Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Holnap fogom kézhez kapni a 7900 XT-m.
Kérdésem az volna, hogy jár hozzá alapból valamilyen játék, vagy igényelhető esetleg valahonnan?

(#1752) gaben88 válasza Rendo84 (#1751) üzenetére


gaben88
őstag

Itthon csak az Alzánál jár hozzá "lasszóf*sz" általában. Máshol semmi.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1753) mvkly válasza Rendo84 (#1751) üzenetére


mvkly
senior tag

Itt a hivatalos lista: [link]
Magyarország nincs benne, csak az Alzán keresztül.

(#1754) Rendo84 válasza gaben88 (#1752) üzenetére


Rendo84
senior tag

Köszi mindkettőtöknek.
És mi a menete az igénylésnek? Írnom kell az alzának egy levelet, vagy automatikusan küldik emailben?

(#1755) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Szerintem csak akkor ad kódot ha ajándékként fel van tüntetve.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1756) mmdms válasza ƵøŁĭ (#1755) üzenetére


mmdms
addikt

Nalam rendeles utan megjelent meg egy vasarlasi tetelkent, egy honap alatt aktivalni kell. Meg nem is neztem ez steames?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1757) tusi_ válasza mmdms (#1756) üzenetére


tusi_
addikt

Vasarlaskor ott van egy link az igenyleshez az oldalon.
Rakattintasz, beirod a vasarlas szamat egy e-mailt es a kartya SN-jet.
Kuld az AMD Award egy linket emailben, atvizsgalja a gepedet, hogy tenyleg AMD-s cuccod van e, majd megkapod steam ala a jateket es telepited.

eat, sleep, play, replay

(#1758) mmdms válasza tusi_ (#1757) üzenetére


mmdms
addikt

Vegre 4kba pockolgethetem a kormanyt. :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1760) gaben88 válasza ScomComputer (#1759) üzenetére


gaben88
őstag

Adrenalinnal nem veszik össze az Afterburner? Nagyon rég nem próbáltam AMD termékkel... :B

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1761) tusi_ válasza gaben88 (#1760) üzenetére


tusi_
addikt

Erosebb kutya ..ik elve alapjan de, felulirja az Adrenalin beallitasait,

eat, sleep, play, replay

(#1762) Pug válasza tusi_ (#1761) üzenetére


Pug
veterán

Az osszeakadas alatt szerintem nem ezt ertette a kollega :N

(#1763) Rendo84


Rendo84
senior tag

Tegnap meg is jött a 7900 XT, de valamiért problémákba ütköztem.

A beállításokban a VRR bekapcsolás hatására azonnal elkezdett villódzni és ugrabugrálni a kép. Egyébként 4k tv-m is alapból tudja ezt a funkciót, de ez játék hatására automatikusan kapcsolt be a zöld karimnál, mikor indítottam egy játékot.

Illetve a másik gondom pedig extrém lag és késés van. Nem fut semmilyen program az egeren akkor is látni. Ha pedig belépek egy játékba, ott is érzékelhető ez az extrém lag 4k 100 fps-nél is. Próbáltam már jó néhány funkciót ki és be kapcsolni de eddig nem segített.
HDMI és táp kábelre azért nem gyanakodnék, mert 3090-el eddig tökéletesen ment a konfig. Tápom Corsair HX1200.
Probléma jellegéből adódóan szerintem meg lehetne találni a megoldást, ezért nem szívesen küldeném vissza, szóval szívesen fogadnék minden segítséget akinek lenne ötlete.

(#1764) Pug válasza Rendo84 (#1763) üzenetére


Pug
veterán

Friss Win-t tettel fel?

(#1765) Norb79 válasza Rendo84 (#1763) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem is ez a tippem, hogy ddu a vidia driverre, ha az nem segít, akkor win reinstall, ha az sem, akkor visszaküldés. Meg persze friss AMD driver se árt. :)

(#1766) Rendo84 válasza Norb79 (#1765) üzenetére


Rendo84
senior tag

Természetesen DDU-t használtam.
Nem értem egy vga cseréhez miért kell win reinstall? Régen volt AMD vga-m, de ilyen drasztikus változtatás még sohasem kellett.

(#1767) Norb79 válasza Rendo84 (#1766) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem viszonylag simán ment anno a 1080ti váltása 6900xt-re, kivéve egy játékot, ahogy ilyen microszakadások voltak akármit arcon pörögtem a régi windowsban, és próbáltam elsumákolni a reinstallt, de nem sikerült.
Sajna ezek a driverek ezer helyre beeszik magukat az idők során, annyi minden kiegészítő funkciójuk van, hogy ezt-azt-amazt is elállítanak. Lehet nagy erőkkel tudnád ezt visszahozni normál helyzetbe, de win reinstall gyorsabb megoldás.
/szerk: és persze friss alaplapi bios sem árthat ennyire friss kártyának, meg a friss winbe a friss driver a mindenhez is.

[ Szerkesztve ]

(#1768) trek81 válasza Rendo84 (#1766) üzenetére


trek81
senior tag

nem kell winreinstall...más hiba van

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1769) tusi_ válasza Rendo84 (#1766) üzenetére


tusi_
addikt

Decemberben lecsereltem az AMD-t egy NV-re, de csak 2 hetig tartott a valtas, ment vissza az AMD. Semmi problemam nem volt.
Termeszetesen csokkentett mod es ddu, minden egyes driver valtasnal.

Elso korben probald meg kikapcsolni a ULPS "ficsort" tobb bajt okoz, mint amit segit. Irtam AMD-nek es jeleztek is, hogy az otlet ladajukba juttattak a keresemet ULPS-el kapcsolatban. (tehat ment a kukaba)

eat, sleep, play, replay

(#1770) trek81 válasza tusi_ (#1769) üzenetére


trek81
senior tag

azaz érdekes ,,simán win alatt ddu és soha semmi gondom nem volt ...
érdekesek ezek a hibák másoknál

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1771) tusi_ válasza trek81 (#1770) üzenetére


tusi_
addikt

Barmi akadhat barmivel is.
Egyszer veletlenul az Asus oldalarol szedtem le a chipset drivert es akadt , recsegett az ALC hangari a lapon.
Leszedtem az amd-tol es problema megoldva.

eat, sleep, play, replay

(#1772) trek81 válasza tusi_ (#1771) üzenetére


trek81
senior tag

így kell :)nem pedig wint ujra rakni mint sokan :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1773) Pug válasza trek81 (#1772) üzenetére


Pug
veterán

Legtisztabb mindig egy szuz rendszerrel kezdeni, ha valami jelentos problema merul fel foelem cserekor (persze minden mas beallitas es eszkoz resetelese utan) ;)

Ez lenyegeben szervizes alapvetes hiba forras azonositasakor:

- system defaults
- szuz OS

Es ezek utan mehet a hardware elemek eliminalasa, egyesevel.

[ Szerkesztve ]

(#1774) trek81 válasza Pug (#1773) üzenetére


trek81
senior tag

minél ujabb stbi megszaporodik a probléma...és ez nem jó :)
nálam sosincs gond...ryzen amd vga ennyi :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1775) Bib válasza tusi_ (#1757) üzenetére


Bib
őstag

Ha jól értem akkor a dobozban nincs semmi az ajándék játékhoz? Gondolok itt kártya, vagy boríték, stb.. semmi? Én is berendeltem végül egy 7900xt-t a zöld manósról, de kicsit rossz a szám íze, mert variáltak a kiszállítás idejét tologatták holnapra. Remélem nem valami visszaküldött példányra vártak :F

(#1776) trek81 válasza Bib (#1775) üzenetére


trek81
senior tag

átvétel szag,teszt és kiderül :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1777) mvkly válasza Bib (#1775) üzenetére


mvkly
senior tag

Az Alza fiókodban lesz az aktivációs kód, erről küldenek majd egy email-t is.

(#1778) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Egy kis csevegést kezdeményeznék, nem feszültség generálást. Amennyiben minden jól megy, akkor kb 3 hét múlva viszem a 6900-esemet Budapestre (külföldön élek, magyar garis a kártya), ahol egy kedves barátom megveszi majd. Természetesen a dilemma, hogy hogyan is tovább. Érdeklődnék, hogy aki esetleg volt a zöld a oldalon (40-es széria kapcsán) az végül miért döntött, hogy itt marad?

Megmondom őszintén, hogy nekem nagyon szimpatikus volt a 4080, az ára és a hülye kábelcsati szólt ellene. Viszont mostanában árban már nem sokkal rosszabb. A olcsóbb 4080asok 1200 euró körül kezdődnek, 7900xtx 1100, talán kicsit alatta. Kacérkodok a 4090essel is, egyszer élünk alapon, de azért próbálok távolodni tőle, azok 1700 euró körül vannak (amazonon éppen van pár napja rog strix visszaküldött példány 1917ért ;] ).

A lényeg, hogy érdekelne a véleményetek. :R

Ja és igen, 5800x3d, nem hiszem, hogy idén cserélném. Egy szuper 27es LG monitor, nanoips, 1440p. Itt mondjuk ismét jön a kacérkodás 4K-ra váltásra, ha jön erősebb VGA.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1779) trek81 válasza Sontir Fel (#1778) üzenetére


trek81
senior tag

sztem felesleges váltanod,,fogyasztás stbi miatt
6900xt the best ,ne add el

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1780) IzI válasza Sontir Fel (#1778) üzenetére


IzI
senior tag

Fogyasztas,dlss,rt nem érdekelnek,csak a nyers erő,akkor 7900xtx-re egy szavazat. Devil járt nálam, 7700x hajtottam.Találsz is hwinfo-t itt a fórumba,másoknak is van red devil

(#1781) turistakolbi válasza Sontir Fel (#1778) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

2080-ról jöttem 7900XT re. Smart aces memory, a Jó ár/érték 20gb memória. Tuning potenciál. Időtálóbb. 4070Ti-al versenyzett. nekem a 4080 már túl drága volt.
This is the way

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1782) gaben88 válasza Sontir Fel (#1778) üzenetére


gaben88
őstag

Ugyan ebben a cipőben jártam. 6900XT-ről visszaváltottam ideiglenesen RTX3060-ra, majd agyaltam, hogy 4070 Ti, 4080, 7900 XT vagy 7900 XTX! Én 4K-n játszom, így sajnos a legszimpibb 4070 Ti kiesett a 12GB RAM miatt. 4080, ami tetszene már inkább 570-580k körül van, így végül úgy döntöttem, hogy maradok AMD-nél és akkor már XT helyett legyen a lúd kövér és legyen XTX és akkor már Nitro+, ami még így is 500k alatt jött ki (lélektani határ alatt). Tehát úgy kb 80-100k-t spóroltam úgy, hogy az egyik "legjobb" XTX-et választottam. Ha lejjebb nézegettem volna, akkor még többet lehetett volna spórolni...
Próbálok mindent natívan játszani, ha kell akkor csak 60 fps-el (FreeSync tartományon belül nem zavar az fps (48Hz-144Hz), multit ritkán tolok), így a DLSS, FSR nem érdekelt különösebben a döntésben, bááár szerintem az FSR se rossz már és kíváncsi leszek érdekességképpen milyen lesz az FSR3. Az RT-ben jobb a zöld oldal, bááár a nem Nvidia féle RT, tehát pl DirectX féle RT nem megy rosszul piros oldalon sem! Fogyasztás meg olyan, amilyen... Én végül így döntöttem, de nem bántam (még) meg! :DDD

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1783) tusi_ válasza Sontir Fel (#1778) üzenetére


tusi_
addikt

Jo volt a 4080, nem azert kuldtem vissza, mert rossz lenne, hanem mert akkor meg 1400€ ert nem hozott annyit, hogy 1000€ t locsoljak ra a 6800 hasznalt arara.

Most 7900xt van 880€-ert - meg szervizben van, de ez custom gyarto hiba, nem amd - es majdnem ugyanazt hozza sima rasterben, mint a 4080.

Amugy meg AMD-s vagyok es jobban esik a lelkemnek egy ilyet birtokolni, mint a masikat.
Sima erzelmi alapon hozott dontes , nameg kicsit anyagi is.

eat, sleep, play, replay

(#1784) xtremist válasza Sontir Fel (#1778) üzenetére


xtremist
senior tag

3080-ról váltottam 6900xt-re a vram miatt, szimulátor miatt már kevés volt a 10gb, és amikor jött az új generáció, csak össze kellett vetni az árakat, visszalépést nem akartam, árban meg nagyon durván elment az nvidia. Nem szoktam a hobbimra sajnálni a pénzt, de egyszerűen nem tudtam kigazdálkodni egy 4080 árát. Ha 16gb-os lenne a 4070ti, egy percig sem gondolkodtam volna... így maradt a 7900xt. Nem bántam meg, eddig semmi gondom sincs vele, driveresen sem.

(#1785) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Köszönöm uraim. Sokkal nem lettem előrébb, ellenben megnyugodtam, hogy mások is agyalnak/agyaltak a kérdésen :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1786) xtremist válasza Sontir Fel (#1785) üzenetére


xtremist
senior tag

Ha belefér a keretbe egy 4080, akkor húzd meg a ravaszt. Most már előrébb vagy :))

(#1787) Norb79 válasza Sontir Fel (#1785) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem az alábbiak voltak a szempontok:

- korábban volt vidia is (970-1080-1080ti) és Radeon is (6900xt, meg előtte még AGP csatlakozós kártyák is pl), és driver gond mindig vidiaval volt, nem szeretem, ez teljesen szubjektív
- vram parának láttam már előjeleit, gondoltam, hogy a vidia vram spórolása gond lesz újabb játékoknál hamarosan, ezt igazolta is az élet
- dlss-t szokásos vidia lufinak láttam, mint anno a gsync-freesync kettőst, ahol a gsync “jobb” (szélesebb tartományban dolgozik), de valójában a freesync terjedt el és került mindenbe is, nincs is itthon “freesyncmentes” kijelzőm tizenéve, ezt is igazolta az élet, fsr már mindenben van, dlss meg abban a tucatnyi játékban amiben promozzák
- rt-t ugyanilyen lufinak gondoltam, mert az is tucatnyi játékban van érdemben, a többiben ilyen mellékes részeffekt minimálisan egyes részeken és annyit azért az xtx is elbír izomból gond nélkül (pl forza horizon5), de amúgy itt is számítok rá, hogy a vidia megoldásai helyett más terjed el, ez még azért nem dőlt el, hogy jól láttam e, de hidegen is hagy, amiket én játszok (főleg heavy rpg-k és stratégiák), ott ez eleve nincs fókuszban, hogy van e RT
- csatlakozógate már csak hab volt a tortán
- az ár meg felrakta a pontot az i-re

Szóval az ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet csapatok mintájára az ideiglenesen nálam állomásozó utolsó vidia kártya is elköszönt, maradt a gyereknek a 6900xt, nekem jött az xtx, és nem bántam meg. Akkor sem, ha mindkét kártya mellett elég antik cpu van, amik nem tudják kihajtani üvegre ezeket a kártyákat.

(#1788) Jacek


Jacek
veterán

Mostanában tényleg kezdik kiszorni a készleteket.. érdemes nézelödni keresgélni.
Ma löttem nettó 550euroért 6950 Red Devilt lasztofasszal stb. na ennyiért lófact nem kapok..

(#1789) Pug válasza Sontir Fel (#1785) üzenetére


Pug
veterán

Ha az ar nem zavar, akkor go for:

- 4080 ha a mostani "nV meant to be played" RT vonal nalad eros szempont
- 7900XTX ha inkabb a raszter

Ha milliomos vagy akkor 4090 ;]

Ha valamelyest ar/ertel orientalt akkor 7900XT

[ Szerkesztve ]

(#1790) tusi_


tusi_
addikt

Kartyam visszajott, jelentes szerint nem talaltak hibat es jopofasagbol ingyen vizsgaltak be,

Viszont vmivel jobb a homerseklet, csak TS alatt ment fel 93-ig, jatekban 85 alatt marad.
Szvsz csak meghuztak rajta vmit...

PS: Hotspotrol beszelek, edge 50 korul mozog..

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1791) fatal` válasza Jacek (#1788) üzenetére


fatal`
titán

Aztán a 4090 mellé az meg minek? :D

(#1792) Jacek válasza fatal` (#1791) üzenetére


Jacek
veterán

Khhmm irodámba :D 5800X3D melllé full AMD , office-ra :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1793) mvkly válasza Sontir Fel (#1785) üzenetére


mvkly
senior tag

Szerintem legbelül már döntöttél a 4080 mellett :). 2-300€ ide vagy oda. Biztos nem bánod meg, ha ezt választod. Viszont ha az XTX-et veszed meg, lehet ott lesz majd pici tüske az agyadban, mi lett volna, ha mégis nVidia...

(#1794) gaben88 válasza Norb79 (#1787) üzenetére


gaben88
őstag

Az RT jövőjét a konzolok fogják eldönteni, ha nem is a mostani gépek, hanem a "PS5 Pro-k és Xbox Series X+-ok" és azok biztosan nem a zöld RT-t fogják használni, hanem pl az MS DX RT megoldását. Tehát simán benne van, hogy a Nv féle RT a PhysX sorsára fog jutni. Ma már az se külön tényező... De az is igaz, hogy én inkább húzok az AMD felé, mint nem, de, ha nem lett volna 80-100k a normális XTX és 4080-ak között, akkor bizony most újra zöld kártyát vettem volna (volt már sokszor ilyen, olyan kártyám is, azért saját magam ellensége nem vagyok). De végül XTX lett és NEM bántam meg! :B

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1795) Sontir Fel válasza mvkly (#1793) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Koszonom szepen az uj hozzaszolasokat is :R

Szeszelyes vagyok mint egy tini csaj.... a 4090 ellen szol hogy az arabol majdnem kijon egy LG oled tv es egy 7900/4800 :B Nem volt 30xx/40xx. Nvidiam, 20xx se tul sokaig. Ez vitathatalnul vonz, ellenben a nyamvadt tapcsati :(

Nem terrorizallak tovabb titeket, majd irok 3 het mulva, ha mar nincs 6900, hogy mi rendeltem helyette. :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1796) Jacek válasza Sontir Fel (#1795) üzenetére


Jacek
veterán

Annak a tápcsatinak az égvilágon semmi baja, sőt végre nem a rohadt 4x2x8 pin kábelkorbács van a gépben.
Előtte

utánna

[ Szerkesztve ]

(#1797) Sontir Fel válasza Jacek (#1796) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Amikor tapot csereltem hibaztam es nem gondoltam elore az uj szabvanyra, igy nekem valami atalakitos balhe fog kelleni hozza es maradnak a korbacsok ;]

Mas: 1.050 euro az MSI Gaming trio 7900 xtx. Valakinek volt mar hozza szerencseje?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1798) gaben88 válasza Sontir Fel (#1797) üzenetére


gaben88
őstag

A forumot kovetve egy ideje, te lehetnel az elso! :DDD Neten se nagyon van rola teszt, bar szerintem nem lehet rossz. MSI azert egy egesz jo szintet hoz a kartyaival, foleg a 3 ventisekkel!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1799) fatal` válasza Jacek (#1792) üzenetére


fatal`
titán

Jah, én kérek elnézést.

Lassú a pasziánsz? :DDD :DDD

(#1800) mvkly válasza tusi_ (#1790) üzenetére


mvkly
senior tag

Ezek a hőfokok a korábbi uv-s profillal jönnek?
Arra meg gondolom nem reagáltak semmit, hogy a kezdeti állapotból miért juthattál el a merülőforralóig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.