, akkor azzal jó eséllyel nem tudsz mit kezdeni (mint nálam/másnál a TUF 3060 Ti és a Suprim Liquid X 4090), én legalább tudom h Corsair HX1000 tápot kéne nézzek, mert ez volt többeknél és náluk semmi nyafi, csak 4 tápból 1-2-őt használgatok és most nézzek 5. tápot + adjam el fillérekért legalább egyik mostanit... Mérges vagyok nah...

(#1164) Thorsteins válasza BeZol (#1163) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Borzalmas, az utóbbi hónapokban nálam is rengeteg hardver megfordult, egy 3090 ami csapágyas lett ill. ez a 7900 XTX ami cw-zik.

Ez csak két hardver te rosszabbul jártál az biztos :(

Ezzel, csak annyira akarok rámutatni, hogy vehet akármennyiért hardvert az ember és akármilyen gyártóét mindig van valami :(

Ez a cw amúgy a legkevesebb, mert bújva a külföldi fórumokat 30-40 széria és AMD-nél is az újabbak 10-ből 7 kártya CW-s.

Ráadásul, ha cserélik gariban, mert azt sem mindig akkor is sanszos, hogy ugyanúgy kell számolni a CW-vel....

Nézd el nekem, ha kicsit egybefüggő és bugyuta amit írtam a lényeget remélem érted mit akartam ezzel a kis szösszenettel.

A gyerek sír, késő is van..... szval na :D :D :R

(#1165) Thorsteins válasza Thorsteins (#1164) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

ehr geehrter Herr
wir bedanken uns bei Ihnen für Ihre Nachricht.
bedauerlicherweise müssen wir Ihnen mitteilen, dass Spulenfiepen seitens des Herstellers kein Reklamationsgrund ist, da es sich nicht um einen Mangel handelt.
Ein Austausch des Artikels ist daher leider nicht möglich, es sei denn, Sie haben eine schriftliche Bestätigung vom Hersteller und können diese vorlegen.
Bei weiteren Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.
Mit freundlichen Grüßen
Ihr Mindfactory Service Team

Tisztelt úr! köszönjük üzenetét. Sajnos tájékoztatnunk kell Önöket, hogy a gyártó részéről a tekercs nyafogása nem ok reklamációra, hiszen nem hibáról van szó. Ezért sajnos csak a gyártó írásos visszaigazolása és bemutatása esetén lehetséges a termék cseréje. További kérdéseivel forduljon hozzánk bizalommal. Üdvözlettel Az Ön Mindfactory szervízcsapata!

Ez a válasz érkezett a Mindfactory-tól.

Ezek szerint a CW nem garanciális probléma, mert nem befolyásolja a működést.

Egyedül a gyártó bólinthat rá a cserére.

(#1166) pRoject22 válasza Thorsteins (#1165) üzenetére


pRoject22
őstag

Nekem annó a 6800XT nyekergett nagyon, végül egy Corsair RM750X táp oldotta meg :)

¯\_(ツ)_/¯

(#1167) Thorsteins válasza pRoject22 (#1166) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Nekem egy Seasonic 1300w 80+ gold van.

Őszintén nem cserélném le :D

Viszont biztos megoldható valahogy, de ennyi baja legyen a kártyának.

Igazából a teljesítményt, működést és az élettartamot nem befolyásolja szval így marad.

A powercolor-nak írtam, hátha adnak értelmes választ. :D

(#1168) pRoject22 válasza Thorsteins (#1167) üzenetére


pRoject22
őstag

Amúgy engem nem zavart, csak azért vettem meg a tápot mert jó áron volt és esedékes is volt a csere.

Szerintem ne foglalkozz vele.

¯\_(ツ)_/¯

(#1169) Thorsteins válasza pRoject22 (#1168) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Igen, már kezdem elengedni, mert ha baja van és akár megáll a kártya gari van.

Működés szintúgy zavartalan.

Zárt a ház, így a hang redukálódik.

Ill. tényleg más fórumokon is minden napos probléma minden gyártó által kiadott kártyánál.

Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat!! :R

(#1170) Emcski


Emcski
lelkes újonc

A korábbiakra reagálva. Ezt a kört az nv nyerte? Miért is? A leolvadó tápcsatlakozókkal? :D Nekem azzal a csatival nem kellene még fx 5200 teljesitményű nv kártya sem, nem kockáztatunk lakástüzet. De ha jó egyeseknek, használják egészséggel. A teljesitményre rátérve pedig: Már most van több játék ahol rendesen elpáholja a 7900 xtx a 4090-et is. Hogwards medium preset wqhd-ban pl. :D Game ready driver nélkül. Vagy a mwf2 multi , meg a warzone 2 stb. Szóval nem nyert , főleg semmilyen kört se nálam az nv. Max azt nyerték meg hogy ne vegyek ipari hulladék csatival többet semmilyen terméket tőlük. Szóval megvagyok a red devil 7900 xtx el és kb fele annyiba van mint egy fullos custom hűtésű 4090 mert azok voltak 1 millióért is nem kevés ideig ugye. A devil meg 530 és erősebb itt ott. :D A driverek. Fejlődnek. Nincsen semmilyen 80-100w idle fogyi már az xtx el mert azt is kikupálták már. Csak mert az is fel lett itt emlegetve. Köszi nem kérünk 4090es bench eredményeket ide mert nem ide tartozik egy amd topicba. Tudják jól kire kikre értem ezt. A coil whine meg nem garis probléma. Engem sosem érdekeltek az efféle zajok mert fülessel játszom és nem rátapasztott füllel a gépház oldalában gyönyörködve játszom. Nem értem miert kell a sok vga-t visszaküldeni mondvacsinált okokkal, tele az alza bontott kártyákkal. Nem kell a használt cucc. Kösz de kösz nem. Szóval érthetetlen hogy a nyilvánvalóan nv fan emberkék miért ide dobálják az eredményeiket. Ott a vs topic oda lehet. ;] Én se megyek a 4090es topicba trollkodni a 7900 xtx eredményekkel hogy itt ott bizony ráver a bucijára az 1 millás füstölős kártyájukra.

[ Szerkesztve ]

(#1171) krepp válasza Emcski (#1170) üzenetére


krepp
tag

Jó nagy butaságokat írsz. Lakas tűz? Egy esetet írjál, csak egyet. Aki csak kicsit is régebb óta foglalkozik vgakal látott már olvasd 8pinest is.
Az az egy két "nv-s" meg azért téved ide mert volt, vagy van 7900 xtx e, és van róla tapasztalata. És az új leendő amd tulajoknak segítenének, hogy ne csak a te vallásos, dicshimnuszod legyen az egyetlen támpontjuk...

(Igen nekem is volt xtx,)

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#1172) Jacek válasza Emcski (#1170) üzenetére


Jacek
veterán

Most annyit irtal le hogy fogalmad sincs semmirol, plusz suket is vagy :DD
De annaknorulok ha te ettol megnyugszol :) komolyan ha ez kell a lekivilagodnak csak rajta.

(#1173) Jacek válasza Emcski (#1170) üzenetére


Jacek
veterán

OMG! Jonez a valosagtagadad, plusz el kell menni fuleszetre...
Pl en ugy kuldom vissza a nyekergo szarjukat hogy csak zorog.. majd gyartanak rendes termeket.

(#1174) Jacek válasza Jacek (#1173) üzenetére


Jacek
veterán

Jol mukszik az oldal, megint tamadja valaki?

(#1175) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Friss 7900 XTX tulajként lenne pár kérdésem.
Ref karit vettem, azonban hol lehet kikapcsolni a nyavalyás kártya világítást? Rettenetesen utálom, ha valami is világít a gépben..

Másik hülye hepám a 0 rpm a video karinál. Azonban ezen hiába 41- 44 fokos a gpu állandóan 550 fordulattal mennek a ventik, az adrenalinnál a finom hangolásnál külön engedélyeztem a 0 rpm- et, akkor is forog...
6900 xt- vel nem volt ilyen bajom anno.
Tippeket előre is köszi! :R

(#1176) M.T. válasza fisi (#1175) üzenetére


M.T.
senior tag

Amd oldalon fent van a software a vilagitáshoz firmwaret fog automatan frissiteni, hogy tudjon működni. A driverben resteld a a karit defaultra. Van új driver esetleg nézd meg azt. Én friss drivert csak ráinstallalom az előzőre. DDU t csak akkor használok ha komplett kártyát cserélek, de az esetedben a factory reset jól jöhet..

[ Szerkesztve ]

(#1177) fisi válasza M.T. (#1176) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi a választ egyenlőre nem sokat értettem belőle pedig 3x át olvastam, látom amit írsz meg értem is és mégsem.. :W
Nos tehát Amd oldalon van egy új firmware amivel ki tudom majd kapcsolni a világítást? Ebben a progiban kell a kártyát resetelni defaultra?
Új driveren mit értesz- a legújabb adrenalint? Mert az van fent jelenleg. Mindig DDU- zok de mivel előzőleg egy 3090 volt a gépben így DDU lett mindenképp a gépen. A factory reseten azt érted amire gondolok, hogy a DDU-t úgy állítottam be hogy új kari lesz a gépben és uninstall után leállítottam a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#1178) fisi válasza M.T. (#1176) üzenetére


fisi
senior tag

Felraktam az AMD oldalán talált Rx7900 xtx RGB Led nevű programot de miután elinditottam csak annyit ír ki hogy
Plug in your AMD device to get started, ezt nrm tudom értelmezni.. Hisz a kártya benne a gépben mit kell még bedugni neki?

(#1179) turistakolbi válasza fisi (#1178) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Akkor szedd szét, és húzd ki az RGB-3 pines csatiját :D
Marad az erőszak ha nem megy szépen. ;]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1180) fisi válasza turistakolbi (#1179) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi :C :C
Ennyire azért nem ölném meg 😂😂😅

(#1181) fisi válasza turistakolbi (#1179) üzenetére


fisi
senior tag

Sziasztok!

Újabb fejlemények a kártyával. Reggel mint írtam tegnap is mikor még hideg a rendszer van 0 RPM a ventiknel. Most rögtön el is tudtam indítani az RGB tool t fel is rakta az új firmware-t ki tudtam kapcsolni a fényt, illetve állítani stb.
Tegnap mikor raktam újra a kártyát, előtte ddu val le szedtem mindent, mivel 3090 volt a gépben, az összes játék és bench után kifagyott a win. Később már nem fagyott "csak" nem úgy vezérelte a kártyát ahogy kellett volna illetve mentek állandóan a ventijei.

Win 11 van de nemrég még volt ssd csere amit a Samsung magician al klonoztam at. A 3090 működött vele rendesen.
Mi a véleményetek, az adrenalin szar vagy a wint kéne újra rakni?

(#1182) M.T. válasza fisi (#1181) üzenetére


M.T.
senior tag

A wint en megprobalnam ujratenni, bar Nv kartya utan nekem mindig eleg volt a DDU az anomaliak kiiktatasahoz.

(#1183) PuMbA válasza fisi (#1181) üzenetére


PuMbA
titán

"Tegnap mikor raktam újra a kártyát, előtte ddu val le szedtem mindent, mivel 3090 volt a gépben,"

Ehhez nem kell DDU. Elég nagy tévhit kering ezzel kapcsolatban az interneten már jó ideje :) Gond nélkül lehet cserélni simán, mert a Windows elég okos ehhez. A DDU csak problémát hozhat az egyenletbe.

[ Szerkesztve ]

(#1184) BeZol válasza PuMbA (#1183) üzenetére


BeZol
őstag

Én is ezt vallottam egészen pár héttel ezelőttig amikoris az újabb driver installációja után még a csökkentett módú windows sem indult el nálam.
Nvidia kártyával tudtam csak bebootolni, DDU után ment újra az AMD is végre...

fisi:
ha 144Hz feletti a kijelződ (1 kijelző 144Hz-en még pont oké), akkor sztem egyáltalán nem fogja engedni a 0rpm-et, mert olyankor magas órajelen járatja a memóriákat (6xxx-nél legalábbis így volt, 7xxx-nél nem néztem a mem órajelet még) és kell neki a hűtés.

(#1185) PuMbA válasza BeZol (#1184) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem nem volt gondom vele nem régiben. Leszedtem az AMD drivert a vezérlőpultban, leállítottam a gépet, kiszedtem az AMD kártyát, betettem az NVIDIA kártyát és ment :)

[ Szerkesztve ]

(#1186) KAMELOT válasza fisi (#1181) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább ilyenkor a legjobb megoldás ha Format C: és teszel mindent újra. Így akkor nincs hibalehetőség.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1187) fisi válasza BeZol (#1184) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi mindenkinek a választ! Kijelzőm 144 Hz es épp. Mikor indítom reggel a gépet tehát jég hideg akkor van 0 RPM. Nyomok egy játékot aztán vége a dolognak utána már hiába 40 fokos a kártya akkor sincs 0 RPM. Lehet csak újra kell raknom a wint de nagyon nincs kedvem hozzá... :W

(#1188) fisi


fisi
senior tag

Win 11 újra rakva. Zero RPM problema továbbra is fennáll. 550 fordulaton pörögnek a ventik. :W
Másnál amúgy Stock kártyánal és a legújabb drivernel működik a zero RPM?

(#1189) M.T. válasza fisi (#1188) üzenetére


M.T.
senior tag

Nálam nincs vele gond, nem tudom a te pcd háza mennyire szellőzik de pl az enyemnel 2x14mm es venti az oldaláról fujja a levegőt lehet ez is közrejátszik. Esetleg vedd le a haz oldalat nezd meg úgy kapcsolgat e.

(#1190) BeZol válasza fisi (#1188) üzenetére


BeZol
őstag

Ránéztem nálam mizu.
Sapphire Nitro+ 7900 XTX-vel első pár percben 0rpm, majd talán 5 perc elteltével elindulnak a ventik és idővel 550 rpm környékét tartják.
Annyi, hogy nálam 81-115W közti a fogyi desktop vs netezés és 2497MHz-en járatja a gpu-memóriát.

(Most csak az 1440p 240Hz kijelző ment)

(#1191) KAMELOT válasza BeZol (#1190) üzenetére


KAMELOT
titán

Desktop alatt minek megy a mem 2500Mhz?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1192) fisi válasza BeZol (#1190) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi, nálam is így van, akkor ez vmi driver hiba lesz ezek szerint. Érdekes, mert a 6900 xt az úgy ment ahogy kell 55 fok felett bekapcsolt, aztán vissza hült 40 körülre, aztán amíg melegebb nem lett álltak a ventik.

(#1193) fisi válasza M.T. (#1189) üzenetére


fisi
senior tag

Cooler master Hp 500 mesh a ház, nem hinném hogy az annyira szarul szellőzne?..

(#1194) kiszpista900 válasza fisi (#1188) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

MSIbe állítod a gorbet a ventinek úgysem jó?

(#1195) BeZol válasza KAMELOT (#1191) üzenetére


BeZol
őstag

AMD :U
1db max 144Hz vagy 2db 60Hz-es kijelző.
Azt hiszem ezekben az esetekben nem pörgeti a memóriát és nincs extra fogyi idle-ban, egyébként meg az van amit látsz.

(#1196) M.T. válasza fisi (#1193) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem tudtam, hogy ilyen házad van természetesen annak jónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#1197) Thorsteins


Thorsteins
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a VR-t be tudjam rendesen állítani.

Pwercolor Red Devil 7900XTX a kártya, a CW-től eltekintve meg vagyok elégedve a kártyával, de azt el is engedtem.
Viszont a Quest2-nél állandó stuttering van Link kábellel.

Van valami trükk esetleg amit elfelejtenék beállítani?

4070ti-vel nem volt semmi gond.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#1198) Thorsteins válasza Thorsteins (#1197) üzenetére


Thorsteins
csendes tag

Ui. Ezért nem szeretnék megválni tőle, mert nagyon jó kis build lett👌

(#1199) Jacek válasza Thorsteins (#1197) üzenetére


Jacek
veterán

Jelen pillanatban VR=NV, csomo cuccban a 6950 alatt teljesit a z XTX is, valami driveres mizerga szerintem, majd megoldodik.

(#1200) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

108 Wattos idle fogyasztás 7900 XTX-el a 23.2.2 driverrel. [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.