Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) BeZol válasza Emcski (#1049) üzenetére


BeZol
őstag

PUBG-re viszont kifejezetten gyenge a 7900 XTX.
Igaz pár hete néztem, lehet azóta változott, de akkor 160fps körül ment ott, ahol most a 4090 250-300-al ugyanazokkal a beállításokkal.
Az idle 90W fogyasztás irritál a legjobban a 240Hz-es kijelzőn, mert Nvidiaval 18W...

(#1052) DroiDMester válasza Emcski (#1049) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

2300.hoz nagyon sok az a fesz!

én 2800.hoz használok 1065mV-ot :DD

próbáld meg te is ezt beállítani!

[ Szerkesztve ]

(#1053) BeZol válasza M.T. (#1050) üzenetére


BeZol
őstag

Sima Time Spy-al óvatosan, lehet nem minden egyes szakaszán 100% a gpu-load, ezért csalóka eredményt dobhat. (ez ugye csak erősebb videókártyákra vonatkozik)
Time Spy Extreme-nél is előfordulhat ez, mert 4090-nél pl fixen cpu-limitelek ott is.

A bench végén a grafikonon ki lehet kérni a gpu-load-ot, ott látni mizu:

Nálam sokhelyütt 80%-ig lemegy a gpu-kihasználtság a 4090-nel, így nem kapsz valós képet a videókártyád teljesítményéről, mert a proci miatt limitálva vagy (még akár csúcs 13900KS-el is úgy, hogy még tuningoltad is).

Ezért mérek csak Speed Way-t, ott 4GHz-es procival is 100%-ra terhelődik a videókártya :K

(#1054) IzI válasza BeZol (#1051) üzenetére


IzI
senior tag

Tesztekben idle 16w írnak [link] vagy az 60hz vonatkozik?

Tud esetleg vki nézni nekem 160-180hz korlátot,hogy akkor mennyit fogyaszt a 7900xtx?

[ Szerkesztve ]

(#1055) DroiDMester válasza IzI (#1054) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

144Hz-ig nem eszik többet, nálam is 18W környéke(144.en)

e felett már megnő a fogyasztás, de ez a többi VGA val is így van, nem csak a 79xx nél!

[ Szerkesztve ]

(#1056) M.T. válasza IzI (#1054) üzenetére


M.T.
senior tag

Nalam dual 144hz es monitor idle 90w ha keveszem oket 60ra akkor 15-18w idle, programnal valtok frissitest jatekinditas elott azt no problem

(#1057) M.T. válasza DroiDMester (#1052) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha korlátozza a clock ot 2300mhz re akarmennyi feszt adhat akkor is minimálisan befolyásolja a kapott feszt. Pl beállithatsz 1100mv ot akkor is 780mv körül kap vagy beallitasz 700mv ot akkor 770mv körül kap a chip. Az RDNA 3 sokkal kötöttebb ilyen téren, csak ha 2500Mhz és felette jársz kezd el számítani amit beállitasz.

[ Szerkesztve ]

(#1058) IzI válasza DroiDMester (#1055) üzenetére


IzI
senior tag

#1056M.T.

Köszönöm.

(#1059) Emcski válasza M.T. (#1057) üzenetére


Emcski
lelkes újonc

Most hiába dobjátok ide hogy 2700 vagy 2800 mhz-en ennyi meg annyi feszt adva más játékkal stabil esetleg a kártya, ha megnéznétek 4k-n full maxon az exodust, pár pillanat vagy perc múlva kifagyna a francba a kártyátok. :C Arról nem is beszélve hogy a kártya a metróban ilyen beálltásokkal totálisan ignorálja a max órajelet amin ti szeretnétek járatni, mert leveszi 2300 mhz vagy az alá a gpu órajelet. :D Igen, ha feszt 1.0 mv-ra téve is 0,769 mv-ot kap a gpu 2300 mhz max órajelet álltva, szóval totál máshogy müködik az rdna 3 mint az ada pl. :D

[ Szerkesztve ]

(#1060) Norb79 válasza DroiDMester (#1055) üzenetére


Norb79
őstag

Na de az a teljesen idle, amikor üres desktopot nézel. Elindul egy böngésző pár animációval és máris 40-60 watt.
Legalábbis nálam a zafír referencia xtx.

(#1061) DroiDMester válasza BeZol (#1053) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hát ezt nem tudom honnét vetted de BAROMSÁG!

"még akár csúcs 13900KS-el is úgy, hogy még tuningoltad is"

nekem csak egy szaros 13700K-m van és végig 100% on megy a VGA a teszt alatt!

és még csak tuningolva se nagyon van a cpu :C

íme!

AMD CPU-k az újak is elég gagyik, egy 13600K is leveri őket! :))

[ Szerkesztve ]

(#1062) DroiDMester válasza Norb79 (#1060) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

idle állapotról volt szó, amit te írsz az már használat! és ott mindegyik VGA így viselkedik legyen az AMD vagy nV

a 3090.em is felmegy 40-50-60W ig böngészés közben, és a 6900XT is felment!

(#1063) DroiDMester válasza Emcski (#1059) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nincs 4K-s monitorom és nem is lesz, mert még mindég nem létezik olyan VGA ami normális sebességgel képes lenne meghajtani egy 4K-s monitort!

de 1440p be teszteltem a Merto EE-t és simán ment a VGA ~2900MHz-en és nem fagyot meg nem volt semmi gond vele 30.perc loop teszt alatt sem!

(#1064) DroiDMester válasza DroiDMester (#1061) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

na most láttam hogy csak alap 100% TDP-vel ment a teszt, így a 2.es tesztnél kicsit beesett a ram órajel :O

csináltam 115% os TDP vel is, így már nem esett le egyik órajel sem a VGA-nál, és továbbra is 100% on ment végig!

[ Szerkesztve ]

(#1065) M.T. válasza Emcski (#1059) üzenetére


M.T.
senior tag

En pont metro exodussal teszteltem a stabilitást ray tracing mellett de sebaj, igaz csak 3440x1440 ben.Köszi a figyelmeztetést, hogy instabil a kártyám szóval ha esetleg nem fagy ki a game kezdhetek aggódni. "Csak még nem biztos hogy a kártya miatt vagy a látnoki képességeid végett."

[ Szerkesztve ]

(#1067) Sontir Fel válasza kiszpista900 (#1066) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Miről, mire váltottál, hogy ezt tapasztalod?

Ne foglalkozz a csacsi öreg med, izé Droidmesterrel. Vannak rosszabb pillanatai, de azért nem vészes a dolog ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1069) kiszpista900 válasza Sontir Fel (#1067) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Nem foglalkozom , csak hozzá írtam mert hülyeség, azért hogy mást esetleg ne tévesszen meg ...
Hozzá teszem én régóta ( 10 év)csak intelt használtam ..proci + VGA de nem voltam sose fanatikus, 3060-3070-3080bol volt több darab aztán jött 6800xt .. eddig most jön egy 6900xt ha minden igaz és maradok is ..
Én csak warzonezok és intelt vennek mert 13700 idotalobb mint egy 5900x meg erősebb is ..de nincs egy normális nv kártya wzre ..

(#1072) BeZol válasza DroiDMester (#1064) üzenetére


BeZol
őstag

És tényleg.
Akkor ahogy nézem nem elég erős a 7900 XTX h kijöjjön Time Spy-ban a cpu-limit,
vagy itt jön ki az, hogy AMD videókártyák mellett nem kap akkora terhelést a cpu és jobban teljesítenek ilyenkor egy Nvidia-hoz képest, lásd néhány 1080p-1440p bench a netes review-kban.

Sebaj, 4090-essel fixen cpu limitelek ebben a benchben :K

[ Szerkesztve ]

(#1077) BeZol válasza M.T. (#1057) üzenetére


BeZol
őstag

Én még jan. 29-én világranglista 6. helyre tuningoltam a 7900 XTX-et Speed Way-ben.
(most 7.)

Ott én azt tapasztaltam ki, hogy 2900MHz körülig volt értelme tuningolni 2780MHz körüli memóriával.

Tudtad emelni az órajeleket efölé is, de akkor egymást ütötték a dolgok:
Magasabb gpu-órajel mellé csökkenteni kellett a memória-órajelen.
Magasabb memória-órajel mellett pedig a gpu-órajelet kellett csökkenteni.

A poén az volt, hogy a "probléma" nem mindig jelentkezett azonnali crash-ben, hanem eleinte csak romlottak a pontszámok, és csak utána fajult át crashbe.

Nálam a fentebb írt órajel-kombináció körüli rész hozta ebben a benchben a legtöbb pontot. Tudtam 3000MHz körül 2750MHz memóriával is benchelni, de picivel elmaradtak a pontok.
3100+MHz-et használva meg drasztikusabban romlottak a pontszámok.

####################################################

A másik dolog a feszültség.
Én egy 150MHz-es tartományra korlátoztam a gpu-órajelet.
Teszem azt 2800-2950MHz es tartomány mellett ha magasabb értéken hagytam a feszt, akkor 2800-2850MHz-en ment a gpu.
Alacsonyabbra véve a feszt 2900-2950MHz-en ment a gpu, sőt volt h fogta magát és 2950+MHz-en rongyolt végig.

GPU-Z-ben figyelve emlékeim szerint kb. 900mV és 930mV között ugrált a tényleges gpu-fesz.
1100mV körüli beállítással volt valós 930mV, 1050mV körül volt 900mV... (legalábbis Speed Way alatt)

Tehát a valós feszültség miatt kvázi meg is kapjuk h x gpu-órajel ÉS y memória-órajel esetén mekkora feszt kér a rendszer. Ez így viszont sajnos önmagában nem elég, mert a TDP-keret jön itt be a képbe :))

Én végül azért nem tudtam több pontszámot kicsikarni, mert ha feljebb toltam a gpu és memória OC kombinációból bármelyiket is, akkor elfogyott a TDP-keretem, ezt pedig onnan tudtam, hogy el kezdett hullámozni a gpu-órajel a bench bizonyos részein.
Ezt onnan tudom h TDP-hez van köze, mert eleinte direkt gyári TDP-vel nézegettem, és ahol hullámzott már a gpu-órajel, extra TDP-kerettel ez megszűnt.

"Több" TDP-keretünk pedig még úgy lehet, hogy a fesz-csúszkát lejjebb tekerjük.
Én 1025mV-os érték mellett benchelgettem kitolt és nem kitolt TDP-kerettel is, és mikor újra el kezdett hullámozni a gpu-órajel, akkor a feszt csökkentve abbamaradt a hullámzás, így megint tudtam a gpu-n emelni, majd megint hullámzás, erre válasznak feszcsökkentés, és ez így ment egészen 1014-1015mV-ig.

Ezen a ponton pedig több variáció létezik mi lehet a "limit":
A: memória-OC-t kéne visszább venni (ezzel kis TDP-keretet is nyerve)
B: magasabb GPU-órajelhez több fesz kéne, de ehhez pedig jelentkezne a C eset
C: elfogy a TDP-keret

Ahogy nézegettem nálam a 2780MHz Fast Timing a "tökéletes" memória-órajel, efelett és ezalatt is romlanak a pontszámaim, tehát maximum csak a magasabb GPU-órajelhez nem képes ekkora memória-órajelet kezelni, de alapvetően az A-eset sztem nem igazán játszik.

Tehát nálam a B-C eset állhat fent, több TDP-keretre lenne szükségem, ami ugye a Nitro+-nál eleve 463W tuningolva :DDD

Lehet átcuccolok másik ingatlanba ahol erkélyre ki tudom rakni a gépet, ezzel nyernék talán 20 fokot, ami segítene a fogyasztáson egy picit, ergo lehetne picit emelni megint és meglehetne az 1. hely ;]
(52 fokos átlag gpu hőmérsékletem volt, az 1.-nek 34 fokos, erkélymodos 6800 XT-m anno 36fokon rongyolt végig)

[ Szerkesztve ]

(#1079) M.T. válasza BeZol (#1077) üzenetére


M.T.
senior tag

Ehhez grat ügyes vagy, nálam mivel én nem hajtok a legjobb tuningra próbáltam kitapasztalni, hogy kb nekem hol az a rész amikor már nem ér meg több fogyasztást a plusz teljesítmény. Kb 31000 pontot kaptam igy is time spyba és nincs se fagyás se teljesítményben nem érzem hogy lassú lenne ami nekem megfelelő, es 310W a max fogyasztas de jelkemzien 260-280 kozott eszeget jatekok alatt ha 120-144 korul korlatozom freesync miatt akkor 200 alá is benéz de 170w alá sehogy nem tudom levinni kivéve ha 60 alatti fpsen korlátoznám ami azért nem jó single playerben is kell azért legalább a 60 szerintem.

(#1085) IzI


IzI
senior tag

Powercolor 7900xtx red devil-hez járó GPU tartó, használható vagy jobb venni egyet?

(#1086) DroiDMester válasza IzI (#1085) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

teljesen jó, nem gagyi minőségű, én is azt használom! :K

(#1087) IzI válasza DroiDMester (#1086) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.

(#1088) kvarc


kvarc
tag

ASROCK Radeon RX 7900 XTX 24GB Taichi kártyának mennyi a TDP-je gyárilag?

(#1089) BeZol válasza kvarc (#1088) üzenetére


BeZol
őstag

Sajnos techpowerup-os adatbázisban nincsen jól írva a TDP-keret.
Nitro, Aorus, Merc: 467W
TUF, Devil: 431W

Taichi elvileg 390W, és sztem erre megy rá a +15% állítási lehetőség, tehát 448W talán: [link]
Sajna nem rakott be hwinfo64 vagy gpu-z képeket, de ha beírsz fórumba csak rak be, főleg h azóta levizezte :DDD

Itt egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#1090) kvarc válasza BeZol (#1089) üzenetére


kvarc
tag

Taichi jobban bejott mint a Nitro+?
Köszi az infokat!

(#1091) Sontir Fel válasza kvarc (#1090) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Random rá szoktam keresni a kártyára, de nem még nem találtam tesztet róla. Esetleg, ha valaki belefutna, ne tartsa magában ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1092) BeZol válasza kvarc (#1090) üzenetére


BeZol
őstag

Külföldi fórum alapján Nitro+ a legjobb példány.
A TUF is nagyon jó hűtésügyileg, de ott "csak" 434W a TDP-keret.

Custom XFX-el járt úgy egyik srác, hogy 1. példány brutál hot spotos volt, a 2. példány pedig konkrétan szétrobbant a gépében (a venti), harmadjára red devil-t vett.
XFX-ek ventijét hangosnak is mondják ha felpörgeted jobban.

AsRock-okról kb nincs infó. :(

(#1093) Emcski válasza kvarc (#1088) üzenetére


Emcski
lelkes újonc

Én sem ajánlom az Asrockot. Spórolós cég. Red devilt tudom ajánlani kiváló darab a powercolortól. Sosem volt még powercolor kártyám, már van egy xtx tőlük de már nagyon régen a vga piacon vannak és minőségi termékeik vannak.

(#1094) kiszpista900 válasza Emcski (#1093) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Powercolor se a legnagyobb márka attól függetlenül devil az jó , sőt..
ASRock meg sose volt legjobbak között de ami nálam volt teljesen rendben volt vgak közül,hűtés is elfogadható és nem is volt hangos , szerintem régebben a " gagyi" márkához tartozott ettől már jobb :) es van felsőkategóriás is tőle ..
Na meg ugye azért minden széria más ...nem tudom igazából milyen lehet

[ Szerkesztve ]

(#1095) krepp válasza BeZol (#1077) üzenetére


krepp
tag

Ez szinte már egy tuning guide!
Köszi!

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#1096) palfitom válasza Emcski (#1093) üzenetére


palfitom
félisten

NEM szabad márkára/gyártóra ÁLTALÁNOSÍTANI!
Mindegyiknek van "spórolósabb", gyengébb hűtésű modellje, és vannak jó, ajánlott modellek is (Asrocknál a Taichi és a 3 ventis Phantom Gaming-ek is jól sikerültek)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1097) kiszpista900 válasza palfitom (#1096) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Nekem is phantom volt, szerintem teljesen rendben volt
És most jön a OC formula :)) ami jobb elvileg

(#1098) palfitom válasza kiszpista900 (#1097) üzenetére


palfitom
félisten

:K
Jaja, az OC Formulát nem is említettem. Ezek mindegyike ajánlott, vagy nagyon ajánlott!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1099) sNk77


sNk77
aktív tag

Nekem is phantom volt. Szépen világított és ennyi amit pozitívumként elmondhatok róla. Sajnos. Lassan már visszaküldik az árát, szerintetek akkor melyiket érdemes venni? Esetleg még1x egy ilyet? Mi ezaz OC formula?

nádpálca

(#1100) gaben88 válasza palfitom (#1096) üzenetére


gaben88
őstag

6800/6800XT esetén tök rendben volt a Sapphire Pulse is. 7900XT(X) esetén milyen? Itt már kevés? Nagyon spórolós? Áprilisban legkésőbb valamit venni akarok és a 4070 Ti csalódás 4K-ban, így maradnék piros oldalon 7900XT vagy XTX-el.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.