Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ubi82 válasza palfitom (#50) üzenetére


Ubi82
őstag

Ha ebben a topikban sem lehet véleményt mondani, mint szakmai fórumon, akkor ezt a topikot is itthagytam...

(#52) palfitom válasza Ubi82 (#51) üzenetére


palfitom
félisten

Ez részedről egy valótlan állítás volt, nem más. Az ilyennek itt sincs helye!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#53) flexxx2 válasza Ubi82 (#51) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha elmész nvidia topikba fikázni az nvidiát ott is ezt kapnád, és ez fikázás amit te csinálsz, kaki meg hasonló szavak használatával ne csodálkozz, hogy ezt kapod.

(#54) Ubi82 válasza palfitom (#52) üzenetére


Ubi82
őstag

Leírtam két év tapasztalatát, szívását, erre belém kötöttél, ok nélkül, más topikokban is elszoktad játszani, de akkor részemről ennyi volt...

#53 flexxx2
Kaka a leak szerinti tudása...

[ Szerkesztve ]

(#55) palfitom válasza Ubi82 (#54) üzenetére


palfitom
félisten

EGYIK oldal sem hibátlan, tehát aki az ellenkezőjét állítja, az nem való szakmai fórumra! :N

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#56) pRoject22 válasza Ubi82 (#54) üzenetére


pRoject22
őstag

Fél évig volt 6800XT-m, AMD nél maradtam volna de pont az az egy szim amivel versenyzek az ( akkor, azóta már javították ) fps-t dropolt az AMD-vel, ez az iRacing, akkor 3080Ti-ra váltottam és tudok iRacingezni de pl Assetto Corsázni meg Nvidiával nem tudok mert az meg azzal dropol viszont a 6800XT-vel meg az ment jól.

Szóval szerintem ez nettó blődség, hogy baj csak az AMD-vel van. :U

¯\_(ツ)_/¯

(#57) palfitom válasza pRoject22 (#56) üzenetére


palfitom
félisten

:K
csak az állít olyat, akinek nincs nagyon nagy tapasztalata, vagy csak simán elfogult.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#58) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

várós

https://www.twitch.tv/muerte188

(#59) M.T. válasza ScomComputer (#37) üzenetére


M.T.
senior tag

itt valami nem stimmel az xt és az xtx eredmények a time spy ban kb egyenlőek, elvileg 10-20% között kellene lennie a különbségnek.

(#60) omfgk válasza ScomComputer (#37) üzenetére


omfgk
addikt

Ebből így nem lesz olcsó 4080-as... Annyit csökkentenek az árán ,hogy a 4090 ne fojtsa meg és kész. 1000 dolcsi alá így nem kell bemenniük. 1100 is elég lehet egyelőre.
Pedig szurkoltam az AMD-nek.

Hova tűntek az órajelek egyébként?
Nem 3Ghz volt a cél?

[ Szerkesztve ]

(#61) Ubi82 válasza omfgk (#60) üzenetére


Ubi82
őstag

Bios és driver gondok adódtak, bedemozott frekiknek nyoma sincs :U

(#62) ScomComputer válasza omfgk (#60) üzenetére


ScomComputer
veterán

Majd meglátjuk,már nem sokat kell aludni... :D
BeZol itt nagyon jól levezette a dolgot...#19 :K
......
#61Ubi82... jaja az igors'labnak voltak ilyen infói...#7

[ Szerkesztve ]

(#63) flexxx2 válasza omfgk (#60) üzenetére


flexxx2
őstag

Nyugi, lesz ebből olcsó 4080, legfeljebb egy még annál is olcsóbb AMD 7x is lesz.

(#64) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Mindenki nyugodjon le!
Ugyebár ezek is el vannak látva 3D V cache-val.
Mind láttuk hogy az 5800X3D procinál mennyit hoznak... 4400 mhz-n versenyez face 2 face a 7700x-el ami 5400 mhz-n megy.
Gaming az teljesen más mint a szintetikus tesztek.
Legyen mindenki türelmes 13-ig.
És akkor még ott van, az hogy sok tesztelő valószínűleg intellel teszel majd, és nem 5800X3-d vel, bekapcsolt SAM-al.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#65) pRoject22 válasza turistakolbi (#64) üzenetére


pRoject22
őstag

A SAM az egyébként működik minden játékban vagy csak van egy megadott lista amiben megy mint az NV BAR?

¯\_(ツ)_/¯

(#66) PuMbA válasza turistakolbi (#64) üzenetére


PuMbA
titán

"Ugyebár ezek is el vannak látva 3D V cache-val."

Nincsenek. Én a bemutatón semmi ilyesmiről nem hallottam, se az utána kiadott architektúrális bemutató anyagokban nem olvasható. Hol olvastál ilyet?

"Mind láttuk hogy az 5800X3D procinál mennyit hoznak... 4400 mhz-n versenyez face 2 face a 7700x-el ami 5400 mhz-n megy."

Nem. 5800X3D még a 7600X ellen is veszít: Ryzen 7 5800X3D or Ryzen 5 7600X? AM4 vs AM5: 50+ Game Benchmark

[ Szerkesztve ]

(#67) turistakolbi válasza PuMbA (#66) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Tény. van különbség. 280 fps és 290 fps... de 144 fps felett már teljesen mind1 számomra.
fele annyiból megvan az 5800x3d build okosan összerakva, mint az AM5. vagy az új intel.

Júliusban még erről ovlastam. https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-RX-7900-XT-could-have-a-total-of-384-MB-of-Infinity-Cache-thanks-to-3D-V-Cache-on-some-models.634850.0.html
Hogy lesznek modellek amin lesz ilyen feature.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#68) PuMbA válasza turistakolbi (#67) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hát sajnos az újsagírás itt tart. Az is cikk, ami "lehetséges", de még itt ugye nem tartunk. A jelenlegi kártyák 3D V-Cache nélküliek, ezeket tudjuk használni és kimérni :)

[ Szerkesztve ]

(#69) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Gigabyte Aorus Elite Boost 2680Mhz...közelítünk a 3gigához.. :DDD
További info!

(#70) flexxx2 válasza ScomComputer (#69) üzenetére


flexxx2
őstag

Na ezért (is) drága a VGA, mert csinálnak egy hűtőt és azt rakják mindenre, ez a 4090 hűtés 1-1ben.
Ez a kicsi jobban tetszik:

(#71) Motyi válasza flexxx2 (#70) üzenetére


Motyi
senior tag

Talán nem véletlenül. A jobb AIB modelleken mind "4090 kategóriás" hűtő van, amire szükség is lesz a feltehetőleg 450W körüli fogyasztás mellett. Ugye a refhez képest közel 200Mhz-el magasabb órajelhez itt is kell az aránytalanul megnövelt kakaó. Még az ár lesz érdekes. Szerintem a jobb AIB modellek simán 4080 árban lesznek itt EU-ban. :(

(#72) Norb79


Norb79
őstag

Remélem emberi áron lehet kapni vhol hamarosan, akinek van linkje, az ne tartsa magában! :R

(#73) flexxx2 válasza Motyi (#71) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért a 4090 és 4080 között van akkora teljesítmény különbség, hogy minimum furcsállom miért ua hűtő van mind2n. És a 4090hez is azt olvastam, hogy túl van tervezve a hűtés, mert nvidia nagyobb wattokat mondott eleinte, akkor egy 4080hoz? (és még lehet a 4070ti-re is ezt rakják)

(#74) Motyi válasza flexxx2 (#73) üzenetére


Motyi
senior tag

Nekünk felhasználóknak csak jó, hogy "túltervezett" hűtővel kaptuk a 4090-et. A TUF-om és a SuprimX-em is néma csendben van max terhelésnél (450W power limit mellett) és 63-65 fokosak. De a hétköznapokban 70% power limittel futnak 55 fokon.

(#75) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

(#76) ScomComputer válasza tibcsi0407 (#75) üzenetére


ScomComputer
veterán

Te jó ég..a TPU is bedől ennek a fake videónak... [link] ,még,hogy szivárgás..hehehe.. :DDD :D

(#77) pRoject22 válasza tibcsi0407 (#75) üzenetére


pRoject22
őstag

Fake, mint ahogy valszeg a 3dmark sem mérvadó

¯\_(ツ)_/¯

(#78) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#79) Motyi válasza pRoject22 (#77) üzenetére


Motyi
senior tag

Most még a találgatás megy. Itt azt mondják, hogy több forrás szerint az XTX átlagban 10%-al lesz gyorsabb mint a 4080, de RT alatt csak 3090 szint körül lehet. [link]

Itt meg állitólag egy tesztelőtől jött szivárogtatás, ami az átlag RT nélküli teljesitmény arányokat mutatja konkrét számok nélkül:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#80) flexxx2 válasza ScomComputer (#78) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért ennyivel nem lesz gyengébb a 7900 mint amit az árak mutatnak.
megj: jobb alul a msi 4080on 24GB-ot írnak, az ott nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#81) pRoject22 válasza Motyi (#79) üzenetére


pRoject22
őstag

Én csak azt fogom majd elhinni ha azok tesztelik le akikben megbízom, akik nem fake vidiket gyártanak és akiknek adok a véleményükre, ezek már hétfő este meglesznek, az kérdés, hogy ref vagy aib karikat is tesztelnek-e.

¯\_(ツ)_/¯

(#82) M.T.


M.T.
senior tag

Review from india : [link]

(#83) Motyi válasza M.T. (#82) üzenetére


Motyi
senior tag

Alapos, jól felépitett review. Kétség sem férhet a hitelességéhez. :U

(#84) zebra_hun válasza Motyi (#83) üzenetére


zebra_hun
addikt

:DD

(#85) pRoject22 válasza M.T. (#82) üzenetére


pRoject22
őstag

Ez is fake, az összes 1000 feliratkozós idióta most meglovagolja ezt a hullámot a kattintásokért és a plusz subokért.

Érdemi tesztek holnap lesznek, de szerintem kell azoknak az új AMD driverekenek egy hónap mire rendesen fog menni, szóval ezek az első tesztek sem lesznek szerintem 100%-ig pontosak

¯\_(ツ)_/¯

(#86) ScomComputer


ScomComputer
veterán

RX 7900 Red Devil
Lesz valami bizbaz amit rá kell tenni a backplate-re és szép lesz tőle... :DDD
Forrás..

(#87) omfgk válasza ScomComputer (#86) üzenetére


omfgk
addikt

Nagyon küzdenek a gyártók ,hogy a +100-200 dolcsis felárnak legyen létjogosultsága.

(#88) Motyi válasza omfgk (#87) üzenetére


Motyi
senior tag

Ez a kártya itt EU-ban simán lesz 1500 EUR. :D

(#89) Sontir Fel válasza ScomComputer (#17) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Asrock kicsit jobban megy :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#90) Bossp


Bossp
addikt

Re

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#91) Bossp válasza ScomComputer (#86) üzenetére


Bossp
addikt

Ahh ez kell nekem! 😍

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#92) trek81 válasza Bossp (#91) üzenetére


trek81
senior tag

Szigoru na, az ára is az lesz :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#93) KAMELOT válasza ScomComputer (#86) üzenetére


KAMELOT
titán

Végre AMD oldalon is 384bit-es vga. Szép is!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#94) ANOka válasza flexxx2 (#73) üzenetére


ANOka
őstag

Mert így csak egyfélét kell gyártani!?

(#95) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

ennyit az 1000.dolláros árról! :C

Bővebben itt

[ Szerkesztve ]

(#96) KAMELOT válasza DroiDMester (#95) üzenetére


KAMELOT
titán

Mire hungarisztánba ér lesz 600k+ :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#97) Sontir Fel válasza DroiDMester (#95) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szerencsésebb helyeken azért közel annyi :DD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#98) DroiDMester válasza Sontir Fel (#97) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ne legyen igazam, de sajnos a 4090.es jóslatom is bejött(és még azóta sem csökkentek az árai), így itt sem látok rá esélyt hogy ez kevesebb lesz!

[ Szerkesztve ]

(#99) Sontir Fel válasza DroiDMester (#98) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ne legyen! :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#100) flexxx2 válasza ANOka (#94) üzenetére


flexxx2
őstag

csak ez lehet, gyártósor többe van, mint az anyag ami a VGA-ban van, hiába több anyag, több energia a termelése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.