Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Shkiz0 válasza DroiDMester (#1300) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A fogyasztás dolgot örömmel olvasom. :K
A tuningot meg úgy értem, hogy nem lehet olyan mértékben mint a 6xxx esetén, ahol még volt MPT.
Gyakorlatban ha beférne a házba nem is vennék rá blokkot mert feleslegesnek érzem mind itt, mind akár a 4080 / 4090 esetén, csak ugye ezt úgy tudnám megoldani, ha kiköltöztetem a házon kívűlre a pumpát és a kiegyenlítőt, de ezt csak a végső esetben szeretném, ezért számolok mindenképp a blokkal.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1302) gaben88 válasza Shkiz0 (#1299) üzenetére


gaben88
őstag

Azon egy pillanatra én is megremegtem ma, mikor láttam, hogy a XTX Phantom Gaming XT árakban mozog. Milyen amúgy az AsRock megoldása egy MSI Trio Classic, Sapphire Pulse/Nitro, Asus TUF-hoz képest?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1303) Shkiz0 válasza gaben88 (#1302) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A Taichi az nagyon jól sikerült, arról van TPU-n teszt, de erről nagyon nem találtam tesztet ami releváns vagy fixen megbízható lenne.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1304) kiszpista900 válasza Shkiz0 (#1303) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Előző szériában volt ilyenem,jó kártya volt, minden rendben volt vele

(#1305) DroiDMester válasza Shkiz0 (#1303) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a PCB ugyan az mint a Taichi, mivel ugyan az a FC blokk megy rá!

és sz.tem nem spórolták le a fázisokat sem róla!

(#1306) gaben88 válasza Shkiz0 (#1303) üzenetére


gaben88
őstag

Én csak ezt találtam, de szerintem itt a HS elég sok a GPU-hoz képest: [link]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1307) Shkiz0 válasza gaben88 (#1306) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen én is ezt a videót találtam csak illetve ennek a nyomtatott verzióját.
Nálam ugye víz miatt ez nem lenne gond, de igen a 106 kicsit szerintem is magas.
Asrock oldalán se találtam arról se semmit, hogy a fázisok száma maradt e, de ez sem annyira számít igazából.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1308) Shkiz0 válasza DroiDMester (#1300) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy piros vonalat nem követem annyira, de most miért is nincs MPT, hogy meg lehessen cibálni a kártyát?
Illetve mondod, hogy ha lenne nagyobb bios akkor mehetne a 4090 ellen is, akkor ezt vajon AMD miért nem lépte meg? Vagy később hozni akar egy 7950 XT/XTX-et, hogy így lépje meg ezt, és így ösztönözzön megint embereket a vásárlásra, vagy cserére?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1309) Norb79 válasza Shkiz0 (#1308) üzenetére


Norb79
őstag

Pletyik szerint tudnának 4090es szintet, csak 600 wattot enne és 1600 dollárra kellene árazni, és imidzs szempontjából jobban megéri az olcsón ésszerű teljesítmény, mint a lerántós banda címke, azt meghagyják a konkurenciának.
Ettől függetlenül persze beeshet még egy 7950es hasonló paraméterrekkel, ha nagyon szükség lesz rá, de ezt nem látni, fsr-t úgy szórják minden játékba, mintha nem lenne holnap.

(#1310) DroiDMester válasza Shkiz0 (#1308) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

énis erre tippelek amit Norb79 is írt!

Túl nagy lenne a fogyasztása a kártyának, és nem akarnak a 4090.es 450W ja fölé menni, 450.el meg nem bírja befogni a 4090.et oda legalább 500-520W kellene!

(#1311) tusi_ válasza tusi_ (#1283) üzenetére


tusi_
addikt

Na ez megoldva :)

Viszont a masik kerdesem. Nalatok is szaraxik az 23.3.1 Adrenalin? Nagyjabol majdnem mindig lefagy nalam, akarhova klickelek is, de a kijelzo resznel mindig.
Ilynekor a "not responding" szarsag van es varni kell kb 10secet...

Ha shlimmerrel teszem fel, total hasznalhatatlan az Adrenalin - ugyanugy hasznalom, mint a 6800-nal, ott tokeletes volt - ha meg csak a drivert, akkor nincs freesync :(

eat, sleep, play, replay

(#1312) fisi


fisi
senior tag

Hali all!

Red dead redemptionnal játszik itt valaki? Már a topicjában is feltettem a kérdést, de ott se tudtak érdemben válaszolni a problémára.
Grafikát mindenben maxra raktam, azonban a benchmark demo utolsó pályájánál kidob illetve a játék is elindul majd pár perc után szintén kidob.
Hiba üzenetek a következők:

Ötletek?

(#1313) tusi_ válasza fisi (#1312) üzenetére


tusi_
addikt

Szedjel le minden Tuningot es undervoltot a GPU/CPU rol, ha van
RDR2 nagyon haklis erre, nekem is volt hasonlom meg tavaly

eat, sleep, play, replay

(#1314) tusi_ válasza tusi_ (#1311) üzenetére


tusi_
addikt

Ez is megoldva, ratoltam egy win 10 updatet, ami mar egy eve nem volt frissitve es most megy rendesen

eat, sleep, play, replay

(#1315) DroiDMester válasza tusi_ (#1314) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ilyen friss hardverekhez Win11 való, nem az elavult Win10

aztán meg jöttök siránkozni hogy ez meg az nem megy stb.... :C

(#1316) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok!

Új kártya után nézelődök és az egyik lehetségest irány a 7900xt/xtx. Kb 10-12 éve volt utoljára amd kártyám így nem igazán követtem dolgokat.
Melyek az ajánlottabb márkák, típusok ennél a szériánál?
Előre is köszi a segítséget.

(#1317) tusi_ válasza DroiDMester (#1315) üzenetére


tusi_
addikt

Az win 10 eleg szar mar, nem kell ezt tovabb rontani..

eat, sleep, play, replay

(#1318) tusi_ válasza sutyerák007 (#1316) üzenetére


tusi_
addikt

En most jartam vegig ezt es az XFX-nel tettem le a voksom. (7900XT)
Asus jellemzoen CW-zik, akarcsak a Giga..
XFX rol jokat hallottam mind nemet, mind angol forrasbol.
Az egyetlen problema eddig vele, hogy a ventik nagyon tul vannak porgetve, custon venti profil nelkul porog 1000el es hangos, mialatt a gpu nincs 50 fok.

eat, sleep, play, replay

(#1319) fisi válasza tusi_ (#1313) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi a választ, sajnos semmiféle tuning nincs a. Kártyán nem is értek hozzá igazán. Legújabb adrenalin van fent minden alalpon, játék mód kivalasztva

(#1320) tusi_ válasza fisi (#1319) üzenetére


tusi_
addikt

Melyik kartya ez tulajdonkeppen?

eat, sleep, play, replay

(#1321) tusi_ válasza fisi (#1319) üzenetére


tusi_
addikt

"Hello ......,

Thank you for contacting Rockstar Support.

We are sorry to hear your issues persists.

The most common cause of this error is out of date graphics drivers.

Update your video card drivers
NVIDIA: http://www.nvidia.com/Download/index.aspxAMD: http://support.amd.com/en-us/downloadINTEL: https://downloadcenter.intel.com/product/80939/
Run RDR2.exe as an administrator
Open the Rockstar Games LauncherSelect SettingsSelect Red Dead Redemption 2 under My installed gamesSelect Open under View Installation FolderRight-Click on RDR2Select PropertiesUnder the Compatibility TabSelect Run this Program as an Administrator and Disable Full Screen OptimizationClick OKReturn to the Games Menu in the Rockstar Games LauncherLaunch the game
Once done, let us know if the issue persists or if it was resolved.

Best regards,

Juan-karlo G.
Rockstar Support"

Ezt kuldte nekem anno a rockstar, de ez mind meg volt mar csinalva.

eat, sleep, play, replay

(#1322) fisi válasza tusi_ (#1320) üzenetére


fisi
senior tag

Radeon 7900 xtx stock

(#1323) tusi_ válasza fisi (#1322) üzenetére


tusi_
addikt

Megnezem minnyar a 7900XT vel.

eat, sleep, play, replay

(#1324) tusi_ válasza tusi_ (#1323) üzenetére


tusi_
addikt

Lefut hiba nelkul

eat, sleep, play, replay

(#1325) fisi válasza tusi_ (#1324) üzenetére


fisi
senior tag

Mik a beállítások?

(#1326) tusi_ válasza fisi (#1325) üzenetére


tusi_
addikt

Egy jatekot kiveve - ACC - lefut minden igy:

PL -10, 1050mv GPU core, 2750 max boost, 500 min, 2614 mhz Memoria

ACC kifagy ezzel, annak kulon profilt allitottam be 1080 mv-vel.

RDR2 beallitasok, minden maxon.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1327) tusi_


tusi_
addikt

Az XFX 7900XT most 40€-val olcsobb es jar hozza a Last of us Part1
:W

eat, sleep, play, replay

(#1328) fatal` válasza tusi_ (#1327) üzenetére


fatal`
titán

Mielőtt vered a fejed a falba nézz rá a huf-eur árfolyamra. :DDD

(#1329) tusi_ válasza fatal` (#1328) üzenetére


tusi_
addikt

Ez engem nem erint, €ban vasaroltam ket hete 890-ert, most 850, plusz egy 60€-s jatek hozza, amit amugy is megvettem volna :)
Rgo a kartya 790€ lett volna.
Ez van :B

eat, sleep, play, replay

(#1330) apollo12 válasza tusi_ (#1329) üzenetére


apollo12
veterán

hol, magyarba behozzák :DDD ?

(#1331) ScomComputer válasza tusi_ (#1329) üzenetére


ScomComputer
veterán

Inkább a sok magyarázkodás és offolás helyett azt írnád...hogy lecarod a "huf-eur árfolyamot",mivel németben élsz..nem egyszerűbb lenne Bro ? :K :P
.....
Inkább ha lehet, tegyél már be valami tesztet+hwinfó, mert én kíváncsi lennék,hogy mennyi a hőfok ,fogyasztás,órajel..stb..azon vga-n ami nálad van..csak hogy legyen már ON IS! :K

[ Szerkesztve ]

(#1332) tusi_ válasza ScomComputer (#1331) üzenetére


tusi_
addikt

Majd gyujtok kepeket

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1333) kiszpista900 válasza tusi_ (#1329) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

Nyugi ,én 950 euróért találtam red devil xtx-et ,mire visszirt már jöttem haza,kicsit voltam mérges :DDD

(#1334) KAMELOT válasza tusi_ (#1329) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk [900€] . Nem kell offolni itt. Rendesen írd a dolgokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1335) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

7900xt Pulse, idle memória 55°C-kal kapcsolatban kérnék tanácsot.
Fesz 100-700mV közt ingadozik, 1-1,5GB vram mindig foglalt. Monitor 60hz-en, CRU blanking nem segített. Már egyelőre nem jut eszembe. Driver friss, korábbiakat még nem próbáltam. Mi lehet a gond, mit nem veszek észre? 6700xt vígan elvolt 40°C alatt.

(#1336) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Volt múltkorában vita itt a kuponozásról, főleg most hogy jön a Last of Us, és ugye AMD adja a kártyái mellé.
Nos idehaza ne keresse senki, mert nem szereplünk benne.
A vicc, hogy rajtunk kívűl szinte minden országban jár, csak nálunk nem. Még a háborús Ukrajnában is lesz promó, nálunk úgy néz ki nem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1337) DroiDMester válasza mvkly (#1335) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nyugi, az teljesen jó és normális érték! :K

nálam 7900XTX nél majdnem 70.fok

az igaz hogy nemrég hagytam abba egy 3,5.órás Hogwarts Legacy játékot, de már 30.perce nem megy semmi szóval vissza hűlt amennyire tudott.

Mondjuk nálam kb 0. a légáramlat a házban mert vízhűtés van és 400RPM-re levannak szabályozva a ventik így nincs légmozgás a házban!

(#1338) mvkly válasza DroiDMester (#1337) üzenetére


mvkly
senior tag

Atyagatya. A kártya nem kapott még vizet?

Játék még nem volt, 1-2 benchmark, 3d/furmark ment, ezek hozzák az elvártat. Nem lőtt ki a hőmérő és nem volt cicere sem, hál'sten (menüben 7-800fps alatt nagyon halkan, oldallap nélkül, ordas mák).
Jobb szeretem tipp-toppra hozni a dolgokat, mielőtt kiélvezem. És egyedül ez az idle mem.hő, ami zavar kicsit, máskülönben tuti vétel a kártya.

(#1339) DroiDMester válasza mvkly (#1338) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos még csak készülőben van a Red Devil.hez az FC BLOKK!

ha kapható lenne akkor már itt lenne a vga.n!

EK.t meg nem veszek mert túlárazott, és gyengébb a teljesítménye is, de az is még csak előrendelhető állapotban van egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#1340) xtremist válasza mvkly (#1335) üzenetére


xtremist
senior tag

Nekem is magasnak tűnt elsőre, Rx 7900xt powercolor ref kártya, de szétnéztem redditen, tomshardware-en, és mindenkinél hasonló értékeket látok. Ha mondjuk bekapcsolom a gépet, megy terhelés nélkül, fél nap után 55-57 °c a memory junction. Ha bekapcsolom, megkergetem valamivel, utána mindegy mennyi ideje van visszahűlni, nem megy vissza 65 alá. De akárhogy terhelem, 75 fölé sem megy. Jól szellőző ház, 20-21 fokos szoba.

(#1341) trek81 válasza xtremist (#1340) üzenetére


trek81
senior tag

van kraft az új amdékben ,de fogyasztás hő eléggé megrovós :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1342) xtremist válasza trek81 (#1341) üzenetére


xtremist
senior tag

Eddig bír vele a hűtés, nyáron még meglátjuk. Úgy látszik itt is hozzá kell szokni a magasabb értékekhez, mint a prociknál.

(#1343) mvkly válasza xtremist (#1340) üzenetére


mvkly
senior tag

Ugyanezt olvasom én is szinte mindenhol. Meg hogy 3 hónapja mennyire tré volt a helyzet hő terén.
Terheléskor a mem 80°C fölött van (a többi érték alatta), de azért messze a 100-tól. A 6700xt ugyanilyen volt, azt UV rendbe rakta. Itt még nem akarom piszkálni (annyira nincs is miért, nem horror értékek), valamiért úgy érzem, az AMD még nem végzett a driverrel. Meg hozzá kell tenni, Sapphire-nek Sapphire, de a legalsó polcról.
Laikusként nem tartom akkora bummnak, hogy dupla fogyasztásért duplázza a 6700xt-t, de ettől még minden mutató a kétszeresére ugrott, hiába van csak egy 5600x mellette.

(#1344) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

multimonitorozik valaki? harom kijelzovel mennyire szornyu a fogyasztas?

jon egy XFX 7900 XT referencia. ahogy nezem 40 dbA terheles alatt, cserelt valaki refet Alphacool (vagy mas) blokkra? mennyit szamit pluszban a hutes, ebben is benne 10% teljesitmeny vizen gyarilag ahogy az szokott?

neztem TPU tesztet, tenyleg ilyen konnyu szetszedni? ahogy latom kb 5700XT / 290X szint ez is, minusz az elobbi grafenlapja

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1345) DroiDMester válasza proci985 (#1344) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

előbb fog elfogyni a TDP limited, mint hogy hűtés problémád legyen ha levizezed!

AlphaCool blokk nagyon jó, a 6900XT-men és a 3090-esem is mérföldekkel jobb mint a híres EK!

nekem igaz nem referencia hűtés van hanem RED DEVIL és a nagytesó 7900XTX, de itt sem a hűtéssel van gond hanem hogy a 438W os TDP limit kevés, mert baromira menne ez a VGA így is 3000MHz felett ketyeg

bal szélen látod OSD-n az értékeket

(#1346) proci985 válasza DroiDMester (#1345) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

440W kicsit sok, de azt egy blokk megbirja.

mennyire volt nehez atepiteni?

3000 az szep.

EK blokkot neztem, de 250 euro :DDD. harom EK blokkom volt eddig sorban, de +100 eurot nem fizetek az Alphahoz kepest.

7900XTt talaltam 850 euroert, 7900XTX sajnos nem nagyon volt ilyen ~1150-1200 alatt, szoval most eloszor a hd6950 2GB es a 970 ota tier2es GPUm lett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1347) DroiDMester válasza proci985 (#1346) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1339-ben írtam hogy még nincs DEVIL-re, várom mikor lesz kapható!

gyári léghűtés van még csak!

de megy ez 3100.felett is! :C

(#1348) DroiDMester válasza proci985 (#1346) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

amúgy játékonként változik hol mennyit fogyaszt!

amint látod FH5.nél ~300W környéke!

de PL: Hogwarts Legacy-nál betudja nyalni a teljes ~440W ot is, ha elengedem 200.ra az FPS-t

[ Szerkesztve ]

(#1349) proci985 válasza DroiDMester (#1347) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tenyleg :B :DDD

az szep. neztem egyebkent 10 euroval tobbert volt merc 310 is, de arra meg par het mire lett volna blokk, a hutoje meg akkora hogy at kellett volna raknom a CPU kor pumpajat amit meg ertelemszeruen nem akarok.

cyberpunkban hogy nez ki a helyzet? titkon abban remenykedem, hogy megbirja legalabb FSR quality mellett a kartya 60 fpssel a 7680x1440et.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1350) DroiDMester válasza proci985 (#1349) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az meglesz sz.tem!

De ha ilyen nagy felbontáson akarod használni akkor viszont XTX-et vegyél ne XT-t

nálam 4K Ultra beállításon a 130.megvan!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.