Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) gaben88 válasza xtremist (#1650) üzenetére


gaben88
őstag

Gyárilag a Sapphire is ilyen tartót ad, de nem tűnik túl jó megoldásnak nekem, mint ha a kártya vége felé lenne egy függőleges tartó! A három tápcsati kábel elvezetését meg szerintem nem lehet szépen megoldani, legalábbis nekem a FD North házba nem sikerült igazán esztétikusra... :DDD
CW: Ma játszottam többet, ment TS is és arra jöttem rá, hogy nem biztos, hogy a VGA adja ki a cincogást. Hogy lehet a legkönnyebben szerintetek kideríteni, hogy a táp vagy a GPU CW-zik-e? Azt vettem észre, hogy nem is fps függő, hogy cincog-e valami, hanem a GPU kihasználtságától. Tehát olyan 85-90% fölötti kihasználtságnál kezd el valami ciripelni, akár 60 fps-en is.

Ki milyen tápot használ XTX-hez?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1652) xtremist válasza gaben88 (#1651) üzenetére


xtremist
senior tag

Igen, ami eltekeredett a súly alatt nekem, az pont olyan volt mint a sapphire gyári tartója. Én próbaltam a kártyámat 2 féle táppal, egyikkel sem cw-zett a kártya, és a tápok sem. Be quiet dark power 12 pro 1200, corsair hx1200i.

(#1653) IzI válasza gaben88 (#1651) üzenetére


IzI
senior tag

Nekem corsair rmx 1000w 2021-es volt
red devil kártya
de ez már mind a múlt

(#1654) tusi_


tusi_
addikt

Ma ez fogadott teszt kozben:

Es ilyen volt a vasarlas utan.

Kiszaradt a paszta?

eat, sleep, play, replay

(#1655) ScomComputer válasza tusi_ (#1654) üzenetére


ScomComputer
veterán

Lehet mérési bug is,csinálj több mérést is ,de a hwinfoval..a 7.43-5040 ea legújabb beta, a gpu-zét hagyd a francba..amúgy se ajánlott egyszerre több monitorozó progi futtatása.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1656) tusi_ válasza ScomComputer (#1655) üzenetére


tusi_
addikt

Hwinfoval is annyi, igy lettem ra figyelmes. RTSS-en keresztul a HWINFO-t hasznalom jatek alatt es ugyanezt mutatja.
Legujabb HWINFO van fenn. Amugy meg ugyanezzel csinaltam marcius kozepen is a merest. :)
Ma lattam, hogy kb 1000 ponttal kevesebb a GPU Score, mert elkezd lefele menni az orajel, neha 2100-ra is. A Venti zaj is nagyon megnott.
Sajnos van egy pöcset az egyik csavaron, igy a szetkapas nem megy

eat, sleep, play, replay

(#1657) proci985 válasza tusi_ (#1656) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

el tudod forditani a kartyat?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1658) ScomComputer válasza tusi_ (#1656) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mivel neked nem ref vga-d meg amúgy is XT így nem lehet az baja ami a REF XTX-nél...
De "arnoldito" írta itt a topikban (keresd meg), hogy előfordul a nem ref vga-nál is ilyen hotspot mizéria..

(#1659) tusi_ válasza ScomComputer (#1658) üzenetére


tusi_
addikt

[link]

Köszi megtalaltam. Hat az enyem vszeg egy ilyen.

Mar irtam a boltnak, ahol vettem, kepekkel illusztraltam is.
A BIOS-t atkapcsoltam a normalra - OC-val szallitottak - de ott is 98 fokos, mig a core temp 48.
Idleben 41/48 fokos..
Amikor megjott, direkt neztem a hofokokat, core/Hotspot/Memory es minden rendben volt, bar mar ott is volt vagy 25 fok delta. Raadasul ott nincs UV es a clock is a gyari, azaz 2800 mhz, most 2500-ra lett allitva.

A 108 fokos eredmeny fent, az gyari beallitasokon keszult, tehat 27 fokkal melegebb, mint amikor megjott. Akkor a 23.2.1 ment fel, ha jol emlexem es a tapot csereltem meg egy corsair 850 rmx-re. Nemhiszem, hogy emiatt lenne...

Elparaologhat a VC-bol a nafta?

Nem tudom mashogy betenni a kartyat, csak "fektetve"..

Köszi a sagitseget

eat, sleep, play, replay

(#1660) arnoldito válasza gaben88 (#1651) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nyugodj meg nagyon nagy valószínűséggel a kártya CW-zik nem a tápod. Nekem is Nitro+-nak van hallható CW-je, de ki van eresztve a TDP maxra. A gép hátulján szűrődik ki, de ha leveszed az oldal lapot fogod hallani, hogy a kártyából jön. RedDevilek kicsit hangosabbak, gyári reffek még hallkabbak, volt ASRock Phantom is nálam, az reffekkel vetekszik CW-ben, persze a fogyasztása is annyi. Fogd vissza, hogy 375W-ot egyen max, aztán nem lesz CW ezt kifigyeltem a kártyákból amit próbáltam. De mikor így küldöm azért nyekereg... :))

Kábeleket így oldottam meg, nem takar kis sokat.

[ Szerkesztve ]

(#1661) fisi válasza arnoldito (#1660) üzenetére


fisi
senior tag

A kiskőrösi bucsús céllövöldés világítás... :DD :D :))

(#1662) tusi_


tusi_
addikt

Computerbase.de forumon talaltam egy sracot, akinek pont ugyanez van. Szepen lassan kezdett el feljebb es feljebb kuszni a hotspot, nala 3 honap alatt.

Ugy tunik tipushiba, vagy csak mind2en kifogtunk egy "Montagsstück" öt.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1663) arnoldito válasza fisi (#1661) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na jól van ám, nem mindenkit zavar még a hdd led is... :DD :DD

tusi_: milyen kártyáról van szó pontosan?

(#1664) tusi_ válasza arnoldito (#1663) üzenetére


tusi_
addikt

XFX Merc 310 7900XT

eat, sleep, play, replay

(#1665) gaben88 válasza tusi_ (#1664) üzenetére


gaben88
őstag

Ez szomorú... Garival fogsz próbálkozni?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1666) pandagabor válasza gaben88 (#1651) üzenetére


pandagabor
csendes tag

Szia, nálam EVGA 1000GQ csinálta ugyanezt, Corsair HXre cseréltem, azóta semmi hang.

(#1667) tusi_ válasza gaben88 (#1665) üzenetére


tusi_
addikt

Nem probalkozni, hanem csereltetni, raadasul mennel hamarabb. Tavaly mar el akartak jatszani velem egy masik kartyaval, hogy elkuldik hong kongba es majd 2 honap mulva visszakapom.

Irtam egy kedves levelet es 2 nap mulva ott volt az uj kartya.
Remelem itt is van egy kiskapu a szerzodesben..

Mivel egy darabig jo volt, ezert a rossz osszeszerelest kizarnam. Marad a keves paszta, vagy a Vapor Chamber problema. Persze rohadtul nem ertek hozza, meg 3 der8auer video utan sem, de szvsz ez lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1668) Pug válasza tusi_ (#1667) üzenetére


Pug
veterán

Mivel idovel fokozatosan jott elo, gyanitom a paszta lesz tragya amit hasznaltak.

(#1669) proci985 válasza Pug (#1668) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pasztanak egy harom honapos kartyanal nem szabadna problemanak lennie, ennyi ido alatt nem szaradhatna ki.

MX4et teszteltem anno 4 evig vizezett 290Xen, amikor leszedtem is olyan volt, mint amikor felraktam. par honap alatt egyszeruen nem szabadna ilyen problemanak elojonnie. szerk: 375W, vizen is felment 78 fokig mert ket kartyaval nyaron 50-55fokba is benyalt a folyadek, szoval kapott rendesen heat cyclet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1670) tusi_


tusi_
addikt

Köszi mindenkinek a segitseget.

Szerintem VC lesz, tul keves lotty van benne.
Tegnap hanyadt vagtam a gepet es ugy bootoltam be, vmi hasonlot csinalt der8auer is. Ugyanaz a helyzet, kiveve, hogy egyre rosszabb lesz. Most mar nem csak tesztek, hanem jatek alatt is 100 fok koruli a hotspot. Rohej, hogy ha vissza veszem a venti fordulatot, nem lesz sokkal rosszabb a hofok.

MIvel pecset van az egyik csavaron, igy nem tudom sajnos szetszedni es nem is tennem, meg ha engednek is. Nem IKEA-s cuccot vettem 900€ ert.

Meglatom mit ir vissza a mindfactory. Tavaly juniusban a 6800-al szenvedtem es kellett varnom, hogy mikor kapom vissza a kartyam, most kezdodik ezzel.

A Saphire mellett megvan a kovetkezo gyarto, akitol nem veszek tobbet semmit. Es nem csak azert, mert hibas lett az alig egy honapos kartyam, hanem azert mert sokaknal elofordul ugyanez, ugyanezzel a tipussal.

eat, sleep, play, replay

(#1671) proci985 válasza tusi_ (#1670) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

irj nekik

btw az XFX 7900XT Merc 310 vapor chambert hasznal sima cold plate helyett, szoval sajnos realis, hogy nincs benne eleg folyadek es az amiatti hibat latod. gyakorlatilag a chip egy resze ilyenkor nem kap hutest, tehat lokalis hotspot alakul ki.

hocsovek vagy mukodnek elso naptol, vagy nem, szoval az nem lehet a hiba.

vapor chambert otthoni korulmenyek kozott nem lehet javitani.

egyebkent egesz biztosan nem az XFX gyartja a bordat. lehet ugyanaz az ODM mint a refnel.

sajnalatos egyebkent a dolog, mert a vapor megoldas egyebkent jobb (es dragabb), mint egy sima coldplate. maga a huto egyebkent ranezesre nagyon minosegi es meregdraga, szoval kar erte.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1672) tusi_ válasza proci985 (#1671) üzenetére


tusi_
addikt

A hangos ventin kivul tokre megvoltam elegdve vele, siman le lehetett huzni MCT-vel a ventiket es nem volt MSI AB-s bootolas utani bug, hogy nem vagja a venti beallitsokat.

Az edge tempet egyszer lattam 60 folott, es nem is ertettem miert megy fel folyamatosan a hangja a ventiknek, hiszen a beallitasok alapjan 25%-on kene mennie a vantinek. (szerk: Mert a hotspot tempet veszi alapul.)

A tavalyi VGA balhem nem volt egyertelnu, ez szvsz az, remelen nem utaztatjak be a fel vilagot a kartyaval es helyette kuldenek egyet gyorsba.

A nemet kollega 2 hete bekuldte es meg csak annyi valaszt kapott, hogy berkezett es nemsoka tesztelik.. :(

Nemet munkatempo/moral :W

Szerk: amugy ha ugy jatszom, ahogy szoktam, hogy 75/90 FPS framecap, akkor a kevesbe demanding gamekben 6x fok a hotspot.
Hogwarts legacy, vagy TLOU viszont kiakasztja, akar 100-ra is

Idleben is 35-40 fok, mig az edge 35.. :(

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1673) proci985 válasza tusi_ (#1672) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, neztem teszteket, kicsit tul van hutve a kartya a vezerlessel. kivancsi vagyok biosfrissitessel ezen javitanak e. a refnel ezt elsoranguan megoldottak, valaha volt legjobb gyari hutesu kartyam kb.

AMD CPUknal van egy olyan megoldas, hogy a szamolokat a hofokok alapjan hasznalja. lehet itt is az a helyzet, hogy ameddig a cool & quiet leszabalyoz, addig azokat a magokat tudja preferalni, ahol erintkezik rendesen a hutofolyadek, es ott gyakorlatilag eleg lesz a thermal headroom. idle ugyanez.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1674) tusi_ válasza proci985 (#1673) üzenetére


tusi_
addikt

Remelem ok tudjak a valaszt es nem akarjak az en kontomra kideriteni.
SZVSZ tok egyertelmu, hogy sz@ r van a palacsintaban, hogy mi az, engem pont hidegen hagy, csak hasznalni szeretnem.

Majd jelentek rola, ha erdekel vkit :)

eat, sleep, play, replay

(#1675) arnoldito válasza tusi_ (#1670) üzenetére


arnoldito
senior tag

Írták külföldi fórumokon is, hogy ez a probléma mint nálad. XFX válasza, hogy húzd meg a csavarokat, de probléma megoldására érdekes módon többen a pasztázást írták, akik nem akarták gariba vissza küldeni és megcsinálták Kyronauttal, de gari ugrik. Nem is biztos, hogy a hűtő lesz a gond, hanem maga a nehéz hűtőtől elcsavarodik a kártya és nem érintkezik normálisan a hűtő felület. Ebben is van valami, egyik srác VGA-kat javít és rengeteg kártya csak abban megy tönkre, hogy egyik helyről a másikra elvitte az ember a gépét. Saját tapasztalat, hogy nekem egy RedDevil 6900XT csomag szállítás közben sérült meg, persze garis vissza lett küldve, de forrásztás mentén elpattant valahol. Nem csak AMD-re igazak ezek, rengeteg NV is így jár...

(#1676) proci985 válasza arnoldito (#1675) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk egy ekkora sulyu hutonel adott esetben fel fordulat is szamit ha egyenletlenul van meghuzva.

az se segit, hogy 344mm, szoval 68mmel (!) hosszabb a refnel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1677) tusi_ válasza arnoldito (#1675) üzenetére


tusi_
addikt

Kaptam hozza egy ilyen merevito keretet es kb 0 mozgasa/lengese van a kartyanak.

Ha nem ugrik a gari, ujrapasztazom en, de ha ugrik, akkor nem, ezt nem vallalom be...

eat, sleep, play, replay

(#1678) arnoldito válasza tusi_ (#1677) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ha jól olvastam Mindfactory-ba szól a gari igaz? Kérdezz rá, hogy "vízhűtést" tennél rá akkor gari ugrik e. ;)

(#1679) tusi_ válasza arnoldito (#1678) üzenetére


tusi_
addikt

Igen, ott vettem.

Biztos, hogy ugrik es nem tennek ra vizet, tokeletes volt nekem a gyari allapot. Leghuto parti vagyok, az egyszeruseg hive :)

eat, sleep, play, replay

(#1680) watador600 válasza gaben88 (#1651) üzenetére


watador600
senior tag

Azt megkérdezhetem, hogy milyen táppal tapasztalod most a cincogást?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#1681) gaben88 válasza watador600 (#1680) üzenetére


gaben88
őstag

Igen, természetesen: Fractal Design ION+ 2 Platinum 860W

#1666pandagabor: Neked, hogy van bekötve a kártya és pontosan melyik Corsair HX-re cseréltél? :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1682) kvarc


kvarc
tag

Cyberpunk 2077 4K natív az új RT overdrive mode-al :D

A 144Hz monitor küzd rendesen, hogy felvegye a tempót.
Nem hiszem hogy kis OC ezen segít.

[ Szerkesztve ]

(#1683) Devid_81 válasza kvarc (#1682) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Uninstall segit ezen csak ;] :DDD

...

(#1684) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Jelenleg WQHD 60hz-es monitorom van. A jövőben majd valamikor cserélve lesz. Kérdésem, hogy mennyire ajánlott ez a kártya a tapasztalataitok alapján? Valaki használ ilyet?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1685) pandagabor válasza gaben88 (#1681) üzenetére


pandagabor
csendes tag

3db különálló 8pin kábellel, csináltattam de a gyári szettekből is össze lehet rakni így, nem ajánlatos mindkét ágat használni egy kábelen, legalábbis én így tudom. Az a biztos ha külön kábelekkel van megoldva.
Corsair HX1200-ra cseréltem, előtte 2 táp is kihullott. Mióta kicseréltem a Corsair-re boldog ember vagyok. :) (A képen a felső három 6+2 pinbe mennek a kábelek)

[ Szerkesztve ]

(#1686) xtremist válasza ƵøŁĭ (#1684) üzenetére


xtremist
senior tag

Q jó. Kicsi, halk, jó hűtés. A kártya maga meg nagyon nagy tudású.

(#1687) mvkly válasza tusi_ (#1679) üzenetére


mvkly
senior tag

Szia,

Azt meg tudnád esetleg nézni HWInfo-n, hogy az alábbiak milyen értéket dobnak melegedéskor? Ha még hajlandó vagy vizet forralni a kártyán :)

Nálam a GCD megy 90°C fölé szintetikus teszteken, a körülötte lévő 6db cache 70-ig sem jut. Meg semelyik, hwinfo-n tallózható dióda.

(#1688) tusi_ válasza mvkly (#1687) üzenetére


tusi_
addikt

Halli

voila

Ezek szerint a Memory die okes, a gcd die melexik mint allat

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1689) mvkly válasza tusi_ (#1688) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszi!

Detto. TimeSpy, stock, a mem 78°C, GPU 59°C (kép):

Ez Pulse, nem vapor, sima réz.
Átkozottul kíváncsi vagyok, hol a bibi. A tökösebb XT kártyák +1 slot bordája képes megfogni a DIE-t, a Pulse meg felbukik benne?

(#1690) tusi_ válasza mvkly (#1689) üzenetére


tusi_
addikt

Nalam eleinte jo volt, aztan tortent vmi.
Ha tudnam mi, hidd el, elarulnam.
Vissza jelzett a mindfactory, de nincs listazva a kartya az accountom alatt.
Varni kell, mig berakjak ala :( Ez sokaig tart tapasztalatom szerint...

UI: Nalad csak 34fok a delta, nalam 50 folotti, viszont erdekes modon nem throttlingol 100 fok felett sem :Y

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1691) tusi_


tusi_
addikt

Becsomagolva es holnap viszem a postara.

Lehetett kerni jovairast, azt kertem es vszeg egy Sapphire Nitro-t veszek, ha tenyleg lehet markat is cserelni..

Sajnalom, mert szerettem..

eat, sleep, play, replay

(#1692) gaben88 válasza pandagabor (#1685) üzenetére


gaben88
őstag

Lehet bevállalok egy cserét erre, még adok neki 1 hónapot, hátha addig kicicongja magát, aztán ha nem, akkor lehet csere erre a tápra vagy valami hasonlóra. Tetszik a Be quiet! Dark Power 13 1000W-ja az ATX3.0-ás kialakítás miatt, elég jövőbiztosnak tűnik, de ott csak két PCIE ág van (dupla végű kábelekkel) és a PCIE 5.0-ás ág, de azt meg a 7900XTX-el még nem tudnám használni... :U :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1693) xtremist válasza gaben88 (#1692) üzenetére


xtremist
senior tag

Szerintem várj a dark powerekkel, mert a ventilátor hanggal soknak lett újabban gondja.

(#1694) mmdms válasza tusi_ (#1691) üzenetére


mmdms
addikt

Sztem valaszthatsz masikat ha jovairas volt, ezt ugyis eladjak ujra.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1695) mvkly válasza gaben88 (#1692) üzenetére


mvkly
senior tag

Néhány tapasztalat az elmúlt 2 hónapból a tápról: [link]
Sajnos akad még pár ezeken kívül is, pedig már remegett az ujjam a rendelés gomb fölött.

(#1696) tusi_ válasza mmdms (#1694) üzenetére


tusi_
addikt

Hat ezt meg elbiraljak elobb, aztan ha jofejek, akkor esetleg. Ha belemennek, naluk veszem meg az ujat.
Vagy Pulse, vagy Nitro. Az elozo kartyam egy Pulse 6800 volt es imadtam, halk volt, huvos es lehett tuningolni, de inkabb uv-zni rendesen.
De a Nitro is csabit, mar Bezol kepei ota tetszett.
Meglatjuk :)

eat, sleep, play, replay

(#1697) gaben88 válasza mvkly (#1695) üzenetére


gaben88
őstag

Huh, ez nem hangzik jól. Pedig én csípem a BQ cuccokat... Amúgy DP13-at, hogy kötnétek be egy 3 csatis XTX-be, úgy, hogy csak 2 PCIE csati van a tápon, dupla ágú kábellel?

7900XTX (Nitro+) tulajok, mi az a UV nálatok, ami betonstabil? Még egy TLOU Part I alatt is?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1698) tusi_


tusi_
addikt

Mindenkinek, aki XFX vasarlasan tori a fejet, egy kis hideg zuhany.
A hirdetett 3 ev helyett 2 ev a gari es mindez a szallitastol szamitodik, de nem a vegfelhasznolohoz szallitastol, hanem amikor az XFX gyarkapujat elhagyja.
Esetemben 27/12/22...
:(((

eat, sleep, play, replay

(#1699) Pug válasza tusi_ (#1698) üzenetére


Pug
veterán

Ez az info honnan van? mert az XFX oldal szerint a non-refekre 3 ev jar:

(#1700) arnoldito válasza Pug (#1699) üzenetére


arnoldito
senior tag

Európában 2 évet vállal az XFX, ha 3 évet látsz az a bolt jófejsége kb. Németországban a legtöbb helyen 2 éveket adnak a vga-kra. A legtöbb gyártó(Asus kivétel kb.) más garanciát alkalmaz Európában mint az USA-ban. De ha nem így van akkor sorry. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.