Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) tusi_ válasza mvkly (#1900) üzenetére


tusi_
addikt

Köszi, a masodik az igeretesnek tunik. BIOSban csak a cpu tempje alapjan tudom beloni a case fan curvet, ezzel talan menni fog, hogy ha a gpu van terhelve, akkor is rakapcsolja a case fanokat :)

Remelem ezt nem irja at az MSIAB

:R

eat, sleep, play, replay

(#1902) tusi_ válasza tusi_ (#1901) üzenetére


tusi_
addikt

Sajnos nem jo. A 3 ventimbol egyet ismer fel, a 7900XT-t meg egyaltalan nem talalja, illetve sensort nem tud erzekelni :(

eat, sleep, play, replay

(#1903) mvkly válasza tusi_ (#1902) üzenetére


mvkly
senior tag

Argus Monitor? [link]
Elég profinak tűnik, meg annak is mondják. Folyamatosan frissítik (link), 1 hónapos full verziós próbaidő, aztán 3 évre 10e Ft.

(#1904) Shkiz0 válasza mvkly (#1903) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez meg full ingyenes, és jóval többet is tud :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1905) mvkly válasza Shkiz0 (#1904) üzenetére


mvkly
senior tag

Ez volt az, amit tusi_ már próbált és nem ment nála flottul.

(#1906) Shkiz0 válasza mvkly (#1905) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mi volt a baj vele?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1907) mvkly válasza Shkiz0 (#1906) üzenetére


mvkly
senior tag

[link] Hogy hol volt a bibi, azt nem tudom.

(#1908) xtremist válasza mvkly (#1903) üzenetére


xtremist
senior tag

Próbáltam, azt sem követi. Amúgy nagyon jó program, processzor meg ház venti szabályozásra a legjobb.

(#1909) tusi_ válasza xtremist (#1908) üzenetére


tusi_
addikt

Igy van, valami ilyesmit kepzeltem el korabban. Ez az ujra inditgatom es bios-bol allitgatom a ventiket faradtsagos es nem ad pontos kepet.
Az meg, hogy a GPU is tudja triggerelni a hazventiket beszaras. Viszont sajnos, mint mas programoknal is, AMD nagyot valtott minden szempontbol, sajnos szenzoroknal is :(

eat, sleep, play, replay

(#1910) mvkly


mvkly
senior tag

Ez nem tudom mennyire lehet igaz, nem értek hozzá:

Innen. Egy másik: [link]

(#1911) tusi_ válasza mvkly (#1910) üzenetére


tusi_
addikt

Hat ez Linux alatt ilyen, WIN gondolom mas teszta.

Mind1, mert vegulis nagyon jol mukodik ez a rendszer is, hogy MCT/HWINFO/RTSS, de kicsit korulmenyes, jobb lett volna siman MSIAB val.
De ezt meg mindig nem sikerult megoldani, hogy AMD-kartyaval is mukodjon.
RTX 4080-al tokeletesen ment az MSIAB, viszont meg a 6800-nal is volt gond.
Tehat nem csak 7000S problema, hanem altalanossagban AMD.

eat, sleep, play, replay

(#1912) mvkly válasza tusi_ (#1911) üzenetére


mvkly
senior tag

A FanControl-t is csak proci+ház venti belövéshez használtam, a VGA ventit nem néztem vele. Így nem tudom, nálam menne-e. Ház ventikhez BIOS-ból, VGA-hoz Adrenalin-ból nyúltam.

Nekem sincs vele gondom, bár MSIAB-t nagyon rég nem használtam és akkor is csak monitorozáshoz. Hwinfo+Adrenalin, utóbbi hol nem működött tökéletesen 1-2 éve (restart után néha resetelt), hol megy ahogy kell. Most megy, de még a márciusi 23.3.1-el. Frissítést egyelőre hanyagolom, mert... hát, akad panasz. Erre még ott az új CPU mizéria is. Nem ez lesz az AMD mennybemenetelének éve.

[ Szerkesztve ]

(#1913) tusi_ válasza mvkly (#1912) üzenetére


tusi_
addikt

Most sikerult belonom a haz ventiket, de ez sok allitgatast, ujrainditast igenyelt. Viszont jatekok alatt a CPUm alig 50 fokos, mig a vga akar 80 es a hazventik a cpu hofokra triggerelodnek :(

Ja, AMD-nek nem ez a dicso eve, mind az RDNA3, mind a ZEN4 problemasak, driver hibak, VC az XTX-nel....
Remeljuk a kovetkezo megint olyan siker lesz, mint a ZEN3/RDNA2 volt..

Adrenalin csinal vmi furcsat, megpedig SZTEM folyamatosan kapcsolatot epit fel AMD-vel es kuldi az infokat, hogy mikepp viselkedik a VGA.
Rakerdeztem AMD-nel, hogy ez-e a helyzet es hogy miert fagy sz@rra az adrenalin, ha offline a gepem.
Ok nem hallottak ilynerol es nem gyujtenek adatot.
Az viszont erdekes, hogy online eseteben, tehat van internet kapcsolat, akkor megy az adrenalin rendesen, ha offlineba megyek, akkor minden egyes klikkeles eseten kb 10-secre lefagy az adrenalin - not responding - majd helyre all. Mintha vmi timeout lenne....

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1914) mvkly válasza tusi_ (#1913) üzenetére


mvkly
senior tag

Az zavart engem is, hogy a házventiket BIOS-ból lehetetlen a VGA-hoz rendelni, csak a PCI slothoz. Legalábbis nekem nem ment.
Sima TS alatt az összes ventit 100%-ra tettem, a 2*140 elsőt, 120-as hátsót, de még a D15 is fullon pörgött. 2 darab celsiust számított, GPU/HS/MEM.J., a GCD-n semmit sem:
[link] - a GPU ventit alap görbén hagytam

Rövid teszt ugyan, de ez alapján ez a VGA ilyen. Még nyitott házban is alig esett valamit. Ami mondjuk részben jó, mert ezek szerint a ház szellőzése nagyjából rendben van.

Az Adrenalin részhez érdemben nem tudok mit hozzászólni. Örülök, hogy megy, nem resetel, nekem ez már bódottság. Mindig online vagyok, a CPU/RAM kihasználtságon nem látszik nyoma a programnak.

[ Szerkesztve ]

(#1915) Bib válasza xtremist (#1820) üzenetére


Bib
őstag

Köszi az ötletet, sikerült egy corsair RM1000x-et beszerezni, ezzel már cw mentes. :R
Ezt tudja, minden alap de egy kis -50mv van rajta :

És pont jó a giga 6700xt-hez fejlesztett légcsatorna is :)

(#1916) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Coil whine-al, hogy áll ez a széria? Befürödtem most egy 6950XT-vel.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1917) Pug válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


Pug
veterán

Az eddigi topic tapasztalatok alapjan nem jellemzo. :N

(#1918) Aljasvip válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nálam 160Hz felett van némi hangja, meg a játék menükben/töltőképernyőn, amikor épp tölti fel a VRAM-ot adattal.
(Asrock Taichi 7900XTX)

(#1919) Szeszkazán válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Ref 7900XT-m van, eddig zéró.

(#1920) xtremist válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


xtremist
senior tag

A 7900xt nél semmi. Előtte a 6900xt hangos volt.

(#1921) mvkly válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


mvkly
senior tag

Sapphire Pulse XT, szintén zéró.

Talán táp típus is számíthat, másik topicból @koxx-nak RMx van, nekem is, innen @Bib-nek ugyanilyen tette rendbe a CW-t. Bár ez igen kis merítés.
Azt írtad, nem szívesen szerelnéd te össze a pc-t. Nem lehet VGA nélküli összeszerelést kérni, a kártyát pedig külön rendeled és ha CW-s, akkor elállás-csere? Ezt belepattintani és egy kábelt beledugni már nem akkora frász.

[ Szerkesztve ]

(#1922) arnoldito válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


arnoldito
senior tag

RedDevilek CW-znek, de visszább olvasok pár hsz-el leírtam kb melyik márkák csinálják...

(#1923) tusi_ válasza ƵøŁĭ (#1916) üzenetére


tusi_
addikt

XFX Merc 710 semmi CW, viszont van Hotspot problema. Allitolag csak a regi verziokkal.
Enyem decemberi, es sajnos van is vele

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1924) gaben88


gaben88
őstag

Nálam a Nitro+ (vagy a táp?) CW-zik, de még egész elviselhetően, viszont már kis fps-nél is...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1925) Bossp


Bossp
addikt

Pulse mennyire ajánlott? :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1926) koxminator


koxminator
senior tag

RedDevil XTX coilwine : zéró.zéró

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#1927) tusi_ válasza Bossp (#1925) üzenetére


tusi_
addikt

mvkly kolleganak olyanja van es szvsz egesz jo kis kartyanak tunik.
Jobb, mint az XFX :D

eat, sleep, play, replay

(#1928) mvkly válasza tusi_ (#1927) üzenetére


mvkly
senior tag

Bossp a 4k@120Hz-re nem biztos, hogy sima XT-t keres :)

Meg ugyan én tök elégedett vagyok a Pulse-al, pusztán a jobb hűtés miatt lehet hogy egy fokkal drágábbat/jobbat néznék.

szerk.: aztán lehet, hogy az XTX Pulse átgondoltabb hűtésben, mint az XT.

[ Szerkesztve ]

(#1929) Bossp válasza mvkly (#1928) üzenetére


Bossp
addikt

Xtxt lesz Igen de megér +60k-t? Beszámítással el tudnám hozni 200 ért. (6900 xt-ről).

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1930) mvkly válasza Bossp (#1929) üzenetére


mvkly
senior tag

XTXT? Ez most XTxt vagy XTXt :D De gondolom utóbbi.

Játéka válogatja, tesztek alapján 30-100%-ot dob a 6900XT-re a 7900XTX. A 7900XT a kettő közt, valahol félúton.
Szerintem megéri a +60-at, ha jól értettem a kérdést és a 7900 XT vs XTX-re gondoltál.

(#1931) Bossp válasza mvkly (#1930) üzenetére


Bossp
addikt

Nem. A pulse és nitro között. Nitro amin komoly hűtés van és most jó áron elérhető!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1932) mvkly válasza Bossp (#1931) üzenetére


mvkly
senior tag

Akkor tovább tippelgetek. Ha 60 lepedő a difi, akkor XT-t szeretnél. XTX Pulse vs Nitro közt 25e van jelenleg az Alzán.

4k ultrán az XT nem hoz a húzósabb címekben átlag 120fps-t, valahol még a felét is alig. Min.fps-ről nem is szólva.
Nitro XT-ről alig van valami info. Dual bios, halkabb, hűvösebb (nagyobb borda, Vapor chamber), de hogy mennyivel és ez neked megér-e +60ezret, abban sajnos nem tudok segíteni.

Ha a házam engedné (max 315mm VGA), Nitro-t vettem volna anno. Így, hogy a Pulse-t belaktam, nekem nem érne meg +60-at, ha a ház méretei akár engednék is.
De Nitro-val szemben a Pulse mellé tenni a garast ebben a topicban 1-2 kollégának bökheti a szemét :)

(#1933) Bossp válasza mvkly (#1932) üzenetére


Bossp
addikt

Nem nem bocsi. Itt aprón cserével lenne 200k az xtx pulse. Ha eladnám a kártyám és vennék egy nitrot az kb 260-270-wmbe fájna :D. Mindenképp xtx.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1934) mvkly válasza Bossp (#1933) üzenetére


mvkly
senior tag

Á, oké.
Keress rá itt vagy bárhol a Nitro XTX-re, szinte mindenhol oda-vissza vannak tőle. Jó/halk hűtés, magasabb TDP, mint a Pulse. Utóbbiról viszont semmi info, ebben a kategóriában senki nem számol vele. Pedig gondolom nem hulladék az sem.
Mivel annyi a pozitív tapasztalat a Nitro XTX-el, ez talán megéri a plusz ráfordítást.
Nekem legalábbis meggyőző az általános jó híre, én mellette voksolnék.

(#1935) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Referencia kártyák között van valami különbség? Szeretnék venni egy RX 7900XT-t és láttal alzán 333ezer körül Powercolort az elég baráti lenne ha jó lenne. Vagy 360ezer körül Sapphire megéri a plusz pénzt?
Ezer éve volt már AMD karim, nem vagyok képbe a témával…

(#1936) xtremist válasza Zaied (#1935) üzenetére


xtremist
senior tag

Ennél a generációnál tök egyformák. De ez a lényege annak hogy ref kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#1937) Bossp válasza mvkly (#1934) üzenetére


Bossp
addikt

Ne végül eladtam a 6900xt-t és nitro lesz. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1938) Zaied válasza xtremist (#1936) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

:R

(#1939) mvkly válasza Bossp (#1937) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha tudod, olyan boltból rendeld, ahol könnyű és gyors az elállás (pl. Alza, +egyedül ott kapod hozzá a Last of Us 1-et). Akkor a CW miatt sem kell aggódni.

(#1940) Mumee válasza Bossp (#1937) üzenetére


Mumee
őstag

Az én Nitro 7900XTX-em teljesen CW mentes.

(#1941) proci985 válasza Zaied (#1935) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

teljesen egyformak es a doboz is (hasonloan) ures szokott lenni egyebkent

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1942) gaben88 válasza gaben88 (#1890) üzenetére


gaben88
őstag

2 napja nyomom Oculus Linkkel 120Hz-en, 5408x2736-al, Ultrán a SW:S-t és hát simán jó minden, tartja a 120 fps-t és minden nagyon gördülékeny és jó, már amilyen szinten a Quest 2 képes ezekre a dolgokra. :U

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1943) Zaied válasza proci985 (#1941) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Köszi!
Ilyen támasztót ezekhez már mind érdemes venni igaz?

(#1944) apollo12 válasza Bossp (#1937) üzenetére


apollo12
veterán

nekem csak egy pulse van kevés hely miatt, de jól muzsikál, teljesen halk és cw mentes :)

(#1945) xtremist válasza Zaied (#1943) üzenetére


xtremist
senior tag

Mindenképp mert q nehéz, mint egy km tégla.
Rendeltem jonsbo vc20 támaszt, mert itthon nagyon drágán adják, alin a negyede. Kis házakba azt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#1946) trek81 válasza Zaied (#1943) üzenetére


trek81
senior tag

ceruzát levágsz méretre és kész :)
életbe nem vennék 10-20e ért támasztót :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1947) Pug válasza trek81 (#1946) üzenetére


Pug
veterán

Alin van allothato kemeny 900huf-ert ;)

(#1948) trek81 válasza Pug (#1947) üzenetére


trek81
senior tag

hja plusz küldés... meg 6hét :)
ceruza 3mp elvág ennyi
3ftot nem adnék paraszt vakításért :)alátámasztó,jaj hogy néz ki :DDD :DDD
hogy néz ki ?. :) szép strapabíró, bírja szuper..mert ceruza
de még amit szeretek ,,a gép hátuljában a vga hely fém :)legjobb támasz

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#1949) Zaied válasza xtremist (#1945) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egy TT V71-em van szerintem abba ez rövid. Ceruzából is kb 22cm-es kellene kb ha jól mérem...

(#1950) mvkly válasza trek81 (#1948) üzenetére


mvkly
senior tag

De ha nincs üvegoldallap vagy nem az asztalon virít az user arcába, akkor honnan veszi észre, ha kicsúszik/kidől/etc a VGA alól? Hogy egyszer csak elmegy a kép, a slot és a PCB meg konyec? Több százezres vásárláskor megspórolt a kosárból 5-10ezret, mert miért is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.